Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) don_peter


don_peter
senior tag

Nos látom kiegészült pár dologgal és majdan én is megnézem hátha még valamit ki lehet hozni belőle! A memoriára kellene valamit kitalálni hogy lehetne magasab jeleken járatni! Amugy meg teszteltem a karit 3Dmark2006 segitségével! Teszt konfig.: Gigabyte X38-DQ6 - Q6600 @ 3.6Ghz - 2GB Kingmax 1066 - ASUS 8800GTX Volt modolt @ 648/1620/2106 1.32v. Elért pontszám .: 15322 pont (-)
Még stabilan elviszi a kártya a 675/1674/2106-os jeleket 1.52v-on de itt már 81fokos volt a GPU még igen jó hűtés segitségével is! Ezen a jeleken még nem teszteltem ki!
Ezen felül is lehet menni de már vigyázni kel nehogy besokaljunk a feszültségemelésben!

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#2) Domi_Jani


Domi_Jani
tag

Ki az az állat aki egy ilyen karit tuningolgat :D
Álaltok....

A mi boltunkban mindenki örömet okoz nekünk. Egyesek azzal, hogy bejönnek, mások azzal, hogy kimennek.

(#3) toth_janika válasza Domi_Jani (#2) üzenetére


toth_janika
őstag

Sztem sincs túl sok értelme, de aki milliomos, és nem félti a kártyáját, annak rajta! :DDD Ja és kézügyesség se árt, gondolom én! ;]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#4) don_peter


don_peter
senior tag

8800 GTX Memória tuning GPU Volt móddal!

Nos kicsit elmélyültem a memória órajelének emelésében, és arra jöttem rá, hogy nem csak véletlen tudtam állítani a memóriát feljebb, mint volt mód előtt, hanem teljes biztonsággal állíthatom, hogy a GPU feszültségének emelése jótékony hatással bír a memória magasabb jelein való járatásához.

Szóval minden 8800 GTX tulaj felejtse el a memóriához tartozó ellenállás cerkázását és forrasztását, mert alapból is 2.2v-ot kap, és akár hol olvastam ennél feljebb nem nagyon tekerte senki, mert elég nagy az esélye hogy elfüstöl. Megint csak azt tudom mondani, hogy hasonló elven működik, ha nem pont ugyan úgy, mint a rendes DDR memória modul, amit a pc-be dugdozunk bele…

Tehát elkezdtem tesztelgetni a memóriát egyre nagyobb jeleken és nem sokkal később már be is állítottam a hőn áhítót, jeleket, az ultráét és persze annál is feljebb.
Itt viszont nagyon kis léptékbe érdemes haladni, mert nincs értelme tulfeszelni a GPU-t ha alacsonyabb fesznél is, elérjük a kívánt memória teljesítményt. És persze mimnél kisebb a feszültség a GPU-n annál kisebb a hőtermelés.
Itt érdemes folyamatos műszerrel mérve 0,01v-al (terhelésnél) haladni felfelé és így bealítani a kívánt teljesítményt.

Nos itt egy kicsit másképpen kel reagálni az Atitool kis tesztepén megjelenő sárga pöttyökre.
Én minden állításomat ezzel teszteltem (Atitool, Scan For Artifact) először és minden esetben 10percig hagytam futni mind addig, amíg nem hallom, hogy hibázott.
Itt hívnám fel a figyelmet, arra hogy bekapcsolt hangszóróknál indítottam el a Scan For Artifact-ot és csak akkor emeltem feszt, ha a hangszórón hallottam hogy hibázik más esetben nem!
Van, amikor kisebb pixelek besárgulnak egy pillanatra, de ez a memoárnál nem (GPU esetében ez is probléma) vészes és attól még tökéletesen működik!

Nézzük az így bealított értékeket.:
Kezdésnek 648/1620/2106-os (1,32v) jeleken ment a kártyám! Nem is, kel semmi mással foglalkozni csak is a Memória értékével.
Az újonnan bealított és tesztelt érték mellyel jelen pillanatban is használom 648/1620/2160 1,34v feszen. (terheletlen 1,38v)
Gondolom mindenkinek feltűnt, hogy elértem az ULTRA jeleit minden kis erőlködés nélkül. 3Dmark2006 = 15533 pont.
Nem is kel szerintem tovább mondanom, hiszen látszik, hogy alig 2szászad volt emelés után már is ULTRA jelein tolom a memot hiba, túlmelegedés, tévesztés vagy egyéb más probléma nélkül.

Azt hogy nekem mennyi a max amit bír a kártyám még nem néztem meg (iszonyatosan túl tudom húzni, sokáig tartana minden állást kitesztelnem de 2300-ig még megy a kari rendesen)de értelme úgysem lenne ha leírnám hiszen minden kártyának más és más túlhajthatósági kepesége van! Valamelyiket jobban valamelyiket kevésbé jobban lehet húzni.

Mindenki csak saját felelőségére feszelje túl a GPU-t és nem győzöm hangsúlyozni, hogy ne gyári hűtéssel, mert hamarabb fog kipusztulni a kártyád, mint hogy látnád a végét. :R

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#5) janos666 válasza don_peter (#4) üzenetére


janos666
nagyúr

Arra azért kíváncsi lennék mi a GPU vége a legmagasabb feszen ami stabil. (próbáltad végül az ovp modot?)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6) don_peter válasza janos666 (#5) üzenetére


don_peter
senior tag

A baj az hogy a shaderem elöbb kipusztul mint a gpu-m. Igy nem probáltam 684-nél feljebb de lehet majd megtesztelem mi az amit stabilan elvisz még kevesebb shaderrel!
A másikat nem probáltam mert ugy gondolom 1,7v terhelve 1,6v már elégnek kel legyen mindennre mert itt már melegszik rendesen a GPU-m. Csak ésszel tolom neki mert azért megölni nem akarom a kártyámat! Hátha szükségem lesz még rá!!! :)

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#7) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az első képen a rózsaszínnel keertezett barna kockák kondik, vagy nem? Azért az ellenállás és kondi fogalma nem ugyanaz.
Másrészt a forrasztgatásnak az álljon neki aki tud SMD-t forrasztani, mert egy mezei pákával elég könnyen lekotrod az alkatrészeket, és ugrott a kártya... Lásd első pár kép közül azt amin iszonyú zászlóval van odatrutyizva az ellenállás, az nagyon kemény...

Egyébként meg ha helitrimmert tesz valaki az első módszerben szereplő plusz ellenállások helyére, akkor szépen pontosan be lehet lőni az értéket 600ohm-ra, és talán valamivel kulturáltabban megoldható vezetékek forrasztásával az ellenállások padjaira.

Viszont hatalmas megoldás, hogy valaki így rájött (vagy a gyárból kiszivárogtatta) a voltmod módjára :-) Ehhez viszont gratula akárki is volt :-)

Mutogatni való hater díszpinty

(#8) don_peter válasza hcl (#7) üzenetére


don_peter
senior tag

Én faterom 20éves jó kis ruszki forasztopákájával forsztottam oda a vezetékeket és nem volt gond! Az viszont tény hogy a képen elég nagy csömbölélek vannak mi nem hiszem hogy nagyon egészséges forasztási modszerre utal! Lehet kel egy kis kézügyeség is de gondolom aki béna ehez az segitséget kér valakitől aki ügyesebb ezen a téren. Én nagyon pici forasztást csináltam és csak a kábel végét cineztem meg hogy ippen oda tapadjon ahová kel és gyorsan lelakoztam hogy ne mozogjon. A natur rézkábeles forraszton elvágtam a hegyet és felcsavartam hogyx tű hegyes legyen aztán már nem okozott problémát az 1 milis smd lábához való forrasztás...:)

Abba az időben mikor megjelent a Playstation 2 akkor is én forasztottam bele a cshipet! Az sem volt könnyebb helyzet! :)

[ Szerkesztve ]

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#9) don_peter


don_peter
senior tag

Nos megtaláltam a kártyám fizikai határát melynél már nem megy feljebb!
684/1674/2376
A memória 2400Mhz-nél már letiltja a kártyám ugyan ugy mint mikor a GPU-t húznám fel 700Mhz-re csak azzal a külömbségel hogy ebben az esetben nem zöld hanem fekete kép jelenik meg. Újboli inditásnál minden rendben volt. Nos azt hiszem ennyi volt a tuning! :)

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#10) janos666 válasza hcl (#7) üzenetére


janos666
nagyúr

A feszültségszabályzót chip gyártójától gyakran beszerezhető az adatlap amiről hozzáértő emberek azonnal látják mit kell piszkálni és tapasztalatból-megérzésből-próbálgatásból belövik pontosan mit kéne variálni vele. A 8800-ak esetében visszatartották ezt az információt, így a hasonló chipekre hagyatkozva és próbálgatásból született meg a túlfesz mod 8800-asakhoz. Volt kb. 10 ellenállás ami szóbajöhetett, és méregették melyiken ugrik az áramerősség mikor lekapcsol a kártya túlfesztől. A 8800GT-nél meg csak találomra lekaptak pár ellenállást és véletlenül egyszer meglett pontosan melyiket kell levenni...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11) Overlocker


Overlocker
veterán

Ha megmarad a kártya én is nekiesek, eddig kiméltem szegénykét... ;]

Persze a vgpu már megvan..:D

(#12) janos666 válasza Overlocker (#11) üzenetére


janos666
nagyúr

Pedig jó kis kártyád van, én is figyeltem hogy megérné-e elpasszolni a GTS-320-amat és megvenni tőled, dehát már a 9800GTS-t vagy a következő generációs Radeont várja az ember, addig meg hasonló mód áll a két kártya mert a Crysis úgyse megy DX10 veryhighon egyikkel se, minden más meg igen. :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#13) hcl válasza janos666 (#10) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De azért nem lehetett könnyű mutatvány :-) Meg gondolom addig pár kártya "elhasználódott". :-D

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) dzsóbácsi


dzsóbácsi
aktív tag

Üdv!..
Szeretnék BIOS-os VoltMOD-ot csinálni a 8800gt-men..Arra lennék kíváncsi, hogy ha 1,05-ről mondjuk nem 1,1V-ra, hanem 1,15-re emelem a feszültségét akkor az nagyon tönkrevághatja?? :B :B Nem szeretném az egekbe húzni, hisz csak Acc.S1-el fogom hűteni, de azért szeretnék 750 körüli mag, és 1850 körüli Shader sebességet :U :U
Ha jól tudom, akkor ez a fesz emelés a RAMokat nem érinti ..igaz?.. :U :U
Köszi!.. :U

(#15) Overlocker válasza dzsóbácsi (#14) üzenetére


Overlocker
veterán

Hali!

Elfogja bírni a hűtés bőven! Nem fogja tönkrevágni az 1,15v! Ramokat nem érinti...feszültségben...de lehet picit jobban fognak menni a ramok... ;)

[ Szerkesztve ]

(#16) dzsóbácsi válasza Overlocker (#15) üzenetére


dzsóbácsi
aktív tag

Köszi!!
És az S1-re szerelt venti a rácsra fújjon, vagy onnan lefele?? :B :U :U

(#17) Overlocker válasza dzsóbácsi (#16) üzenetére


Overlocker
veterán

Még nem volt saját S1-em ,de inkább fújjon ,így a ramokat és a kondikat is éri egy kis légáramlat... ;)

btw, a kártyám megtartom, hamarosan nekiállok a modoknak:D

[ Szerkesztve ]

(#18) don_peter válasza dzsóbácsi (#14) üzenetére


don_peter
senior tag

Üdv...
Nem akarok senkit elkeseríteni de BIOS-ból nem lehet feszültséget állitani!
Legalább is én nem tuddtam!
Müszerrel kimértem az álásokat és mikor BIOS-ból állítottam a feszt nem volt változás! Ahoz hogy feszt emelj VOLT-MOD-ot kel csinálnod! (Forrasztás, cerkázás, stb...)

Üdv don_peter

/Új GTX jelek amit maxon birt.: 704/1750/2376 idle.:1,75v load.:1,65v/

[ Szerkesztve ]

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#19) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Hallottam hogy valamelyik 8800 as on van gyári volt mod jumper, nem tudom tényleg van e, és azt sem hogy mennyire használható.... ha van infója vlkinek, azt kérem dobja fel érdekelne, :))

(#20) Overlocker válasza BemAnyó (#19) üzenetére


Overlocker
veterán

Galaxy 8800GT-n!

(#21) BemAnyó válasza Overlocker (#20) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Nem rossz, sok "nagy" vehetne erről példát, ennek a GTS verziója is tudja ezt vagy csak a GT engedték igy szaladni? :C

(#22) Overlocker válasza BemAnyó (#21) üzenetére


Overlocker
veterán

Azt hiszem csak a GT..

(#23) Sihto


Sihto
csendes tag

Üdv. Mindenkinek!

Hibás 8800 GTX-et vagy 8800 ULTRÁT keresek!!

Feltételek nincsenek,teljesen mindegy,hogy milyen!!

Jó árat fizetek érte!! (15-20k)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.