Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13601) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Ha szeretném a PC-met hibernálásból felébreszteni VPN-en keresztül a telefonomról, van jobb/egyszerűbb megoldás, mint lecserélnem a gyári firmware-t (RT-N18U) az Unofficial Asuswrt-Merlinre, és kreálni egy, az URL-en szereplő scriptet?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#13602) Doky1988 válasza mr_palko (#13568) üzenetére


Doky1988
senior tag

És mi az a másik gyártó ?

DokY | www.zsolti.hu

(#13603) gippazoid


gippazoid
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék olyan megoldást elérni otthon, hogy az Asus RT-AC66U router-em 2,4 GHz-es WiFi jeléből vezetékes LAN-t szeretnék csinálni a lakás egy pontján ahová nem tudom a gigabites LAN kábelt eljuttatni.

Ehhez rendelkezésemre áll egy RT-N18U router ami hibátlan, csak az AC-s WiFi meg a 2 magos proci miatt lett lecserélve AC-66U-ra.

Mit és hogyan kell ezeken a készülékeken beállítani? Ha jól sejtem, bridge mód kell az N18-on, meg DHCP kikapcs, meg eltérő IP.

Ezen kívűl még mit kellene állítanom?

Előre is köszönöm!

Gippazoid Novelties Inc.

(#13604) Gubek-Einste válasza gippazoid (#13603) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Media bridge-re kell állítani az eszközt és kész.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13605) gippazoid válasza Gubek-Einste (#13604) üzenetére


gippazoid
senior tag

Csak az N18-at?
Amiket korábban írtam DHCP és egyebek, az nem is kell?

Gippazoid Novelties Inc.

(#13606) Mostly Harmless


Mostly Harmless
tag

sziasztok,

ma ilyeneket találtam a router logjában (többet is):

Mar 15 01:40:43 Firefly daemon.warn dnsmasq[21523]: possible DNS-rebind attack detected: krk.kargo.com

FreshTomato 2020.1 firmware van rajta.
van ezzel valami különösebb teendő, vagy ezt a router kivédte és csak logolja?

(the cake is a lie)

(#13607) Gubek-Einste válasza gippazoid (#13605) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, mód váltással minden szükséges beállításnak meg kell történie.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13608) gippazoid válasza Gubek-Einste (#13607) üzenetére


gippazoid
senior tag

Köszönöm!

Gippazoid Novelties Inc.

(#13609) w.miki


w.miki
veterán

Összefoglaló alapján próbáltam feltenni a HGG-t, de nem jártam sikerrel.
A miniwebserver elkezdte a feltöltést, de aztán megszakadt, többször is a dolog.
Egy idő után az NVRAM reset sem hozott be semmit.
Kicsit megijedtem, hogy tégláztam az eszközt, de aztán az Asus Restoration tool leírás, és maga a program segített, az feltette a HGG-t, végig mutatta a folyamatot, és most tényleg erősebb is a wifi jel, mindenhol.
Esetleg ez a két link is mehetne bele az összefoglalóba.

Látom írtátok, hogy Merlin FW esetén is van lehetőség wifi teljesítmény növelésre, de az nekem kicsit bonyolult.
Van ennek valami hátránya, hogy én HGG-t használok?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#13610) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Otthon vagyok kénytelen dolgozni.
A router beállításai között van-e olyan, hogy VPN engedélyezése?
Vagy a szolgáltató-nak kell ezt engedélyeznie?

(#13611) locon70 válasza GEPESZ66 (#13610) üzenetére


locon70
csendes tag

Igen van olyan beállítás.

(#13612) Siriusb


Siriusb
veterán

Van új FreshTomato: 2020.2 - 2020-03-20

(#13613) gabro0 válasza Siriusb (#13612) üzenetére


gabro0
őstag

Ami azt illeti gzenux-féle Merlin is.

(#13585) 0519: Az RT-N18U és az RT-AC56U fw verziószáma és a frissítési ciklusa kísértetiesen hasonlít, és úgy tűnik azt is kezdik hanyagolni.

Csak összehasonlításképp:
3.0.0.4.382.51641 (2019/11/05) - RT-AC56U
3.0.0.4.382.51640 (2019/05/30) - RT-N18U
Szóval ha ugyanaz a kódbázis, akkor sikerült közel fél év alatt 1 commitot/buildet/akármit eszközölni a kódon. Ez csak azért gond, mert vannak zárt forrású komponensek, amiket nem lehet egykönnyen frissíteni, akár biztonsági, akár funkcionális hiba lenne benne. Azt hiszem a booloader + a WiFi és az USB driverek ilyenek.

(#13614) MaCS_70 válasza gabro0 (#13613) üzenetére


MaCS_70
félisten

Állandóan azon pörgök, hogy mennyire biztonságos még az utolsó HGG-, illetve a Gzenux-vonal.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13615) locon70


locon70
csendes tag

Felrakta már valaki az új 384.14_1 Asuswrt-Merlin firmware-t?

(#13616) ates2


ates2
senior tag

Jah,megy.

[ Szerkesztve ]

(#13617) w.miki válasza MaCS_70 (#13614) üzenetére


w.miki
veterán

:Y mert? Milyen veszély fenyegeti, aki HGG-t használ?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#13618) MaCS_70 válasza w.miki (#13617) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pontosan ezt szeretném én is tudni. Ősrégi rendszer, számos elmaradt biztonsági frissítéssel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13619) w.miki válasza MaCS_70 (#13618) üzenetére


w.miki
veterán

Múlt héten tettem fel a HGG-t, nem értek nagyon hozzá, de én nem félek. Nem hiszem, hogy Mr.Robot, a szomszéd Kukutyin utcából fogja meghekkelni az EvilCorp szervereit, rajtam keresztül.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#13620) tjsz válasza w.miki (#13619) üzenetére


tjsz
senior tag

Jobb félni, mint megijjedni. Én nem HGG-t használok, hanem FreshTomato-t, ez mindent log-ol és néha döbbenetes, hogy mindenféle orosz vagy kínai ill. kínai cégek európai ("leányvállalati") IP címéről jönnek a próbálkozások mindenféle port-on keresztül. Olyan portokon keresztül is, amelyek adott router típushoz/márkához köthetően hack-elésre alkalmasak.

[ Szerkesztve ]

(#13621) MaCS_70 válasza w.miki (#13619) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kicsit olvasgattam, és több helyen is azt ajánlják, hogy 382 alá már nem szabad menni. Amint látom, a legutóbbi HGG 380-as...

És nem Elliot Alderson vagy az E-corp fog meghekkelni, hanem a százezernyi komolyabb-komolytalanabb, kisebb-nagy cracker a gyengébb-erősebb-nagyon erős gépeivel, botnetjeivel, amelyek 0/24-ben szkennelik az egész netet könnyű sebezhetőségek után kutatva.

És bizony könnyen eljöhet az a nap, amikor egy sok éve magára hagyott rendszer valamelyik jelentéktelennek tűnő biztonsági rése könnyen törhetővé válik, és akkor valamelyik szkennelő program boldogan megtalálja.

A Qnap NAS-ok használói sem hitték volna, hogy szuper biztonságos eszközeik egyszer csak ezrével fognak hullani.

Persze nagyon nem mindegy, hogy engedsz-e kapcsolatot a net felől, egyáltalán látható vagy-e. Ha nem, az jelenleg biztonságos helyzetnek tűnik. Még én is relatíve nyugodtan alszom, a papírforma mellettünk áll. Ki tudja, meddig.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13622) w.miki válasza MaCS_70 (#13621) üzenetére


w.miki
veterán

Én veszélyesen élek, Win7-et használok, és ma kimentem a városba.
Minden nap az életemmel játszom.
Nem tudom mennyire reális a hacker veszély.
Nekem tetszik a HGG, jó ez az erős wifi, és viszonylag egyszerű kezelni :DDD
Sajnálom, hogy nincs újabb, de örülök, hogy ez van. Már előbb fel kellett volna tennem.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#13623) Mostly Harmless


Mostly Harmless
tag

gyerekek, helyzet van... :(((
feltettem a FreshTomato 2020.2-t a routerre (FreshTomato 2020.1 volt előtte), és azóta nem tudok belépni a webes felületre. NVRAM törlés nem volt. (mindig így csinálom, ha csak "kis" verzióváltás van.)
se a régi (elmentett) jelszó, se az admin/admin nem megy.
a router amúgy működik (Transmission megy, Sambával is elérem a megosztott könyvtárakat)
érdekes módon a Transmission jelszavát elfogadja, csak a fő jelszót nem.
mit tudok csinálni (Asus Recovery-n kívül?)

(the cake is a lie)

(#13624) Siriusb válasza Mostly Harmless (#13623) üzenetére


Siriusb
veterán

Volt egy pár változás (GUI-ban is, mindenképpen nyomj ctrl+F5-öt), próbáld meg a root/admin párossal a belépést.

(#13625) Mostly Harmless válasza Siriusb (#13624) üzenetére


Mostly Harmless
tag

Így se megy... :(

(the cake is a lie)

(#13626) Siriusb válasza Mostly Harmless (#13625) üzenetére


Siriusb
veterán

Ez alapján gondoltam, hogy segíthet:
GUI: Admin Access: delete the unnecessary http_root variable (Allow web login as "root") - now the username is 'root' if it's not entered, no need to check/uncheck something
És esetleg a root / régi jelszó páros?

(#13627) Mostly Harmless válasza Siriusb (#13626) üzenetére


Mostly Harmless
tag

Bakker, ezzel bement! :))
Köszi.

(the cake is a lie)

(#13628) Siriusb válasza Mostly Harmless (#13627) üzenetére


Siriusb
veterán

Hurrá! :)

(#13629) tjsz válasza Mostly Harmless (#13627) üzenetére


tjsz
senior tag

Én a helyedben teljesen törölnék minden beállítást, és 0-ról kezdenék mindent finomhangolni. Ez eleve javasolt egy firmware frissítés esetén.

(#13630) w.miki válasza MaCS_70 (#13621) üzenetére


w.miki
veterán

Akkor most mit fogsz csinálni? Melyik FW-re térsz át? Melyik tud még erős wifi-t?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#13631) MaCS_70 válasza w.miki (#13630) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tudtommal csak a HGG tud wifit erősíteni, mert Hugónak volt meg a zárt driver titka.

Én egyébként vélhetőleg megkerülöm a problémát, és lefokozom az N18-ast AP-tá -- ahhoz meg teljesen jó a gyári FW is.

Amúgy is csak 100 mW-on ment a wifi, és így ij jó volt bő 300 méterre...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13632) #03969024


#03969024
törölt tag

Sziasztok!
Két win10-es gép nem látja a megosztott mappákat. "A hálózati elérési út nem található". Okozhatja ezt valami routerbeállítás? A wines tanácsok nem segítettek. Net megy mindkét gépen...

(#13633) tjsz válasza #03969024 (#13632) üzenetére


tjsz
senior tag

A gépek tudják ping-elni egymást?

Mi van akkor, ha a filekezelőben begépeled a másik gép IP címét így
pl. \\192.168.1.10\ és itt nyomsz egy Enter-t.

(#13634) ZephX


ZephX
senior tag

Sziasztok!

Nagy nehezen sikerült beállítani a routeren a range extender módot, de csak azután, hogy reseteltem a beállításokat. Az lehetséges, hogy a laptop ugyanazokat a sebesség értékeket hozza így, mint az eredeti hálózaton? Down 50 Mbps, Up 10 Mbps.
Illetve, ha beakarok lépni a router beállításaiba, akkor ez a kép fogad.
[kép]
Ezt, hogy kerülhetem ki?

(#13635) Gubek-Einste válasza ZephX (#13634) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az lehetséges, hogy a laptop ugyanazokat a sebesség értékeket hozza így, mint az eredeti hálózaton?
Igen mivel a repeater üzemmód alapból felezi az elérhető link sebességet.
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
Milyen típusú az elsődleges eszköz?
Milyen kliens eszköz/adapter van használatban?

Ezt, hogy kerülhetem ki?
Az elsődleges eszközben meg kellene nézni, hogy milyen IP címet kapott a repeater módú eszköz vagy az Asus app-ban is látható.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13636) ZephX válasza Gubek-Einste (#13635) üzenetére


ZephX
senior tag

Az eszköz amiről kapja a netet: Sagemcom F@st 3686
A falak száma 1-2 tégla, kb 8 méter a távolság az alap routertől.
alapvetően egy ASUS N551-el használom, szóval lehet ez az egyik, gond, mert annak híresen rossz a wifi adaptere.
Tehát akkor az Asus app-ban található Ip-vel utána simán beléphetek a laptopról is?

(#13637) Gubek-Einste válasza ZephX (#13636) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tehát akkor az Asus app-ban található Ip-vel utána simán beléphetek a laptopról is?
Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13638) ZephX válasza Gubek-Einste (#13637) üzenetére


ZephX
senior tag

Köszi.

(#13639) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Én azt hisztem félre értettem a SyncServer-t, mert ha jól látom nem képes helyi PC mappáit szinkronizálni az USB-n csatlakoztatott külső meghajtóra? :Y

Tigris, tigris, csóvafény...

(#13640) sesshou válasza MaCS_70 (#13272) üzenetére


sesshou
senior tag

Üdv,

pont ilyen USB stick-el próbálkozom mint amilyet te is írtál a hozzászólásban. D-link dwm 222
Ahogy olvasgattam volt több próbálkozásod is. Egyenlőre stock fw-van a routeren de nem tartózkodom tomato-tól sem.
Neked végül mivel sikerült életre kelteni?

az azóta eltelt 1 évben történt változás a megoldási módban?

olvastam hogy elméletileg az advancedtomato-ban talán működik de csak egy 100-éves leírást találtam telepítésre és a rom sem frissült 2017-óta nem tudom változott e-azóta valami
köszi a választ előre is.

(#13641) sesshou válasza sesshou (#13640) üzenetére


sesshou
senior tag

A modem-et bedugom és és a router fel is ismeri. sőt ki is írja hogy sim card ready vagy ilyesmi de disconnected statu-ban marad a network map-ban :(
és a modemen a status led folyamatosan kéken világít.
Beállítás szempontjából minden autó-ra van állítva az usb modemnél.
a pinkódot pedig kikapcsoltam (utánna kipróbáltam bekapcsolva is.)

(#13642) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Tomato-val többet tud a router, mint így? Ha igen, miben?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#13643) MaCS_70 válasza sesshou (#13640) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam is a DWM222 ment legtovább.

Semmi extra beállítás nem kellett, Other típusú modemet választottam, *99#, apn beállítás -- semmi más.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13644) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok!
Lett egy iylen router a családban (első asus router). Alap beállításokon túl igényel valamilyen trükköt hogy a wifi sebességből a legtöbbet lehesen kihozni?

(#13645) aldebaran


aldebaran
őstag

Már pár éve megvan ez a router, akár wifin is lehetett rajta keresztül fortnite-ot játszani, de mostanában azt csinálja, hogy hirtelen bekrepál a wifi-je, pedig 1db gép van rajta wifi-n, az is max FB, vagy megosztásról filmnézés. Újraindítás után jó. :F

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#13646) MaCS_70 válasza aldebaran (#13645) üzenetére


MaCS_70
félisten

Lehet, hogy kezd lejárni az ideje. A kb. egyetlen javítási lehetőség a tápegységcsere -- már ha az instabil táp a probléma oka.

A környezeti tényezők kizárva?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13647) aldebaran válasza MaCS_70 (#13646) üzenetére


aldebaran
őstag

Nem tudom, milyen környezeti tényező okozhatná azt, hogy egyszercsak bekrepál a wifi. Bár a lan is megakad egy kicsit akkor.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#13648) sesshou válasza MaCS_70 (#13643) üzenetére


sesshou
senior tag

Még oldódott a problémám
Az volt a baj hogy az automatikusan választott apn(előtte nem is hallotam erről) az volt hogy 'online'. Viszont 'net' nek kellet lennie. Amikor a gepbe dugtam be beállította magától de ugy tűnik itt nem volt jo... Mindegy a lényeg hogy mostmar megy. :)

(#13649) MaCS_70 válasza sesshou (#13648) üzenetére


MaCS_70
félisten

Magától nem tudja kitalálni, hogy mi legyen az APN, az gyakran egy egyedi paraméter. (Elvben mindig az, de vannak gyakran használtak, amelyek a szolgáltató ismeretében jó eséllyel eltalálhatóak.)

Nálad, a Telenor esetén pont nem ez a helyzet, mivel a net és az online különböző szolgáltatásokat takar.

A lényeg, hogy működik, ráadásul publikus IP-címmel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13650) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Helyi gépen lévő mappát tud szinkronizálni a router.

A gépről kéne szinkronizálni a routerre csatlakoztatott USB meghajtóra egy mappát. Ezt tudja a router?

AiCloud fiókot kell csinálnom és utána engedné elvileg a SyncServer? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.