Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14251) ates2


ates2
senior tag

Adott egy vodás gigás net, plusz ez a router. Ha MAC címet váltok a gépen majd leklonozom a routerben akkor a vodás modem x idő múlva ledobja magát a hálózatról,kb újraindul.

Létezik,hogy a vodánál van valami security ezzel kapcsolatban ?

(#14252) tjsz válasza ates2 (#14251) üzenetére


tjsz
senior tag

A router WAN mac címét változtatod?

Illetve miért változtatod a géped mac címét? Annak mi értelme van?

(#14253) ates2 válasza tjsz (#14252) üzenetére


ates2
senior tag

Igen a router WAN címet,eddig a gépét írtam át majd klonoztam azt a routernél.
De pl ma simán kerestem egy másik MAC címet azt írtam bele a routerbe és úgy használtam.
De akkor is volt szakadás. Szóval nem tudom gyárilag haldoklik a modem,vagy van valami security a vodánál MAC téren ami miatt leszakad,bár az a vicc utána minden megy tovább normálisan a cserélt MAC címmel.

(#14254) tjsz válasza ates2 (#14253) üzenetére


tjsz
senior tag

De miért változtatod a géped mac címét? Annak mi értelme van?

(#14255) ates2 válasza tjsz (#14254) üzenetére


ates2
senior tag

hogy ne legyen rögzülve bizonyos helyen, és ne tudjanak rá bant adni :U

(#14256) htc07 válasza ates2 (#14255) üzenetére


htc07
addikt

az otthoni hálózatodon mi az, ami bannolja? mert hogy azon kívül senki nem látja.

(#14257) ates2 válasza htc07 (#14256) üzenetére


ates2
senior tag

így már értem,oké :)

(#14258) Obyboy válasza htc07 (#14256) üzenetére


Obyboy
addikt

Jól tudom, hogy kifelé (a nagyvilágba) csak a modem (vagy ONT) MAC címe látszik?

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#14259) ates2 válasza Obyboy (#14258) üzenetére


ates2
senior tag

ez lett volna a konkrét kérdésem nekem is,szóval router-pc és ha felcsatlakozok egy game kliensre,akkor az a router MAC-et látja nem a PC-t ? vagy mind2-t ? :U

(#14260) htc07 válasza ates2 (#14259) üzenetére


htc07
addikt

a router mac címét sem látja, csak ha ugyanazon a broadcast domainen vannak. (akkor minek kéne IP cím? :D)
[link]
ha bővebben érdekel titeket, az OSI modell tanulmányozását tudom ajánlani, layer2 és layer3 ami releváns. illetve az ARP.

[ Szerkesztve ]

(#14261) MaCS_70 válasza ates2 (#14259) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez a NAT (címfordítás) lényege. Eredetileg éppen ezért hozták létre: hogy a külső hálózatról ne lehessen látni a belső címeket.

Aztán jött mellé a PAT, így amit most röviden NAT-olásnak hívunk, az gyakran NAT-PAT-olás, hiszen a belső hálózatunk kismillió portján elérhetők a címek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14262) ates2 válasza htc07 (#14260) üzenetére


ates2
senior tag

4 dolgot mondtak,hogy mindig változtassak meg mindig ha GOD módban akarok játszani :U

1. a mac address
2. a hw id a merevlemezeken
3. a gépnév.
4. használjak VPN-t (bár ha mac address cserénél új ip-t kapok az is jó.)

[ Szerkesztve ]

(#14263) htc07 válasza ates2 (#14262) üzenetére


htc07
addikt

ezeket mondjuk láthatja egy alkalmazás, és elküldheti a szervernek. de miért jó online csalni :F

(#14264) ates2 válasza htc07 (#14263) üzenetére


ates2
senior tag

nem jó,csak revenge,de nyugi nem top gamebe nyomom,régi szaron.
csak van pár orosz meg egyéb akiknek kijár a móka .

[ Szerkesztve ]

(#14265) ht42


ht42
senior tag

Üdv.

A routerem úgy tűnik megadta magát. Elérhetetlenné vált, kikapcs-bekapcs után furcsa módon az internet led világít a többi nem. És nem is indul el. A tápegység jó.
Resetet még nem nyomtam (ez az irodai router, szerteszét van konfigurálva, nehéz újra belakni). Az segíthet?
Meghalt, vagy az a led jelent valami hibát?
Utolsó kérdés. Ha kifingott milyet vegyek helyette? Asus kell, jó dolog az asuscomm domain...

(#14266) Gubek-Einste válasza ht42 (#14265) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Resetet még nem nyomtam (ez az irodai router, szerteszét van konfigurálva, nehéz újra belakni). Az segíthet?
Egy próbát mindenképpen megérhet.

Meghalt, vagy az a led jelent valami hibát?
Majd kiderül, hogy a reset helyre teszi-e.
Mennyi idős az eszköz?

Utolsó kérdés. Ha kifingott milyet vegyek helyette? Asus kell, jó dolog az asuscomm domain...
Mindenképpen csak is AX-eset, pontos típus ajánláshoz ismerni kellene a használati körülményeket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14267) ht42 válasza Gubek-Einste (#14266) üzenetére


ht42
senior tag

Köszi!
Akkor hétfőn reset...
Talán 3 éves lehet.
4 gépet szolgál ki, 1 nyomtatót meg néhány telefont. Vodafone koaxos internet, valami kis csomag, talán 250 Mb. Szóval nincs megfingatva.
Adnak még egyáltalán ingyen domaint az Asusokhoz?
Egyébként otthon ugyanilyenem van és az öregebb, mint ez.

[ Szerkesztve ]

(#14268) Gubek-Einste válasza ht42 (#14267) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi lenne a beszerzésre?
A nyomtató USB-n vagy LAN-on/wifi-n csatlakozik?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14269) ht42 válasza Gubek-Einste (#14268) üzenetére


ht42
senior tag

A nyomtató wifis. Max 30000 Ft. Fontos, hogy éjjel nappal kurva stabilan menjen, ne teljen be a memória, ne kelljen hetente újraindítani. Gigabites legyen, jó lenne egy USB hely egy pendrive-nak (de nem létszükséglet). A wifi sebesség nem lényeges, az erőssége sem, az iroda egy kis lakás. Ha gyárilag tudja az openvpn-t az jó.
Van egy pár gigabites switchünk, ha kevés port lenne rajta.

[ Szerkesztve ]

(#14270) Gubek-Einste válasza ht42 (#14269) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

30k keretben az AX55 és az AX1800U fér bele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14271) ht42 válasza Gubek-Einste (#14270) üzenetére


ht42
senior tag

Köszi!
Azért kíváncsi lennék, hogy az AC-ket miért ne nézegessük?

(#14272) MaCS_70 válasza ht42 (#14271) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az AC felett eljárt az idő. Egyszerűen nincs ok a beszerzésére. Az AX komoly, minőségi javulást hozott (legelső sorban zűrös éter és zűrös fizikai környezet esetén), nem véletlenül mondják, hogy az eddigi legnagyobb ugrás generációváltáskor.

Az AX-es eszközök terjednek, de az AX-es AP-ok AC-s kliensekkel is jobb kapcsolatot hoznak.

MaCS

Egyébként hogyan szereztetek 3 éve új N18-ast????

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14273) Atesz08


Atesz08
tag

sziasztok ! asus rt-n18u. mi lenne a legjobb beállítás a legjobb teljesítményéhez ?
le tudná írni valaki ? előre is köszönöm !

(#14274) MaCS_70 válasza Atesz08 (#14273) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez így értelmetlen kérdés.

Mégis milyen célra, milyen körülmények között használnád?

Routerként mondjuk már sajnos nem igazán ajánlott, mivel nincs rá biztonsági szempontból korszerű FW.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14275) Atesz08 válasza MaCS_70 (#14274) üzenetére


Atesz08
tag

panellakásba, egyszerű felhasználásra. de gondolom van egy jó beállítási lehetősége.

(#14276) MaCS_70 válasza Atesz08 (#14275) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nincs olyan, hogy jó beállítási lehetőség. Az adott igényekhez legjobban passzoló lehet.

Ha az "egyszerű felhasználás" azt jelenti, hogy az N18 kezelné az internetelérést és a wifit, akkor két okból is a nagyon nem ajánlott kategóriába esik:

1. Amint már említettem, a biztonsága nem garantált. Nem emlékszem, hogy a tavalyi sérülékenységi balhéban érintett volt-e, de a legújabb gyári FW több, mint két éves.

2. A 2,4 GHz-es wifi nagyon nem ajánlott társasházi környezetbe.

Az AX53u-t tudnám ajánlani helyette.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14277) Atesz08 válasza MaCS_70 (#14276) üzenetére


Atesz08
tag

nagyon köszönöm. még egy kérdés: az usb -t ha bedugom, nem látom. biztos csak csak én nem értek hozzá. hogyan kell ezeket beállítani ? ebben kérhetném még a segítséged ?
illetve mi az a bérleti jog ? mirt számol visszafelé ? [kép]

[ Szerkesztve ]

(#14278) MaCS_70 válasza Atesz08 (#14277) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mit dugsz az USB-be?

A bérleti jog nagyon nagy vonalakban a következő:
Azok a kliensek, amelyeknek nem adsz fix IP-címet, és nem is foglaltatsz nekik ilyet a routerben, a routerben futó DHCP-szervertől kapnak címet, a felhasználó szemszögéből látszólag találomra. Ezeket a kapcsolatokat a szervernek karban kell tartania, felügyelnie kell. A bérleti idő áttételesen megfeleltethető annak az időtartamnak, amit a szerver feltételez a kapcsolat időtartamáról. Az időtartam felénél aztán el is kezd érdeklődni a kliensnél, hogy jól érzi-e magát, és ha a kapcsolat rendben megvan, akkor hosszabbít. Az egésznek az a lényege, hogy az eltünedező hosztok ne foglalják távozásuk után a címet.

Az állandó/rendszeres klienseknek érdemes címet foglalni (reservation), bizonyos esetekben akár fixre állítani BENNÜK az IP-címet. (Mindkét esetben a kiosztható címtartományon kívül. A kiosztható címtartományt tehát érdemes nem a teljes, 2-254 tartományon hagyni.)

Megjegyzem, a legtöbb átlagfelhasználónak erről nem sok fogalma van, ezért nem is foglalkoznak vele, csak használják a rendszert probléma nélkül. Ha azonban stabilan elérhető eszközökre (pl. NAS, IoT-eszközök, stb.), akkor ezt be kell állítani.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14279) Atesz08 válasza MaCS_70 (#14278) üzenetére


Atesz08
tag

én átlag felhasználó vagyok, így akkor nincs jelentősége (azt hittem, leáll a router, ha vége visszaszámlálásnak). sima egyszerű pendrive -ot dugtam bele. 2-64GB -ig vagy egy 500 GB -os hdd -t

(#14280) MaCS_70 válasza Atesz08 (#14279) üzenetére


MaCS_70
félisten

A pendrive-ot mindenképpen látnia kell, a HDD-t akkor, ha alacsony áramfelvételű eleve USB-s, hordozható darab.

Mire vannak formázva?

A Server Center mit mutat belőlük?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14281) Atesz08 válasza MaCS_70 (#14280) üzenetére


Atesz08
tag

az usb -t látja, de nem látom a laptopon az usb -n lévő adatokat. fat 32. de volt ntfs -re is formázva a Server Center nem tudom mi az és azt se hol keressem.

(#14282) MaCS_70 válasza Atesz08 (#14281) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Server Centerben kell beállítanod az USB-be dugott egység elérését. Az USB-menüben találod. Az SMB-t ajánlom, de nem tudom, hogy az utolsó FW (azt hsználod, ugye?) már tud-e SMB2-t.

Az NTFS jó.

Ha beállítottad, akkor fájlmenedzserből a \\routercím IP-címen éred el, érdemes hálózati meghajtóként felvenni Windowsban.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14283) Atesz08 válasza MaCS_70 (#14282) üzenetére


Atesz08
tag

nagyon köszönöm. megpróbálom. ha nem megy, írok még. az utolsó firmware van rajta

(#14284) tjsz válasza Atesz08 (#14273) üzenetére


tjsz
senior tag

Szia! A gyári firmware valóban régi, de van hozzá "alternativ" firmware, amelyeket továbbra is fejlesztenek folyamatosan: DD-WRT és FreshTomato. Ezeket felrakni (+ beállítani) viszont inkább szakemberre bíznám.

(#14285) MaCS_70 válasza tjsz (#14284) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Tomato valóban nagy királyság, nem is tudtam, hogy még ffrissítik N18-ra -- mellesleg a gyári rendszer is arra épül.

A DD-Wrt mostanában milyen? Én kb. két éve forlalkoztam vele, akkoriban úgy általában az volt róla a vélemény, hogy ez egy soha el nem készülő béta.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14286) spiky03


spiky03
veterán

Mennyiért lehet most eladni egy ilyen router?
Megveszi egyáltalán valaki még? :)

Mert vettem egy kihagyhatatlan akcióban egy Xiaomi Mi AX3600-t és erre már nem lesz szükségem. :B

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#14287) tjsz válasza MaCS_70 (#14285) üzenetére


tjsz
senior tag

Nem N18U-n, de pár ügyfelemnél van DD-WRT-es router. Én nagyon Tomato párti vagyok, de bridge szinten veri a Tomato-t. Ráadásul a DD-WRT-t sűrűbben frissítik, mint a FreshTomato-t.

Ahogy én tudom, DD-WRT-ből csak "beta"-t tudsz letölteni, mert a "stable" verziók fizetősek

[ Szerkesztve ]

(#14288) tjsz válasza spiky03 (#14286) üzenetére


tjsz
senior tag

Szia!

Kb. 6e HUF. Tedd fel a harderapro.hu-ra!

(#14289) Atesz08 válasza tjsz (#14284) üzenetére


Atesz08
tag

köszönöm, de akkor ez nem fog menni. nincs aki feltegye, én meg nem értek hozzá.
az usb -t azóta sem tudom beállítani ?
le tudja írni valaki lépésről lépésre ?

(#14290) MaCS_70 válasza Atesz08 (#14289) üzenetére


MaCS_70
félisten

USB -> Szerverközpont -> Samba

Itt engedélyezed felül a szolgáltatást, lehetőleg SMB2-t engedsz neki, alul meg a felhasználóneved mellett a +-szal kiválasztod a csatlakoztatott HDD-t, és magadnak mindent engedélyezel. Felvehetsz egyéb felhasználókat is, személyes RW jogokkal.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14291) spiky03 válasza tjsz (#14288) üzenetére


spiky03
veterán

Köszönöm az infót.
:R

Ha be lesz állítva az új, akkor majd felteszem.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#14292) tjsz válasza spiky03 (#14291) üzenetére


tjsz
senior tag

Szívesen!

U.I.: hardverapro.hu-t akartam írni, de 1 "v" karakter kimaradt! Bocsi!

(#14293) Atesz08 válasza MaCS_70 (#14290) üzenetére


Atesz08
tag

megpróbálom, köszönöm

(#14294) spiky03 válasza tjsz (#14292) üzenetére


spiky03
veterán

Semmi baj, értettem. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#14295) Atesz08 válasza MaCS_70 (#14290) üzenetére


Atesz08
tag

ez nekem nem működik, továbbra sem látom a pendrive -t. ilyen nincs is, hogy : SMB2
a megosztás és az FTP is engedélyezve van. mi lehet a gond ?

(#14296) MaCS_70 válasza Atesz08 (#14295) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha küldenél egy képernyőképet, az sokat segítene.

Az FTP-t nem igazán ajánljuk, és őszintén szólva a SMB1-et sem.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14297) tjsz válasza MaCS_70 (#14296) üzenetére


tjsz
senior tag

Tud a gyári firmware SMB v2-t? Mert a Tomato is csak SMB v1-et tud. Ha jól emlékszem.

(#14298) Atesz08 válasza MaCS_70 (#14296) üzenetére


Atesz08
tag

természetesen.
az adatok mappát amit létrehoztam azt látom már, de amikor megnyitnám, f.nevet és jelszót kér.
[kép]
[kép]
[kép]

(#14299) tjsz válasza tjsz (#14297) üzenetére


tjsz
senior tag

2. fotó tetején lehet látni, hogy figyelmeztet az SMB v1-re....

(#14300) MaCS_70 válasza Atesz08 (#14298) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, hogy belépési adatokat kér, hiszen a router szolgáltatása.

Add meg neki a routeres felhasználóneved/jelszavad!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.