Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14101) MaCS_70 válasza MilkyWay97 (#14100) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én már nem tettem fel, mert hardvert frissítettem. De rosszat még nem hallottam a Gzenuxról -- bár igaz, nem is nagyon kerestem.

A fő kérdés szerintem a frissítések ügye. Hiába világbajnok ez a router a maga módján, ha az új wifis sérülékenységekre már nem kap javítást. Őszintén szólva nem tudom, hogy ez a mai magyar valóságban mennyire jelent reális fenyegetettséget.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14102) gabro0 válasza MilkyWay97 (#14100) üzenetére


gabro0
őstag

Igen, került bele nemrég teljesítményállítás, de nem próbáltam. A stabilitással sincs gond, viszont én is újabb hardverre váltottam, nem látom minden nap.

[ Szerkesztve ]

(#14103) poki198q


poki198q
tag

Sziasztok!
Az asus rtn18 on1,28 as verziójú tomato fut,tudom nem mai darab, de eddig nem volt gondom vele.
Vettem egy synology nast, beállítottam a portforvardokat a routeren, de sehogysem akarja kiengedni a netre.
Az lenne a kérdésem, hogy van e esély rá, hogy kompatibilis e lehet vele, vagy valamelyik másik verzióval, vagy inkább gyár fw?
Köszi előre is!

(#14104) MaCS_70 válasza poki198q (#14103) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem igazán tiszta, hogy milyen porttovábbításokat milyen céllal állítasz be.

Kompatibilitási gond elvben nem lehet a régebbi rendszer miatt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14105) poki198q


poki198q
tag

Szia.
a nas ír ki hibát hálózati környezetre

(#14107) poki198q


poki198q
tag

A szolgáltató végberendezése bridge módban van, nincs natolva az ip.

(#14108) tjsz válasza poki198q (#14107) üzenetére


tjsz
senior tag

Nem igazán értem, hogy miért kell a külső elérés beállításhoz a NAS-on bármit állítani. Ehhez elegendő annyi, hogy a megfelelő portokat a router-eden port forward-olod és kész. Ha elakarod érni kívülről, akkor 1. lépésben távolról bekapcsolod a port forward-ot (router web gui-ban), majd utána a ddns-es néven (és porton) keresztül már el is éred a NAS-t. Ha viszont állandóan bekapcsolva akarod hagyni a port forward-ot a NAS-ra, akkor NE a standard portokat használd, mert azon keresztül törni fogják a rendszered.

Nálam pl. így néz ki az egyik helyszín:

Az ext ports és int ports llegyen mondjuk a 4041 SSH-ra és 4042 web-re. Ezzel már el fogod érni kívülről, így:

https://poki198q.dyndns.org:4042 - ez lesz a web-es

poki198q.dyndns.org, port 4041 ez pedig az SSH-s (mondjuk putty-ban).

A NAS külső hozzáférés - router menüjében nekem semmi nincs beállítva, mégis elérem.

[ Szerkesztve ]

(#14109) poki198q


poki198q
tag

Köszönöm a segítséget, idő közben sikerült megoldanom!

(#14110) Attesz


Attesz
aktív tag

Sziasztok!

Friss Asus RT-N18U tulaj vagyok.
DD-WRT van rajta.
Néhány kérdésem lenne.
A WiFi-t valahol ki lehet kapcsolni?
Nekem egyszerre a LAN és a WAN ledje nem megy. Ha van internet, akkor a WAN led világít. Ha kihúzom a WAN-ból a kábet, akkor világít a LAN ledje. Ez így normális?

Köszönöm

Üdv

Attesz

(#14111) 0519 válasza Attesz (#14110) üzenetére


0519
senior tag

Hello

Wifi kikapcs: Itt keresd:
Felső menü: Wireless==>Basic Settings==>Wireless Network Mode

A WAN LAN led világítása függ az üzemmódtól. AP módban a WAN nem működik, Router módban igen

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#14112) Attesz válasza 0519 (#14111) üzenetére


Attesz
aktív tag

Szia!

Köszönöm, minden meglett, ahogy írtad.
Azért felmerültek bennem még kérdések.
Átrakom AP-ból Router üzemmódba(ahogy szerintem lennie kellene) és megszűnik a net. Esetleg ebben a beállításban tudnál segíteni?

Üdv

Attesz

(#14113) Attesz


Attesz
aktív tag

Még egy dologban szeretnék segítséget kérni.
A statikus IP címet nem menti el.
Mit nem csinálok jól?

(#14114) Attesz válasza Attesz (#14113) üzenetére


Attesz
aktív tag

Ez meglett, köszönöm.

(#14115) 0519 válasza Attesz (#14112) üzenetére


0519
senior tag

Sajnos nem. Visszaálltam gyári fw-re egy probléma miatt és fejből nem megy a dd-wrt-re.
Nekem feltétlen AP mód kell és úgy vmiért nem működik a wifi dd wrt alatt (az én készülékemen, az én beállítasaimmal).

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#14116) HENE


HENE
aktív tag

Sziasztok!
380.65.8_HGG-FINAL firmware van a routeren. Időként nem tudok belépni az admin felületre, (a net megy rajta ilyenkor is hibátlanul), csak újraindítás után. Gondoltam frissítem, vagy visszamegyek gyárira. de hiába kattintok a firmware fájlnál a feltöltésre, nem frissül, nem indul újra a routerem. Van ötlet, hogyan frissíthetem?
:R

(#14117) MaCS_70 válasza HENE (#14116) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, a rendes bootloaderes megoldással Asus Router Firmware Restoration Toollal.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14118) jimmy5


jimmy5
aktív tag

Sziasztok

Tudna valaki nekem segíteni hogy hogyan tudom beállítani a VPN -t HGG utolsó verzióján hogy amikor a munkahelyen vagyok akkor működjön mert ott Frankfurti IP címünk van. Van egy alkalmazás aminek magyar kell. Hoztam létre DDNS.net felhasználó nevet és jelszót is. Csak nem tudom hogy megy ez a VPN. Telora le van töltve az OpenVPN Connect program is.

Előre is köszi a segítséget !!!

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#14119) MaCS_70 válasza jimmy5 (#14118) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tehát az N18 lenne a szerver?

Ha igen, akkor OpenVPN így:

1. Megcsinálod a dDNS címet (az asuscomm is teljesen jó).

2. Menüből megcsinálod a szervert. A default portot tedd valami magas számra, ne a szabvány 1194 maradjon! Nem emlékszem, hogy az utolsó HGG mit enged, de érdemes SHA256-ot, AES-256-CBC-t és 2048 bites RSA-t választani.

3. Beállítani az oldal alján, hogy maga az internet is "redirect" legyen a kliens felé.

4. Exportálni az .ovpn fájlt, amit át kell valahogy tenni a kliensre.

5. Az Androidra feltenni az OpenVPN programot és importálni bele az .ovpn fájlt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14120) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Az előző féloldalas iromyányom elvesszett, mobilról ez nagyon vicces…
akkor csak röviden: gyári fw, utolsó updattel
hogy jön ki belőle a max wi-fi tempó?gigabites digi net van 2 napja, wi-fi meg tud max 89 mbit körül. Hol itt a 600??
mesében kb…
köszi ha valaki tud segíteni.

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#14121) Gubek-Einste válasza tom956ster (#14120) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A teljes wifi sebesség kihasználásához megfelelő kliens eszköz és környezet is kell.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
Milyen kliens eszközzel/adapterrel van használva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14122) tom956ster válasza Gubek-Einste (#14121) üzenetére


tom956ster
aktív tag

A falak vékony gipsz válaszfalak.
Eszközök: mobilok, S21, i12 pro, note 10, xbox, ps5, két okos tv , egyéb apróságok.
iPhonera nem találom egyik szoftvert sem, vagy csak láma vagyok…

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#14123) Dr.NX válasza tom956ster (#14122) üzenetére


Dr.NX
addikt

Hagyd a fenébe ezt a routert.
Wifi 6-os eszközökhöz vegyél Wifi 6-os (ax) routert.
Itt nézd meg az összefoglalót is.

Elfogadom a sütiket.

(#14124) tom956ster válasza Dr.NX (#14123) üzenetére


tom956ster
aktív tag

A megrendelés már lemnet egy TUF AX5400-ra, de attól ezt még nem kukázom, szeretném valahogy kimaxolni.

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#14125) Dr.NX válasza tom956ster (#14124) üzenetére


Dr.NX
addikt

A sebesség alapján társasházban laksz, ott szokott ilyen sebesség lenni az interferenciák miatt. Akkor meg már a wifit ki is maxoltad.
Egyébként meg használj kábelen amit csak tudsz.

Elfogadom a sütiket.

(#14126) tom956ster válasza Dr.NX (#14125) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Igen, a társasház betalát. Elvileg költözünk családiba 1,5 hó, de ott is jól jön majd azoknak az eszközöknek, ahol nem lényeg a nagy sebesség csak kell wifi.
Itt nagyon sok a különböző wifi hotspot, persze ez igaz majd minden társasházas közegre.
Eljárt az idő az N18 felett, de kábelen szerencsére kitolja minden aljzaton a gigabitet, így még sok mindenre is jó lehet :D

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#14127) adolfo01


adolfo01
tag

Sziasztok.

Érdekes dologba futottam bele tegnap,nem is értem....
Gyári firmware volt a routeren 3.0.0.0.4378_9545
Tegnap meg ahogy bekapcsolom és belépek a beállításokba látom,hogy Asuswrt-Merlin 386.3 a firmware!
Hogy mikor és ,hogy került rá azt nem tudom.Erre frissült volna,na de,hogy és mikor? :F

Vélemények? :F

(#14128) csixy


csixy
addikt

A legutolsó ajánlások szerint melyik firmware a leginkább való ehhez a vashoz elsősorban "tanyai körülmények között működő" wifi és UTP-s hálózat működtetése céljára?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#14129) gabro0 válasza csixy (#14128) üzenetére


gabro0
őstag

Ez [link]. Felrakás után gyári visszaállítás ne maradjon el, mert galibát tud okozni.

adolfo01: Egy biztos: magától nem frissült Merlinre :)

[ Szerkesztve ]

(#14130) csixy válasza gabro0 (#14129) üzenetére


csixy
addikt

Ez a gzenux nekem nem jött be. Nem lehet a wifi csatornát állítani. Leragad vaz 1.-es csatornán. 5gigaherzes menüpontja is van. Furi.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#14131) ates2 válasza csixy (#14130) üzenetére


ates2
senior tag

:F :F :F :F
Vezeték néküli - Általános - Vezérlőcsatorna, ott tudod állítani a wifi csatornákat.

[ Szerkesztve ]

(#14132) csixy válasza ates2 (#14131) üzenetére


csixy
addikt

Köszi . Tudom. dinamikus üzemmódban rá volt akasztva NATolós routerként egy másik routerre (fritzbox 7490) és közel volt hozzá fizikailag. Teljesen különálló alhálózattal. Ráadásul az asusra egy xiaomi mi r3g volt rálógatva megint csak natolva dinamikus üzemmódban egy harmadik különálló alhálózattal. A két másik router valamelyike beledudorászott valami rejtélyes módon az asus rtn18u gzenux 386.3 -s menüjébe és 5g-s menüpontok kerültek benne elő, és nem lehetett rajta állítani a vezérlő csatornát, mert ez a menüpont eltűnt belőle. ... Én ettől hülyét kaptam, hiszen az rtn18u-nak csak 2.4Ghz-s wifije van. ... miután kivettem a két másik router közül és LAN kábellel összakasztottam a laposommal és csináltam rajta még egy gyári visszaállítást (és én mégyegyszer feltöltöttem rá a gzenux 386.3-as fw-t megint csak követőleges NVRAM törléssel) meggyógyult a menüje.

Ti értitek ezt? ... nem vagyok drogos!

Az utolsó Shibby szimpla WAN-os tomatóval stabilabbnak ,sőt betonbiztosnak éreztem ezt a rutert anno. Lehet, hogy vissza térek ahhoz.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#14133) gabro0 válasza csixy (#14132) üzenetére


gabro0
őstag

Nem látok semmi különöset. Elmaradt a gyári visszaállítás és összeakadt valami.

(#14134) csixy válasza gabro0 (#14133) üzenetére


csixy
addikt

Nos ... nem maradt el.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#14135) gabro0 válasza csixy (#14134) üzenetére


gabro0
őstag

Igen, ez is előfordulhat. Úgy mondom ha egyszer meggyőződtél a normális működésről, akkor onnan kezdve nem lesz vele gond.

Korábban mintha írta volna valaki, hogy egyszer nem volt elég resetelni :F Elég hülye hiba, de a stabilitást nem érinti. Én személy szerint a Tomato-t sosem próbáltam, mert mindent tud a Merlin.

(#14136) csixy válasza gabro0 (#14135) üzenetére


csixy
addikt

Köszi , akkor még kóstolgatom.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#14137) adolfo01 válasza gabro0 (#14129) üzenetére


adolfo01
tag

Szia.
Diginet 1000 esetén milyen sávszél jön ki nektek vezetékesen ill.wifin?

Köszi.

(#14138) gabro0 válasza adolfo01 (#14137) üzenetére


gabro0
őstag

Vezetéken gigabit, WiFi-n eszközfüggő, 200 Mb/s körül.

(#14139) adolfo01 válasza gabro0 (#14138) üzenetére


adolfo01
tag

Nekem 2 napja van digi 1000, de 400-500 volt max vezetékesen.
Kellett valamit mókolni a routeren? :F

(#14140) gabro0 válasza adolfo01 (#14139) üzenetére


gabro0
őstag

Olvastam a Digi fórumban. Nem igazán. HWNAT limit az valahol 300Mb/s körül van, ennyit tud nyers erőből ha ki lenne kapcsolva, de mint írod többet mértél szóval ez nem áll fent.
Egyébként a switch beállításoknál találod a kapcsolóját.

(#14141) csixy


csixy
addikt

Most repeaterként próbálgatom a gzenux-szal. Tök jó. Csak az a baj, hogy a dhcp-t osztó router kliensei között nem látom az asust. Most hogy fogom ebből a tudathasadt állapotból kimenteni az asust? Hogy tudom elérni? Reset gombot nyomjam üzem közben?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#14142) csixy válasza csixy (#14141) üzenetére


csixy
addikt

A kutyafáját! Wifin megtaláltam az eredeti IP címén. Tehát a reléállomáskodása mellett saját DHCP tevékenysége is van. Azért remélem , hogy nem diktál vissza az internetet szolgátató routernek?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#14143) csixy


csixy
addikt

Sikerült visszatérni a stabil router üzemmódhoz. Jó lesz ez!
Köszönöm a segítséget.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#14144) gezatata válasza gabro0 (#14129) üzenetére


gezatata
aktív tag

Szervusztok!

Ezzel a firmware-vel is működni fog az ASUS Router/AiClaud mint a gyárival?

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#14145) MaCS_70 válasza gezatata (#14144) üzenetére


MaCS_70
félisten

Elvben kell neki...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14146) adolfo01


adolfo01
tag

Sziasztok.

Merlin firmware van a routeren.
Mennyire lehet valós ez a 70 celsius feletti CPU hőmerseklet? Ez normális? Nekem soknak tünik!
Nektek mennyi?
[kép]

(#14147) MaCS_70 válasza adolfo01 (#14146) üzenetére


MaCS_70
félisten

Teljesen reális. Ezek a SoC-k ilyen melegen járnak. Nem kell foglalkozni vele, ez így van rendben.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14148) ates2 válasza adolfo01 (#14146) üzenetére


ates2
senior tag

65-70 télen-nyáron. reális.

(#14149) adolfo01


adolfo01
tag

MaCS_70 és ates2 köszi,akkor nem foglalkozok vele. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.