Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13701) kemcso válasza tjsz (#13700) üzenetére


kemcso
Ármester

Fordítva kellene: mindent tiltva van kivéve mondjuk a 80-as port :) De megoldottam, a fenti módszerrel.

(#13702) gabro0 válasza tjsz (#13698) üzenetére


gabro0
őstag

Az új Android pl. MAC randomizálással csatlakozik már alapértelmezetten, így WiFi-vel ez már nem jó módszer. Bár nem írtad kábelen vagy WiFi-n él a korlátozásod.

[ Szerkesztve ]

(#13703) -FreaK- válasza Gubek-Einste (#12990) üzenetére


-FreaK-
veterán

Szia!

"- DD-WRT
- OpenWRT

Csak korlátozottan használhatóak."

Ez még a mai napig igaz? OpenWRT-t gondoltam kipróbálni.

De kezdem az elejéről, ezért kérdeztem tegnap a másik topicban is, hogy milyen router ajánlotok. :)

Szóval Battlefield (1+V) alatt nekem is folyamatosan kint vannak a hálózati hibákat jelző ikonok, már évek óta. Battlenonsense Bufferbloat-os videóját nézve elképzelhetőnek tartom, hogy a bufferbloat miatt.
Hogy ezt kipróbáljam megpróbálom először szoftveresen, ezzel a routerrel fixálni a dolgot, de gondolkodom azon is (ettől függetlenül is), hogy lecserélem már, és veszek valami modern példányt, ami sok évig elég lesz (ezért is kéne a Wifi6).

Ezen a routeren elvileg ha CFW-ben van, Advanced QoS, akkor valamilyen szinten az tudja, illetve az OpenWRT-ben van erre jó megoldás beépítve. Most HGG-m van még fent, be is van kapcsolva, de éjjel láttam, hogy sávszél limit nincs beállítva, úgyhogy ezt még tesztelnem kell.

Ha ez nem oldja meg, akkor kipróbálnék egy OpenWRT-t is, de nem tudom mit jelent a fent idézett korlátozottan használható :)

(#13704) 0519 válasza -FreaK- (#13703) üzenetére


0519
senior tag

Szia!

DD-wrt-t használok több hónapja és hibátlanul működik.
Mindent be tudtam állítani amit akartam.
Van wifi, virtuális (wifi) hálózat, fix IP cím egyes eszközöknek.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#13705) -FreaK- válasza 0519 (#13704) üzenetére


-FreaK-
veterán

Köszi!
A DD-wrt is OpenWRT alapú? Utána nézek.

Pontosan melyik FW-t használod?

[ Szerkesztve ]

(#13706) ArthurShelby válasza 0519 (#13704) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Mi az a virtuális wifi?
Vendég wifi hálózat?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#13707) kemcso válasza kemcso (#13701) üzenetére


kemcso
Ármester

Újabb probléma merült fel :)
Működik az Access Restriction, de csak új kapcsolat esetén. Adott egy időzített rule, ami mondjuk 10:00-kor lép életbe: ha akkor van az adott gépnek élő kapcsolata akkor azt nem szakítja meg, a rule ki-be kapcsolása esetén se. Router újraindítása esetén jól működik és új kapcsolatot nem engedélyez. Mintha ez régen nem így működött volna, jelenleg FreshTomato Firmware 2020.2 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP van fönt.

Valakinek ötlete? Esetleg DD-WRT?

(#13708) Beren


Beren
tag

Üdv!

Látom, más is küzd az Access Restrictionnal... Nekem csak egy kérdésem lenne: a https címeket még mindig nem lehet tiltani vele? Próbáltam a gyereket tanulási időben lerobbantani a Youtube-ról, nem érti a szép szót, így kénytelen vagyok durvább eszközöket igénybe venni, de az Access Restrictionnal sehogy sem tudom letiltani. Ja, Advanced Tomato van a routeren.

Beren

(#13709) 0519 válasza -FreaK- (#13705) üzenetére


0519
senior tag

Nem, független projekt.
Arra utaltam, hogy az eredeti kijelentés azon része, hogy DD-WRT "korlátozottan használható" nem igaz.
Frisset:r43078
[DD-WRT letöltés]

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#13710) 0519 válasza ArthurShelby (#13706) üzenetére


0519
senior tag

Igen, vendég wifi. Internetelérés van, helyi hálózathoz nem fér hozzá.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#13711) tjsz válasza Beren (#13708) üzenetére


tjsz
senior tag

Nekem Freshtomato-val működik. Voltak olyan hivataljaim, ahonnan ncore-ozni akartak, de tiltottam és azóta nincs gond a sebességgel...... És tudom, hogy az ncore az https-el megy.

(#13712) Intruder2k5 válasza tjsz (#13711) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De lehet nálad csak a trackert blokkolja ilyenkor a router, így letölteni nem tudnak, de az ncore oldalát böngészni igen. Régebben még valamelyik Shibby verzióban volt HTTPS blokkolás, azt hiszem még 100 előtt, de aztán egy későbbi verzióban megszűnt. Az ottani changelog-ban biztosan elő lehet keresni.

szerk.:
Meg is kerestem... https://tomato.groov.pl

[RELEASE] 111 – ACCESS RESTRICTION: use string module instead web module (https is blocked now – facebook for example)
[RELEASE] 119 – Access Restriction: return to old „web module” style. „String” module is still in image, advanced users can use it in own iptables rules,

E-szerint tehát csak a 111 és 118 közti kiadásokban működik a HTTPS blokkolás az Access Restriction menüből, az után pedig már csak iptables szabályokkal lehet megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#13713) htc07 válasza Beren (#13708) üzenetére


htc07
addikt

Azt tudom esetleg javasolni, hogy csinálj egy saját DNS szervert, és azon tiltsd az oldalakat. Pl. AdGuard. Feldobod egy raspberryre, és átállítod a routeren, hogy ez legyen a DNS szerver, aztán a klienseknek tudod szűrni parental controllal egyesével is asszem, hogy mihez férhetnek hozzá.

(#13714) Beren válasza htc07 (#13713) üzenetére


Beren
tag

Ez jó ötlet, de a megvalósítást nem vállalom, mert ehhez azért fű vagyok... :)
Viszont egyelőre megoldottam favágó módszerrel - mivel a gyerek nem ért hozzá kb. semennyire, így bementem a szobájába, kizavartam, majd a Windows host fájljában minden Youtube domaint a 127.0.0.1-re irányítottam... :D

(#13715) tjsz válasza Beren (#13714) üzenetére


tjsz
senior tag

+1 tipp: ha FreshTomato firmware-t használsz, akkor "Advanced - DHCP/DNS - Dnsmasq
Custom configuration"-nél beírod, hogy "address=/youtube.com/192.168.1.1" és kész.

(#13716) Beren válasza tjsz (#13715) üzenetére


Beren
tag

Ez is egy jó ötlet, van dnsmasq az Advanced Tomato-ban is, de gonosz apa révén magamnak nem akarom letiltani a Youtube-ot, csak a gyereknek... :D Ahogy utánanéztem, a dnsmasq nem tud olyat, hogy egy gépre célzott szabály, de örülnék, ha tévedek, mert ez lenne a legegyszerűbb és a gyerek által nem igazán megkerülhető megoldás.

(#13717) tjsz válasza Beren (#13716) üzenetére


tjsz
senior tag

Beállítod a gépeden, hogy a google dns szervereit használja. És már megy is a név feloldás a youtube-ra. :D

(#13718) Beren válasza tjsz (#13717) üzenetére


Beren
tag

Basszus, ez eszembe se jutott... Az agyamra megy a hómoffisz - én ugyan ebben tolom vagy tíz éve, de amikor a gyerek és asszony is itthonról tolja már hónapok óta, az sok egy kicsit... :D

(#13719) tjsz válasza Beren (#13718) üzenetére


tjsz
senior tag

Ezzel én is így vagyok. 3 éve csinálom a home office-t, de mióta a korlátozásokat bevezették és 3 gyerek + feleségem "hazajött", azóta kevésbé vagyok hatékony. Jó az, hogy többet vagyunk együtt, de melóilag nagyon nem.

(#13720) htc07


htc07
addikt

Rászántam magam, és hátrahagytam a HGG-t, felszenvedtem a Merlin-t (384.16).

Van rá valami hack, hogy lehessen VPN szervert indítani AP módban?

Esetleg valaki el tudná küldeni a VPN konfig URL címét, hátha amúgy él az oldal, csak a menüben nincs benne? :) Tudom port forwarding satöbbi, nem gond. Egy másik router mögött ül, igazából kvázi switch szerepet játszik, de ha már tud VPN szerver lenni, miért ne.

Szerk. a router mode nem játszik, mert egy hálózaton kell legyen a két router.

[ Szerkesztve ]

(#13721) Intruder2k5 válasza htc07 (#13720) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáld meg ezt: /Advanced_VPN_OpenVPN.asp Legalábbis az emulátorban ez a címe.

(#13722) htc07 válasza Intruder2k5 (#13721) üzenetére


htc07
addikt

Köszi, közben átpörgettem a netet (miért nem előbb), és mindenhol azt írják, hogy nem lehetséges.

Úgyhogy átraktam router módba, kapott egy statikus címet a másik router DHCP pooljából, és kikapcsoltam a DHCP szervert az Asuson - egyelőre úgy tűnik minden működik. Nem túl elegáns megoldás mondjuk. :DDD Remélem nem lesznek anomáliák.

(#13723) ArthurShelby válasza htc07 (#13720) üzenetére


ArthurShelby
addikt

szerk: elkéstem :)
Én a helyedben a router módot butítanám ap módba. Vagyis router mód, kikapcsolt dhcp szerver, kikapcsolt nat...

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#13724) htc07 válasza ArthurShelby (#13723) üzenetére


htc07
addikt

Csak nem jön össze, IP ütközést ír.

Kipróbálom milyen router módban, csak lesz vagy fél óra, mire átvariálom a port forwardokat :U

(#13725) ArthurShelby válasza htc07 (#13724) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ha kikapcsolod a nat-ot, kikapcsolod a dhcp szervert és egy alhálón vannak, akkor elvileg nem kell variálnod a portokkal, és nem lesz ip ütközés (bár így nem tudom milyen ip-t és hogy fognak kapni a vpn-esek).

Illetve csinálhatod azt is kikapcsolt nat, és bekapcsolt dhcp szerver mellett, hogy másik alhálóra teszed az új routert, és az eredeti routerben meg lan->útvonalnál (routing) átirányítod.
Így látják egymást oda-vissza, viszont alhálózat-ipben különbözni fognak.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#13726) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Felraktam múlt héten én is a Gzenux Merlint (lecserélve egy jó öreg HGG-t), és nagyjából jól is működött, de múlt pénteken egy net probléma miatt (szolgáltató volt a ludas) távolról végeztek diagnosztikát és hogy kizárjuk a routert, átdugtam direkt a modembe a PC-m Lan kábelét, majd utána vissza a router-ba, és ezzel még nem volt gond, megy tovább minden ahogy kell. Kivéve, hogy a 192.168.1.1.-en nem jön be a router konfig felülete. Telefonon működik, de az enyémen nem. Mi lehet a baja?
Modem és router restart is megvolt persze.

[ Szerkesztve ]

(#13727) kisbalazs83 válasza -FreaK- (#13726) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Csináltál felrakás után resetet? WPS gombot tartva kapcsold be és tarts amíg villogni nem kezd a power led.

Ezek közül valamelyikre?
http://router.asus.com/Main_Login.asp
https://router.asus.com:8443/Main_Login.asp
http://192.168.1.1/Main_Login.asp
https://192.168.1.1:8443/Main_Login.asp

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#13728) MaCS_70 válasza kisbalazs83 (#13727) üzenetére


MaCS_70
félisten

Biztos, hogy a WPS-t?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13729) kisbalazs83 válasza MaCS_70 (#13728) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Igen. NVRAM törlés.

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#13730) MaCS_70 válasza kisbalazs83 (#13729) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igazad van!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13731) -FreaK- válasza kisbalazs83 (#13727) üzenetére


-FreaK-
veterán

Persze, előtte is, utána is.

Lehet nem írtam egyértelműen, de a frissítés után nem volt semmi gond, bejött az oldal, be is konfigoltam.
Aztán Telekomos ügyfélszolgálat végzett távolról diagnosztikát, mert lassú volt a net (mint kiderült nem itt volt a gond), és ennek folyamán kipróbáltuk, hogy a PC-met egyből a modembe dugtuk, kikerülve a routert. Aztán vissza dugtam és használtam tovább, de azóta a konfig felület nem érhető el erről a PC-ről.

Köszi a linkeket, kipróbáltam, de:

Restartoltam már modemet is, routert is, PC-t is, semmi.

Egy ötletem van még, mégpedig, hogy nvram törlés ismét...

(#13732) gabro0 válasza -FreaK- (#13731) üzenetére


gabro0
őstag

A gépen nem állítottatok valami DHCP konfigot?

(#13733) htc07 válasza gabro0 (#13732) üzenetére


htc07
addikt

Tuti az lesz, valami azonosítás biztos történik a telekom felé, PPPoE vagy valami hasonló (ha nincs modem)?

A hálózati adapteren lesz valami elállítódva. Legegyszerűbb / legbarbárabb, ha újratelepíted a drivert.

(#13734) Mostly Harmless


Mostly Harmless
tag

Sziasztok.

Bonyolult kérdésem van a routerrel kapcsolatban, amire ti talán tudtok egyszerű választ. :)
Tehát, van egy ilyen routerem, amin FreshTomato 2020.2 firmware van. (jelenleg ez a legfrissebb.)
A routerre van dugva egy usb3-as vinyó, helyi fájlmegosztás (samba), dlna, meg torrent fut rajta.
A net 100 megabites Digi, a 90-95-öt stabilan tartani szokta.
A gép (asztali pc) eddig 100 megabites kábellel volt rádugva a routerre, ez felújításkor lett behúzva a falba. Ez samba megosztásról másolva stabilan megy.

Nemrég cimbivel kihúztunk egy gigabites kábelt a router meg a gép közé, de mint kiderült, azon közel sem ilyen stabil a kapcsolat. Sőt, néha le is dobja.

Ezt látva leszedtem a routert a helyéről, és az itthon talált gigabites rövid kábelekkel elkezdtem próbálgatni. Az eredmény ugyanilyen, tehát nem kábelhiba.

A kérdésem az volna, mi okozhatja ezt? Ennyit tud a router hardvere? Az egymagos cpu?
Néztem a router cpu terheltséget másolás közben, és nem mutatott kiugró értékeket. (kép erről is van)

Terveztem a Diginél sebességet emeltetni, de nincs értelme, ha a lakáson belüli szakaszon elakad a dolog. Milyen irányba induljak el? Ismét új kábel? Vagy kezdjek el router cserén gondolkodni? Köszi a válaszokat.

(the cake is a lie)

(#13735) Doky1988 válasza 0519 (#13704) üzenetére


Doky1988
senior tag

Én Asuswrt-Merlint, akkor ezekszerint megbízható a dd-wrt is? Mindenhol csak bétát látok szoftvereket.

DokY | www.zsolti.hu

(#13736) 0519


0519
senior tag

évek óta csak beta-t adnak ki, nem tudom az okát.
stabilan működik és jól végzi a dolgát.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#13737) -FreaK- válasza gabro0 (#13732) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nem semmit.

(#13733)htc07
Frissítettem Intel lan drivert, semmi.

Kipróbáltam az ipconfig release+renew-t, semmi.

Ethernet vezérlő letiltás/engedélyezés, semmi.

Nvram törlést még nem próbáltam (most perpill többen használjuk), de ott meg kicsit félek attól, hogy ha utána sem megy, akkor konfigolhatom be telefonról.

Másik PC-ről működik. Csak ez van tiltva valamiért..

[ Szerkesztve ]

(#13738) tjsz válasza Mostly Harmless (#13734) üzenetére


tjsz
senior tag

Szia!

11.3MByte/s átvitelt tud a vinyód, tehát ez az érték teljesen ok. Ennél többet nem igazán fogsz tudni kihozni belőle.

A gigabites kábeleknél én megpróbálnám az iperf-el tesztelni, hogy nem-e a kábellel van gond (a freshtomato-ban is van iperf ill. a gépedre is le tudsz tölteni).

[ Szerkesztve ]

(#13739) Mostly Harmless válasza tjsz (#13738) üzenetére


Mostly Harmless
tag

Ne vicceljünk már.
A vinyó gépre dugva ennél jóval többet tud.
Sőt, a vinyó még a 100 megabites kábellel is jóval többet tud, mint a gigabitessel, szóval biztos, hogy nem a vinyóval van a gond.

(the cake is a lie)

(#13740) Intruder2k5 válasza Mostly Harmless (#13739) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

A HDD az USB 3-as, vagy az USB 2.0-s portba van kötve? Próbáld meg a másikban is! Illetve ha tudod, javaslom próbáld meg FTP-n keresztül is elérni, ha van rá mód akkor FileZilla-val. Nekem legalábbis Windows-ban az FTP/FileZilla páros hozta a legjobb eredményeket, ha sok adatot kellett mozgatnom a router HDD-ről a laptopra vagy fordítva, mindig azt használtam.

(#13741) Ybear válasza Mostly Harmless (#13734) üzenetére


Ybear
tag

A kérdésem az volna, mi okozhatja ezt? Ennyit tud a router hardvere? Az egymagos cpu?

Röviden: igen.

Néztem a router cpu terheltséget másolás közben, és nem mutatott kiugró értékeket.

Beillesztek néhány képet:

Szóval nálam meg fullosra kiterheli a CPU-t, meg a memóriát is.
Ez egy router, nem pc. :) Sambánál csak a CPU-n keresztül tud másolni.
Régebben volt DIGI gigás hozzáférésem, azt viszont simán kezelte, arra van hw a routerben. Tapasztalatom szerint csak ezek a plusz funkciók (samba, torrent, stb) eszik meg a CPU-t ennyire.

[ Szerkesztve ]

Ha menni kell, hát menni kell.

(#13742) Intruder2k5 válasza Ybear (#13741) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A ~4MB/sec akkor sem normális, attól a pár évvel öregebb RT-N66U is többet tudott. Néhány évig használtam én is RT-N18U-t Tomato-val, és bár arról nincs saját tesztem megörökítve, de nagyságrendileg ~20MB/sec körül az is ment. Persze ez függ a protokolltól, és a filerendszer típusától is. De amint látod korábban nála is ment 11MB/sec fölött stabilan, szóval 4MB/sec-nél nem lehet CPU limit.

(#13743) Ybear válasza Intruder2k5 (#13742) üzenetére


Ybear
tag

Nekem is gigás kábelen van a kapcsolatom, és nekem sem tetszik a másolás sebessége, csak tudomásul vettem, és együtt élek vele.
Maga a vinyó direktben PC-n azért többet tud ennél:

Viszont annyira nem értek hozzá, hogy oknyomozásba fogjak.
Ami felettébb valószínű nála (és ezek szerint nálam is): a router sw a gigás kapcsolatot másképpen kezeli, mint a nem gigásat. A tünetet látom, az okát nem tudom sajnos.

Ha menni kell, hát menni kell.

(#13744) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#13742) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam hat éve megy egy N18u, időnként tesztelem a csatlakoztatott HDD sebességét.

Az NTFS partíción 23/26 Mbps az írás/olvasási sebesség, az Ext4-esen 22/26.

Több, erősebb hardverű Asus routeren is hasonló értékeket mértem.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13745) Ybear válasza MaCS_70 (#13744) üzenetére


Ybear
tag

26 Mbps=3,25 MB/s
Lassabb, mint az enyém (3,73 MB/s=29,8 Mbps).
Én nyertem. :D :D :D

Ha menni kell, hát menni kell.

(#13746) MaCS_70 válasza Ybear (#13745) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én viszont konkrétan hülyeségeket írtam!

Helyesen minden megaBYTE/s, azaz:

Az NTFS partíción 23/26 MBps az írás/olvasási sebesség, az Ext4-esen 22/26 MBps.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13747) Ybear válasza MaCS_70 (#13746) üzenetére


Ybear
tag

Így azért mindjárt más a sebesség... :R

Ha menni kell, hát menni kell.

(#13748) -FreaK- válasza -FreaK- (#13737) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ma volt időm foglalkozni vele kicsit, rá is jöttem, hogy mi volt a gond. Nem akarok nagy képet berakni, de biztos láttátok már a Picard kapitányos facepalm-ot :)

Szóval mikor átdugtam a gépem a modembe, aztán vissza, akkor igazából egy másik kábelt dugtam vissza a routerba, ezért is nem volt IP TV a nappaliban (amit ritkán nézünk, szóval nem sokat zavart). Így persze, hogy nem értem el a router konfingot, a modem-en keresztül :Y gratuláltam magamnak.. :C

[ Szerkesztve ]

(#13749) Doky1988 válasza 0519 (#13704) üzenetére


Doky1988
senior tag

Felraktam én is, nem rossz de sebességmérésem jóval alatta van a merlin fw-nek :)
1gbitből DD-WRT-n 600mbit kb :D Ez a Merlin FW-vel, volt mikor 900 fölött is volt, de majd mindjárt visszarakom a merlint, és mérek neked azzal egyet kíváncsiságból :)

LED-eket valahol kilehet-e menüből kapcsolni a routeren?
WIFI csatornát lehet-e 11 felett használni?

Egyébként sok mindent tud, olyat is amit kb soha nem használnék, tetszik csak nekem hiányoznak belőle dolgok amiket a Merlin tud :)

DokY | www.zsolti.hu

(#13750) Doky1988 válasza Doky1988 (#13749) üzenetére


Doky1988
senior tag

Ezt meg Merlines FW-vel mértem, mind2 friss mérés mint láthatod a dátumot, időt, és nem linux alatt, rendesen Win10 alatt mértem mind a kettő mérésem.

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.