Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13251) zzola


zzola
félisten

Az összefoglalóban jelzett HGG fw. pl.. az mitől jobb a gyárinál?

[ Szerkesztve ]

(#13252) MaCS_70 válasza IamSociopath (#13250) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mit veszíthetsz vele, ha kipróbálod? (Az mondjuk fontos, hogy a cserét csakis áramtalanított eszközön végezd, sőt, az áramtalanítás után érdemes várni egy kicsit.)

Ez az antennásdi (akárcsak az egész RF) annyira sztochasztikus, hogy érdemes próbálkozni -- minőségi eszközökkel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13253) MaCS_70 válasza zzola (#13251) üzenetére


MaCS_70
félisten

Legfőképpen: 1 W-ig állítható wifi.

Ezen túl: többletszolgáltatások, pl. TOR, több VPN-kapcsolat, több diagnosztikai jelzés.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13254) IamSociopath válasza MaCS_70 (#13252) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

oké nyertem vele 4-6 megabitet a chromecaston. Az a legbénább eleme a hálózatomnak. :D

(#13255) htc07 válasza IamSociopath (#13254) üzenetére


htc07
addikt

én vettem a chromecasthoz egy ethernet adaptert, csomószor nem akart csatlakozni a wifihez.

(#13256) IamSociopath válasza htc07 (#13255) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

Nekem Van is ilyenem itthon :D Csak nincs kedvem végig kábelezni az egész lakást. 28 megabittel tud letölteni a CC ez már bőven elég. :)

(#13257) zzola válasza MaCS_70 (#13253) üzenetére


zzola
félisten

Ezek közül nekem max a wi-fi "tuning" érne valamit, a többit nem használom...

(#13258) zzola


zzola
félisten

Feltoltam a legújabb Merlin FW-t, de admin/admin párossal nem tudok belépni a routerb. Nem ez a ID/pass?
A régi jelszóval sem lehet belépni.

[ Szerkesztve ]

(#13259) zzola válasza zzola (#13258) üzenetére


zzola
félisten

Megoldva!

(#13260) Simivok


Simivok
senior tag

Sziasztok

Eddig minden rendben volt a routerrel, viszont mostanában nem csipázza az iPhone 6-osomat. A router mellett is csak 2 csík van a 3-ból és ha kimegyek a szobából ahol a router van, már meg is szakad a kapcsolat.

Minden más eszközzel minden rendben, és maga a telefon se rossz mert minden más routerrel jól működik... próbáltam telefonon hogy hálózat elfelejtése, routerben más csatorna, de egyszerűen semmi sem használ...

Valaki tud valami megoldást? Előre is köszi.

Galaxy S23 256GB Cream

(#13261) aldebaran


aldebaran
őstag

Kinek mennyi az uptime-ja? :)

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#13262) htc07 válasza aldebaran (#13261) üzenetére


htc07
addikt

egyszer jártam egy cisco switchen telneten, aminek 14 év volt az uptime-ja. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13263) Rabby


Rabby
tag

Sziasztok,
kis segítség kellene, hogy kivülről is elérjem a routert és a NAS-t mögötte.
Eddig tomato volt és működött szépen, most Merlin és így WAN IP-nek local IP-t mutat.

DDNS beállításnál ezt írja:
"The wireless router currently uses a private WAN IP address.

This router may be in the multiple-NAT environment. While using an External check might allow DDNS to reflect the correct IP address, this might still interfere with remote access services."

WAN IP-nek: 100.X.X.X -et mutat, belül pedig minden 192.168.1.X-en van.

Valakinek van tapasztalata? :B

(#13264) Gubek-Einste válasza htc07 (#13262) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nekem volt N18U-n 300+ napos uptime is, villanyóra csere vetett véget neki.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13265) Gubek-Einste válasza Rabby (#13263) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem tudsz a szolgáltatótól publikus IP címet kérni?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13266) MaCS_70 válasza Rabby (#13263) üzenetére


MaCS_70
félisten

Amint Gubek-Einste írta, publikus IP-címre lesz szükséged.

Ez a szolgáltatótól függ, és nem függvénye annak, hogy Tomatot vagy Merlint használsz-e.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13267) Rabby válasza MaCS_70 (#13266) üzenetére


Rabby
tag

Hmmm, ezek szerint csak véletlen egybeesés és a Digi 11 év után éppen firmware váltáskor változtatott volna?
Nem mintha nem hinném el, hogy lehetséges, de elég durva egybeesés lenne (azért utánnaolvasok).

Amúgy a DDNS oldalon ha external-ra állítom az IP lekérdezést, akkor ott jót lát a noip.com, csupán elérhetetlen router azután is, mert ő továbbra is 100.X.X.X-nek látja magát...

Valaki mással történt ilyen a DIGI-nél?

(#13268) Intruder2k5 válasza Rabby (#13267) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Véletlen egybeesés. És igen, sokakkal történt már ilyen. Egy telefon a 1272-re és visszaállítják a címet publikusra.

(#13269) Rabby válasza Intruder2k5 (#13268) üzenetére


Rabby
tag

Ez esetben köszönöm a válaszokat és teszek egy próbát. :R

(#13270) Rabby válasza Rabby (#13269) üzenetére


Rabby
tag

Hibabejelentot felhivtam es termeszetesen igazatok volt!:)
Hamarosan visszaallitjak.

Koszonom a segitsegeteket!!!

(#13271) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Szeretnék egy mobilos "backup" netelérést USB-stickkel. Melyik sticket ajánlanátok hozzá?
Van esetleg valamelyik fw-ben lehetőség arra, hogy ha a backup mobilos net megy, akkor automatikusan letiltsa a beállított adatzabáló dolgokat (pl. torrent, youtube stb.)?

(#13272) MaCS_70 válasza Tesztelo.hu (#13271) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam a D-Link DWM222 és a Huawei h3372s is remekül működik (AsusWRT alapon általános mobilstickként, Tomato alatt 3G stickként). Csak éppen max. 20 Mbps kürüli tempóval.

A h3372 Hi-Link változata is megy persze, csakhogy az önmagában routerként viselkedik, tehát dupla NAT-od lesz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13273) Doky1988 válasza zzola (#13258) üzenetére


Doky1988
senior tag

Merlin FW-t hogy lehet feltelepíteni?
Jelenleg FreshTomatom van!

Ezt? :) [link]

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#13274) Gubek-Einste válasza Doky1988 (#13273) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Recovery módból.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13275) Doky1988 válasza Gubek-Einste (#13274) üzenetére


Doky1988
senior tag

És megéri? Jó cucc? Stabil?

DokY | www.zsolti.hu

(#13276) Gubek-Einste válasza Doky1988 (#13275) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári bővített verziója és a HGG alapja de stabilitásáról többet nem tudok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13277) Doky1988 válasza Gubek-Einste (#13276) üzenetére


Doky1988
senior tag

Sikerült feltennem, úgyhogy kíváncsi leszek :)

DokY | www.zsolti.hu

(#13278) AngelH válasza Doky1988 (#13275) üzenetére


AngelH
aktív tag

Én kipróbáltam, de visszatértem a legutolsó RC2-es HGG-re, mert nem hozta a várt előnyöket. A wifi pl fele akkora sebességű volt nálam, a csajom telója dobálta is.

(#13279) Doky1988 válasza AngelH (#13278) üzenetére


Doky1988
senior tag

Wifi nálam telón minden fwvel 50-55mbit volt le és fel is.. de telóm iPhone 6, vszínű ennyit tud.

Illetve még annyi, hogy nálam a full gyári FW szintén dobálta csajom telóján a WIFIt.
De elvileg van megoldás a WIFI dobálásra: [link]

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#13280) gabro0 válasza Gubek-Einste (#13276) üzenetére


gabro0
őstag

Stabil, nincs vele gond. Itt kb 2 hónapja fut.

(#13281) Doky1988 válasza gabro0 (#13280) üzenetére


Doky1988
senior tag

Koszi :)

DokY | www.zsolti.hu

(#13282) rb26dett


rb26dett
aktív tag

Sziasztok! Olyan problémám lenne a routerrel, hogy a napokban engedtem neki, hogy menüből frissítse a legújabb firmware-re, de azóta a wifi kb meghalt benne, állandóan ledobálja a telefonokat, ha nem dobja akkor is a speedtest ha nagy nehezen elindul kb 1-2 mbit-et tud kicsikarni belőle. Próbáltam már régebbi verziót visszatenni az asus oldalán lévők közül, de mindegyikkel ugyanez a hiba. próbáltam már mindenféle hitelesítést, meg nélküle is, akkor is megszakad a kapcsolat, telefonon pl felkiáltójellel jelzi a wifi jel mellett, hogy valami nem oké, nincs net kapcsolat. Tud erre valaki valami okosat mondani, mert én már feladtam. Arra gyanakszom már inkább valami hardweres gond lesz. Már nvram resetet is csináltam, mindent. 3 napja szenvedek vele, de pl gondol egyet, ma reggel pl semmit nem csináltam, úgy feküdtem le, hogy rossz és hibátlan volt a sebesség minden. Hazajöttem a melóból, és megint kakukk az egész... lan része hibátlan.

(#13283) Doky1988 válasza gabro0 (#13280) üzenetére


Doky1988
senior tag

Így közel 1 hét után, én is megerősítem, hogy stabil és jó az AsusWRT N18U Unofficial szoftja.
Semmi gondom nincs vele, megy a wifi is rendesen, ok persze az IGMP Snooping bevan kapcsolva, mert mióta megvan a routerem, állandóan WIFI ledobálás problémák voltak, mióta olvastam ezt a kommentet itt, azóta nagyon perfekt minden, stabil a wifi is.

DokY | www.zsolti.hu

(#13284) biff


biff
csendes tag

Sziasztok!
65.9 HGG-vel nálam nem működott a mediaserver(legalábbis a Samsung TV nem látta a tartalmat)
Visszatettem a gyári 9545 fw-t, mert emlékeim szerint azzal működött-így most jó.
Az lenne a kérdésem, hogy másnak is volt-e ilyen gondja HGG-vel, ill. hogy a legújabb HGG-ben javítottak-e ezen.
Megjegyzem, a HGG ezen kívül tökéletes volt nekem.

(#13285) TODI1111


TODI1111
addikt

Sziasztok.
Van egy ilyen routerem és azt szeretném megvalósítani, hogy rádugnék egy pendrive-ot amit szeretnék a munkahelyemről is elérni a mobil netemen keresztül. Lehetséges-e és ha igen akkor milyen beállítások szükségesek hozzá? Nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz. Odáig eljutottam, hogy ha rárakom a pendrive-ot és az AiDisk varázslóval beállítom akkor a telefon fájlkezelőjével elérem de csak akkor ha az otthoni netet használom. Amint kikapcsolom a wifit akkor a mobil nettel nem tudom elérni.

(#13286) Gubek-Einste válasza TODI1111 (#13285) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

DDNS-t kell beállítani és akkor el tudod érni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13287) TODI1111 válasza Gubek-Einste (#13286) üzenetére


TODI1111
addikt

Bonyolult ez a dolog? Lehet nem ér az egész annyit. :)
Ha rámegyek a DDNS fülre akkor ezt írja ki:
A vezeték nélküli router személyes WAN IP-címet használ.
Ez a router multi-NAT környezetben lehet és a DDNS szolgáltatás nem működik ebben a környezetben.

(#13288) Gubek-Einste válasza TODI1111 (#13287) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos ha NAT-olt IP címen vagy akkor nem fogod tudni kívülről elérni, a szolgáltatótól kérjél publikusat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13289) TODI1111 válasza Gubek-Einste (#13288) üzenetére


TODI1111
addikt

Köszönöm a segítséget. :R Akkor először kérek publikus ip címet.

(#13290) TODI1111


TODI1111
addikt

Megvan a publikus ip. Most már csak azt szeretném elérni, hogy biztonságos kapcsolaton keresztül, (sftp?) el lehessen érni egy a routerbe dugott pendrive-ot.

[ Szerkesztve ]

(#13291) Intruder2k5 válasza TODI1111 (#13290) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

SFTP nincs, legfeljebb VPN ha bekonfigurálod.

(#13292) TODI1111 válasza Intruder2k5 (#13291) üzenetére


TODI1111
addikt

Mi a legegyszerűbb módja?

(#13293) biff válasza biff (#13284) üzenetére


biff
csendes tag

Sziasztok!

Ennek van köze a médiaszerver problémához?
rc_service: httpd 377:notify_rc restart_media

(#13294) Intruder2k5 válasza TODI1111 (#13292) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ebben sajnos nem tudok segíteni, gyári fw alatt sosem csináltam ilyet. Valamikor régebben Tomato-ban állítottam be statikus kulccsal OpenVPN-t, de annak teljesen más a felülete. Gondolom neten van valahol fellelhető tutorial.

(#13295) TODI1111 válasza Intruder2k5 (#13294) üzenetére


TODI1111
addikt

Köszi, akkor majd megpróbálok keresni valamit.

(#13296) odrif válasza TODI1111 (#13295) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nekem megy alatta az OpenVpn.
Keress rá google-ban.
Biztos találsz megoldást.

20 éve a Prohardveren

(#13297) TODI1111 válasza odrif (#13296) üzenetére


TODI1111
addikt

Köszi. Sikerült beállítani nekem is az OpenVpn-t.

(#13298) htc07


htc07
addikt

átállnék hgg-ről merlinre, de nem akarja a gui-val feltölteni(380.65.8_HGG-FINAL)
, marad a recovery-s flashelés? erről van valami leírás? :R

(#13299) CheGhost válasza htc07 (#13298) üzenetére


CheGhost
aktív tag

A menete az alábbi oldalon részletesen le van írva. Ne zavarjon meg, hogy nem az N18U-ról szól, annál is ugyanúgy kell csinálni.
Pár hete én is ez alapján csináltam végig az AC57U-n.

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#13300) Peltár


Peltár
aktív tag

Sziasztok! Kéne egy két link, tanács, ötlet, tapasztalat! :R

Segíteni kéne rokonomnak, van egy atomerőmű Asus routere 512/1MB 5300Mbps Wi-Fi
1x 2.4Ghz, 2x 5Ghz nem játékra vette, speciális okokból amit nem részleteznék,nem is most vette, nem is tudtam róla eddig, különben nem ezt vette volna az biztos.
(Nincs saját fóruma, magyar országon nem is lesz. ;]
Kitalálta hogy saját felhőt szeretne első körben, második körben távoli elérést.
Azon filózok hogy: 1.) Külső USB 3.0 rack-ben WD RED 4TB raknék első körben rá.
2.) WD Elements Desktop 4TB , 3.) WD My Book Desktop 3,5" 4TB USB3.0
Szerintem elég ebből valamelyik neki NAS helyett első körben. + Pénze se nagyon van
NAS-ra , meg lehet nem is kell az izmos routere mellé.
Magát az egész metódust a saját RT-N18U routeremen kéne elsőre tesztelni, beüzemelni.
Amit hirtelen rá tudok rakni az laptop vinyó, vagy egy Sandisk USB 3.0 32GB pendrive, nekem ez lenne a szimpatikus a tesztelésekhez. Eddig Sandisk hátra rádug, előtte 4 könyvtár készít,
bele képek, zene , video, stb, win10 alá engedélyeztem amit kell, így látja is a megosztásokat
Szerintem csak simán szerencsém volt.
Véleményeitekre lennék kíváncsi, a három eszközből melyik legyen? Ha a WD RED 4TB azt milyen külső házba? Márka, típus. Illetve a lényeg hogy az egész saját felhő témában és a távoli hozzáférés témában ehhez a RT-N18U routeremhez hol találok valami magyar nyelvű bibliát, ahol lépésről lépésre le van írva minden. Még soha nem csináltam ilyet. :U :Y :B
(Az ASUS saját FW marad és csak a saját router saját programjai)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.