Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  [Re:] 5G: mindmeghalunk

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 3g-re is azt mondták, hogy nincs káros hatása, mégis akkor lett tele a társadalom telefonfüggő zombikkal, amikor az elterjedt.

;]

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) pusszycat válasza t72killer (#1) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha ez a frekvencia tartomány távol tartja a szúnyogokat, már megérte. ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#3) w.miki


w.miki
veterán

Ez semmi, van aki az evolúció elméletet is bekajálja, pedig az meg csak rajzokkal van "bizonyítva"

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#4) totopad válasza t72killer (#1) üzenetére


totopad
senior tag

Én hál' Isten, fél év alatt lejöttem a telóról.

Kész szerencse, hogy a laptopot és a tabletet is mindenhova magammal tudom vinni!

(#5) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Van akit ez sem győz meg, mert neki a Pataki Atilla mondta, hogy a pirézek repülőről szórják a chemtraillel együtt, hogy direkt mérgezzék a lakosságot. ;]

B.Cs.

(#6) bteebi


bteebi
veterán

Jók a kommentek, kár, hogy egyelőre nincs több. ;]

Amúgy igen, sok a félrevezető hír, amiknek sokkal nagyobb és károsabb hatása van, mint az 5G-nek. Persze megértem az embereket, mert ha a Fécbuk megírta, hogy a zötgé káros, akkor annak kell lennie, különben minek írnának ilyet??? :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#7) Ricardo


Ricardo
félisten

Akkor ennyit a káros hatásokról. Semmivel nem károsabb, mint az eddigi hálózatók.

(#8) BoB válasza w.miki (#3) üzenetére


BoB
veterán

Az semmi, van aki mindenekfeletti szuperlényekben hisz csak azért mert valaki azt mondta léteznek.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#9) madeec válasza bteebi (#6) üzenetére


madeec
csendes tag

Akkor jöjjön egy kis puskapor, ha már jól akarunk szórakozni a kommenteken :D ;]

[link]
[link]

Tudom-tudom, lehet ekézni meg minden, aztán vagy igaz, vagy nem - amúgy ez mindkét oldalról elmondható :DDD ;]

(#10) w.miki válasza BoB (#8) üzenetére


w.miki
veterán

Ilyen a tudomány. :K
Kételkedni tilos! Garancia: nincs :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#11) atike


atike
nagyúr

....és akkor mi a helyzet a SAR-al...? Vagy ezek között nincs semmilyen összefüggés...? :U

(#12) totron válasza atike (#11) üzenetére


totron
addikt

Ez egy jó kérdés és fontos feltenni a jó kérdéseket.

Az alapjelenséghez: jellemzően középkorú vagy annál valamivel korban előrehaladottabb ezópicsák tolják az 5G-halál szekerét, ugyanazok, akik egyébként a leukémiás-kisgyerekes magosfeszültség hisztériában is vonaglanak előszeretettel. Probáltam már kapirgálni náluk a kommunikáció rögös útját választva, hogy mégis mitől nagyobb mumus a jelenkori 5G, mint az elődei vagy bármi más. Viccesség, hogy pont a lényegi részek vannak vakfolton náluk, a frekvencia szót persze ismerik a maguk meseterületéről áthallásként, de úgy egyébként szigorúan semmit nem tudnak - és nem is akarnak - azon fogalomkörökben és tényállások terén, amik által megfogható lenne az egész vagy egyáltalán egy érdemi vitához vezető kérdések megfogalmazódhatnának: betanult mantrák mennek és nekik ettől jobb, meg van élve a tyúkanyóösztön és a nyugdíjaskor előtti pánikról is elterelődik a fókusz, színesebb az élet. Büntetni senki nem bünteti, így kerek az önkiteljesedés. Nem egy közülük távolról sem büfészak szintű felsőoktatásban részesült annó és annak megfelelő szakmai életet is élt, csak hát az évek alatt sikerült valahogy mégis megrokkanni eszmeileg. Igazából csak elfedésre került az őrjöngő meseasszony, a titán ezólady és amint enyhülnek a kötelezettségi hurkok szorítása, gyerek, család, szakmai tülekedés felfele irányba, úgy gondolják, hogy teret nyerhet a mantraalapú agyfaszterjesztés. Ismét csak mennyivel érdekesebb a valóság, erre ők maradnak az ostoba, együgyű aggódásnál. Mert az olyan ősösztönbe makacsul beleintegrált szar, hogy feltétlenül muszáj alkalmazni a jelen világra is. Éljen.

(#13) totron válasza madeec (#9) üzenetére


totron
addikt

"5G miliméteres" - eddig néztem. Mindenféle szakmai berkekben is előfordul akár blaszfémiába hajló pongyola fogalmazás, de ez itt csak simán a hülyék (ön)táplálása. A gémiliméteres viszont látásra. :R

(#14) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

Mivel ez már 5G, ezért 1 G-vel nagyobb a most is aktuális 4G-nél, tehát így exponenciálisan károsabb (nem).
Szomorú azt látni, hogy egyes emberekben genetikailag / nevelésileg / valamilyen úton-módon hardcodeolva lett ez a chemtrail ösztön.

(#15) Balázs Z.


Balázs Z.
tag

Ezzel mi a helyzet? "Most dől el, hogy az időjárás-előrejelzés vagy az 5G a fontosabb" [link]

(#16) Degeczi válasza w.miki (#10) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem tudom, honnan veszed, h tilos lenne :F
Csak érvekre van szükség, nem félinformációkon alapuló hazugságokra (ld. evolúcióval trollkodásod)

(#17) Ricardo válasza Balázs Z. (#15) üzenetére


Ricardo
félisten

Már olvastam hogy zavarja ezt is azt is, mert szinte azonos a frekvencia, aztán azt olvasom mennyire káros az egészségre ez a frekvencia. Ezek az infók csak számomra ütik egymást?

Ha ennyi minden van már ezen a frekvencián, hogyhogy nem okozott eddig egészségügyi gondot (sehol nem lehetett hallani olvasni róla) ez a sok minden? Ha meg nincs ,és ez lesz az első (mert akkor értem miért nem voltak eddig aggódó "tudósok"), akkor miért álltják hogy összeakad bármivel is?

(#18) lev258 válasza Ricardo (#17) üzenetére


lev258
veterán

Kicsit más a helyzet, ha itt-ott pontszerű kibocsátód van (elszórt radarállomások) vagy pedig adótornyok minden második utcasarkon (ennél kicsit ritkábban).
Ezért nem volt eddig téma.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#19) Narasim válasza Degeczi (#16) üzenetére


Narasim
aktív tag

fizika szakos voltam fősulin, ott kezdtem el én is gondolkodni. voltak több oldalas bizonyítások, mert ugye a tudomány az csak és kizárólag 100%-osan bizonyított dolgokra épülhet, ugye! aztán a következő mondat már arról szólt, hogy az ősrobbanás bla-bla-bla. volt a nagy büdös semmi, gondolt egyet, felrobbant.
az evolúció is egy ELMÉLET, meg az ősrobbanás is egy ELMÉLET! bizonyíték nincs rá, nem is valószínű, hogy lesz. aztán persze a gyereknek az iskolában már kész tényként tanítják.

az a baj manapság, hogy annyi mindennel meg annyiszor átbaszták már az emberiséget üzleti alapon, hogy nem véletlen, hogy ilyenekbe is belefutnak sokan. szerintem. az 5g-től nem tartok, de azért nem szívesen költöznék magasfeszültségű vezeték alá, vagy a 10. emeletre, közvetlenül a telefon antenna alá!

[ Szerkesztve ]

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#20) sfdrakex válasza madeec (#9) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Jók az ilyen, hibásan, helytelenül félrefordított feliratos, kamu tudományos videók.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21) Degeczi válasza Narasim (#19) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az evolúcióra rengeteg bizonyíték van (és egyébként is logikus, ésszerű), így szinte biztosan helytálló elmélet.
Tegyük föl, h mégsem stimmel, rendben - de milyen kifacsart logika kell már ahhoz, h egy teljesen irracionális tündérmese szolgáljon hivatkozási alapként bármire? Ott aztán nemhogy bizonyíték nincsen, de a józan ésszel is szembemegy, a több ezer évvel ezelőtti tudatlanságot tükrözve.

(#22) velizare válasza lev258 (#18) üzenetére


velizare
nagyúr

a minden második sarokra kitelepített bázisállomás teljesítménye néhány W, az általa kiszolgált cella mérete max 2km. ott sok eszköz van, és ahhoz, hogy mindet ki tudja szolgálni, nem igazán kell neki megsütnie az arra repülő madarakat.
egy jóféle időjárásradarnak a hatótávolsága viszont ~240 km, a teljesítménye pedig a száz kW nagyságrendekben van [link]. na annak a tövében nem akarsz te lakni.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#23) vinklii


vinklii
lelkes újonc

jo ez a cim! "5G: mindmeghalunk"
igy is lesz csak nem ugy.
az 5g t a gépeknek találták ki. ezen fognak egymássak komunikálni. ez pont az a rendszer (skynet) ami a terminatorban van. annyi a különbség hogy ez még nem müködik. a közpnti agy, ami nem egy szuper számitogép, hanem még sokkal rosszabb, csak egy algoritmus. kész van. ez tisztán matematikai, logikai alapon gyüjt, tárol, elemez informáciokat, és a végén következetéseket von le. mindenféle erkölcsi vagy érzelmi megkötés nélkül.
ha a begyüjtött adatokbol az áll össze hogy a földön tul sok ember van, és ez már veszélyezteti az ökoszisztémát... tovább lehet gondolni.
egyenlöre a végrehajto apparátus hiányzik. de nem kell aggodni. nem fogja kiirtani az emberiséget. csak lecsökkenti a populáciot egy fentarthato szintre. kb (max 1 milliárd) viszont gondoskodni is fog rolunk mint a többi háziállatairol.

[ Szerkesztve ]

(#24) Degeczi válasza vinklii (#23) üzenetére


Degeczi
nagyúr

És mindezt az 5G kapcsán? Egy hálózat = "központi agy"? :Y
Helytálló a cím képválasztása... :U

(#25) _Atesz


_Atesz
addikt

Kijött egy vizsgálat, ami kb. ugyanazt állítja, mint az előző. Persze semmi pontos információ nincs, hogy milyen távolságról, mekkora időtartamban történt a mérés, pontosan milyen élőlényeken vizsgálták, stb, de már megy a fikázása azoknak, akik meg mernek kérdőjelezni egy hivatalos álláspontot..
A hosszútávú hatásait a technológiának csak hosszútávon lehetne tesztelni, sok dologra
csak később derül fény. (pl. az ólom, az azbeszt rákkeltő hatása)
Szóval lehurrogni, aki figyelembe veszi az "alternatív" oldal véleményét, pont annyira gáz, mint csak az egyik oldalnak hinni.

Magáról a technológiáról pedig az a véleményem, hogy komolyabban nem sok minden indokolja a bevezetését, a 4G is elég a legtöbb esetben. Elég nehézkes a kiépítése, mégis úgy tűnik gőzerővel dolgoznak rajta. Tényleg azért, mert nekünk olyan nagy rá a szükségünk?
Vagy inkább a totális megfigyelés része lenne? Hogy mindig, mindenkiről azonnal rendelkezésre álljanak az adatok? (jajj, dehát hova is gondolok, hát persze, hogy csak a mi kényelmünket akarják szolgálni..)

(#26) sfdrakex válasza vinklii (#23) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mit nyomsz? Kérek én is, priviben add a címet indulok is érte. :DD :DD

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#27) sfdrakex válasza _Atesz (#25) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nyilván lehet káros hatása hosszútávon, majd kiderül. DE a hoaxos, kamu híres leégeti az arcod, felrobban az agyad meg erős túlzás a másik oldalról. Itt inkább ezeket szólták le, senki nem mondta, hogy ez egészséges.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#28) Degeczi válasza _Atesz (#25) üzenetére


Degeczi
nagyúr

És hogyan lesz személyesen rólad több infója bárkinek is, hogyan fognak megfigyelni attól, hogy kiépül egy gyors vezetéknélküli hálózat?

(#29) sfdrakex válasza Degeczi (#28) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Hogy hogy hogyan? Gyors neten gyorsan. 😃

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#30) #93448704


#93448704
törölt tag

Nem kétségbe vonva a tiszta gondolkodás felsőbbrendűségét, de a "nem tudjuk", az nem egyenlő a "nem létezik"-kel. Ha csak én állítom, hogy a szemem láttára ellopták a biciklimet, akkor az csak számomra megkérdőjelezhetetlen tény, de ha ezt egy kamera is felvette az csak a bizonyíthatóságon fog változtatni, az igazságon nem.

(#31) _Atesz válasza sfdrakex (#26) üzenetére


_Atesz
addikt

Kissé sarkos teória, de minden arrafele mutat, csak gondold végig. A számítástechnika robbanásszerű fejlődése, a mobilhálózatok, lassan minden behálózó kamerarendszerek, telekom cégek, önvezető autók, okos emberi robotvégtagok, és még sorolhatnám.
Ha nem is feltétlen egy mesterséges intelligencia fog apokalipszist okozni (persze kizárni nem lehet), de a totális kontroll teóriához pont passzolna.

Ami a másik hsz-od illeti: igen, vannak szélsőséges kamunak tűnő hírek is, ha igazak az adók teljesítményéről szóló adatok, akkor valószínűleg a szélsőségeket el lehet vetni.

(#32) _Atesz válasza Degeczi (#28) üzenetére


_Atesz
addikt

Ahhoz, hogy egy nagyobb térben mindenkiről be tudj gyűjteni minden adatot, ahhoz egy gyors hálózat kell. Itt nem is csak a letöltési/feltöltési sebességet értem, hanem a válaszidőt is, tekintve, ha be szeretnének avatkozni egy a valóságban viszonylag gyorsan történő folyamatba, akkor nagyon jó válaszidővel kell bírnia a hálózatnak. Mint ismert, az 5G <1ms késleltetéssel működik end to end a Föld bármely 2 pontja közt.
Tökéletes a különböző MI-k valós időben történő távvezérlésére.
Régebben megmosolyogtuk a játékban (talán Half-Life?) levő repülő izékat, ma már tudjuk, hogy drón-nak hívják, a festői USA-ben kellett hozzanak egy törvényt, hogy ugyan már az emberek ne lövöldözzék le a drónokat, ugyanis ingerelte őket, hogy meg vannak figyelve.

(#33) sfdrakex válasza _Atesz (#32) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Minden új fejlesztésre rá lehet mondani, hogy a megfigyelésre kell. Ez megy évtizedek óta. Vannak akik imádják és hinni akarják az ilyen összeesküvés elméleteket. Mások nem.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#34) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

basszus, és ez egy IT forum ahova talán nem a reáltárgyakból kettesalával átengedettek irnak.

(#35) sfdrakex válasza arnyekxxx (#34) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Gondolod te. Közben pedig de, bárki írhat ide is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36) nevemfel válasza lev258 (#18) üzenetére


nevemfel
senior tag

Régóta nem pár nagy teljesítményű adótorony van a közelünkben. A rádiótelefon hálózat egyre sűrűbb szövésű, a wifi pontokról már ne is beszéljünk. Ezen kívül mindenki zsebében ott a kis adókészülék, néhány milliméterre a testétől.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#37) _Atesz válasza sfdrakex (#33) üzenetére


_Atesz
addikt

Én nem akarom ezt hinni, csak azt mondom/írtam, hogy minden errefele mozdul. A világ nem csak fekete/fehér, ezt kellene megérteni.
Minden központosul, látszólag a kormányok a nagyléptékű ügyekben egy követ fújnak. Az 5G kapcsán hirtelen össze tudtak fogni a nagy szolgáltatók is, csak hogy nekünk jó legyen. Hát nem szép a világ? Még jó, hogy így odafigyelnek ránk, szó szerint. :D

Szerk.: többet nem spamolok, a lényeg, szerintem a cikkben levő vizsgálat csak a végkövetkeztetést írja le, ezzel engem nem győzött meg. Ez olyan mintha valaki leírná, hogy szerinte az AMD lassú. Ok, de melyik, milyen környezetben, mihez viszonyítva, milyen méréssel mérve? stbstb...
Afelől pedig nincs kétségem, hogy meg akarják figyelni a lakosságot, mindenki tapasztalhatja, akinek van kártyás telefonja, bankszámlája, stb. Tudni akarják, hogy kinek mije van, mikor, miért, hol, stb. Persze a terrorizmus ellenességre hivatkozva.
Honnan is indult ez az egész terrorizmus ellenesség? 9/11? Amiről már mindenki egyöntetűen állítja, hogy egy megrendezett esemény volt? Egyértelmű bizonyítékok vannak, épeszű ember nem hiheti el a hivatalos álláspontot.
Megcsinálták, majd erre hivatkozva megfigyelik a terrorpista Mari nénit, mert kifosztja a hentest. Hiába, kell szegénynek a farhát, mert hát olyan jó a rendszer, hogy nyomorog a nemzet, de azért az 5G-t azt minél előbb, nehogy már ne menjen a 4k sztrím', meg a torrent a jóősten bárányainak. :D

[ Szerkesztve ]

(#38) sfdrakex válasza _Atesz (#37) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A szolgáltatóknak a pénz kell, ahogy a telefon gyártóknak is. Ezért fejlesztenek, így tudnak több pénzt beszedni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#39) arnyekxxx válasza sfdrakex (#35) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Persze de azért próbálom magam azzal áltatni, hogy nem a tudnodkelavilagtiktkaitinfo törzsközönsége jár ide.

(#40) sfdrakex válasza arnyekxxx (#39) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Bízom benne én is, de tuti van átfedés. Sajnos.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#41) Balage700


Balage700
tag

Gyerekek, én s*gghülye vagyok matekból meg fizikából, de ennyi konteót a gyíkemberek.info óta nem olvastam. Azt hittem, hogy ez egy szakmai topik. :C Senki ne igyon a gyógyszerére alkoholt, ha kérhetném. :U

(#42) kilua


kilua
senior tag

Hogyne lenne káros az 5G, amikor a rezgésszáma ugyanannyi mint a sátánnak! :Y

(#43) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

ki fog derülni előbb utóbb aztán majd maximum elköltözünk a bolygóról mert sikerült szétbaxni ;]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#44) Béééla válasza sfdrakex (#33) üzenetére


Béééla
őstag

Nem tudom, kimaradt neked az utóbbi pár év?
Snowden, Google, facebook, Alexa, a kínai pontrendszer, hogy minden cég próbál pénzt csinálni a viselkedésedből, soroljam még?
Komolyan ezek után lekonteózni a gyakorlatot? Ember! :W

Bélabá

(#45) Degeczi válasza Béééla (#44) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ezek közül pontosan melyiket nem tudod meggátolni, ha akarod?
És főként: egy vezeték nélküli hálózat hogyan fog megfigyelni?

(#46) #06658560 válasza Degeczi (#16) üzenetére


#06658560
törölt tag

Wmiki a magyar netes közösség jól ismert tudománytagadó elmeháborodottja. Csak ott nem volt pont a nevében eleinte. Index és 444 felületen lehetett rengeteget látni.

(#47) #06658560 válasza Narasim (#19) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az evolúció elméletét elég jól igazolta már a valóság, már laborban sikerült is megfigyelni. De kórházakban is az antibiotikum rezisztens baktériumoknak hála. Az ősrobbanás elméletét pedig az eddigi mérések nem cáfolják, jelenleg nincs jobb elmeletünk, ami pontosabban magyarázza az univerzumot.

(#48) Sinesol


Sinesol
veterán

Persze hogy bebizonyítják, hiszen ezért fizetik őket, el kell adni a termékeket, nyilván nem káros, hogy még nagyobb lesz az elektroszmog....sőt egyenesen jót tesz a sejteknek a nagyfrekvenciás sugárzás...

[ Szerkesztve ]

(#49) kraftxld


kraftxld
nagyúr

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#50) sfdrakex válasza Béééla (#44) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha ez téged zavar, miért nem valahol az erdő mélyén szedegeted a gombákat, ahol nincs még áram se, nemhogy térerő?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  [Re:] 5G: mindmeghalunk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.