Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  [Re:] 5G: mindmeghalunk

Hozzászólások

(#351) w.miki válasza #48613632 (#344) üzenetére


w.miki
veterán

Miért hiszed, hogy bajom van a tudománnyal?
Csak kételkedem benne. Egyesek szerint a tudomány lényege a kételkedés, bár ők most itt nincsenek túl sokan. Szerintem ugyanolyan vallás, mint a többi hitrendszer.
Igaz, ennek már a neve is hazugság: Tudom-ány:, miközben éppen nem-tudáson alapszik, ahogy az értelmesebbje itt észre is vette.
Azt ugyan nem bánnám, ha a dogmáit nem magoltatnák szent igazságként állami intézményekben, és a hívei elfogadnák, ha valaki mást merészel gondolni a világról, mint az éppen aktuális mese, dehát ez van. Jelenleg a tudomány a legerősebb szekta.

(#348) MageRG :( Legalább háromszor leírtam, hogy pókember létezésére ugyanannyi bizonyíték van, mint az evolúció elméletre. Rajzok. Te sem, és más sem írt többet.
Sajnálom, ha ilyen nehéz megérteni amit írok, persze neked, mint egyszerű hívőnek, szokatlan lehet az önálló gondolkodás. Sosem volt rá szükségetek, akkor meg miért is csinálnátok?
Elég a fanatikus hit.
Tehát: pókember létezése ugyanannyira van "bizonyítva", mint az evolúció elmélet.
Rajzokkal, és képzelgésekkel.
Egyik sem tud jóslatot adni, és egyik sem ellenőrizhető.

(#345) Vesa: :C Bravó! Ilyen egy fanatikus hívő hozzászólása. Semmi érdemi rész, csupa személyeskedés, és mocskolódás. Máglyára az eretnekkel, ugye?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#352) samujózsi válasza w.miki (#351) üzenetére


samujózsi
tag

Nem máglyára, de nálad sokkal értelmesebb embereket is beraktak zárt osztályra, ahonnan nem lehet netezni. :U :W
Ismertem valakit, aki szerint az évszakok, az időjárás a Szent István bazilika papjainak munkája. Az illető ezt halálosan komolyan gondolta. Egy kedves kis zárt intézet lakója már hosszú ideje.

Igaz, volt egy tanàrom, aki repkedő piros gömböket vélt látni és engedték két kezelés közt tanítani is. :D

Viszont egyik sem volt agresszív. Te az vagy.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#353) w.miki válasza samujózsi (#352) üzenetére


w.miki
veterán

Az semmi! Én egy csomó olyan embert ismerek, akik szerint összetett, komplex dolgok maguktól jönnek létre, pusztán néhány véletlen összhatására.
Sajnos ők is elég agresszívek. Képtelenek elfogadni, ha valaki ezt nem hiszi el :(

A zárt osztályos részről én is hallottam, az tényleg igaz.
Annak idején Semmelweis Ignác-ot is zárt osztályra vitték. A hülyéje láthatatlan lényekben hitt :(

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#354) samujózsi válasza w.miki (#353) üzenetére


samujózsi
tag

Csak annyi a különbség, hogy ezek 99.999%-a nem elmebeteg.
Sajnos te az vagy, betegségtudat nélkül.
Na, részemről itt is befejeztem a veled való társalgást, orvoshoz nem fordulsz, igy felesleges szóbaállni veled.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#355) w.miki válasza samujózsi (#354) üzenetére


w.miki
veterán

Tudnád az állításodat igazolni, valamilyen tudományos mérőszám alapján?
Vagy csak személyeskedni, és gyűlölködni akartál, ahogy a fanatikus hívők szoktak?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#356) #48613632 válasza w.miki (#351) üzenetére


#48613632
törölt tag

Jó, rendben. Egyetértek. Hagyjuk a tudományt. Csomó szottyadt tudós végtelen mennyiségű pénzeket öl olyan fasságokba, mint a húrelmélet, a fekete lyukak tanulmányozása, de mondhatnám a vízzel működő autót is. Megtaláltuk a Higgs-bozont, vagy mondjuk így, az isteni részecskét, de mire mentünk vele? Nem lett olcsóbb a tej. :(

Viszont, érdekelne, hogy akkor hogyan tovább? Rendben, én egyetértek, hogy hagyjuk a tudományt a picsába, de nem tudom, hogy mi legyen helyette? Hogyan fejlődjünk, hogyan oldjunk meg egy problémát akkor?

Azt szeretném, ha túllépnénk azon, hogy arról vitatkozzunk, hogy van e a tudománynak értelme, avagy sem. Fogadjuk el, hogy nincs, küldjük el a tudósokat esztergálni, meg buszsofőrnek, és amúgy az iskolákat is be lehet zárni akkor, hiszen csupa ostobaságot tanítanak. Na jó, mondjuk a suli maradhat, de csak osztályfőnöki, tesi, rajz, és énekóra lenne.
De inkább Te mondd meg, mert én csak találgatózok.
Köszi előre is :R

(#357) samujózsi válasza #48613632 (#356) üzenetére


samujózsi
tag

A hittant kifelejtetted. ;)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#358) w.miki válasza #48613632 (#356) üzenetére


w.miki
veterán

Maradhat a tudomány, de jó lenne, ha egyszerű hívei elfogadnák azokat, akik mást merészelnek gondolni a világról. Mert jelenleg még nem tartunk ott :(
Persze ebben segítene, ha a dogmáit nem szent igazságként magoltatnák, állami intézményekben.
Egyébként az index.hu nevű propaganda oldalon pont a napokban volt egy cikk, hogy mit szeretnének (még) a gyerekek.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#359) #48613632 válasza w.miki (#358) üzenetére


#48613632
törölt tag

Igen, ez igaz sokmindenre, de sok mindenre pl nem. Az olyan egzakt tudományok, mint pl a matematika, szerintem elfogadható. Mivel pillanatnyilag nincs jobb ötletem rá, elfogadom a kánont, és azt mondom, kettő meg kettő az négy. De igazán mélyen nem fogom tudni megindokolni, hogy miért.
Viszont annyi. Tényleg. :K
Az evolúció meg elég kényes kérdés.
Jelenleg azt látom, hogy egy csapat tudós azt hangoztatja, hogy igen , ez egy ma is zajló, létező, tulajdonképpeni mutáció, ami folyamatosan optimalizálja a reprodukálható elemeit.

De kizárja ez a teremtést?

Esetleg lehet a teremtés része egy olyan biológiai folyamat, ami egy nagyon lassú átalakítást végez a fajokon belül? (Nem a legpontosabb megfogalmazás, de beszélgetünk, és annyi a lényeg, hogy megértsük egymást)
A vallási szembenállás itt a teremtés lenne, de ezzel kapcsolatban meg nekem vannak kérdéseim.

- Most így hirtelen, a vallási megközelítés milyen régre teszi vissza teremtést? Években kérdezem, és kb elég megmondani.
- Mi a helyzet azokkal a fajokkal, akik nem lettek teremtve, hanem az ember hozta őket létre? Pl tenyésztett kutyafajok, de akár beszélgethetünk olyan elemi életformákról, mint a vírusok, vagy a baktériumok.

(#360) samujózsi válasza #48613632 (#359) üzenetére


samujózsi
tag

A vírus nem igazán élő valami :O

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#361) #48613632 válasza samujózsi (#360) üzenetére


#48613632
törölt tag

jogos. :R akkor maradjunk a baktériumoknál.

(#362) w.miki válasza #48613632 (#359) üzenetére


w.miki
veterán

Tenyésztett, tehát valamilyen tervezés, vagy irányítás által létrejött fajok.
Ez már eleve kizárja az evolúciót, mert ott nincs láthatatlan tervező, sem irány csak véletlen van.
De mindegy is, mert új szerv egyiknél sem jön létre, ami szintén az evolúció egyik (rajzokkal bizonyított) alaptézise.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#363) valakky válasza Hunguardian (#123) üzenetére


valakky
aktív tag

mindezt persze mao-n... viccesek ezek az urban legendek ezzel a körítéssel tálalva minden olyannak, akinek van némi munkajogi, munkaügyi, munkaegészségügyi és munkavédelmi, jogi tapasztalata.

(#364) MageRG válasza w.miki (#351) üzenetére


MageRG
addikt

"Rajzok. Te sem, és más sem írt többet."
Kapcsold ki a funkcionális-analfabéta-write-only üzemmódot.

"Egyik sem tud jóslatot adni..."
Leírtam, hogy tud. Egyébként tessék. Evolúció elmélet alapján megjósolták, hogy bizonyos üreglakó rágcsálóknál ugyanaz a euszociális rendszer kialakulhat, mint a termeszeknél.
Bejött, a csupasz földikutyák pont ilyenek.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#365) MageRG válasza w.miki (#362) üzenetére


MageRG
addikt

"Ez már eleve kizárja az evolúciót, mert ott nincs láthatatlan tervező, sem irány csak véletlen van."
Bálákban hordod a szalmát, ember.
1. Elképzelhető, hogy ugyanazok a szelekciós tényezők előállnak természetes és mesterséges úton?
2. Az evolúciónak nincs "iránya". Természetes szelekció van, ami egyáltalán nem feltételezi, hogy mindig a komplexebb, erősebb, gyorsabb, stb. élőlény alkalmazkodik a legjobban.
3. A szelekciós tényezők kialakulhatnak véletlenül, de hogy az új feltételekhez milyen élőlények alkalmazkodnak a legjobban, az nem véletlen folyamat.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#366) Dr. Romano válasza MageRG (#364) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Kicsit vicces amikor valaki kételkedik a tudományokban holott annak a termékeivel veszi körbe magát, használja napi szinten és kommentel be tech!! fórumba. Az olyan..... eejjjj bazzeee... ;]
Persze én se hiszek a processzorokban hisz fogalman sincs hogy működnek, szal biztos van valami fantasztikus magyarázat rá.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#367) #48613632 válasza w.miki (#362) üzenetére


#48613632
törölt tag

Jól van, okés. Elfogadom, legyen tervezés. Mármint a tenyésztett kutyafajok, és egyebek. Na de akkor mi van a szúnyogokkal, akik egy év alatt immunissá válnak a méregre?
Mi van a baktériumokkal, akik ugyanezt teszik a gyógyszerekre?

(#368) Dr. Romano válasza #48613632 (#367) üzenetére


Dr. Romano
veterán

1,22-23 Isten megsajnálja és immunussá teszi őket vala.... mert látá hogy az OKé

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#369) samujózsi válasza Dr. Romano (#368) üzenetére


samujózsi
tag

És mi van az Antiochiai Szent Kézigránáttal? ;)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#370) MageRG válasza Dr. Romano (#366) üzenetére


MageRG
addikt

Szerintem semmi baj a kételkedéssel.
Azzal van baj, ha valaki sorozatosan, szándékosan figyelmen kívül hagyja a bizonyítékokat és tényeket amik neki nem tetszenek.
Miki már ezerszer utánanézhetett volna ezeknek a dolgoknak, de még mindig a rajzoknál tart.
Hát ja, semmi sem bizonyítja hogy vannak csillagok, de a vödröt nem veszem le a fejemről.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#371) w.miki válasza #48613632 (#367) üzenetére


w.miki
veterán

ez is inkább tudatosságnak tűnik, hiszen AZUTÁN változnak meg, miután a méreg a közelükbe kerül.
A szent evo elmélet szerint a véletlen pedig jön , megy, nem holmi céllal, vagy tudatosan változnak a lények.
Vagyis ez is inkább cáfolja az elméletet, mint erősíti.

(#366) Dr. Romano : ez jogos. :( Elvégre a tudomány lényege az erős hit! ;]
Kételkedni tilos! Garancia nincs!

Egyébként egyik elvtársad sem bizonyította, hogy az én PC-m nem magától jött létre a több milliárd év alatt. Pedig azt bekajálják, hogy komplex szerkezetek kialakulhattak maguktól.
Nekem egyszerűen nagyon elromlott a c64-em, és PC lett belőle.
Tudod bizonyítani, hogy nem így történt?

(#364) MageRG: LOL! Én meg megjósolom, hogy Pókember a következő számban meg fog menteni valakit! Újabb bizonyíték a létezésére!
Valami más, ami ellenőrizhető is? Esetleg új szerv valahol?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#372) samujózsi


samujózsi
tag

... és valójában mi mind, mind egy óriási MMORPG szereplői vagyunk, az utolsó részecskéig.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#373) Ricardo válasza w.miki (#371) üzenetére


Ricardo
félisten

Azért egy gépet párhuzamba hozni egy biológiai lénnyel keletkezés szempontjából finoman szólva is ferdítés. Engem érdekelne hogy neked mi a véleményed az ember, 3s az állatvilág kell alakulásáról?

(#374) klaczi válasza w.miki (#371) üzenetére


klaczi
aktív tag

"Kételkedni tilos! Garancia nincs!"
Nem olyan régen ezt az inkvizicióval és autodafékkal támasztották alá.

(#375) dabadab válasza MageRG (#370) üzenetére


dabadab
titán

Tegyük tisztába a dolgot: amit ez a wmiki nevű elmebeteg nyom, az nem kételkedés, hanem a saját igazába vetett megingathatatlan hit.

DRM is theft

(#376) MageRG válasza w.miki (#371) üzenetére


MageRG
addikt

Attól félek valami olyan dologra követelsz bizonyítékot, amit az evolúciós elmélet nem állít.
Ha mesterségesen, laborban felgyorsított generációkban demonstrálnák egy új szerv megjelenését, akkor lehet hogy rávágnád, hogy mutáns.
Meg különben is mesterséges, és csak laborkörülmények közt működik.

Miért, szerinted komplex struktúrák, organizmusok nem alakulhatnak ki maguktól?
Amit az ID állít a következő: van itt egy komplex valami a természetben. Azt már láttam, hogy mesterséges módokon, tervezéssel hogy jönnek létre komplex élettelen dolgok.
Nem tudok mást elképzelni, tehát a természetben lévő komplex élő dolgokat is tervezte valaki. Sajnos ez egy ordító logikai hiba (argumentum ad ignoratiam).
Ezen kívül ott van probléma, hogy hogyan különbözteted meg a természetben előforduló tervezett élőlényeket a természetesen létrejöttektől. Van összehasonlítási alapunk?

Ha érdekel, itt egy lehetséges magyarázat a szem kialakulására R. Dawkins előadásában.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#377) w.miki válasza MageRG (#376) üzenetére


w.miki
veterán

:Y azt mondod az evolúció elmélet nem állítja, hogy egyetlen, vagy néhány közös ősből fejlődött ki az összes jelenlegi faj?
Akkor valamelyönk sajnos tényleg nem ért az evolúció elmélethez :(

Lehetséges??? Akkor az majdnem ugyanolyan biztos, mint a pókember létezése? :K

(#373) Ricardo: igen az elő szervezet sokkal összetettebb....

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#378) samujózsi válasza MageRG (#376) üzenetére


samujózsi
tag

Ö... mutáns? Én tudom rosszul? Az evolúció és a mutáció+természetes kiválasztódás közé nem lehet egyenlőségjelet tenni? :)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#379) samujózsi válasza MageRG (#376) üzenetére


samujózsi
tag

Észreveszitek egyébként, hogy bárhol megjelenik ez az elmebeteg, mindenütt végtelen, javarészt offtopic vitákat generál a hülyeségeivel? :U

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#380) w.miki válasza samujózsi (#379) üzenetére


w.miki
veterán

Sajnálom, hogy megzavarom az eklézsiát a csendes áhítatban :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#381) Ricardo válasza w.miki (#377) üzenetére


Ricardo
félisten

Kikerülted a válaszadást a kérdésemre. :U

(#382) MageRG válasza w.miki (#377) üzenetére


MageRG
addikt

Az evolúció nem állítja, hogy máról holnapra megjelenhet valami teljesen új. Ez egy *nagyon* lassú folyamat (és már majd' 4 milliárd éve tart).
Nem tudom mit szeretnél látni, és nem is könnyű kitalálni. Tegyenek le egy petri-csészében pár baktériumot, és 3 hónap múlva kimászik egy béka?

Az evolúció prediktív lehetőségeit kerested: erre az volt a válasz, hogy hasonló szelekciós körülmények közt hasonló irányba fejlődnek tovább még a különböző élőlények is.
Sajnálom ha nem tetszett. Egyszer talán eljön a nap amikor megtalálod a magadhoz illő választ.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#383) w.miki válasza Ricardo (#381) üzenetére


w.miki
veterán

Semmi. Most jobb?

(#382) MageRG: Tehát akkor a szent elméletre, mely szerint egy baktériumból fejlődött ki a nyúl, az ember, a ló, meg a sas, az elég bizonyíték, hogy egyszer, egy lepkének megváltozott a színe, meg hogy a nyúl, meg a ló is előre fele szalad.
Konkrét ellenőrizhető jóslat, az nem kell...
Értem... hát itt aztán tényleg fontos az erős hit....
Hajrá pókica! Legyőződ octopus-t!

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#384) Ricardo válasza w.miki (#383) üzenetére


Ricardo
félisten

Igen jobb. Megtudtam amit szerettem volna.

(#385) MageRG válasza w.miki (#383) üzenetére


MageRG
addikt

Kicsit (konkrétan: nagyon) leegyszerűsíted, de igen. Egyelőre ebből dolgoznak.
A bizonyítékok sokkal inkább állnak az evolúció oldalán, mint az ID-én.
Egyébként a baktériumok (prokarióták) nem a gerincesek ősei, az egy oldalág .

Az "elképzelhető" eszmefuttatásoddal mire gondoltál? Szerinted a komplexitás csak és kizárólag tudatos tervezés eredménye?

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#386) doooo válasza MageRG (#385) üzenetére


doooo
veterán

"Szerinted a komplexitás csak és kizárólag tudatos tervezés eredménye?"

Persze egy komplex, tudatos, teremtő-szándékú entitást is teremteni kell ezen logika alapján...
Ha erre az lesz a válasza valakinek, hogy hát a teremtőt nem kellett teremteni, az csak úgy lett... akkor majd érdekelne, hogy miért nem lehet ezt így elfogadni a mi univerzumunkra vetítve is...?

(#387) w.miki válasza MageRG (#385) üzenetére


w.miki
veterán

Általában igen. (Az utolsó kérdésedre a válasz.) Legalábbis eddig nem tapasztaltam mást, amik engem körbevesznek dolgok, azokat mind megtervezték.
Bár a tervezőjüket sosem láttam. De láttam filmeket, meg tervrajzokat, meg van olyan ismerősöm, aki olyan gyárban dolgozik, ahol terveznek is. Tudatosan.
Persze sok minden van, amit nem tudok hogy jött létre.
Viszont az én, rajzokkal "bizonyított" nem-tudásomat, nem magoltatják szent igazságként állami intézményekben. És nincs is ilyen vágyam.
Ahogy arra sem, hogy aki ebben hisz, az mocskolja azokat, akik másban... mint ahogy itt csináljátok...

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#388) klaczi válasza w.miki (#387) üzenetére


klaczi
aktív tag

Ez akadt a kezembe. Őrzöm........nagyon.
A Jehovák osztogatták.

(#389) Dr. Romano válasza klaczi (#388) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nekem nincs szükségem ilyenekre mert szíriuszi magyarok leszármazottja vagyok.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#390) MageRG válasza w.miki (#387) üzenetére


MageRG
addikt

Szerintem nem mocskolja itt senki azt, amiben hiszel. Azért kapsz annyi leszólást, mert sorra ignorálod az elképzelésbe nem illő válaszokat.
Talán ha többet kérdeznél...
Pl. láttál-e közelről hópelyhet? Hihetetlenül komplex valami. Az is tervezett lenne?

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#391) klaczi válasza MageRG (#390) üzenetére


klaczi
aktív tag

A hit szabad választás! A térítéssel vannak adott esetben gondok.

(#392) Reggie0 válasza w.miki (#387) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha az adott hit forrasa a butasag, akkor nincs is ezzel problema.

(#393) Vesa válasza w.miki (#387) üzenetére


Vesa
veterán

"Viszont az én, rajzokkal "bizonyított" nem-tudásomat, nem magoltatják szent igazságként állami intézményekben."

Ez a mostani maszatolásod csupán ott megy félre egy lendületeset, hogy neked nem csak konkrétan az evolúcióval van bajod, hanem globálisan a tudomány minden területével és ágával, amit kiválóan bizonyítottál már nagy múltú internetes pályafutásod alatt. Ebből pedig egyértelműen kirajzolódik, hogy képtelen vagy felfogni még az ált.iskolai alapvető matematika, fizika, kémia, biológia tananyagot is, ebből pedig egyenesen következik, hogy tudatlanságodban azt sem fogod felismerni, miért beszélsz hülyeséget!

A tudomány a valóság költészete!

(#394) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

hányezer hsz-ig fogjátok eteteni?

(#395) Vesa válasza arnyekxxx (#394) üzenetére


Vesa
veterán

Esti kikapcsolódás... :)

A tudomány a valóság költészete!

(#396) arnyekxxx válasza Vesa (#395) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Tudja fene, szerintem azért a Ford Fairlane féle sajtreszelős önszórakoztatás is kellemesebb kikapcsolódás mikinél

(#397) #48613632 válasza w.miki (#387) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nézd, Isten, amennyiben létezik, egészen bizonyosan valami szuperintelligens entitás. Azaz, gondolkozik, mielőtt cselekszik.
Márpedig, ha én Isten lennék, és az lenne a dolgom, hogy világokat teremtsek, akkor elgondolkoznék.
Elgondolkoznék azon, hogy most tényleg alkossak meg minden egyes embert, állatot, növényt külön-külön, s figyeljem annak minden szívdobbanását. Gondoskodjak minden egyes hangyáról, tücsökről, meg százlábúról egyesével, vagy ... ????
:F
Vagy szabályokat alkotok, amik egységes egészében egy önfenntartó mechanizmust működtetnek, és kényelmesen hátradőlnék. Végülis ez lenne a logikus. Ráadásul mi emberek is így csináljuk. Pl mikor felépítünk egy videojátékban egy világot. Akkor ott sincs minden fűszál egyesével létrehozva, hanem létre van hozva egy szabály, ami alapján azok létrejönnek.
Vagy itt vannak a hópelyhek, amik között még nem találtak két egyformát. Fentebb valaki linkelte, ha jól emlékszem.
Most mi az egyszerűbb, akár Isten vayg, akár nem. Megalkotni minden egyes hópihét, vagy alkotni egy szabályt, egy törvényt, illetve nem egyet, hanem sokkal többet, és az a hópihe majd létrejön magától.
Elegánsabb is, logikusabb is, és ezek által valószínűbb is, hogy ha a Teremtés tudatos volt, akkor szabályok lettek megalkodva, mondjuk közvetlen a nagy bumm előtt.

[ Szerkesztve ]

(#398) Vesa válasza #48613632 (#397) üzenetére


Vesa
veterán

Eleve vallásonként másként értelmezik a teremtést, már itt sántít az egész. És akkor még nem kevertem ide a Politeizmust, ami elég sokáig volt része az ember -korai- kultúráinak.
Önmagában isten létezésével nincs értelme vitázni, eleve maga a szó sincs definiálva, ha megkérdezel egy random hívőt, hogy ki, vagy mi isten, elkezd mindenféle rébuszokban beszélni, de képtelen lesz konkrétan meghatározni, miről is beszél! A katolikus vallásnak részletesen tárgyalt teremtés-tana van, azzal viszont lehet vitatkozni, mert konkrétumokat tartalmaz. Vitáznak is vele, ellentmondások sorával van tele. De ez már nagyon OFF.

A tudomány a valóság költészete!

(#399) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Egyébként hogy a prolieszterbe jutottunk ide a faking 5G-től? Bár még mindig jobb mintha Intel vs AMD lett volna belőle ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#400) #48613632 válasza Vesa (#398) üzenetére


#48613632
törölt tag

Én abban semmi kivetnivalót nem találok, hogy több ezer éve élt emberek, egymástól függetlenül, különbözőképpen definiálják a Teremtést/Nagy Bummot. Sőt, valahol ez a természetes.
Jelenleg pedig a világon nincs élő személy, aki pontosan tudná definiálni Isten személyét, de továbbmegyek! Még Jézust sem, pedig elvileg emberként járt közöttünk.

Jó, az egyházakat most tényleg kihagynám. Annyi a baj velük, hogy dogmatikusan kezelik a Szent Könyvet (könyveket) pedig az kevesebb, mint 1%-a azoknak a könyveknek, amiről Jézus beszélt, vagy amiből tanult.

Konstantinápolyban (ha jól emlékszem) válogatták össze a szentírást a mai formájába, pár száz évvel Krisztus után. Előtte hatalmas mennyiségben állttak rendelkezésre a könyvek, a már akkor több ezer éves írások. Ezeket jelenleg még csak nem is sejtjük, hogy mi állt benne, vagy miről szólt. Egy nagyon kis százalékát ismerjük apokrifekként, de még ez is jelentéktelen, az eredetihez képest.

Így a keresztényeket nagyon nem lehet kárhoztatni, ha olyan könyvből tanulnak, amiből kb minden 100. lap van csak meg, ha az arányokat nézem.

+ néhány szó a fundamentalista egyházak követőiről. Tudálékosak, kicsit erőszakosak, és időnként az ember agyára mennek, de legalább nem bűnözők. Sőt, jó páran korábbi elítéltek közül kerülnek ki, akik itt találnak választ, és reményt. Szóval mondhatni, rendes emberek.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  [Re:] 5G: mindmeghalunk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.