Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  [Re:] 5G: mindmeghalunk

Hozzászólások

(#451) bta1 válasza MageRG (#443) üzenetére


bta1
őstag

"Megfelelő eszközökkel nem kell minden leszállásnál földbe álljon a repülő."

Megfelelő eszközök = a jegybankok + az összes meghatározó piac erőteljes állami szabályozása. Utópia a köbön...

(#452) bta1 válasza t.imi (#432) üzenetére


bta1
őstag

Csodás dolog ez az evolúció... a "grétagarbók" osztódással szaporodnak.
https://vasarnap.hu/2019/12/17/tessek-tessek-jegyeket-a-proletarforradalomra/

(#453) t.imi válasza bta1 (#452) üzenetére


t.imi
addikt

Csodás! Róluk is készül majd film, vagy statiszták lehetnek.

(#455) t.imi


t.imi
addikt

7 éve? '16-ban jelentették be, utána jött a hiszti miatta. Nem követem nyomon a fejleményeket, sajtó szokás szerint toppon van.
[ICNIRP]

(#456) bta1 válasza t.imi (#455) üzenetére


bta1
őstag

A HVG-ből a kérdéseket sem szabad elhinni.

(#457) t.imi válasza bta1 (#456) üzenetére


t.imi
addikt

Pedig nálunk nagy hagyománya van a hiteles újságírásnak. Utóbbi 7x évben valahol kiesett a vonatból. Tisztelet a minimális kivételnek.

(#458) Fred23


Fred23
nagyúr

(#459) stefi76


stefi76
tag

Érdekesség Kanadából:
[link]

(#460) bta1 válasza stefi76 (#459) üzenetére


bta1
őstag

Ez ugyan nem 5g-specifikus, mindenesetre hitelesnek tűnő kutatási eredmény.

Az emberek többsége nem tudja vagy nem érti, ezért nem is gondol rá, hogy a mobiltelefonjának sugárzása és annak egészségre gyakorolt káros hatása számottevőbb, mint a celluláris mobilhálózaté (hacsak nem tartózkodunk valamelyik antenna közelében). De hogy az állítólagosan tájékozott "okostojások" a probléma ezen részét szőnyeg alá söpörve összeesküvéselméleteznek, laposföldhívőznek, mintha minden a legnagyobb rendben volna, arra nincs mentség.

(#461) dabadab válasza bta1 (#460) üzenetére


dabadab
titán

Bocs, de ez nem kutatási eredmény, hanem egy elég gyenge cikk, amiben még csak nem is linkelik az eredeti kutatást. (Én megkerestem, de csak absztakt van egyelőre: link)

Ami látszik, az a következő:
1. rádiósugárzásról abszolút nincs benne szó (és akkor itt tulajdonképpen vége is)
2. azt írja, hogy az éjszakai telefonnyomogatás meg a csökkent spermaminőség között van összefüggés
3. oksági kapcsolatról nem beszél a kutatás, csak korrelációról

Ezeket az infókat egyébként az általad linkelt, ostoba cikkből is ki lehetett hámozni.

Elnézést, hogy én, mint "okostojás" értelmeztem a kutatást, ahelyett, hogy engedelmes birkaként bégettem volna, hogy mindmeghalunk.

DRM is theft

(#462) mephi666 válasza dabadab (#461) üzenetére


mephi666
nagyúr

aki meg reggel 2-ig telefont nyomogat és reggel 5kor kel, általában álmosabb, mint aki már este 10kor alszik :) ...ez is a rohadt 5g hibája biztos

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#463) bta1 válasza dabadab (#461) üzenetére


bta1
őstag

Miért kellene, hogy szó legyen EM sugárzásról? Nem hatásmechanizmust kutattak, hanem csak egy korrelációt vizsgáltak. Ahol két dolog között korreláció van, ott oksági kapcsolatnak is lennie kell, melynek iránya esetünkben annyira egyértelmű, hogy beszélni sem érdemes róla. Az alanyok nyilván nem azért telefonoztak többet, mert rosszabb lett a spermaminőségük :))

[ Szerkesztve ]

(#464) dabadab válasza bta1 (#463) üzenetére


dabadab
titán

Ahol két dolog között korreláció van, ott oksági kapcsolatnak is lennie kell

Nem, nem kell. Egyrészt a korreláció lehet véletlen is, másrészt (és ez a gyakoribb) simán lehet, hogy egy harmadik dolog okozza mindkét másikat.

Miért kellene, hogy szó legyen EM sugárzásról?

Mert arról van szó ebben a topikban meg te is annak igazolására hoztad ezt a cikket. Az, hogy kialvatlanok és ettől gyengül a spermájuk, az eléggé offtopik itt.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#465) bta1 válasza dabadab (#464) üzenetére


bta1
őstag

A "van korreláció" éppen azt jelenti, hogy a véletlenszerűség valószínűsége csekély. A mókusvakító hamiskorrelációs diagramok értelmezéséhez: a vakvéletlen lehetőségét illetően (többek között) marhára nem mindegy, hogy 6, 30, vagy 100 elemből áll az adatsor...

Annak feltételezése, hogy a vizsgálat előkészítője / értékelője nem vette számításba az eredményt érdemben befolyásoló "harmadik dolgokat" : ... hát persze, ahogy az önjelölt lángelme elképzeli a szűklátókörű, buta professzort :)) Itt tényleg már csak a giccses hollywoodi befejezés hiányzik. Az afroamerikai színész által alakított zseniális hős elhessegeti a "haladás" útjában álló maradi akadékoskodókat, kerékkötőket, így mentve meg a világgazdaságot a válság előszelétől. Don't worry, be happy.

[ Szerkesztve ]

(#466) dabadab válasza bta1 (#465) üzenetére


dabadab
titán

ahogy az önjelölt lángelme elképzeli a szűklátókörű, buta professzort

Egyelőre te vagy az, aki önjelölt módon egy tanulmány valós megállapításaiból (miszerint két dolog között korrelációt találtak) kihoz oksági kapcsolatot úgy, hogy az egyik tényezőt önkényesen lecseréli egy másikra, amit nem is vizsgáltak.

Ha csak így tudod alátámasztani a mondandódat, akkor az engem nem érdekel.

DRM is theft

(#467) bta1 válasza dabadab (#466) üzenetére


bta1
őstag

Fordítva ülsz a lovon. Nem kell alátámasztani semmit, hiszen nem az én dolgom. Egy tudományos vizsgálat korrelációt mutatott ki. Ha nem vonható le belőle az egyértelmű következtetés, ha efféle "harmadik ok" kérdőjeleknek esélyt adtak volna, akkor egyszerűen rossz kérdést tettek volna fel a természetnek. Amatőr hibát vétettek volna. Tehát itt te vagy az, aki megalapozatlan feltételezéssel él...

Érdekes módon olyan vizsgálatok kiagyalójának / lefolytatóinak a kompetenciáját soha nem vontad kétségbe , ahol az jött ki, hogy a mobiltelefóniás EM sugárzás még részben sem tehető kétséget kizáróan felelőssé bizonyos betegségek kialakulásáért. A "nem találtak bizonyítékot" eredményt pedig – totálisan félreértve – úgy értelmezed, mintha egyértelműen meg lennének cáfolva az aggályok.

(#468) dabadab válasza bta1 (#467) üzenetére


dabadab
titán

Jézusom, te egyáltalán nem érted ezt az egészet, igaz?...

Nem érted a cikknek az abstractját sem, amit linkeltem, nem érted, hogy semmi olyat nem állított, amit te állítasz, nem érted, hogy nem is arról szólt, amiről beszélsz, nem érted, hogy a korreláció nem oksági összefüggés, nem érted, hogy teljesen légbőlvett dolgokat mondasz.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#469) bta1 válasza dabadab (#468) üzenetére


bta1
őstag

Tényleg ennyire ostobának feltételezel? Aki a sugárzás ilyetén hatását szeretné felmérni, nem kizárólag az esti "telefonnyomkodás" időtartama és az alvási szokások iránt érdeklődik, hanem olyat is megkérdez, h milyen távolságra van tőle a mobilja éjjel, vagy naponta átlag hány órát hordja zsebben, mennyi volt a hívások összidőtartama az elmúlt hónapokban, stb.

"nem is arról szólt, amiről beszélsz"

A" cikk absztraktját" úgy citáltad ide, mintha a brit újságcikkben kizárólag arról az egy kutatásról lenne szó. Egyébként még csak nem is utaltam rá, hogy a linkelt cikk szoros összefüggésben áll az alatta írottakkal. Stilszerűen mondva, g. voltam :DD

Szép dolog a wikipédiás műveltség, de sajnos így a legalapvetőbb dolgok maradnak ki. A korreláció nem több eszköznél, amely arra használatos, hogy érdemes-e oksági viszonyról beszélni, vagy sem.

A teljesen légbőlvett dolog pedig a következő: állításod szerint nem értem, hogy a korreláció nem oksági összefüggés. Jól sejtettem, hogy valótlan személyeskedést kapok a nyakamba... Q.E.D.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  [Re:] 5G: mindmeghalunk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.