Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  [Re:] 5G: mindmeghalunk

Hozzászólások

(#301) cog777


cog777
senior tag

Ez a topic lehetne a tesztje a szavazas funkcionak. Tehat lehetne fel es leszavazni hozzaszolasokat attol fuggoen hogy mennyire tekinti hasznosnak a kozosseg. Minden frissen regelt hozzaszolo kapna egy minimalis pontot amit ha trolltevekenyseg miatt levisz az illeto negativba, akkor bizonyos idot pihenessel kellene toltenie.
:))

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#302) Reggie0 válasza Karmko (#260) üzenetére


Reggie0
félisten

Ott van a hivatkozas a sajat magad altal hivatkozott wiki oldalon, csak meg odaig sem vagy kepes elolvasni. Kozvetlen a double-slit experiment szocikkrol nyilik:

https://en.wikipedia.org/wiki/Weak_measurement

Nyilvan unalmukban kutatjak azt, hogy hogyan lehetne ugy merni, hogy minel kevesbe zavarja meg a rendszert es valtoztassa meg a merest.

Ez egy koztudott dolog mamar, a budai ovodakban is tanitjak. Ja amugy en Orosz-nal tanultam a BME-n.

Komolyan, szolj mar egy fotonnak, hogy nezze at mit irsz, mielott ranyomsz a kuldes gombra.

[ Szerkesztve ]

(#303) Kasya válasza Fall-N (#300) üzenetére


Kasya
nagyúr

Dehogy zarhato. Remelem ez lesz az uj kedvencem a "hulyetkapokazaproktol" és az "ingyen, de tegnapra" utan :D

(#304) Karmko válasza Reggie0 (#302) üzenetére


Karmko
tag

Elolvastam ezt is. Itt sem magyarázzák, hogy miért(!) más az eredmény a megfigyelő közbeiktatásával, csak elfogadják azt...
Hajrá! :)

(#305) Karmko


Karmko
tag

"A legtöbb ember nem akar kilógni a sorból, ugyanúgy akar vélekedni a dolgokról, mint a közvetlen környezete.
Még a saját épelméjűségüket is azzal tesztelik le, hogy felvetik a gondolataikat a szomszédoknak, barátoknak, és figyelik, azok hogyan reagának.
Azok válaszolnak, és persze hasonlóan vélekednek ugyanazokról a kérdésekről.
Teljesen mindegy, hogy ezek a vélemények tények, vagy éppenséggel bődületes nagy marhaságok, amíg mindenki egyszerre gondolja ugyanazt, addig mindenki megnyugszik, hogy ő is épelméjű."
Alan Watt

Nyugtatgassátok magatokat, polihisztorok!
Veregessétek meg egymás vállát, és akkor minden rendben lesz! :D

(#306) Reggie0 válasza Karmko (#304) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak nem erted. Azon nincs mit magyarazni, hogy ha energiat kozolsz vele, akkor megvaltozik. Pont olyan, mint amikor megloksz egy testet es az megmozdul. Orokke kerdezhetned, hogy de miert lesz gyorsabb/lassabb/megy mas iranyba.

Itt a publikacio ami elmagyarazza neked reszletesebben: Paul Busch (2009). J. Christian; W.Myrvold (eds.). "No Information Without Disturbance": Quantum Limitations of Measurement.

[ Szerkesztve ]

(#307) Rover623 válasza DarkFater (#233) üzenetére


Rover623
félisten

1. nem vagyok a barátod
2. te olvasd el amit írtam
3. próbáld értelmezni

De segítek: nem azt írtam, hogy a frekvenciának nincs köze a mobiltechnológiához (egyébként tényleg nincs, bármilyen frekvenciára lehet mobil kommunikációs rendazert tervezni, csak nem biztos hogy megoldható, gazdaságos, stb. lesz-e), hanem azt, hogy a frekvencia nem függ attól hányadik generációs megoldásról beszélünk...és vice versa!

primus inter pares

(#308) bta1 válasza Reggie0 (#256) üzenetére


bta1
őstag

"Ezt pedig jol tudjuk miert van"

Konkrétabban, mit tudsz jól a fotonról? :))

(#309) MageRG válasza bta1 (#308) üzenetére


MageRG
addikt

A követkető sort is elolvastad, vagy csak kötekedsz?
Ez a topik kész aranybánya! :C

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#310) DarkFater válasza Fall-N (#300) üzenetére


DarkFater
tag

Egyetértek. Szintén.

Kvantummechanika, fotonok, vallás, laposföld.... khmmm

Részemről léptem.

Azt hittem itt értelmesen dumálunk egy időszerű problémáról, valami olyasmiről amire nem figyelünk oda, mi emberek, de látom, hogy teljesen más irányba ment el a dolog.

Kellemes hétvégét Mindenkinek!

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#311) DarkFater válasza Rover623 (#307) üzenetére


DarkFater
tag

Kedves Rover,

Az alap probléma felvetésem amit leírtak mások, hogy a probléma alapvetően nem a mobil kommunikációval együtt járó elektromágneses mező meglétével van, hanem annak szapora váltakozásával van, vagyis a magas frekvenciával.
Ezt olyan nehéz felfogni???

Tehát a frekvencia nagysága az egyik probléma és nem az, hogy melyik frekvencia melyik szolgáltatáshoz tartozik.

Ugyanakkor csak félig van igazad, mert a magasabb verziószámú mobilszolgáltatások a hatékony adatátvitelhez magasabb frekvenciákat igényelnek. Ezért is dobták a 450-et és mennek most már 1800 fölé is.

Tehát mégiscsak van valami apró összefüggés. :D

Mindegy én végeztem.

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#312) dabadab válasza DarkFater (#311) üzenetére


dabadab
titán

"a probléma alapvetően nem a mobil kommunikációval együtt járó elektromágneses mező meglétével van, hanem annak szapora váltakozásával van, vagyis a magas frekvenciával."

És ez miért jelentene problémát és miből derül ki, hogy ez egyáltalán probléma?

DRM is theft

(#313) nevemfel válasza DarkFater (#311) üzenetére


nevemfel
senior tag

A magasabb frekvenciájú elektromágneses hullámok élettani hatását is vizsgálgatták már elég régóta, már csak a mikrohullámú sütők kapcsán is.

Az 5G ebben sem fog újat hozni. Ha valaki odaáll egy KW teljesítményű adóhoz, az megsül, zanzásítva kb. ennyi. Ezért sem értem, mi ez a nagy nyavajgás az 5G kapcsán. Nagyjából ismertek az élettani hatások. Amíg nem jön valaki valami új felfedezéssel, addig nem érdemes ezzel foglalkozni külön, mert a rádióhullámot nem érdekli, hanyadik generáció.

Azt meg pláne nem értem, hogy hogyan lehet kihozni ebből az egészből, hogy ha nincs semmi olyan vizsgálati eredmény, amely kimutatna bármi veszélyt, az azért van, mert egy világméretű összeesküvés folyik.

Ugyanazokat a tipikus figurákat látom ebben a témában is megállás nélkül hülyeség-streamelni, akik minden konteónál, a legócskábbaknál is pontosan ugyanezt csinálják. Nem véletlen, hogy az 5G-től két pillantás alatt elkanyarodtunk 9/11-hez, meg minden máshoz, tücsökhöz meg bogárhoz, mint a fonóban a pletykák esetében szokás. Feltételezem, hogy a Holdra-szállásban is kételkednek, mert akkora egyéniségek ők, hogy kb 2 perc alatt kiismerhetőek.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#314) w.miki válasza dabadab (#266) üzenetére


w.miki
veterán

:Y Ha a tudósok nem tudnak csomó dolgot, akkor azok, akik kétkedés nélkül hisznek nekik, azok mennyit tudnak? ;]

(#265) Fall-N : tehát szerinted a tudomány folyamatos hazugságok sorozata?
Dehát a szent emberek hogyan tévedhetnek, ha bizonyítékokra hagyatkoznak?

(#276) Vesa : felsorolnád azt a 15-30 tudományos tézist, amiben éppen kételkedsz?
Mert úgy tűnik, a fórumon az elvtársaid egyben sem :( Szerintük a tudomány lényege az erős hit! Szent embereknek kell hinni, tudósoknak, akik bevallottan keveset tudnak a világról.
Kicsit zavaros, de ilyen ez a szekta... :((

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#315) Nekton válasza nevemfel (#313) üzenetére


Nekton
aktív tag

Miért sülne meg? Ahhoz valami kölcsönhatásnak kellene lennie. Odaállhatsz nyugodtan egy kW-os fény-reflektor elé, mégsem lesz semmi bajod. Egy több kW-os infra tartományban sugárzó reflektortól már tényleg megsülsz. Ezt ugye használjuk is a mindennapokban.

DarkFater ezt az emelkedő frekvencia károsabb elméletet nem tudom, honnan szedte, de akkor már az otthonokban jól elterjedt 5GHz-es WIFI "méghalálosabb". ;]

Úgy tudom, az 5G hálózat használni fog 700MHz-es sávokat is, de GHz-es tartományban is. Ez eddig is így volt.

(#316) Fall-N válasza Karmko (#305) üzenetére


Fall-N
veterán

Áruld már el, hogy mire vagy ennyire magabiztos? Honnan vagy annyira arrogáns hogy azt hiszed hogy csak neked van igazad? Ezért kérdeztem, hogy mi a foglalkozásod, mert egyik tudománynak sem vagy a doktora vagy kutatója. Így ugyanannyira vagy hiteles, mint bárki más, vagy inkább hiteltelen.

A targoncás munkakörrel semmi baj én is dolgoztam sokáig benne és dolgoztam az összes géptipussal már benne (és megvan rá a papírom is).

A másik eshetőség, hogy troll vagy. Akkor meg irigyellek, hogy ennyi szabadidőd van, ilyen hülyeségekre. Szerezz magadnak nőt és azon vezesd le a feszkót. ;] Vagy csinálj gyereket az mellett úgysincs annyi szabadidő. :D

A polihisztor szót sem jól használod, de sebaj.

(#317) Fall-N válasza w.miki (#314) üzenetére


Fall-N
veterán

Miről beszélsz? :D Pont, hogy a vallás ellen vagyok és elismerem, hogy a tudományok által fejlődik a világ és találnak fel sok mindent. Anélkül még mindig a középkorban élnénk attól félve, hogyha nem csináljuk azt amit a vallás diktál, akkor a pokolban fogunk elégni.

De ettől függetlenül a tudomány sem tévedhetetlen. Ami a hétköznapi élethez szükséges az már elég fejlett, a többi meg a mi hétköznapjainkhoz nem fontos. Persze többet akar megérteni az ember a körülötte lévő világról - normális esetben, mert van aki elvan a FB/képmutatás stb tengelyen - csak még messze vagyunk attól, hogy ilyen nagy volumenű dolgokat megértsünk. Meg sokszor a tudósok is túl konzervatívak és nem tudnak más szemszögből vizsgálni dolgokat.

De hogy példát írjak sok mindent nem értünk még. Például az anyagi világon kívüli dolgokat. Például lélek. Nem az ezoterikus dolgokra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#318) w.miki válasza Fall-N (#317) üzenetére


w.miki
veterán

Ha a tudomány nem tévedhetetlen, akkor miért magoltatják a dogmáit szent igazságként állami intézményekben?
És az itteni fórumozók zöme miért kajálja be ész nélkül az éppen aktuális meséit?
És... eleve hogyan tévedhet, ha bizonyítékokon alapul? :U

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#319) arnyekxxx válasza w.miki (#314) üzenetére


arnyekxxx
veterán

akarsz egyébként valamit mondani is?

ugye az azért még neked is megvan, hogy azon "szent dogmák" miatt tudod telefosni az internetet a monomániáddal tizenéve, és azok a "szent dogmák" fognak életbentartani sokkal tovább és jobb állapotban mint amennyit az istened defaultba szánt neked.

[ Szerkesztve ]

(#320) Fall-N válasza w.miki (#318) üzenetére


Fall-N
veterán

Az oktatás az külön téma. Általában dilettáns oda nem való emberek döntik el mi kerüljön be a könyvekbe. Meg mint minden ez is vaskalapos, begyöpösödött. Átírni sem akarják a könyveket. De lényegtelen, mert amit tanítanak az egyrészt nem érdekli a diákokat, másrészt el is felejtik hamar.

Tévedni nyilván nem a bizonyított dolgokatban tud, hanem a feltevésekben. Vagy finomodnak a technika fejlődésével. 2 X 2 ugyanúgy 4 marad 1000 év múlva.

[ Szerkesztve ]

(#321) bta1 válasza MageRG (#309) üzenetére


bta1
őstag

El, és szomorúan látom, miként járultál hozzá az "aranybányához". A kétrés-kísérlet (a "vitátok" innen indult ugyebár) nem mérés, következésképpen az elemi részecskékre vonatkozó törvényszerű mérési pontatlanságokra hivatkozni irreleváns érvelés (köznyelven szólva: mellébeszélés).

(#322) Degeczi válasza arnyekxxx (#319) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Valóban érdekes gondolat, h egy tudományellenes vajon hogyan merészel számítógépet használni - de itt logikát keresni hiábavaló lenne. Tényleg orvosi eset.

(#323) w.miki válasza Degeczi (#322) üzenetére


w.miki
veterán

:Y Honnan tudjátok, hogy az én gépem nem magától alakult ki, a több milliárd év alatt?
Vagy hogy ez a szöveg magától jelenik meg a szervereken, néhány véletlen mutáció miatt?
Volt erre több milliárd év!
Az evolúció elmélet esetén simán bekajálod ezt a mesét.
Most is sokkal logikusabb a véletlen, mint az, hogy egy láthatatlan lény, félkegyelműekkel vitatkozik az interneten.
Annak semmi értelme!

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#324) Karmko


Karmko
tag

Na, mi a helyzet emberek?
Megvan már a következő Nobel-díjasunk? :D
Upsz!
Most látom, hogy más is megkérdőjelezte a kvantumfizikusunk, Reggie0 érvelését.
Nem lesz ez így jó...
Mi lesz így a törzsi gondolkodással? ;)

(Na ez volt a trollkodás, nem pedig a korábbiak.)
Részemről én is zárom a topikot.

(#325) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Ezek komoly versenyt játszanak a "ki tud nagyobb hülyének látszani" cimért, az meg kell hagyni :)

(#326) Juhaszatti válasza arnyekxxx (#325) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Honnan tudod, hogy nem ugyanaz van a 2 profil mögött? :))

(#327) doooo válasza Juhaszatti (#326) üzenetére


doooo
veterán

Ó... ez eddig fel sem merült bennem... az aztán a plot twist... :DDD

(#328) Reggie0 válasza Juhaszatti (#326) üzenetére


Reggie0
félisten

Wmiki az ismeros, ha jol emlekszem index forumon eveken at rohogtette ki magat a tudomanyellenes klerikalhippi szovegeivel.

Inkabb karmko lehet a masolat.

[ Szerkesztve ]

(#329) MageRG válasza bta1 (#321) üzenetére


MageRG
addikt

Az már nem a kétrés-kísérlet volt, hanem hogy honnan "tudja" a foton, hogy figyelik.
Erre született egy elég értelmes magyarázat.

Amire valószínűleg gondoltál, az a kétrés-kísérlet egy-egy részecskével végrehajtott eredménye.
Ennek is született többféle értelmezése, de egyiknél sem szükséges tudatos megfigyelő, vagy hogy a részecskének valamiféle öntudata legyen.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#330) Vesa válasza Karmko (#297) üzenetére


Vesa
veterán

"Persze te továbbra is állíthatod magadról, hogy te tudod a választ. Elfogadom."

??? Idéznéd tőlem, ahol én ezt állítom? :W Vagy magaddal vitázol?

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#331) jano1102


jano1102
csendes tag

De nem értitek: mind meghalunk! Ja, amúgy is. :))

(#332) samujózsi


samujózsi
tag

Alufólia sisakot vennék nagy tételben! ;]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#333) w.miki válasza Juhaszatti (#326) üzenetére


w.miki
veterán

:K ...elvégre ez rajzokkal bizonyítható!
Így már ugyanannyi rá a bizonyíték, mint az evolúció elméletre, vagyis cáfolhatatlan tudományos tény!
Már csak az kell, hogy ebből a gyülekezetből valami haladó szellemű benyögje, hogy:
"Engem régen ez a WérMiki gyíkká változtatott!!!"
Aztán mehet a lincselés. Az értelem nevében...

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#334) #48613632 válasza w.miki (#333) üzenetére


#48613632
törölt tag

Melyik tudomány az, amelyikben nem vagy hajlandó hinni? Ha egy kicsit szétnézel magad körül, gondolom van mobiltelefonod, vagy számítógéped, azokat is a tudomány hozta létre.
Ha szerinted a tudományra nincs szükség, akkor biztosan össze tudsz rakni magadtól is egy ilyen kis kütyüt. Pl egy mobiltelefont. Kapsz hozzá egy vödör vasárcet, némi sziliciumot, még talán aranyat is. Kapsz homokot, meg némi foszfort, és ha ügyes vagy, akkor tudsz csinálni gyufát, amivel majd tüzet raksz, és a homok segítségével csinálhatsz üveget. Máris kész a Gorilla Glass, csak pár lépést kell még majd fejből hozzátenned.
Nem akarom folytatni, ezek menni fognak neked is.

(#335) samujózsi válasza #48613632 (#334) üzenetére


samujózsi
tag

Ez a w.miki AZ A wmiki? :U :C
Anyám... Én komolyan azt hittem, hogy az a wmiki, akit ismerek a netről, csak egy idióta troll, aki évek óta nem képes leállni a szereptjátszással.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#336) somogyib válasza w.miki (#333) üzenetére


somogyib
őstag

Olvasom a toikot, de még most sem értem, hogy milyen rajzokról beszélsz.

????????

(#337) w.miki válasza #48613632 (#334) üzenetére


w.miki
veterán

Sokat prédikáltok a hitről, persze ez alapkő a tudomány nevű szektában.
Ténylegesen viszont én nem állítottam ilyet, ami a számba adnál.
Bár a vallásod egyik szent tana szerint simán megtörténhet több milliárd év alatt.
Még csak összerakó lény sem kell hozzá. Önmagától történne pusztán véletlenek hatására.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#338) somogyib válasza w.miki (#337) üzenetére


somogyib
őstag

tudomány nevű szekta???
összerakó lény???

Hogy ha most erre azt mondom, hogy "úristen!", akkor vallásosnak fogsz tekinteni? :DDD

És a #336-ban írt kérdésemre mi a válasz?

[ Szerkesztve ]

(#339) w.miki válasza somogyib (#338) üzenetére


w.miki
veterán

Az evolúció elméletet rajzok "bizonyít"ják. Pl Haeckel rajzai... és egyéb fantazmagóriák.
Megcáfolhatatlan, mint pókember létezése.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#340) samujózsi válasza cog777 (#301) üzenetére


samujózsi
tag

Ilyet láttam már valahol. Csak arra jó, hogy ha egy csoport rászáll valakire, azt elhallgattassák. Függetlenül attól, hogy az illető kommentjei mennyire korrektek.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#341) arnyekxxx válasza #48613632 (#334) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Tévúton jársz, Mikinek nem kell semmit összerakni, ő hisz és így mindent megteremt neki az Úr.

(#342) Ricardo válasza w.miki (#339) üzenetére


Ricardo
félisten

"Az evolúció elméletet rajzok "bizonyít"ják."
Mint nagyjából mindent amit arról az időszakról gondol az emberiség.
Mit vársz, hiteles fotót vagy egy részletes videófelvételt pár millió évről ezelőtről?

(#343) samujózsi válasza Ricardo (#342) üzenetére


samujózsi
tag

Szerintem 3D-s videót, pgp-vel aláírva. :))

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#344) #48613632 válasza w.miki (#337) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nem akarok a szádba adni semmit, csak nem pontosan értem, hogy mi a problémád a tudománnyal? Ezt kellene pontosítani.
Tehát, egy bizonyos tudományos területen vannak kétséged? Ha igen, melyik az, és miért?

(#345) Vesa válasza w.miki (#333) üzenetére


Vesa
veterán

Neked nem sok észt osztottak és láthatóan az osztály legjobb tanulója sem te voltál! Ez a szint a 8 elemihez is kevés. Írni legalább tudsz, de az olvasás, főleg a szövegértés már nem megy.

pitepeti71
Ne etesd a trollt, értelmet pedig végképp ne keress a hülyeségeiben. Jól ismert, tudománytagadó figura a neten, minden jenetősebb és kevésbé jelentős fórumon tolja a butaságait, évek óta. Ha értelmes választ vársz az egyébként értelmes kérdéseidre, akkor csalódni fogsz!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#346) jano1102 válasza w.miki (#339) üzenetére


jano1102
csendes tag

Téged csak az evolúció zavar, vagy van egyéb gondod is?

(#347) NandoXXL válasza arnyekxxx (#341) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Részvétem az oldalért, rip. :(

(#348) MageRG válasza w.miki (#339) üzenetére


MageRG
addikt

"Megcáfolhatatlan..."
link
A 3. pontból meríthetsz ötleteket, hogyan kellene megcáfolni.
"...mint pókember létezése."
Pókember létezését bizonyítani kell, nem cáfolni. Különben minden hülyeséget (manók, tündérek, szellemek, láthatatlan unikornisok) alapból el kellene hinnünk, amíg meg nem cáfolja valaki.
Bár ha ezt tényleg több éve csinálod változatlanul, én vagyok a hülye, hogy erőlködök.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#349) Depression válasza Karmko (#297) üzenetére


Depression
veterán

Szia!

Linkelem a neked megfelelő választ. Képzeld magad a kislány helyére, és a végén megkapod az igazi vàlaszt a kérdésedre.
[link]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#350) Kasya válasza #48613632 (#344) üzenetére


Kasya
nagyúr

Korabbi link. Olvass bele es tobbet nem fogsz kerdezni tole ilyet :D

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  [Re:] 5G: mindmeghalunk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.