Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  [Re:] 5G: mindmeghalunk

Hozzászólások

(#401) Reggie0 válasza Dr. Romano (#399) üzenetére


Reggie0
félisten

Egyszeru. 5G uj dolog, sok birka rogton beget, hogy karos, hiszen uj dolog, felni kell tole. Jon a tudomanyos vizsgalatok, nem mutatnak ki semmit, ezert megindul a tudomany tamadasa, megbizhatatlansagnak belyegzese, majd hitkent beallitasa es innentol megprobaljak a vallasokkal osszemosni. Ez mar akkor is igy ment, amikor az elso vasutvonalat uzembe allitottak es az emberek inkabb futottak a 15km/s szerelveny mellett, mert szerintuk annyival haladni egy gepen ulve halalt okoz es meg akartak nezni mi lesz azzal az idiotaval, aki felul ra.

[ Szerkesztve ]

(#402) Dr. Romano válasza Reggie0 (#401) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Értem köszi az összefogást :D Én nem félek az 5G-től, Zeusz engem megvéd tőle, megoldás tehát higgyen mindenki Zeuszban ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#403) sb válasza Reggie0 (#401) üzenetére


sb
veterán

Az összemosás a kulcsszó. A gond csak az, ha összeesküvés-elmélet meg holdegyüttállás-gyíkember kombinációban gondolkodnak a delikvensek.

De ha értelmes emberként, ne adj isten tudósként, mérnökként legyintünk ugyanerre, csak a másik oldalról: nevezetesen, hogy valami újat csak úgy bevezetnek amit:
1. nem vizsgálnak
2. csak egyoldalúan vizsgálnak
3. fogalmuk sincs hogy vizsgáljanak komplexen
4. főleg hosszú távú hatások kapcsán nincs
... akkor ugyanúgy kijelenthetjük, hogy a "csakazé' gondolja a nép szarnak mert új" hozzáállás legalább ugyanazt a gyíkemberes színvonalat karistolja.

Ha valaki tudományos alapossággal próbál ma szétnézni a világban akkor hamar rájön, hogy a paleo-tól kezdve a génterápiáig bezárólag elég szarul áll minden terület. Vannak jól specifikált összefüggések a többi meg múködik és nincs gond vele, épp most, ennyit tudunk.

Aztán 20 év múlva jön pár fordulat és kiderül, hogy az egyik pozitív hatás mellé ott van pár negatív. Meg olyan is ki szokott néha derülni, hogy csík tolta a repülőt 20 évig.

(#404) Reggie0 válasza sb (#403) üzenetére


Reggie0
félisten

Tehat feljunk, mert nem biztos, hogy felnunk kell?

A genterapiatol paleoig azert annyira nem allunk szarul, mert 200 eve meg gentarapia sem volt, a nulla tudasnal pedig azert mar joval elorebb vagyunk. Nyilvan minel tobb a valasz annal tobb uj kerdes merul fel.

"... akkor ugyanúgy kijelenthetjük, hogy a "csakazé' gondolja a nép szarnak mert új" hozzáállás legalább ugyanazt a gyíkemberes színvonalat karistolja."
Messze nem ugyanaz a kategoria, ez egy letezo pszichologiai jelenseg, dokumentalt, bizonyitott, amig a szavannan futott az ember az oroszlan elol ez egy sikeres tulelesi strategia volt, mint ahogy a rasszizmus, xenofobia is.

Igen, van hogy 20 ev mulva derul ki, es az is kiderul, hogy x mrd emberol erint kb 500-at a problema statisztikailag. A nehezen kimutathato osszefuggesek tobbek kozott pont amiatt nehezen kimutathato, mert egyszeruen olyan kis aranyban okoz problemat, hogy a statisztikai elemzeshez lehetetlen kelloen nagy bazison tesztelni. Pont ilyen problema a radioaktiv sugarzas eseteben az a kerdes, hogy a kozel nulla, de nem nulla (pl. hatter)sugarzas karos, nem szamit vagy egeszseges. Viszont ezek olyan problemak, hogy hetkoznapi szempontbol egyszeruen ertelmetlen is foglalkozni vele, mert olyan kicsi a valoszinusege, hogy barkire hatassal legyen, hogy kerdes nelkul megeri azt a kockazatot.

[ Szerkesztve ]

(#405) Vesa válasza sb (#403) üzenetére


Vesa
veterán

Nem legyintenek rá a szakemberek, hiszen vizsgálják folyamatosan. Sajnos azonban az egészségre gyakorolt hatást vizsgálni eszméletlen nehéz akkor, ha az a hatás nem azonnali (pl. mérgező, vagy sejtromboló) és nem mutatható ki rövid idő alatt egyértelműen.

Ebből a szempontból azonban még mindig jobban állunk mint tudomány nélkül, hiszen korábban csak a tapasztalati út állt rendelkezésre, amit szájhagyomány útján adtak át egymásnak az emberek, ezért akár generációk is képesek voltak szép lassan megmérgezni magukat mondjuk egy élelmiszerrel anélkül, hogy tudtak volna róla, hogy attól betegek.

Manapság először elvégzik azokat a vizsgálatokat, melyek azonnali hatásokat keresnek. Ha ilyet nem találnak, vagy arra utaló jelet sem (pl. kísérleti állatok ha nem is 100%-kos, de az átlagnál jelentősebb mértékű elváltozásai), akkor biztonságosnak minősítik, de ezzel párhuzamosan folyamatos az adatgyűjtés, amiből idővel kirajzolódhat ez+az.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#406) cog777


cog777
senior tag

Bocs hogy meg egy off-ot irok, de latvan az offok hosszu listajat, talan nem baj.
Szoval trollt bottal kell kezelni. Marmint "robot"-tal :) Nincs valami publikus bot tamogatasa a itcafe-nak?
Siman be lehetne par bot-ot allitani, azzal ellennenek a trollok egy darabig, ugy sem birnak ki hogy ne szoljanak vissza :DD

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#407) Goose-T


Goose-T
veterán

Ezt csak úgy itt hagyom...

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#408) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Szerintem ez az egész valahol összefügg:

5G, jóga, démonok ... még keresem a kapcsolatot, de biztos összefügg... "érzem a gyomromban"... (vagy az a tegnapi vacsora?)

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#409) BoB válasza Goose-T (#407) üzenetére


BoB
veterán

Felesleges, az ördög / sátán / a gonosz (válaszd ki a megfelelőt) nevű mindenható szuperlény kreálmánya az index.hu és az a cikk is, úgyhogy ezzel semmit nem érsz el. :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#410) kkf


kkf
aktív tag

jajj ezek olyan szép, és tökéletesen parttalan eszmecserék.
nem rég láttam egy dokumentum filmet, már nem tudom miről, mert annyira azért nem érdekelt a téma, amiben szintén az ausztrál állam bízott meg egy helyi szakértői szervet valamivel, de hogy hogy nem végül csak találtak bizonyítékot a végső publikus riportjuk kozmetikázására.
sajnos mindenki, aki azt gondolja, hogy akár az 5G bevezetése pusztán tudományos alapokon nyugodhat, nagyon fiatal, vagy naív, vagy mindkettő.
közhely, de attól még igaz, hogy mindent a pénz irányít, és ha pénzcsinálás közben még technológiai fejlődést is előidézhetünk, az a legjobb kombó :)
csak sajnos nagyon gyakran fordult elő már a történelem során, és napjainkban is teljesen gyakori jelenség, hogy olyan emberek döntenek közvetve vagy közvetlenül emberi életekről, akik vagy nem rendelkeznek ehhez 100%-ig megbízható információval, vagy a kollektív felelősségtudat mint olyan, idegen tőlük. és persze ott van még a "hűbazzmeg, ezt benéztük" faktor.
ahogy egy előttem szóló már leírta, és én ezzel tökéletesen egyetértek, ez az a kategória, ahol az idő múlásával lehet majd csak egyértelmű kijelentéseket tenni, már csak azért is, mert itt az egyéni emberi érzékenység is tényező.
csak egy példa a WHO kezdeti kontra a mai állásfoglalása a mobiltelefóniával kapcsolatos sugárzásról. ha a mobilozás olyan ártatlan dolog, miért lehetséges, hogy bíróságok kártérítést ítélnek meg masszív "mobil fogyasztók" részére, akik agyrákot kaptak a napi átlag két óra mobilozástól? persze lehet, hogy én sem hiteles forrásokat olvasok :)
mindenki döntse el maga persze, melyik verzióval kényelmesebb együttélnie.

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#411) Degeczi válasza kkf (#410) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Aha. Hol kapnak a mobilozók kártérítést és hogyan igazolják, h a napi két órától kaptak? :U

(#412) Vesa válasza Goose-T (#407) üzenetére


Vesa
veterán

Egyértelmű, és semmi meglepő nincs benne!

A tudomány a valóság költészete!

(#413) samujózsi válasza Goose-T (#407) üzenetére


samujózsi
tag

Ennek egyszerű a magyarázata: minél alacsonyabb az IQ (????), annál fogékonyabb az illető a hazugságokra, annál könnyebb becsapni.

A ???? oka, hogy az IQ, pontosabban az IQ teszteken elért pontszám valóban akkora jelentőséggel bír, mint amekkorát sokan tulajdonítanak neki.
Úgy húsz éve kitöltöttem egy ilyen nem hivatalos, de sokak által korrektnek mondott tesztet. Valami 140-150 körúli értéket kaptam, ami egyértelműen marhaság volt.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#414) kkf válasza Degeczi (#411) üzenetére


kkf
aktív tag

összesen 3 ilyenről olvastam, a legutolsó Olaszországban egy sales-es figura volt, akinek nyilván non-stop a fülén volt vmi készülék. a vádiratot nem tették közzé egyik esetben sem, pedig szívesen elolvastam volna az érveléseket, mert én is nehezen igazolhatónak tartom az összefüggést. lehet mindhárom kacsa is volt, de igazából ez nem változtat semmin.
legalább annyian "bizonyították be", hogy ez a fajta és erősségű sugárzás káros, mint ahányan azt, hogy nem, és akkor a háromgé még a kanyarban sem volt. és persze arról is folyamatosan megy a vita, hogy milyen mértéktől káros.
a megnövekedett mértékű rákos megbetegedések természetesen ezer egyéb dologgal hozhatók összefüggésbe. simán lehet rá legyinteni, hogy "de az cigizett", "annak meghalt a felesége, és belebetegedett", de a nap végén, amit én végtelenül sajnálok az az, hogy ki leszünk téve valaminek, amiről nem tudjuk (valószínűleg sosem majd) biztosan, hogy káros-e, illetve, hogy konkrétan RÁD hatott-e, ami lehet, hogy az utolsó csepp volt - némileg költőien fogalmazva - azon "káros hatások tengerében", amiket amúgy is nehéz vagy lehetetlen elkerülni mindennapjaink során, mindezt azért, hogy - most kicsit túlzok, mert ugye a bushman-nak is jár a sivatag közepén a szélessáv, különben diszkriminatívak vagyunk - emberek a 6"-os phabletjükön 8k-ban tudják valamelyik jóképességű reggeli szarását streamelni, és én nem választhattam, hogy én ezt kérem-e.

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#415) dabadab válasza kkf (#414) üzenetére


dabadab
titán

"legalább annyian "bizonyították be", hogy ez a fajta és erősségű sugárzás káros, mint ahányan azt, hogy nem"

A XXI. században vagyunk, az európai kultúrkörben, aminek az egyik legnagyobb és minden mástól megkülönböztető vívmánya a természettudomány feltalálása.
Ennek megfelelően talán nem túl nagy elvárás az, hogy ne mindenféle sarlatánokról beszéljünk, hanem rendes kutatásról, ami ezt bebizonyítja. Várom rá a linket.

DRM is theft

(#416) Reggie0 válasza kkf (#410) üzenetére


Reggie0
félisten

Na ne, lattal egy dokumentumfilmet amiben volt egy ilyen. Ez mindent megvaltoztat, mondjuk a dokumentumfilmet sem penzert es esetenkent szenzaciohajhaszasi/nezettsegszerzesi celbol csinaljak, igy biztosan rettegni kell minden negativ kutatasi eredmenytol, mert az pozitiv igazabol :))

A radiofrekvencias tartomanyban termikus hatas miatti karosodas fordul elo, ami azert igen jol tervezheto es szamithato. A tuzhely is veszelyes, pl. ha rafekszel, megsincs betiltva, ahogy a hajszarito is ha tulhevited a fejed.

Amugy pl. a napfeny bizonyitottan karos, az UV tartalmatol borrakot kapunk, aztan megis megy az elet. Az, hogy valami elenyeszo mertekben karos esetleg, de meg bizonyitani se tudjuk hitelt erdemloen, nem azt jelenti, hogy nem kene hasznalni es rettegni kell.

Amugy ha felsz tole van erre jo megoldas, femhalozd be a szobak falat, akkor nem megy semmi se ki se be, csak ne felejtsd el a mobiltelot otthon kikapcsolni, mert az elkeseredeseben maximalis adoteljesitmennyel fog probalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#417) t.imi


t.imi
addikt

1-2 olvasni, látnivaló. Mindenesetre én nem szeretem, ha bármit beletolnak az arcomba, mert pár tucat "embernek" jó.

[ US National Library of Medicine
National Institutes of Health: microwave radiation ]
[ US National Library of Medicine
National Institutes of Health: electromagnetic hypersensitivity ]
[Jim Al-Khalili] nem tudom mennyire számít kóklernek

(#418) Reggie0 válasza t.imi (#417) üzenetére


Reggie0
félisten

EHS-rol dupla-vaktesztekkel bizonyitottak, hogy kamu, a delikvenseknek feltehetoleg psziches problemaik vannak es csak azt lehet kezelni.

WHO ajanlasa a dilidoki erre a problemara: [link]

A tobbihez meg csak annyi, hogy minden veszelyes nagy dozisban. Pl. a feny annyira veszelyes, hogy 10 centis aceldarabokat lehet vele felszeletelni, szoval villanyt se kapcsold fel.

[ Szerkesztve ]

(#419) t.imi válasza Reggie0 (#418) üzenetére


t.imi
addikt

Feltehetőleg..feltehetőleg Semmelweisnek sem volt igaza, őt is felnégyelték volna szívesen az akkori félisten professzorok. A sor majd végtelen.
Elektroszenzitív emberekről is van cikk, nem kevés. Természetesen nem itthon, itt lefekvés van 5g-nek, 1 birka hangosan béget, többi nem tudja miért, de utána. Külföldön legalább nem óhajtják lenyelni rögtön, felteszik a kérdést, miért, mire is kell mezei halandónak 5g?
Dupla tesztes linket tudnál dobni? :R

Ez a lényeg, az egyén nem számít.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#420) dabadab válasza t.imi (#419) üzenetére


dabadab
titán

"Elektroszenzitív emberekről is van cikk, nem kevés"

Igen, van elég sok tudományos vizsgálat amik kb. arra jutottak (metastudy), hogy ezek az emberek arra szenzitívek, ha azt hiszik, hogy extra elektromágneses sugárzás éri őket, a mutatott tünetek teljesen függetlenek a valós sugárzás mértékétől.

DRM is theft

(#421) bta1 válasza jano1102 (#331) üzenetére


bta1
őstag

Meg. – "In the long run we are all dead"

(#422) bta1 válasza t.imi (#419) üzenetére


bta1
őstag

Miért jó az 5g?

Hogy még több energiát, még több energiát használjon fel a globális telekommunikáció. Növekedjen a gazdaság, évről évre, minden ésszerű határon túl. Milyen képet vág majd hozzá a klíma"tudomány" legújabb istennője, Greta Thunberg azokon a nemzetközi fórumokon, ahol nem lenne semmi keresnivalója? Emiatt nem kell aggódni. No sponsor, no circus.

(#423) #48613632


#48613632
törölt tag

Kis kitérő, evolúció témában, ha már így összejöttünk. :P

Farkasnak hitték a 18 000 éves tetemet, aztán jött a fordulat.

(#424) bta1 válasza #48613632 (#400) üzenetére


bta1
őstag

Nagy Bumm =/= Teremtés. Deklaráltan nem az. Ilyen ügyekben a Vatikán mindig is meglehetősen konzervatív elvek szerint járt el.

(#425) #48613632 válasza bta1 (#424) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ezt kifejtenéd bővebben kicsit? Bevallom, nem értem, hová szeretnél kilyukadni. :B

(#426) arnyekxxx válasza bta1 (#422) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ott bukik az elméleted, hogy az 5g kevesebb energiát fogyaszt mint a 4g

(#427) Reggie0 válasza t.imi (#419) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem feltehetoleg. Biztosan. Semmelweis idejen meg joval elmaradottabb volt a tudomanyos modszertan, ha akkoriban is dupla vakteszteltek volna, rogton tudtak volna igazolni.
Vanni van sok cikk, csak nagyon konnyen tesztelheto ez az allitas dupla vakteszttel. Az meg nagyon egyertelmu bizonyitek, amellett meg mindegy, mit probalnak belemagyarazni a "betegek". Pont a lent linkelt csomagodban is benne van a teszt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#428) Vesa válasza bta1 (#422) üzenetére


Vesa
veterán

Miért gondolkodsz szelektíven? A digitalizálással pl. jelentősen csökken a papírfelhasználás, ami kevesebb kivágott fát eredményez. Mindennek van előnye és hátránya is. A kés is határozottan káros az egészségre, ha hasbaszúrnak vele, viszont életet is menthet egy sebész kezében és szobrot is lehet vele faragni, ami jót tesz a mentális egészségnek. Tiltsuk be a kést?

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#429) MageRG válasza bta1 (#422) üzenetére


MageRG
addikt

Mi az az ésszerű határ? Hogy lehet megtalálni?
Honnan tudod, hogy ennek a technológiának nem az lesz a hozománya, hogy az ipar/közlekedés/stb. kisebb terhetést ró a környezetre?

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#430) bta1 válasza arnyekxxx (#426) üzenetére


bta1
őstag

1) Nincs elméletem
2) Az energiafelhasználás várható alakulására vonatkozó tanulmányok elérhetők az interneten.

(#431) bta1 válasza MageRG (#429) üzenetére


bta1
őstag

Ez fordítva szokott működni. Az "ésszerű" határ talál meg minket, gazdasági világválság formájában.

(#432) t.imi válasza Reggie0 (#427) üzenetére


t.imi
addikt

20-40 év múlva a mai módszertan lesz elavult és így tovább. Ez a dupla vakteszt  hasonló, mint az autók laboratóriumi fogyasztása. Soha nem lesz a valósághoz fogható. Szerintem.
However, it has proved difficult to show under blind conditions that exposure to EMF can trigger these symptoms. This suggests that "electromagnetic hypersensitivity" is unrelated to the presence of EMF, although more research into this phenomenon is required.

Számomra érthetetlen, mi a jó egy kvára nem ismert techet rögtön pettingre használni csupán azért, mert 1-2 tech fan teljesen rá van izgulva + a legalább 10 nullás haszon.
Tudom, rengeteg tanulmány van, hogy ártalmatlan. Kb ugyanannyi lehet másik oldalon is, nem kis emberek által aláírva. Kanada moratóriumot kért, németeknek sem tetszik, olasz, franciáknak, stb sem.

Lehet erről több 1000hsz-t gyártani, első a profit. Ormány le is feküdte nekik, bevétel lesz, többi nem számít.

(#422) bta1 Grétagarbó nagy franc, filmes családi háttérrel nincs nehéz dolga

(#433) bta1 válasza samujózsi (#413) üzenetére


bta1
őstag

Tökéletesen egyetértünk: az IQ-tesztek pontszámából nem szabad túlzott következtetést levonni. És most ennek fényében gondoljuk át a másik felét: magad sem tudod mi alapján fogékony, de fogékony. Egyszerű a magyarázat, valóban... :)) :))

(#434) DraXoN válasza bta1 (#431) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

utóbbit úgy tűnik legtöbbször a bankok okozzák amikor egy (szűk réteg) "gyors haszna" érdekében elkezdik "osztogatni" a hiteleket, majd a növekedést "fenn kell tartani" alapon egyre lejjebb kerül a léc, végül már fedezet nélkül adják ki a hiteleket ... utóbbi eseményt elérve szinte mindig bedől a piac pár év után (pár bank és takarékszövetkezet csődbe megy, egy részüket megmentik a kormányok).. azt pár évnyi recesszió majd stagnálás után újra kezdődik az egész ...
A kezükre kellene csapni a bankoknak amikor ezt művelik ... mert megint kezdik, vannak ennek jelei.. Emiatt mondják páran, hogy pár év múlva (megint) jöhet egy recesszió mert az emberek veszik fel az "olcsó hiteleket" (nem csak nálunk).. most karácsonyi időszak előtt valamelyik TV híradó mondta, hogy egyesek akár még 10 év múlva is a mostani karácsonyt fizetik majd mert olyan szinten hitelre vesznek dolgokat... utóbbi a gazdaságot látszólag "megrúgta", de ez nem növeli a termelékenységet, mert nem gépeket vesz az ember amiből aztán "visszaforgatva pénzt csinál"... hanem szórakozási termékekre mennek a dolgok, ami egy szinten túl őrültség, de "minden azonnal kell" ez a mai társadalmi személet, ezt nevelik az emberekbe (mert ezt tanították azoknak is akik tanítják, hogy "ez pörgeti a gazdaságot")...
így viszont válságról-válságra ugrálunk ... a nyugati társadalom mindig is ezt csinálta ezen gazdasági modellel, csak ahogy gyorsul az ütem, úgy gyorsulnak ezen "ciklusok" is...

persze a kommunista gazdasági modell (a másik véglet)-nek is megvannak a maga bajai.. de talán ennyire nem felelőtlen, hogy mint a lemmingek mennek a szakadék felé újra és újra, hogy egy kéz megmentse őket (talán) ha elég gyorsan reagál [link] (de ő meg túlzottan lekorlátozza és visszafogja a lehetőségeket.. nagyon-nagyon dióhéjban)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#435) bta1 válasza DraXoN (#434) üzenetére


bta1
őstag

Csak a lényeget mondom: a nagy világválságokat a "kapitalizmus" a piac növekedésorientált természete okozza. Amikor megy a szekér, akkor egyszerűen nincs mi visszafogja. A világ fogyasztói örülnek, hogy hamarosan itt a kánaán. Ennek megfelelően költekeznek, veszik fel az olcsó hiteleket...

(#436) DraXoN válasza bta1 (#435) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Kicsit zavaros lett a végére amit írtam (pontosabban, tán összekavarodott az amiből ki akartam hozni az egészet), nem akartam ennyire belemenni így annak megfelelően kezdtem...
De lényegében igen. A fogyasztói magatartás is felelős, mert ha "nem ugrana bele" ezen "üzletekbe", nem történhetne meg az, hogy kvázi "kirúgják alóluk a lovat" amikor kiderül, hogy visszafizetni nem képesek a sok felvett "jó ötletnek tűnő" hitelt.
A hitel mint olyan, nem feltétlen rossz dolog, és a gazdaságot valóban fel tudja pörgetni, de egyben nagyon veszélyes is ha rosszul kezelik ... és márpedig utóbbi igaz erősen.
Eleve, az emberek nem tanulják meg, hogy mi is pontosan a hitel és mivel jár(hat) ... tudják persze, de a lényegét "nem értik", igaz többnyire nem is érdekli őket. Sokan emiatt túlvállalkoznak velük kapcsolatosan, mások meg ódzkodnak minden fajtájától.

Anno nekünk egy 15 éve kb. semmit se tanítottak róluk ... talán említés szinten volt róla szó minimálisan.. Nem tudom manapság van-e kimondottan olyan tantárgy ami a pénzügyekkel foglalkozik (egy fél évet simán megérdemelne, és szükséges lenne, de bőven több mint fél évnyi anyagot lehetne belőle csinálni)..
Egyszerűen már iskolában tanítani kellene ezen dolgok működését, persze.. könnyen el lehet itt már menni a megtakarítások, "befektetések", és hasonló témák felé is ...
Persze, akinek van "gógyija", az talán "túlél", és megtanul dolgokat ezzel kapcsolatban iskolán kívül... a "plebje" meg jó lesz fogyasztónak aki csak csüng a gazdaság csecsén és elsők között kopik fel az álla ... de majd jön jóságok állambácsi aki segít és lehet "megmentő" a szemekben a "gonosz és erkölcstelen" bankokkal szemben (ha a helyzetet jól kezelik le) ... ha nem akkor velük együtt szidják őket is és majd az "ellenzék megoldja" helyzet lehet a vége..

Persze, amikor a gazdaságok egymásra áthatással vannak és ha a szomszéd ország hitelállománya "bedől" a saját is megsínyli, így az oktatást egységesen valamennyi helyen kéne végezni... De utóbbi már sok más gondot is felvet, hisz egyszerűbb dolgokban sincs sokszor együtt értés.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#437) Vesa válasza t.imi (#432) üzenetére


Vesa
veterán

"Ez a dupla vakteszt hasonló, mint az autók laboratóriumi fogyasztása. Soha nem lesz a valósághoz fogható. Szerintem."

Bizony, szerinted! Mert egyáltalán nem hasonló, konkrétan semmi köze a kettőnek egymáshoz! Ezek szerint nem tudod, mit jelent a mai modern tudományos módszertan. Javaslom, esetleg nézz utána, mert így soha nem lesz tisztább a kép.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#438) arnyekxxx válasza bta1 (#430) üzenetére


arnyekxxx
veterán

1, ok, hívhatjuk agymenésnek is ha az jobban tetszik.
2, az energiafelhasználás mindenképpen növekszik a 3. VH-ig akár van 5g akár nincs.

(#439) arnyekxxx válasza t.imi (#432) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Számomra érthetetlen, mi a jó egy kvára nem ismert techet rögtön pettingre használni

ha a te elgondolásodat követné a világ akkor még mindig max drótos telefont használna a világ - legalábbis az a része amelyik nem rettegne a kábelektől.

(#440) #06658560 válasza t.imi (#432) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Ez a dupla vakteszt hasonló, mint az autók laboratóriumi fogyasztása. Soha nem lesz a valósághoz fogható. Szerintem."

Ki mondta, hogy a laboratóriumi fogyasztásmérés a valósághoz fogható kell legyen? Vagy hogy az a célja?

(#441) MageRG válasza bta1 (#435) üzenetére


MageRG
addikt

Én a következőt vontam le: a gazdasági válságokat a pénzügyi szektor okozza.
Olyan vállalkozásoknak adnak kölcsön, amik soha az életben nem hozzák vissza a befektetést. Ezután a kiesést a jó adósokon próbálják behajtani, aminek a hatásait mindenki megérzi.
Mindegy hogy ez a hozzá nem értésből, túlzott optimizmusból, rossz szabályozásból vagy ösztönzőkből következik. A felelősségük nehezen vitatható.

Önmagában a gazdasági növekedés nem okoz válságot.
Szóval ki fújja fel a lufit? Felelőtlen befektetők és peches/túl nagyra vágyó vállalkozók.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#442) dabadab válasza MageRG (#441) üzenetére


dabadab
titán

Ha még egy kicsit korrigáljuk ezt az állítást, akkor az jön ki, hogy a válságokat alapvetően az okozza, hogy nem tudjuk kellően pontosan felmérni, hogy mit hoz a jövő. Ami egyébként teljesen igaz, de ugyanakkor az is elég jól látszik, hogy a problémát ilyen alapvető módon nem tudjuk kezelni, mert nincsenek megbízható jósaink.

DRM is theft

(#443) MageRG válasza dabadab (#442) üzenetére


MageRG
addikt

A 2007-es hedge fund válságot, azért aki akarta, az láthatta előre.
Csak senki nem akarta, mert nem volt érdekelt. Aki meg kongatta volna a vészharangot, az lehet hogy csak a véget siettette volna.
Megfelelő eszközökkel nem kell minden leszállásnál földbe álljon a repülő.

De tökmindegy, mert kérdés: a gazdasági nem-növekedés megvéd a válságoktól?

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#444) dabadab válasza MageRG (#443) üzenetére


dabadab
titán

"a gazdasági nem-növekedés megvéd a válságoktól?"

Én még nem igazán láttam semmilyen elképzelést arról, hogy ezt a nemnövekedést hogyan is valósulna meg a gyakorlatban, úgy meg nehéz nyilatkozni róla :)

DRM is theft

(#445) t.imi válasza arnyekxxx (#439) üzenetére


t.imi
addikt

Nem valószínű, de meglehet.
Ha a te elgondolásod szerint, hol tartanánk?
Egyébként mi köze a kábel pár cm mágneses terének a mikrohullámú adótornyok hálójához?
Én dohányzom, mégsem rángatok magammal egy nem dohányost, és ültetem magam mellé, hogy szívja a füstöt.

Nem a technika ellen vagyok, magam is használom elég sokat.

A jó pénz van benne, sokaknak tetszik, "nyomjuk mindenkinek" nem tetszik.

Kopi31415 igy adják el az autókat. Tulajok meg pislognak.

(#446) dabadab válasza t.imi (#445) üzenetére


dabadab
titán

"Egyébként mi köze a kábel pár cm mágneses terének a mikrohullámú adótornyok hálójához?"

Mindkettőről elég nagy bizonyosság lehet tudni, hogy semmilyen problémát nem okoz, de ez nem akadályoz meg senkit sem abban, hogy nekiálljon agyatlanul pánikolni miatta.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#447) Vesa válasza t.imi (#445) üzenetére


Vesa
veterán

"Egyébként mi köze a kábel pár cm mágneses terének a mikrohullámú adótornyok hálójához?"

Ez egy hasonlat volt, ami ezt hivatott érzékeltetni, hogy alaptalan rettegéssel és félelemmel teli hozzáállással nincsen fejlődés! Írhatta volna azt, hogy az ilyen gondolkodás miatt mai napig a kőbaltánál tartanánk. Annak idején a rettegők attól is tartottak, hogy nem szabad gépek hajtotta járműbe ülni, mert a 10km/h-s sebesség már olyan nagy, hogy leszakadnak a belső szervek.

A tudomány a valóság költészete!

(#448) arnyekxxx válasza t.imi (#445) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ha a te elgondolásod szerint, hol tartanánk?

A létező jelenben.

Egyébként mi köze a kábel pár cm mágneses terének a mikrohullámú adótornyok hálójához?

Ahhoz semmi, de mi van a telefonkábetől megfulladt emberekkel? Mindmeghalhatnánk miatta. Az irracionális rettegésnek az a lényege, hogy irracionális.

(#449) #06658560 válasza t.imi (#445) üzenetére


#06658560
törölt tag

Lófaszt úgy adják el!

(#450) tycon


tycon
tag

Az 5G is olyan, mint régen a kocsi, vagy a vonat. 40km/óra fölött az emberi szervezet nem fogja bírni, ezt mondták. Most is szerintem először előtte kellene szaladni egy piros zászlóval, mint régen, Vigyázat jön az 5G.
És szerintem van egy szép többség, aki erre ugrik.

fejlesztőmérnök ny. közl. gépészmérnök

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  [Re:] 5G: mindmeghalunk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.