- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- lkristóf: Prohardver fórum userscript – hogy lásd, mikor neked válaszoltak
- kenand: Hol volt, hol nem volt, Thunderbolt...
- mefistofeles: Az elhízás nem akaratgyengeség!
- Meggyi001: Párizs a magasból, ahol nem Eiffel a főszereplő...
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- thesound: Segítőkészség
- oriic: A TOP 10 legtöbb hozzászólással rendelkező PH! felhasználó
-
LOGOUT
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
tPedro_
őstag
válasz
Claude Leon
#7956
üzenetére
-
tPedro_
őstag
válasz
tPedro_
#7824
üzenetére
Megérkezett a LED szalag. Ahogy nézem ápr28-án adták fel, egész hamar ideért. Számítottam rá, hogy esetleg ÁFA-t kell utána fizetnem, de úgy tűnik nem. Rafkósok amúgy a kínaiak, az érték mezőbe 4 USD-t írtak.

Kis gurigán van a szalag, ledenként lehet darabolni, ami 30-31mm-t jelent.
Közben viszont azon gondolkodtam, hogy a TV-re ragasztás helyett készítek neki alumíniumból egy keretet, amit a TV VESA rögzítő helyére csavarozok fel. Így bármikor könnnyen leszedhető (talán még a Pi-nek is kialakítok rajta valami rögzítést).
Jó lenne letesztelni először a ledsort, de még nincs meg a Pi. Ha csak simán rákötöm a hálózatra, akkor egyszerűen csak világítani fog rajta az összes led? Vagy mindenképpen kell valami vezérlés hozzá?

-
tPedro_
őstag
válasz
tPedro_
#7735
üzenetére
Na a TV már megvan, úgy néz ki, hogy a szélétől kb 3 cm-re fogom tudni végigvezetni a szalagot. Ha az túl közeli, akkor bajos lesz, mert beljebb vannak mindenféle szellőzők, csavarok stb.
Így lemérve 51-52 ill. 94-95 cm-nyi led szalagra lesz szükségem, így stimmel az előre tippel 16 ill. 30 led, max ha szűkös a sarkoknál akkor 15/29 lesz belőle.
Illetve alul a talp csatlakozásánál valószínűleg ki kell hagynom egy kis részt, kb. 10 centit, gondolom az még nem lesz zavaró.Ha ideér a led szalag, ismét jelentkezem.

-
tPedro_
őstag
válasz
itanczos
#7733
üzenetére
A TV mérete 1042,4 x 600,3 mm, kerekítve számoltam vele, így jött ki a 32 és 19 led. Bár a 104 centi miatt az akár 33 is lehetne, de mint az előbb írtam, valóban csak akkor jönne össze, ha teljesen a szélére kerülne a ledsor.
Ha a szélétől 3-3 centire rakom és a sarkoknál is levonok 1,5 centit mindkét irányba, akkor lesz belőle 30 és 16 led, összesen tehát 92. Ez talán közelebb áll a valósághoz, de pontosan akkor fogom tudni, ha itt a TV és a led szalag is.

-
tPedro_
őstag
válasz
Peter789
#7730
üzenetére
Közben én is rájöttem, hogy a méret amivel számoltam az a TV mérete, így annál valóban rövidebb lesz valamivel. Plusz a sarkoknál az illesztés miatt is kiesik valamennyi.
Elsőként én is csak annyit akarok, hogy a Pi-n lejátszott videókkal működjön, utána jöhet majd az okosítás a többi bemenettel. Szerencsére tényleg sok leírás van a témában, előbb-utóbb csak sikerül valamit összehozni.
-
tPedro_
őstag
és @Peter789:
Én is pontosan azzal a leírással találkoztam.
Igaz itt kicsit bonyolultabb volt, mert hdmi splitter -> hdmi kompozit átalakító -> USB kompozit feeder volt a sorrend, de szintén megemlítette valaki a kommentekben, hogy ő a TV kompozit kimenetéről közvetlen kötötte rá a feedert. Így bármi bárhonnan megy, villognak a ledek.

De itt van egy másik is - visszatérve a ledek számára - ahol 3,8m-nyi 32led/m-es szalagot használt az illető és a Pi játsza le a vidókat (igaz a felbontásról nem esik szó, vagy csak nem emlékszem rá hirtelen).
Egy harmadik leírás, amit hasznosnak találtam pedig a következő volt (3 részes). Mondjuk a TV hátulján való forrasztás elég érdekes, én nem vállalnám be

-
tPedro_
őstag
válasz
wassermann
#7725
üzenetére
Azt ertem. Az elso idezetnel szerepel is, a masodiknal lemaradt, de ott is 32 led/m-es szalagrol van szo.
-
tPedro_
őstag
Akkor is ha a filmek nem a Pi-rol futnak? Tehat csak a ledekkel kell foglalkoznia?
Utanajaras kozben talaltam ilyet:
"With 32 LEDs/meter, you should be able to run approximately 5 meters on a given output, if you limit it to < 170 LEDs."
Meg ilyet: "I needed 3.8 m of the SMD LED strip for my 55 inch TV."Eddig egy guide-ban sem esett szo limitrol.
Mondjuk a szalagot mar megrendeltem, 5m. Nekem 3,2 kene, de ha nem birja majd max. rovidebbre veszem.Koszi a segitseget, majd beszamolok, ha megjott a led. (remelem inkabb 16 nap lesz mint sem 60.)

-
tPedro_
őstag
Sziasztok!
Vegre raakadtam a malna topikra. Elsosorban ambilight epitese miatt valtam erintette, de a sok guide/tutorial elolvasasa kozben jottem ra, milyen sok mindenre is hasznalhato ez a kis kutyu.

Szoval Ambilight. Ha jol lattam, eddig mindenki az 50 ledes sorral epitette meg a vilagitast, en a neten tatalt tutorialok alapjan led szalagot rendeltem (kinabol jon 16-60
nap is lehet, mire ideer.)
46"colos TV-hez keszitem, igy elvileg 102 zonas lesz (32-32 ill. 19-19 led oldalankent.)Amit meg nem dontottem el, hogy kulon tapegysegre kossem a Pi-t es a szalagot, vagy menjen a ketto egyrol? Mert ugye nem fog mindig menni a led is, ha epp bekapcsolnam a Pi-t. Lattam valahol egy kapcsolos megoldast is. Ti hogy oldottatok meg?
Új hozzászólás Aktív témák
- Wuthering Waves
- Micro Four Thirds
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Youtube Android alkalmazás alternatívák reklámszűréssel / videók letöltése
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Egyéni arckép 2. lépés: ARCKÉPSZERKESZTŐ
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Vivo X300 Pro – messzebbre lát, mint ameddig bírja
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Linux Mint
- További aktív témák...
- Gamer PC-Számítógép! Felsőkategória! R7 9800X3D / RX 9070XT / 32GB DDR5 / 2TB SSD / Noctua !
- EATON 5P650iR - UPS - Szünetmentes tápegység
- Bontatlan Intel Core ULTRA 9 285K (24mag!) + hűtött VRM-es Z890 alaplap! GAR/SZÁMLA (a Te nevedre)!
- Új AMD alaplap + Ryzen 5 3400g
- BONTATLAN Zacskós ThinkCentre M70s SFF Business Időtálló Asztali gép -50% i5-14500 16/512 770 Magyar
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Beszámítás! Lenovo Legion 5 15ACG6 165Hz Gamer notebook -R7 5800H 32GB DDR4 1TB SSD RTX 3070 8GB W11
- AKCIÓ! HP EliteBook x360 830 G7 i5-10210U 16GB 512GB 1 év garancia
- darkFlash Shadow Pro
- Telefon felvásárlás!! Apple iPhone SE (2016), Apple iPhone SE2 (2020), Apple iPhone SE3 (2022)
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs






