- sh4d0w: Nyitlocker
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- Ismerkedés a Zyxel NSA325 v2-vel
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- eBay-es kütyük kis pénzért
- bagyusz: Sony Xperia SP CM11 Zárt Bootloaderre
-
LOGOUT
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
LLKobe
veterán
Üdv!
Ti milyen micro HDMI - HDMI átalakítót használtok PI4-hez, amin átmegy a 4K 60fps?
Málna PC-nél nem látok ilyet, az rpiboltba meg 7k-ért vesztegetnek egy 2m-es kábelt
EZ vajon jó lehet? Bár igazából egy átalakító is elég lenne, mert kábelem már van...
-
LLKobe
veterán
Üdv!
Remélem jó topikban járok. Van itt valaki aki Pi3-at használ DLNA médiaszervernek?

-
LLKobe
veterán
Üdv!
Most röffenteném össze a vadiúj pi3-at.
Micro-sd-re kiírtam az openelec-et ahogy kell, azonban ha bekapcsolom csak egy nagy szivárvány szín négyzet van a képernyő közepén.
Láttam hogy ez a gyenge tápra utalhat, de direkt pi3-hoz ajánlott adaptert vettem, 2,5A-est.Most ilyenkor mi van
Köszönök minden segítséget előre is
MOD: Vissza az egész én vagyok a sügér... Úgy látom a pi1-hez tartozó image-et töltöttem le, nem pi2/3-hoz valót...

-
LLKobe
veterán
RS-ből nem tudok magánszemélyként rendelni

-
LLKobe
veterán
Üdv!
A málna pc-ről szeretnék összeválogatni magamnak egy Pi3-as pakkot, OpenElec alá házimozizni. Jól tudom hogy a pi2-höz gyártott házak kompatibilisek a Pi3-mal?
Illetve a málna pc kínálatából melyik táp lenne megfelelő a Pi3-hoz?

Illetve még egy Pi3-hoz kapcsolódó kérdés: ha jól olvastam erre már van integrálva wifi modul. Ehhez még kell egy antenna és jöhet a mehet, vagy egyéb dolog is szükséges?

-
LLKobe
veterán
Üdv!
Lenne egy láma kérdésem, a pi-ről csak elméleti tudásom van: elviszi az OPENELEC-et simán akadás nélkül?
Pi2-re gondolok.Arra gondoltam veszek egyet, egy gyors microSD-vel, OPENELEC fel, transmission, külső 2,5"-es HDD-re menne a torrent, és onnan is lennének nézve a filmek (10-25GB-os FullHD mkv-k).
Ez így kivitelezhető?

-
LLKobe
veterán
Üdv!
Egy láma kérdésem lenne pi-vel kapcsolatban: ha veszek egy pi2-t, és az áramellátását a TV usb-jéről oldom meg az megfelelő lehet? Ártana az neki hogy a TV ki-be kapcsolásával kapja az áramot? Vagy a TV usb csatija akkor is ad áramot ha a TV-t kikapcsolom?

-
LLKobe
veterán
Üdv!
Venni fogok egy PI2-t kizárólag hálózati media playernek, egy penről futtatva az OPENELEC-et.
Jól láttam vmelyik hozzászólásban, hogy a PI2-nek elég a TV USB portjáról kapott áram is?Illetve szintén olvastam hogy a CEC-nek köszönhetően lehet a PI2-n lévő OPENELEC-et lehet a TV távirányítójával is vezérelni? A TV-men van egy HDMI CEC. Ez gyakorlatban mennyire műxik?
És egy utsó kérdés: jelenleg a TV és a házimozi erősítő HDMI CEC-en van összekötve, így az erősítő hangerejét a TV távirányító szabályozza. Ha bekerül egy PI2 a képbe össze tudom kombinálni a 3 eszközt úgy, hogy csak a TV távirányítója legyen, és azzal állítsam továbbra is az erősítő hangerejét, meg az OPENELEC-et is azzal navigáljam?
Előre is köszönöm mindenkinek a válaszokat

-
LLKobe
veterán
Üdv!
Én is gondolkodom egy media lejátszó összerakásán pi2 + openelec párossal. Ugyebár HDD-t csak usb-n lehet rádugni. Jól sejtem hogy 3,5-es HDD-t csak külső táppal lehet rádugni ugye? Illetve milyen sebességre lehet számítani két usb-re dugott HDD között?

-
LLKobe
veterán
Jól látom hogy 9127 ft itthon a pi2? Gondolom ez nettó, de akkor is jó ár, ebay-en is 13k.
Új hozzászólás Aktív témák
- Vanda GAMER-Pc, ASUS B560m, i5-11400F, 16GB DDR4, 1TB PCIe M.2 SSD, RTX 5050 8GB, 550W 90+, WiFi
- Gtx 1660 Super/ i5 10400F/ 16GB Corsair/ 500GB M2 250GB SATA SSD/ WIN 11
- Eladó Konfig I7 7700 16GB DDR4 480GB SSD GTX1660 6GB!
- Bontatlan Asus ProArt Creator wifi X870+Ryzen 9 9900X..
- Eladó Konfig I5 6500 16GB DDR4 480GB SSD GTX1080 8GB!
- Tablet felvásárlás!! Samsung Galaxy Tab A8, Samsung Galaxy Tab A9, Samsung Galaxy Tab S6 Lite
- Xbox One S 1 TB + kontroller 6 hó garancia, számlával!
- Behringer B-CONTROL BCF2000 USB/MIDI kontroller
- AZONNAL KÉSZLETRŐL! Intel Core i5 14600K 64GB 6000MHz RAM 2TB Gen4 SSD RTX 5060 8GB FSP 750W
- LG 39GX90SA-W - 39" Ívelt Smart OLED/ WQHD 2K / 240Hz & 0.03ms / 1300 Nits / G-Sync & FreeSync
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Eddig is biztos voltam benne hogy le fogom cserélni a HTPC-met egy Pi4-re LibreElec-kel, de ezzel megvettek kilóra. A lassú másolás nagy hátrány volt az előzőeknél.

Köszönök minden segítséget előre is
wassermann
