Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- V.Milán: Lapdiffúzor nyomáseloszlása: gondoltad volna?
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- GoodSpeed: Nem vénnek való vidék - Berettyóújfalu
- GoodSpeed: Ebes, a megtervezett falu!
-
LOGOUT
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Keem1
veterán
válasz
janosibaja
#40258
üzenetére
Ha csak médialejátszónak kell, akkor inkább egy Android TV box, pl. egy Xiaomi MiBox.
Sokkal-sokkal-sokkal (és ide még 1000 db "sokkal"-t képzeljünk el) célravezetőbb.
Összedugod, bekapcsolod, használod. Minden menni fog pöccre, HBO Go, Kodi, Plex, helyi médiafájlok, Netflix, YouTube, minden, ami tévé/film.
Csak tévézéshez a Pi-t én nem ajánlanám. -
jézusom
addikt
válasz
janosibaja
#40270
üzenetére
Smb megosztást csináltál, vagy dlna-t?
-
pube111
senior tag
válasz
janosibaja
#40276
üzenetére
Másik kábellel nézted? Ez fura.
-
0519
senior tag
válasz
janosibaja
#40266
üzenetére
Ez egy szájbarágósabb leírás képekkel:
[https://kodi.wiki/view/SMB] -
pube111
senior tag
válasz
janosibaja
#40272
üzenetére
Samsung tv + rpi cec simán megy együtt. A tv beállításaiban is van cec rész. Azt nézted? Cserélj hdmi kábelt. Az is lehet.
-
janosibaja
őstag
válasz
janosibaja
#40270
üzenetére
Valószínűleg akkora hülyeséget kérdeztem, hogy nincs kedvetek válaszolni.
Annyit azért elárulna valaki, hogy bármelyik légegér tudja helyettesíteni a CEC Raspberry-Samsung inkompatibilitást, vagy van javasolt típus?
-
rosejbli
senior tag
válasz
janosibaja
#40262
üzenetére
Ez alapján be tudod állítani a kodinak a PC-d egyik mappáját elérésre.
-
pube111
senior tag
válasz
janosibaja
#40260
üzenetére
Nincs egy usb hdd? Bedugod a pi-be, médiatárban hozzáadod a video mappát, és ott vannak a filmjeid. A kodi letölti a film infokat, kategorizálja, külön kezeli a sorozatokat, torrent addon letölti a filmeket. Eléred telefonról, yatse távirányító app tök jól kezeli a kodit.
Teljesen önjáró az egész. -
0519
senior tag
válasz
janosibaja
#40258
üzenetére
Miért telepítettél Plexet a Kodira?
-
dew28
aktív tag
válasz
janosibaja
#29140
üzenetére
valoban, ilyen atlag otthoni cuccok nem ernek semmit extendernek. de gyakorlatilag Te arra hasznalod hogy amit o vesz jelet azt odaadja neked kabelen. erre pedig siman jo.

-
azbest
félisten
válasz
janosibaja
#29140
üzenetére
a range extender a távolságot tudja kiterjeszteni, cserébe lassabb rajta keresztül wifin a sebesség, mintha jó jelszint mellett az eredeti access pontra mennél fel. Azért lassabb, mert ő is ugyanazon a frekvencián kell szórjon, mint az access point (mint amikor láncban továbbadnak szavakat az emberek a játékban).
Persze annál viszont akár gyorsabb is lehet, amilyen nagyon gyenge vagy semmijen jelszinttel lenne.A wifi sebességénél az sem mindegy, hogy milyen messze, falon át, a tévé képernyő fémlapja mögé dugva van-e. Meg persze, hogy a szomszédok hány száz csatornát üzemeltetnek a 2.4GHz-es sávban, amit a pi is ismer.
A pi3 módosítható, hogy külső antennát rá lehessen kötni.
Ha problémás a wifi, a lan kábel meg macerás, akkor még egy alternatíva a powerline adapter kit, csak a példa kedvéért: [link]. 15 eft körül kezdődik az ilyen kit (két kis doboz), ami az elektromos hálózaton át csinál hálózati kapcsolatot. Persze a névleges sebesség töredékével, de azért a 100-as kapcsolatot valószínűleg viszi. A lakás elektromos hálózatának felépítését is érdemes megnézni hozzá, nem mindenhol tud jól működni.
Itt a PH-n is voltak tesztek róluk, persze sok fajta van, különböző képességekkel [link] -
dew28
aktív tag
válasz
janosibaja
#29131
üzenetére
jobban jarnal egy wifi range extenderrel, az kapcsoldik a wifidre, annak a LAN portja pedig a pi-hez kabelen. a pi beepitett wifije nem egy hogyismondjam.. nemtuljo..
(pi3- rasplexxel kabeles halozattal nincs akadozas nalam )
Új hozzászólás Aktív témák
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Brutálisan elszállhat az új PC-s Snapdragon fogyasztása
- Olcsó vs. drága egér: melyiknél érzed meg igazán a különbséget?
- Formula-1
- Senki sem töröl ennél jobban
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- TCL LCD és LED TV-k
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Nintendo Switch 2
- Elektromos autók - motorok
- További aktív témák...
- Asztali PC , i5 10400F , RX 5700 XT , 16GB DDR4 , 512GB NVME
- GMKtec K6 Ryzen 7 7840HS 32GB RAM 1TB SSD WIN 11 Pro garancia 2028 októberig, Foxpost az árban
- GAMER PC! i7-12700KF / RTX 3060 Ti / Z690 / 16GB 3200MHz / Z690 / 1TB NVMe / 700w!
- Ryzen 5 3600X Komplett PC 32GB RAM, 1.5TB NVMe SSD, Vízhűtés
- GAMER PC! Ryzen 5500 / RTX 4060 / 16GB DDR4 / B450 / 500GB SSD / 400w!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

wassermann
