Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sztanozs

    veterán

    válasz kezdosql #10387 üzenetére

    Bírom a "halmazelméletes" modellt :DDD
    Az emberben berögzül, aztán jön a kérdés egy fél évvel később, hogy miért jönnek le duplázódva a sorok a lekérdezésből; és nem érti a magyarázatot, mert nem fér bele a halmazelméletes képbe...

  • disy68

    aktív tag

    válasz kezdosql #10387 üzenetére

    "Nem az angol parancsok magarra forditasaval vannak gondok, hanem azzal, hogy mit csinal."

    Egy jól tervezett programnyelvnél nem szabadna, hogy probléma legyen a beépített parancsok értelmezése. A saját osztályoknak, metódusoknak is tükröznie illik, hogy mit is csinálnak, mi a feladatuk. Ha valaki olyan neveket használ, ami nem értelmezhető, vagy pedig maga a struktúra rossz (túlkomplikált, spagetti kód, stb.), akkor az inkább tervezési hiba.

    "amikor ott volt elottetek akarhany soros programocska es szidtatok a programozot, hogy azt az egy sort miert nem kommentelte, hogy mit csinal es miert"

    Kódot az ember magának és más embereknek ír. A jó kód könnyen olvasható és értelmezhető. Kommentet ritka esetekben szokás használni. Valid komment lehet egy magyarázó komment persze, de csak indokolt esetben. Vannak egyéb esetek is, amikor indokolt lehet a komment.

    Tudom neked ajánlani Robert C. Martin Clean Code című könyvét. Nekem sokat segített jobb minőségű kód írásában.

    szerk: kommentekről, elnevezésekről is olvashatsz az ajánlott könyvben, többek között

  • DNReNTi

    őstag

    válasz kezdosql #10387 üzenetére

    Mondjuk en meg olyat nem lattam az elmult jo 10 evben, hogy minden sor kommentelve lenne (kiveve talan 1-2 nagyon basic tutorial), hogy mi miert van ugy ahogy. A legjobb esetben is esetleg a metodusok nagy reszehez van egy rovid doksi, angolul. Dolgoztam magyar cegnel is ahol szinten az angol volt az elvart szakmai nyelv, ezzel teljesen egyet is ertek. Kezet letornem aki pl magyar valtozoneveket hasznal, de a csucs amikor adatbazisban vannak magyar tabla es oszlopnevek. Na az mindennek a legalja. Szoval legalabb minimal szinten angolul tudni programozokent termeszetes dolog. A sajat dolgod is megkonnyited vele, gyakorlatilag minden programozassal kapcsolatos kerdesre valaszt kapsz angolul. ;)

  • opr

    nagyúr

    válasz kezdosql #10387 üzenetére

    "Ha csak sql-nel maradunk, latatlanba lefogadom, hogy meg foiskolas programozok nagy resze is megbukna nehany kerdesen, amikor a lekerdezesben keverni kell az inner/outer joint parancsokat a left/right join-nal.

    Ilyeneket magyar peldaval eleg nehez megerteni, mert a parancsokat csak ugy lehet ertelmezni, hogy vissza kell menni a jo oreg halmazelmelethez."

    És mibe fogadunk? Csak mert tudod, az egyetemeken konkrétan a programozás, mint fogalom a halmazelméletből van levezetve. Ha egy sql-bármilyen join akárhányszor akármivel szintű halmazelméletet nem tud gondolkodás nélkül, röhögve kivágni egy főiskolás programozótanonc, az azt jelenti, hogy már az első zh-n elhasalt durván, és soha nem fog az első féléven túljutni.
    Konkértan maga az OOP, mint olyan, nem értelmezhető/megérthető haladó szintű halmazelmélet nélkül. És nem, a join az nem haladó szint, úgy finoman szólva. :U

    ui.: sőt, nekem konkrétan volt olyan interjúm, ahol az egyik feladat az volt, hogy tervezz meg egy relációs adatbázist, nulláról. Van 30 perced, internet, segítség semmi, a szobában egyedül leszel, fél óra múlva jövök.

Új hozzászólás Aktív témák