Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#157) cybm


cybm
csendes tag

Sziasztok!

Van 1 eleg idegesito visszatero problemam. A gond az hogy miota vettem DVD-irot nem tudom normalisan hasznalni. Ez ugy nez ki hogy, nagyon sok lemezt az elejen nem is irt meg jol (gyorsan), lasabb 4x-es sebssegeken tudta csak megirni a dvd-ket. Es most ne princo-ra gondoljatok, hanem aritan keresztul verbatimig minden volt. Jelenleg is verbatimet hasznalok.
Szoval a jelenseg a kovetkezo. DVD-iro elkezdi irni a dvd-t majd 10-12% nal megall az iras, kifogy a buffer,led kialszik. Aztan felporgeti ujbol a lemezt es irja tovabb. Utana mar csak neha alszik el 1 pillanatra a led, es a buffer is kimarad 1 picit. Az igy kiirt DVD-k mukodnek, de ez nem jo. Ha megnezem a lemezt lehet latni hogy nem szeppen 1befuggoen irja meg hanem csikos stb, tehat tuti vacak minoseg. Es ez a 10% koruli megallas nagyon jellemzo.
Eloszor egy 109es pioneer volt a gepbe, epox 8rda+ nforce2 alaplap 1800+xpvel, 1giga memoriaval, 400W os tappal, vinyok stb. Azota annyi valtozott hogy szinten nforce2-el alaplapom van abit nf7 sg2, masfel giga memoriaval (teljesen atcserelve), sempron 2800+ proci, stb. tehat minden lecserelodott a tapon kivul (noname 400W). A dvd iro mar volt mindenhol masterkent slave kent 1edul a kabelen meg vinyoval is, mind1 volt ua a jelenseg.WinXP is soxor volt mar ujrarakva, es nerobol is tobbfelet hasznaltam 6x-tol a mostanit 7esig, mind1ikkel ua. sot hasznaltam valami ones-dvdiro progit annal is megall 10% nal. Eleg rejtelyes :\ En mar csak 1edul a tapomra tudok gondolni, mivel noname 400W-os, viszont sosem volt problemam vele. X800pro videokari van benne, es hasznalom is rendesen a gepet, jatekokra, 3D stb szoval izzasztom es sosem tapasztaltam hogy baj lenne vele, de ez nem kizart csak feleslegesen nincs kedvem kiadni 10ropit uj tapert (ha nem az a baj).
Talalkozott mar valaki hasonlo problemaval? Nagy segitseg lenne ha erre valaki tudna a megoldast.
Elore is koszi!

ps. jah a biosomba nincs olyan hogy a cpu fan speedjenek figyeleset kikapcsoljam, mert mar ilyenrol is hallottam....

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.