Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás

Hozzászólások

(#2651) qwaqay1


qwaqay1
csendes tag

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni, Siemens s7 200 analóg bemeneti modulomat szeretném kipróbálni.
0-10 v analóg jelet szeretnék érzékelni.
A konfigurációs kapcsolókat, hogy kellene beállítani?
Illetve valamilyen olyan programot szeretnék írni, hogy 3V-nál Q00 , 6V--nál Q01 és 9v- nál Q02 kapcsolna be.

Köszönöm :) :DD

(#2652) qwaqay1


qwaqay1
csendes tag

Elvileg a konfigurációnál a 2. kapcsolót kell kikapcsolni a többit be, a bekötésben nem vagyok biztos. Co-Tust 231 a modul és szerintem csak 0-10V analóg jelet fogad. AI8 azaz 8 bemenet. Van A+ A- B+ B- C+ C- D+ D- E+ E- F+ F- G+ G- H+ H- nevü sorkapocs, hogy kéne bekötni 1db 0-10V analóg érzékelésére. :F

(#2653) Szirty válasza qwaqay1 (#2652) üzenetére


Szirty
őstag

Helló qwaqay1!

Egyszer már feltettél egy hasonló kérdést analóg kimenettel kapcsolatban.
Akkor én az S7-200 Programozható vezérlő rendszer kézikönyvet ajánlottam neked.
Bár nem tudom milyen az analóg bemenetet, mert azt nem árultad el ha jól emlékszem (több mint tíz fajta van belőle), de ha fellapozod azt a kézikönyvet, akkor a PDF file oldalszámozása szerinti 417. oldalon mit találsz? Ezt:

"a bekötésben nem vagyok biztos."

Ugyanezen dokumentum 415. oldalán az A-12-es ábra mutatja a modulok bekötését (az ábra címe: Huzalozási rajzok az analóg bővítő modulokhoz). Ezt az ábrát nem érted, vagy meg sem nézted?

[ Szerkesztve ]

(#2654) qwaqay1 válasza Szirty (#2653) üzenetére


qwaqay1
csendes tag

Köszönöm

De néztem, de nem értem,.
-RA RB RC sorkapcsok nincsenek a modulomon csak A+ A- B+ B- C+ C-.......H+ H-.

-Ha A-ra 24V-ot B-t rövidre zárom, akkor hova lehet kötni a 4db analóg jeladót?

-az ábrán áram jelről van szó, de feszültség jelre nem találtam bekötési rajzot.

(#2655) qwaqay1 válasza qwaqay1 (#2654) üzenetére


qwaqay1
csendes tag

Mivel Co-trust gyártmány íg néz ki. Ha jól értelmezem csak az A+ A- -ra kéne rákötnöm a 0-10V-os jelet és már kész is vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#2656) Szirty válasza qwaqay1 (#2655) üzenetére


Szirty
őstag

Helló qwaqay1!

Ne haragudj de leírnád már végre, hogy pontosan milyen az a rohadt modul?
Azt már lejött, hogy nem Siemens, hanem Co-trust, mert mellékesen megjegyezted a sokadik üzenetedben véletlenül. De ők is gyártanak vagy hatfélét!

Neked egy Co-Trust EM231 CTS7 231-1HF32 modulod van? Vagy milyen?

Ha ilyen, akkor az egy 8 bemenetű 0-20mA 4-20mA-es áram mérésre alkalmas modul, amivel te nem fogsz feszültséget mérni és nem is javaslom ha nem akarod tönkretenni!

Jót tanács: kérdéseid előtt számolj el tízig és gondolj arra, hogy a kérdésedre adott válasz csak ritkán lehet pontosabb, mint amilyen pontos a kérdésed!

(#2657) byte-by válasza Szirty (#2656) üzenetére


byte-by
tag

Helló qwaqay1!

( Üdv Szirty)

újonc vagyok a fórumon, de remélem nem baj ha belepofátlankodom.

látom küzdötök a modullal.

ez az a modul amit leírtál -Szirty- de nem 1HF32 hanem 0HF32.
qwaqay1 által közölt fotón ez van.

a különbség, hogy ez viszont csak feszültséghez jó.

egyébként javaslom valóban magát a Co-Trust oldalát, nagyon jól leírja a bekötést , a DIP kapcsolók helyzetét,stb:

http://www.co-trust.com/english/cp_xiangxi.asp?ArticleID=149

(#2658) Szirty válasza byte-by (#2657) üzenetére


Szirty
őstag

Helló byte-by!

Én kérdeztem milyen a modulja és nem kijelentettem!
Kénytelen voltam feltételezésekbe bocsátkozni, aminek meg ez az eredménye.
Ez van.

Szerintem sok üzenettel lett volna kevesebb ez a thread, ha már az első kérdésben benne van az amit kérdezni akar...

(#2659) byte-by válasza Szirty (#2658) üzenetére


byte-by
tag

halo Szirty !

igen tudom, hogy kérdezted és nem állítottad.
láttam, hogy próbáltál segíteni.

nekem is sokat segítettél régebben, sajnos volt , hogy én sem tudtam elsőre megfogalmazni mit is akarok.

de az nagyon is igaz, hogy pontos információkra van szükség a hatékony segítséghez.

byte-by

(#2660) qwaqay1 válasza Szirty (#2658) üzenetére


qwaqay1
csendes tag

Name:EM231 High Precision Analog Input Module
Order : CTS7 231-0HF32
Norm:8AI*16BIT,Voltage Input,Isolated

http://www.co-trust.com/english/cp_xiangxi.asp?ArticleID=149

Ahogy a képen is látszik.
Szóval:
Az analóg bemeneti modul A+ és A- sorkapcsaira rákötöttem az analóg kimeneti modul AQW0-ból jövő analóg jelet és a keddi hozzászólásomban látható programot ráraktam a PLC-re, az AIW0 értéke nem változik akárhogy variálom a jelezőségét.
AQW0- ból jövő jel mérhető, azzal nincs baj.

(#2661) byte-by válasza qwaqay1 (#2660) üzenetére


byte-by
tag

halo qwaqay !

konfiguráltad a DIP kapcsolókkal 0-10 V-ra?

vagy arra amit szeretnél mérni?

(#2662) Szirty válasza qwaqay1 (#2660) üzenetére


Szirty
őstag

Helló qwaqay1!

"az AIW0 értéke nem változik akárhogy variálom a jelezőségét."

Azt az oldalt nézd, amit az előbb magad linkeltél!
Az alján ez áll:

The EM231 8AI module has different beginning input address in different slot and its address is not in AIW but in VW, you can calculate the address by the following formula,

Itt azt magyarázza,hogy az egyes bemenetek kezdőcíme függ attól melyik slotba kerül a modul, továbbá, hogy a bemenetek nem az AIW adatterületen, hanem a VW adatterületen érhetők el.
Majd az alatta lévő táblázat egészen konkrétan felsorolja, hogy melyik bemenetnek mi a címe, amikor ilyen meg olyan slotban van.

Mondtam hogy számolj el 10-ig!

(#2663) byte-by válasza Szirty (#2662) üzenetére


byte-by
tag

halo!

ezt néztem én is , csak azért kérdeztem a DIP kapcsolókat,mert lejebb írta, hogy nem értette, hova kell kapcsolni.

kérdezted is tőle, hogy érti-e vagy meg sem nézte a táblázatot.

ha alaphelyzetben "OFF"-ban vannak akkor az is probléma lesz.
persze lehet , hogy rosszul látom.
byte-by

[ Szerkesztve ]

(#2664) byte-by


byte-by
tag

halo !

bár inkább a bekötésre mondta, hogy nem érti.

akkor még nem volt pontos modul típus, de ez megoldódott.

bocs.

byte-by

[ Szerkesztve ]

(#2665) byte-by válasza vopi86 (#2644) üzenetére


byte-by
tag

halo vopi86 !

az NQ HMI-re vonatkozólag jó tanács:

ügyelj rá, hogy az OMRON oldaláról a legújabb NQ-Designer változatot töltsd le.(ingyenes)
a 2.x verzió elötti szofver installálás után kinyírta a cx-programmert, abban az esetben ha frissíteni akarta az ember.
(tehát pl. v1.3 -ról v2.0-ra , akkor a cx-programmer elszállt.legalább is nálunk a cégnél mindenhol.)

ezzel a 2.x verzió fölött már nincs probléma.

egyébként az NQ sorozat elég jó, olcsó, érthető és nagyon sokfajta PLC-vel képes együttműködni.

[ Szerkesztve ]

(#2666) vopi86 válasza byte-by (#2665) üzenetére


vopi86
csendes tag

csao byte-by !
Rendben, köszi a tanácsokat!

Üdv.
VOPi

(#2667) miclucky válasza Szabest (#2531) üzenetére


miclucky
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#2668) miclucky válasza Szirty (#2529) üzenetére


miclucky
tag

hali, a tökéletes megoldás egy örvényáramú fékrendszer lett.

(#2669) Szirty válasza miclucky (#2668) üzenetére


Szirty
őstag

Helló miclucky!

Ockham borotvája :]

(#2670) Robit1976


Robit1976
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. S7 400-as plc-vel kapcsolatba. A probléma egy gyártórendszerrel kapcsolatban lépett fel.
A héten leállás volt tehát a gyártósor múlthéten szombat reggel állt le működőképesen, azóta különböző karbantartási munkák folytak a soron. Mai napon azt vettük észre online
monitorozás közben hogy sok FC blokkot nem tudunk online figyelni mert változások vannak benne. Az összehasonlítás megmutatta hogy az olyan FC blokkban ahol FB blokkok vannak
ott az FB blokk bemenetein lévő változók Pl:bemenetek elé az online programban be van íródva egy P#.(Pl: P#E9.7) Nem tudjuk hogy ez miért és miként íródott be mert elég sok helyen van ez a probléma.Esetleg megoldás lehet e a CPU újraindítása, vagy a mentett programmal a kérdéses blokkokat újra feltölteni?
A válaszokat és a segítséget előre is köszönöm.

(#2671) qwaqay1


qwaqay1
csendes tag

Sikerült

A bekötésben és a konfigurálásban nem voltam biztos, mivel még sehol sem láttam ilyesmit, a leírásokból volt egy elképzelésem ami most kiderült, hogy jó.
A bemeneti címzéssel volt a gond, az hittem AQW0, AQW2 AQW4 stb az analóg bemenetei, a co-trust oldalán láttam a táblázatot és el is számoltam 10-ig, de mivel nem tudok angolul nem sokra mentem vele.
A lényeg, hogy működik.

Köszönöm a segítséget. :)

Új kérdés
A plc-hez kaptam egy Siemens Em 231 AI4x12Bit 321-0hc22-0xa0 analóg bemeneti modult, akitől vettem nem értett hozzá, de szerinte is rossz. A modult csatlakoztattam a Cpu.hoz és egy 24V tápegységhez, de a +24VDC nevű led nem világított, ezért szétszedtem. A képen látható F1 nevű alkatrész, szerintem egy olcadóbiztosíték, amire rámértem szakadásmérővel és nem ad át. Sajnos közelebbi képet nem tudtam készíteni, az alkatrészre FH van írva.
Szerintetek is olvadóbiztosíték?,ha igen lehet ilyent venni és mekkora lehet az értéke?

(#2672) Csakénvagyok válasza qwaqay1 (#2671) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Szerintetek is olvadóbiztosíték?

Szerintem is, hogy mennyi lehet, próbáltam kapcsolási rajz után nézni, de nem találtam, de ha tippelni kéne, valami 0,2A. De ez tényleg csak hasracsapás.

(#2673) Szirty válasza qwaqay1 (#2671) üzenetére


Szirty
őstag

Hali qwaqay1!

"A bemeneti címzéssel volt a gond, az hittem AQW0, AQW2 AQW4 stb az analóg bemenetei"

AQW legfeljebb kimenet lehetne. Esetleg AIW lehetne.

"el is számoltam 10-ig, de mivel nem tudok angolul nem sokra mentem vele."

Én konkrétan nem tudtam, hogy nem tudsz angolul (nem írtad hogy magyar leírást szeretnél).

"A plc-hez kaptam egy Siemens Em 231 AI4x12Bit 321-0hc22-0xa0 analóg bemeneti modult"

Nem lehet 231-0hc22-0xa0? csak kerestem, kerestem és nem létezik ilyen modul amit írtál :)
Szerintem is biztosíték. Amit megerősít az a valószínű tény, hogy a második sorkapocs pont ahova látszólag be van kötve éppen az L+ tápfesz bemenet.
Mielőtt próbálkozol én mérnék egy ellenállást az M ill GND ponthoz képest az L+-on lévő kiolvadt bizti belső oldalán. Ha ott nulla ohm mérhető, akkor keress túlfesz levezető VDR-t, mert lehet hogy az túlfesz. miatt zárlatba ment és attól olvadt ki. Még az is lehet, hogy a mellette lévő sárga képződmény az...

(#2674) qwaqay1 válasza Szirty (#2673) üzenetére


qwaqay1
csendes tag

De igen 231-0hc22-0xa0. Elírtam :K
Az alábbi kép alapján a következőket mértem:
N-1 pont közözött végtelen ohm
1-PE végtelen
N-2 0,3 ohm
N-3 végtelen
N-4 0,3 ohm

A biztitől jobbra lévő narancssárga alkatrész (varisztor?)-re V5U 001P 1KV van írva
Felső fekete alkatrész V111 (a 3-as mérési ponton) GS 1G van írva
Jobbra lévő fekete alkatrész C236 (2-es mérési ponton) egy pecsét szerű körben lévő UN szerepel és 325 36C felirat.

(#2675) Csakénvagyok válasza Szirty (#2673) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Nem lehet 231-0hc22-0xa0? csak kerestem, kerestem és nem létezik ilyen modul amit írtál

6ES7231-0HC22-0XA0

(#2676) qwaqay1 válasza qwaqay1 (#2674) üzenetére


qwaqay1
csendes tag

Szerencsére a gépem mindig a hozzászólás elküldésénél akar lefagyni. :W
Itt a kép:

(#2677) Pool_


Pool_
tag

Sziasztok!
Nem teljesen tartozik a témába, de van nekem egy SIEMENS LOGO 230RC (0BA6) kütyüm, meg hozzá 2db DM8 modul, és egy AM2 RTD modul.
Ja van egy 230 RCO is, az 0BA5-ös, meg egy programozó kábel is.
Szeretnék tőlük megszabadulni, érdemes felrakni valahova (egyben,külön)? Mennyiért lehetne szerintetek ezt a pakkot eladni? Esetleg kell valakinek? :)

[ Szerkesztve ]

(#2678) mcwizard


mcwizard
tag

Hali!
TIA portal v11-ben programozok Siemens Step7 1200-as PLC-ket. Nemrég áttértem 64-bites window-ra és azt írja ki a telepítő, hogy nem kompatibilis, csak 32-bites rendszerrel. A TIA portal-hoz való Service Pack 2 elvileg megoldja ezt.
A problémám:
A Service Pack 2 telepítője azt kéri, hogy telepítsem az alapprogramot, az alapprogram meg már a telepítés elején kiírja hogy nem kompatibilis 64 bites rendszerrel, ergó nem tudom feltelepíteni.
A kérdésem, hogy van-e aki hasonló cipőben jár és akad-e valaki aki meg tudta oldani 64 bites Windows 7-re a TIA Portal telepítését.
Előre is köszönöm az esetleges segítséget!
Üdv, McWizard!

(#2679) Szirty válasza mcwizard (#2678) üzenetére


Szirty
őstag

Helló mcwizard!

Én a siemens technical fórumon keresném a választ.

(#2680) raceboy


raceboy
csendes tag

Hello
Egy Möeller tipusu plc-nél szeretném lekérdezni az időt és összehasonlítani egy konstansban megadott idővel. próbáltam egy kódot, de nem működik. esetleg valaki nem tudja, hogy mi a probléma és, hogy lehetne megoldani?

var
T2Q: BOOL;

M2_5: BOOL;
T2: RealTimeClock;
T_Day1: TIME_OF_DAY:= TOD#10:00:00;

end_var

ld m1
and T2Q
s M2

LD M1
ST M2_5
CAL T2 (Set:=M2_5,
RealTime:=T_Day1
)
LD T2.Equal
ST T2Q

(#2681) vopi86 válasza levelko (#2648) üzenetére


vopi86
csendes tag

Sziasztok!

Ismét zargatnálak Titeket egy kérdéssel.
( Omron CPM1 PLC )

Van egy kapcsolom, ami bevan kötve a bemenetre. TIM 001 és #5 van beállitva...

Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan tudom megcsinálni azt, hogy ennek a TIM-nek a belső tartalmát (tehát hogy mennyi van beleirva tudjam összehasonlitani) .. ?

Remélem naggyából érthetően irtam le, tehát azt szeretném, ha ebben 1van akkor mondjuk az 1es kimenet szóljon, ha kettő van, akko mondjuk a kettes kimenet, és igy tovább 5ig...

Köszi előre is a válaszokat!
VOPi :R

(#2682) Szirty válasza vopi86 (#2681) üzenetére


Szirty
őstag

Hali vopi86!

Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan tudom megcsinálni azt, hogy ennek a TIM-nek a belső tartalmát (tehát hogy mennyi van beleirva tudjam összehasonlitani) .. ?

Tehát az időtag pillanatnyi értékét (PV) akarod összehasonlítani (ami pörög benne amikor telik)?

Akkor pl. így:

(#2683) vopi86 válasza Szirty (#2682) üzenetére


vopi86
csendes tag

Köszönöm, esetleg egy három mondatot tudnál hozzá kommentezni, hogy itt mi - micsoda ?

Köszi!
VOPi

(#2684) Szirty válasza vopi86 (#2683) üzenetére


Szirty
őstag

Hali vopi86!

000000: A 0.00 bemenet 1 állapota elindítja a TIM1 timert, ami 2 másodpercig telik (#20). Tudom te 5-öt akarsz, majd annyit írsz be.

000001: A 253.13 egy belső flag, ami állandóan bekapcsolt állapotú (always on). Azért van rá szükség, mert a CMP utasítás nem rakható le úgy, hogy nincs előtte feltétel, ezzel a flaggel lehet elhelyezni hogy mindig elvégezze az összehasonlítás.
A CMP(20) az összehasonlító utasitás, ami operandus 1-et 8ami jelen esetben a TIM1 tartalma) összehasonlítja operandus 2-vel (ami jelen esetben egy BSD konstans, konkrétan a #1 érték). Az összehasonlítás eredménye beállítja a GR, EQ és LE, azaz a nagyobb mint, egyenlő és kisebb mint jelzőbiteket.

000002: Ha a 255.06-os bit =1 (történetesen ez az egyenlő jelzőbit, amit az előbbi CMP(20) állít be) akkor bekapcsolja a 10.00 kimenetet, egyébként nem kapcsolja be.

A következő két sor ugyanez, csak nem #1-el, hanem #2-vel hasonlít és nem a 10.00, hanem a 10.01 kimenet kapcsol amikor a timerben #2-van.

Egyszer már ajánlottam neked ezt a leírást.
A 207. oldalon ékes magyar nyelven magyarázza példával a CMP(20) COMPARE utasítás működését.

Ui.: Mivel a standard timer 100ms időalappal működik, egy tizedmásodpercig fogja csak bekapcsolni neked a kimeneteket ez a program!

[ Szerkesztve ]

(#2685) byte-by válasza Szirty (#2684) üzenetére


byte-by
tag

Üdv Szirty !

"000002: Ha a 255.06-os bit =1 (történetesen ez az egyenlő jelzőbit, amit az előbbi CMP(20) állít be) akkor bekapcsolja a 10.00 kimenetet, egyébként nem kapcsolja be.

A következő két sor ugyanez, csak nem #1-el, hanem #2-vel hasonlít és nem a 10.00, hanem a 10.01 kimenet kapcsol amikor a timerben #2-van."

ha minden comparátor ugyanazt a special bit-et (255.06) használja, akkor a rákötött kimenetek mind aktívak lesznek , ha ez 1-ben lesz nem ?

Arra gondolok, hogy a konkrét esetben ha a TIM1 érteke már #2 , és a spec bit újra 1-lesz akkor a 10.00 kimenet is , a 10.01 is, illetve mind ami rá van kötve.

vagy ezt rosszul tudom?

üdv, byte-by

(#2686) Szirty válasza byte-by (#2685) üzenetére


Szirty
őstag

Helló byte-by!

"Ha minden comparátor ugyanazt a special bit-et (255.06) használja, akkor a rákötött kimenetek mind aktívak lesznek , ha ez 1-ben lesz nem ?"

Nem. Bár tudjuk, hogy a létradiagram a huzalozott vezérlések kiváltására jött létre így azt utánozza és ahhoz hasonlít. Ha ezt a létrát lehuzaloznád, akkor úgy volna ahogy feltételezed.
De mégis csak egy processzor hajtja végre a programot, ami nem egy időben hajt végre minden utasítást, hanem sorban elemzi ki a logikai műveleteket és sorban kapja meg az egyes eredményeket. Létra esetén konkrétan soronként fentről lefele és a soron belül balról jobbra történik.

Ha a létrában bekapcsolsz egy bitet valahol a programban, az onnantól lefele be lesz kapcsolva egészen addig, amíg valami valahol (esetleg ugyanaz a sor a követező ciklusban) ki nem kapcsolja. Annyi csavar van még a dologban, hogy ha ez a bit egy fizikai kimenet, akkor a kimenetre a programon belül történt ki vagy bekapcsolás állapota minden ciklusban csak egyszer, a PLC ciklus végén jut el, mert a kimenet amit a program ki vagy bekapcsol nem a fizikai kimeneti bit, azt csak a PLC operációs rendszere írja ki a ciklusok végén.

No de visszatérve a kétségeidre:
Ha írunk egy ilyen programot:

Akkor az a következő eredményt adja. Ha a 0.00 bemenet OFF, akkor a 10.00 OFF, a 10.01 ON, a 10.02 OFF, a 10.03 ON állapotú lesz. Ha bekapcsoljuk a 0.00 bemenetet, akkor 10.00 ON, 10.01 OFF stb lesz.

Így működik a korábbi példában lévő összes flag, így az összehasonlítás eredményét tároló flagek is. A programban ahogy az sorban fut, minden CMP utasítás a saját eredménye szerint beállítja ezeket a flageket. Az összehasonlítás eredménye a programban bárhol felhasználható, de csak a következő CMP utasítás előttig, mert az felülírja őket a saját eredményével.
A CMP flagek tehát mindig a legutóbb végrehajtott összehasonlítás szerint állnak be. Ebből következően fontos az alábbi két szabály:
1. Összehasonlítás végrehajtása nélkül nem értékeljük ki a flagek eredményét
2. A flagek eredményét bármennyiszer felhasználhatjuk, de csak a következő összehasonlításig. Onnantól már a másik CMP eredményét tartalmazzák...

(#2687) byte-by válasza Szirty (#2686) üzenetére


byte-by
tag

Üdv Szirty !

köszönöm a választ!

igen , ez logikus.

ahogy nézem,a CPM sorozatnál nem tehetünk a comparátorra közvetlenül kimenetet,a relációk eredményeihez jelzőbitek vannak rendelve, de mind ugyanazokat használja.
viszont oda kell figyelni a szabályokra amit írtál.

byte-by

(#2688) Szirty válasza byte-by (#2687) üzenetére


Szirty
őstag

Hali byte-by!

Amikor a komparátor "kimenetére" tesszük a kimenetet vagy a további feltételeket, belül (alacsony szinten) akkor is minden komparátornak ugyanazokat a jelzőbiteket állítja be és ugyanazt használja a feltételeknél.
Ez S7-nél tetten érhető azzal, hogy megnézzük STL-ben a létrában írt összehasonlításokat. Ott az RLO-ba kerül az összehasonlítás eredménye (mindamellett,hogy ott is van kisebb, nagyobb egyenlő stb jelzőbit, amikbe szintén bekerül az eredmény).
Az ilyen létrárban csak a megjelenítés módja tér el (magasabb szintű) így nem merül fel az ellentmondás.

(#2689) vopi86 válasza Szirty (#2684) üzenetére


vopi86
csendes tag

Köszi, megpróbálkozok vele! :K

(#2690) vopi86 válasza vopi86 (#2689) üzenetére


vopi86
csendes tag

Sziasztok!

Azt nagyon bonyolult megcsinálni, hogy például egy timernek a beállitott értékéhez egy változót teszek és azt egy külső panelről irjam be?

Üdv.,
vopi

(#2691) Szirty válasza vopi86 (#2690) üzenetére


Szirty
őstag

Hali vopi86!

Nem!

(#2692) vopi86 válasza Szirty (#2691) üzenetére


vopi86
csendes tag

..és tudnál esetleg mondani egy ilyen beviteli eszközt,kijelzőt, ami olcsóbb mint egy hmi, de lehet használni erre a célra?

(#2693) vopi86 válasza vopi86 (#2692) üzenetére


vopi86
csendes tag

..úgy értem ami kompatibilis az én omron cpm1 plc-mmel...

(#2694) Szirty válasza vopi86 (#2692) üzenetére


Szirty
őstag

Hali vopi86!

Ha tudnám milyen a PLC-d (azon kívül, hogy CPM1, mert abból is van vagy öt fajta) esetleg kiderülne, hogy olyan fajta-e amin történetesen alapból van két db potenciométer. Konkrétan a CPM1-10CDR, CPM1-10CDRT, PM1A-10CDT1-D pl. ilyen, de lehet hogy mind, azt most nem fogom megnézni.

Ha ilyen, akkor ennek a két potméternek az állását egy-egy belső szóból kiolvashatod (IR250 és IR251) amiket a programban arra használsz, amire akarsz, Pl. időtag SV (Set Value) értéke is lehet. Ennél egyszerűbb nincs, mert ez már adott.

A másik lehet egy (vagy több) külső BCD kapcsoló.

Ezek azonban elfoglalnak digitenként négy bemenetet (ha multiplexeled, akkor 4 bemenetet, +digitenként egy kimenetet. Persze multiplexelés nem jöhet szóba relés kimenetű PLC-vel.

Vagy készítesz valami egyedi megoldást az időtag állítására. Pl. egy "növel" és egy "csökkent" gombbal teszed állíthatóvá, esetleg előre fixen beállított időértékek között választasz bemenetek állapota alapján, stb.

"...beviteli eszközt,kijelzőt, ami olcsóbb mint egy hmi"

Minden ilyen eszköz alapvetően HMI :)

(#2695) vopi86 válasza Szirty (#2694) üzenetére


vopi86
csendes tag

Rendben, ez így tökéletesen érthető, köszönöm. Egy utolsó kérdés, mégpedig, hogy ez hogy néz ki a létradiagramban. Például, ha beteszek egy ilyen külső bcd kapcsolót, bekötöm bemenetekre - és mondjuk egy timerbe szeretném a beállitott értéket változtatni vele, akkor azt hogyan csinálom meg?

Köszi :R :B

(#2696) Szirty válasza vopi86 (#2695) üzenetére


Szirty
őstag

Helló vopi86!

Attól függ pontosan hány BCD kapcsolót kötsz be és pontosan hogyan szeretnéd az időt állítani.
Ha csak egyet, azon egy számjegy állítható be. A timernek meg #0000-#9999 érték adható. Akkor állítod tízesével, százasával, vagy hogy (pl. a kapcsolón a 5 #50-et jelent a timernek, ami 5 másodperc, a 4 #40-et, ami 4 másodperc)?

Ha négyet raksz, akkor hogyan kötöd be? Multiplexeled, vagy nem, ha nem, akkor 16 bemenet kell hozzá. Stb..

Szóval megmondom hogyan kell programozni ha megmondod mit.

(#2697) natec válasza vopi86 (#2692) üzenetére


natec
tag

Én már használtam egy ilyen egyszerű beviteli eszközt, sokmindent meg lehet vele csinálni. Ára húszezer + ÁFA körül van. (bocs ha ez reklámnak számít).

NATEC

(#2698) vopi86 válasza Szirty (#2696) üzenetére


vopi86
csendes tag

Elég lenne egyenlőre egy számjegyű bevitel.
Aztán amint natec linkelt képet, azt nehéz bekötni, ill. kezelni?

VOPi

(#2699) Szirty válasza natec (#2697) üzenetére


Szirty
őstag

Helló natec!

Nem írtad oda mi ez (neve, típusa gyártója)?
A google kép keresője nem tévedhetetlen... Ez egy kínai Array tech SH-300?

(#2700) Szirty válasza vopi86 (#2698) üzenetére


Szirty
őstag

Hali vopi86!

És mennyi legyen az annyi?
Amit beállítasz a kapcsolón pl. 7-et az mennyi idő legyen? 0.7sec, 7sec, 70sec, 700sec?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.