Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás

Hozzászólások

(#2951) belys válasza belys (#2950) üzenetére


belys
csendes tag

Megfejtettem

minden működik

köszi

(#2952) 01101010111


01101010111
csendes tag

WinCC-ben, illetve TIA portalban, hogyan tudom megoldani, hogy az éppen aktív screen számát átküldjem a PLC-nek? Magyarán szükségem lenne egy TAG-re ami az éppen aktív screen számát tartalmazza.

(#2953) Szirty válasza 01101010111 (#2952) üzenetére


Szirty
őstag

Szevasz 01101010111!

Gondolm WinCC helyett WinCC Flexible-ről van szó.

Tehát azt akarod, hogy a PLC tudja melyik screen van a HMI-n megjelenítve.
A dolog többféleképpen is kivitelezhető, leírom ln hogy szoktam.
A dolog mechanizmusa az, hogy a HMI-ben felvejető egy areapointer, ami 5 integert tartalmaz. Ezekben minden képernyőváltáskor közli, hogy hanyas kép van kiválasztva és az user kép vagy rendszer kép, továbbá megadja azt is, hogy az adott képernyőn melyik mező van kiválasztva (ha van kiválasztható mező a képernyőn, pl. input field).

A megvalósításhoz a következő lépéseket kell követned:

1.
A PLC-ben valamelyik DB blokkban kijelölsz 5 szó (10 byte) hosszúságú helyet. Célszerő az operátorpanellel való foglalkozáshoz egy külön DB-t használni,de egyébként mindegy mi van még a DB blokkban. 5 integer típusú bejegyzésre lesz szükség:

A példában én a DB10-et használtam erre, a kép tehát a DB 10 egy részletét mutatja.

2.
A WinCC Flexben Communications / Connections képen átváltasz az Areapointer fülre és For all connections sorban megadod a létrehozott 5 integer kezdőcímét (DB10.DBW10)

TIA portál esetén ugyanez a beállítás szükséges (de arról nem csinálok külön screenshotot).

3.
A PLC-ben ezután a DB10.DBW12-ben megkapod hányas számú kép van kijelezve. De ez csak akkor igaz, ha a DB10.DBW10 tartalma =1 (ebből derül ki, hogy nem rendszer képernyőről, hanem felhasználóiról van szó).
Ha biteket akarsz bekapcsolni amikor egyes képernyők vannak kijelezve, akkor egyszerű összehasonlításokkal könnyen megteheted.
Pl.:

Ha sok képernyőhöz kell külön-külön ilyen biteket kapcsolgatni, akkor érdemes csinálni egy program blokkot ami ezzel foglalkozik.

(#2954) Szirty válasza 01101010111 (#2952) üzenetére


Szirty
őstag

Üdv 01101010111!

Azt elfelejtettem megjegyezni, hogy az előző hozzászólásommal tulajdonképpen nem is válaszoltam a kérdésedre, mert te TAG-be akartad tenni az aktuális screen számát, és WinCC-ben akartad megoldani. Én meg Areapointerbe raktam és WinCC Flexible-ben adtam példát.

A WinCC Flexible vs WinCC kérdésre utaltam, a második hiányosságot pedig most küszöbölöm ki:

Ha a HMI-ben is tudni akarod, hogy melyik az éppen kijelzett kép (mert pl. scripttel akarod feldolgozni vagy éppen kiírni ezt a számot a template screen-en), akkor készíts a DB10.DBW12-re mutató integer TAG-et.
Abban az előző üzenetem alapján automatikusan az aktuális képernyő száma lesz. Ha fontos hogy a system screenek ne keveredjenek bele, akkor a PLC-ben elkülönülő címre kell tenned a TAG-et (nem az areapointerre) és programban összehasonlítással kizárni a system screent, és csak akkor írni pl. nullától eltérő értéket a TAG-be amikor user screen van a képernyőn.

[ Szerkesztve ]

(#2955) 01101010111 válasza Szirty (#2954) üzenetére


01101010111
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Amikor ránéztem a válaszodra és láttam, hogy a képen az Area pointer fül be van karikázva egyből beugrott minden és vertem a fejemet a képzeletbeli falba, hogy miért felejtettem le ezt. Köszönöm még egyszer!

(#2956) Gallusz


Gallusz
csendes tag

Üdv! Olyan problémám lenne, hogy egy S7-200 16 digitális kimenetével szeretnék 64 relét kapcsolni. Milyen módok lehetnek rá? Valami multiplexerésen gondolkodtam, de nem tudok elindulni.

(#2957) Szirty válasza Gallusz (#2956) üzenetére


Szirty
őstag

Hali Gallusz!

Azért kell ez, mert kevés a 16 kimenet? Ilyen megoldást csak végső esetben szerintem.

Milyen kimenet az a 16 azon kívül, hogy digitális? 24V, 230V, relés?
Van a 16-on kívül még 2 vagy 4 kimenet aamit fel lehet használni a multiplexeléshez, vagy ez a 16 van csak?

(#2958) Gallusz válasza Szirty (#2957) üzenetére


Gallusz
csendes tag

Üdv! Adva van 8 kábel, ami kimenet is és bemenet is. Ezt a 8 kábelt szeretném nem kézzel rákötögetni a PLC-re.
24V
Van egy 8 kimenetes DO bővítő is.

(#2959) Szirty válasza Gallusz (#2958) üzenetére


Szirty
őstag

Helló Gallusz!

Ezt a 8 kábelt ami kimenet is bemenet is, nem teljesen értem.
Írnál róla pár részletet?

Lehet az lenne a legjobb ha leírnád mi a konkrét feladat.

(#2960) Csakénvagyok válasza Gallusz (#2956) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Elméletileg lehetséges, de ahhoz hogy tényleges infót is lehessen mondani kéne ismerni a konkrét munkafolyamatot.

Tehát, én egyfajta MÁTRIX szerűen képzelem el, ahol 16 külön relével megoldható lenne 8 sorra és 8 oszlopra bontani a mátrixot. Minden oszlophoz 8 morse kontaktos relére lenne szükség, az oszlopok minden egyes reléjének a vezérlését megszakítani az oszlopnak megfelelő 8 morse kontaktos relé egyik NO kontaktjával. És minden egyes sor ugyancsak megszakítsa a mindegyik a 8 morse kontaktos relé kontakjaiból valamelyiket (első relé mindegyik 8as relé első kontaktját, második a másodikat, stb).

Így vezérlést adva valamelyik oszlop reléjére meghúzna mind a 8 relé, de vezérlése még meg van szakítva a sorok lévő reléken keresztül is. Így megoldható hogy 16 kimenettel legyen megoldva a vezérlés is.

Picikét bonyolultra sikeredett ez a leírás, ha nem érted igyekszem valami rajz félét is csinálni.

(#2961) Gallusz válasza Csakénvagyok (#2960) üzenetére


Gallusz
csendes tag

Pont ugyan erre gondoltam én is, csak nem volt meg nálam a háttértudás. :) Van fix 5 bemenet és 3 kimenet, de hogy ezen belül melyik kábel melyik az nem fix. Ezért egy olyat gondoltam ki, hogy a PLCbe bekötöm a 3ki/5bet. majd ezeket a 64 relébe 8as csoportonként. Ezen kívül kellene még 8 ami kiválaszt egy 8as csoportot a 64-ből. Ebből egy lehet aktív és az a vonal menne tovább.
A te leírásodat tudnád részletezni? Ott lehet a megoldás. ;)

(#2962) isvarga válasza Gallusz (#2961) üzenetére


isvarga
csendes tag

Szia!

Szerintem a mátrix nem jó megoldás !
Addig működik amíg akármelyik egy vonalra kapcsolt reléket akarsz meghajtani !
Tehát nem lehet tetszőleges reléket bekapcsolni.
1. veszel megfelelő bővítőkártyát.
2. 8db 4094 ic + 8db uln2803 = 2400Ft (ez 3 vezetékkel megcsinálja a 64 kimenetet, ehhez már csak a reléket kell hozzákötni )

[ Szerkesztve ]

(#2963) Csakénvagyok válasza Gallusz (#2961) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Még mindig nem értem a lényeget, miért nem fix melyik éren nem lehet tudni hogy az ki vagy bemenet.

Akkor is biztosan rengeteg megoldás létezik, így a profibuszos IOmodulok is.

Szóval akár erenként két relével, egymás kizárásával be lehet kötni ki és bemenetekre is, sajnos részletesebb leírást több infó nélkül nem lehet mondani.

(#2964) Szirty válasza isvarga (#2962) üzenetére


Szirty
őstag

Hali isvarga!

Veled értek egyet. Venni kell bővítő modult a 200-ashoz és nem ilyen megoldásokhoz folyamodni.
A tárolós megoldás ugrott be elsőre nekem is, de ahelyett inkább elleneztem ezt a kimenet sokszorozást, ezért nem írtam le.

Ennek is van egy pár hátránya.
Pl. szint illesztésről kell gondoskodni, a 4094 max 20V-ot visel el, kell egy külön tápegység is az egészhez.
A PLC elejti az összes kimenetét ha pl. egy hiba miatt STOP állapotba kerül. Ezzel a megoldással azonban úgy maradnak a relék ahogy voltak.
Fogalmam sincs, hogy ez a megoldás mihez kell (hiába kérdezem, Csakénvagyok nem hajlandó válaszolni) de ha otthoni fényjátékhoz karácsonyra, akkor ez nem gond, de ha valamilyen ipari berendezést kell vele vezérelni, akkor probléma lehet, erre is gondolni kell.
A kimenetek kapcsolási sebessége is tizedelődni fog, ha a PLC 30ms ciklus idővel fut, akkor egy ilyen multiplexelt kimenet kapcsolása akár 240ms késést is szenvedhet. De mivel nem árulta el mire kell megint csak nem lehet tudni ez a tulajdonság jelent-e akadályt.

(#2965) Csakénvagyok válasza Szirty (#2964) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Helló Szirty!

(hiába kérdezem, Csakénvagyok nem hajlandó válaszolni)

De hajlandó, csak nem tudom mikor kérdeztél és mit. Gondolom nem is engem akarsz kérdezni, mivel az eredeti kérdést sem én tettem fel.

(#2966) Szirty válasza Csakénvagyok (#2965) üzenetére


Szirty
őstag

Szia!

Abszolút!
Mellé lőttem, elnézést! :)
Gallusz nem nyilatkozik! Az ő nevét kell behelyettesíteni a tieddel.
Sorry!

(#2967) DP_Joci


DP_Joci
tag

Sziasztok,

Mi lenne a legegyszerűbb megoldás arra a feladatra, hogy egy szivattyút ne lehessen 6-nál többször indítani 1 órán belül. S7-300-ra .

Köszi

(#2968) Szirty válasza DP_Joci (#2967) üzenetére


Szirty
őstag

Hali DP_Joci!

Az lényeges, hogy a megengedett hat milyen gyakran követi egymást?

[ Szerkesztve ]

(#2969) Szirty válasza DP_Joci (#2967) üzenetére


Szirty
őstag

Hali!

Ha nem, akkor pl. minden indítással növelsz egy számlálót, amit óránként egyel csökkentesz.
Nem engeded indítani, ha a számlálóban 6 van (vagy több).

(#2970) Csakénvagyok válasza Szirty (#2969) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Szia Szirty!

Ez így nem jó. Például ez nem figyeli a kezdeti állapotot, szóval az első órákban csak óránként lehet indítani, de még később is csak akkor lehet egynél többször bekapcsolni ha előtte párszor kimaradt. Ugyanakkor ha előtte többször is kimaradt egy idő után lehetséges többször is mint 6 indítani.

Én azt javasolnám hogy az utolsó 6 indítás idejét kéne figyelni egy LIFO listában. A számlálót egy előre beírt 6os értékről minden egyes indítással csökkenteni egyel, valamint növelni, ha a legrégibb figyelt indítás ideje kisebb legalább egy órával mint az aktuális idő, de a számláló nem nagyobb mint 6. Ugyanakkor minden ilyen növelésnél kivenni a lista legöregebb (legkisebb idő) elemét.

(#2971) Szirty válasza Csakénvagyok (#2970) üzenetére


Szirty
őstag

Helló Csakénvagyok!

Nem tudom mit értesz kezdeti állapot "figyelésen". Nyilván van egy "kezdet", amikor a programot először elindítod. Mivel a program nem tudja hogy a születését megelőző órában volt-e indítás és hányszor, feltételezhetjük, hogy nem volt. Ha a 6-nál több indítás nagyon kritikus, akkor feltételezhetjük azt, hogy volt már hat indítás, így egy óráig a program futásának kezdetétől nem enged indítást végezni, tehát teljesülni fog az hogy ne legyen több hatnál.

"szóval az első órákban csak óránként lehet indítani,"

Nem!
Az első órában akár hatszor is el lehet indítani, akár egy másodpercenként is (bármilyen gyakorisággal, de csak hatszor).
Honnan veszed hogy csak óránként lehet? Feltételezzük, hogy a számláló tartalma a program indításakor nulla, és az indítást csak akkor gátolja hat vagy több, akkor miért ne lehetne többször indítani?

"de még később is csak akkor lehet egynél többször bekapcsolni ha előtte párszor kimaradt."

Bármikor lehet egynél többször indítani, ha abban az órában 5-nél kevesebb indítás történt.

"Ugyanakkor ha előtte többször is kimaradt egy idő után lehetséges többször is mint 6 indítani."

Soha nem lehetséges egy órán belül hatnál többször indítani, mert a számláló 6 után tiltja az indítást.

Természetesen ha az egy órát nem aszinkron módon kell mérni amin belül nem lehet 6-nál több indítás, hanem az első indításhoz mérjük, akkor más a helyzet.
De a probléma megfogalmazásában ilyen kikötés nem volt, ezért a számlálós megoldás is megfelel.

"Egy megoldás úgy is lehet hibás, hogy rosszul van megfogalmazva maga a probléma!"

[ Szerkesztve ]

(#2972) Szirty válasza DP_Joci (#2967) üzenetére


Szirty
őstag

Hali DP_Joci!

Vagy:
Minden indításkor elindítasz egy 10 perces időzítőt. Amíg az le nem telik, nem enged indítani. Így leggyakrabban csak 10 percenként lehetséges az indítás. Mivel a 10 perc egy órába éppen hatszor fér bele, ez a megoldás is teljesíti a "feladatot".

(#2973) Csakénvagyok válasza Szirty (#2971) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

1. Tehát attól függően hogy milyen memóriaterületen vannak tárolva az adatok, lehetséges hogy egy újraindításkor megőrzik vagy sem az értéküket. Ez értettem kezdeti állapotnak.

2. Mivel nincs megadva kezdeti érté, az valószínűleg 0 lesz. Itt viszont rosszul értelmeztem hogy, mivel újraindításkor növelni kell a számláló értékét, valamint figyelni hogy kisebb vagy sem mint 6. Tehát, így szemlélve, az előző megoldás képes szabályozni az óránkénti maximális 6 indítást.

3. De mivel csak óránként eggyel csökkented a számláló értékét, s valamint ha az előző órában már 6szor beindították akkor ebben az órában már maximálisan csak egyszer indíthatsz.

4.Mivel minimális értéket nem adtál meg a számlálónak, ez akár 0 értéknél kisebbet is felvehet, ami azt eredményezi hogy akár 6nál többször is el lehet indítani, attól függően hány órát spóroltak meg (mármint ha a számláló típusa ezt megengedi).

Tehát ha úgy fogalmazzuk meg a problémát hogy minden órában maximálisan 6szor lehet elindítani, az a megoldás jó, annyi helyesbítést tennék hozzá hogy óránként nem csökkentem egyszer az értéket, hanem nullázom.

Amennyiben viszont fontos hogy bármikor egy órán belül ne lehessen 6nál többször elindítani akkor viszont egy olyan megoldást javasolnék amit feljebb leírtam.

Viszont mindig az egyszerű megoldások a legjobbak, amennyiben megfelelnek a probléma leírásának így viszont a 10 percenkénti indítás a legjobb, nem feltétlenül kel túlbonyolítani, mint én tettem.

[ Szerkesztve ]

(#2974) Szirty válasza Csakénvagyok (#2973) üzenetére


Szirty
őstag

Helló Csakénvagyok!

"De mivel csak óránként eggyel csökkented a számláló értékét, s valamint ha az előző órában már 6szor beindították akkor ebben az órában már maximálisan csak egyszer indíthatsz."

És mi van, ha az előző óra 59. percében elindították hatszor, majd a következő óra 1. percében megint hatszor? Akkor 2 percen belül 12x indították, pedig óránként kell maximum hatot megengednie :)

Az eredeti kérdésben az sem egyértelmű tehát, hogy az 1 órás időtartamot hogyan is kell mérni.
A jelen időtől visszafele mért elmúlt egy óra (relatív) az az 1 óra, vagy Reggel 8:00-9:00 9:00-10:00 stb fix időpontok között eltelt (abszolút) 1 óra.

Mivel minimális értéket nem adtál meg a számlálónak, ez akár 0 értéknél kisebbet is felvehet, ami azt eredményezi hogy akár 6nál többször is el lehet indítani

A SIMATIC S7-300 PLC-ben a számlálók értéke soha nem lesz negatív.

(#2975) DP_Joci válasza Szirty (#2974) üzenetére


DP_Joci
tag

Köszönöm az eszmefuttatásokat.
Egy vákuumszivattyúnak van ilyen indítási feltétele, hogy csak max. 6-szor óránként.
Üzemszerűen úgy néz ki a dolog, hogy bekapcsolás után fél óráig előmelegít aztán dolgozik, kikapcsolásnál meg fél óráig visszahűt és úgy kapcsol ki. De, ha hiba van, akkor egyből kapcsoljon ki és nincs róla infó, hogy hogyan induljon újra.
Nyilvánvalóan üzemszerűen lehetetlen óránként 6x indítani.

köszi

ui: A múltkori PG CP5611 kártyás kérdésemnek az lett a vége, hogy szervizbe kell küldenem.

(#2976) Csakénvagyok válasza Szirty (#2974) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

És mi van, ha az előző óra 59. percében elindították hatszor, majd a következő óra 1. percében megint hatszor? Akkor 2 percen belül 12x indították, pedig óránként kell maximum hatot megengednie

Nem, az általam javasolt megoldás ezt nem engedi meg.

Az eredeti kérdésben az sem egyértelmű tehát, hogy az 1 órás időtartamot hogyan is kell mérni.

Feltételeztem, mint utóbb ki is derült, hogy ez az óránkénti max 6 indítás valamilyen technikai követelmény, ezért is annak mérését relatív, az utolsó indítástól visszaszámolt 6. indítástól mérném.

A SIMATIC S7-300 PLC-ben a számlálók értéke soha nem lesz negatív.

Természetesen egy számláló sosem vesz negatív értéket, amennyiben Coutereket használunk, s nem valamilyen memóriaterületen képzett számlálókat.

Összegezve, még mindig egy LIFO listás időmérést tartok leginkább javasoltnak.

(#2977) Szirty válasza Csakénvagyok (#2976) üzenetére


Szirty
őstag

Hali Csakénvagyok!

"Természetesen egy számláló sosem vesz negatív értéket, amennyiben Countereket használunk, s nem valamilyen memóriaterületen képzett számlálókat."

Ha már feltételezted, hogy az óránkénti max 6 indítás valamilyen technikai követelmény, feltételezhetted volna azt is hogy S7 Counterről, azaz számlálóról van szó... :)
Na jó ennek már mindegy.. (Általában nem kedvelem a feltételezéseket és a blöfföt, csak azért reagáltam így)

No és mi volna, ha minden indításkor egy számláló tartalmához hozzáadnánk 10-et és a számlálót percenként csökkentenénk (nulláig) és nem engednénk az indítást ha a számlálóban több mint 50 van? :>

"Összegezve, még mindig egy LIFO listás időmérést tartok leginkább javasoltnak."

Jó megoldás.
Azonban az alternatív megoldások vizsgálata hasznos lehet...

(#2978) Csakénvagyok válasza Szirty (#2977) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

No és mi volna, ha minden indításkor egy számláló tartalmához hozzáadnánk 10-et és a számlálót percenként csökkentenénk (nulláig) és nem engednénk az indítást ha a számlálóban több mint 50 van? :>

Ismételten nem jó megoldás! A számláló honnan indul? Bizonyos idő múlva lehetetlen lesz az indítás, mivel a számláló 50 alá csökken, és folyamatosan csak a csökkenés feltételei lesznek adottak, indítani már sosem lesz lehetséges.

Akkor már a számlálót 60ról indítjuk és percenként hozzáadunk egyet, amennyiben az értéke 60nál szigorúan kisebb. Valamint minden indításnál kivonunk belőle 10et, amennyiben az értéke 0nál nagyobb vagy egyenlő.
Evvel a megoldással szintén nem tudjuk kizárni azt a lehetőséget hogy mikor a számláló 60at mutat és megpróbálkozunk ismételt többszörös indítással, lehetőségünk legyen akár 6 egymásutáni indításra, majd 10 perc elmúltával ismét egyre, tehát 11 percen belül akár hétre is.

UI: Igyekszem sosem blöffölni. ;)

(#2979) Szirty válasza Csakénvagyok (#2978) üzenetére


Szirty
őstag

Hali Csakénvagyok!

Én nem akarok veszekedni, de elolvastad amire reagáltál?

(#2980) Csakénvagyok válasza Csakénvagyok (#2978) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

amennyiben az értéke 0nál nagyobb vagy egyenlő

Tévedtem, ha 10nél szigorúan nagyobb, akkor már működőképes.

(#2979) Szirty Igen!

[ Szerkesztve ]

(#2981) Szirty válasza Csakénvagyok (#2980) üzenetére


Szirty
őstag

Hali!

Én ezt írtam:
"...nem engednénk az indítást ha a számlálóban több mint 50 van? :>"

Erre te ezt válaszolod:
"Bizonyos idő múlva lehetetlen lesz az indítás, mivel a számláló 50 alá csökken"

Csak én látok itt ellentmondást?
Akkor nem engedi az indítást ha 50-nél nagyobb és nem akkor amikor kisebb.
De még be is idézted...

No mindegy. Valószínűleg ebből a témából már nem tudunk többet kihozni :)

(#2982) Dezsi82


Dezsi82
tag

Sziasztok!
Egy olyan gondom lenne, hogy van egy S7-300 PLC, és egy Euchner EKS profinetes olvasó. Alapvetően a cucc megy is szépen, csak amikor bekapcsoláskor elindul a PLC, az Euchner még nem éledt fel, és ezért a CPU stopba megy. Kell várni egy percet, aztán PLC újraindítással, amikor az Euchner már kapott címet, és megvan a kommunikáció, el is indul a PLC.
Van arra valamilyen mód, hogy ne menjen ilyenkor stopba a PLC?
A következő hibakezelő OBk fel vannak töltve a CPUra, és Profibus állomés hibánál nem is megy stopba a PLC: 80,82,83,85,86
Köszi a segítséget

(#2983) Szirty válasza Dezsi82 (#2982) üzenetére


Szirty
őstag

Helló Dezsi82!

A diagnosztikai bufferből mindig kiderül melyik hibakezelő OB hiánya miatt áll meg.
Így csak blöffölni tudok.

Szerintem OB122 (I/O Access Error Organization Block)
Gondolom nem csinálták meg rendesen a buszos eszköz hibakezelését és akkor is írni és/vagy olvasni akarja amikor még nincs jelen a buszon.
Nézd meg a diag buffert.

Ha ez a probléma, akkor úgy lehet kezelni, hogy OB1-ben meghívod SFC 51 "RDSYSST"-t amivel megállapítod melyik konfigurált eszközök vannak jelen a buszon és a PIW/PQW írását csak akkor engeded ha jelen van.

(#2984) Szirty válasza Szirty (#2983) üzenetére


Szirty
őstag

Kiegészítés:

"A diagnosztikai bufferből mindig kiderül melyik hibakezelő OB hiánya miatt áll meg."

Kivéve amikor OB122-t tesznek a programba, nem kezelik az eszköz leválást és épp le van szakadva egy eszköz. Ilyenkor CPU stop ugyan nem lesz, de a program minden nem létező címhez való hozzáférési kísérletnél beír egy IO access error-t a diag bufferbe ami pár 10 vagy 100 msec alatt kisöpör minden más bejegyzést onnan.

(#2985) balazsovics


balazsovics
tag

Sziasztok!

Ha otthonra szeretnék PLC-t (épületautomatizálásra), milyen gyártmányt ajánlanátok?

thx
b

(#2986) Csakénvagyok válasza balazsovics (#2985) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Szia balazsovics

Az attól függ hány ki-és bemenetet akarsz, hogy akarod majd bővíteni, ha akarod egyáltalán, stb.

Én mindenképp a programozható relék közt néznék széjjel, sajnos ezekből én csak az ipari cuccokat ismerem (Siemens Logo, Möeller Easy).

(#2987) natec válasza balazsovics (#2985) üzenetére


natec
tag

Én egy OMRON gyártmányú ZEN-20C3AR-A-V2 -t használok, 2006-10-01 óta.
Gyakorlatilag azóta folyamatosan üzemel, az eszköznek 12 bemenete 8 relés kimenete van.

NATEC

(#2988) Szirty válasza balazsovics (#2985) üzenetére


Szirty
őstag

Üdv balazsovics!

Vannak épület automatizálásra kitenyésztett vezérlők. Azokat ajánlanám. Típust nem tudok, nem ismerem behatóan azokat.
De lényeg hogy kialakításuk (előlapba építhető, kijelzővel rendelkezhetnek, sok analóg bemenet, a témához kapcsolódó beépített funkciók, számítógéphez, GSM-hez illeszthetőségük, esetleg ethernet csatlakozás, beéípette web szerver, stb.) miatt hatékonyabban alkalmazhatók azon a területen.
Drágák azok is.

Mivel nem tudom mit akarsz kihozni belőlük, pontosan milyen feladatot szánnál nekik és mennyi pénzt szánsz rá, ennél konkrétabbat nincs sok értelme válaszolni.
Esetleg nézd meg az Unitronics-ot. Remélhetőleg fejlődött azóta hogy összehozott vele a sors.

(#2989) Dezsi82 válasza Szirty (#2983) üzenetére


Dezsi82
tag

Szia!
Köszi a segítséget, ki is próbálom amint Magyarországon lesz a gépezet.

(#2990) byte-by válasza balazsovics (#2985) üzenetére


byte-by
tag

halo balazsovics!

jó nézz körül.
érdemes a gyártók support-jánál érdeklődni.
főleg ha az épületautomatizálás valamilyen felügyelettel is párosul.
nyilván az ár sem mindegy.
a Schneider, a Hitachi, a Mitsubishi , a Siemens, vagy pl. a PowerMan kis SR szériája is alkalmas lehet.
Érdemes átnézni a bővíthatőségét, a modulokat(telefonos illesztő, távvezérlés, szoftvertámogatás,stb.)
(megjegyzem én magam nem vagyok járatos az épületautomatizálás dologban.)

az ipari programozható relék (pl. a ZEN,LOGO ) arra amire kitalálták őket kiválóak.
ha a feladat kapcsolási sémák létrehozása egy épületben, akkor oké.
persze érdemes utánajárna a kezelhető portoknak, stb.

de a programozható relé nem PLC, azt ne várd tőle, amennyiben ilyen elképzelésed van.

byte-by

[ Szerkesztve ]

(#2991) moseras válasza balazsovics (#2985) üzenetére


moseras
tag

Üdv!

WAGO vagy Beckhoff. Van WEBVISU díjmentesen.

Imi.

(#2992) balazsovics


balazsovics
tag

Köszönöm a segítségeket, körül fogok nézni rendesen!
Egyébként 30-40 kimenetet, valamivel kevesebb bemenetet kellene működtetni. Amin megakadt a szemem, az a www.loxone.hu. Érdekes, vessetek rá egy pillantást Ti is...

(#2993) Gallusz


Gallusz
csendes tag

Üdv!
Az lenne a kérdésem, hogy Step7 Micro/win v4-et hogy tudom összeházasítani Wincc flexible 2008 sp2-vel? Ha nem lehet van-e alternatív megoldás? Köszönöm!

(#2994) Gallusz válasza Gallusz (#2993) üzenetére


Gallusz
csendes tag

Köszönöm, megtaláltam (remélem). :)

(#2995) Szirty válasza Gallusz (#2993) üzenetére


Szirty
őstag

Hali Gallusz!

Pontosan mit értesz "házasítás" alatt?

(#2996) who_a_way


who_a_way
csendes tag

sziasztok, van lehetőség az SR tároló Q kimenetét egy globális változóba kimenteni, hogy bárhonnan elérhető legyen?

LG Optimus 2X, Dell Inspiron 7520

(#2997) Szirty válasza who_a_way (#2996) üzenetére


Szirty
őstag

Hali who_a_way!

Van!

(#2998) who_a_way válasza Szirty (#2997) üzenetére


who_a_way
csendes tag

útközben sikerült is.
Egyébként ez a bit nekem eléggé beragadt, tehát állandóan true, habár default false értéke van. Valami ötlet, hogy hogyan lehet kinullázni minden programindításkor?

LG Optimus 2X, Dell Inspiron 7520

(#2999) who_a_way válasza who_a_way (#2998) üzenetére


who_a_way
csendes tag

meg úgy általában számlálókat, időzítőket hogyan kell kinullázni a program indulásakor? Azzal szívok egy ideje, hogy beragadnak a bitek..

LG Optimus 2X, Dell Inspiron 7520

(#3000) Szirty válasza who_a_way (#2999) üzenetére


Szirty
őstag

Helló who_a_way!

Tisztázzuk már hogy miről is van szó! Gondolom PLC. Na de MILYEN?
Vagy lemaradtam valamiről?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.