- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Gátoljuk meg játékaink halálát!
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- hcl: MS Office365 Linuxon
- MasterDeeJay: Noname 1TB-os SATA SSD teszt
- erkxt: A Roidmi becsődölt – és senki nem szól egy szót sem?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
tothjozsi96 #16258 üzenetére
1. légyszi használd a "Válasz" linket, még a saját hozzászólásodhoz is, hogy bárhonnan követhető legyen az üzenetszál, hogy most ez melyik téma folytatása
(jelen esetben kitalálható, de akkor is
)
2. ez tipikusan olyan kérdés volt, amire semmi értelmeset nem lehet válaszolniNulla konkrét részlet, hogy mi nem működik, mi a pontos hiba (kb. ilyen "nem működik, mi lehet a gond"-szintű hibajelzés), nulla konkrét kód, stb. Szóval így nem fogjuk kitalálni, mi lehet a gond nálad.
(#16252) Lacces :
isset($data[$key])
--> a foreach-ciklusban ennek a feltételnek nem sok értelme van. Nyilván igaz lesz, miután ezeken a kulcsokon mész végig. -
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
tothjozsi96 #16250 üzenetére
Felhasználói szemszögből egyáltalán érzékelhető ez a különbség?
Egyébként egy kerülő megoldás az lehetne, hogy egyből, még feltöltés előtt cseréled ezeket a szövegeket. -
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
tothjozsi96 #16248 üzenetére
De attól még akkor sem jó így, az előző magyarázatot továbbra is fenntartom...
Úgy szokás, hogy hozzárendelsz egy-egy szerepkört a júzerekhez, ami egy tágabb fogalom, benne foglaltatik pl. az is, hogy ő törölhet, módosíthat, blabla, ő csak módosíthat, de nem törölhet, és így tovább... tehát azt érdemes ellenőrizni, hogy az adott júzernek van-e konkrétan olyan joga (nem szerepköre, mert a szerepkör tágabb fogalom, amiben több jogosultság is benne lehet), hogy töröljön. Na mindegy, ez csak egy javaslat, érdemes lehet megfontolni, hogy később ne legyenek problémáid belőle.
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
tothjozsi96 #16246 üzenetére
Hát itt 20-at jelenítesz meg, 40-et akartál.
De végül is oké. Amúgy azt hittem, csak a csatlakozott kliensnek akarsz megjeleníteni ennyit, az fura, ha pont az adminnak kevesebbet jelenítesz meg, mint amennyi van, legalább biztosíts lehetőséget a továbbiak törlésére (lapozásra) is az adminnak.
Ez az >= UC_MODERATOR kicsit fura feltétel, szerepköröknek kellene lennie, és akinek van joga törölni, csak az törölhessen, ebből még gond származhat, ha ilyen "nagyobb-egyenlő, mint valami konstans" feltételt raksz be (mi van, ha bővíted a szerepköröket, és nagyobb számot kell rendelni valami másik szerepkörnek, akinek nem kéne, hogy joga legyen a törléshez) - csak egy szerepkör legyen, aki tud törölni, ezt rendelgesd hozzá júzerekhez, és annak az egyenlőségét ellenőrizd inkább.
És ez továbbra is csak egy átmeneti megoldás, csak hogy működjön a dolog legalább, ennél azért jóval szebben is lehet, hogy ne mindig nagy tömbökkel operálj, szóval majd később ezt a megoldást azért szépítsd.
De örülök, ha sikerült működésre bírni, szívesen. -
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
tothjozsi96 #16244 üzenetére
Fasza, ha működik.
Általános gyakorlat az, hogy a szuperglobális tömböket NEM használjuk fel közvetlenül, alaposan validáljuk előtte.
"Már csak egy utolsó dolog van vissza, nem tudom hogy limitáljam max. 40 üzenetet akarok megjeleníteni, de nem tudom hogy tudnám így a tömbök miatt."
Hát úgy, hogy a tömb utolsó 40 elemét veszed. Pl. array_slice-t használhatsz erre a célra. Egy egyszerű példa:
http://stackoverflow.com/questions/5468912/php-get-the-last-3-elements-of-an-array/5468954#5468954
Természetesen neked nem 3 kell, hanem 40.
DE arra figyelj, hogy előtte count()-tal ellenőrizd le, hogy több eleme van-e, mint 40, és ha igen, csak akkor szabdald fel, és vedd az utolsó 40 elemét.Viszont az is lehet, hogy ezt már érdemes lenne vagy a memcache-nek egy külön kulcsa alatt tárolni, vagy adatbázisba pakolni, és kitörölni a memóriából, mert ha úgysem érdekes jelen esetben, akkor minek terpeszkedjen a memóriában feleslegesen.
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
tothjozsi96 #16242 üzenetére
Szívesen!
Jó a felvetés, legegyszerűbb (még ha nem is szép) megoldás jelen esetben az lenne, ha maga az azonosító lenne a tömbindex, és annak értéke pedig az adatokat tartalmazó tömb lenne. Ez továbbra is tömbök tömbje, ahogy a korábbi megoldás is volt, csak annyi különbséggel, hogy itt explicite meghatározod a tömbindexet, nem pedig az automatikus számozásra bízod (mivel eddig numerikus indexek voltak használva, 0, 1, 2, ...).
Tehát valahogy így, pszeudokóddal:$conversations = array(
AZONOSÍTÓ1 => array(
"text" => "asdasd",
),
AZONOSÍTÓ2 => array(
"text" => "blabla",
),
AZONOSÍTÓ3 => array(
"text" => "qweqwe",
),
);az AZONOSÍTÓ1, AZONOSÍTÓ2, stb. kulcs lehet szám, vagy lehet egy string is (attól függően, milyen típusú azonosítót használsz).
Akár redundánsan is tárolhatod az azonosítót, úgy, hogy pl.:AZONOSÍTÓ3 => array(
'id' => AZONOSÍTÓ3,
'text' => 'qweqwe',
),Ez bizonyos esetekben leegyszerűsítheti a dolgot, persze figyelni kell rá, hogy ez konzisztens maradjon, ne legyen egyik helyen ilyen azonosító, másik helyen amolyan.
Egyébként tényleg érdemes lehet bevezetni egy osztályt, hogy szebben tudd tárolni és kezelni az adatokat.Jelen esetben ezzel az egyszerű megoldással tehát úgy tudnád törölni, hogy egyszerűen írsz egy unset($conversations[AZONOSÍTÓ3]); sort, ezzel kitörölve az adott tömbindexet, és ezután replace-eled a korábbi tömböt a memcache-ben, és meg is vagy.
Itt is egyébként figyelni kell arra, nehogy egy másik csatlakozott kliens egy korábbi kiolvasott adatból tudjon beírni, úgy, hogy visszarakja valahogy ezt az értéket a tömbbe...
Ezért is mondom, hogy szebb megoldást továbbra is valamilyen NoSQL-megoldással lehetne készíteni. -
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
tothjozsi96 #16240 üzenetére
Tehát akkor mégis működik a kódom, amit mutattam?
Ahogy elnézem, csak annyi különbség van, hogy a get-metódusnál nem array-t használsz, és hogyha ez így működőképes, az számomra arra utal, hogy hibás/hiányos a hivatalos dokumentáció:
http://hu1.php.net/manual/en/memcache.get.php
itt ezeket a fejléceket írja:
string Memcache::get ( string $key [, int &$flags ] )
array Memcache::get ( array $keys [, array &$flags ] )
Magyarul ezek szerint ha string kulcsot adsz meg, akkor stringet is kapsz vissza; de Te a kódod szerint tömböt kaptál vissza. Akkor itt a hivatalos doksiban kéne lennie még legalább egy mixed Memcache::get ( string $key [, int &$flags ] ) sornak is... Ez így logikus is lenne, hiszen a set-metódussal is mixed állítható be, így lekérésnél is nyilván mixed lehetne. Na, ezt is megtudtuk.DE:
- jól érzed, ez az 'id' => rand(1,999999999) sor teljesen rossz. Mi van, ha a rand() eredményeként éppen olyan azonosító jön ki, ami már létezik? Sehol nem ellenőrzöd. De amúgy sem szokás sehol így generálni az azonosítót. Ja, és az azonosító nem feltétlenül kell, hogy szám legyen (lásd uniqid()), vagy ha mégis az kell, akkor oldd meg, hogy inkrementálva legyen, de akkor meg figyelni kell arra is, hogy ha több kliens is csatlakozik, akkor atomikusan történjen az inkrementálás, ne tudjanak korábbi/"kettő közötti" állapotot kiolvasni. Cél egyáltalán ezt feltölteni majd valami adatbázisba, hogy meglegyenek a régi adatok? Mert ha nem, szerintem simán használhatnád a uniqid() függvényt, és meg is vagy. Ha adatbázisba feltöltöd, ott max. akkor problémás, ha az id-hez egy automatikusan inkrementálódó int van beállítva; az nyilván nem fogadja el az angol ábécé karaktereit.
Az inkrementálós megoldáshoz nem ártana valami lockolás, hogy egyszerre csak egy kliens tudja módosítani az értéket, de simán megtehetnéd azt, hogy egyszerűen a set/replace-szel egy MÁSIK kulcsot állítasz be, ami ezt a számot tárolja, azt lekéred, megnöveled, stb.
- minek kéred le a replace/set után még egyszer az adatokat a get-metódussal? Hiszen már ott van a $conversations-tömbödben. Mondjuk annyiból jó lehet, hogy ha közben más kliens módosította az adatokat, akkor azt is megkapod...
- erre a feladatra szerintem tényleg jobb lenne valami NoSQL-megoldás, amiről korábban írtam."Amúgy ez a compress asszem valami tömörítés a memcache-ben."
Igen (MEMCACHE_COMPRESSED), de ezt szerintem hagyd ott szépen, ahogy mutattam, lásd:
http://stackoverflow.com/questions/2105663/what-is-compression-for-in-phps-memcache/2106096#2106096 -
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
tothjozsi96 #16238 üzenetére
Szívesen, de akkor másold már be légyszi azt a kódot (legalább egy körülbelülit), ami működik, ha már ennyit szenvedtünk vele...
(Nekem most nincs kedvem agyalni a témán, de a megoldás érdekelne.)
(#16237) : Ja, nyilván nem jó, mert ötezerszer szerepel benne az "uzenofal" kulcs...
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
tothjozsi96 #16235 üzenetére
"Mellesleg felesleges a replace mert mindennek van külön ID-je és ahogy mondtam ez üzenőfal ..."
Ez hogy jön ide, hogy mindennek van külön id-je?Sehogy: eddig az volt a problémád, hogy a korábbi értékek egyszerűen törlődnek, mert szimplán felülírtad őket a Memcache::set metódussal. Arra kellett a replace, hogy a korábbi és az új értékek egyesítéséből keletkező tömbbel helyettesítsd a régebben feltöltött tömböt.
Így meg tudod tartani a régebbi és az új értékeket is. (Persze itt majd figyelj a memóriahasználatra, erre írtuk, hogy a túl régieket törölni kéne a memóriából, előtte esetleg beírva adatbázisba, ha meg akarod tartani hosszú távon, hogy visszakereshető legyen később.) -
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
tothjozsi96 #16233 üzenetére
Ez egy brutálisan egymásba ágyazott tömb (nem "dupla tömb", hanem sokszorosan egymásba ágyazott darab, az "uzenofal" kulccsal ellátott tömbbe beírtál egy másik "uzenofal" kulccsal ellátott tömböt, és abba egy továbbit, stb...), amiből egyértelműen következik, hogy rosszul történik a beírás. Ergo nem igaz az, hogy "szépen beírja", mert rossz.
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
tothjozsi96 #16231 üzenetére
De már megint mi a frász ez a kód?
Miért raksz egy foreach-ciklust a tömb-definiálásba?Csak hogy konkretizáljuk, én így értettem, hogy merge-ölöd a tömböt (tehát összefűzöd) a korábbi értékekkel, először lekérve a korábbi értéket, majd replace-elve (persze ellenőrizd először, hogy van-e már feltöltve egyáltalán ilyen érték!):
// korábbi értékek
// http://hu1.php.net/manual/en/memcache.get.php
// eszerint a get-nek array-t kell megadni, ha array-t vársz
$conversations_before = $memcache->get(array('uzenofal'));
// új értékek
$conversations_current = array(
array('id'=>1, 'text'=>'qwe'),
array('id'=>1, 'text'=>'ret'),
);
// ellenőrzöd, hogy van-e egyáltalán már ilyen érték feltöltve, mert csak akkor lehet replace-elni ezzel a kulccsal később!
// összefűzöd a két tömböt
$conversations = ($conversations_before !== FALSE) ? array_merge($conversations_before, $conversations_current) : $conversations_current;
// replace, ha van már ilyen kulcs, set, ha nincs még
if($conversations_before !== FALSE) {
$memcache->replace('uzenofal', $conversations, MEMCACHE_COMPRESSED, 999);
}
else {
$memcache->set('uzenofal', $conversations, MEMCACHE_COMPRESSED, 999);
}Persze ezt most csak kézzel írtam, nem teszteltem, de a gondolatmenet remélem átjött.
Szóval vág? -
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
tothjozsi96 #16228 üzenetére
Én értelek, csak te nem értesz.
Miért nem kéred le felülírás ELŐTT az előző értéket, fűzöd hozzá ehhez a tömbhöz az új értékeket, és replace-eled EZUTÁN a korábbi tömböt? Első körben.
Vagy most az a baj, hogy ha csatlakozik egy másik kliens, akkor annál még nincs beállítva ez az érték, vagy mi? -
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
tothjozsi96 #16225 üzenetére
Jó, hát most nem tudom tesztelni, akkor használd a replace-t, úgy, hogy a módosított tömböt rakod a helyére, és kész, első megközelítésként jó lesz, aztán szépíted, ha lehet. Direkt azért linkeltem az előbb, ne csak a hsz. felét olvasd el.
(#16226) : Ez a kód most remélem csak egy rossz vicc volt!
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
tothjozsi96 #16223 üzenetére
Fontolóra vehetnéd a Memcache::add metódust is, így az előbbi megoldás helyett, ahol egy nagy tömbben töltöd fel a beszélgetéseket, akár egyenként is feltölthetnéd, tehát így:
foreach($conversations as $conversation) {
echo $conversation["id"] . " - " . $conversation["text"] . "<br />";
$memcache->add('beszelgetes', $conversation, MEMCACHE_COMPRESSED, 99);
}Próbát megér, még nem használtam, majd írd meg, ez mit eredményez, ha lekéred az adatokat. Így elvileg bármikor tudsz hozzáadogatni, nem írja fölül, mint a set.
(Ott van még a replace-metódus is egyébként, ha majd az kéne, de ezt próbáld meg előbb.)Egyébként fontolóra vehetnéd valamilyen NoSQL-megoldás használatát is (mint pl. a mongoDB), az ilyen feladatokra szintén nagyon hatékony tud lenni (lásd Facebook).
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
tothjozsi96 #16221 üzenetére
Ő, de miért nem magát a $conversations tömböt tárolod, úgy, ahogy van?
http://php.net/manual/en/memcache.set.php
a függvény fejléce a doksiban:
bool Memcache::set ( string $key , mixed $var [, int $flag [, int $expire ]] )
Mint látható, a második paraméter "mixed", tehát nincs korlátozva, hogy milyen típust állíthatsz így be.
Próbáld ki ezt (nem tudom most tesztelni):foreach($conversations as $beszelgetes) {
echo $beszelgetes["id"] . " - " . $beszelgetes["text"] . "<br />";
}
$memcache->set("beszelgetes", $conversations, false, 99);A $conversations tömbhöz meg értelemszerűen hozzáadhatsz, illetve abból törölhetsz, aztán újból beállíthatod az előbbi módon (elvileg jónak kéne lennie).
Egyébként itt a harmadik paraméternél nem lenne jobb false helyett használni esetedben pl. a MEMCACHE_COMPRESSED vagy más konstanst?
http://stackoverflow.com/questions/2105663/what-is-compression-for-in-phps-memcache/2106096#2106096U.i.: plíz használd a Programkód gombot, miután kijelölted a kódot! Köszi!
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
tothjozsi96 #16218 üzenetére
Úgy értettem, hogy nem stimmel az a mondat, hogy "Nyilván jquery-vel látszik csak a különbség", mert nincs köze a jQuery-nek ahhoz, hogy miért gyors a dolog. Azért gyors, mert a memóriában tárolsz, onnan olvasol, és nincs ott az adatbázis-kezelési overhead. Plain JavaScripttel, meg teljesen más megközelítéssel is meg lehetne írni az egészet, a lényeg a gyorsaságban jelen esetben a szerveroldal (mert az a szűk keresztmetszet, a kliensoldali kód nyilván gyors, hacsak nem egy szutyok).
Jé, most lettem PH! félisten, atyaúristen.
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
tothjozsi96 #16214 üzenetére
Ennek itt mi értelme van? Ha már tényleges felhasználás a cél, akkor miért nem egyértelműen használod fel a kulcsokat, miért általánosan akarsz végigmenni a tömbön? A másik, hogy remélem, ez a tömb csak példa, és nem úgy néz ki a gyakorlatban, hogy összekutyulva asszociatív tömb és numerikus kulcssal ellátott tömb egyben. Akkor már miért nincs az 5-nek, meg a "mégvalami"-nek is valami normális indexe? Ha tényleg nincs, hát akkor adjál nekik (nem egy CMS által generált kódot használsz, ahol néha ilyen ocsmány kutyult tömböket használnak, hanem te írod az egész kódot), ha van, akkor meg aszerint használd a kulcsokat, ne általánosan akarj végigmenni foreach-ciklussal. Legalábbis az elég furcsa, ha az a valódi felhasználás, hogy igazából nem is tudod egyértelműen már a kódból, hogy mi is van a tömbben.
Egyébként már írták neked, hogy használd tömbök tömbjét, miért nem teszed?
Most nem is tudom, hogy működik a megoldásod (vagy ez csak példakód?). Sőt, ami szebb lenne, miért nem használod inkább objektumok tömbjét?
A tömbök tömbje mondjuk ilyen lehetne:
$conversations = array(
array("id" => 5, "text" => "asdasdasd"),
array("id" => 6, "text" => "blabla"),
);
de ez finoman szólva nem valami szép, inkább objektumok tömbje kéne. Szóval definiálnál egy osztályt, amiben értelmesen tárolhatnád az adatokat, lenne több attribútuma, aztán példányosítanád. Ezerszer nagyobb rugalmasságot kapnál cserébe.(#16213) : Nem "ágyazott" foreach-ciklus, hanem EGYMÁSBA ágyazott ciklus. Ha nem lenne egyértelmű, ez két egymásba ágyazott foreach-ciklus (és ezt a végtelenségig lehet bővíteni):
foreach(...) {
foreach(...) {
// ...
}
}(#16216) :
"Nyilván jquery-vel látszik csak a különbség"
Hogy mi van?Mégis mi a frász köze lenne a jQuery-nek a dolog gyorsaságához?
-
DNReNTi
őstag
válasz
tothjozsi96 #16214 üzenetére
Van valami különösebb oka annak, hogy adatbázis helyett ezt a megoldást választottad?
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
tothjozsi96 #16211 üzenetére
Már szó volt a tömbök tömbjéről, és ehhez értelemszerűen két egymásba ágyazott foreach-ciklusra lesz szükséged, hogy normálisan elérd a tömbben tárolt tömb kulcsait/értékeit. Már ha jól értem, mit szeretnél, hogy először csak mindent jól ki akarsz íratni, és annyi; bár lehet, hogy félreértelek, jó lenne tudni, nálad mit jelent az, hogy $value...
(Na, látod, ez a hátránya az ilyen fos változóneveknek.
) Egyébként hogy értelmesen lásd, mit tartalmaz egy tömb, csak egy gyorsteszt erejéig debuggolhatnál, vagy írasd ki az értékét var_export()-tal, print_r()-rel, var_dump()-pal, stb... (Nyilván aztán amint megtudtad, mi van benne, ezeket a sorokat selejtezd ki, amúgy is illik inkább normálisan debuggolni a kódot, nem kiíratni minden hülyeséget.)
De lehetőleg felejtsd el az ilyen változóneveket, mint az $array, meg $value, mert ezek a nevek semmit nem mondanak a változók tartalmáról, így ha ránézel a kódra, mindig előbb el kell gondolkodni rajta, az mit is tartalmaz pontosan. Nem kell félni a hosszú, beszédes változónevektől, SŐT."Elég sokat terhel az SQL fal, és így szinte 0% load.
"
Hát ha minden a memóriában tárolódik, és onnan is kell kiolvasni, akkor nem csoda, mivel semmiféle adatbázis-kapcsolódási, oda való feltöltési (lockolási, stb.) overhead nincs a dologban. Viszont ahogy Athlon64+ említette, épp emiatt ne felejtsd el a túl régieket törölni, különben szép kis memóriahasználatod lesz.(#16205) kemkriszt98 :
Akkor fasza, ha megoldódott, viszont az echo után használj már szóközt, háthogynézezmárkianélkül. -
Peter Kiss
őstag
válasz
tothjozsi96 #16208 üzenetére
Mutass kódot.
-
Peter Kiss
őstag
válasz
tothjozsi96 #16206 üzenetére
Tömbök tömbjét tárolod mondjuk (a set() második paramétere)?
Annyit kell csak tenned, hogy a túl régi üzeneteket mindig takarítsd ki előtte.
-
DNReNTi
őstag
válasz
tothjozsi96 #16182 üzenetére
Ez a könyv kérdés szerintem mindig szubjektív, eleve attól is függ most milyen szinten állsz, mit szeretnél megtanulni. Az hogy én nem kezdenék bele, nem azt jelenti, hogy tele van hülyeséggel a könyv. A könyvekből szerintem maximum gondolkodásmódot lehet elsajátítani, nincs olyan, hogy jó tananyag, mert minden egyes program más. Webalkalmazásokra ez pedig fokozottan igaz. Programozásban egyetlen jó tanulási módszer van: a gyakorlás. Természetesen kell egyfajta látásmód, egy bizonyos nyitottság és az alapok, valamit programtervezési minták ismerete. De egyetlen könyvtől se várd el, hogy miután elolvastad a 400 oldalt, te, vagy bárki megír egy e-bank felületet.
Menj el a boltba, lapozz bele, ha úgy látod tudsz tanulni belőle, mond számodra új dolgokat, akkor megéri, és számodra jó könyv.
De hogy a kérdésre válaszoljak: Nem, nem tudok könyvet ajánlani, őszintén szólva, programozás témában még egyet nem olvastam el.
-
DNReNTi
őstag
válasz
tothjozsi96 #16180 üzenetére
Lassan 5 éves a könyv. Éb bele se kezdenék.
-
DNReNTi
őstag
válasz
tothjozsi96 #16068 üzenetére
Ja bocsi, nem néztem mire ment a választ.
Egyébként akkor is hülyeség, de erre rájöttél.(#16072) PumpkinSeed
Igaz, de nem egy kezdőnek, hanem neked írtam. -
DS39
nagyúr
válasz
tothjozsi96 #16068 üzenetére
ok, így már világos.
-
DS39
nagyúr
válasz
tothjozsi96 #16066 üzenetére
a scriptjében nincs email formátum ellenőrzés, vagy mire gondoltál?
-
DNReNTi
őstag
válasz
tothjozsi96 #16064 üzenetére
Nem jól gondolod. Nem is tudom, ezt most hogy hoztad össze, már a kérdést.
A nullával való osztásról beszélünk.
Arról, hogy nullával osztás eredménye nem nulla, hanem nem értelmezett, figyelmeztetéshez vezet a program futása során, és hamis eredményt (nem nullát) hoz. Ezt pedig kezelni kell. Emlékeztetőül: innen indultunk.
-
honda 1993
senior tag
válasz
tothjozsi96 #16048 üzenetére
Nem tudom hogy mi fog kelleni xd
Ezért kérdeztem.Majd holnap megnézem hogy vannak e tutorial videok a YOUTUBE-on.
Új hozzászólás Aktív témák
- Xbox tulajok OFF topicja
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Óra topik
- Milyen házat vegyek?
- BestBuy topik
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- PROHARDVER! feedback: bugok, problémák, ötletek
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Ubuntu Linux
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy A12 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RX 7600 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! Dell Precision 5820 XL Tower PC - Xeon W-2123 112GB RAM 512GB SSD 1TB RX 580 8GB Win 11
- Új, verhetetlen alaplap sok extrával!
- Dell latitude, precision, xps, magyar világítós billentyűzetek eladóak
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest