Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35051) Pancsermeste válasza rainman72 (#35045) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Hmm... akkor ez appban is készülék típus függő?
7805-tel van itt is info.

-= Pancsermeste® =-

(#35052) Pancsermeste


Pancsermeste
őstag

Saphis 7805-nél egyre zavaróbb, hogy a TV program váltáskor nem mindig írja ki a csatorna infót, vagy még az előző műsorok valamelyikét írja. Ha megnyomom az infót, akkor azt írja, nincs csatorna információ és csak kb. 15-20 mp után adja be.
(Műsorújságba lépve egyből ír mindent.)
Ilyen van másnál is, vagy ez egyedi hiba nálam? :F

-= Pancsermeste® =-

(#35053) stefi68


stefi68
addikt

50PUS8505-nél nem működik az egyik HDMI port.
Több eszközzel és kábellel kipróbálva.
Lehet ezt egyáltalán javítani?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#35054) Sinu


Sinu
senior tag

Az létezik, hogy BT fejhallgatóval minden app jól működik, kivétel az HBO? Akkor is a tv hangszórókat használja, ha a fejhallgatóra van állítva...
Oled806

No Future

(#35055) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Úgy néz ki,hogy vehetek 1 új tv-t, a most 12 éves 5405-ös tv-nk helyett. A Media marktban ki van állítva egy 50PUS8546-os tv az nagyon tetszik, ennek az ára 200000. Azt már nektek köszönhetően tudom, hogy ez csak a keret színében tér el a 8506-ostól. Viszont, most látom a Euronics oldalán, hogy náluk 190-ért van a 8506-os és a 8536-os is. Létezik ez, hogy a QWERTY-s távirányítósat is ugyanannyiért adják, ami az Emagnál 289, mint a simát? Vagy csak én nem veszek észre valamit?

[8546]
[8506]
[8536]

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#35056) AxBattler válasza Pribi (#35055) üzenetére


AxBattler
félisten

Simán előfordulhat időlegesen ilyen árazás... én tuti a QWERTY-set venném!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35057) RVR400 válasza AxBattler (#35056) üzenetére


RVR400
veterán

20e Ft a távirányító, a 290-es ár lehetetlen túlzás egy ilyen készülékért, mert az már a 65"-os ára.

(#35058) Kaba válasza RVR400 (#35057) üzenetére


Kaba
veterán

Ez emagnál sem 290K az 50"-os. (az egy sufnis marketplace üzlet ára).
Az 50"-os philipsek 200K körül vannak.(8506,8536,8546).

[ Szerkesztve ]

(#35059) anrab válasza Pribi (#35055) üzenetére


anrab
addikt

Semmire nem jó a qwerty táv.

(#35060) Ádyka válasza Pancsermeste (#35052) üzenetére


Ádyka
őstag

Szintén. Van, h napokig jó, aztán a csatorna szám sem jelenik meg. Ilyenkor info gomb, és pár csatorna váltásig jó, aztán megint semmi. Amúgy ilyenkor a tv is eléggé lassúnak tűnik.
Pedig már volt vagy két frissítés azóta

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#35061) rainman72 válasza Pribi (#35055) üzenetére


rainman72
nagyúr

Az eMagos adatlapoknál érdemese ránézi ki forgalmazza,fel van tüntetve.
Az ilyen lehetetlen árú tvk esetében szinte mindig egy másik bolt az eladó,aki az eMag marketplacen is hírdet.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#35062) oszy


oszy
veterán

Philips Hue New Bloom lámpát össze lehet "okosítani" a tv-vel vagy kell a Hue Bridge?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#35063) Alien! válasza oszy (#35062) üzenetére


Alien!
senior tag

Kell bridge!

(#35064) ferenck


ferenck
senior tag

Vettem egy univerzális, tanítható Philips SRP3013 távirányítót. Tud valaki mondani nekem egy olyan kódot ami teljesen jó az OLED806 tv-hez? Találtam kódokat, de pl. a beállítások menüt egyik gombbal sem tudom előhívni.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#35065) oszy válasza ferenck (#35064) üzenetére


oszy
veterán

Ha tanítható, akkor az tudod másolni az eredetitől.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#35066) anrab válasza ferenck (#35064) üzenetére


anrab
addikt

A 806 távja is programozható.

(#35067) ferenck válasza oszy (#35065) üzenetére


ferenck
senior tag

Sajnos ez a típus ilyen módon nem tanítható. Vannak előre definiált 5 számjegyű kódok, kb. 8000 különböző készülékekhez és ezt kell beírni neki.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#35068) kojak007


kojak007
tag

Sziasztok,

két kérdésem merült fel Philips témában:

- tudja-e valaki, hogy vajon mikor érkezik a 807-es OLED széria 77"-ban?

- ahogy nézegettem a Philips aktuális távirányítóit, - tudom szubjektív - nekem elég bumszlinak tűnik fölöslegesen hosszú, ellenben egy pici kompakt samsunggal, vagy akár LG-vel. Azt sem értem, Europában miért van rajta Rakuten, meg az a pillangós dedikált gomb (amúgy ez minek a logója? :DDD ), ellenben Disney+, meg HBO nincs, ami talán sokkal népszerűbb a kontinensen. Node a kérdés: létezik új Philips OLED-ekhez kis kompakt távirányító. Nekem a számbillentyű sem kell, 15 éve tuti nem használtam.

(#35069) Degeczi válasza kojak007 (#35068) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Láthatóan (nem csak a Rakutenből, hanem a célszerűtlenül hülye, látványközpontú designból is) nem a kontinensen tervezték a távvezérlőt...
Bármelyik gomb egyszerűen átmappelhető másra (így pl. HBO alkalmazás indítására is), ez is Android előny.

[ Szerkesztve ]

(#35070) oszy válasza kojak007 (#35068) üzenetére


oszy
veterán

Egy nagyon jó megoldás a gombok átprogramozására.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#35071) dropi válasza oszy (#35070) üzenetére


dropi
aktív tag

Én ezt már próbáltam, de valami olyan kisegítő beállítást akar, amit nem találok. Ahová odadob, ott már mindent engedélyeztem neki, mégis feldobja ezt az ablakot. Aztán feladtam :D

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#35072) Degeczi válasza dropi (#35071) üzenetére


Degeczi
nagyúr

806-on nekem működik szépen

(#35073) echterion válasza oszy (#35070) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi, erről nem tudtam. Végre lesz haszna az enyémen lévő Netflix gombnak. :DD

**********

(#35074) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Hát nálam a Philips kb végleg elrúgta a pöttyöst. Az új TV amit küldtek a másik helyett, ciripel ami ha csönd van iszonyat idegesítő + bizonyos tartalmaknál 1 - 2 fekete csík van vízszintesen a tartalomban és az extra, hogy van hogy ezek mozognak is.
Elmondtam szerviznek, hogy ez tartalom függő tehát nem fixen van ott, látszik. Csináltam videót amiben a Sárkányok háza (HBO Max) első részének azon jelenetei voltak amik problémásak.
Következmény :
Felhívott a Szerviz Kft. vezetője, hogy ok elviszik a TV-t de szerinte ez földhurok és valamelyik rádugott eszközöm vagy azok összessége okozza. Ezért szerinte teszteljem le ha gondolom, hogy nehogy az legyen, hogy elviszik a TV-t aztán visszaküldik mert semmi baja csak nálam van valami.
Ezzel nem is lett volna semmi gond ha már miközben soroltam mik vannak bedugva ne sápítozott volna.
Az eszközeim :
- HDMI1 - PC
- HDMI2 - AVR
- HDMI3 - Műholdvevő
- Koax - DVB-C
- UTP kábelen a hálózat
Kérdem én minek rakják rá ezt a sok bemenetet ha ezek potenciális veszélyforrások és a Szervizük vezetője szerint a Wifi az amin a legjobb ha tartalom érkezik a TV-re ...
De ami kiverte a biztosítékot, hogy azok után, hogy elmondtam neki, hogy csak bizonyos tartalmak alatt látszik tehát a példának felhozott Sárkányok háza alatt sem végig azt kérte, hogy You Tube -n egy demo videó -t nézzek meg, hogy azon előjön e a hiba, ha mindent kihúztam a TV-ből.
Kérdeztem, hogy miért nem mindegy, hogy az HBO Max, Disney +, NETFLIX vagy mi az ami alatt ezt megnézem ha az a teszt, hogy földhurok van vagy egy rádugott eszköz okozza e ezt. Erre jött a mellébeszélés és a hülye érvek a You Tube mellet ...
Értitek a Sárkányok háza az HBO Max -on nem jó mert ott már tudom melyik jelenetekre kell ránézni ...

Ok TV le a falról -> garázsból a doboz előkeres a talpa miatt rárak és teszt.
A csíkok persze akkor is mennek ide - oda ha nincs semmi a TV-be bedugva. Persze van hogy állnak csak ott vannak a képen nyílván ez is zavaró. Csináltam is egy videót a videóba rámutatok a csíkokra és elküldöm neki.
Felhív és azt mondja ő nem látja a csíkokat amikről beszéltem.
No most itt van a videóból az a részlet ahol bemutatom, hogy a optimális és az optimális játékmód kapcsolgatásával tiggerelődik a csík mozgása. Itt meg az amikor kihúzom a HDMI kábelt amivel a PC -vel össze volt dugva, hogy a HDMI opciók állíthatók legyenek. A csíkok persze mennek tovább.

A dühítő az, hogy megkér valamire, hogy csináljam meg, utána felhív és van pofája azt mondani, hogy ő nem látja és néztem e YT videót is ...

[ Szerkesztve ]

(#35075) kojak007 válasza Degeczi (#35069) üzenetére


kojak007
tag

ez szuper, köszi Degeczi és oszy,

ez amúgy azt is jelentheti, hogy létezik olyan univerzális kis kompakt, de igényes távkapcsoló, amit összehangolhatok a philips tv-vel és aztán meg remap-elem a gombokat arra akár amira akarom?

(#35076) Degeczi válasza kojak007 (#35075) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, és mivel bőven van USB port, lehet olyan is.

(#35077) rainman72 válasza gyugyo79 (#35074) üzenetére


rainman72
nagyúr

A függőleges csíkok az vertical banding.
Látszik rendesen a videón.
Grey teszten még jobban látszik de sajnos az is a [youtube-on] van :DDD
Erre nehezen gariznak sajnos.
Nálam kb 20 Philipsből egy se volt ilyen sávos.
Viszont Lg VA panel igen,de a Hisense oleden is van sajnos
Szóval nem egyedi viszont a Philipsre eddig nem volt jellemző ez a hiba.
A vizszintes viszont nem tudom olyat se láttam még :F
Mi ez a tipus?VA panelnek tippelném :F

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#35078) RVR400 válasza rainman72 (#35077) üzenetére


RVR400
veterán

Kíváncsi vagyok, hogy nekem a TCL hibájához mit fognak szólni, amit szabad szemmel is csak full sötétben látni, nem még videót csinálni róla. :D

(#35079) blakey válasza gyugyo79 (#35074) üzenetére


blakey
titán

No most itt van a videóból az a részlet ahol bemutatom, hogy a optimális és az optimális játékmód kapcsolgatásával tiggerelődik a csík mozgása. - ez valóban interferencia zavarra utal, amit akár a földhurok is okozhat, egy földhurok-leválaszt megoldhatja. De, első körben egyesével csatlakoztasd az eszközöket és úgy próbálgasd. Az nem számít, hogy másik készülékkel nem volt probléma, nálam is volt földhurok- probléma, sony érzékenyebb volt rá, Panasonic szerette, Philips, LG meg nem problémázott. A ciripelés is lehet külső hatás miatt, de nem feltétlenül a csatlakoztatott eszközök közül előfordulhat, hogy ugyanazon az elektromos-hálózati körön lévő másik eszköz okozza a problémát.
Itt meg az amikor kihúzom a HDMI kábelt - ilyet többet ne csinálj, működés közben nem húzogasd a HDMI-kábelt, kikapcsolt, készenléti állapotban "húzogasd".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35080) Killer01 válasza Degeczi (#35072) üzenetére


Killer01
őstag

Akkor segíts picit, menüben hová rakja telepítés után mert nem találom ? :B ?

(#35081) gyugyo79 válasza blakey (#35079) üzenetére


gyugyo79
addikt

Kérdés ahhoz hogy földhurok legyen nem e kellene valami amin keresztül az létrejön.
Tehát ha nincs a TV-be semmi sem beledugva és a TV ugye egy nem földelt "borotva" zsinórral van a 220 -ba akkor is létrejöhet e. Szerintem nem, de ha alátámasztod valami jó indokkal akkor szívesen tanulok. Lehet én nem tudok valamit.

Azért húzom ki a HDMI -t menet közben mert az kell, hogy váltani tudjam az adott opciót és prezentálni, hogy mikor semmi sincs bedugva a TV-be csak a saját nem földelt tápcsatlakozója akkor is ott a hiba.
A hiba igen tényleg olyan mintha földhurok okozná. Viszont azt hogy ha csak a saját tápja van beledugva + hogy nincs ott állandóan csak bizonyos tartalomnál?

Az interferencia és egy hálózat rész pld. jó tipp és ki fogom próbálni. Köszi.
Mondjuk ez jobb lett volna ha attól jön aki a szerviz vezetője ;) pld. a nem látom a csíkokat helyett ...

[ Szerkesztve ]

(#35082) Mikika válasza gyugyo79 (#35081) üzenetére


Mikika
aktív tag

Az új villamoshálózatoknál a nulla és a föld össze van kötve

Forever Apple

(#35083) alaves válasza gyugyo79 (#35081) üzenetére


alaves
addikt

A lakás másik részén is ilyen volt? Könnyen lehet, hogy valamilyen elektromos eszköz okozza, esetleg nemcsak a lakásodban, de lehet hogy a közelben valahol.
(CRT-s analóg időszakban nálam rádióadó közelsége okozott ferde csíkozódást, de csak teletext dekódert nem tartalmazó TV-n)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#35084) gyugyo79 válasza Mikika (#35082) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szóval pld aki ezt írta nem jól írta ?
" Most hogy egy kis kitérőt tettünk, térjünk vissza a földelésekre. Azt már említettem, hogy több féle föld van jelen. Normál gyári erősítő esetén nem rendelkezik a tápegység és maga a készülék földeléssel. Így videó, tv, dvd lejátszó, projektor esetén nem találkozhatunk föld hurokkal. Sőt egy földelt készülék becsatlakoztatása esetén sem, annak ellenére hogy esetenként az adott készülékben minden fajta föld egyszerre van jelen. Ugyanúgy van életvédelmi föld és jelföld. Esetleg digitális föld."

Amúgy az én földhurok tudásom kb. ennyi röviden :
A földhurok-áram az a vezetőn folyó áram, melyet két földelt pont közti potenciálkülönbség hoz létre.
Ezért nem értem azt, hogy ha nincs semmi más akkor hogy lehet. De én nem értek hozzá így simán lehet olyan valami amit nem tudok mert még nem találkoztam vele.

[ Szerkesztve ]

(#35085) gyugyo79 válasza alaves (#35083) üzenetére


gyugyo79
addikt

Egy másik Philips TV volt előtte pont ezen a kábel végén az 85x5 ez meg 85x6 azon nem volt ilyen hiba ezen van ... Máshova még nem dugtam be de le fogom tesztelni majd ha erőt merítek rá. Nem a szomszédhoz megyek át de a lakáson belül egy másik megszakító ágra fel fogom dugni.

(#35086) Mikika válasza gyugyo79 (#35084) üzenetére


Mikika
aktív tag

Ez abban az esetben igaz ha korrekt mindenütt a betáp hálózat.
Ha nem mindenütt van földelve a mullvezeték akkor létrejöhet amit leírtál
Az ideális hálózat ami a linkben olvasható akkor természetesen nem jöhet létre
a földhurok.
Egyébként szakszerű és korrekt a cikk

[ Szerkesztve ]

Forever Apple

(#35087) Degeczi válasza Killer01 (#35080) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hát nem túl meglepő módon az alkalmazások közé... :DDD
(kezdőképernyő bal felső sarkában piros karikában a 9 fehér pötty. Onnan bármi ki is rakható a gyakran használt kedvencek sávjára az első sorba - de mondjuk a button mapper pont nem ilyesmi, csak egyszer kell beállítani)

[ Szerkesztve ]

(#35088) Degeczi válasza gyugyo79 (#35081) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Jól gondolod: mivel a TV nem földelt, ha nincs semmi rádugva, akkor földhurok sem alakulhat ki (ami egyébként kábeltv hálózaton valóban gyakori jelenség)

[ Szerkesztve ]

(#35089) gyugyo79 válasza Mikika (#35086) üzenetére


gyugyo79
addikt

Látom te jobban vágod. Szóval azt mondod, hogy így is lehet.
Szerkesztettem az előző válaszom de akkor még 1x :
"Amúgy az én földhurok tudásom kb. ennyi röviden :
A földhurok-áram az a vezetőn folyó áram, melyet két földelt pont közti potenciálkülönbség hoz létre.
Ezért nem értem azt, hogy ha nincs semmi más akkor hogy lehet. De én nem értek hozzá így simán lehet olyan valami amit nem tudok mert még nem találkoztam vele."
Köszi.

(#35090) Mikika válasza gyugyo79 (#35089) üzenetére


Mikika
aktív tag

Valószínű hogy a tévébe bedugott antenna kábel vagy a hdmi földelés ami az árnyékolás is egyben ott szed össze valamit

Forever Apple

(#35091) gyugyo79 válasza Mikika (#35090) üzenetére


gyugyo79
addikt

De a TV-be csak a táp van bedugva pont ezért és a saját alkalmazásán wifin keresztül megy a tartalom már a videó végén.
Az a HDMI kábel volt az utolsó ami bele volt dugva és azt húztam ki a videón (nem szabályosan) éppen azért, hogy lássa a szervizes, hogy ott már semmi sincs a TV-be csak a táp.
Vagy akkor már mindegy? A kihúzással nem kell, hogy megszűnjön ?

[ Szerkesztve ]

(#35092) Mikika válasza gyugyo79 (#35091) üzenetére


Mikika
aktív tag

Jelen esetben tv hiba lesz!!!!!!!!!!

Forever Apple

(#35093) Degeczi válasza gyugyo79 (#35091) üzenetére


Degeczi
nagyúr

De, továbbra is. Vége a földhuroknak amint mindent kihúztál.

(#35094) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Köszi mindenkinek. Ne haragudjatok a sok offért de mivel az áramhoz is mint sok minden máshoz is hülye vagyok. Viszont ha nálam van valami azt saját érdekem kinyomozni, de mindent nem bombáznék szét azért feleslegesen...

Tv megy vissza szervizbe aztán majd mondanak valamit, max ha szerintük jó foglalkozok megint az egésszel.

[ Szerkesztve ]

(#35095) Degeczi válasza gyugyo79 (#35094) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Dehogy, jól gondoltál mindent, és érthető, ha dühít a probléma.

(#35096) Killer01 válasza Degeczi (#35087) üzenetére


Killer01
őstag

Nem erre gondoltam, de közben meglett :) Telepítés után be kell kapcsolni a menüben, nah ott nem találtam (egyébként az Andrid beállítások - Eszközbeállítások - Kisegítő lehetőségek menü alján volt)

(#35097) bnorci71 válasza gyugyo79 (#35094) üzenetére


bnorci71
addikt

végig olvastam amiket írtál
és ahova eljutottál az a lényeg semmi nincs bedugva nem lehet földhurok, csík meg van kérdés ez "természetes" vagy nem
ciripelés lehet a tápba nem OK valami, ezt nekik is hallani kel
nekem két alaplapot cseréltek majd kaptam egy komplett új tévét. A hibákat sose tudták megimételni mindig csak a videók alapján amit csináltam.
A szerviz vezető úrral anno én is beszéltem anno jó 40 percet első alkalommal, de neki az volt az érzése én nem akarom megoldani a problémát nekem meg az, hogy már olyan dolgokkal próbálta magyarázni a jelenségeket ami nekem közelebb áll a fictionhoz mint a science-hez amik ha meg állják a helyüket akkor csak az a végkövetkeztetésem szarul van megépítve a készülék.
Ettől eltekintve azt mondom végig korrekt volt a szerviz hozzáállása a dologhoz. A készüléket elszállító szerelő is azt mondta olyan nincs ,hogy én a vásárló járjak rosszul.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#35098) Sántha Lajos


Sántha Lajos
tag

Sziasztok. Véleményt szeretnék kérni egy tv-ről ami megtetszett. philips 43pus8506. Egy Samsung aUE43 ku6000-et váltanék le vele. Ami fontos nekem, az a forgatható talp. (ugyanis amikor kormánnyal játszok autós játékokat én elforgatom a tv-t kb. 30-35 fokkal). Néztem még egy tv-t aminek jó lenne a lába lg 43uq81003lb olcsóbb is, (telekomnál könnyebben meg tudnám venni) , de úgy látom valamivel ez a Philips kicsit talán többet tud. Felhasználás : filmek hdd-ről, játék ps5, tv nézés.

(#35099) ferenck válasza ferenck (#35067) üzenetére


ferenck
senior tag

Kipróbáltam a Button Mapper-t ezzel Philips 3-in-1 távirányítóval, de sajnos amit én szeretnék hozzárendelni, a Gyorsmenü vagy a Gyakori beállítások egyikkel sem érhető el. Ezek nélkül számomra nem használható, mert a képstílust gyakran váltogatom. Van erre valamilyen megoldás?

Csak érdekességképp, vannak olyan gombok, külön funkcióval, amiket a mapper egynek érzékel, kiírja, hogy már fel van véve a listába. :F

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#35100) darkstreet89


darkstreet89
tag

Sziasztok!

Adott egy Philips 55pus7506 Tv, ma érkezett rá egy frissítés, ami gond nélkül felment. Viszont azóta használhatatlan a Series X konzol, mert ugrál az adott kép. Van valami ötlet, hogy oldható meg? Természetes vissza fele nem frissíthető, miért is ne... Már mindent meg próbáltam, konzol visszaállítás, TV visszaállítás, de egyik se működött. :W

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.