Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35351) Hebehebe válasza rainman72 (#35348) üzenetére


Hebehebe
tag

Video

És kb minden DD, HDR tartalom ilyen :/

[ Szerkesztve ]

(#35352) bala6120 válasza Hebehebe (#35351) üzenetére


bala6120
senior tag

A gyári lejátszó miatt van.
Tedd fel a maven's kodit, vagy használj külső lejátszót.

[ Szerkesztve ]

(#35353) Alien! válasza Hebehebe (#35351) üzenetére


Alien!
senior tag

F*szán be vannak sülve a színek. Egy külső lejátszóval próbáld még meg, Android tv box vagy Pc. Mivel ezek az lcd-k kvázi alkalmatlanok megmutatni a hdr valódi előnyét (8bites panel, alacsony csúcsfény) szerintem törekedj az sdr verzákra. Azok anno nekem is kategóriákkal szebbek voltak.

(#35354) Gabor970 válasza Hebehebe (#35347) üzenetére


Gabor970
addikt

nemrég vettük a 65oled806-ost, szívtam a fogam az ára miatt, de három heti használat után kicsit sem bánom már.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#35355) koppasz1986 válasza Hebehebe (#35351) üzenetére


koppasz1986
tag

Ugyanilyen volt nekem is... mondjuk nekem az sdr is trágya volt... kuka a tv szabadulj meg tőle ha tudsz.. nincs rá semmilyen beállítás amivel jó lenne én hónapokig próbálkoztam... próbáltam a szervízt, de leráztak már anyáztam is a végén... végül meghirdettem féláron, eljött érte egy gyerek, hálistennek mikor meglátta mekkora úgy elvolt ájulva, hogy a képminőséggel nem is foglalkozott fogta azt vitte... utána pár napig féltem, hogy a telefon csörögni fog vagy vissza állít vele, de szerencsére nem jött :DD

(#35356) Hebehebe válasza Alien! (#35353) üzenetére


Hebehebe
tag

Köszi mindenki, futok egy kört pc-vel rajta hátha, meg nézek nem gyári progit szorítok h "csak" az legyen, bár az is szégyen hogy régen a tv tv volt most meg kell hozzá 8 távirányító hogy használható legyen.. :)

(#35357) alaves válasza Hebehebe (#35351) üzenetére


alaves
addikt

A belső lejátszóval és YT app-al is jónak kell lennie.
-új 101.000.178.222 fw: [link]
-2perces áramtalanítás
-'TV újrahangolása' (gyári visszaállítás)
-'HDR Film' képmód (DV-nél bármelyik)
-'HDR perfect:ki' és 'élesség:0'
Próba demo: [link] (USB HDD-ről vagy médiaszerverrel DLNA átkódolás nélkül)

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#35358) MrRL19


MrRL19
senior tag

Hali !

Philips 65pus8505 ambilight tv , hibás betört kijelző! tavaly decemberi sérülést leszámítva hibátlan ... Mit érhet így kb? :F

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#35359) Kaba válasza MrRL19 (#35358) üzenetére


Kaba
veterán

Kérdezheted az árazós topikban is. A legegyszerűbb lenni feltenni a jófogásra és várni az ajánlatokat.

[ Szerkesztve ]

(#35360) MrRL19 válasza Kaba (#35359) üzenetére


MrRL19
senior tag

Oh bocsi igaz inkább oda írok , igen egyébként ide apróra is felraktam nem régen hátha valakinek pont ilyen kellene ... :)

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#35361) Alien! válasza alaves (#35357) üzenetére


Alien!
senior tag

sztem pont ne demókkal teszteljen, mert azok elég harsányra vannak keverve, kevésbé jönnek elő ezek a hibák (bőrszín pl).

(#35362) alaves válasza Alien! (#35361) üzenetére


alaves
addikt

A fórumtárs által használt 'dual layer'-es remux anyag megzavarhatja a belső lejátszót (amely egyébként is csak a HDR adatot dolgozza fel mkv-ből), ezért gondoltam, hogy előbb egy biztos 'single layer'-es anyagon kellene megnézni, aztán jöhet a többi.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#35363) Hebehebe válasza alaves (#35357) üzenetére


Hebehebe
tag

Köszi, haladunk, Fw az eddig is az volt, viszont Az alap media lejátszó az kuka, VLC vel használhatóbb, de normális képe akkor volt amikor Pc-re dugtam, De nem hiszem el hogy mindenki gépről nézné a filmeket :D valami valami normális androidos lejátszó ami mindent normálisan visz? Kodi V Plex-et tegyem fel esetleg? Ki mivel használja?

(#35364) Degeczi válasza Hebehebe (#35363) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Már tegnap is ajánlotta más, h a Maven féle Kodi buildet rakd föl (az kezel MKV konténerben is DV anyagokat), nem kell más.

[ Szerkesztve ]

(#35365) Hebehebe válasza Degeczi (#35364) üzenetére


Hebehebe
tag

Pont arról az 1 sorról lemaradtam :D már keresem is, köszönöm!

(#35366) alaves válasza Hebehebe (#35363) üzenetére


alaves
addikt

A jelenség, amelyet produkál a TV-d: poszterizáció. Próbáld akkor a maven's kodi-t, de attól még pl. a YT app-on is jónak kell lenni a HDR-nek (és a belső lejátszónak sem szabad ilyen hibát produkálnia). A dinamikus kontraszt, a HDR perfect és az élesség hozzáadása szokott fokozott poszterizációt okozni.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#35367) Alien! válasza Hebehebe (#35363) üzenetére


Alien!
senior tag

kodi mavent próbálj vagy a Vimu mediaplayert. Amúgy egy x96 max androidos box Coreeleccel vagy egy Firestick tv 4K max tökéletesen megfelelne a tévéhez.

[ Szerkesztve ]

(#35368) Gabor970 válasza alaves (#35366) üzenetére


Gabor970
addikt

kérdezném, hogy ez a maven's kodi, egy szimpla alkalmazás, vagy valami hozzáértőbb módszerrel felrakható app? kell apk telepítőt telepíteni a tv-re, majd a lejátszó apk file-ját azzal telepíteni? Ilyent még nem próbáltam :(

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#35369) Hebehebe válasza Alien! (#35367) üzenetére


Hebehebe
tag

Vimu nem nyerte el a tetszésem, LG webos-ről jöttem android tv-re hát azokra amikre használnám eddig alkalmatlan :D
De lehet ez már nem a tv hanem inkább a sw hibája, csak akinek nincs kedve sokat vakarózni csak bekapcsol és néz annak nem ez a tv való :/ Meg ez az egész android tv valahogy nem komfort. (de ez megint csak az én személyes tapasztalatom) Vagy vesz hozzá valami házimozit bízva benne hogy azon nem kell szüttyögni :)

LG-n istenes volt a lejátszó, serviio-n dnla és a beépített lejátszó vitte, és még tekerni is lehetett benne (belebökve a magic remote-al ahova akartad), ezekben a mostani lejátszókban
meg 32Xes tekerés van aztán nyomd amíg meg nem unod..
De ez már nagyon nem ide való gondolat :)

[ Szerkesztve ]

(#35370) alaves válasza Hebehebe (#35369) üzenetére


alaves
addikt

Csak mondom, hogy ha a gyorstekerésnél első pillanattól folyamatosan nyomod a OK-t, akkor 200x-os sebességgel teker (pár másodperc alatt ott van ahol kell).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#35371) Alien! válasza Hebehebe (#35369) üzenetére


Alien!
senior tag

Vimu alkalmatlan? Miért ne lehetne benne tekerni?!? Oda lépteted ahová akarod...Ráadásul visz minden formátumot, minden forrásból (smb, plex, emby, serviio), egyedül feliratot nem tud letölteni. Van benne egy zoom mód ami egy gombra pont kényelmeset nagyít a szélesvásznú filmekbe. Nekem is volt nemrég webos tévém de minden bajom volt a korlátai miatt (DTS fájt a legjobban). Ahhoz képest az android felüdülés szvsz.

(#35372) fauv


fauv
őstag

ÜDV !

Urak van esetleg valaki a csopiban aki a 65PML9506/12 miniled TV-ről rendelkezik tapasztalattal.
Vélemény, esetleg összehasonlítás alapján van e olyan mint a TCL 835 stb.

Köszi előre is

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#35373) Sántha Lajos


Sántha Lajos
tag

Sziasztok , mielőtt kihúznám a hdd-t a tv-ből , el kell valahogy távolítani , mint a laptopnál ? Ezt az opciót sehol se találom .

(#35374) alaves válasza Sántha Lajos (#35373) üzenetére


alaves
addikt

Nincs eltávolítás, ha átkapcsolsz másik forrásra, automatikusan leválasztja az USB-t.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#35375) alaves válasza fauv (#35372) üzenetére


alaves
addikt

Még senkit sem láttam itt a fórumon, akinek lenne, ezt olvasd végig: [link]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#35376) Sántha Lajos válasza alaves (#35374) üzenetére


Sántha Lajos
tag

köszönöm a választ :)

[ Szerkesztve ]

(#35377) fauv válasza alaves (#35375) üzenetére


fauv
őstag

Köszi, gyakorlatilag nem sok info, végig olvasva, nincs gyakorlati tapasztalat róla. Kár.
EMAGON 450 ezer lenne a 65-ös, ami ugye a mini LED -es TV-k között igen jó ár. Ezért gondoltam arra, hogy utána kérdezek.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#35378) taschner


taschner
aktív tag

Sziasztok! Tudom nem ide tartozik de nem találtam semmit erről a tv-ről(gaba glv-3239 32 hd led tv) a szüleimnek van és olyan kérdésem lenne ,hogy miért kapcsol be minden nap hajnali negyed háromkor pedig semmi nincs be állítva ezt kb egy hónapja csinálja .Bocsánat és köszönöm ha van válasz.

A motorozás egy élmény!!!

(#35379) stefi68 válasza Alien! (#35371) üzenetére


stefi68
addikt

Szia!
Én is mostanában Vimut használok pont az említett nagyítás miatt.
Le is fordítottam az appot de még nem küldtem el a fejlesztőnek....
Ezt az "egy gombra pont kényelmeset nagyít", hogyan kell érteni?
Button Mapperrel rámókoltad valahogy az egyik távirányító gombra ezt a funkciót?
Hogyan?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#35380) rainman72 válasza fauv (#35377) üzenetére


rainman72
nagyúr

Volt már napi akcióba olcsóbb,400e is.
Voltak LD problemák nála,blooming kapcsán.
Meg vmilyen szinten kisebb-nagyobb hibák lesznek is minden márkánál.
Lehet jobb lenne egy oled :F

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#35381) anrab válasza taschner (#35378) üzenetére


anrab
addikt

Kapcsold ki az automatikus frissítést. Valamikor régen a philips ugyanezt csinálta.
Hajnali 4-5 körül ellenőrizte a csatornákat.

(#35382) dni


dni
őstag

Sziasztok,
van egy régi AVR-em amire optikán megy ki a TV-ből a hang, van arra lehetőség egy 705-ös Philips TV esetén, hogy a gyári távirányítóval tudjam állítani az erősítő hangerejét és esetleg ki-be tudjam kapcsolni?
Valamint Ki milyen alkalmazást használ a standard Streaming appokon, Kodin kívül Androidos TV-n?
Alapvetően egy Apple TV 4k '21-et használok, a TV szinte csak megjelenítőként funkcionál, de kíváncsi vagyok, hogy kinek mi vált be.

[ Szerkesztve ]

(#35383) Degeczi válasza dni (#35382) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Optikán nincsen hangerőcsatorna (sem üzemmódvezérlés), csak a hangsáv bitfolyama, amin hangerőt csökkenteni kizárólag annak módosításával, leosztásával lehetne. Ez pedig azzal járna, h már felére csökkentett hangerőnél nem 16, csak 15 bites hangot hallgatnál, negyedére csökkentettnél 14 biteset, és így tovább. Ezért nem szokott ilyesmire mód lenni.

HDMI ARC-on azért lehet, mert ott van vezérlőcsatorna a ki-bekapcsoláshoz és a hangerőállításhoz is, ezért ott az erősítő normál hangerőszabályozása tud dolgozni, minőségvesztés nélkül.

(#35384) dni válasza Degeczi (#35383) üzenetére


dni
őstag

Köszi a választ, technikai infókat, (ezeket szerencsére ismerem is) nem írtam le pontosan mit is szeretnék.
Csak simán arra gondoltam, hogy tanítható-e a távirányító, vagy beállíthat-e a TV beállításaiban, hogy a távirányító más eszközt is vezéreljen?
Korábbi webOS 3.5-el rendelkező TV-men fel be tudtam állítani kapcsolódó eszközként egy Pana soundbart és annak a hangerő parancsai irányították az ős Technincs DA-10-es erősítőm.
Valamint az Apple TV-nél is van lehetőség hasonló tanításra, ott simán az infra commandot tanítottam be, a némítás gombra állítottam be az erősítő ki-be kapcsolását, HDMI CEC kapcsolaton keresztül pedig automatikusan ki-be kapcsolja a TV-t, tehát így egy távirányítóval elvagyok az esetek nagy részében.
Nem volna rossz, ha a Philips TV távja is "univerzális" lenne, hiszen az Apple TV-t CEC-en vezérli, már csak a hangot kellene megoldanom.

(#35385) bnorci71


bnorci71
addikt

Nem mondom, hogy ettől boldog vagyok vagy megnyugtat, de legalább kiderül nem nálam van a hiba....viszont ezek szerint az fw-ben amit nem sikerült eddig rendesen összerakni a fejlesztőknek.
tegnapi hozzászólás

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#35386) Degeczi válasza dni (#35384) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Aha, valóban félreértettelek... Mondjuk szerintem a mai Philips távvezérlők amúgyis ritka vackok, jobb lehet bármilyen másfajta tanítható, talán Logitech Harmony ha létezik még, azon kényelmes volt annak idején az ilyesmi (tudja, mit kell használni az adott üzemmódhoz, min kell a hangerőt, bemenetet állítani)

(#35387) dni válasza Degeczi (#35386) üzenetére


dni
őstag

Van egy régebbi Harmonym is, fel is programozttam, de azzal nem megy a hangvezérlés. WPP. :D

[ Szerkesztve ]

(#35388) freelanced


freelanced
addikt

Üdv,

Tudtok esetleg javasolni Philips 58PUS8506-hoz optimális beállításokat?

Köszönöm :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#35389) taschner válasza anrab (#35381) üzenetére


taschner
aktív tag

Bocsi de nem találtam benne hogy automatikus frissítés és nem tudtam meg csinálni. Próbáltam gyári vissza állitást de ugyan az maradt az eredmény.

A motorozás egy élmény!!!

(#35390) redhunter


redhunter
senior tag

Sziasztok ,volt egy problémám amit átmenetileg megoldottam pár hónapig.Miszerint a régi QS sorozatú erősítőbe optikai ment a hang egy 65PUS 7304-ből,de az HBO Maxon és a disney-n nem volt 5.1 hang .Vettem egy HDMI arc audio extractort és abba megy a HDMI a tv-ből abból pedig az optikai az erősítőbe.Viszont mostanában elkezdte azt csinálni hogy filmnézés közben egyszercsak megjelenik a tv hangszóró bekapcsolva felirat és kilép a filmből vissza a menübe.Utána ha elindítom csak akkor van 5.1 hang ha előtte én rányomok az audio kimenet választóban a HDMI hangrendszer re.Aztán lehet hogy utána végigmegy 2 órát a film,de olyan is volt 10 perc alatt 3 szor lépett vissza a menübe ugyanazzal a hibával.

[ Szerkesztve ]

PSN - RedFoxHun

(#35391) Hitch


Hitch
aktív tag

Sziasztok!

philips 70pus7805-t ha valaki szeretne a dunakeszi euronics üzletben van egy csomagolássérült 235.000ért.

ha nem jó ajánlat sorry, a jó szándék vezérelt.

[ Szerkesztve ]

(#35392) rainman72 válasza Hitch (#35391) üzenetére


rainman72
nagyúr

Lehetne közelebb is
Kéne egy 70s tv :F
Ára jó :C

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#35393) Hitch válasza rainman72 (#35392) üzenetére


Hitch
aktív tag

Ugye.

[ Szerkesztve ]

(#35394) Hannibal78


Hannibal78
csendes tag

Követem.
Én 65" öst rendeltem..

(#35395) rainman72 válasza Hitch (#35393) üzenetére


rainman72
nagyúr

Mondjuk ez inkább tünik bemutató darabnak mint csom.sérültne :C
Már kifutott régebben.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#35396) Hitch válasza rainman72 (#35395) üzenetére


Hitch
aktív tag

Hát ennyiért hátha valakinek jó lesz így is…. :) Max megnézi mennyit futott….

[ Szerkesztve ]

(#35397) Sántha Lajos válasza freelanced (#35388) üzenetére


Sántha Lajos
tag

Szia. Kép beállításra gondolsz? Én egyénileg csináltam egy nappali, meg egy esti beállítást, mert én úgy láttam hogy úgy mint az előző tévémnél az alap beállítások nem jók. Egyik sem. Nekem nem pont ez a tv-m van mint neked, az enyém a 43pus8506/12 modell.

[ Szerkesztve ]

(#35398) rainman72


rainman72
nagyúr

Bekerült a Tkom kinálatba jóval olcsóbban a Philips Olded807.
Jelenleg még nem kapható státuszban van :DDD

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#35399) Kaba válasza rainman72 (#35398) üzenetére


Kaba
veterán

Több újabb Philips modell is bekerült a kínálatba, szintén olcsóbban, mint másutt pl. a 8507-esek.

[ Szerkesztve ]

(#35400) rainman72 válasza Kaba (#35399) üzenetére


rainman72
nagyúr

Láttam.
8807 kéne :D
Vagy egy Xiaomi 75Q1 jó áron(bolti ártól olcsóbban,habár a 380e se rossz) :U

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.