Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7451) concret_hp válasza adalbert1 (#7446) üzenetére


concret_hp
addikt

ezek szerint visszanyerted magad? (ha 30-ra megvan a 25bi)

amugy a tourokhoz: utóbbi napokban egész jól elevezgetek azzal, hogy van valami sejtésem az Mszámról, meg kicsit odafigyelek hogy mit cisnálnka a többiek :U
persze ilyen 100+$ tourokon ez nyílván alap, de 10$-n elég :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7452) adalbert1 válasza concret_hp (#7451) üzenetére


adalbert1
veterán

Nem, everesten bebuktam azt a maradék pár dolcsit, bossra raktam fel 400€-t, a dolog szépséghibája, hogy csak $-ban van meg a kellő buy in (persze így is már 85€ nyerőben vagyok, ami elég jó ahhoz képest, hogy -30-ban kezdtem).

Remélem hónap végéig még sikerül eleget összeszedni + a rakeback és a bónusz is jól megdobja.

Ami még nem tetszik a bosson, hogy az SH asztalok csak 5 fősek, ez hosszú távon szerintem jelentős minusz lehet a több vakrakás miatt.

Azután az is gond, hogy omaha asztalból szinte csak H/L-ból van full table, abból is csak PL10-en, ahol az emberek nagy része szinte teljesen világtalan.
Van egy gyerek, aki mindig ott ül valamelyiken, nem is játszik annyira rosszul a mezőnyhöz képest. Néha beül High SH-ra, ott viszont szinte mindig bukik. :)

Visszatérve a Hold 'em-hez : érdekes, hogy már akár NL10 €-on is találkozni jópár regularral, persze nagy részük magyar... Érdekes hogy van köztük olyan is, aki fél éve is itt játszott, ugyanezen a limiten. Vajon ennyire gyengének érzik magukat, vagy ennyire költik a br-t hogy nem mennek feljebb (vagy tényleg ennyire gyengék lennének)?

Szerk.: tourokkal az a legnagyobb problémám, hogyha az elején nincs semmi játszható lapom, akkor még suited connectorral is nehezen tudok flopot nézni, mindig van valami notórius emelgető (persze ez az alacsony nevezési díj hátránya). Kopik a stackem, kiesnek a gyengébb/szerencsétlenebb playerek, utána meg általában coinflipre kell feltennem a maradék zsetont.
Ideális esetben persze lehet vakokat is lopni rendesen, vagy lestackelni valaki(ke)t, úgy már eléggé jól lehet előre menetelni.

[ Szerkesztve ]

(#7453) Vandit. válasza adalbert1 (#7449) üzenetére


Vandit.
addikt

Na rosszul mondtam, bár a lényegen nem változtat.

Itt a parti egészben.

Hely 0: Le_Croquant (25,716 zsetonokban)
Hely 2: Cheyenne zz (439,607 zsetonokban) (a gombon)
Hely 5: lacika830317 (16,700 zsetonokban)
Hely 6: Korpuskel (31,294 zsetonokban)
Hely 7: Seroga1979 (88,304 zsetonokban)
Hely 8: fikumik (85,578 zsetonokban)
Hely 9: mpeti (28,972 zsetonokban)
*** Blind-Bet-kör *** :
lacika830317: Blindot betesz (3,000)
Kiosztva mpeti: Ákő
játékosnakKiosztva mpeti: Dkő
játékosnak*** Pre-Flop *** :
Kiosztva Cheyenne zz: Áká
játékosnakKiosztva Cheyenne zz: 5kő
játékosnakKiosztva mpeti: Ákő
játékosnakKiosztva mpeti: Dkő
játékosnakKorpuskel: Fold
Seroga1979: Fold
fikumik: Fold
mpeti: Call (3,000)
Le_Croquant: Call (3,000)
Cheyenne zz: Bet (21,000)
lacika830317: Fold
mpeti: Raise (25,972)
mpeti: All-in (28,972)
Le_Croquant: Fold
Cheyenne zz: Call (7,972)
*** Flop *** : 2ká 10kő 2p
*** Turn *** : [ 2ká 10kő 2p ] 9t
*** River *** : [ 2ká 10kő 2p 9t ] 5p
Kiosztva Cheyenne zz: Áká
játékosnakKiosztva Cheyenne zz: 5kő
játékosnakKiosztva Cheyenne zz: Áká
játékosnakKiosztva Cheyenne zz: 5kő
játékosnakKiosztva mpeti: Ákő
játékosnakKiosztva mpeti: Dkő
játékosnakmpeti: Lapokat megmutat
Cheyenne zz: Lapokat megmutat
*** SUMMARY ***
Pot: 63,944 | Szolgáltatási díj: 0
Board: [ 2ká 10kő 2p 9t 5p ]
Le_Croquant veszített 3,000
Cheyenne zz megtett 28,972, megnyert 63,944, nettó 34,972 Mutat [ Áká 5kő ] (két pár ötös és kettes)
lacika830317 veszített 3,000
Korpuskel veszített 0
Seroga1979 veszített 0
fikumik veszített 0
mpeti veszített 28,972 Mutat [ Ákő Dkő ] (egy pár kettes)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#7454) adalbert1 válasza Vandit. (#7453) üzenetére


adalbert1
veterán

Én ezt nem Call-reraiseként játszottam volna, hanem simán raise all in, de kíváncsi vagyok a többiek véleményére is.

Gyakorlatilag mivel ő emelt és már bent volt majdnem annyival a potban mint a te all in-ed, ez eléggé easy call a részéről, még ha tudja hogy verve is van preflop.

Ez a magyar HH meg eléggé olvashatatlanul néz ki...

(#7455) Vandit. válasza adalbert1 (#7454) üzenetére


Vandit.
addikt

Igazad van. Amikor ezt megléptem, már tudtam, hogy nem jól tettem. Egyből allinre kellett volna mennem vagy raise-allin, de semmiképpen sem így. Én saram sajna, de ez még nem is lett volna akkor baj, ha nem jön le az 5-ös. :(
Hogyan tudom feltenni hh.orgra?

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#7456) adalbert1 válasza Vandit. (#7455) üzenetére


adalbert1
veterán

Copy-paste, legalábbis angol hh-k esetén simán megeszi hogy csak bemásolja a szöveget, magyar esetén passz...

Hát ha nem jön az 5-ös, akkor dupláztál volna. De tegyük fel, hogy bármi van a kezében. Emel 21k-ig, hogy elvigye a vakokat, az hogy csak call volt előtt, gyengeséget mutat. Gyakorlatilag mindenkinek sokkal kisebb a stackje, tehát nyugodtan nyomhatja az ilyen akciókat.
Azt a maradék 7-8k-t meg akár egy 2-3-mal is becallolja, ebben a szituációban.

(#7457) Vandit. válasza adalbert1 (#7456) üzenetére


Vandit.
addikt

Igaz. Mondanom sem kell, hogy megnyerte a tornát. És nem csak az idegesít, hogy lejött neki az 5-ös, hanem, hogy folyamatosan mákja volt, itt sem kellett volna legyen. Ezelőtt már ültünk együtt kisebb stackkel és mondanom sem kell, hogy milyen mázlija volt. 35s-el emelget elölről QQ adja buttonról és lejön flopra 3x5, magyarul két párja lett ilyen hulladék lapokkal és ez csak egy a sok közül. Gyakorlatilag bármivel indult, bárhonnan nyert. Már a torna elején odaírtam hozzá megjegyzésben, hogy mákos, ráadásul, akkor is lemákolt már, erre nem ő ejt ki? :)

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#7458) concret_hp válasza adalbert1 (#7454) üzenetére


concret_hp
addikt

ollé de legalábbis mindenképp emelni, a call az nagyon nem jó

Vandit: nem az a baj, hoyg mákja volt, hanem hogy rosszul jtászottad :)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7459) Vandit. válasza concret_hp (#7458) üzenetére


Vandit.
addikt

Igaz, de nem csak erről a partiról beszéltem. És elég nagy baj, hogy mákja volt. Nekem a 1x out-ra sem jön le, neki meg a 3-ra lejön és nem egyszer. És nem biztos, hogy raise-allinre eldobta volna, tekintve az addigi játékát, de mindegy IJ. :)

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#7460) adalbert1 válasza Vandit. (#7457) üzenetére


adalbert1
veterán

Mondjuk az, hogy mákja volt, lehet hogy annak is köszönhető, hogy többen rosszul játszottak ellene...
Például én a QQ helyében (persze itt se tudjuk hogy melyik szakaszban vagyunk, mekkora vakokkal és stackekkel, mekkora volt az emelés) biztos visszaemeltem volna valamennyit, már csak azért is, hogy kiderüljön milyen erős a lapja + dobassak a sb+bb-al (ha esetleg csak kis emelés volt, akkor pont azért hogy ne mákoljanak le valami hasonló szeméttel).

(#7461) Vandit. válasza adalbert1 (#7460) üzenetére


Vandit.
addikt

Jah, de te emelnél egyszínű és nem kapcsolódó lapokkal legelsőnek? Mert ő emelt és adta is, ha volt visszaemelés csak nem tudom mire, bár végülis volt kb.21% esélye a QQ-val szemben.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#7462) adalbert1 válasza Vandit. (#7461) üzenetére


adalbert1
veterán

Ezzel konkrétan utg-ből nem, csak nagyon speciális helyzetekben...

Én pl. legutóbb hasonló szituációban így játszottam QQ-val.

Lehet, hogy preflop és flopon is nagyobbat kellett volna emelni, de úgy voltam, ha kapok egy reraiset még mindig el tudom dobni ha úgy ítélem meg a helyzetet + még mindig marad olyan 15 bb-om (már flopon nézve). A magasabb overpairt kizártam, legalábbis flopon mindenképpen már mindenképpen úgy hogy nem kaptam reraise-t, nagyrészt már preflop is, egy AA v. KK nem hiszem hogy 3 fővel akart volna flopot nézni.

Ennek ellenére kíváncsi lennék a többiek véleményére, hogy ez jó lejátszás volt-e, vagy ők máshogy csinálták volna? Mert szerintem minimális kockázattal sikerült maximálisat nyerni vele.

(#7463) concret_hp válasza adalbert1 (#7462) üzenetére


concret_hp
addikt

4-5 ezerre emeltem volna preflop. a minréjzzel gyakorlatilag elárult magas pocketed van, másrészt a button vagy, még az is hihető, hogy csak el akarod lopni a kasszát (mondjuk azért annyira nem hihető :) )
QQ külön problémás, ha jön egy A vagy K flopban, ellen csekkel, mit csinálsz?
van előtte durván 14.5K, a pot meg 7K.
ha belenyitsz a potba az minimum 5 ezer, marad előtted 9, nem túl jó helyzet, akár mit csinál az ellen. ha bedopja akkor persze jó. ha rádtolja mit csinálsz? bent a stacked fele már... ha csak adja, és turnon csekkel, riveren be kell tenned a maradékot is abban biztos lehetsz :)
csekkel meg nem fogsz végigmenni jó eséllyel.

szóval a minréjz nem tűnik túl jónak :)

a 4-5K-ra (mondjuk 4500) ha visszatolja, akkor valszeg dobni kell, persze ha tudjuk hogy sokat emel meg stb. akkor call.
btw: mondjuk 22van nála, emel 1800-ra, minréjzelsz 3000ig, pot 5700 ha jól számolok, és erre kell 1200at adnia. ha még 5K-t ki tud húzni belőled, már meg is van az oddsa a callra (nagy vonalakban)
emel 1800, te 4500ig, pot: 7200, erre kell megadnia 2700-at, hogy közel korrekt oddsa legyen feltételeznie kell, hoyg minden zsetonodat elnyeri ha bejön neki a set , de igazából nem lehet megadni.
namost ez tulképp a 22-99 tartományra mindenképp igaz.

egyébként allin is lehet menni, ha nem túl jó playa az emelő. ha csak a vakokat, meg az emelést viszed az sem rossz, 3al nő az M-ed, ha meg adja, és nincs AA/KK akkor pluszev volt. ha meg AA/KK van nála, akkor meg valószínűleg mindenképp beszívod :D

egyébként ha az ellen helyében AA/KK lenne nálam, biztos nem emelnék tovább, hanem flop csekkréjz, vagy: egy majdnem minbetet eleresztenék, hogy olyan oddsot kapj, amire tuti megadod, ha már emeltél példának okáért, mondjuk 5500ig emelek, 9400as potra kell adnod 2500at, gondolom nem dobsz el egy QQ-t :)

persze ellenféltől/readtől függően azért más is elképzelhető :)

(gondolom már nem a ribájos időszakban volt ugye?)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7464) adalbert1 válasza concret_hp (#7463) üzenetére


adalbert1
veterán

Hmm, lehet hogy nem ártana valami tournamentes könyvet is elolvasnom már így pár év játék után. :)) Ezen a vonalon még néha hihetetlen lámának tudom érezni magam.

Nem, nem rebuyos volt már...

Pont az volt a bajom, hogy az a 3 bb-ig emelés bármit takarhatott volna, így inkább ki akartam ugrasztani a nyulat a bokorból... Úgy hogy a SB is callolt, már érdekesebbé vált egyből a szituáció.
Itt már gyakorlatilag bármivel megérte megadni az emelést neki, viszont a magasabb pocketet majdnem teljesen kizártam, 3 ember esetén ha AA/KK lett volna nála már szerintem itt all in megy.

Így átgondolva a gondolatmenetet, amit vázoltál már teljesen más nézőpontból figyelem a helyzetet (legalábbis az oddsok oldaláról, akkor az nem is járt a fejemben :B, inkább több infót akartam szerezni a lapjáról)

Ha flopon A v. K van, és ugyanezekre az emelések zajlanak le, csak visszaemel még rám, akkor szerintem eldobtam volna...
Ha viszont check-check, akkor megpróbálkoztam volna egy hasonló (3K) bettel, jobb esetben dobnak mind a ketten, rosszabb esetben rámtolják és én dobok... Legrosszabb esetben meg callolnak, az már nehéz lépés lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#7465) L|zsidoboz válasza adalbert1 (#7462) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Hu, ezt azért inkább ne mutogasd szerintem. ;)
QQ-t eldobni ilyen vakszintnél. WTF. :Y

Good to be good, but better to be lucky.

(#7466) adalbert1 válasza L|zsidoboz (#7465) üzenetére


adalbert1
veterán

Pont ezért tettem be, mert kételkedtem a helyességében a lejátszásnak (de még mindig nem tartom utólag se olyan rossznak, mint amig Vandit említett, tehát csak call hátulról), hiába tournamentből még mindig amatőr vagyok...

Viszont ha úgy readelem, hogy KK/AA, akkor eldobtam volna, más kérdés hogy ez mennyire sikerült volna. :)
Mondjuk ez is ellenfél függő, sokan vannak, akik a TT helyében már preflop visszatolták volna.

(#7467) L|zsidoboz válasza adalbert1 (#7466) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Nálam itt a standard játék emelés 5000-ig, utána all-in kerülni flopon (ha csak nem jön valami extreme rossz flop, pl. A K x, és az ellenfél betolja előttünk, de az sem minden ellenfél ellen fold).
KK-AA-t mégis hogy tudsz ilyen szakaszban readelni, mivel bármilyen pp és Ax rádtolhatja az all-int?

Good to be good, but better to be lucky.

(#7468) Bonyi96


Bonyi96
csendes tag

Hú tegnap mlyen menet volt...
No limit draw póker verseny közepe, mindkettőnknek sok zseton. Srác minimumot emel, én meg négy-flösre megadtam nagyvakból, pont kijött a banki esélyre. Egyet cserélt, na mondom két párja van(logikus, nem)? Én is egyet cseréltem, bejött a flös. Emelt egyet, én vissza, all-in, elfogadtam. Bemutatta a fullt. Kérdem én: Mennyi az esélye annak, hogy 1-1 ellen egyszerre csináljuk meg a flöst és a fullt?? :F

EEE-> Erő, Erkölcs, Egyetértés. Since 1899...

(#7469) adalbert1 válasza Bonyi96 (#7468) üzenetére


adalbert1
veterán

5 Card Draw volt?
Mi 32 lapost szoktunk olyanból játszani, fullra van 4 outod, flush-re szintén van 4, gyakorlatilag ugyanannyi esélyetek van javulni.
Azt hogy egyszerre mindkettőtöknek bejöjjön nincs most túl sok kedvem és időm kiszámolni.

L|zsidoboz : igaz, igaz. Itt már nem emlékszem, hogy addig hogy játszott a gyerek, max. abból tudtam volna readelni... Nekem az is furcsa volt, hogy TT-vel nem tolta rám, Jobb esetben nekem kisebb párom van, rosszabb esetben coinflip neki, még rosszabb esetben meg magasabb párom van, viszont annak a legkisebb a valószínűsége. Gondolom callolni is azért callolt, mert AK-ra tett.

Szerk.: király, most nézem, hogy i4-on már elértem a rakebackhez szükséges rake mennyiséget! :C

[ Szerkesztve ]

(#7470) Bonyi96 válasza adalbert1 (#7469) üzenetére


Bonyi96
csendes tag

aha, 5 volt.

EEE-> Erő, Erkölcs, Egyetértés. Since 1899...

(#7471) Grass


Grass
aktív tag

Na ezt hívom lapütközésnek.
És végre a fasz jó végére kerültem!
[link]

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#7472) L|zsidoboz válasza adalbert1 (#7469) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Ha AK-ra tett volna, akkor rádtolja, mert jobb lapja van. :DDD

Good to be good, but better to be lucky.

(#7473) adalbert1 válasza L|zsidoboz (#7472) üzenetére


adalbert1
veterán

Oké, de ha concret_hp szerint egyértelműen elárultam a magas párom ezzel az emelgetéssel, akkor vajon mire tehetett, ha megadta az all in-t? Vagy csak reménykedett, és a pot miatt adta volna? :U
Mert ha tegyük fel úgy readelt hogy ezekkel a kis emelésekkel csak el akarom vinni a potot, és utána total air-rel blöffölök, akkor érthető, hiszen az összes létező induló lap közül többet ver, mint amit nem. :)

(#7474) concret_hp válasza adalbert1 (#7473) üzenetére


concret_hp
addikt

kis emeléssel nem lehet potot lopni touron :) főleg ilyen előzmények után :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7475) concret_hp válasza adalbert1 (#7469) üzenetére


concret_hp
addikt

írj a supportnak, hogy szeretnél cashbacket!
engem beszivattak júliusban 25€-re. (ha nem lett volna badbeat jackpor elhajtottam volna őket a ****** mert a supportos hülyesége miatt volt ráadásul szvsz)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7476) SLYM válasza Grass (#7471) üzenetére


SLYM
veterán

az emeléseidet ne mindig a lapod erőssége határozza meg. pl amikor múltkor suited connectorod volt akkor kicsit emeltél, itt meg barom nagyot. szóval szerintem te is csináld azt amit mindenki. 4BB plusz limperenként 1BB ha emelsz. aztán ha van előtted emelés és nekem 3 betelned kell akkor az emelés 3x-osát emeld plusz 1x minden megadónként. ezzel olvashatatlan lesz a flop előtti játékod, max a range-edet tudják az ellenfeleid megsaccolni. szóval figyelj a preflop játékra, mert az a legkönnyebb meg a legfontosabb

(#7477) adalbert1 válasza concret_hp (#7475) üzenetére


adalbert1
veterán

Szerencsére nem kell ilyennel szórakoznom, bosson alapból megmaradt a rakebackem, új játékosoknak már nincs ez a promóció.
Ha jól emlékszem b2b-n régen is kérni kellett...

(#7478) L|zsidoboz válasza SLYM (#7476) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Én pl. nem a standard 4bb+1*limpelő struktúra szerint emelek.

Good to be good, but better to be lucky.

(#7479) concret_hp válasza L|zsidoboz (#7478) üzenetére


concret_hp
addikt

én sem :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7480) Polacheck válasza concret_hp (#7479) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Halljuk a trükköket mindkettőtöktől :D

less qq more pewpew!

(#7481) gabranek


gabranek
aktív tag

szerintetek elrontottam itt valamit? [link]
hogy turnon nem reraiselt csak callolt kizártam, hogy AT van nála. flopon emelnem kellett volna? vagy pf fold? :)

田中れいな

(#7482) concret_hp válasza gabranek (#7481) üzenetére


concret_hp
addikt

fold preflop.
turn csekk szerintem és tuti belenyit, és csekkréjz :)

Polacheck: attól függ mit kíván a helyzet :) cg-ben azért általában ekörül mozgok

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7483) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Hogy nem megy az anyjába az ilyen.

Mi a büdös francra adja a majdnem potbetet flopon? Szakadjon meg.

less qq more pewpew!

(#7484) viharhozo válasza Polacheck (#7483) üzenetére


viharhozo
addikt

Fold/raise pf.
Raise turn.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#7485) concret_hp válasza viharhozo (#7484) üzenetére


concret_hp
addikt

raise turn mindenképp, de a limp preflop miért nem jó? (sztem is jobb a raise, de azért nem olyan nagy hiba sztem a limp)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7486) Polacheck válasza viharhozo (#7484) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Preflop értem és jogos.

Turnon azért csak call volt, hátha bent marad a 3. playa is.

less qq more pewpew!

(#7487) Polacheck válasza concret_hp (#7485) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

raise turn mögött nem értem az indokot. elmondanátok? Ha úgy érzem, hogy elől vagyok, akkor nem megérné megpróbálni a 3. embert is benttartani? (ráadásul reménykedtem, hogy ő c/r-t játszik)

less qq more pewpew!

(#7488) concret_hp válasza Polacheck (#7487) üzenetére


concret_hp
addikt

flössdraw lejött + ha van egy 3 vagy 4es az ellennél akkor még sorral is túlhúzhat, egyszóval elég sok rossz kártya jöhet riverre.
pl. jön egy káró 4-es, ellen emel potot akkor mit csinálsz? :)

másrészt meg valamikor be kell kerülni a pénznek :) és riveren nem biztos hogy menni fog.

szóval mivel jópár draw van, sokféle ilyesztő lap jöhet riveren, amivel bajba kerülhetsz, de minimum nem tudod, hogyan is állsz, másrészt ha te fogod vinni a potot, jelentősen többet is vihetnél ha turnon visszaemelsz.

sokadik szerk: sőt most nézem 2 flössdraw is van lent turnon, így minden treff is parás, és ott tartunk, hogy több lap ami gondot okoz riveren, mint ami nem.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7489) Polacheck válasza concret_hp (#7488) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

jogos. :R

less qq more pewpew!

(#7490) attiati


attiati
veterán

mik vannak?!

AJ, J6 lapok limpelnek
flop: A22, semmi akció
majd mikor turnre megérkezik a 3. káró, 0,5$ potra tol a tag 5$ allint egy flush-el, amire AJ 8$ allin, amit a J6 is ad :DD (úgy, hogy egyiknél se volt flushhúzó)

Mai legérdekesebb hand-em egy 23-mal flopolt 456, ellenfélnél 78. Tudtam, hogy jó ellenfél, és végre örültem, hogy elkapom. Egy 10$ BI bánta :)

(#7491) L|zsidoboz válasza Polacheck (#7480) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Mivel többnyire SH-zok, így ritkán van limpelő. :D

FR-n meg az asztalt szoktam figyelni. Ha nagyon lazák, akkor a standardnél nagyobbakat hívok, ha feszes az asztal, akkor meg kisebbeket.
Persze itt is igaz, hogy minél többen próbálnak limpelni, annál nagyobbat hívok.

Sztem a 4BB+1*limpelő nagyon sok asztalon nem működik, főleg alacsonyabb limiten.

Good to be good, but better to be lucky.

(#7492) adalbert1


adalbert1
veterán

Erről mi a véleményetek?
Úgy voltam vele, hogy ha preflop nem, akkor flopon úgyis all in lenne a vége, és esélyes lehetek, mondjuk a 8-as helyett egy 10-es-el jobb hand lett volna, főleg ha a káró lapom is magasabb, de úgy tűnik elég volt.
A 3.10-ig emelő részéről szerintem egyértelmű volt az AAxx, viszont azt csak remélni tudtam, hogy double suited. Mondjuk számomra furcsa volt a call-reraise megjátszása dealerből, lehet hogy úgy volt vele, hogy neki elég lenne az a pot is.

(#7493) L|zsidoboz válasza adalbert1 (#7492) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Nálam ez pf fold.

Good to be good, but better to be lucky.

(#7494) adalbert1 válasza L|zsidoboz (#7493) üzenetére


adalbert1
veterán

Most néztem, hogy elírtam, szóval reméltem hogy nem double suited lapja van.

Általában nálam is fold, azért kérdeznék részletesebb véleményt, mert így hirtelen nem tudom, hogy pl. AAxx ellen mi az esélye ennek 1,2 ill. 3 ellenfél esetén.
Lehet hogy keresek egy omaha kalkulátort, mert az ilyen többszereplős szituációkkal nem mindig vagyok tisztában. :U

(#7495) viharhozo válasza concret_hp (#7485) üzenetére


viharhozo
addikt

Tied a kezdemenyezes. Ez a potok nagy tobbsegeben boven eleg a gyozelemhez. Egy 55-tol tokeletes eredmeny, ha viszi a vakokat.

Meg utalom a 'tamado jellegu limpelest'.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#7496) viharhozo válasza adalbert1 (#7494) üzenetére


viharhozo
addikt

Szimulator

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#7497) concret_hp válasza viharhozo (#7495) üzenetére


concret_hp
addikt

ez igaz :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7498) SLYM


SLYM
veterán

előre leszögezem, hogy nincs elég statom ahoz, hogy folt to c-betet nézzek. ennek fényében írjatok majd kommentet
amit még tudni kell, hogy mivel mostanában NL100-on már rendesen jönnek a pontok elég kevés asztalon jáccok egyszerre. ilyen 2-3 a max. ami annyit jelent, hogy messze a legjobb asztalokon ülök. tele calling stationokkal, bátor fishekkel
mostanában sose jönnek be a c-betjeim.(5-ből 1 az arány kb) olyanok calloznak, hogy rossz ránézni. a standard az az, hogy van nálam ilyen AJ AQ AK KQ szerű lap. lejön a flop. én rátolom ők calloznak akármivel, de általában azért van náluk egy pár. pl ma kaptam egy call-t 22-től 49Q rainvow flopon az all-inemre. (nálam AK) de mondom bármivel lecalloznak ha van legalább náluk egy bottom pár. na most ennek fényében lehetséges, hogy szüneteltetem a c-betet?
3 lehetőség van:
1: letolok még kb 5-10k handet ebben a hónapban NL100-on és ha azt érzem, hogy a c-betjeimre sokszor jönnek bottom párral, majd akkor alakítom át a játékom szeptemberben(ugye előfordulhat, hogy ez később változni fog, csak most szívok ezekkel)
2: visszamegyek NL50-re, mert ott azért néha foldolgatnak a c-betre
3: nem c-betelek, de NL100-on maradok

az a legnagyobb különbség az NL50 és az NL100 között, hogy NL50-en lagalább top párral jöttek, vagy valami middle pair jó kickerrel, itt meg bármivel. komolyan bármivel. egyszerűen vágják az SSS-t vagy nemtom

[ Szerkesztve ]

(#7499) concret_hp válasza SLYM (#7498) üzenetére


concret_hp
addikt

ha tele van calling stationnökkel az asztal akkor miért olyan meglepő hoyg nem dobnak cbetre :F :U

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7500) adalbert1 válasza viharhozo (#7496) üzenetére


adalbert1
veterán

Kösz, azóta találtam pár odds kalkulátort, de azt sajnos sehol nem lehet beállítani, hogy több ellenfél legyen, de random lappal....
Tehát hogy egy általános leírást adjon, hogy mondjuk egy AAKK double suited-nak mennyi az esélye 1 v. 2 v. 3 v. 4 ellenfél ellen, attól függetlenül hogy nekik mijük van...

Így a 4-es all in-t is csak 2 főre tudtam így megnézni, az AAxx-nek 56%, nekem pedig 44% esélyem volt preflop.

Sok helyen olvasni olyan tanácsot, hogy AAxx-el a legjobb, ha preflop all in kerülünk, ezért pl. érdekelt volna, hogy 4 ember ellene mennyi sansza van egy ilyen lapnak, vagy pl. annak ami nekem is volt.

Legalábbis nekem az AAxx csak úgy preflop all in, ha double suited, ha van mellette sordraw még jobb, ha nincs suited lapom, akkor max. short stack ellenfél ellen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.