Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) andy83 válasza BBéci (#496) üzenetére


andy83
aktív tag

Na, kipróbáltam az 1-től 20-ig dobós gyakorlatot, egyelőre 28 nyíl a rekordom. :))
Tudom, ez még nem túl fényes, de majd csiszolok rajta... :U

facebook.com/SzeretekMozizni

(#502) BBéci válasza andy83 (#501) üzenetére


BBéci
titán

Az egyáltalán nem rossz annyinak én már nagyon tudok örülni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#503) Tonus válasza BBéci (#500) üzenetére


Tonus
csendes tag

ITTmeg találod a meccseket

(#504) Remi1234 válasza andy83 (#501) üzenetére


Remi1234
aktív tag

menj a csába :D :D Szerintem az azért tényleg nem rossz :D

Majd akkor lesz a tuti, ha ezt 10-ből 9x tudod hozni :)

Nekem az a tapasztalat, hogy több nap kihagyás után elég szenvedős a dolog :)

Nem akar valaki kintről rendelni mostanában? Már csak hosszú száraim vannak, és ezekkel nem megy olyan jól a dobálás.

PSN ID: RemiFungus

(#505) BBéci válasza Remi1234 (#504) üzenetére


BBéci
titán

Van feleslegben 3 szett rövid száram, (2 nylon, 1 Supergrip) nekem azokkal megy sokkal rosszabbul. Ma még érvényes a DartsCorner 10 %-os kedvezménye, rendelnék, ha elkeltek volna az I.C.E. nyilaim.

(#503) Tonus
Köszi, meglesem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#506) Remi1234 válasza BBéci (#505) üzenetére


Remi1234
aktív tag

Esetleg ilyen ,,csepp" alakú tollad nincs raktáron. Kipróbálnám a rövid szárral.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: RemiFungus

(#507) BBéci válasza Remi1234 (#506) üzenetére


BBéci
titán

Nincs olyanom, de egy próbára bevállalnám.
Tele vagyok Harrows Marathon tollakkal és még 6-7 szett egyébbel, ezek fél évre elegendő tartalékot biztosítanak. Vettem Speedline szárakat, még nem próbáltam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#508) BBéci válasza BBéci (#507) üzenetére


BBéci
titán

Tovább gyakoroltam a 20-as szektoron elérendő 400 pontot, 19 nyíl az új rekordom. Van még hová fejlődni, hiszen 7 a minimum. :K
A 15 perces, folyamatos 20-as szektorra dobálásból 2100 pontra növeltem az egyéni csúcsomat. Egy 180-as is volt benne, de még az elején a negyedik percben, aztán egyre idegesebb lettem, romlott a pontosság és az átlagom. :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#509) andy83 válasza Remi1234 (#504) üzenetére


andy83
aktív tag

Igen, ha 10-ből 9-szer menne a 30 nyíl alatti eredmény az 1-től 20-ig dobálásban, akkor már mondhatnám hogy kezdek stabilan dobálni. :) Most még úgy veszem észre, hogy amikor ezt a játékot játszom, a 2. és 3. "leg" a legjobb, utána elkezdek mellédobálni... :U

facebook.com/SzeretekMozizni

(#510) Remi1234 válasza andy83 (#509) üzenetére


Remi1234
aktív tag

Ezzel én is így vagyok.. Az első pár bemelegítés, utána egész jó, aztán hamar elfáradok :)

PSN ID: RemiFungus

(#511) BBéci válasza Remi1234 (#510) üzenetére


BBéci
titán

Agyilag is el lehet fáradni, az talán jobban rontja a találati pontosságot, mint a fizikai. A legnagyobbak teljesítménye is hullámzó, ezért nem kell aggódni miatta. 10 perc szünet után lehet folytatni.
Ma dobáltam kb. 4 óra hosszat és még nincs vége a napnak. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#512) Remi1234 válasza BBéci (#511) üzenetére


Remi1234
aktív tag

Persze, de te nyilván edzettebb vagy. Amikor elkezdtem 501-eket dobálni a 4-5. legnél volt a mélypont. Ezt nyilván fejebb kell tornázni :)

PSN ID: RemiFungus

(#513) BBéci válasza Remi1234 (#512) üzenetére


BBéci
titán

Az erőnlétem pocsék, hetek óta tervezem, hogy javítok rajta. 200 méter kocogástól majdnem kiköpöm a tüdőmet. Viszont a dartsozást bírom. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#514) andy83


andy83
aktív tag

Szoktátok nézni a Premiere League meccseit csütörtökönként? Nagyon jó meccsek szoktak lenni! :))

facebook.com/SzeretekMozizni

(#515) BBéci válasza andy83 (#514) üzenetére


BBéci
titán

De mennyire. Bár nem csütörtökön, hanem amikor felkerül a YouTube-ra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#516) Qtya123


Qtya123
őstag

Tegnap beszereztem egy készlet 16 grammos nyilat a meglévő 21 grammosok mellé. Nem nekem kellett, de dobáltam vele egy kicsit. Megdöbbentő volt az eredmény. Kb fél óra gyakorlás után jobban ment vele, mint az eddigi 21 grammos Unicorn S700-al. Nem tudom, hogy a súly, vagy a kialakítás miatt. Ugyanis ezek vastagabbak és torpedó alakúak, míg amit eddig használtam, vékony és henger alakú. A szárat és a tollat átszereltem, szóval azok kizárva.
Mindenhol azt olvasom, hogy kezdőknek a nehezebb a jó, mert nem olyan érzékeny a hibákra. Itt nagyon nem ezt tapasztaltam.

Ja és a poén: S700 került 6000 Ft-ba, ezek a Tescoban 540 Ft-ért voltak. :DDD

(#517) BBéci válasza Qtya123 (#516) üzenetére


BBéci
titán

A kivételek erősítik a szabályt, mert általában jobban dobnak a kezdők, 20 grammos, vagy annál nehezebb nyilakkal.
A 16 g steelre viccesen könnyű.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#518) Remi1234


Remi1234
aktív tag

Elkezdtem én is ezt a 400 pontos dolgo.. Hát eddig 26 volt a legjobb.. Most 15 nyíilból már 320-nál jártam és persze, higy elrépáztam.. 23 lett a vége :(

PSN ID: RemiFungus

(#519) Tonus


Tonus
csendes tag

Tegnap volt szerencsém komolyabb elektromos táblára dobálni,de még mindig az a véleményem ,hogy nevetséges ezen módja a darts-nak. Tudom BBéci kolléga nem értene velem egyet . :D

[ Szerkesztve ]

(#520) BBéci válasza Tonus (#519) üzenetére


BBéci
titán

Ha választani lehet, egyértelműen a steelre szavazok, de nem vetem meg a normális elektromos gépre dobálást sem, azt is tudom élvezni. Természetesen könnyebb, 16-18 grammos nyilakkal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#521) BBéci


BBéci
titán

Ma este, az Eurovision Song Contest előtt dobáltam egy órácskát, legnagyobb sajnálatomra közepesnek mondható eredménnyel. Volt még 10 percem, gondoltam belehúzok és minden dobásra odafigyelek.
140; 140; 100, tehát 9 nyílból 380 pont. Utána három szektor-tévesztést eredményezett az izgalom, mert 10 nyílból megdobni 400 pontot, elképesztő csúcs lett volna. Szerencsére a 13. beletalált a 20-asba, így az lett az egyéni rekordom. Ennek is nagyon örülök! :C

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#522) Remi1234


Remi1234
aktív tag

Tegnap este olyan történt velem hogy csak na :) Teljesen leszedáltam már a műanyag száraimat.. Mondom felteszem a hosszú aluminiumot kipróbálom. Az első dobásra ez történt:

[link]

Szóval megvan az első steeles 180-am :D :D De ezeket a szárakat elteszem jó mélyen, mert iszonyat, ahogy bicskázik vele a dobásom.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: RemiFungus

(#523) BBéci válasza Remi1234 (#522) üzenetére


BBéci
titán

Azért bicskázik, mert hátrébb került a súlypont, mivel a fém nehezebb a műanyagnál. Fél óra sem kell hozzá és rááll a kezed.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#524) Tonus


Tonus
csendes tag

Sajnos tegnap Wright kiesett a PL-ből... :((( Így számomra már eléggé érdektelen lett ez a sorozat....
De akkor már húzza be Anderson, Ő elég szimpi

(#525) BBéci válasza Tonus (#524) üzenetére


BBéci
titán

Nekem MvG kivételével mindegyik játékos szimpatikus, persze kedvencem Phil papa.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#526) Tonus


Tonus
csendes tag

Egy kis érdekesség: A Sport TV megvásárolta a közvetítési jogát, a PDC World Cup of Darts hivatalos profi csapatvilágbajnokságnak! Június 6-8.
Többek közt a Mészáros Zsolt-Bezzeg Nándor felállásban szereplő magyar csapatnak szoríthatunk.
Végre lesz megint Darts a TVben,ráadásul ÉLŐben :)

(#527) leslieke válasza Tonus (#526) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Sport1 a VB mindig élőben megy, és a Euro1-2 is szokot lenni közvetítés.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#528) andy83


andy83
aktív tag

Tegnap Taylor hogy elverte Van Gerwen-t a Matchplay-en! :))

facebook.com/SzeretekMozizni

(#530) andy83 válasza #05304832 (#529) üzenetére


andy83
aktív tag

A Sky közvetítette, szerencsére neten tudtam nézni, egész jó streamek voltak hozzá.

facebook.com/SzeretekMozizni

(#531) #81562624


#81562624
törölt tag

Sziasztok!
Kedvet kaptam a dartsozáshoz. :) Szeretnék vásárolni egy táblát és egy nyílkészletet. Milyen márkákat, típusokat tudnátok ajánlani egy kezdő részére? Esetleg boltot, ahonnan beszerezhető mindez?

(#532) Remi1234 válasza #81562624 (#531) üzenetére


Remi1234
aktív tag

Hali.

Winmau blade 4, Unicorn eclipse. Ezek már profi táblák, meg leszel velük elégedve. A többiről nem tudok véleményt mondani sajnos. Budapesten a Pólusban a Novo partsot ajánlom. Ha táblát nem is, nyilat mindenképpen ott vegyél, mivel sok fajtát ki tudsz próbálni és meglehetősen segítőkészek az eladók.

PSN ID: RemiFungus

(#533) #81562624 válasza Remi1234 (#532) üzenetére


#81562624
törölt tag

Köszönöm szépen, megnézem ezeket! :)

(#534) BBéci válasza Remi1234 (#532) üzenetére


BBéci
titán

Kezdőnek miért ajánlasz profi táblát, 11900 forintért? Ez csak 7900 forintba kerül és egy kezdőnek bőven megfelelő.
Szerintem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#535) #81562624 válasza BBéci (#534) üzenetére


#81562624
törölt tag

Az árat leszámítva mi a különbség a kettő között?

(#536) Remi1234 válasza BBéci (#534) üzenetére


Remi1234
aktív tag

Azért, mert szvsz a vékony drótozás kevesebb kipattanó nyilat eredményez. De írtam is, hogy ezeket nem ismerem, szóval simán lehet megfelelő az is.

PSN ID: RemiFungus

(#537) BBéci válasza #81562624 (#535) üzenetére


BBéci
titán

Egyrészt az, amit Remi írt, másrészt az alapanyag és a kivitelezés minősége. 21 éve dartsozom, láttam "néhány" táblát.
Ha elkap a gépszíj, és beleszeretsz ebbe a remek játékos sportba, akkor később vehetsz profi versenytáblát, de kezdésnek - szerintem - felesleges. Hacsak nem áll rendelkezésedre korlátlan pénzforrás.
Azt viszont nem javaslom, hogy olcsó, acél vagy réz nyilakat vegyél, csakis wolfram (tungsten) ötvözetet. Azok ára 6000 Ft körül kezdődik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#538) #81562624 válasza BBéci (#537) üzenetére


#81562624
törölt tag

Az alább linkelt tábla és dart szettek egyike jó párosítás lehet?

Tábla:
Steel dart tábla ACHIEVER - ONE80 szizál

Dart szett:
Dart szett Unicorn steel CORE PLUS Tungsten 21g
Dart szett, steel Winmau Broadside 80% tungsten 22g

Az Unicorn nekem szimpatikusabb.

Ezt a fajta táblát kb. mennyi idő után kell majd cserélni? Szerintem elég sokat fogok dobálni, főleg így az elején. :)

(#539) BBéci válasza #81562624 (#538) üzenetére


BBéci
titán

A szizál táblák tartósak, rengeteg dobást kibírnak, ez persze nem konkrét adat. A Harrows Matchplay, amit március óta használok, nem mutat semmiféle kopást, rongálódást, pedig átlagosan napi 2,5 órát dobálok. Saccra még két évig biztosan szuperál. Az előző Harrowsom 20 évig szolgált, de gyakran megesett, hogy 2-3 hónapig kezembe sem vettem a nyilakat. Azért cseréltem le, mert sosem spricceltem rá vizet, ezért teljesen kiszáradt, fellazult és folyton a hátlapján koppantak a hegyek, annyira belefúródtak.
A megfelelő nyílkészlet kiválasztása már sokkal nehezebb dolog. Legfontosabb szempont, hogy a nyílnak kell a kezedhez és a dobási technikádhoz illeszkednie és nem fordítva. Kezdőként még fogalmad sem lehet arról, milyen forma, súlyelosztás, recézés lesz a befutó. Szóval számolj azzal, hogy cserélgetni fogod a nyilakat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#540) #81562624 válasza #81562624 (#538) üzenetére


#81562624
törölt tag

Megérkezett a tábla és a nyílkészlet. Minden nagyon szupernek tűnik elsőre. Már csak falvédő kellene valahonnan, mert úgy lenne az igazi. Boltban láttam nagyon szépeket, de 11 ezer forintot nekem nem ér. Házilag milyen megoldásokat tudnátok javasolni? Annyi biztos, hogy itthon semmilyen anyagom nincs. Olvastam már parafatáblát, hungarocellt, furnért... Melyik a legjobb és legolcsóbb? Méretét tekintve milyennek kell lennie?

(#541) BBéci válasza #81562624 (#540) üzenetére


BBéci
titán

Pozdorja vagy bútorlapból vágass egy akkorát, ami a tábla átmérőjénél annyival nagyobb, hogy ne a falban kössenek ki a célt tévesztett nyilak. Saccra 90x90 centis megfelelő lesz. Azt erősítsd a falra úgy, hogy a közepe 173 centire legyen a padlótól.
A parafa csak keretnek jó, a hungarocell annak is túl laza szerkezetű.
Nekem ilyen van, feleségemtől kaptam szülinapomra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#542) Remi1234 válasza #81562624 (#540) üzenetére


Remi1234
aktív tag

Én anno hosszas vívódás után végül megvettem a Winmau fekete falvádőt.. Rohadt drága, ahhoz képest, hogy miből van, de nagyon király.

PSN ID: RemiFungus

(#543) zsotesz81 válasza Remi1234 (#542) üzenetére


zsotesz81
senior tag

Nekem ilyesmi van, én sem bántam meg, hogy megvettem, pár nyílat már sikerült melléküldeni :D

(#544) Remi1234 válasza zsotesz81 (#543) üzenetére


Remi1234
aktív tag

Jaja az enyém is hasonló (talán ugyanaz, csak van rajta felirat). Végül én sem bántam meg. Sajnos nem vagyok barkácsember, ezért ez volt a legegyszerűbb megoldás :)

PSN ID: RemiFungus

(#545) #81562624 válasza BBéci (#541) üzenetére


#81562624
törölt tag

Valami olyasmi lesz, de nem tudom pontosan. 3 mm vastagságú a bútorlap, amit vágattam. Szerintem ez tökéletes lesz. Esetleg valami puhább anyaggal be lehetne fedni, de nem szórakozok már vele. :)

(#546) BBéci válasza #81562624 (#545) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem az nem bútorlap, de bárminek nevezzük, nem elég vastag. Körülbelül 2 centist ajánlok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#547) Remi1234 válasza #81562624 (#545) üzenetére


Remi1234
aktív tag

Azzal kb annyit érsz el, hogy nem a falat zúzod szét. Ellenben tuti ki fog belőle pattanni a nyíl és a földön végzi, ami teljesen szét fogja vágni a hegyét. A lényeg az, hogy kellőképpen puha és vastag legyen, hogy kevés ellenállással fúródjon bele, és ott is maradjon. Viszont ha túl laza, akkor megint csak ki fog esni belőle.

PSN ID: RemiFungus

(#548) BBéci válasza Remi1234 (#547) üzenetére


BBéci
titán

Optimális esetben a tábla alatt és előtt olyan a padlóburkolat, ami nem kemény, nem sérti a ráeső nyilaknak semelyik részét.
Amikor sógorommal náluk, a kerti szaletli alatt dartsozunk, ahol járólap a padlóburkolat, mindig kiviszek egy 1x1,5 méteres szőnyeget és a tábla alá teszem.
A többiben igazad van.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#549) #81562624 válasza Remi1234 (#547) üzenetére


#81562624
törölt tag

Sajnos korlátozottak a lehetőségek a lakóhelyemen. Ezért a lapért is végigjártam az egész várost.
Megpróbálhatok még szerezni valami puhább anyagot rá, de igazából nem szerettem volna többet költeni erre, mert ez a vékony lap se volt olyan nagyon olcsó.

(#550) BBéci válasza #81562624 (#549) üzenetére


BBéci
titán

Például a 16 mm-es MDF ára 2070 Ft/m2. [link]
De a natúr faforgácslap is megfelel a célnak és olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.