Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) BBéci válasza PRDZsolesz (#450) üzenetére


BBéci
titán

Első táblámat 1993-ban vettem, akkor csúcsmodellnek számított. Harrows Eric Bristow Diamond Wire. Tehát a drótok élesre köszörültek, de ettől - ha nem is olyan mértékben, mint a kerek drótról - még lepattanhat róluk a nyíl. Ráadásul a lefogatások a dupla és tripla szektorok méretét csökkentik, azokról lövegékként vágódnak vissza a nyilak. Amióta (két hete) megvan a Knife Wire, összesen egyszer pattant vissza.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#452) PRDZsolesz válasza BBéci (#451) üzenetére


PRDZsolesz
aktív tag

Legalább kíméli a nyilaidat ;) Én néha félek, hogy visszapattan a lábfejemre, volt már pár necces helyzet. Meg persze a parkettának sem tesz jót :DD

(#453) BBéci válasza PRDZsolesz (#452) üzenetére


BBéci
titán

Kizárt, hogy parkettás helyiségben dobáljak. Nem csak a drótról, a számgyűrűről, annak tartó műanyagjairól és egymásról is visszapattanhatnak a nyilak. Nálam szőnyegpadlós a szoba, annak nem árt, szépen beleáll. A terasz járólapjára egy filc szőnyeget fogok teríteni, az a szárnyakat és a szárakat is óvja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#454) PRDZsolesz válasza BBéci (#453) üzenetére


PRDZsolesz
aktív tag

Én is tettem a tábla elé a földre egy szőnyeget, de természetesen olyan különböző helyre pattannak a nyilak, hogy sehol sem jó.

(#455) BBéci válasza PRDZsolesz (#454) üzenetére


BBéci
titán

Ez egy ilyen sport. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#456) PRDZsolesz válasza BBéci (#455) üzenetére


PRDZsolesz
aktív tag

Így van. :R

(#457) BBéci válasza PRDZsolesz (#456) üzenetére


BBéci
titán

Legnagyobb bajom a versenylázzal van. Az előbb két tripla 20 után képes voltam a dupla 20 fölé dobni két centivel. :O
Azt játszom, hogy hány nyílból jön össze a 20-as szektoron 400 pont. 25 a rekordom, amit 10 perce beállíthattam volna, mert 24-ből 380 pontom volt. A következő kettőből nem találtam el a 20-as szektort, így 27 lett a vége. :(((
Az idegesség, a feszültség miatt. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#458) PRDZsolesz válasza BBéci (#457) üzenetére


PRDZsolesz
aktív tag

Én ennyire nem veszem komolyan. Gondolkodtam rajta, hogy le kéne menni a helyi klubba, biztosan sokat segítene, de nem igazán van rá időm. Pedig szívesen csinálnám. Itthon örülök ha a dupla kiszállót meg tudom dobni... :F

(#459) BBéci válasza PRDZsolesz (#458) üzenetére


BBéci
titán

A dupla kiszálló megdobása legalább annyira fontos, mint a sok tripla 18, 19 és 20. Egyik a másik nélkül semmit nem ér. Durván 3 és fél hónapja veszem komolyabban a dartsozást, előtte 20 évig csak rendszertelenül dobálgattam, viszont minden szeles napon szörföztem, versenyeztem is, én állítottam fel 1995-ben az első magyar sebességi rekordot. Azt sajnos abba kellett hagynom, jött helyette a darts. Ha egy nap két óránál kevesebbet dobálok, már elvonási tüneteim lesznek. :D

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#460) BBéci


BBéci
titán

21-ből megvolt 360 pont, a következő 3-ból 20, utána kétszer mellé, majd végre ismét 20 pontot dobtam, tehát megint csak 27 nyílból jött össze 20-ason a 400 pont. 6 dobásból 4 szektortévesztés, amikor tét is van, megremeg a kezem. :(((

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#461) PRDZsolesz válasza BBéci (#459) üzenetére


PRDZsolesz
aktív tag

Ezt hívják megszállottságnak, nem? :P Gratulálok az eredményedhez, megemelem a virtuális kalapom! :R Jó, ha az embernek vagy egy, vagy esetenként több, életen át tartó "szerelme". :) Darts versenyekre is szoktál járni?

(#462) BBéci válasza PRDZsolesz (#461) üzenetére


BBéci
titán

Egy versenyen indultam és csúnyán, szégyenletesen kikaptam. Tapogattam a pulzusomat, bőven 100 felettit számoltam, és a kezem annyira remegett, hogy annak is örültem, hogy egyáltalán eltaláltam a táblát. Egyik körben dobtam 121-et, de a többi említést sem érdemel.
A kiszállókkal is bajban vagyok, teljesen rapszodikus, hogy eltalálom-e. Néha elsőre, vagy másodikra, máskor 18-ból.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#463) PRDZsolesz válasza BBéci (#462) üzenetére


PRDZsolesz
aktív tag

Pedig ehhez csak úgy lehet hozzászokni, ha eljársz. Gondolom én, hogy egy idő után elmúlik ez a drukk. Én szívesen kipróbálnám magam, bár lehet, hogy a táblát sem találnám el. Számolni meg végképp elfelejtenék... :U

(#464) BBéci válasza PRDZsolesz (#463) üzenetére


BBéci
titán

Az említett februári, ecseri verseny óta, edző segítségével teljesen átformáltuk a dobási technikámat, mert a korábbi nem volt célravezető. Csaknem olyan hatása volt, mintha elölről kezdtem volna az egészet. Most az újat csiszolgatom, ami nem könnyű, mert gyakran előjön a régi, visszakapós, vagy jobboldalra mutatós kézmozdulatom. A következő amatőr versenyen, ami nyáron lesz, talán elindulok, ott csak a döntőben kell dupla kiszállót dobni.
Az előbb 21 dobásból 380 pontot értem el a 20-as szektoron, ez komoly esély egyéni rekordra. Naná, hogy a tehertől a következő kettő mellé ment, viszont a harmadikra összeszedtem magamat és tripla 20-at dobtam. Tehát 24-ből 440! Inkább lett volna 22-ből 400, de így sem rossz!
Most némi szénhidrátot fogyasztok, aztán hajtok a 23-ra! ;) Egyébként már az is jónak számít, ha 30-ból összejön a 400.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#465) PRDZsolesz válasza BBéci (#464) üzenetére


PRDZsolesz
aktív tag

Ezt a játékot ki fogom próbálni :DD

(#466) BBéci válasza PRDZsolesz (#465) üzenetére


BBéci
titán

Mondok egy másikat: 1-től 20-ig, egymás után, növekvő sorrendben az összes szektort hány nyíllal tudod megdobni?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#467) Remi1234 válasza BBéci (#466) üzenetére


Remi1234
aktív tag

gondolom csak a szimpla számít ugye? Bullból mindkettőt meg kell dobni?

PSN ID: RemiFungus

(#468) PRDZsolesz válasza BBéci (#466) üzenetére


PRDZsolesz
aktív tag

Ezt nem is akarom tudni, hogy milyen sok nyíl lesz, de meg fogom próbálni. :F :R

(#469) BBéci válasza Remi1234 (#467) üzenetére


BBéci
titán

Nem csak a szimpla számít, a szektor meglegyen és bull nincs benne, hiszen azt írtam: 1-től 20-ig.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#470) Remi1234 válasza BBéci (#469) üzenetére


Remi1234
aktív tag

40... undorító..

jól fel is tosztam az agyamat..

[ Szerkesztve ]

PSN ID: RemiFungus

(#471) Remi1234 válasza Remi1234 (#470) üzenetére


Remi1234
aktív tag

na 1 cigi után 31-re lement, de azért ezt 20-al kellene hozni :)

PSN ID: RemiFungus

(#472) BBéci válasza Remi1234 (#471) üzenetére


BBéci
titán

A 31 már nagyon jónak mondható. :C
Nincs okod mérgelődésre. :N

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#473) Remi1234 válasza BBéci (#472) üzenetére


Remi1234
aktív tag

az bosszantott fel, hogy 15-től felfelé is hibáztam sokat :)

PSN ID: RemiFungus

(#474) BBéci válasza Remi1234 (#473) üzenetére


BBéci
titán

Amikor 20-ra célzok és 160 után dobok egy ötöst és két egyest, az milyen? Bárkivel megesik, hogy szektort téveszt, főként versenyhelyzetben és amikor számolod, az annak minősül.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#475) Remi1234 válasza BBéci (#474) üzenetére


Remi1234
aktív tag

Ez sajnos valóban így van.. Nem véletlen mondják, hogy nem az számít, hogy otthon magadban miket dobálsz, mert versenyszituban minden megváltozik. Ezt én is érzem.. Ha csak tingli-tangli dobálok, úgy érzem, hogy nem is olyan rossz.. Aztán ha elkezdek mondjuk személes rekordra menni, akkor jön a meglepetés :D :D

PSN ID: RemiFungus

(#476) BBéci válasza Remi1234 (#475) üzenetére


BBéci
titán

Azokból lesz eredményes versenyző, akik ezen sikerrel túlteszik magukat. Valamennyire muszáj, mert egyedül rémesen unalmas tud lenni a dartsozás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#477) Qtya123


Qtya123
őstag

Ez az 1-20-ig jó móka. Este ki is próbálom. Bár sok eredményt nem várok, egyelőre még keresem az optimális technikát. A legnagyobb baj, hogy a vezető szemem a bal, de jobbkezes vagyok, ezért kissé kitekert pozícióban dobok, mert a bal szememhez kell emelnem a dartot. Próbálkozom néha jobb szemmel, de nem megy.

(#478) BBéci válasza Qtya123 (#477) üzenetére


BBéci
titán

Nálam pontosan ugyanez a helyzet, amikor sportlövőként tevékenykedtem, szintén bal szemmel céloztam és a jobb kezemben volt a pisztoly. De ez nem okozott semmiféle hátrányt. Azt viszont még nem figyeltem meg, mi a helyzet dartsozás közben. :U

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#479) BBéci


BBéci
titán

Ez döbbenet! Ha csak a jobb szemem van nyitva és a tripla 20-ra célzok, a tripla 18, tripla 4 környékét találom el. :(( Ha csak a bal van nyitva, 5-ös és 20-as szektorba fúródnak a nyilak.
Ez megmagyarázza, miért dobtam mostanáig olyan sok tripla 18-at. Olyankor átveszi a vezetést a jobb szemem.
Sokat segítettél a hozzászólásoddal, köszönöm! :R

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#480) Qtya123 válasza BBéci (#479) üzenetére


Qtya123
őstag

Pisztolynál nem gáz, mert kicsit jobbra billentem a fejem és máris a bal szemem előtt van, de dartsban elég megterhelő tartani a beállást, ha úgy tartom, hogy mindig a bal szemem előtt legyen, nem is megy úgy a dobás, mintha ráerőltetném a jobb szemre. Pedig kellene valami megoldás.

(#481) BBéci válasza Qtya123 (#480) üzenetére


BBéci
titán

Próbálgatom egy órája, és nem vészes, hiszen a jobb vállam néz a tábla felé. Szintén elegendő egy billentés.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#482) Qtya123 válasza BBéci (#481) üzenetére


Qtya123
őstag

Én is most hagytam abba és úgy néz ki sikerült ráállni, de csak úgy, ha nem görcsösen próbáltam. Mellette sikerült fejleszteni az elengedést. kicsit hamarabb engedem el és döbbenetes, hogy mennyivel pontosabb lesz a dobás. Eddig ösztönösen kicsit későn engedtem el, mert olyan érzést keltett benne, hogy így tovább tudom pályán tartani a dartot, aztán mint kiderül mégsem. :)

[ Szerkesztve ]

(#483) BBéci válasza Qtya123 (#482) üzenetére


BBéci
titán

Hihetetlen, mennyire összetett, sok apróságból álló művelet a darts dobálás. Magamon is tapasztaltam, hogy nem mindig akkor engedem el a nyilat, amikor kellene. Legsúlyosabb hibám még mindig a karom teljes kinyújtása, illetve annak hiánya. Amikor direkt figyelek rá, akkor azért tévesztek célt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#484) Qtya123 válasza BBéci (#483) üzenetére


Qtya123
őstag

Te egyébként meddig bírod egyhuzamban a játékot? Nekem max 2 óra után mindig abba kell hagynom, mert kezd fájni a kezem és a hátam.

[ Szerkesztve ]

(#485) BBéci válasza Qtya123 (#484) üzenetére


BBéci
titán

Öt óra hosszat már dobáltam egyhuzamban, közben inni és szőlőcukrot enni álltam le párszor pár percre.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#486) Qtya123 válasza BBéci (#485) üzenetére


Qtya123
őstag

Az szép.
Én azon gondolkozom, ha komolyabban neki akarok állni, vajon kell-e a bal oldalammal is ugyanezeket a mozdulatokat gyakorolni, csak dart nélkül? Pusztán azért, hogy ne legyen az ember "asszimetrikus" erőnlétben a jobb és bal fele között a sok dobálástól. Vagy hülyeség ez?

[ Szerkesztve ]

(#487) BBéci válasza Qtya123 (#486) üzenetére


BBéci
titán

Valami kiegészítő testmozgás mindenképpen ajánlott, de bal kézzel dobálni felesleges. Legfeljebb csak annyira, hogy eltaláld a táblát, hátha Killert játszanál a haverokkal.
A vívók, gerelyhajítók, íjászok és a teniszezők sem állnak neki a másik kezükkel gyakorolni, edzeni. A kenusok sem cserélgetik az oldalt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#488) Qtya123 válasza BBéci (#487) üzenetére


Qtya123
őstag

Heti 3 súlyzós edzés van. Akkor ezek szerint annyi elég is.

(#489) BBéci válasza Qtya123 (#488) üzenetére


BBéci
titán

Ha csak könnyed, átmozgató, akkor rendben van, de ha kemény, tömegnövelő jellegű, akkor inkább ártalmas darts szempontból. Ez saját tapasztalat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#490) andy83 válasza BBéci (#464) üzenetére


andy83
aktív tag

Én is hasonló játékkal szoktam gyakorolni a 20ast (néha a 19 és 18-at is):
100 nyilat dobsz a 20asra, és a szimpla 20 1-et, D20 2-t, T20 3-at ér. (És értelemszerűen a 18 és 19 szektoroknál is ugyanígy.)

Azért szeretem inkább ezt a számolás, mert így a különböző szektoroknál össze tudom hasonlítani, h mennyire is vagyok szektorbiztos. :)

facebook.com/SzeretekMozizni

(#491) BBéci válasza andy83 (#490) üzenetére


BBéci
titán

Ugyanarra a szektorra százat dobni nem biztos, hogy jó ötlet, kivéve, ha az a húszas. Versenyhelyzetet érdemes szimulálni, tehát váltogatni a szektorokat. 15-18 dobás a tripla 20-ra, utána jön a kerekítés és a kiszálló, azt célszerű gyakorolni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#492) csaba9985


csaba9985
csendes tag

Hali!

Segítségre lenne szükségem.

Egy elektromos darts tábla vásárlásában gondolkodom mert rendeltem egy Harrows electro 2 -t de be-be ragadnak a szektorok vagy mikor játékost váltok akkor dobás nélkül az első nyilat úgy írja ,hogy dobtam pedig nem és most gyorsan vissza is küldöm.

Inkább valami drágább kategóriában kezdtem gondolkodni mert ha ez sem jó akkor csak az segíthet ha legalább még 15 ezret hozzáteszek ennek az árához,hogy ne legyenek ilyen problémáim.

Tehát 25000 körül néznétek nekem valami jót?( Harrowst akartam de sehol nem találok jobbat, a 15000-est meg nem merem félek ugyanolyan lesz mint ez :F )

Vagy jobb ha be megyek a pólusba és ott veszek?

(#493) andy83 válasza BBéci (#491) üzenetére


andy83
aktív tag

Nem feltétlenül kell mindig a versenyszimuláció szerintem. Nekem bejött a monoton dobálás 1-1 szektorra, utána meg külön csak a kiszállók gyakorlása. És persze ezek után 1-1 játék nagyon üdítő tud lenni... :))

facebook.com/SzeretekMozizni

(#494) BBéci válasza andy83 (#493) üzenetére


BBéci
titán

Nem vagyunk egyformák. :N

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#495) andy83 válasza BBéci (#494) üzenetére


andy83
aktív tag

Igaz! :K

Viszont tetszik az az 1-től 20-ig dobálós is, ki fogom próbálni! :C

facebook.com/SzeretekMozizni

(#496) BBéci válasza andy83 (#495) üzenetére


BBéci
titán

Az kiválóan fejleszti a versenyzéshez elengedhetetlen képességeket. Mindegyik szektort maximális biztonsággal és pontossággal kell dobni, különben nem megy a kedvenc kiszállódra kerekítés.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#497) Tonus válasza csaba9985 (#492) üzenetére


Tonus
csendes tag

Szia , steel az teljesen ki van zárva? :U Mert 25 ért már olyan tábla+ nyíl szettet tudnál venni ,hogy csak na...

(#498) BBéci válasza Tonus (#497) üzenetére


BBéci
titán

Van előnye a soft gépnek, remek szórakozást nyújtanak a beprogramozott játékok. A Novopartsnál lehet kapni egy ONE80 gépet, baromi igényes kivitel, jól is néz ki, elfogadnám! Akciós ára 31900 Ft.

Más.
Tegnap gyakoroltam a 20-as szektoron elérendő 400 pontot. elég jól ment: 20, 24, 20, 27, 21, teát az új rekordom 20 nyíl!
Ma 15-ből 380 pontot dobtam, utána 5 a húszas mellé ment, csak a hatodikra dobtam meg a hiányzó 20 pontot. :o Pedig 16 is lehetett volna, de annyira izgultam, hogy remegett a kezem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#499) Tonus válasza BBéci (#498) üzenetére


Tonus
csendes tag

Taylor mekkorát játszott már megint a European Touron, remélem így tolja végig az évben ,mert akkor Gerwennek nem lesz könnyű dolga...

(#498) BBéci: Nekem softnál valahogy nincs meg az a "darts" érzés. Képtelen vagyok rajta játszani ,egész olyan komolytalannak tűnik ....mint amikor a vidámparkban dobálgatsz a plüss maciért :D

[ Szerkesztve ]

(#500) BBéci válasza Tonus (#499) üzenetére


BBéci
titán

Nem láttam az European Tour meccseit, nem is tudtam, hogy valahol elérhető. Merre keressem, YouTube-on?

Szeretem a softot is, élvezem, hogy nem kell számolni és a kipattanó nyilak is számítanak. A klubban szinte minden alkalommal dobálok softtal is egy keveset, néha meccset is lenyomok valakivel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.