Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4951) z123456789 válasza Cheif (#4950) üzenetére


z123456789
addikt

Olyat szeretnék én is. :K
Mondjuk itt van egy ilyen, nyilakkal. Átszámítva kb 16 000 Ft. Ez megéri? Vagy azok a nyilak nem valami nagy eresztések?

Vagy találtam 14 000-ért sima táblát, és hozzá vennék az általad említett FB csoportból.
Oda már amúgy jelentkeztem. :) De fogalmam sincs, hogy mit kell nézni egy nyílnál. Mondjuk tetszik, ha minél nehezebb, és hosszabb. Azt érzem kényelmesnek. Mit jelent a nem drágán, egy kezdőnek mondjuk mennyit érdemes még a tűkre szánni? Ha esetleg konkrét tippeket tudnál mondani, akár onnan a csoportból, akkor az már adna valami támpontot. Látom, hogy nagyon sokféle van ezek közül is. Gondolom idővel kialakul, ki mivel szeret dobni, de azért mégis, hogy mivel induljak, azzal kapcsolatban fogadnék el ötleteket. :) :R

(#4952) BBéci válasza z123456789 (#4951) üzenetére


BBéci
titán

Rengetegszer volt erről szó itt a topikban.
Kezdésnek 22-23 grammos, 5 centi hosszú, egyenes nyilakat (nem tű, azzal varrni, kötni, horgolni szokás) vegyél, aztán majd próbálj ki minél többfélét, hogy kiderüljön, milyen illik a kezedhez.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4953) Cheif válasza z123456789 (#4951) üzenetére


Cheif
tag

Amit itt a táblához adnak, az szerintem felejtős. Béci által leírtak teljesen jók kezdésnek, aztán majd kialakul. Ha használt nyilat veszel, azt kb. ugyan annyiért el is fogod tudni adni, mint amennyiért vetted, vagy cserélni másik nyílra.
dartspiac.hu vagy gamecenter.hu
Esetleg tudsz venni használt táblát most a prince of dartsban is, ha megnézed a facebook oldalukat 4-6000 ft-ért kínálják.

Ja és ha úgy érdzed, hogy kell, akkor egy falvédő sem árt :) vagy egy home made valami a tábla mögé.

(#4954) z123456789 válasza BBéci (#4952) üzenetére


z123456789
addikt

(#4952) BBéci
Rosszul kerestem valószínű. :)
Így gondoltam én is. OK. Köszi

(#4953) Cheif
Kösz a tippeket, rá is írtam a POD-ra. falvédő már kész. :D :R

(#4955) z123456789 válasza z123456789 (#4954) üzenetére


z123456789
addikt

Néztem egy videót, abban tanácsot adnak szár választásban, és azt mondják, hogy ha nehéz hegyem van, akkor nehéz szárat kell választani. Ez azért van, hogy repülés közben a súly ne húzza előre a nyilat? Illetve fordítva is mondja, ha könnyű hegyem van, akkor műanyag szárat érdemes választani (19-20g hegynél).
Illetve ha rövid a hegy, akkor hosszú szár kell, ha hosszú a hegy, akkor rövid szár kell. Ez ennyire törvényszerű? Mármint én valamiért a minél hosszabb setupot érzem előnyösnek. Persze lehet hogy gerelyhajítással kellett volna kezdenem, nem darts-cal. :D

Előre is köszi a segítséget. :R

(#4956) Cheif válasza z123456789 (#4955) üzenetére


Cheif
tag

"nehéz hegyem van" itt most a nyílra gondolsz ?
Szerintem a többség műanyag szárat használ, súlytól függetlenül
Hogy neked mi a jó az adott nyílhoz, azt próbálgatással el tudod dönteni. Próbáld ki hosszabb-rövidebb szárakkal, esetleg más alakú tollakat is megpróbálhatsz és érezni fogod, hogy jobb vagy rosszabb. Nagyban függ a dobóstílusodtól, nekem nem sokat változtat, hogy 28mm-es vagy 48mm-es szárral dobok, van akinek pedig sokat jelent.

(#4957) BBéci válasza Cheif (#4956) üzenetére


BBéci
titán

Rövid szárral meredekebben állnak a nyilak a táblába, az nekem nem jó, mert a merőlegesre törekszem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4958) z123456789 válasza Cheif (#4956) üzenetére


z123456789
addikt

Huh, bocsi, a kifejezéseket még elírom. Szóval.
Toll
Szár
Nyíl
? Így vannak a pontos megnevezések?
Szóval a nyilam nehéz. Ehhez szintén, inkább nehezebb súlyú szár kell. A videó szerint. De OK, akkor ezeket majd én kitalálgatom. :)
Köszi.

(#4959) Cheif válasza z123456789 (#4958) üzenetére


Cheif
tag

A nyíl, az amit fogsz :)
A szár van a nyíl és a toll között, a toll jön a szár másik végére. A hegy meg a nyíl elején van, ami beleáll a táblába.

Mennyi a nehéz nyíl neked ?

(#4960) BBéci válasza z123456789 (#4958) üzenetére


BBéci
titán

"Szóval a nyilam nehéz. Ehhez szintén, inkább nehezebb súlyú szár kell."
Ez így, ebben a formában marhaság. Nézd meg a kapható nyilakat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4961) Cheif


Cheif
tag

Sajnos idén sem lesz magyar a VB-n, de voltak bíztató meccsek.
Morzsi a döntőig jutott, Major Nándi az elődöntőben kapott ki, előtte viszont Krzysztof Kciuk nagy skalp volt.

(#4962) z123456789 válasza Cheif (#4959) üzenetére


z123456789
addikt

Köszi. Igen, így, így. :D
29 g

(#4963) BBéci válasza z123456789 (#4962) üzenetére


BBéci
titán

Az rettenetesen nehéz, semmi szín alatt ne használd! :(
21-23 grammossal dobál a profik döntő többsége, kezdőknek pláne nem ajánlott az annál nehezebb nyíl.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4964) z123456789 válasza BBéci (#4963) üzenetére


z123456789
addikt

Ezt fogom használni, mert ezt vettem meg.
Semmi célom nincs a Darts-cal, azon kívül, hogy otthon dobáljak. Mást sem, de még magamat sem akarom legyőzni. A kérdésem most arra irányult, hogy milyen szárat vegyek ehhez a nehéz nyílhoz. Vagyis ha lennék olyan szinten, milyen lenne a tanácsolt szár hozzá. De azt hiszem veszek hozzá alumínium szárat, hosszút. Az jön be. :R

(#4965) b4zsi- válasza z123456789 (#4964) üzenetére


b4zsi-
őstag

Ez a hozzászólásod remekül összefoglalta, hogy igazából felesleges is segítséget kérned itt a fórumon, mert nem fogadod meg a javaslatokat. Az alumínium szár még nehezebbé teszi a nyiladat és drágább is, mint a műanyag.

(#4966) Cheif válasza z123456789 (#4964) üzenetére


Cheif
tag

Az alu szár elhajlik ha leesik, én nagyon nem szeretem, de ha azt veszel vegyél hozzá gumigyűrűt is, hogy ne lazuljon ki mindig.
A nagyobb játékosok közül Ryan Searle játszik 32g-os nyíllal,(a többiek szerintem max 26) és még a 32esen is sima műanyag szár van neki.

(#4967) BBéci válasza z123456789 (#4964) üzenetére


BBéci
titán

Nem bármiféle konkrét cél miatt ajánlott a 21-23 grammos nyíl.
A kérdésedet illetően csak találgatni tudunk, mert egyikünk sem olyan balga, hogy 29 grammos nyilakkal legyen tapasztalata. 1991-óta darsozom, még soha nem találkoztam 26 grammosnál nehezebbel, ami Target Power9 Five volt, ahhoz gyárilag titán szárat adnak.
[Itt egy 40 grammos] ehhez rövid műanyag szár tartozik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4968) z123456789 válasza b4zsi- (#4965) üzenetére


z123456789
addikt

Videó.
Ebben a videóban látottak alapján kérdeztem, hogy nehéz nyílhoz, nehéz szár való-e? Mert ha jól értem, akkor azt mondja. Belegondolva - ha valóban ezt mondja - logikusnak tűnik, mert ha nehéz az eleje, akkor repülés közben lehúzza az egész nyilat. Ezt hivatott valamelyest ellensúlyozni a "nehéz" szár.
Ennyit kérdeztem. Szívesen fogadom a tanácsokat, de jelen esetben én most elindultam egy másik úton, mint ami a megszokott. Tetszik, hogy nehéz, és a könnyebbel sem dobok jobban.

(#4966) Cheif
Elhajlik? Ha leesik? Mármint hova? Kipattanónál? Mikor leesik a földre? :F Igen, azt mindenképp veszek hozzá.
Egyébként műanyag szárral vettem, lesz alkalmam kísérletezni. :R

(#4967) BBéci
40 g? :Y De szép. :)
Mondjuk a rövid szár eleve kényelmetlen nekem. Az hogy műanyag, vagy sem, innentől kezdve mindegy is, mert a nehéz nyíl sem ajánlott eleve.

Valószínű rosszul értem a videót, vagy rossz videót választottam a tanácsra. Ha nagyon rossz lesz ez a 29g, úgyis cserélek. :R

(#4969) z123456789 válasza b4zsi- (#4965) üzenetére


z123456789
addikt

...

[ Szerkesztve ]

(#4970) z123456789 válasza b4zsi- (#4965) üzenetére


z123456789
addikt

...

[ Szerkesztve ]

(#4971) z123456789 válasza b4zsi- (#4965) üzenetére


z123456789
addikt

Remek ez az új ph... :(((

[ Szerkesztve ]

(#4972) BBéci válasza z123456789 (#4968) üzenetére


BBéci
titán

A gyakorlat azt igazolja, hogy a szár hossza és a toll mérete jobban befolyásolja a repülés ívét, mint a szár tömege. Az egyes testeket hozzájuk illő szárral adják készletben. Lehet vele variálni, testre/kézhez szabni, de ésszel. Ráadásul egy extra nehéz, 29 grammos test aerodinamikáját elenyésző mértékben befolyásolja a szár tömege.
Mitől kényelmetlen a rövid szár? Azzal dobás közben nem foglalkozunk, mintha ott sem lenne.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4973) f(x)=exp(x) válasza z123456789 (#4968) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Igen, elég rövid idő alatt el tud deformálódni. Ilyen (Phil Taylor által használt) száram volt, ez nem hajlik, viszont elég húzós ára van. Cserébe csak a tollfogatót kell cserélni rajta, amúgy "örök" élet.

(#4974) z123456789 válasza BBéci (#4972) üzenetére


z123456789
addikt

(#4972) BBéci
Értem.
Nem tudom, engem zavar, hogyha rövid. Természetesen nem úgy dobok ahogy "kell". :)

(#4973) f(x)=exp(x)
Érdekes. A becsapódástól deformálódik, vagy mitől? :/
Annyira nem tűnik vészesnek az ára. 15 € a set. Jó tudni hogy van ilyen. Köszi.

Nagyon sok dolog vár még rám tapasztalat terén. :R

(#4975) SPF


SPF
senior tag

Sziasztok, remélem tudtok nekem segíteni.
A 2020 májusi magyarországi pdc europe versenyre jegyeket lehet már venni? Jegyárakat lehet tudni?

Köszönöm.

(#4976) BBéci válasza SPF (#4975) üzenetére


BBéci
titán

Érdeklődj a Facebookon a PDC Hungarian Fan Club csoportban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4977) pprod94


pprod94
aktív tag

Sziasztok! A BDO World Masters-höz tudtok megbízható oldalról streamet?

(#4978) Cheif válasza pprod94 (#4977) üzenetére


Cheif
tag

[link] Nálam ez működik

(#4979) Cheif


Cheif
tag

Az esti programot adja a sport2.

(#4980) zsolti72837 válasza Cheif (#4979) üzenetére


zsolti72837
őstag

A BDO-t igen!

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#4981) pprod94


pprod94
aktív tag

Köszi mindenkinek! :R

(#4982) zsolti72837


zsolti72837
őstag

Mekkora meccs volt! :Y

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#4983) Cheif


Cheif
tag

Csütörtökön volt a darts magazin 2. része a sport tv-n, nem látta valaki?
Az érdekelne, hogy a csapatbajnoki rájátszása benne volt-e.

(#4984) Cheif válasza Cheif (#4983) üzenetére


Cheif
tag

Most már tudom, nem volt benne, talán a következőben :)

(#4985) pprod94 válasza Cheif (#4984) üzenetére


pprod94
aktív tag

Szia! Valahol vissza lehet nézni? Nem igazán találtam hirtelen...

(#4986) Cheif válasza pprod94 (#4985) üzenetére


Cheif
tag

fent van ncore-on

(#4987) pprod94 válasza Cheif (#4986) üzenetére


pprod94
aktív tag

Köszönöm! :) Már utána le is vadásztam!

(#4988) agy73p


agy73p
senior tag

Sziasztok,
valakinek esetleg valami tapasztalata van a falvédő gumikarikákkal kapcsolatban?
Erre a Winmaura és erre a nonamere gondoltam. Ugyanaz lehet?

[ Szerkesztve ]

(#4989) Cheif válasza agy73p (#4988) üzenetére


Cheif
tag

lehet, hogy ugyan az, de ha nem akkor is simán jó az olcsóbb

(#4990) agy73p válasza Cheif (#4989) üzenetére


agy73p
senior tag

KÖszi, én is ezt gondoltam. De ki tudja, az ördög a részletekben rejlik.

(#4991) Cheif válasza agy73p (#4990) üzenetére


Cheif
tag

úgysem a falvédőt dobálod, ha meg mégis teszi a dolgát :)

(#4992) BBéci válasza Cheif (#4991) üzenetére


BBéci
titán

Gyakran megesik, hogy dupla helyett a tábla mellé repül a nyilam, nem szégyellem bevallani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4993) Cheif válasza BBéci (#4992) üzenetére


Cheif
tag

És a falvédő teszi a dolgát, gondolom.

(#4994) BBéci válasza Cheif (#4993) üzenetére


BBéci
titán

Szőnyeg bevonatú, szamárhátú lapra (ilyesmi) van szerelve a tábla, amibe beleállnak a nyilak, de rémes csattanás kíséretében, ami nagyon zavaró.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4995) BBéci


BBéci
titán

Ma este megkezdődik a Világbajnokság! Nézzétek!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4996) titetoyz


titetoyz
tag

nincs valami mód arra, hogy tudjam nézni a Sport1-et online? külföldi streamek tudom hogy vannak, viszont jó lenne magyarul hallgatni a meccseket, a magyar kommentátorok csinálják a legnagyobb bulit :D
próbáltam keresni live streamet de nem találtam rá, vagy valaki esetleg nem szokta streamelni twitchen/youtubeon?
bármi ötletet szívesen meghallgatnék :D

(#4997) Cheif válasza titetoyz (#4996) üzenetére


Cheif
tag

Ötletként, ha van olyan ismerősöd akinek van digi vagy upc előfizetése akkor ahhoz jár netes hozzáférés is, ha megadja neked ott tudod nézni.

Én meg pont próbálom elkerülni, mert szerintem a legalja a magyar kommentár.

(#4998) BBéci válasza Cheif (#4997) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek, iszonyatos, borzalmas a magyar kommentár. Ha tehetném levenném, de azt nem lehet megtenni úgy, mint az F1 közvetítésekkel. Vagy némaság, vagy a katasztrofális, öncélú süketelés. :(((
Ezért nagyrészt netes streamet fogok nézni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4999) b4zsi- válasza BBéci (#4998) üzenetére


b4zsi-
őstag

Nekem a tavaly debütáló Bartha Zoltánnal meg Vereczkey Lajossal semmi gondom nincs. Fülöp Laci sokszor megsértődik valamelyik kommentelőre és előjön belőle a paraszt. Medárd meg szimplán nem tud fogalmazni és önmagát értelmesen kifejezni.

(#5000) kurucz24


kurucz24
tag

Sziasztok!

Ezt a táblát ismeri valaki? Mennyire ajánlott? Nem nagyon találok róla leírást

Gary Anderson Home

Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.