Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5401) bosmajor válasza BBéci (#5400) üzenetére


bosmajor
tag

Itt a "leirata"

[ Szerkesztve ]

(#5402) BBéci válasza bosmajor (#5401) üzenetére


BBéci
titán

Köszi!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5403) tobi'' válasza bosmajor (#5399) üzenetére


tobi''
tag

Meg is nyerte a vasárnapit. A szombatit pedig Gary Anderson hozta, úgy játszott már az első körben is, mint régen, elképesztően mentek a nyilai, kétszer is láttam rádobni a 9-esre, 10 nyilas lett csak. De volt jó pár 9 nyilas (min. 4 rémlik) a hétvégén.

(#5404) Gonosztörpe


Gonosztörpe
csendes tag

Sziasztok!

tábla vásárlás előtt volnék és azt szeretném kérdezni melyik lenne jobb választás.Szinte azonos szintű a két tábla de ki melyiket ajánlaná?Winmau BLADE 5 DUAL CORE,Unicorn Eclipse HD2 PRO

(#5405) Pulykahuszár válasza Gonosztörpe (#5404) üzenetére


Pulykahuszár
csendes tag

Winmau tartósabb, nekem is az van és bírja rendesen pedig minden nap dobálok 1-2 órát.

[ Szerkesztve ]

(#5406) BBéci válasza Gonosztörpe (#5404) üzenetére


BBéci
titán

Az Unicorn nagyon szép,de semmi más pozitívumot nem lehet rá mondani. Blade-ből kiváló a sima is, nem muszáj a Dual Core-t venni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5407) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Sziasztok!

Van itt tapasztalat stealth szárakkal, tolakkal?
Csak egy ilyen winmau dart szettem van, és eléggé unom a tollak visszanyomogatását a szárakba, meg azt is, hogy ha véletlenül egymásra dobsz akkor a szárak végei mégjobban szérnyílnak; ezért gondoltam jobb lesz a stealth. Sajnos tévedtem, mert a nyilaim ezekkel "farnehezek lettek"; vagyis úgy szállnak, hogy a tollrész van legalul, így nem is állnak rendesen/masszívan bele a táblába (sokszor kiesnek). Ráadást padlón landoláskor már tört is el stealth szár, ami pl. a linkelt "prism"-nél még sosem esett meg.
Szerintetek másféle kialakítású test kellene a stealth szár-toll kombóhoz, vagy esetleg a rövidebb stealth szár is javíthatna?
Esetleg van más megoldás arra hogy nem kelljen gyakran visszatologatni a tollakat a szárba (mittudomén :) , pillanatragasztó :F ) és hogy ne tudjak beledobni a szárvégek hasítékába?

[ Szerkesztve ]

(#5408) bosmajor válasza fehér_ember (#5407) üzenetére


bosmajor
tag

A Winmau Stealth nekem sem jött be, nehéz és merev. Én a Harrows Clic-et és a Cosmo Fit-et használom, de az L-Style-nak is van többféle megoldása (lyukasztott toll + kupak vagy EZ Flight). Ezek előnye a Robin Hood dobások számának csökkentése, nem esik le a toll (a Clic és Fit esetén szinte kizárt) és a szárnyak tartják a 90 fokot. A legolcsóbb megoldás a lyukasztott toll + gyűrű, ami leesés ellen hatékony, de Robin Hood ellen kevéssé.
Robin Hood ellen és a 90 fokos szárnyak miatt még megemlíthetjük a Robson Plus tollakat.

[ Szerkesztve ]

(#5409) fehér_ember válasza bosmajor (#5408) üzenetére


fehér_ember
addikt

OK, köszi. Ezekről sem tudtam.
Honnan lehet ezeket beszerezni, mert a gamecenternél úgy látom 0 a clic toll készlet.
Meg annak is örülök, hogy van 3 féle szárhossz méret (vehetek mindből?).
Ezek a Harrows-ok jók a winmau testbe is?

[ Szerkesztve ]

(#5410) bosmajor válasza fehér_ember (#5409) üzenetére


bosmajor
tag

Robson Plus és L-Style termékek kaphatók a dartspiac.hu-n. Régebben a Clicet is forgalmazták, de most csak szárat látok a kínálatukban, bár gondolom kérésre rendelnek tollat is. A menet szabványos 2BA, jó kell hogy legyen bármilyen szabványos testbe.
Cosmo Fit-tel Mo-i kereskedelemben még nem találkoztam, arra ott a DartsCorner.

[ Szerkesztve ]

(#5411) tobi'' válasza fehér_ember (#5407) üzenetére


tobi''
tag

Supergrip szárakat használok, fenthagyom a rajta lévő gyűrűt, plusz teszek egy slot lock gyűrűt is lyukasztott tollal a szár végére, így nem tud szétnyílni. A 2. gyűrű feljebb kerül így, ritkán kiesett azért, leginkább mikor a szár kilazult kicsit a menetnél, erre az lett a megoldás, hogy teflon szalaggal menettel ellentétesen párszor áttekertem a szárat (menetes részt) és úgy csavartam össze a testtel, így már elég stabil a dolog. 1 hét után épp ma esett ki a toll, mert szétdobtam az alsó gyűrűt, de legalább megvédte a szárat, és nem csak nem kell igazgatnom a tollakat, 1 hét alatt egyszer sem kellett csavarnom a szárakon.

(#5412) Cheif válasza tobi'' (#5403) üzenetére


Cheif
tag

5 db volt
szombaton Mickey Mansell és Mike van Duivenbode, vasárnap pedig Keegan Brown, Scott Baker és Asp :)

(#5413) fehér_ember válasza tobi'' (#5411) üzenetére


fehér_ember
addikt

Köszi. Akkor vannak rá megoldások. Majd kipróbálom valamelyiket.
Mindenesetre másféle testű vagy könnyebb nyilakat is ki kellene, mert a jelenlegi szerintem valamiért nem az igazi számomra. Vagy kicsit sok a 24g vagy inkább "bomba" formályú kellene... Vagy már így az elején újra abba kéne hagynom :) .

(#5414) BBéci válasza fehér_ember (#5413) üzenetére


BBéci
titán

Jól látod, valóban rengeteg nyilat ki kell próbálni, mire az ember megtalálja a számára legjobbat. De az igény változhat, lásd Phil Taylort, aki legalább 25 évig dobált párhuzamos testű nyilakkal, csak az utolsó 7-8 évben állt át tömzsi, orrnehézre.
Szerintem nem kell túlvariálni a tollak-szárak kérdéskörét, lyukasztott tollak a legegyszerűbbek és legjobbak, szinte soha nem lazulnak, csúsznak ki és az esetleges robinhúdot is jól bírják. Évente maximum 6 szárat amortizálok, de inkább kevesebbet.

Formályú? :Y

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5415) fehér_ember válasza bosmajor (#1665) üzenetére


fehér_ember
addikt

Jó hogy említetted :)
Egy ilyet néztem ki, aztán felnéztem a dartscorner-re és pont épp ez van leértékelve 15£-ra.
Ha meg is érkezik így a legolcsóbb postával (2,95GBP és sajna nem nyomkövetett), akkor spróroltam. Szárak-tollak meg vannak itthon.

[ Szerkesztve ]

(#5416) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
addikt

Rég volt már az előző... :DDD

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#5417) mephi666


mephi666
nagyúr

Lol ez a Price vs Smith meccs: 6-2-ről engedte vissza Price-t 6-6ig úgy hogy előtte 120 fölötti átlagot dobált :Y dobta sorba a 180as sorozatokat, váltott tripla20 és bull közt is oda-vissza egy pillanat alatt, végén meg sorban tévesztette a szektorokat... asszem végignézem a maradék 3 meccset is ma, mert mind érdekes lehet a résztvevők miatt

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#5418) zsolti72837


zsolti72837
őstag

Sherrock is jól játszott tegnap :C

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#5419) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
addikt

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#5420) mephi666 válasza zsolti72837 (#5418) üzenetére


mephi666
nagyúr

pedig ahogy kezdett, azt hittem csúnya verést kap és el is aludtam a meccsen :) meglepődtem reggel az eredményen, kár hogy nem láttam végig

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#5422) zsolti72837 válasza mephi666 (#5420) üzenetére


zsolti72837
őstag

:DD :DD

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#5423) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
addikt

A pro grip szár tetejének nem kellene forognia? :F

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#5424) bosmajor válasza LendvaiFeri1 (#5423) üzenetére


bosmajor
tag

Mindkét típus létezik: forgó is és "álló" is.

(#5425) BBéci válasza bosmajor (#5424) üzenetére


BBéci
titán

Mindkét fajtát használom.
Talán idióta ötletnek tűnhet, hogy keverem a kétfélét. A forgót dobom el utoljára, hogy könnyebben beférkőzzön a táblában lévők közé. Plusz annak a tolla nem lyukasztott, hogy szükség esetén ki tudjon csúszni.
Felmerülhet a kérdés, miért nem forgó az összes? Mert van egy pici lötyögése, ami elméletileg csökkentheti a stabilitást. Az én szintemen nem oszt és nem szoroz, de a tudat...

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5426) Cheif válasza LendvaiFeri1 (#5423) üzenetére


Cheif
tag

pro grip spin elnevezésű a forgós

(#5427) tobi''


tobi''
tag

Mensur 9 nyilassal (T15 D18) visszavette legjét 4:5-nél és 6:5-re nyert Jeff Smith ellenében (kanadai, aki az 1. Player Champen végigment a mezőnyön és csak Gary Anderson állította meg a döntőben).

(#5428) bosmajor válasza tobi'' (#5427) üzenetére


bosmajor
tag

Tegyük hozzá, hogy J. Smith 5:2-re is vezetett és az ominózus 9 nyilas leget Ő kezdte a meccsért!

(#5429) bosmajor válasza bosmajor (#5428) üzenetére


bosmajor
tag

Ja, és J. Smith 104.0-es átlaggal kapott ki!

(#5430) BBéci válasza bosmajor (#5429) üzenetére


BBéci
titán

Lewis is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5431) fehér_ember válasza BBéci (#5414) üzenetére


fehér_ember
addikt

Tegnap meg is találtam a postaládában az új szerzeményeket. Kíváncsi leszek számomra milyenek lesznek ezek a 21g-osak az előző 24g-oshoz képest. [fotó]

Bocsánat, a helytelen írásért.

[ Szerkesztve ]

(#5432) pprod94


pprod94
aktív tag

Sziasztok! Offba is teszem, ne hurrogjatok le. :) Digi kábel, Debrecen. Sport 1/2 nálatok is szaggat? Keressek inkább streamet? :) Nézném a derbit, de így nem valami élvezetes...

[ Szerkesztve ]

(#5433) LendvaiFeri1 válasza pprod94 (#5432) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

A HD nálam is sokszor nézhetetlen volt. :O

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#5434) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Van tapasztalat azzal akpcsolatban hogy az ilyen [szár] (ami egyébként ~30mm hosszú a menet és hasítás töve közt, illetve középen ~5mm átmérőjű) + [toll] kombót milyen hosszú (30mm; 23mm) és kivitelű (standard, slim) [Harrows Clic] szárral + clic tollal kellene kiváltani, hogy a nagyjából ugyanolyan szögben álljon bele a táblába a nyíl mint az első párossal.

Érdekes amúgy a dartscorner elfelejtett jelszó visszaállítása: dartscorner ideiglenes jelszót ad :Y Nem gondoltam volna hogy létezik még ilyen. Ha valakinek tudjuk az ottani email címét akkor ezek szerint nem nagy kunszt kideríteni a nevét + címét (na nem mintha ezek annyira titkos adatok lennének; de akkor is, milyen jelszó visszaállítás már az ilyen).

[ Szerkesztve ]

(#5435) fehér_ember


fehér_ember
addikt

És mégvalami:
Ha veszünk pl. egy [ilyen harrows toll lyukasztót] akkor az így lyuggatott tollakat csak speciális szárra és speciális gyűrűvel lehet feltenni vagy akár az előzőekben linkelt [szárra] is pl. [ezekkel a gyűrűkkel] (már ha ezek ilyen célra vannak egyáltalán :F )?

[ Szerkesztve ]

(#5436) pprod94 válasza fehér_ember (#5435) üzenetére


pprod94
aktív tag

Szia!

Ilyen lyukasztóm van, a szárra rá fog menni természetesen, a gyűrű sem rossz, de ha tartós gyűrűt akarsz hozzá, ilyen Target gyűrűt javaslok. Nekem elmúlt 1 évben egy darab sem pattant el, tényleg nagyon jól bírja a Robin Hood-ot is. :)

(#5437) BBéci válasza pprod94 (#5436) üzenetére


BBéci
titán

Nyáron lesz 5 éve, hogy vettem két garnitúrát, az egyiket ki sem bontottam, még az első van használatban. Másik nyíl szettre próbaképpen (téves rendelés, ha már megvan, akor lássuk mit tud) alumíniumot tettem, azokból egy darab pár hónap alatt szétment.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5438) fehér_ember válasza BBéci (#5437) üzenetére


fehér_ember
addikt

Én tényleg laikus vagyok, ezért félve kérdem hogy nem inkább a nyíl hegyét kellene kímélni; tehát nem az lenne a célszerűbb ha a tollhoz valami puhább anyagú kerülne, méginkább valami olyan, amibe esetleg kevésbé tud beleakadni a hegy (pl.)? Vagy ez utóbbi nem tartja meg annyira mint a gyűrű?

Mindenesetre a sok megoldás közül valamit tényleg be kellene próbálnom, csak nem tudom melyik legyen?
Mert az hogy a sima gyűrű mögött csak be van téve a toll, már az agyamra megy az örökös kipotyogásokkal meg az állandó visszanyomogatásokkal.

[ Szerkesztve ]

(#5439) BBéci válasza fehér_ember (#5438) üzenetére


BBéci
titán

Semmi baja nem lesz a hegynek a gyűrűtől, de ha lenne, az is cserélhető.
Pontosan nem emlékszem, de legalább egy hete ajánlgatjuk neked a lyukasztott tollakat és a hozzájuk passzoló gyűrűket. Nem értem, mire vársz a kipróbálással. Ha akarod, bepróbálhatod, bár fogalmam sincs, azt hogyan kell. ;]
Van egy hátránya a szóban forgó megoldásnak. Míg a hagyományos rögzítéssel a toll kicsúszik, a nyíl betalál két másik közé, a lyukasztott inkább levágódik róluk. Valamit valamiért.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5440) fehér_ember válasza BBéci (#5439) üzenetére


fehér_ember
addikt

Azért nem rendeltem még mert nem volt minden világos számomra. De mostmár, hogy válaszolgattok a bugyuta kérdéseimre, lassan tisztulnak a dolgok.

Köszönet érte :R

[ Szerkesztve ]

(#5441) BBéci válasza fehér_ember (#5440) üzenetére


BBéci
titán

Pár száz forint a 3 db gyűrű, a tollakat kilyukasztják a boltban. Legalábbis a Game Centerben. Ez nem olyasmi, amin pár másodpercnél többet kell gondolkozni. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5442) fehér_ember válasza BBéci (#5441) üzenetére


fehér_ember
addikt

73km-re vagyok tőlük, ezért inkább rendelek.
Valószínűleg mivel van itthon sok hagyományos száram, a lyukasztás + gyűrűzés volna a legkézenfekvőbb (mostmár hogy tudom nem kellenek hozzá speckó szárak, tollak) és még talán a kicsit szétnyílt végűeket is tovább használhatnám.
Viszont a click meg alapból szimpatikus (mivel gumigyűrűvel fixebbé is lehet tenni a forgás ellen, ha esetleg mégsem akarnám vagy nem lenne elég "stabil"). Próbálok videókat sasolni youtube-on, hogy okosabb legyek és ha mégis emellett döntenék akkor ne kelljen 3 vagy mégtöbb féle clic szárat berendelnem a jelenlegi kiváltásához.
Amúgy még tök béna vagyok, jelenleg csak arra gyúrok hogy a szektorok legnagyobb részébe bele tudjak találni; szóval a pontos és szándékos egymás mellé dobástól még jó esetben is évek választanak el :D

[ Szerkesztve ]

(#5443) BBéci válasza fehér_ember (#5442) üzenetére


BBéci
titán

Ha nem lennél kezdő, akkor is a lyukasztást javasolnám, így meg pláne.
Egyelőre hagyd a csudába a clicket és hasonlókat!

Mit vettél az AVC-A1D helyett? Azt a hangminőséget a mai készülékek közül kevés produkálja, még az AVC-X8500H sem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5444) fehér_ember válasza BBéci (#5443) üzenetére


fehér_ember
addikt

Éjjel megnéztem még pár videót a clic-ről és arra a megállapításra jutottam, hogy valószínűleg sokkal kevésbé elcseszett (jobban hasonlít a hagyományos szárakra - tollakra) a tömegelosztása mint pl. a winmau stealth-nek (aminek a tollán belül végigfut a szár meghosszabbítása). Gondolom ezért lett ez utóbbi nálam pl.farnehéz. Szóval ha clic-elnék, akkor tán nyugodtan választhatnék ugyanúgy egy 30mm hosszú és standard vastagságú szárat mint amilyen a jelenlegi hagyományosom. De lehet az lesz amit javasolsz. Lehet érdemes a hagyományoshoz "közelebb" maradni és úgy megtanulni dobni.

Amúgy ti másképp dobtok pl. a 20-as szektorra (vagy akár a többi fentebb lévőre mint az alsókra)?
Én sokszor még nagyon nem tudom hogy is dobjak. Sőt van amikor úgy dobok mintha én lennék az íj ami kilövi a nyílvesszőt (szóval, van amikor tökre egyenes vonalban küldöm meg a darts-okat) :B

Nem vettem, volt egy RX-V3800-asom is, és a Dynaudiókkal jobban kijön/bánik (alacsony hangerőn is rendesebben megvan minden részlet). Előtte viszont minden más dobozomhoz jobban kedveltem/szerettem a Denon hangzását.

[ Szerkesztve ]

(#5445) BBéci válasza fehér_ember (#5444) üzenetére


BBéci
titán

24 évig sima, egyszerű szárakkal és tollakkal dobáltam, nem foglalkoztam azzal, hogy törnek, görbülnek, amikor kellett, vettem újakat.
Mindegyik szektorra pontosan ugyanazzal a mozdulatsorral kell dobni, sokan akkor követik el a legnagyobb hibát, amikor változtatni próbálnak.

Volt nálam RX-V3800, tetszett a hangja, de egy régi AVC lényegesen jobb, amit az árkülönbség is mutat. Összehasonlítottam AVR-3802-vel és valamelyik Arcammal. Van fényképem, amelyiken mindhárom látható.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5446) fehér_ember válasza BBéci (#5445) üzenetére


fehér_ember
addikt

Remélem majd nálam is szép lassan / idővel kialakul a megfelelő dobástechnika.

Volt AX-1070-esem, nagyjából hasonló szinten van a 3800-as is. A Dynók meg nem könnyű esetek, úgy látszik a Yamaha jobban kezeli/viseli az alacsony impedenciát.

[ Szerkesztve ]

(#5447) BBéci válasza fehér_ember (#5446) üzenetére


BBéci
titán

Kialakul, de nem biztos, hogy a jó és célravezető fog berögződni.
Évekig dobáltam sógorommal, rámragadt a kéz visszakapásos technikája, amiről 6 éve próbálok leszokni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5448) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
addikt

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#5449) BBéci válasza LendvaiFeri1 (#5448) üzenetére


BBéci
titán

Ez is izgalmas lesz: hajrá Durrant, Wright, Smith! :C

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5450) LendvaiFeri1 válasza BBéci (#5449) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

És ottvaaaaaan!!!!4!4!4! :C :C

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.