Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4851) bosmajor válasza milan26 (#4850) üzenetére


bosmajor
tag

Nem a képet nézem, hanem a sajátomat, ami gyakorlatilag ugyanolyan.

(#4852) milan26 válasza bosmajor (#4851) üzenetére


milan26
senior tag

Teljesen igazad van, bocsánat.

(#4853) Ricsard001


Ricsard001
csendes tag

Vannak tapasztalatok esetleg titánium vagy karbon szárakkal? Az alumínium ugye hajlamos elhajolni, kérdés ezek mennyire strapabíróak? Az ára egy 3-as titánium szár-szettnek nem éppen megfizethetetlen, kérdés vajon megéri-e?

(#4854) BBéci válasza Ricsard001 (#4853) üzenetére


BBéci
titán

Miért nem felelnek meg neked a műanyag szárak? A tévében látható játékosok 90 %-a olyanokkal játszik, bizonyára nem véletlenül.
Amióta lyukasztott tollakat használok, évente 5-6 műanyag szárnál többet nem fogyasztok el.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4855) Ricsard001 válasza BBéci (#4854) üzenetére


Ricsard001
csendes tag

Tudod az a helyzet, hogy a normál kiegészítők is fogynak ám rendesen! Most rendeltem pár tollat és néhány szárat, és bőven 6 ropi fölött fizetek majd érte. Tollak 250-400 huf körül mozognak, szárak 280-400 körül, plusz kisebb kiegészítők, szorítógyűrűk, mind 2-300 forintos tétel.
Én sem gondoltam hogy ilyen gyors lesz az amortizáció, de a folyamatos rádobásoktól bizony sorjázom kifelé a dolgokat. Pár tételt mindig kipróbálok rendelésekkor amivel meg lehet óvni a szárat és a tollat, meglátom melyik hogyan válik be. Egyvalami biztosan nem vált be nálam, a nyíl lándzsájának végére húzható kis műanyag védősapka, mert alatta bizony finoman korrodálódni kezd a fém. Ja igen, van még valami, az alap toll-szorítógyűrű helyett használtam egyszer alu-szorítógyűrűt, az első rádobáskor szét is ment. Úgyhogy szép lassan tapasztalatokat gyűjt az ember.
Éppen ezért jutott eszembe a titánium szár, ha megbízható és tartós hosszútávon jobban megérheti mint a műanyag. /2500 körül már kapható egy szett/.

(#4856) Amarton válasza Ricsard001 (#4855) üzenetére


Amarton
tag

Próbáld ki ezt a kombinációt:
[link]
Amióta ezt használom 1 évben egyszer kell szárat cserélnem, azt is azért mert lekopik róla a felírat :)
Ami fontos: Titán gyűrű legyen és ne aluminium. Target Pro grip szár, a többi sokkal hamarabb elhasználódik. És persze a tolllyukasztás.

[ Szerkesztve ]

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#4857) BBéci válasza Amarton (#4856) üzenetére


BBéci
titán

Két és fél év alatt egyetlen titán gyűrűm nem ment tönkre. Van alumínium is, azokat másik, ritkábban használt készletre tettem fel, szintén jó ideje bírják a strapát, de sérülések látszanak rajtuk.
Használok forgó szárat, de csak egyetlen nyílon, mert enyhe lötyögőssége picit zavar.
Összehasonlítottam Target és Harrows lyukaszókat, a feliraton kívül más különbséget nem fedeztem fel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4858) Ricsard001 válasza Amarton (#4856) üzenetére


Ricsard001
csendes tag

Pont ilyen lyukasztóm van nekem is. :) A mostani rendelésben szerepel 2 szett titánium gyűrű is, az egyik kifejezetten pro-grip szárhoz való. És pro-grip szárak is jönnek. Eddig nem is tudtam hogy elforognak a tollak. Kíváncsi leszek milyen lesz használat közben.
A rendelés is a Gamecenter-től jön. Karácsony előtt rendeltem a Játéksport webáruházból, karácsonyig nem hozták ki, állításuk szerint majd két ünnep között, legkésőbb szilveszter után. Arra várok még most is. :(((

(#4859) Ricsard001 válasza BBéci (#4857) üzenetére


Ricsard001
csendes tag

Ebben nagyon nem voltam biztos rendelésnél, hogy mennyire lesz tartós a titánium gyűrű. Ezek szerint nagyon is. Az alumínium gyűrű kibírt vagy húsz dobást, úgyhogy a magam részéről egy rossz viccnek tartom.
Korábban találkoztam már elforgós szárral, annak egészen elhanyagolható volt a lötyögése, de talán én is jobban vonzódom a fix szerelékekhez. Mivel a puding próbája az evés, ezért most tesztelni fogom az új szárakat is.
A lyukasztókkal kapcsolatban nekem úgy tűnt mintha ugyanott is gyártanák őket, én nem nagyon láttam különbséget köztük. Ezek szerint a gyakorlatban nem is nagyon van.

(#4860) pprod94 válasza Ricsard001 (#4858) üzenetére


pprod94
aktív tag

Ajánlanám a dartscornert, ha nem rendelsz táblát, olcsóbban jöhetsz ki, onnan is megérkeznek a csomagok 1 hét alatt, a legolcsóbb postával. Én Harrows Retina tollakat használok, itthon 370 Ft, tőlük árfolyamtól függően 170 Ft körül mozog az ár. A postázás is 3£, aminek az ára már 2-3 szett toll esetén is visszajön. :)

(#4861) Ricsard001 válasza pprod94 (#4860) üzenetére


Ricsard001
csendes tag

Igen, korábban említettétek az oldalt, tegnap rálestem az áraikra, és eléggé tetszettek. Ahogy a szállítási díjaik is. Olcsóbban házhoz szállítják mint egy hazai cég.
Amit még szerepel a rendelésben az egy Simon Whitlock -féle szárvédő szett. Nem használtam még ilyet, de nem volt drága. Megnézem mire jutok vele.

(#4862) BBéci válasza Ricsard001 (#4859) üzenetére


BBéci
titán

Az alumínium slot lock ring nálam kellőképpen tartósnak bizonyult, a Pro Grip Ring valóban vicc.
Vigyázz, nem mindegyik Pro Grip szár forgós végű, csak a Spin! Sajnos csak háromféle méretben gyártják.

(#4860) pprod94
Mocskosul megdrágultak a nyilak, lassan nem érdemes Angliából rendelni. :(

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4863) pprod94 válasza Ricsard001 (#4861) üzenetére


pprod94
aktív tag

Igen, jók az árak, na meg a kínálat sem ugyanaz azért! Mi ez a szárvédő egyébként, linkelnéd?

Más: a Target Titanium ring jó szárhoz is, vagy csak a lyukasztott tollhoz? Harrows Supergripet használok, és csak a gyűrű a gyengepontja.

(#4864) BBéci válasza pprod94 (#4863) üzenetére


BBéci
titán

Lyukasztás nélkülihez az előbb említett Pro Grip Ring való, abból is van titán anyagú.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4865) Ricsard001 válasza pprod94 (#4863) üzenetére


Ricsard001
csendes tag

[link] Speciálisan lyukasztott toll kell hozzá. Megnézem mit is tud ez a megoldás.

BBéci: Ahá, tehát nem mindegyik Pro Grip szárnál használnak forgós megoldást! Nem is baj ha sima érkezik, bár egyszer a forgóst is ki fogom próbálni hosszabb távon, az egészen biztos.
Az angol árakkal kapcsolatban, az ünnepek alatt átnéztem a kínálatot, és meglepett hogy mintha nem ilyen árakra emlékeztem volna korábban a nyilakkal kapcsolatban. Meglehetősen borsosak az árak.

Még egy kérdés, nálam rendszeresen visszatérő probléma volt eddig, hogy a fémnyíl menetébe betekert szár folyton kilazult, bármennyire is becsavartam. Én szilikon tömítőszalagot használok a meneten, kérdés nálatok ezzel volt-e probléma?

(#4866) BBéci válasza Ricsard001 (#4865) üzenetére


BBéci
titán

A műanyag szár elvétve lazul ki, a fémre pedig gumigyűrűt kell helyezni.[link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4867) Ricsard001 válasza BBéci (#4866) üzenetére


Ricsard001
csendes tag

Akkor lehet a probléma csak egy bizonyos fajta szárnál okozhat problémát. Kíváncsi leszek a pro grip szárak hogy muzsikálnak.

[ Szerkesztve ]

(#4868) pprod94 válasza BBéci (#4864) üzenetére


pprod94
aktív tag

Igen, most sikerült csak visszaolvasni. :) Viszont úgy írtad, hogy a Pro Grip Ring egy vicc, ezért értetlenkedtem picit. Egyébként valamivel olcsóbb még a nyíl is talán, legalábbis amiket néztem, na meg rendeltem nemrég egy szettet, 9300 Ft-ra jött ki, Goody Bag-gel, itthon csak a szett került volna 13000-be. Bár nekem úgy tűnt, főleg a Harrows cuccait adják olcsón, mint ahogy a Retina tollat is írtam. Plusz érdekesség, nem az eredeti csomagolásban, hanem kis műanyag tasakban küldik a dolgokat.

(#4869) milan26


milan26
senior tag

Én kipróbáltam a Target tolllyukasztót Titanium Slot Lock gyűrűkkel, úgy áll mint Katiban a gyerek a Pro Grip és a Supergrip szárakon is. Utóbbin talán még egy kicsit jobban is szorul. Szerintem mind a két szár nagyon jó, Pro Grip kicsit puhább anyag, Supergrip ridegebb, de nálam egyik sem törik. Marathon tollak is nagyon jók, illetve a Supergrip tollak is. Winmau Kite Polly viszont elég hitvány, papírból különbet hajtogatok. Target Takoma Xl tok is nagyon profi.(Köszönöm BBéci.) Nekem két nyilam van, steelre Harrows Supergrip, softra Target Vapor8 02, azokkal is nagyon elégedett vagyok. Aki szereti a tapadós ceruza nyilakat, annak jó szívvel ajánlom mind a kettőt.

(#4870) BBéci válasza pprod94 (#4868) üzenetére


BBéci
titán

Jogos, mert valóban másra gondoltam, mint amit írtam. Az a vicc, ami a Pro Grip szárakon tartozékként rajta van. :B
A Harrows-ok tényleg nem drágultak durván, azokat nem nézem, amióta Targetre váltottam. Az ICE készlet, amit 5 éve 21 fontért vettem, az most 26-ba kerül. Míg a Target Power8Zero ára 24-ről 33-ra emelkedett.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4871) pprod94 válasza BBéci (#4870) üzenetére


pprod94
aktív tag

Köszi, szerintem be is rendelek ezekből a gyűrűkből. Még a tolllyukasztáson agyalok, hogy jó lenne-e nekem. :)
Akkor azért csak emelkedtek az árak szépen! Én csak az itthoni viszonyokhoz hasonlítottam.

(#4872) Cheif válasza pprod94 (#4871) üzenetére


Cheif
tag

Titanium slot lock + lyukasztás. Én azt mondom a gyűrű lyukasztás nélkül semmit nem ér. Ezek a gyűrűk nagyon tartósak, nekem vagy 1,5 év volt mire szétdobtam :)

(#4873) BBéci válasza pprod94 (#4871) üzenetére


BBéci
titán

Van egy hátránya a lyukasztottnak: annyira szorosan fogja a tollat, hogy az nem csúszik ki abban az esetben sem, amikor a harmadik nyílnak a táblában lévők közé kellene magát befészkelnie. Ezért a már említett, forgó száras nyilam, amit mindig utolsónak dobok el, hagyományos gyűrűt kapott. Gyakran szedegetem össze a padlóról a tollat, néha a szár forgó részével együtt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4874) Ricsard001 válasza BBéci (#4873) üzenetére


Ricsard001
csendes tag

Nem értettem korábban nálad miért csak egy nyílon van forgó szár. Most már értem.

(#4875) pprod94 válasza Cheif (#4872) üzenetére


pprod94
aktív tag

A toll így mennyire megy szét? Jól hangzik, nem szeretem, ha kicsúszik mondjuk, és vissza kell nyomogatni mindig, na de ha megérkezik, rápróbálok!

(#4873) BBéci

Igen, nehezebben fog úgy befurakodni, gondoltam erre is, de volt forgó száram, nagyon utáltam, hogy a vége lötyög.

(#4876) Cheif válasza pprod94 (#4875) üzenetére


Cheif
tag

A toll csak akkor megy szét hamarabb, ha a lyukasztásnál találod el és szétszakad, viszont a szár sokkal tartósabb lesz. Most már nem használom így, de volt 1-2 év.
Átszoktam az L-style Champagne Ring tollra, normál szárral használom, nem vettem L-style szárat. A toll intenzív használat mellett 3-4 hónapot bír nálam.

(#4877) mzso


mzso
veterán

Helló!

Van ahonnan érdemes műanyag darts hegyeket venni? Érdekes módon aliexpress-en ebay-en viszonylag drágán látok, ahol az ilyen műanyag biz-baszok fillérekért szoktak lenni.

Más:
Amúgy létezik olyan, hogy minőségi darts hegy? Ami nem hajlik/deformálódik, csak flexibilisen hajladozik és amikor túl van terhelve nyilván eltörik.
A kialakításnak van valami érdemi hatása látom a szimpla kúposon kívül vannak komplexebb formájúak is amiken középtájt is van némi vastagodás.

(#4878) pprod94 válasza Cheif (#4876) üzenetére


pprod94
aktív tag

Érdekes ez az L Style is, nézegettem hirtelen, bár nem igazán jöttem rá, miért olyan különleges. :)

(#4879) Amarton válasza mzso (#4877) üzenetére


Amarton
tag

Soft hegyből a Target Pixel Tip kimagaslóan jó.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#4880) Cheif válasza pprod94 (#4878) üzenetére


Cheif
tag

Én kipróbáltam előtte a harrows clicket és a cosmo-t is, volt olyan cosmo tollam ami egy meccset bírt ki. Az l-stylenak meg vannak erősítve az élei. Nekem ez a 3-4 hónapos élettartam nagyon jó.

(#4881) BBéci válasza Amarton (#4879) üzenetére


BBéci
titán

Olyat használok két és fél éve, valóban nagyon jó hegy. Minimális a törés, így a 100 db-os csomag még legalább 7,5 évig elegendő lesz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4882) Ricsard001


Ricsard001
csendes tag

Csak kérdésként, akkor tudok a legpontosabban dobni, ha a kinyújtott dobókezem és a vállaim szinte egy vonalban vannak, tehát csaknem 90°-al elfordulva, majdnem merőlegesen állva a táblára és oldalra nézve dobok.
Egyáltalán létezik olyan hogy rossz beállás, vagy dobjon úgy az ember /nem kéztartásra, kézmozdulatra gondolok, hanem magára a testhelyzetre/ ahogy a legkényelmesebb, legpontosabb a dobás? Furcsa, mert nem a legkényelmesebb ez a pozíció, viszont így mennek legpontosabban a nyilaim a táblába.

(#4883) mzso válasza Amarton (#4879) üzenetére


mzso
veterán

Kösz a tippet.
Ez ilyen Magyarországon beszerezhetetlen dolog? Nekem csak amazonos találatokat dobott ki a google.

Bah. Ahogy ezt leírtam már lett is pár találat magyar webshopból. Kár hogy a szállítás miatt igen drága.

Országos üzletláncokban gondolom nem szokott megfordulni, hogy helyileg (Miskolc) be tudjam szerezni?

[ Szerkesztve ]

(#4884) Ricsard001 válasza mzso (#4883) üzenetére


Ricsard001
csendes tag

Én meg már írtam volna be hogy itthon is van ilyen hegy, amikor elolvastam még egyszer mit írtál. :)
Engem azért az nagyon felb... felbosszant, hogy a Pick-Pack csomópontra való szállítás majdnem annyiba kerül mint egy házhoz szállítás. Régebben 5-600 forintért versenyképes megoldás volt, ma inkább csak egy rossz vicc. Ugyanannyi pénzért bátran ugorjak el érte... Mhmmmm...

(#4885) beholder00


beholder00
tag

Sziasztok!

Blade 4-es táblámat kibányásztam, kb 2 éve volt akkor is keveset használva, most újra feltenném. Szobában volt tárolva, szóval nem túl páradús környezetben, így sztem picit felkeményedett. Érdemes lehet felgőzölni és hagyni, hogy a rost szálak újra lazábbak legyenek vagy mi a teendő ilyenkor? Kidobni mégse szeretném, nem sok 180 van venne :DDD sajnos :))

(#4886) Cheif válasza beholder00 (#4885) üzenetére


Cheif
tag

Maximum a szobát párásítsd, majd a tábla abból gazdálkodik :)

(#4887) milan26


milan26
senior tag

Nemrég bővült a készletem, ha valaki tapadós ceruza nyílban gondolkodik, nagyon jó szívvel tudom ajánlani:

https://www.target-darts.co.uk/steel-tip/dave-chisnall-80

Nagyszerű minőség, és nem is drága.

(#4888) b4zsi- válasza milan26 (#4887) üzenetére


b4zsi-
őstag

Azért műsorújságban darts premier liga, szavazáson 55 %-a az embereknek.a dartsot szeretnék nézni, de ennek ellenére megy a Marci 8 közé jutásának meccse egy ATP 500-as tornán. Ez tényleg nevetséges a csatornától.

(Bocsánat, nem válasz akart lenni)

[ Szerkesztve ]

(#4890) b4zsi- válasza #05304832 (#4889) üzenetére


b4zsi-
őstag

Vette volna át az M4 sport vagy bármi más. Egy 500-as döntőt megértettem volna, de ezt nem tudom hova tenni.

(#4892) bosmajor válasza #05304832 (#4889) üzenetére


bosmajor
tag

Tényleg nem nevetséges, sokkal rosszabb: Itt nem műsorváltozás volt egy magyar teniszező miatt, hanem szavazás. Az eredmény ellenére körkapcsolást ígértek. Az ígéret ellenére végignyomták a teniszt, még a reklámok helyett sem adták be a dartsot. És így lemaradtunk Barney 6-2-ről egyenlítéséről. Mire leadták, már tudtuk az eredményt.

(#4894) bosmajor válasza #05304832 (#4893) üzenetére


bosmajor
tag

Véleményem szerint ez független attól, hogy ki mit szeret és hogy magyar játszik-e. Itt egyértelműen a hülyének nézés esete forog fenn. Megoldhatták volna műsorváltozással is. Nem kétlem, hogy akkor is lett volna zúgolódás, de közel sem ekkora. Itt szavaztatás volt, annak semmibe vétele és egy általuk kompromisszumosnak ítélt ígéret megszegése! Ha simán műsort változtatnak, akkor lett volna idő streamet keresni és nem maradok le a legjobb meccsről, de ez másodlagos az elvi kérdés mellett.

(#4895) BBéci válasza #05304832 (#4893) üzenetére


BBéci
titán

Marcinak én is szurkolok, néztem már meccsét és fogom is, de nem darts helyett, nem a szavazás eredménye ellenére. Amit a sporttévé (nem érdemlik meg a nagybetűt) ma kapott a Facebookon, azt nem teszik ki az ablakba, érdemes elolvasni. Attól tartok, hamarosan törölni fogják, mert sokan anyáztak és más hasonlókat írtak.
Streamen szoktam nézni, mert kritikán aluli a magyar kommentár, de ma kivételesen leheveredtem a kanapéra, forró teával, nyakig betakarózva. Nem sokáig hallgattam a sok sületlenséget, a teniszre váltás miatt én is váltottam a jól bevált streamek egyikére. Egy pillanatig nem bántam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4897) BBéci válasza #05304832 (#4896) üzenetére


BBéci
titán

Százszor inkább nézek teniszt, mint focit.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4898) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Néha azt gondolom a magyar közvetítés során, hogy Medárd és Lajos túlóz azzal kapcsolatban, hogy a dartshoz milyen állóképesség kell. Azt elismerem, hogy koncentrációval nehéz bírni egy 7 szettes vagy 20 leges meccset, de azért King hátfájdalmát 8-10 leg után a dobálásokra fogni, számomra érdekes. Véletlenül se az a probléma, hogy a versenyzők 90 %-a 130 kg felett van.

(#4899) bosmajor válasza b4zsi- (#4898) üzenetére


bosmajor
tag

Hol van ellentmondásban az állóképesség szükségessége és a 130 kg? ;)

[ Szerkesztve ]

(#4900) BBéci válasza b4zsi- (#4898) üzenetére


BBéci
titán

Túlzol a 90 %-kal és a 130 kilóval is.
Az biztos, hogy rossz nézni a sok hastájékon "kitérdesedett" mezt. Némelyik játékosnak akkora a hasa, mint egy 7-8 hónapos terhes nőnek. Ez a sportág és a férfi nem szégyene.
Akik kapásból eszembe jutnak: Henderson, McGeeney, Mitchell emberhegyek, Wade, Lewis, Chisnall és még sokan mások csak pocakosok. Sajnos a legnagyobb kedvencem, Taylor is. :(((
A tohonyaság sem ritka: Gerwen, Cross, Gurney, Smith, Brown, akik ráadásul fiatalok.
Üdítő látvány Price, Payne, Hopp és még néhányan.

(#4899) bosmajor
130 kilósan is lehet valakinek kiváló az állóképessége, de nem azoké, akiknek 50 a testzsír százalékuk. Mert az állóképesség megszerzése során a zsír elég.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.