Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4551) zsolti72837 válasza bosmajor (#4550) üzenetére


zsolti72837
őstag

Lehet megpróbálom akkor. :D

[ Szerkesztve ]

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#4552) BBéci


BBéci
titán

V. Lajos sem képes elviselni a kritikát, gusztustalan módon visszatámadott, amikor meg mertem említeni a Facebookon, hogy nagyobb csarnokba kellett volna vinni a márciusi Darts Gálát. Ezrek maradtak le róla, mert csak 2800 néző fér be.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4553) lumpy92 válasza BBéci (#4552) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Most láttam a FB eseménynél, hogy mennyien vennének jegyet, de lemaradtak róla. A PDC Hungary egy kommentben azt írta, hogy összesen 700 jegy van (volt) tribünre, 1400 küzdőtérre és 200 VIP.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#4554) Cheif válasza BBéci (#4552) üzenetére


Cheif
tag

Mindig így reagálnak mindenre, ez volt a dartszövetségnél is, meg amikor ott új elnökségi tagok lettek, mindig csak a sértődöttség, az egymásra mutogatás és a támadás.

(#4555) BBéci


BBéci
titán

Szánalmas, primitív társulat, több amatőr versenyük bizonyította a töketlenségüket.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4556) b4zsi- válasza BBéci (#4555) üzenetére


b4zsi-
őstag

Most néztem a honlapot, elvileg jövőre változtatnak pár dolgon.
Pl:
3 nyert legig megy nem kettőig
Nincs lehetőség helyszíni nevezésre
3 percet várnak valakire a bemondás után (règebben talán 5 volt)

(#4557) Cheif válasza b4zsi- (#4556) üzenetére


Cheif
tag

igen 3 nyert, de egyenes kieséses rendszer, ez sokat segít majd a dolgon, a vigaszág sok meccs

VB: elég jól játszik Ilagan

(#4558) BBéci válasza b4zsi- (#4556) üzenetére


BBéci
titán

Remek, 5-6 elkefélt verseny után végre hajlandóak valamit változtatni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4559) KisSzoke1


KisSzoke1
újonc

Neeee
2 rossz hírre ébredtem :-( :(((
Egy aláírás megtagadva, meg hogy kiesik még1 kedvencem is. :W
Ezek után hajrá Gary!! :C

(#4560) f(x)=exp(x) válasza BBéci (#4546) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Remélem Andersont nem szereted. :DDD

(#4561) BBéci válasza f(x)=exp(x) (#4560) üzenetére


BBéci
titán

Nem különösebben, de inkább Ő nyerjen, mint valamelyik kopasz világbajnok.
Akiknek még drukkolok: Lewis, Chisnall, Smith, Gurney, Whitlock, Price, ebben a sorrendben.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4562) f(x)=exp(x) válasza BBéci (#4561) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Okés, akkor legalább Anderson nincs veszélyben. :DDD

(#4563) Ricsard001


Ricsard001
csendes tag

Sziasztok!

Egy Winmau Blade4 táblát használok már lassan másfél éve, és a 20-as mező közepén tapasztaltam egy kis kipúposodást, körülbelül 1,5x1,5 centiméteres a felpúposodott felület, és nagyjából 2-3 mm-el emelkedik ki a tábla síkjából. Sehol máshol nem jelentkezett a dolog, a tábla többi része tökéletes állapotban van. Mi ennek az oka, van-e bármiféle módja esetleg a helyrehozásának? Mire lehet számítani a jövőben?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#4564) Cheif válasza Ricsard001 (#4563) üzenetére


Cheif
tag

Forgattad rendszeresen?
A púposodás lehet, hogy a nem megfelelő páratartalom miatt alakult ki.

(#4565) Ricsard001 válasza Cheif (#4564) üzenetére


Ricsard001
csendes tag

Forgatni? Öhm... pontosan hogy érted? Persze a válaszom nem. :)
Igen, biztosan a páratartalomhoz lehet köze, ahogy olvasgatok talán pont hogy magasabb mint kellene. Kérdés hogy lehet-e tenni vele valamit?

(#4566) b4zsi- válasza Ricsard001 (#4565) üzenetére


b4zsi-
őstag

Túl sokáig dobáltál forgatás nélkül. Ezt én is sajnos eljátszottam 1-2 mezőnél amíg nem tudtam róla.
Kipattintod a drótot a fekete műanyagok alól és forgatod a számokat. A lényeg, hogy a 20-as újra fekete szektort kapjon. Majd visszapattintod a drótot a helyére. Kicsit furcsa lesz az első dobásoknál, hogy a Winmau meg a Blade 4 felirat nem a szokott helyen van. A forgatás előnye, hogy van ideje azoknak a szektoroknak regenerálódni, amikre kevesebbet dobsz. Én a szétdobott szektorodat betenném az alábbi számok valamelyikére (2,14,13).

(#4567) Ricsard001 válasza b4zsi- (#4566) üzenetére


Ricsard001
csendes tag

A manóba, tényleg, és valamikor az ősidőkben még olvastam is róla... Ezek szerint a gyakrabban használt mezők hajlamosabbak a púposodásra? Ezt ki is próbálom, egy forgatás nem árt. Finoman fogalmazva...

Kérdés hogy a felpúposodott résszel lehet-e kezdeni valamit, vagy ez a rész már így marad örökre. És kösz srácok a tippeket!

(#4568) Cheif válasza Ricsard001 (#4567) üzenetére


Cheif
tag

A forgatás fontos, és időközönként csináld meg, ne várd meg, még szétdobod a szektort.
Tegyél rá valami sima felületet és gumikalapáccsal próbáld meg óvatosan vissza ütögetni

(#4569) BBéci válasza Cheif (#4568) üzenetére


BBéci
titán

Kalapálás helyett ajánlom, hogy fektesse dróttal lefelé valami sík felületre, járólapra és először finoman taposson rá. Ha nem lapul le a púp, akkor terhelje egyre jobban, akár ugrálhat rajta.
A Winmau mellékel a táblákhoz használati, karbantartási ajánlásokat, ami a honlapjukon is megtekinthető. Aki ezeket nem olvassa el, vagy nem tartja be, az magára vessen!
Első táblámat 1993-ban vettem - Harrows Eric Bristow Diamond Wire - még ma is kiváló állapotú, mert 1-2 havonta forgattam. Azért van pontosan a hátlapja közepén a tartócsavar, hogy ez könnyedén megtehető legyen. A drótozásról visszapattanó nyilak miatt cseréltem le.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4570) Ricsard001 válasza BBéci (#4569) üzenetére


Ricsard001
csendes tag

Ezek aztán érdekes tanácsok! Tehát ha jól rakom össze a képletet, ha magasabb a levegő nedvességtartalma, a nagyobb találatsűrűségű helyeken forgatás nélkül hajlamos kipúposodni. /Ha pedig alacsonyabb a páratartalom a kelleténél akkor a rostszerkezet meggyengül és nem tartja megfelelően a nyilakat. /

Azon gondolkodom ha lefektetem sík felületre és úgy próbálom visszaegyengetni bizonyos nyomással, nem csak a frame-keretig fog visszanyomódni? Maga a keret is kiáll vagy 1-1,5 mm -t... Akkor már nem lenne jobb egy akkora lapkát készíteni mint amekkora a szektordarab amiben a sérülés van és azt súllyal terhelni, akár hosszabb ideig is?

A gyártó karbantartási útmutatóját átolvasom, eddig nem is gondoltam rá hogy szükség lehet rá. De ez is olyan mint bármi más, kell egy kis karbantartás és odafigyelés, és a tábla meghálálja.
1993-as Harrows tábla kiváló állapotban... Nem semmi! Ahogy nézem ennek a régi típusú táblának is hasonló drótozása van mint a mai Winmau-knak. Mit használsz most helyette?

[ Szerkesztve ]

(#4571) BBéci válasza Ricsard001 (#4570) üzenetére


BBéci
titán

A drótozás visszanyomása fontos, mert akár teljesen kijöhet a szizálból. Próbáld meg az ajánlott módszereket, kárt nem fogsz tenni a táblában.
2012 végéig kampányszerűen dobáltam, néha 3 hónapig kezembe sem vettem a nyilakat. Utána, mivel abbahagytam a szörfözést, teljes erővel a darts felé fordultam, napi 2-3 órákat dobálok. 2014 áprilisban vettem pengedrótos Harrows táblát, amit én állat párszor vízzel permeteztem. Na, azon annyi púp lett, mint egy terepasztalon, a drótozás középen majdnem teljesen kijött. Tavaly áprilisban cseréltem Winmau Blade5-re, tettem mellé páratartalom mérőt, ha kell, beviszem a dolgozószobába a hidegpárásítót, mert fűtési szezonban folyamatosan szükséges a lakásban működése.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4572) Geza26


Geza26
senior tag

Sziasztok!

Aliexpressről rendelt steel dartskészlettel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

a 20-30$-os nyilak milyen minőséget képviselnek?

Köszönöm!

Géza

(#4573) Dinter


Dinter
addikt

[link]

Találtam egy jó streamet ha kell esetleg valakinek.

(#4574) BBéci válasza Geza26 (#4572) üzenetére


BBéci
titán

Csakis konkrét készletről lehet véleményt mondani.
Amikor 4 éve nyilak vásárlását terveztem, végigböngésztem a kínai kínálatot, egy értelmeset nem találtam. Ráadásul olyat nem szabad megvenni, amit nem próbáltál ki.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4575) Geza26 válasza BBéci (#4574) üzenetére


Geza26
senior tag

Pl ez: Link?

Vagy mi az ami már ajánlott katergória itthonról baráti dartsra?

[ Szerkesztve ]

Géza

(#4577) f(x)=exp(x) válasza #05304832 (#4576) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Rossz nézni. :O
Thornton meccsen 1 leg alatt ocsmány lett a t20 környéke. Vicc!

(#4578) BBéci válasza Geza26 (#4575) üzenetére


BBéci
titán

Számomra teljesen ismeretlen. Ráadásul kifejezetten antipatikus, olyan, mint a Recbook, egy világmárkához nagyon hasonlító nevet választottak, hátha valaki figyelmetlen és összekeveri őket.
Bulls, Harrows, One80, Target, Unicorn, Winmau, Designa, XQMax, stb. amik ajánlhatóak. 7-8000 forinttól kezdődnek a jó nyílkészletek. Leginkább innen szoktunk vásárolni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4579) Cheif válasza Geza26 (#4575) üzenetére


Cheif
tag

Esetleg még érdemes körülnézni a használt nyilaknál is [link] vagy [link]

Akár a meghirdetett nyilaknál, akár kérdéskét, hogy kinek van egy adott összegért amennyit rá szánsz eladó nyila, aztán megnézed a kínálatot. Esetleg megadod, hogy csak BP vagy más adott helyen, hogy személyesen meg tudd nézni, esetleg kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#4580) Geza26 válasza BBéci (#4578) üzenetére


Geza26
senior tag

Köszönöm a segítséget!

Nézegettem az általad ajánloött oldalt. Nagy különbséget nem láttam árban za itthonihoz képest. Valamit rosszul nézek? :)

Soft dartsot régebben többet játszottam. egy vaskosabb (kb. 8 mm) dartsom van, annál csak egy kicsivel akarok vékonyabbat. 24 gramm körül gondolkozom.

[ Szerkesztve ]

Géza

(#4581) Cheif válasza Geza26 (#4580) üzenetére


Cheif
tag

Árban már nem nagyon van különbség, választékban igen. Valamint néhány nyílhoz itt szoktak adni egy kis pack-ot, tollak, szárak, az is 1-2 ezer ft is lehet.

Itthoni boltokban is érdemes körülnézni, főleg, ha bp-i vagy

(#4582) Geza26 válasza Cheif (#4581) üzenetére


Geza26
senior tag

Sajnos nem vagyok budapesti! Csak nyilakért felmenni meg nem érné meg az útiköltség miatt, tehát első steel nyíl vásárlása "vakon" fog történni. Kiróbálok másét illetve a soft nyilam tapasztalata.

Géza

(#4583) Cheif válasza Geza26 (#4582) üzenetére


Cheif
tag

Esetleg próbáld meg a használtakat, hátha van közel, ezeknek nem igen lesz bajuk, esetleg a festék, de az minden festett nyílon kopik és a hegy, azt meg ki lehet cserélni.
Azt szokták mondani, hogy kezdésnek 21-24g közötti egyenes nyilat próbálj ki, aztán alakulni fog a dobásod és elkezd majd kirajzolódni egy kép, hogy milyen súly, milyen alak az ami neked jobb.

(#4584) BBéci válasza Cheif (#4581) üzenetére


BBéci
titán

Legalább egy éve nem néztem a Darts Corner árait, most leesett az állam. Legalább 20 %-ot emeltek az összesen. Más beszerzési forrást kell keresni!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4585) Geza26 válasza BBéci (#4584) üzenetére


Geza26
senior tag

A karácsony nem emelhette meg az árakat?

Hol érdemes még nézelődni olcsóbb árakért?

Géza

(#4586) Cheif válasza Geza26 (#4585) üzenetére


Cheif
tag

Mindenhol mennek felfelé a nyilak árai, állítólag a wolfram miatt. Most már nem annyira éri meg külföldről vásárolni, én is csak olyanokat veszek a dartscornerről amit itthon nem lehet kapni.

(#4588) BBéci válasza #05304832 (#4587) üzenetére


BBéci
titán

Nem dobtam olyannal, mert a karcsúbb, legalább 50 mm-es nyilakat kedvelem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4590) BBéci válasza #05304832 (#4589) üzenetére


BBéci
titán

Darts klub viszont van, ahova le kellene járnod tapasztalatokat gyűjteni és mindenféle nyilakat kipróbálni. Hidd el, érdemes, saját példám mondatja velem!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4592) BBéci válasza #05304832 (#4591) üzenetére


BBéci
titán

Sógoromról rám ragadt a kéz visszakapás, valahogy úgy dobáltam, mint Lorraine Winstanley. Azt akartam megváltoztatni a fejlődés érdekében. Az első pár hónapban annyit fejlődtem, hogy két nyíllal vertem volna a sógort. Azért a feltételes mód, mert vett egy házat a Tisza tónál, minden szabadidejét ott töltötte, két évig nem meccseltünk. Szórtam a 140-eket, néha napi hatot, nyolcat. Aztán a nagy akarás görcsössé tette a dobásaim mozdulatát, dartitis lett a vége. Másfél éve havonta dobok annyi 140-et, mint korábban naponta. Ma próbáltam bal kézzel dobni, 5 perc alatt összejött 3 t20.
Azért pont a 140-et emlegetem, mert korábban rengetegszer ötforintosnyi területre érkezett mindhárom nyíl, mostanában két t20 után képes vagyok kátrányt dobni, vagy a táblát sem találom el.
Visszasírom azt az időt, amikor csak otthon dobáltam, nem jártam darts klubba.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4594) Geza26 válasza Cheif (#4586) üzenetére


Geza26
senior tag

Megoldódott a nyl vásárlás problémája. Az Auchanban a Harrows Torpedo nyíl akciósan 5000 Ft volt és úgy döntöttem kezdeni jó lesz és utána meglátom.
26 g-os amit vettem (22 g volt még, de a nehezebbet vettem), amikor próbáltam más nyilakat a nehezebb jobban tetszett elsőre, meglátjuk.

De akkor megint aliexpress. Mi a helyzet az ottani szárakkal és tollakkal? :)

[ Szerkesztve ]

Géza

(#4596) BBéci válasza #05304832 (#4595) üzenetére


BBéci
titán

Mi történt?

(#4593) local1
Azt a fogást alkalmazom, amit elsőként linkeltél.
Két és fél éve elmentem a legjobb edzőnek tartott Tar Bélához, adott néhány tanácsot, amik sajnos nem váltak be, inkább rontottak a dobástechnikámon, mint javítottak. Ez természetesen nem jelenti azt, hogy másnak, sokaknak ne tudna segíteni.
Szerinte túl erősen szorítottam a nyilakat eldobás előtt. Lazítottam a fogáson, aminek következtében rojtosra szaggattam a tábla alatti tapétát, mert folyton kiestek az ujjaim közül a nyilak. Javasolta, álljak magamhoz képest 20 centivel balra. Megtettem, amitől a találatok nagyrésze egyes és tizennyolcas szektor lett, sőt, nem volt ritka a négyes sem. Benne van a pakliban, hogy nem pontosan azt tettem, amit mondott, de összességében negatív eredménye lett a tanácskérésnek.
Rosszabbul dobok, mint 4 éve.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4597) pprod94 válasza Geza26 (#4594) üzenetére


pprod94
aktív tag

Én rendeltem mindenféle dolgot az olcsóbbakból, vannak jó műanyag és forgós szárak, de most már csak Harrows Retina tollakat és Supergrip szárat használok, megéri a minőség. :)

(#4599) BBéci válasza #05304832 (#4598) üzenetére


BBéci
titán

Ma délután azt mondta a tévés fickó, hogy darts közvetítés során minden látható a képen, nem igényel folyamatos kommentárt, azért beszélnek mindenféléről. Ráadásul egymás hülyeségein röhögcsélnek folyton. Elzavarnám mindegyiket tollat fosztani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4600) Ricsard001 válasza BBéci (#4571) üzenetére


Ricsard001
csendes tag

Na tehát, a forgatás tényleg nem probléma, megnéztem hogy is megy ez, számozás kipattint, tábla forgat, számozás visszamegy. Ezentúl rutin lesz belőle, az tuti!
A púposodás problémájára visszatérve, leveszem a számozást, sima felületre fektetem és a hátlapra ráállok, akár sétálok is rajta egy keveset. Feltételezem a négy szöggel rögzített számozástartót is ki kell vennem, mivel a drótozásnál jobban kiállnak. Gondolom egyszerűen fogóval ki kell húzni őket. Kihagytam valamit?

Egyébként tele van az internet olyan videókkal ahol telibe-permetezik egy liter vízzel a táblát, mielőtt ide írtam ilyeneket néztem. Amennyi bullshit a neten van manapság... Azon én is gondolkodtam hogy egy kiszáradt táblát párásítani kell valószínűleg néha, de nincs mese, vannak durva srácok. :D

"Ráadásul egymás hülyeségein röhögcsélnek folyton. Elzavarnám mindegyiket tollat fosztani."
Épp a napokban mondtam egy családi ebédnél, hogy a kommentátorok vagy szimplán unalmasak, vagy érdektelen dolgokról sztorizgatnak. Van hogy két percig meg sem szólalnak, utána felolvasnak 5 kommentet, amire viszont nem válaszolnak mert korábban valamikor már volt róluk szó... Értem hogy szakmailag ott vannak a szeren, de a szórakoztatóértékük messze alulmúlja azt. Annyi értelmes dologról lehetne folyamatosan beszélni, mindig csodálkozom hogy hogy a fenében nem találnak megfelelő téma muníciót...

Épp most játszik Adrian Lewise, ő és Dave Chisnall a kedvenc játékosaim. Azért szorongatja az ifjúság, remélem állni fogja a sarat Jackpot. :D
Azt hiszem azért szeretem ezt a sportot igazán mert soha nincsenek lejátszott meccsek, mindig lehet meglepetés. Főleg a mostani VB-n látok sok új arcot /nekem legalábbis új/, és ez jó dolog. Mindenkinek észnél kell lenni.

És még valami, a nyíl fogási stílusára úgy látom nincs egzakt válasz, én is folyton próbálgatom mi a legkényelmesebb, milyen szögben álljon a lábam, középről, kicsit balról vagy jobbról dobjak... Ennél sokkal könnyebbnek gondoltam ezt a játékot.
Én két nyilat használok, az egyik egy Winmau Navigator+ 23g , a másik egy Winmau Andy Fordham 23g nyíl. Bevallom a Navigatort jobban kedvelem, karcsúbb, és nekem szimpatikusabb a súlyelosztása. A Viking formája nagyon tetszik, de kicsit nehéznek tűnik, valahogy mindig lefelé tartanak a nyilak. Gondoltam arra is hogy eladom, és kipróbálok 1-2 könnyebb nyilat is. Mondjuk 21g körül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.