Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#796) vodika


vodika
tag

Üdv!

Gondoltam megosztom a tapasztalatomat, sajnos visszajelzések nem nagyon jönnek a segítséget kérőktől. :(((
Szóval: kaptam tavalya egy Maxell 8Gb-os sz@rt. Gyári csomag csacsi-ragyi. Amikor kibontottam egy XP-s gépen akartam használni, de már a legelején gondok voltak vele. 1-2 alkalommal tudtam csak rá felmásolni valamit de az sem jött le utána. Írtam is pár hónapja ide, de semmi érdemi válasz nem volt illetve nekem sem volt időm vele foglalkozni. Aztán tegnap elolvastam a hozzászólásokat és volt pár nagyon ígéretes tipp. Gondoltam kipróbálom.Először szétszedtem a a cuccost. Amin meglepődtem az az volt hogy a Sansick 8Gb-os M2-es tokozású memkari van benne. Aztán nézegettem a vezérlőt de nagyon elmosódott a nyomtatás rajta a Genius meg nem dobott ki semmit csak a fake serial numbert valami 2345678901234 vagy ilyesmi és a VID/PID meg nem is ismert a neten. Illetve a VID igen, de a PID az nem. Formázni nem lehet egyáltalán illetve az SDFormatter 3.0-val a gyors format lefut, de úgylátom az sokat nem ér... :)
A falsh törlést nem támogatja az eszköz az Erase overwrite meg változatos helyeken 1-2% körül mindíg kifagy...
Aztán megerőltettem a szemem és kiderült hogy egy SMI-s vezérlő van benne (felirat alapján) de a beforrasztásnál mintha 2-3 lábnak a forrasza összeérne...??? :F
Na leszedtem az összes SM vezérlős progit de vagy nem ismerte fel vagy be sem jön a progi. Aztán az egyik valamit molyolt de érdemi dolog nem történt viszont kidobott némi rész infót: SM331AC. Ami a meglepő: ilyen controller ugyan van (néhol a neten) de amúgy meg nincs. Szóval valszeg kuka lesz a vége. Csak annyit akartam írni, hogy érdemes egyszer nekifutni mert lehet hogy jól sül el a dolog, nekem sajna nem jött be.
Ja és csak a történelmi hűség kedvéért: Auchan-ban vették a pendrive-ot. Na ennyit arról honnan érdemes vásárolni. Noname és ilyen szar Maxell stb. soha többet. Sajnos aki vette nem ért ezekhez, így csak jóhiszeműen járt el.
Ha kérdés észrevétel vagy esetleg ötlet van :DDD ne tartsátok vissza!
Üdv: Vodika

Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.