Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) biggamer


biggamer
veterán

[kép] Pajzs Technológiájú gépjárművédelem : [link]

Sziasztok.

Azért indítottam ezt a topicot, mert kíváncsi lennék a véleményekre, tapasztalatokra ezzel a rendszerrel kapcsolatban, hogy érdemes-e ilyen rendszert egy új autóba beleszereltetni.
Azt szeretném megtudni, hogy milyen előnyei és hátrányai vannak a rendszernek, és nem a konkurencia fröcsögő köpködéseire és személyeskedéseire vagyok kiváncsi.
Szóval a tényeket és nem a légből kapott híreket kérném itt közzétenni.

Köszönettel

biggamer

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#2) koob válasza biggamer (#1) üzenetére


koob
senior tag

megveszed vagy nem , erre nem kell topik. .. mi lenne itt ha mindenre ... :U
előnyei: egész jó
hátránya: -

(#3) Sipi válasza biggamer (#1) üzenetére


Sipi
addikt

Atyaég... Lehet, hogy jó cucc, de a honlapon még a térkitöltő GIF-ek is felkiáltójelre végződnek. Fenntartásaim vannak olyan cégekkel kapcsolatban, akik _ennyire_ z égbe magasztalják magukat. Ráadásul olvasni is fárasztó, most méé' üvöltöznek velem a weboldalukon?

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#4) koob válasza Sipi (#3) üzenetére


koob
senior tag

egész jó az aláírásod :DDD :P

(#5) biggamer válasza koob (#2) üzenetére


biggamer
veterán

Köszönöm a magasröptű vélemény nyilvánításodat.
Egy szóval sem mondtam ( vagyis írtam ), hogy én akarok venni.
És azt sem hogy nem.
Véleményeket kértem, és nem levegőbe beszélést, meg okoskodásokat.

Gondolom ( ahogy a kimerítő véleményedet elolvastam ), Neked nincs ilyen rendszered, akkor meg ...

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#6) tbs válasza biggamer (#5) üzenetére


tbs
addikt

Nekem sincs ilyenem, de nem is kell... Korrekt elektronikus védelemnél is csak a tréler segít, ráadásul a kibogozásához szakember kell, nem szakhidegvágó... :DDD

(#7) szatocs


szatocs
őstag

Annak idején, mikor még én olvasgattam a rendszerekkel kapcsolatban, ezt találtam a legjobbnak, akkoriban még azt írták, hogy ha a pajzs - os autót ellopják, akkor az akkori vételárat megtérítik neked, most nem tudom, hogy van-e még ilyen.

Most olvastam át néhány oldalrészét a lapnak, most olyat nem látok, hogy mennyire kártalanítanak, de ettől függetlenül lehet, hogy valahol ott van.

[Szerkesztve]

=== Szatocs ===

(#8) biggamer válasza szatocs (#7) üzenetére


biggamer
veterán

Még most is ezt mondják ( írják ).
Csak nem tudom, hogy benne van-e a szerződésben.

Ahogy én olvasgattam, az elektronikus indításblokkoló, a váltózár meg a kormányzár nem ér semmit.
Mindegyiket pár perc alatt kiiktatják.
Állítólag ez jobb.
A Kék Fényben meg a TV Híradóban is volt erről a rendszerről szó, elég jó fényesítették.
Viszont a tréler ellen nincs védelem, de az elég körülményes.
Sok helyen van már térfigyelő kamera is, talán a felvételeken be lehet azonosítani a trélert, vagy a sofőrt.

De valahogy csak meg kellene védeni az autót.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#9) szatocs


szatocs
őstag

A vezess.hu egyik fórumán találtam, ebből mindenki levonhatja a következtetését, én is levontam:D :

''Az indexen van erről egy külön fórum, ha nagyon ráérsz olvass bele. És az Autólopáson is írtunk róla sokat, sőt maga Tímár úr is hozzászólt kb 1 éve.
Ár/érték arányban nem igazán meggyőző a dolog szakmailag, és hiába kértünk érveket, csak a marketinget kaptuk, meg mindenféle személyeskedést Pajzs-támogatóktól. A párbeszéd egészen odáig elfajult hogy egy magát pártatlannak megnevező fórumtárs (gyozzmegnek hívták) durván személyeskedni kezdett velem, végül bírósággal fenyegetett engem és a cégünket. Mivel hivatalos beszerelőműhely vagyunk, minden engedélyünk megvan ráadásul a topicon jól ismernek, nem tudott kárt tenni bennem, de volt egy idő mikor komolyan elkezdtem félni. Végül odatévedt egy moderátor, és jól meghúzta az egész topicot, alig maradt valami.
A Pajzs saját fórumáról mindent kimoderálnak ami nem odaillő szerintük, pedig volt olyan hozzászólás hogy ellopták a Pajzsos autót, aztán eltűnt. (a fazon adott elérhetőséget is, nem kamu volt!) Pénzvisszaadási garanciát csak a távfelügyelt, GPS-es autókra adnak egyébként, a sima Pajzsra nem.
Sokáig ment a vita az ugókód-nem ugrókód témában (merthogy állítólag a távrecsege nem ugrókódos), most már biztosan az, mert az egyik Zafis fórumtárs felrakta a frissen berakott Pajzs távirányítójának a fotóját és az megegyezik a régi házunk 10 éves kapunyitójáéval, ami bizony ugrókodos, csak hát kicsit idejétmúlt konstrukció. Aki kicsit is ért a dologhoz az csak mosolyog az egész Pajzs-dolgon, de mindig találnak ügyfelet aki beveszi a''lophatatlan'' marketinget. Asszem úgy búcsúztunk gyozzmegtől hogy ő beperel engem hitelrontásért mert leszóltam a rendszerét (azóta még nem tette meg, egyébként sem vagyok az a mocskolódós típus, gondolom ezt sejtitek) én meg jól belinkeltem a GVH űrlapját amin fel lehet jelenteni a fogyasztók megtévesztéséért a céget. Én mondtam hogy ha ő a bírósággal rabolja a drága időmet, akkor én meg rászánom magam és kitöltöm az űrlapot. Ha a Colgate több tízmilliós bírságot fizetett a legfehérebb elnevezésért, kíváncsi vagyok mibe fájt volna nekik az ''önerőből lophatatlan'' dolog...merthogy lophatatlan autó nincs, akárki akármit is mond, legfeljebb nem éri meg elvinni mert annyira időigényes / roncsolással járó / kockázatos.
Eddig még nem lett a dologból semmi, azóta nem hallottunk a társaságról. De érdemes beleolvasgatni a fórumba :)''

=== Szatocs ===

(#10) szatocs válasza biggamer (#8) üzenetére


szatocs
őstag

Olvasd el az előző hsz - omat, hogy mit találtam, szóval:U...

=== Szatocs ===

(#11) biggamer válasza szatocs (#7) üzenetére


biggamer
veterán

Ha megnyitod a főoldalt, majdnem középen van, kiemelve nagy piros betűkkel.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#12) szatocs válasza biggamer (#11) üzenetére


szatocs
őstag

Azt láttam, de nem írják, hogy mennyire, vagy Te azt is látod? Csak annyi van, hogy kártalanítanak.

=== Szatocs ===

(#13) tbs válasza biggamer (#8) üzenetére


tbs
addikt

Várom szeretettel a kiiktatókat. ;] Egy összekuszált kábelezés, egy máshová rakott ecu és egy proximity kártya/kulcs és máris áll a járgány... A mechanikai védelmek, mivel valahogy berakják őket, ki is szedhetők. A leszakadt csavarokat egy flex/fúró kombóval egy lakatos megoldja, de egy újrakábelezéshez kell némi gógyi.

Ja, és ritka marha az, aki a központi zárNYITÁST a riasztó távirányítójára köti.

Az egyszerű móriczka gátlók és vijjogók tényleg viccesek.

Ha nagyon parás vagy, akkor autótípustól függően hatásos lehet egy váltózár.

(#14) biggamer válasza szatocs (#12) üzenetére


biggamer
veterán

'' Mitől több a Pajzs Technológia?
A Pajzs Technológia egyedi szolgáltatásai


A Pajzs Garancia

A Pajzs Garancia egyedi szolgáltatás, amit csak a cégünknél lehet igénybe venni.
A Pajzs Garancia egy sikeresen végrehajtott gépjármű lopáskor abban az esetben is érvényes, ha a gépjármű tulajdonosa nem rendelkezik casco biztosítással!
Meggyőződésünk, hogy a gépjárművédelem nem egy kereskedelmi tevékenység, hanem a legmagasabb felelősség vállalással járó szolgáltatás! Ennek értelmében mi az általunk elvégzett munkáért felelősséget vállalunk, a gépjármű tulajdonosának pedig biztosítékot jelentve mindaddig mellette állunk, ameddig a gépjármű a tulajdonában van.


Lehetőségek a Pajzs Garanciára:

1. Pajzs Garancia casco nélkül.
Feltétel a Pajzs + GPS beépítése, és havi 4.000 Ft. kommunikációs díj rendszeres fizetése.
Lopáskor a gépjármű piaci értékének 50%-a kerül kifizetésre.
+ a Pajzs Technológia teljes ára visszafizetésre kerül!


2. Pajzs Garancia bármilyen casco módozattal.
Feltétel a Pajzs + GPS beépítése, és havi 4.000 Ft. kommunikációs díj rendszeres fizetése.
Lopáskor általunk a casco módozat önrésze kerül kifizetésre.
+ a Pajzs Technológia teljes ára visszafizetésre kerül!


Mit jelent a kommunikációs díj?
A kommunikációs díjjal a P.T.B. Pajzs Technológia Kft. biztosítja a gépjármű és a külvilág közötti kapcsolatot.


Pénz visszafizetési garancia minden Pajzs Technológiával rendelkező gépjárművédelmi rendszerre!


A Pajzs Technológia alkalmazásakor minden Tisztelt Ügyfelünknek biztosítjuk a pénz visszafizetési garanciát!

Miért fontos a pénz visszafizetési garancia?

Azért, mert meggyőződéssel állítjuk, hogy a gépjárművédelem nem egy kereskedelmi tevékenység, hanem a legmagasabb biztonsági szintet képviselő szolgáltatás!
A Pajzs Technológiával mi biztosítjuk ezt a jogos elvárást! Ezért fontosnak tartjuk a pénz visszafizetési garanciát!

Visszafizetjük a pénzét, ha ellopnák a gépjárművét annak ellenére, hogy az tartalmazta a Pajzs Technológiát!

A Pajzs Technológiájú gépjárművédelmi rendszerekkel felszerelt gépjárművek esetében minden lopási szándék a kísérleti stádiumban megrekedt! ''

Itt az van, hogy 50 %-át kifizetik a kocsi árának, meg talán az, hogy a beépített rendszer árát.
De lehet, hogy rosszúl értelmezem.

Akkor lehet, hogy mégis inkább a Casco jobb egy sima riasztó rendszerrel ? :F

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#15) szatocs válasza tbs (#13) üzenetére


szatocs
őstag

Ezt a mondatod kifejtenéd bővebben?:)
''Ja, és ritka marha az, aki a központi zárNYITÁST a riasztó távirányítójára köti.''
Neked hogy van? (nem mintha nekem akárhogy is lenne..., sajnos)

=== Szatocs ===

(#16) biggamer válasza tbs (#13) üzenetére


biggamer
veterán

Azt mondják, hogy a váltózár is egy nagy nudli.
És kb. 70.000-be kerül.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#17) dragonfx válasza tbs (#13) üzenetére


dragonfx
veterán

Semmi nem ellophatatlan, és ez nem csak mőrfi szerint :(
tréler, azt csá....utána meg lesz idejük rá.

A bekötés meg csak szerelőműhely kérdése.Mér neked a riasztó nem nyitja a központizárat? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#18) tbs válasza szatocs (#15) üzenetére


tbs
addikt

Kérlek, kulccsal nyitom az ajtót. A kp zár csak zárni tud. Nem ki fáradtság, de a kódlopóknak bosszúság. :DDD

#16, big: ha masszív rudazatos a váltó, netán hátsókerekes és a váltóbot közvetlenül csatlakozik a váltóhoz, akkor igenis hasznos. Szétbontás nálkül max vontatni lehet az autót, kinyomott kupluggal. Huzalos vagy gömbcsuklós váltóátvitelnél tényleg semmit sem ér.

#17, dragon: Hát nem a trélert írtam én is..? Szerencsére tucatautó lett, nem hinném, hogy bárki pont egy olyan szürkére vágyna, aminek az elemei UV festettek... :DDD Szerelőműhely: minden riasztót és blokkolásgátlót 1000féleképpen be lehet kötni. Az egyszerűbb műhelyek csak bekötik és kész. A profik kábeleznek keményen. Egyforma színre cserélnek mindent az ecu környékén, ha lehet az ecu-t is odébbteszik. Stb.

[Szerkesztve]

(#19) szatocs válasza biggamer (#14) üzenetére


szatocs
őstag

Igen-igen, itt 50% + rendszer ára van. Én valami olyanon gondolkodnék, hogy hogyan lehet azt megvalósítani, hogy az indításkor szükséges kábelt a motortérben megszakítanám valahol egy kapcsolóval, és a kapcsolót valami jó kis helyre eldugnám az utasfülkében. Nem tudom én ülés alatt valahol, vagy akárhol. És az mr egy kisebb fejtörés - szerintem -, hogy miért nem megy.

=== Szatocs ===

(#20) szatocs válasza tbs (#18) üzenetére


szatocs
őstag

Ja értem:) Ezzel amúgy nem vagyok tisztában, hogy ezt így lehet kérni a szalonban, vagy ezt már utólag moddoltattad? Neked Jazz - ed van, ha jól emlékszem :F Ha igen, akkor Hondáéknál kérted így?:)

=== Szatocs ===

(#21) tbs válasza szatocs (#20) üzenetére


tbs
addikt

Gyári riasztó felejtős... ;) Ismerős szerelte, de adtam pár instrukciót. Nem véletlenül lettem villamosmérnök, használjuk má' ki..! ;]

Ja sziréna az utastérben, 2 is. Nagyon jó a jazz akusztikája... :D

(#22) szatocs válasza tbs (#21) üzenetére


szatocs
őstag

:D

Majd akkor ha autóm lesz, hozzád - is - fordulok majd, hogy szerinted mit hogyan:)

=== Szatocs ===

(#23) biggamer


biggamer
veterán

Construct sebességváltó zárak : [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#24) biggamer válasza biggamer (#23) üzenetére


biggamer
veterán

Esetleg ezekről van valakinek véleménye ?

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#25) szatocs válasza biggamer (#24) üzenetére


szatocs
őstag

Egy pár:

[link]

[link]

[link]

=== Szatocs ===

(#26) biggamer válasza szatocs (#25) üzenetére


biggamer
veterán

Köszi szépen a linkeket.
Hááát sajna nem lettem sokkal okosabb. :O
Egyre jobban úgy érzem, hogy kár új drága autót venni. :F

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#27) emre33


emre33
addikt

Ha van valakinek pajzs beépítve a kocsijába, akkor lenne 1-2 kérdésem.

kösz

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#28) animatrix11


animatrix11
őstag

Most tényleg van valakinek ilyen?

Felhívtam őket, hogy mitől olyan nagy csoda ez egy csajszi vette fel, megkérdeztem, miért feltörhetetlen ez és mitől feltörhető mondjuk egy sebváltózár, a választ összefoglalva annyi jött le mert csak... engem nem győztek meg

Kifejetve pl a sebváltózárat azért tudják feltörni mert tudják hogy kell, akkor ennél nem tudják hogyan kéne? Nem kaptam kielégítő választ semmire kb...

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#29) biggamer válasza animatrix11 (#28) üzenetére


biggamer
veterán

tegyél bele 2 rejtett kapcsolót

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#30) animatrix11 válasza biggamer (#29) üzenetére


animatrix11
őstag

szart se ér, mivel kikerülik az összes ilyen indításgátlót, de amúgy ez témába vág....

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#31) kov.zoltan86


kov.zoltan86
újonc

Sziasztok,

Nekem évek óta Skyguard rendszerem van. Nagyon meg vagyok elégedve a szolgáltatással. Egyszer már megkísérelték ellopni az autómat, szerencsére sikertelenül.

Annyi védelmi rendszer van a cég csomagjában (GPS árnyékolás jelzése, emelésérzékelő, diagnosztikai csatlakozó tiltása), hogy szinte lehetetlen ellopni az autót. Persze nincs lophatatlan autó - szokták mondani -, de én még nem csalódtam a műholdas védelmi rendszerben.

A Pajzsról annyit, hogy az passzív védelmi rendszer (nincs 24 órás felügyeletük). A Skyguardnál viszont 24 órás felügyelet/szerviz asszisztencia van, ami azért megnyugtatóbb számomra. Azonnal jeleznek, ha valami rendelleneset észlelnek.

(#32) kov.zoltan86


kov.zoltan86
újonc

Itt is a műholdas rendszer istenítik.

http://www.vezess.hu/magazin/autolopasok_mit_lopnak_es/8997/

(#33) banoczyka


banoczyka
csendes tag

Sziasztok!

Én most [ezt] néztem ki a jövendőbeli autómba, de nagyon bizonytalan vagyok. Esetleg valakinek van tapasztalata. Nem akarok havodíjas szerződést.
A mostani rendszerem meg néha majdnem megtréfált már engem is. ( Sötét lemez, 4db 100as szög, 8db penge. Persze minden steril. :)) Már unalamas mindig a sofőr ülésre rakni.

(#34) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok!

Új autó esetén milyen védelmet tudtok javasolni?
Pajzs megbízható, nem berhelik szét az autó elektronikáját?
Vagy egy masszív 40 ezres kormányzár is megteszi?

(#35) Livius válasza maglew (#34) üzenetére


Livius
őstag

A mostani legújabb kulcs nélkül, valamilyen Bluetooth-os azonosítóval működő indításgátlós autókba van ennek a Pajzs technológiának még értelme? Egyáltalán értenek hozzá, hogy hogyan kell a nagyon új autókba beszerelni azt amit 10 éve árulnak a piacon?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#36) KubanitoS válasza Livius (#35) üzenetére


KubanitoS
veterán

Szerintem simán működőképes lehet még ma is, mivel egy viszonylag egyszerű dologról van szó. A motortérbe beépítik az indításgátló cuccokat, majd a motorháztetőt megvasalják rendesen, hogy ne lehessen kinyitni. Magyarán fizikálisan nem tudnak hozzáférni a védelmi rendszerhez és így nem lehet ellopni az autót. Az általad említett Bluetoothos meg egyéb indításgátlós cuccokkal az a baj, hogy csak egy célszerszám kell és megfelelő szakmai tudás és a kocsit perceken belül viszik, legalábbis számomra ez lenne logikus.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#37) PuffyMinnie


PuffyMinnie
tag

Helló!

Kár, hogy kihallt a fórum. Esetleg valaki még olvassa tudna ajánlani Zala megyében olyan szerelőt, aki ki tudja szerelni az autóból ezt a Pajzs védelmet? köszönöm

Ha az elméd arra ösztökél, hogy beszélj, próbálj helyette figyelni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.