Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  P4 proci tuning Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1601) Loretto válasza Kiss67 (#1599) üzenetére


Loretto
veterán

hát ezt sokan szeretnék :)
amugy a zalmannál nehéz halkabb ventit találni. amit érdemes lenne (de ez már borsos) hogy venni egy tr hűtőt+ halk venti vmi 9 v 12-est.

Soirée...

(#1602) Bazsy válasza Kiss67 (#1599) üzenetére


Bazsy
aktív tag

Glacialtech turbine... Magasan veri a zalmant és 8cm-s ventik vannak rajt 2, ami cserélhetö ha nemtetszik vagy elfárad:)

Bazsy

(#1603) Loretto válasza Bazsy (#1602) üzenetére


Loretto
veterán

de miben veri? nehezebb annál halkabb ventit feltenni olyan hatásfokkal. amugy sok hűtő jobb a zalmannál de olyan hangerő/hűtőteljesítménynél sok cooler elhull.

Soirée...

(#1604) n_gy_k


n_gy_k
aktív tag

hali!

van a régi gépemben egy 300-as celeron meddig mehet szerintetek gyári hűtővel? lehet 66, 75, 83-as FSB-t állítani neki! van a bioszban egy olyan az fsb felett, hogy cpu ratio ez gondolom a szorzó!? szóval meddig mehet a proci és hogy?(szorzó, fsb)

kössz!

(#1605) sz.j válasza n_gy_k (#1604) üzenetére


sz.j
nagyúr

A mostani prociknál már nem lehet szorzót állítani! Sajnos....... Feltételezem, hogy a Tiédbe sem, vagy mégis ?!
Most már csak az FSB-vel lehet tuningolni .


[Szerkesztve]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1606) gerlaip


gerlaip
addikt

Mit gondoltok erról.

Alább láccik a konigom. AsusP4P800. Nemrég még ment benne hiba nélkül a 2,4 telikondis 267-275 néha 280 fsb-vel, mostmeg a 260 is sok neki, fagyogat. Fárad a lapom?

lámavakond

(#1607) gerlaip válasza n_gy_k (#1604) üzenetére


gerlaip
addikt

csak FSB. Ha mákod van kb 530 a vége. (Nekem annyi volt Via chipszetes P3 alaplaplban Abit VH6)

lámavakond

(#1608) Loretto válasza gerlaip (#1606) üzenetére


Loretto
veterán

naneeeeee. ezt nem hiszem el ha az lesz amitől féltél.pici+fesz nem segít?

Soirée...

(#1609) gerlaip válasza Loretto (#1608) üzenetére


gerlaip
addikt

Az a gáz, hogy eleve kb 1,56-1,58 1,52 V-ot ad neki a lap. nem segít. mindegy . Már agyalok egy IC7-G -n. Vagy nyerek a lottón és Tyan alaplap duál Xeonnal. osztán kész. csak abba nemtom agp van-e?

lámavakond

(#1610) Loretto válasza gerlaip (#1609) üzenetére


Loretto
veterán

ic7 tag leszel? cool ;)

Soirée...

(#1611) Gorneck válasza gerlaip (#1609) üzenetére


Gorneck
titán

Van! Sztem...

Gorneck#1239

(#1612) Mike 32


Mike 32
aktív tag

Bocs fiúk hogy hülye vagyok de meg mondaná valaki hogy mik ezek a számok a ramoknál
2-2-2-5 ,egy ramos topicban meg kérdeztem és röviden ennyit mondtak (KÉSLELTETÉS)
hát azért eddig én is eljútottam valahogy ,,szerintem tul beképzeltek egy kicsit vagy ök sem tudják csak vagánykodnak hogy nekik ilyenre telik.
Szval várom a választ hátha itt tudja valaki

Kerti butorok eladók, 3D munkáin https://www.deviantart.com/mikewhite71

(#1613) Viktor77 válasza Mike 32 (#1612) üzenetére


Viktor77
titán

Pedig jót mondtak.

Minél kisebbek ezek az értékek, annál gyorsabb a memóriaelérésed, az írásod, olvasásod.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1614) Mike 32 válasza Viktor77 (#1613) üzenetére


Mike 32
aktív tag

na ez már válasz csak több mint hogy (KÉSLELTETÉS ) te legalább el is magyarázod

Kerti butorok eladók, 3D munkáin https://www.deviantart.com/mikewhite71

(#1615) Mike 32 válasza Viktor77 (#1613) üzenetére


Mike 32
aktív tag

KÖSZÖNÖM A VÁLASZT

Kerti butorok eladók, 3D munkáin https://www.deviantart.com/mikewhite71

(#1616) Mike 32


Mike 32
aktív tag

UPSZI

Kerti butorok eladók, 3D munkáin https://www.deviantart.com/mikewhite71

(#1617) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

a 3GHz Prescott (478) 1Mb mennyire lehet szerintetek húzni??
érdemes?? mármint húzni?

1024ramot (ddr400) vegyegyek vagy elég az 512DDR 400

mennyit költsek erre az egészre??úgyKB?

(#1618) Gazs


Gazs
tag

Jó estét mindenkinek:) Szeretném a 2.4ghz-es procimat tuningolni:) MI a teendő?:) Meddig lehet egyátalán húzni? Valaki leírná nekem részletesen, hogy mi a teendő a tuningoláshoz?Mert nem nagyon értek hozzá:B A FBS-es kell állítgatni? Mit kell csinálni a ramokkal:F A segítséget elöre i köszönöm:) (A knfigom az adataimnál:) )

(#1619) Mike 32 válasza Gazs (#1618) üzenetére


Mike 32
aktív tag

sajna ehez a laphoz nemértek de szerintem a ramok kicsik lesznek egy tuninghoz

Kerti butorok eladók, 3D munkáin https://www.deviantart.com/mikewhite71

(#1620) Mike 32 válasza Gazs (#1618) üzenetére


Mike 32
aktív tag

a 2.4 nek menni kellene 3.0 ig minimum de ez hütés függö is

Kerti butorok eladók, 3D munkáin https://www.deviantart.com/mikewhite71

(#1621) Gazs válasza Mike 32 (#1620) üzenetére


Gazs
tag

400-as ram kéne? Mert igazából csak az egyik 333-as, és az lassítja le az a kettöt 333mhz-re:( De kifogom cserélni:) Szerinted 400mhz már elég lesz hozzá? És milyen hütést rakjak hozzá minimum? Mert most a sima Intel hütő van hozzá, és az olyan 50-55fok között van terhelés közben:) De ez egy 865pe chipetes alaplap, csak azt elfelejtettem oda irni.

[Szerkesztve]

(#1622) Mike 32 válasza Gazs (#1621) üzenetére


Mike 32
aktív tag

nekem is gyári intel van rajta és megy a 2.8 /3.4 Prescott jelen pillanatban is terhelten 58 a ramot meg ved ki belölle addig amig huzod már mint a 333 , egyébként milyen márkák a ramok

Kerti butorok eladók, 3D munkáin https://www.deviantart.com/mikewhite71

(#1623) Mike 32 válasza Gazs (#1621) üzenetére


Mike 32
aktív tag

nézd meg az FTP a képeket a cim :ftp://Router:valami@ftp.uw.hu

Kerti butorok eladók, 3D munkáin https://www.deviantart.com/mikewhite71

(#1624) gerlaip


gerlaip
addikt

Na hát itt is felteszem a kérdést, hátha már valami őrült próbálta a dolgot. Szal 280 fsb-t bírja a proccom alapfeszen (2,4C) kb 3,4 a vége, és nem is féltem, mert telikondis. Namármost ezt az fsb-t a lapom annyira nem bírja (Asus P4P800). Eleinte ment neki, de mostmár kezd nyafogni, fagyogat 260 fsb-n is. Szal a kérdés:

Egy IC7-G vagy IC-7 Max 3 bírná e tarósan a 270-280 fsb-t mongyuk úgy egy éves távlatban, mert akkor nem proccot, hanem alaplapot újítanék.
Gondolom Max3-nak nagyobb az esélye erre az OTES miatt.

[Szerkesztve]

lámavakond

(#1625) I_Am válasza gerlaip (#1624) üzenetére


I_Am
veterán

A kondik öregedhetnek, tehát csökkenhet a tuningbírás is.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1626) Domy válasza gerlaip (#1624) üzenetére


Domy
aktív tag

Az Otes klotyó szinte semmit nem jelent... az én 2,4C-m 275-ös FSB-vel - kb. mióta te megvetted, akkor vettem én is... - na azóta stabil, és a ramom miatt nem megy feljebb... Kell a max3-am?

(#1627) Loretto válasza gerlaip (#1624) üzenetére


Loretto
veterán

végén már még alapon sem megy a procid? ;]

Soirée...

(#1628) Gazs válasza Mike 32 (#1623) üzenetére


Gazs
tag

Na itt vagyok:) Akkor szegyjem ki a ramot,és utána mi a teendő? A biosa kell a fsb álitgatni? Ha fölnyomtam 3.0ghz-re akkor ha vissza rakom a 333mhz-es ramot, akkor már nem lesz jó? Várom a válszt:) (a ftp-én a képek nagyon kömények:) )

(#1629) Mike 32 válasza Gazs (#1628) üzenetére


Mike 32
aktív tag

abiosban kell állitani az fsb -n de ha nem indul el akkor még az áramon is emelhetsz a ramot is figyelni kell mert ha nem fix akkor az miatt sem indulhat el .A lapod tudja a Dual ram kezelés mert ha igen akkor ne is rakd vissza azt az eggyet mert csak lassit rajta néz utánna a lap leírásában ha nem tudod SOK SZERENCSÉT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kerti butorok eladók, 3D munkáin https://www.deviantart.com/mikewhite71

(#1630) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

a 3GHz Prescott (478) 1Mb mennyire lehet szerintetek húzni??
érdemes?? mármint húzni?

1024ramot (ddr400) vegyegyek vagy elég az 512DDR 400

mennyit költsek erre az egészre??úgyKB?

(#1631) Mizo válasza MIFtIli (#1630) üzenetére


Mizo
tag

Mire nem elég per pillanat a 3 GHz? Ha viszont nagyon kell a plusz erő, akkor a hőmérséklet folyamatos ellenőrzése mellett emeld az FSB-t a topicban már többször leírt módon és kiderül. Ez teljesen egyedi, szinte minden procinál más.

A plusz 512 RAM nem árt, főleg ha újabb játékokkal játszol a gépen. Ennek ára adott, nézz szét a neten (boltok árai, esetleg itt a Ph-n). Nem árt, ha ugyanolyan típust veszel, mint amilyen benne van (és persze 400 MHz-eset).

Mennyit költs az egészre? Valamit kihagyhattál, mert a RAM ára adott, az FSB emelése meg ingyen van:DD

[Szerkesztve]

A világ IQ-szintje állandó, csak egyre többen vagyunk hozzá.

(#1632) Kiss67 válasza MIFtIli (#1630) üzenetére


Kiss67
senior tag

Szia. Nekem is 3.0 van . Nálam 3.6GHz en megy a bios szerinr 1.46 körül , de ez valósban (cpuiz) 1.44 , terhelve meg 1.42 körül . Mivel akarod hűteni?

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#1633) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

hát a prescott-ra gondoltam mint ár mennyit ér ??50000???
mennyi a max hőmérséklet ami még átlagon aluli (tuningnál)
egyépként valamien zalman hűtőre gondoltam először mert te mivel hűtöd?

Melyik RAM a legjobb??(samsung,hynix)

(mi az a PH?)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1634) dudson


dudson
csendes tag

Csüsztök!
Azt szeretném kérdeni hogy mennyibe kerül most egy 3,2 vagy 3 mas prescotmagos proci. Pls válaszoljatok. Kösz! Cüsztöööööök!

(#1635) Gorneck válasza MIFtIli (#1633) üzenetére


Gorneck
titán

PH?! Ahol épp fórumozol a ProHardver!:)

Gorneck#1239

(#1636) Gorneck válasza dudson (#1634) üzenetére


Gorneck
titán

Bővebben: link

Gorneck#1239

(#1637) gerlaip válasza Domy (#1626) üzenetére


gerlaip
addikt

Mennyiért adod a deszkát? IC7 max3-at?

lámavakond

(#1638) gerlaip válasza Loretto (#1627) üzenetére


gerlaip
addikt

Kacc kacc kacc. Azér 3GHz még nem alap... :D
De sajna valahogy úgy tűnik, hogy egyre rosszabb a helyzet...


[Szerkesztve]

lámavakond

(#1639) Domy válasza gerlaip (#1637) üzenetére


Domy
aktív tag

Mailolj és megduma :DD Nekem már a 3,3G is alap.... Én 3,6-ot akartam!!! :DDD

(#1640) Gorneck válasza Domy (#1639) üzenetére


Gorneck
titán

Kis telhetetlen!:D

Gorneck#1239

(#1641) Kiss67 válasza MIFtIli (#1633) üzenetére


Kiss67
senior tag

Bocs de jó lenne tudni hogy kinek válaszoltál. Használd a ''válasz'' gombot, mert nem tudni kihez szólsz.!:F

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#1642) gerlaip válasza Domy (#1639) üzenetére


gerlaip
addikt

Az enyém még elmászott 3360-on. Még az elején.

lámavakond

(#1643) Domy válasza Gorneck (#1640) üzenetére


Domy
aktív tag

Mi a baj ezzel??? :DDD Addig nem veszek X800-at amíg nem megy annyit... ha meg sehogyse megy akkor f*szom :DDD

(#1644) Badb0y válasza Domy (#1643) üzenetére


Badb0y
addikt

Mi köze az x800-nak ahhoz, hogy mennyit megy a procid :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1645) Domy válasza Badb0y (#1644) üzenetére


Domy
aktív tag

Fölöslegesnek tartom mindkettőt :DDD De mind2 jól esne... Ha nem megy 3,6-on akkor nem veszek bele X800-at, hanem a számomra megfelelő időben eladom a 9800Pro-val, és veszek PCI-E karit valami combos lappal proccal!!!

(#1646) Gorneck válasza Domy (#1643) üzenetére


Gorneck
titán

:D

Gorneck#1239

(#1647) Loretto


Loretto
veterán

vki megnézné a ramtesztet, és esetleg elmagyarázná hogy miért csinált a az intel lockmentes nw-ot? ill, miért nincs forgalomban?

Soirée...

(#1648) t-rac


t-rac
senior tag

Hi! Van egy Acorp 4845PE Alaplapom,Intel Celeron 2,4 Ghz procival,és Phoenix bios-sal.Az a gon,h a biosba nem tudom a feszültséget átállítani,és ha csak a CPU Clockot állítóm át(itt 100-124mhz-ig lehet,124-en 3,2GHZ lesz az órajel),akkor utána a windowsban elszáll a hangkártya(integrált AC97),és ha visszaállítom az órajelet,akkor jó lesz.Segítsetek please!

(#1649) Gorneck válasza Loretto (#1647) üzenetére


Gorneck
titán

ramteszt?! Azért me'!:D Csak!:D

Gorneck#1239

(#1650) mh197


mh197
senior tag

Hi minden tuningot szerető embernek!
Csak leírom a tapasztalataim, hátha segít vkinek :)
Nortwood 2.4 Ghz-s (nem teli kondis) proci 275 fsb-vel, termaltake bigwater vízhűtéssel (fasza halk, szinte nem is hallom a gép hangját :) ) 3,3 -on simán megy, feszemelés nélkül!!
Ja, 33-38 fok közti proci hőmérséklettel, ami biztosan ennyi, mert a lap is ennyit ír, plussz egy kis barkáccsal egy lcd hőmérő is (bár az ASUS lap p4p800 se 2 fokkal kevesebbet mér : 31-36 fokot ír)
Föntebb is menne, csak a ramom nem bírja, mivel nem 500-as mem-ek, meg a fesz-t is csak 2.85V-ig tudom emelni!
3,6-on bootol, de a mem miatt fagy, mert nem bírja ezen a feszen ezt a sebességet (magasabbon bíná, próbáltuk :) )
Gondoltam megosztom ezt, hogy egy 2,4 Ht-s p4 proci milyen jól húzható : másfélszeres túlhajtás :)

Most 3,3 -on megy, de tökéletes!

Bocs mindenkitől, ha nem a témába vágott, amúgy is off :)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  P4 proci tuning Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.