Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  P4 proci tuning Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1901) Loretto válasza gerlaip (#1900) üzenetére


Loretto
veterán

300 fsb. Te lóég :Y drakula.

Soirée...

(#1902) MarKoo válasza attka (#1896) üzenetére


MarKoo
őstag

Ez az egész elég hihetetlen. :U

(#1903) gerlaip válasza Loretto (#1901) üzenetére


gerlaip
addikt

Köszi szépen:)
Gondolkodom valami heatpipe hűtésen vagy máson, és talán följebb is merészkedek majd, de ez a jövő titka...:U

lámavakond

(#1904) BITBOYS


BITBOYS
addikt

próbálta már valaki az abit IS7 új bioszát?Szorzómentes állítólag! 300-as fsb,az szép! Az északi híd nem forr fel?

Eladó DDR5 2x8GB memória: https://hardverapro.hu/apro/crucial_16gb_kit_2x8gb_ddr5-4800mhz/hsz_1-50.html

(#1905) Loretto válasza BITBOYS (#1904) üzenetére


Loretto
veterán

szorzómentes? :F nem hinném.

Geri: kívánccsi vagyok mit veszel.

Soirée...

(#1906) BITBOYS válasza Loretto (#1905) üzenetére


BITBOYS
addikt

Az Abitnál ez írják.... :F Ja,és én is kinánccsi leszek.... :o

Eladó DDR5 2x8GB memória: https://hardverapro.hu/apro/crucial_16gb_kit_2x8gb_ddr5-4800mhz/hsz_1-50.html

(#1907) Loretto válasza BITBOYS (#1906) üzenetére


Loretto
veterán

Ez jelentené azt? (sajnos nem vagyok angolos): ''Added adjustable MAX & MIN multiplier item for certain retail INTEL CPUs''

Soirée...

(#1908) BITBOYS válasza Loretto (#1907) üzenetére


BITBOYS
addikt

én sem vagyok angolos,így lehet rosszúl értelmeztem :)

Eladó DDR5 2x8GB memória: https://hardverapro.hu/apro/crucial_16gb_kit_2x8gb_ddr5-4800mhz/hsz_1-50.html

(#1909) gro0ms válasza Loretto (#1907) üzenetére


gro0ms
aktív tag

Én angolos vagyok, de nem azt nem értem, amit mond, hanem azt, amit jelent.... :DDD

Szabályozható maximum és minimum szorzó beállítás bizonyos intel proccokhoz.

Ami normális magyar kb annyi, hogy

Szabályozhatod a szorzót, ha olyan procid van tenéked :DDD ;)

[Szerkesztve]

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#1910) sz.j


sz.j
nagyúr

Sajna ez csak a lockmentes procikra vonatkozik!!!

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1911) gro0ms válasza sz.j (#1910) üzenetére


gro0ms
aktív tag

Amiből sajna nekem nincs egy sem :DDD

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#1912) Loretto válasza gro0ms (#1911) üzenetére


Loretto
veterán

Itt a forumon sincs sok. PH-s ramtesztnél volt egy ilyen.

Soirée...

(#1913) gro0ms válasza Loretto (#1912) üzenetére


gro0ms
aktív tag

És az ritka, vagy csak nagyon drága, vagy milyen?

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#1914) Loretto válasza gro0ms (#1913) üzenetére


Loretto
veterán

mind2 áll rá. fless nem árulta el igazán honnan van. :U biztos egyedi de ez mintha tesztben ott lenne zárójelben. forgalmazni tuti nem forgalmazzák

Soirée...

(#1915) gro0ms válasza Loretto (#1914) üzenetére


gro0ms
aktív tag

zsííír :DDD

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#1916) Badb0y válasza Loretto (#1914) üzenetére


Badb0y
addikt

Miért mit kóstál egy ilyen proci? Szerezni meg sehol nem lehet?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1917) deadguy


deadguy
aktív tag

Hi! Tudna valaki segíteni pár kérdésben (remélem jó topicba írok). A kérdés az lenne, hogy meddig lehet húzni egy P4 Pentium 2,4 Ghz (533fsb,1024L2) procit. Leírom a konfigot is: ASUS P4P800 SE, P4 2,4@3,0(jelenleg ennyin pörög),
2 x 256 RAM (DUAL PC3200 de ahogy huztam a procit az Everest mindig DUAL PC3300-at ír ki), Zalman CNPS7000B-Cu prociventi, Canyon Radeon 9550 VGA.
Szóval hogy mennyire érdemes ilyen cuccon állítani a CPU feszt, meg hogy ez a PC3200-PC3300 dolog normális-e.Ja, a proci 133 Mhz-n volt gyárilag (18 -as szorzóval, de lockos), most 166 Mhz, a Zalman 2450-2500 ön pörög (ez a max.) és így van 36 fokon a CPU (mindenféle terhelés nélkül). A választ (bárki is írja) előre is köszönöm!

(#1918) deadguy


deadguy
aktív tag

Ja és még pluszba: memória olvasás 4604 MB/mp
memória írás 1630 MB/mp memória késleltetés 87.9 ns. Ezek jó eredmények vagy rosszak?????

(#1919) deadguy


deadguy
aktív tag

UP!!! THX!:O

(#1920) attka válasza MarKoo (#1902) üzenetére


attka
aktív tag

Szia!

Hihetetlennek hangzik, mert azt mondják amúgy is, hogy az ASUS lapok mérése csal kb 10 fokot minuszban! Vagyis amit Én 38 foknak látok az 48 fok körül van.Csakhogy van egy Aerogat II-m aminek egy teljesen különálló hömérője van és láss csodát ugyanannyit mér (kb 1 fok eltérés van) mint az alaplap. Erre varjál gombot ;)

Csumi:Attka

(#1921) Loretto válasza Badb0y (#1916) üzenetére


Loretto
veterán

nem hiszem. ha kíváncsi esetleg fless-nél érdeklődj.

Soirée...

(#1922) sz.j válasza deadguy (#1917) üzenetére


sz.j
nagyúr

Hogy meddig lehet húzni egy egy procit az a szerencsétől is függ, mert példányonként változik.
Olvastam már nem egy olyanról, hogy majdnem 3600MHz-n ment (12×300FSB=3600), de ehhez már nagyon jó memória is kell ha 1:1-be akarod járatni, vagy pedig csak 5:4-be járatod ha a memó nem bírja a magas FSB-t.
A feszt nagyon emelgetni nem ajánlatos, nagyon jó léghűtés esetén is ajánlatos 1,6V alatt maradni, és max rövid ideig használni.
Az Everest eredményeid szerint ugy néz ki, hogy a PAT nem aktív, inkább ezt aktivizáld a fesz.emelés helyett és lényegesen jobb eredményeket kaphatsz.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1923) Badb0y


Badb0y
addikt

IC7-nél hogy vannak a feszek?
Mennyit csal mondjuk 1.525-nél?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1924) stgellert


stgellert
aktív tag

Jó reggelt mindenkinek!

Új és meglehetősen sületlen vagyok, ezen változtatnék:D
Szóval egy kedves ismerősöm beszerzett pár cuccot, gép és játék célzatra, mivel elfoglalt ember, picinyt önállósítom magam:) (régen, még az ősidőkben szereltem szét meg össze meg brrrr).
Naszóval van egy p800-as asus, 3-as Celeron D-vel (prescot).
A gyári hűtéssel 3,6-ot megy, de erősen melegszik (60-65 fok, + amit az asus elmér).
Tehát kellene rá egy jégverem, én hőcsöves, ventilátorral is hűtött egységre gondoltam, a zalman 7000a-cu az ilyen? Vagy az csak sima léghűtés?
Ja, amikor véletlen elírtam az fbs értéket... hát bebootolt 4,2-vel is... és csak a winxp indítóképernyőnél tértem annyira magamhoz, hogy kikapcsoljam pánikszerűen a gépet:) (memória nem volt húzva).

A szakszerű blabla a topic átolvasásából származik, nem kell komolyan venni;]

Tőlem is lehet tanácsot kérni, de csak fotózással kapcsolatban, főleg ha analóg:)

(#1925) Domy válasza Badb0y (#1923) üzenetére


Domy
aktív tag

Hát terhelésfüggő a dolog de ha a biosban 1,525 van akkor CPU-Z szerint terhelve 1,48-1,42 között ingadozik! De mint mondtam nagyon függ attól hogy az adott procc mekkorát terhel a tápkörre!!! (Prescott vagy széthúzott NW :C )

(#1926) Loretto válasza Badb0y (#1923) üzenetére


Loretto
veterán

1.525-nélcpu-z idle 1.504 terhelten jóval lejjebb megy.

Soirée...

(#1927) gerlaip válasza sz.j (#1922) üzenetére


gerlaip
addikt

Nekem nem majdnem hanem teljesen 300 fsb-n megy hibátlanul. Csakhát a ram az télleg nem bírja, de nemhogy az 1/1-et de még az 5/4-et sem, pedig GeIL Ultra Platinum. 3/2-ben megy leglazább időzítésekkel. talán az asszinkron tuningot nem bírják a ramok.

lámavakond

(#1928) Loretto válasza gerlaip (#1927) üzenetére


Loretto
veterán

látod látod, gyenge a ramod :DDD

Soirée...

(#1929) Gorneck válasza stgellert (#1924) üzenetére


Gorneck
titán

A zalman nem hőcsőves borda! Egy szépen kidolgozott réz ''tömb'', amit egy halk 9,2es venti hűt!

Gorneck#1239

(#1930) gerlaip válasza Loretto (#1928) üzenetére


gerlaip
addikt

Ez van vazze. Jobb lett volna meghagyni a D43-at, lehet jobban mnt volna:D

lámavakond

(#1931) Gorneck válasza gerlaip (#1930) üzenetére


Gorneck
titán

Vagy venni 566os A-Data-t!;]

Gorneck#1239

(#1932) Loretto válasza gerlaip (#1930) üzenetére


Loretto
veterán

Poénból mondtam. Szívesen cserélnék veled.

Soirée...

(#1933) I_Am válasza Loretto (#1928) üzenetére


I_Am
veterán

Jól nyomod, csak így tovább és lassan utolérsz minket Vladi-val. ;];];]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1934) gerlaip válasza Loretto (#1932) üzenetére


gerlaip
addikt

Szintén poén tesó! :D Amúgy valamiért nem a legtuning-tutibb a GeIL-em. 560-at nem megy, ahogy a tesztben és 2-5-3-3-on nem megy a streetracer beállítás, mongyuk 2-6-3-3-on okés 400MHz, proci alapon.
Aida olvasás 2300 körül írás az kevés nem sokkal 5000 fölött.

lámavakond

(#1935) gerlaip válasza gerlaip (#1934) üzenetére


gerlaip
addikt

Vazze fordítva.

lámavakond

(#1936) Badb0y válasza I_Am (#1933) üzenetére


Badb0y
addikt

Nem 6400-nál lesz kedvenc? Vagy neki a dátum dönt?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1937) I_Am válasza Badb0y (#1936) üzenetére


I_Am
veterán

Nem erre gondoltam, hanem olyan kötözködő és néha ironikus humorú lesz mint mi. :DDD

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1938) Gorneck válasza I_Am (#1937) üzenetére


Gorneck
titán

:D

Én meg folyamatosan nagyképű!:)

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#1939) stgellert


stgellert
aktív tag

Gorneck, köszi! Akkor marad a thermaltake, ha minden igaz.

(#1940) Loretto válasza I_Am (#1933) üzenetére


Loretto
veterán

Hát még izmosodnom kell hozzátok. :U
Bár nyáron mindig rendeztünk ''Ki a legnagyobb g..i a nyáron'' versenyt, és elég előkelő helyen végeztem. Sajna nem adja vissza a fórum, verbális kommunikáció sava-borsát ;]

Soirée...

(#1941) Gorneck válasza Loretto (#1940) üzenetére


Gorneck
titán

Nem rossz időtöltés!:D

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#1942) Loretto válasza Gorneck (#1941) üzenetére


Loretto
veterán

El sem hinnéd amikor strandröpizünk mi minden össze nem jön.

Soirée...

(#1943) Gorneck válasza Loretto (#1942) üzenetére


Gorneck
titán

Ehh, nyáron mozogni?!:F Max akkor ha a hideg heineken söröm elfogyott és el kell kúszni egy másikért, de ezért járunk olyan helyre ahol kihozzák!;]:D

Gorneck#1239

(#1944) Loretto válasza Gorneck (#1943) üzenetére


Loretto
veterán

Lusta dögnek teccik lenni? Bezzeg a perszonál komjúter az megy. ;]

Soirée...

(#1945) I_Am válasza Loretto (#1944) üzenetére


I_Am
veterán

Azt is azért szereti, mert mesterséges inteligencia lakozik benne és nem kell mindig neki mozogni. :DDD ;]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1946) Loretto válasza I_Am (#1945) üzenetére


Loretto
veterán

Lehet nem is szokott ''mozogni'' hanem vmi autómatizált folyamat van ''arra'' is.
Gori: nehogy mellre szívd ez az I am gyerek itt meg akar keverni :U ;] Ő a hibás :DDD

Soirée...

(#1947) gabi123


gabi123
senior tag

Skacok! Kén egy kis tanács! :)
Van nekem az aláírásomban az a P4! Na most ugye 2.4 GHz megy, de olyan hülye vagyok, hogy kitaláltam, hogy tovább akarom húzni! :D
Most 1.65V-on ketyeg a cucc, MSI 865PE Neo2 Platinum Edition lapba.
A hőm. ált. idle állapotban 37°C, terhelten sem szokott 55 °C fölé menni. (by Cooler Master AERO4, amókuskerék :) )

Az lenne a kérdésem., szabad-e több feszt. adni neki? El tudom-e füstölni hirtelen, vagy a túl magas feszt hatásának is vannak jelei?

Tippeket PLS, kell a MHz! :)

Forza Ferrari!

(#1948) kilokenyér válasza divot (#32) üzenetére


kilokenyér
tag

Ha bárkit is érdekel nekem p4 esem van egy asusp4p800 as alaplappal és gyárilag 2.6 G.h most 5%huzás van rajta és igy meg 2.8G.h és na csak netezgetek nem jaccok akkor 33-35 fok közöt megy ha jacokka akkor fel meket 40-45fokra is és semi extra nincs bene csak egy culer master 12cm átméröjü
venti a gép hatuljaba hogy forgassa a levegöt ja (azt meg jegy zem hogy a culer master venti potméteres és 6000/pertcen pörög);] )

(#1949) Loretto válasza gabi123 (#1947) üzenetére


Loretto
veterán

Léggel sztem nagyon ne kísérletezz tovább. Amugy mennyi a tényleges fesz amit megkap a proci? cpu-z mennyit ir?

Soirée...

(#1950) Domy válasza gerlaip (#1927) üzenetére


Domy
aktív tag

Hőfokok? Sztem ne vegyél hozzá 566-os vagy 600-as A-Data ramot, mert Intelben klotyó! Fercsa is most szív vele... én már megettem :DDD 550-ig szinkronban stabil...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  P4 proci tuning Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.