Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  P4 proci tuning Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1701) up válasza DarkFire (#1700) üzenetére


up
senior tag

Nem kell ilyenkor kisütni a BIOS-t, tartsd boot közben lenyomva az F1-et, és visszaáll minden alapértékre. Ha nem F1, akkor keresd meg a manualban, hogy melyik gomb :).

(#1702) I_Am válasza up (#1701) üzenetére


I_Am
veterán

Általában Insert-et kell lenyomva tartani.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1703) #00809728 válasza I_Am (#1702) üzenetére


#00809728
törölt tag

Már megint aludtál délután!!!

(#1704) up


up
senior tag

Sziasztok! Kérdésem van.

1. A procim egy 2.4/512/533 nw P4. Mind az Intel oldalán található specifikáció szerint, mind a procira írtak szerint 1,525V az alapfeszültsége. Ehhez képest ha a BIOS-ban alapfesz van beállítva, akkor a BIOS-ban és win alatt is bármilyen programból azt látom, hogy 1,44V körül ad neki. Mi a valószínűbb, hogy félremér az alaplap, vagy hogy tényleg kevesebbet ad neki? (Abit BE-7)

2. Mi következik mindebből a tuningra nézve? Mert ha kevesebbet ad neki, akkor ha 5%-kal megemelem, az gyakorlatilag még nem is tuning (1,53 körül van akkor). Ha rosszul mér, akkor honnan tudjam, hogy valójában mennyit kap a proci? :)

3. Van egy GT Igloo 4100 hűtő rajta. Automatikus fordulatszám-szabályozós. A proci most teljes terhelés alatt (2.7, alapfesz) 52 fokos, de még így is csak 2600 körül pörög a venti. Van rá mód, hogy kicsit agresszívebbé tegyük? :) Vagy milyen meleg kéne ahhoz, hogy igazán rákapcsoljon?

4. Bónuszkérdés: milyen (lég-) hűtőre cseréljem a GT-t, ha az szerintetek nem alkalmas ilyesmire?

thx! :C

(#1705) Rez_Grof válasza Angie™ (#1694) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Az enyém 40 foknál nem melegebb idle alatt. Prescott 2,8 :)

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1706) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

a jobb oldali listába :)

less qq more pewpew!

(#1707) Loretto válasza up (#1704) üzenetére


Loretto
veterán

1. ezzel nem kell foglalkozni nagyon. elmérnek a lapok főleg vcore-al.
2. tunin annyi hogy többet kell beállítani a biosban nekem 1.625bios tényleges 1.588 körül. cpu-z vel nézd a feszt.
3 konvertál órákig és meglásd lesz sz több is ;)
4. gt hűtpk nagyon jók annak ellenére hogy rezet nem láttak igazán. az egyik legjobb ár/érték arányű hűtő. csere? hát akkor egy kicit zsebedbe kell nyulni. de ha nem hangos akkor csak azért ne vegyél drág tápod hogy elmendhasd hogy neked is ez van.

Soirée...

(#1708) Bazsy


Bazsy
aktív tag

P4c800on mennyi a max fesz léggel amit biosban kell állitani?
Idleben többet szokott kapna loadon meg joval kevesebbet, azt vettem észre... szoval sztetek?

Bazsy

(#1709) gerlaip válasza perempe (#1695) üzenetére


gerlaip
addikt

na várjál. Milyen alaplappal méred és milyen hideg szobában. Mert nekem is írt már 21 fokot terhelés nélkül, de akkor nyitva maradt az ablak és az alaplap 10 fokot csal minuszba.

lámavakond

(#1710) gerlaip válasza Bazsy (#1708) üzenetére


gerlaip
addikt

ha én válaszolhatok. 1,616 még simán belefér, de biosban 1,35 vagy 1,55-re kall rakni, mert ez a suttyó alaplap vagy 0,05-0,08 volttal többet ad neki.

[Szerkesztve]

lámavakond

(#1711) up válasza Loretto (#1707) üzenetére


up
senior tag

1. de akkor honnan tudjam, hogy mennyit kap, ha maga az alaplap elmér? :)
2. azzal is kb annyit ír. de hát ezek egy helyről kapják, nem? :) AbitEQ, Speedfan, mindenben kb ugyanannyi :) jó, a cpu-z három tizedesjegyig ír, de a lényeg ugyanaz.
3. ez ugyan nem lesz, péntek dél óta fut folyamatosan a prime95 stress test :)
4. akkor marad ;)

(#1712) Orc válasza gerlaip (#1710) üzenetére


Orc
senior tag

Akkor add többet, ha nics terhelés alatt a proci(ergo üresjárat), de ha leterheled a procit, akkor az alaplap a beállítottnál kevesebbet ad.

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#1713) Loretto válasza up (#1711) üzenetére


Loretto
veterán

1. ki kell mérni a ténylegest ha érdekel, vagy elfogadod hogy alulfeszel.
3. nem prime-ot mondtam, hanem video konvertálást (prime mintha nem terhelné folyamatosan 100%-on).

Soirée...

(#1714) killerjohn


killerjohn
addikt

Sziasztok !

Megmondom őszintén, P4 LGA775 és Athlon 64 939 között ingadozok. A segítségeteket kérném a döntéshez. A lenti árak áfa nékül értendők, de az engem nem is érdekel.

User's-nél :
Athlon 64 3200+ ~40e
P4 3.2GHz ~44e

MSI K8N Neo2 Platinum ~28e
P5GD1 Pro + EN5750 VGA ~40e

namármost látható, hogy a pentium jóval drágább, plusz DDRII-es memóriákat kell vennem hozzá. jobb annyival a 3.2-es P4, mint a 3200+ Athlon, hogy ez nekem megérje ?

(az athlont 566-os DDR-el kb 3700-ig tudnám húzni - meddig tudom 533-as DDRII-vel a P4-et ???)

(#1715) Loretto válasza killerjohn (#1714) üzenetére


Loretto
veterán

én nem vennék 775-ös p4-et mert nem gyorsabb v ha igen elenyészően. inkább 939.

Soirée...

(#1716) Gorneck válasza killerjohn (#1714) üzenetére


Gorneck
titán

Mire használnád?! Későbbiekben jól jöhet a p4 sajna nem tudni mit fognak kiadni ami lehet egy 775ös rendszerbe jó lesz a 939be meg nem! 754es nem lassabb, mint egy 939es szal még olcsóbban ki lehet hozni egy jó kis A64es konfigot!
Érdekes, de nem is olyan rég A64-et ajánlottam volna, de mára már kezdek elbizonytalanodni!

Milyen gépet váltasz?!

Gorneck#1239

(#1717) Gorneck válasza Loretto (#1715) üzenetére


Gorneck
titán

Később, ha gondol egyet, akkor vághatja ki a gépét 775nél lehet elég lesz csak lapot cserélni...bár tényleg nem akarok nagyon belemenni, mert nagyon bizonytalan mostanában a helyzet sztem!

Gorneck#1239

(#1718) killerjohn válasza Gorneck (#1716) üzenetére


killerjohn
addikt

Egy 1400a-s athlon thunderbid gép ABIT KT7A-RAID lappal és 512 SD-vel. Én szívem szerint athlont vennék, de nem vagyok biztos benne, miután érszrevettem, hogy még az új nForce4-es lapok sem DDRII-esek :( a PCI-Expresstől azért fázom, mert általában nem játékra használom a gépet, hanem szoftverfejlesztésre, amihez nekem proci és memória kell inkább - nagyon jól elvagyok az AGP-s MX440-emmel, nem akarok venni 30e-ért egy PCI-X-es kártyát :(


[Szerkesztve]

(#1719) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Intel Pentium 4 3.0GHz Socket478 FSB-800MHz L2cache-1M Prescott HT OEM.
42375HUF
Intel Pentium 4 3.0GHz Socket478 FSB-800MHz L2cache-1M Prescott HT dobozos.45250HUF

mi a különbség???
ja és mi az a OEM???????????, és a dobozos??

ezt medig lehetne húzni egy jó hűtővel???

kössszönök mindent
csá

(#1720) perempe válasza MIFtIli (#1719) üzenetére


perempe
addikt

A hűtő a különbség.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1721) XanD3R


XanD3R
aktív tag

Vettem egy Northwoodot jók az adatai?











[Szerkesztve]

(#1722) Grisha


Grisha
tag

Szasztok!

Az a helyzet, hogy van egy 2.8-as NorthWood-om (M0) , ami 3.5-ön minden féle feszültségemelés és egyéb hajcihő nélkül stabilan fut.

A hőmérséklete meg kb 2 fokkal magasabb idle-ben és 4 fokkal full terhelésnél.
Ez annyit tesz, hogy (2.8/3.5) 41/43fok idle és 53/57 fok pár órás full terhelés után.

A hűtés egy sima CNPS-7000B- Cu. (De egy TT Spark7-tel is alig 3-4 fokkal volt ennél melegebb, csak ott 6000-rel pörgött a venti :( )

A memóriáim 2x512 DDR400 (duálban) elég szutyik, 3-4-4-8 és néhány mhz-nyi emelést sem bírnak. Így 5:4-ben teker a gép. FSB:DDR 250:200

A 3:2-es változat szóba sem jöhet (4,2GHZ-et tutira nem bírna a 2,8-as proci)

Így arra gondoltam, hogy kicseréltetem a ramokat PC4000-re.
A kérdésem az lenne, hogy tudtok-e olyan üzlete, ahol beszámítják a 2*512MB ramot az új ram vásárlásába??

Dictim dabit ipsam findet res!

(#1723) sz.j válasza MIFtIli (#1719) üzenetére


sz.j
nagyúr

Általában az OEM-es cuccokat nem lehet egymagában venni, kell még valami másik hardvert is venni, emiatt lehet hogy árban még drágább is lesz mint a dobozos.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1724) MIFtIli válasza sz.j (#1723) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

tehát az OEM az azt jelenti hogy nemtom mármint kell még venni mellé egy pl panda antivírus titánium-ot?

érdemesebb 3GHz-et (prescott) vagy elég a 2.8-as mennyivel jobb a 3ghz
esetleg a 2.8-ast fel lehet húzni gyári hűtővel 3GHz-re???

a 9600XT mennyivel szarabb a 9800pro-nál??(tudom hogy ez nem ide való de hátha........)

(#1725) sz.j válasza MIFtIli (#1724) üzenetére


sz.j
nagyúr

Igen, valamit kell venni mellé.
Hogy melyiket érdemesebb megvenni azt Neked kell tudnod, hogy mire kell.
Ha magamnak vennék akkor a nagyobbat választanám, mert egyáltalán nincs gari arra, hogy bármelyiket is jól lehet majd húzni.
Általában a gyári hűtő is elég alapon, olykor még a tuninghoz is, de ez nem bíztos, ezt csak akkor lehet megnyugtatóan eldönteni ha kipróbálod és közben méred a hőt!!!

[Szerkesztve]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1726) Mike 32 válasza MIFtIli (#1724) üzenetére


Mike 32
aktív tag

nekem gyári intel hütövel megy a 2.8 as 3.4 en terhelten 57 fok

Kerti butorok eladók, 3D munkáin https://www.deviantart.com/mikewhite71

(#1727) Mike 32 válasza Mike 32 (#1726) üzenetére


Mike 32
aktív tag

már mint a Prescott

Kerti butorok eladók, 3D munkáin https://www.deviantart.com/mikewhite71

(#1728) MIFtIli válasza Mike 32 (#1727) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

az nem is roosz

mit is ér most egy ilyen cpu???(3ghz-es)
lehet gyogy inkább 2.8-ast veszek mert ugyanis szerintem az olcsóbb...
és OEM-et vagy DOBOZOST???

(#1729) Mike 32 válasza MIFtIli (#1728) üzenetére


Mike 32
aktív tag

ha van hütöd akkor OEM ,de názd meg ezt én is itt vettem :http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=100250&start=330

Kerti butorok eladók, 3D munkáin https://www.deviantart.com/mikewhite71

(#1730) XanD3R


XanD3R
aktív tag

Melyik a legjobb stepping szám a northwoodoknál?

(#1731) Rez_Grof válasza MIFtIli (#1728) üzenetére


Rez_Grof
őstag

A dobozossal ját hűtő a oem meg a ''tálcás'', tehát a csak procit adják csupaszon. 3000-t meg nem biztos, hogy megér a gyári hűtő.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1732) Mizo


Mizo
tag

Nemcsak a hűtő a különbség: a BOX (dobozos) verzió ellenőrzött, gyári minőség (pl. utánanézhetsz a gyártó honlapján), míg a TRAY (tálcás) lehet más gyártótól is.

A világ IQ-szintje állandó, csak egyre többen vagyunk hozzá.

(#1733) Rez_Grof válasza Mizo (#1732) üzenetére


Rez_Grof
őstag

A ''tálcás'' proc nem egyenlő az OEM-el?? :F
De akkor a tálcásat ki gyártja, nem az intel????
Egyébként az OEM változatot is az inteltől rendeled, ott van a rendelési kód az alsó sorban:Bővebben: link

[Szerkesztve]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1734) Gorneck válasza killerjohn (#1718) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor az olcsóbbikat!

Gorneck#1239

(#1735) Gorneck válasza Mizo (#1732) üzenetére


Gorneck
titán

''míg a TRAY (tálcás) lehet más gyártótól is'' Na ezt nem értem!

Gorneck#1239

(#1736) Rez_Grof válasza Gorneck (#1735) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Gori: Azt a thaiföldi búvárok heggesztik szabadidejükben és EU raklapon kapod egymásra téve, hinárral átkötve. :DDD

Mizo: A ''tálcás'' cpu-k a kissebb-nagyobb gyáraknak készülnek, és hűtési megoldás vagy más miatt nem kell nekik a hűtő meg a doboz. Lsd.:HP,Dell,Alien computers, notebokk gyártok, barebone gyártok.

Gondolj bele, hogy mennyit spórol azon az intel, hogy nem kell legyártani a hűtőt, nem kell bedobozolni, csak a tálcát kell visszakérni, szvsz 100.000 procinál már elég jelentős (tálcásan 5-6 raklap, dobozban meg biztos hogy vagy 3 repülőnyi)? Pl.:Bővebben: link



[Szerkesztve]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1737) Gorneck válasza Rez_Grof (#1736) üzenetére


Gorneck
titán

''Azt a thaiföldi búvárok heggesztik szabadidejükben és EU raklapon kapod egymásra téve, hinárral átkötve.'' :C:D

A legnagyobbat kihagytad! IBM, bár a pc rész már másé lesz!

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#1738) Rez_Grof válasza Gorneck (#1737) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Tudom, azért hagytam ki az IBM-t. :DDD

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1739) Domy válasza Rez_Grof (#1736) üzenetére


Domy
aktív tag

''Azt a thaiföldi búvárok heggesztik szabadidejükben és EU raklapon kapod egymásra téve, hinárral átkötve.''

Ezen majd' besz*rtam a röhögéstől :DDD :C

(#1740) danger válasza killerjohn (#1714) üzenetére


danger
csendes tag

Ahhoz a P4es alaplaphoz jar egy geforce fx 5700es ha jobban megnezed, es ddr1es ramok mennek bele. tehat par ezer ft s kulonbseg. ha csak jatekra kell akkor amd, ha munkara is akkor p4.

(#1741) MarKoo


MarKoo
őstag

Tuningoltam egy kicsit az új ramjaimmal és megnéztem a prockó ''végét'':
Intel P4 2.6Ghz@3428Mhz 1.6V-n vízhűtéssel. A Prime 5 órát ment, utána az utolsó tesztnél volt egy hibája, éppen ezért visszavettem 3381Mhz-re. Szal ennyit jelent egy ram. ;] A Hynix D43-val akármit csináltam 3.4Ghz-en nem ment a prockó. Ezek GeIL 512/400-as Value ramok. 2.5-3-3-6-os időzítések mellett tesztelgettem és a ramok 2.65V-t kaptak. A metest is lefutott. ;)
Próbálkozom tovább és ha összejön egy 3.5-3.6Ghz, majd írok. ;]

A gép az adataimnál, de azért leírom:
Intel P4 2.6C Ghz, Asus P4P800 Deluxe, 2db GeIL 512/400 Value memcsi, Gigabyte X800XT

[Szerkesztve]

(#1742) MarKoo válasza MarKoo (#1741) üzenetére


MarKoo
őstag

Jah és a fárasztás közbeni max. hőmérséklet: 34 °C :B

(#1743) Rez_Grof válasza MarKoo (#1741) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Grat!:C Szép eredmény!

[Szerkesztve]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1744) MarKoo válasza Rez_Grof (#1743) üzenetére


MarKoo
őstag

Thx. Igyekeztem kihozni a maximumot. Egy kis vga tuninggal egy ördögi szám jött ki a 3dmark05-ben. ;] 5666!!

(#1745) Domy válasza MarKoo (#1744) üzenetére


Domy
aktív tag

Bocsi, de megkérdezhetném hogy milyen compó vízűtőd van?

(#1746) perempe


perempe
addikt

Igloo 4360-as hűtővel megy 225-ös FSB-n a P4. (Időzítések: 2,5/3/3/6 még betonstabil.) Milyen időzítésekkel próbálkozzak később? (FSB-t, és hozzá tartozó időzítéseket írjatok!)

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1747) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

csak annyi kérdésem lenne már csak hogy mennyi a különdség
2911MHz-és Celeron és 2800MHz-s pentium közt???

ÉG ÉS FÖLD???????

lehet hogy a gyári hűtő nem ér meg 3000huf-t
na és akor melyik ZALMAN HŰTŐT ajánlátok?

ZALMAN CNPS7000A-CU P4 & AMD
Ár: 8800 (bruttó: 11000)

ZALMAN CNPS7000A-AlCU P4 & AMD
Ár: 6600 (bruttó: 8250)



(#1748) perempe válasza MIFtIli (#1747) üzenetére


perempe
addikt

Teszteket elnézve a HT a nagy különbség. Ha nem új Celeron D, akkor ég és föld.

Itt egy jó teszt:
Bővebben: link

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1749) Loretto válasza MIFtIli (#1747) üzenetére


Loretto
veterán

nyomj egy nfsu-t és meglátod ;)

Soirée...

(#1750) MIFtIli válasza perempe (#1748) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

hát nem az..
akkor érdemes eggy 3GHz-és prescottot venni

és arra melyik hűtőt(az előbb írtak közül

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  P4 proci tuning Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.