Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  P4 proci tuning Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1051) Gorneck válasza attka (#1047) üzenetére


Gorneck
titán

Simán jó! Terhelve, pl: két hotcpu-val mit mutat?!

Gorneck#1239

(#1052) Domy válasza Gorneck (#1051) üzenetére


Domy
aktív tag

Még durvább 1adag Prime és 1 adag HotCPU vagy Sandra Burn-in... :D Szeged környékén van vkinek olyan ramja ami tutti megy 600-610-en???

(#1053) Gorneck válasza Domy (#1052) üzenetére


Gorneck
titán

''Pl'' volt! Persze lehet még durvítani...
''600-610'':Y nem lesz egyszerű ilyet szerezni!

Gorneck#1239

(#1054) Domy válasza Gorneck (#1053) üzenetére


Domy
aktív tag

:D A Kingmaxaim 590-ig tuti mennek, de lehet hogy ezért nem megy feljebb :DDD

(#1055) Gorneck válasza Domy (#1054) üzenetére


Gorneck
titán

Mivel hajtod annyin?! 2.4c?!

Gorneck#1239

(#1056) Loretto válasza gerlaip (#1045) üzenetére


Loretto
veterán

csináld vissza a fejed!!! :DDD

Soirée...

(#1057) Gorneck válasza Loretto (#1056) üzenetére


Gorneck
titán

Ronda mi!? Moddduk az a kínai fickó sem volt különb!:D

Gorneck#1239

(#1058) Neck


Neck
veterán

Sziasztok! Elkelne egy kis segítség.
Tuningolni szeretnék de kicsit félve vágok neki, mert nem értek a feszkóemeléshez. Majd mindjárt írom feszkóemelés nélkül meddig megy fel.

Konfig: 2,4 GHz 533MHz FSB Intel P4 512KB Cache
MSI 865P Neo
400W Codegen Táp
Memória:
Samsung 2*256MB DDR Dual Mode 333 MHz

Ezek a számok vannak a memórián:

Samsung 202
SAMM368L3223DTL-CB3
Kisebb betűvel: ZKA154BA
Még kisebb betűvel :) 3208-520320

Most nincs húzva.

PC Health Status:
CPU Temp 43 fok
System 23fok
Vcore feszültség 1,456-1,488 között
3,3V: 3,136
+5,0V: 5,168-5,223
+12V: 11,315-11,558
-12V:-12,071 - -12,153
-5V: -4,826 - -4,876
Battery:3,376V
+5V SB: 4,896-4,945

CPU/Voltage Control:
DDR Power: 2,6V
AGP: 1,5V
CPU VCORE: 1,5250V
AGP/PCI Clock MHz: 66,66/33,33

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#1059) Neck


Neck
veterán

Na elvileg 150es FSB ig bírja, így 2700MHz,mindjárt linkelek képeket.
PLs help. Ja meg azt nem tudom. Most be van állítva a lapon hogy a DDR mórajele 333MHz legyen. Ilyenkor nem engedi túlhajtani, csak ha Autora rakom, vagy ilyenkor is szinkrontuning?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#1060) Neck


Neck
veterán

itt a weboldal ahol infókat tudtok nézni:
Bővebben: link

Abban kéne a help hogy meddig emeljem a feszkót? Biztonságra megyek!
Gyári hűtés van. Pls help, mondjátok mit csináljak!

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#1061) Loretto válasza Neck (#1060) üzenetére


Loretto
veterán

mivel az msi feszültségképességéről nem sokat tudok max 1.575ig emelj.

Soirée...

(#1062) I_Am válasza Loretto (#1061) üzenetére


I_Am
veterán

Az MSI lapok általában nagyon kicsivel feszelnek alul.

1.625-1.65V-ig felmehetsz, csak ne járasd állandóan annyin a procit. Egy-egy teszt erejéig elmehet, de szvsz alapfeszen a legjobb.

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1063) Loretto válasza I_Am (#1062) üzenetére


Loretto
veterán

ááá i am. figyi nézz be a melyik tápot vegyem topicba.szeretnék vmit kérdezni.

Soirée...

(#1064) Neck


Neck
veterán

hm
akkor a proci feszkóját a Coret vegyem fel 1.5 ről?
oksa
megy a teszt megpróbálom :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#1065) Neck


Neck
veterán

Szasztok!
Max 1,6ig lehet emelni
De semmi változás, talán annyi hogy mostmár 2,73on elindul a rendszer, (FSB 152) ment a 3DMark egy darabig, aztán kifagytam. Néha el-elindul 153-on is, de a windowst már nem tölti be. Elmentem egészen 1,585ig de semmi. Ugyanaz. Most pontosan 2,7 GHz alól írok,annyi alatt megy stabilan,de mondjuk ez megvolt feszkóemelés nélkül is.
És a proci fesze nagyon nem annyi mint amit beállítok. Szar a tápom?

''Ha sz@rban nősz fel, és nincs mit enned/Hogyha mindig fázol és csak gyűlölet van benned/Töröld meg a szemedet kisöreg és törj ki/Mutasd meg nekik hogy nem vagy akárki!''

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#1066) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Szerintetek egy 2.0Ghz-s celeron 2.6Ghz-n működteteve mennyire jó erdemény?
Ez 30%-os tuningnak felel meg.
Teljesen stabil marad vele a rendszer.
A proc. sem melegszik sokkal jobban mint 2.0Ghz-n.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#1067) Totyi válasza Veriakilis (#1066) üzenetére


Totyi
őstag

Ismerősnek ment a 2 gigás nw-je 2.6-on.Sztem jó eredmény.

(#1068) CobiBoy válasza Totyi (#1067) üzenetére


CobiBoy
csendes tag

Üdv all! :U
Szeretnék venni Ic7-be egy P4C 2.8/800/512/HT-s S478-as Northwood procit és azt szeretném tudni milyen tuning lehetőségek vannak és ha igen pontosan hogyan..AMD-röl térnék át P4 re én csodát várok..de vajon mit fogok kapni..

:F

Abit IC7 - Intel Pentium 4HT 2.8GHZ @3.5GHZ - 2 x 256 DDR 400 @500 Kingston - 80Gb Maxtor 7200Rpm 8mb Cache /SATA/ - Samsung Dvd -

(#1069) Totyi válasza CobiBoy (#1068) üzenetére


Totyi
őstag

Én is feltettem magamnak a kérdést amikor konfigot váltottam.Amd 3200 ról p4 3 ghz prescott.Első meglepi:HTT.Ez nagyon jó dolog.Második meglepi:a game tesztek pontra ugyanannyit hoztak,mint az amd konfignál.Neked kell eldönteni,akarod vagy sem.Megéri vagy nem.Illetve,hogy miért váltasz?

(#1070) CobiBoy válasza Totyi (#1069) üzenetére


CobiBoy
csendes tag

Köszönöm!!
A HT egy csoda...tudom nem nagy dolog de nekem Win alkalmazások és úgy általában a win kezelése több ablak semmi akadás nem lassú szóva ez nekem egy csoda!!
Nekem az a ''tapasztalatom'' ami ugyan nem sok..de haverom P4-e rendre veri az én kicsi Barton @3200 AMD-met legyen ez memory irás/olvasás vagy egy 3dmark pláne még neki Xarabb a VGA-ja mint nekem ..
Lényeg a lényeg nekem a HT minden pénzt megér!!
..és szerintem jobb a P4...
Sajnos!!!
Pedig nagyon biztam az AMD ben...
Csalódtam:(((

Abit IC7 - Intel Pentium 4HT 2.8GHZ @3.5GHZ - 2 x 256 DDR 400 @500 Kingston - 80Gb Maxtor 7200Rpm 8mb Cache /SATA/ - Samsung Dvd -

(#1071) Totyi válasza CobiBoy (#1070) üzenetére


Totyi
őstag

Te én nem tudom,hogy milyen változást veszel mejd észre;de én megmondom Neked.Én majdnem semmit a játékok alatt.A programok alatt volt némi sebesség növekedés,nem kellett annyit várni stb,de ez nem tom miért érne meg vkinek sok 10 ezer forintot.Memó írás olvasás!!Kétszer annyi,mint az amdnél.De semmi haszna nincs.Említettem:a game tesztek pontra ugyanannyit hoztak.3d 2001,3d 2003,aquamark stb.

(#1072) Neck


Neck
veterán

Atomstabil, bírja az áramszüneteket meg a szar tápokat, a sok port. A LANpartyt. Ennyiből jó. Mármint a Northwood P4 legalábbis, azt tapasztaltam. A Prescott? nemtom. :D
Intel Chipsetes lap+Intel P4 a legstabilabb dolog sztem. Nem kell állandóan chipset drivert frissíteni.

865ös chipset MSI alaplap meg Intel P4 Northwood - nekem bevált.
Most lesz 2 éve hogy ez a konfigom van és akkor ez volt a legjobb vétel, akkor vettem 120-130 ba és a környék erőműve az enyém volt és most is tudnám fejleszteni ha akarnám, de még mindig jó. Egyedül a VGAt cseréltem le benne mert akkor direkt nem vettem jót nem volt pézzem rá.m le benne mert akkor direkt nem vettem jót nem volt pézzem rá. Azt tudom hogy világéletemben Intel párti voltam, de ha lesz egyszer NORMÁLIS 64 bites Windows (Linuxot SOHA nem fogok felrakni otthoni használatra mert hányok tőle, hogy ezt kell tanulnom) és még az AMD lesz a jobb akkor fogok venni egy Athlon64et. Mert most jobb az Athlon64.De míg nincs kiforrott 64bites WinFos, 32ben maradok Inteles mert ide húz a szívem:))

Ugyanúgy mint ahogy a videókariknál az ATIhoz. Nálam sose jött be az NVidia, még ezek a 6os szériák se. Ezek olyanok nekem mint egy végő kifacsarás az NVidiától, azért van ennyi tranzisztor benne, meg a SM3.0,azért fogyaszt ennyit. Az ATI egy elegáns, kevésbé tápzabáló X800XTvel is eléri amit el kell és a lényeget tudja, és 2Dben Win alatt sokkal szebb az ATI képe. Nem minden a 3D. Szal ennyi. Az embert ilyenek dobják egyik oldalra meg a másikra. Bocsi h filozofáltam meg hogy pont itt de most ez ide így kijött :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#1073) I_Am válasza Neck (#1072) üzenetére


I_Am
veterán

865-ös MSI lap 2 éve? :U Biztos vagy benne?

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1074) Neck


Neck
veterán

Egyébként a (hogyan akarjam magának kifejezni) melegeket érdekli a másik segglyuka. Tapasztaltam, fel is rúgtam érte :))

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#1075) Neck


Neck
veterán

jó több mint másfél

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#1076) Neck


Neck
veterán

Amikor kijött az első MSI 865P Neo azt én meg is vettem. Picit talán megbántam, mert az MSI 865PE Neo2 az jobban teccik :D. Az akkori barátnőmnek meg az első ABIt IC7est, a hivatalos ABIT beszállító nem is tudta hogy létezik olyan, de a Mistralnal már megvettük. A Mistralosok meg csorgatták rá a nyálukat h mekkora király, meg nekik is kell olyan :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#1077) Neck


Neck
veterán

Ja és lapban (meg amiben csak lehet) MSIt veszek, mert ASUSnak utálom a BIOSát meg lassú szar (kivéva az a mostani Premium lap nemtommá mianeve na az teccik) a Gigabyteról nem hallottam jókat, az ABIT lapjai közül meg haweroknak minden második elromlott, de olyant még nem láttam saját kétszememmel hogy soha semmi baj nem lett volna vele. Hiába ''tuninglap''. Az MSI is az, igaz nem annyira mint az ABIT de jóaz viszont sokkal nagyobb az odafigyelés. Amikor vettem azért ott volt az hogy cső IDEkábel meg DBracket meg ilyen kis apróságok. És azóta se volt soha semmi bajom vele. Semmi. És egy MSI Intel chipes lapról se hallottam hogy beszart volna. a VIA-sok igen de a VIAtól megint hányok :D:D:D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#1078) Protezis válasza Veriakilis (#1066) üzenetére


Protezis
őstag

Én 2.7-en használom a 2.0-ás cerkát. kb fél éve.
Amúgy 3g-n is megy, csak a mem. meg a hűtő miatt megy ennyin. A probléma csak az, hogy SZ@RT se ér!!!!
Amint lehetőségem lesz, lecserélem egy p4-re.

(#1079) I_Am válasza Neck (#1076) üzenetére


I_Am
veterán

Érdekes, amit irsz. Az Abit importőr nem tudja, hogy létezik és a Mustárnak már van. :D :C Ez pont forditva szokott lenni. ;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1080) I_Am válasza Neck (#1077) üzenetére


I_Am
veterán

MSI 875P Neo FIS2R. A legfullosabb 875-ös MSI lap, egy bios állítás (memória időzítés) és kampec. Sőt a ramok is mentek vele. (És mielőtt megfordul a kérdés a fejedben, hogy gagyik voltak a ramok válaszolom, hogy a világ egyik legmárkásabb gyártójától a Geil-től volt benne 2x256 ultra platinum.:) )

Amugy nem tudom miért ez a fuj Asus meg fuj Abit, meg a Gigabyteokról sem hallottam jót. Olyan elfogultnak tűnsz. Én elismerem, hogy jó az Msi (több lapom volt Msi. És a többi gyártó lapja is jó) csak azt nem értem mi ez a nagy elfogultság a szavaidban. Csőkábel? Abit IC-hez is azt adnak. Msi-hez meg csak a fullosabb lapokhoz adnak, az is merev mint a fene. A kisebb Msi lapokhoz összegyűrt és hálóba tuszkolt normál ide kábelt adnak, na az nem csőkábel.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1081) Gorneck válasza I_Am (#1080) üzenetére


Gorneck
titán

Ezt a csőkábel-merevséget én is tapasztaltam, mikor havernak raktuk össze a gépét! Szenvedtünk, mert neki kicsike háza van!

Gorneck#1239

(#1082) Gorneck válasza Neck (#1077) üzenetére


Gorneck
titán

''ABIT lapjai közül meg haweroknak minden második elromlott, de olyant még nem láttam saját kétszememmel hogy soha semmi baj nem lett volna vele.'' Akkor most nyisd nagyra a szemed, mert nekem ez a sokadik abitom (bh6, bd7II, IC7, IC7-Max3) és egyikkel sem volt eddig semmi gond, sőt az első még mindig megy! Szal nem értelek, amúgy egyszer nyálazd át az IC7 topicot és rájössz miről is beszélek!

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#1083) Loretto válasza Veriakilis (#1066) üzenetére


Loretto
veterán

nekem ment 2820-on.

Soirée...

(#1084) Loretto válasza Gorneck (#1082) üzenetére


Loretto
veterán

az jó kis délutáni elfoglaltság:)

Soirée...

(#1085) Gorneck válasza Loretto (#1084) üzenetére


Gorneck
titán

Főleg, mert van három is!;]

Gorneck#1239

(#1086) Neck


Neck
veterán

Nem vagyok elfoglalt. És ha elolvasod azt mondtam a saját szememmel:D
Egyébként meg a pécsi Mistralnak volt egy darabja. De kajakra így volt. Agyébként az Asus lapokból inkább a régebbieket nem csípem. Kicsit lomhák voltak. Az újak már jók, főleg a mostani 925ös lapkások. De a BIOSa idegesít. Egyébként mindenből létezik selejt. Szal van ilyen. De ABIT nekem nem kell. Izlések és pofonok én maradok annál a lapgyártónál, aki benne van az első 3ban nem a tizenakárhanyadik. Meg mondom a haweroknak sok elromlott. Egyébként az IC7 nem felsőkategóriás lap? :D Na mind1 :D Egyébként nem kell leharapni a fejem attól hogy én MSIt veszek nem mondtam hogy a többi szar csak nekem ez teccik és pont :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#1087) Neck


Neck
veterán

bocsi a hibákért meg nem elfoglalt hanem elfogult csak sietek, na pá :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#1088) Loretto


Loretto
veterán

na george és I am. akkor most várhatom a 250fsb-t alapfeszen? lett egy vmelyest normális tápom. :DD

Soirée...

(#1089) Gorneck válasza Loretto (#1088) üzenetére


Gorneck
titán

Ehh, ne várd próbáld!;]

Gorneck#1239

(#1090) Loretto válasza Gorneck (#1089) üzenetére


Loretto
veterán

jávol. most legalább a memo is kifutja magát.eddig 480 és no problem.:)

Soirée...

(#1091) Loretto


Loretto
veterán

hát nekem ez nagy talány lesz hogy, hogy ment 250-et.nálem nem fog alapfeszen annyit menni.240. az is szép, vhogy a lapom nem komálja ezt a procit.

Soirée...

(#1092) mszilveszter


mszilveszter
tag

Sziasztok!
Tudom hozzátok képest labdába sem rúgnak ezek az adatok, de a minap újítottam be egy 2.4B procit az Abit bh7es lapomba.Gondoltam olyan 2.8ig jó ha stabil.De már 3.35 GHz(186fsb) -en megy alapfeszen(1.525) órák óta a kicsike gyári intel hűtővel.Nem tudom hogy szerencsém van , vagy ezek ilyen jól húzhatók??50fok fölé nem megy
SL6PC a kódja asszem D1 stepping.

(#1093) Gorneck válasza Loretto (#1090) üzenetére


Gorneck
titán

Teszt volt?

Gorneck#1239

(#1094) Gorneck válasza mszilveszter (#1092) üzenetére


Gorneck
titán

Természetesen az első a szerencse, ami egy tuning-nál számít! Hiába van jó deszkád, ha a proci vagy a ramod vagy épp a tápod nem bírja! Szép eredmény!:C

Gorneck#1239

(#1095) Loretto válasza Gorneck (#1093) üzenetére


Loretto
veterán

hát nem erőltettem semmit kifagy vagy kékhalál, 1.55v 250fsb. azt tudom hogy 1.625-el stabil.de kisebb feszen nem igazán megy nálam jobban.

Soirée...

(#1096) Loretto válasza mszilveszter (#1092) üzenetére


Loretto
veterán

az szép. sztem kajak jó :C

Soirée...

(#1097) Gorneck válasza Loretto (#1095) üzenetére


Gorneck
titán

nemtom mi lehet a gond...memóidőzítés?! 5:4ben is?!

Gorneck#1239

(#1098) Domy válasza Loretto (#1096) üzenetére


Domy
aktív tag

Infi ramod van??? Azok 480 felett kihalnak... volt nálam pár és mind1gyik 480 felett hibázott mint állat... oszd le 5:4-be a ramot, valszeg megy az feljebb is! :)

(#1099) Loretto válasza Domy (#1098) üzenetére


Loretto
veterán

nyugi nem vagyok zsizsi. azzal sem állt fel.
Gori: 3-3-3-8 on megy. by spd-en.

[Szerkesztve]

Soirée...

(#1100) Domy válasza Loretto (#1099) üzenetére


Domy
aktív tag

Jóvanna, nem azért mondtam... :( érdekes, Infiknél majdnem mind1 hogy mennyire teszed az időzítést, 2,5-3-3-7-en 476Mhz, 3-4-4-8-on 480Mhz volt a vége... legalábbis amik nálam voltak azoknál ez volt a helyzet... Próbáld meg úgy belőni a feszt, hogy terhelve a CPU-Z 1,52-1,55 között billegjen... nekem akkor ment legfeljebb az EE... inenn én kiszálltam, gondolom ezeket mind végigpróbáltad...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  P4 proci tuning Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.