Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Overwatch 2

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-02 10:21:26

LOGOUT.hu

Overwatch 2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) [Prolixus] válasza TBT (#900) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Azért hasra esni nem kell ettől szerintem, eléggé ordas sablonokból építkeznek.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#902) DaveNo1 válasza [Prolixus] (#899) üzenetére


DaveNo1
veterán

Meg nem valósult MMORPG inkább. Elvileg azt alakítják át. (Titan project)

You are not prepared.

(#903) [Prolixus] válasza DaveNo1 (#902) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Az-az! Nekem valamiért FPS rémlett, sorry. :B

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#904) CooLM@$TeR


CooLM@$TeR
tag

Egészen pontosan MMOFPS-nek készült a Titan és a PvP verziójából alakították ki az Overwatchot.

(#905) k-adi válasza JSaN (#896) üzenetére


k-adi
nagyúr

hát igen, ahogy sejteni lehetett a kisfilm 10/10 lett :D

(#906) oriic válasza JSaN (#896) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

FAN EDIT

Live-Die-Respawn

(#907) saen


saen
veterán

Lehet hülye kérdés, de ez csak fizetős változatban lesz elérhető? Úgy értem ez most picit más lesz mint a Heroes of the storm vagy a Hearthstone ahol ingyen is lehet játszani, csak limitáltabbak a lehetőségek.
Emellett AI lesz benne? Azt tudom, hogy sztori nincs meg nagy kampány, de mondjuk gépek ellen is lehet menni benne?
Köszi!

(#908) k-adi válasza saen (#907) üzenetére


k-adi
nagyúr

fizetni fogsz, jó sokat.

(#909) oriic válasza saen (#907) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Van AI elleni mód igen. Az Origin edition 60 dollár

Live-Die-Respawn

(#910) F-ECT$ válasza oriic (#909) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha nem fontos a Blizztől történő vásárlás, akkor van 37 euróért is.

Dive ever, work never.

(#911) saen válasza oriic (#909) üzenetére


saen
veterán

Köszi srácok! Egyelőre megvárom az open betát és ha működni fog a szerver akkor kipróbálom és meglátjuk. Valóban nem olcsó...

(#912) F-ECT$ válasza saen (#911) üzenetére


F-ECT$
titán

Az alap játék szerintem nem drága, ha legalább 1-2 hónapig leköt. (Egy bármilyen A listás játékért elkérnek 40 eurót manapság.)

Dive ever, work never.

(#913) saen válasza F-ECT$ (#912) üzenetére


saen
veterán

Amit linkeltél 37€-ért azért az mégse 60€, az már barátibb. Igazából még nem tudom, hogy mennyire fog lekötni, a szokásos szintű blizzard videók meghozták a kedvem, de őszintén szólva szerintem vagy 15 éve nem játszottam FPS játékkal :) És akkor se voltam egy nagy spíler :D

(#914) Shadowguard


Shadowguard
senior tag

Hmmm, gondolkozok rajta, hogy elő kellene rendelni, de én ragaszkodnék a dobozos verzióhoz, ilyenkor hogy van pontosan az early access része? Hivatalos oldal szerint az eladó majd küld nekem kulcsot, de ez pontosan hogyan működik? :U Nem sűrűn szoktam előrendelni (jobban szeretek biztosra menni), de hátha most nem csalódok a blizzardban...

Egyébként aki olyan mázlista, hogy már játszik: Reaper mennyire jó karakter? Ő érdekel a legjobban, remélem használható lesz :K

(#915) oriic válasza Shadowguard (#914) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én nem sokat játszom vele, de nem rossz karakter. Ahogy a többinél is, vele is meg kell tanulni játszani.

Live-Die-Respawn

(#916) Tyler Durden válasza Shadowguard (#914) üzenetére

Megfelelő kezekben minden erős tud lenni. Gyakorlatilag a teleporttal ügyesen bánva elég durva meglepetést tudsz okozni az ellenfél csapatnak, ha gáz van akkor shadowstep-el nagyszerűen lehet menekülni /keresztül tudsz menni a játékosokon is/. Az alap dmg nagyon durva, közelről 1-2 lövéssel kifilézel szinte bárkit. Az ulti képességgel pedig simán teamwipe-t lehet tolni pl control pályákon.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#917) func93


func93
senior tag

Sziasztok!

PC-n lesz open beta?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#918) TBT válasza func93 (#917) üzenetére


TBT
Topikgazda

Yep, május elején.

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#919) DaveNo1 válasza TBT (#918) üzenetére


DaveNo1
veterán

Csak ha előrendelt

You are not prepared.

(#920) [Prolixus] válasza DaveNo1 (#919) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Nem. Lesz rendes open beta is.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#921) F-ECT$ válasza DaveNo1 (#919) üzenetére


F-ECT$
titán

Az előrendelőknek pár nappal korábban lesz.

Dive ever, work never.

(#922) oriic válasza DaveNo1 (#919) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Open beta:

Május 5-9. között.

Aki előrendeli az 2 nappal korábban, május 3-án már kezdhet játszani. Én igazából arra lennék kíváncsi, hogy akik benne vagyunk mostani bétában, azok open béta után is játszhatunk a premierig vajon?
___

Hja közben valszeg látta mindenki de beteszem, ez lett Tracer új póza:

[link]

Live-Die-Respawn

(#923) M3oH válasza oriic (#922) üzenetére


M3oH
addikt

Ezt Tracer mizériát baromira nem értem...

(#924) saen válasza M3oH (#923) üzenetére


saen
veterán

ChanmanV-nek van egy Overview nevű show-ja ami most volt a héten és a game director is vendég volt. (youtube-on fennt van, egyébként twitch-en megy) Azt mondta, hogy már a fejlesztő csapatban is volt akinek nem tetszett az eredeti póz, meg egyébként is jobban tetszik nekik az új. Az egész eléggé fel lett fújva, meg szarul lett kommunikálva. Egyébként szerintem is jobb az új póz, legalábbis így képen. Játékhoz még sajnos nem volt szerencsém.

(#925) nonsen5e válasza oriic (#922) üzenetére


nonsen5e
addikt

Az átlag ember továbbra sem néz ki úgy mint Tracer, szóval lehet ismételten felháborodni.
Én sem nézek ki úgy mint Duke Nukem... mocskok. ;] :U

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#926) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#927) .LnB válasza oriic (#926) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mennyire látszik a profizmus (és a tapasztalat) a Blizzard-on. Nagyon jól átgondolt rendszer. (A Hearthstone-ban is ezt alkalmazzák)
Az még kérdéses, hogy mi alapján fogják megcsinálni a ranked rendszert, tippre maradnak az Élő Árpád által kitalált (sakkban is alkalmazott) Élő rendszernél (ELO), vagyis annak alapjainál. Ami nem feltétlenül jó a játékokban, de nincs jobb.
Örülnék ha a Blizz e téren is kitalálna valamit. Bár annyi a változó, és olyan korlátozott ilyen téren a szabadságuk, hogy nem véletlenül nincs még egy játékokban jól működő rendszer.

Arra gondolok ez alatt, hogy a competitive meccsekben a két összesorsolt csapat erőssége is stimmeljen, ne csak az, hogy ha hárman vannak party-ban akkor az ellenfél csapatba is próbál úgy választani stackeket.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#928) k-adi válasza oriic (#922) üzenetére


k-adi
nagyúr

nekem az új jobban tetszik :K

(#929) Madwe válasza .LnB (#927) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hahaha. Hotshoz akkor nem volt szerencséd, ahol teljesen használhatatlana rank rendszerük amit a hsből vettek át. lassan le is cserélik a ladder rendszerre ami az scben van. Mellesleg ez is a ladderhez hasonlít, ami scben van, nem pedig a hses rankedhre. Röviden: a hearthstone rendszere 1v1re jó csak, csapatmeccsekre nem. Blizzardot és a profizmust egy lapon emlegetni meg :)

Mellesleg nyilván nem csak a party méretét nézi hanem a csapat össz mmrjét is h rendben legyen. Ugyanakkor hotsban pl ha egyik csapatban van egy premade 2 fős group s a másikban nincs, akkor a premade nélküli csapatnak kicsit magasabb az mmrje, h ezzel ellensúlyozzák azt h a másik oldalt valszeg összeszokott, teamspeaket használó ember van.

[ Szerkesztve ]

(#930) .LnB válasza Madwe (#929) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Egyetlen mobában sincs normális matchmaking rendszer. Le is írtam.

Én a Ladder-re értettem, hogy jó. A Matchmaking-ről leírtam az aggodalmaimat. Nem létezik jó rendszer. Főleg nem mobában.

Ladder - Matchmaking két külön dolog. Az egyik csak egy ranglista, míg másik a rendszer ami összeválogatja az adott meccsre az (elméletben) azonos képességű játékosokat. Gyakorlatban sose működik.

"Blizzardot és a profizmust egy lapon emlegetni meg"
Akkor kik profik ha ők sem?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#931) TBT


TBT
Topikgazda

Moar Alive:

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#932) JSaN válasza TBT (#931) üzenetére


JSaN
addikt

:)

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#933) TBT válasza JSaN (#932) üzenetére


TBT
Topikgazda

Foolis görl:

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#934) saen


saen
veterán

Hétvégén újra lesz egy nagy beta teszt, remélem végre bejutok :)

http://eu.battle.net/overwatch/en/blog/20096044

(#935) [Prolixus] válasza saen (#934) üzenetére


[Prolixus]
addikt

DOOM open béta,Battleborn open béta, Overwatch nagy béta expand...mindezt egy hétvégén. Persze totálisan véletlen egybeesés. :)

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#936) k-adi válasza [Prolixus] (#935) üzenetére


k-adi
nagyúr

miért érzem úgy, hogy ennek a harcnak Battleborn lesz a legnagyobb vesztese? :D bár DOOM-nak nagy a hype-ja, de szerintem hosszútávon az OW fog nyerni :K

(#937) [Prolixus] válasza k-adi (#936) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Legyen is. Borderlands 1-2 után rohadtul nem tetszik ez a Battleborn. Nem szép dolog, de azért drukkolok, hogy nagy bukta legyen, aztán a Gearbox húzzon vissza Borderlands 3-at fejleszteni. :O

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#938) JSaN válasza k-adi (#936) üzenetére


JSaN
addikt

Egyertelmuen az OW fog itt nyerni, tobbi cucc hamar kifullad, legyen az doom, battleborn, paragon, stb gamek. Olvasom mashol is hogy veszelyben az OW mert doom igy doom ugy, nem csak a gamer piacot kell nezni, eleg ranezni pl deviantartra, egyik jatek mar honapokkal a megjelenes elott durvan tele van fanartokkal. (na vajon melyik, :) )

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#939) [Prolixus] válasza JSaN (#938) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Sőt, a sarki zöldségesnél is Tracer poszter van kirakva, nem Doomguy... :U

Nem mondom, hogy nem lesz igazad, mert szerintem is így lesz, de ez csak tipp, magabiztosan nem lehet kijelenteni semmit. Az meg eléggé irreleváns szerintem, hogy devianarton milyen mértékben jelennek meg a játékok. Blizzard játékok mindig nagy hype-pal mennek, az Overwatch "művészileg" is könnyen megfogható, természetes, hogy erőteljes a játék jelenléte ilyen oldalakon. Viszont aki rajzolja, közel sem biztos, hogy meg is veszi a játékot...

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#940) k-adi válasza JSaN (#938) üzenetére


k-adi
nagyúr

Szerintem is ki fog fulladni a DOOM.. olyan lesz mint az EA féle SWBF... 2 hónapig újdonság, aztán kuka... ;]

OWben hosszútávon több potenciált látok, a szememben egy TF2.0 de nekem pont egy ilyen kell, mert az eredeti TeamFortress-t már évekkel ezelőtt meguntam, de az alapötlet jó

(#941) wjbhbdux válasza k-adi (#940) üzenetére


wjbhbdux
veterán

TF2től azért rendesen fosik a blizzard, nem véletlenül siettették a későbbre tervezett competitive mód kiadását, mert már nagyon érik a TF2ben is a megjelenése, és ott elég komoly mennyiségű játékos lesz visszarántva a rankszerzés lehetőségével.

doom nem játszik itt, maga deathmatch műfaja halott és mellé még egy konzolos butított visszalépés a q3hoz képest, mod támogatást se kap, 2 hónap múlva sehol se lesz már.

/s

(#942) .LnB válasza JSaN (#938) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ha annak a Doom-nak lenne bármi létjogosultsága vagy jövője, akkor a Quake pro playerek 80%-a arra váltana. De nem arra váltanak, hanem Overwatch-ra. Annak ellenére, hogy a Doom és a Quake egyenes ági rokonok. Elméletben. Mert gyakorlatban az a Doom... szégyen.

Overwatch szépen be fog állni a CS:GO mellé mint legnagyobb competitive FPS. Nagy sikere lesz profi szinten, az meg majd vonzza a casual játékosokat is.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#943) Fl3x válasza .LnB (#942) üzenetére


Fl3x
aktív tag

Vagy nem :D Elore nem tudhatod szerintem es elnezve tiwchen a beta utani erdeklodest eleg meresz kijelentesnek tartom. Mostanaban talan a HS az egyetlen jateka a blizznek ami valamilyen szinten stabilan erdekli az embereket. SC2 elegge elszurkult sajnos, D3 csak akkor megy ha uj S van, HOTS az akkor se erdekli az embereket ha vmi nagy verseny van, WoW pedig csak akkor megy 2-3 honapig amikor jon a kieg vagy valami nagy patch raidel aztan 1-2 evig meg van es kesz. Szoval en max 4-5 honap utan jelentenek ki ilyesmit, h a cs mogott lesz, mikor mar latni h egyaltalan mennyire erdekli az embereket.

" Nem az számít mekkorát ütsz, hanem hogy hány ütést állsz ki mikor talpon kell maradni!"

(#944) .LnB válasza Fl3x (#943) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Abszolút nem magyarázható ezzel az, hogy mennyire lesz sikeres az Overwatch.

(És most itt a competitív sikerekről fogok beszélni)

Olyan dolgok vetítik ezt előre. Mint például, hogy felvásárolták a komplett MLG-t. És folyamatosan lesznek versenyek. Már most is vannak. Sőt a játék még meg sem jelent de a legnagyobb esport szervezeteknek már vannak csapataik. Ilyen se sűrűn van a competitive scene-ben. Tudnak ők valamit, hogy itt nagy pénzek fognak mozogni. [link] Olyan népvándorlás indult el az Overwatch felé a profik részéről ami még sose volt tapasztalható. Quake, TF2, UT profi játékosok jelentették be a váltást. És nem kis nevek. (Quake játékosokat fel tudom sorolni neked ha akarod, és ismered őket) Valószínűleg a Blizz fel fog építeni egy LoL-hoz hasonló szezonális rendszert (Kétlem, hogy a Valve féle Major systemet alkalmaznák), ahol folyamatos lesz a versengés.
A Blizzard az Overwatch-csal fog igazán belecsapni az esport lecsójába. Ott fog kamatozni az MLG megvásárlása. HotS, HS is már erősen competitive játéknak lett szánva, de az csak az óvatos tapogatózás volt.

És ha esport szinten sikeres lesz, elterjed majd a híre és szépen növekszik majd a népszerűsége. A CS sem azért a legnagyobb competitive FPS ma, mert a sok PCGuru cd-n rajta volt az 1.3-as verzió. Elterjedt mint egy vírus, mindenki olyan (sikeres) akar lenni mint a "nagyok", olyan skineket akar mint ami a nagyoknak van...

Szóval szerintem a Blizzard ezt az Overwatch-ot "centire kiszámolta". Fognak vele tarolni, lehet nem a rajtnál rögtön, de oda fog érni a CS mellé, a TF2 meg nem lesz konkurencia neki.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#945) Fl3x válasza .LnB (#944) üzenetére


Fl3x
aktív tag

Meglatjuk, hogy ez mennyire inditja be az embereket, mert ha nem lesz nezo, akkor nem sok jot josolok neki. Ilyen jatekot a twich nezoszam "ad el" es a beta alatt sem zuhantak ossze a szerverek, aztan ott is strimeltek profik boven. En kivancsian varom a versenyket es a csapatokat, remelem fellenditi a jatekot es lesz meg valami amit nezhetek, amikor epp raerek :-)

" Nem az számít mekkorát ütsz, hanem hogy hány ütést állsz ki mikor talpon kell maradni!"

(#946) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ezt csak úgy itt hagyom. :)

[link]

Szerk: Egy-két napos hír, hogy hétvégén megint lesz béta, és hogy újabb embereket hívnak be limitált ideig. Kérdem én, hogy akkor én most milyen bétával játszom? Publik béta májusban, hétvégén időlimites béta, de van egy ami folyamatos? (ahol én is vagyok?) Homályosítson fel valaki pls.

Live-Die-Respawn

(#947) zola09 válasza oriic (#946) üzenetére


zola09
aktív tag

Van a zárt béta amiben te is benne vagy.. Lesz hétvégi stressz teszt, mikor időlegesen meghívnak sokkal több embert a zárt bétába.. meg lesz májusban a nyílt amit meg bárki játszhat.

(#948) oriic válasza zola09 (#947) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Köszi, valami hasonlóra gondoltam én is. Csak gondolom a hétvégi meghívottak csak most tudnak majd játszani, és nem folyamatosan. (haver nem fog örülni, elvileg kapott meghívót :D )

Live-Die-Respawn

(#949) zola09 válasza oriic (#948) üzenetére


zola09
aktív tag

Csak most igen, pontosan 36 órán keresztül. Meghívókat pénteken küldik ki azt írták, én még annyira se örülnék mint haverod mert ez azt jelentené hogy megint kimaradok.. :))

(#950) zola09 válasza zola09 (#949) üzenetére


zola09
aktív tag

Közben rákerestem hogy biztos legyek benne: "we will be flagging accounts for the Beta Test Weekend beginning in the moring of Friday, April 15". Szóval haverod erre még nem kaphatott meghívót.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Overwatch 2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.