Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Overwatch 2

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-02 10:21:26

LOGOUT.hu

Overwatch 2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

A CS a legnagyobb ellenfél, hiszen az a legnépszerűbb FPS nyugaton, keleten meg a klónjai mint a Crossfire. Akik puhányak voltak FPS-t játszani eddig, azok most is azok lesznek miután ebben is elgyepálják őket 2 kör alatt. A legjobban teszi a blizzard ha onnan próbálja elszívni a harcedzett játékosokat. És ezt csinálják is, pl már megpróbálkoztak felbérelni ismert CS-s kommentátorokat, hogy legyenek Overwatch közvetítők a kibontakozó esport sceneben..

/s

(#452) Kasya


Kasya
nagyúr

Valami csoda folytán kaptam beta kulcsot. Ez rohadt nagy mázli, vagy csak szórja a blizz? Nem nagyon szokott ilyennel szerencsem lenni'..

(#453) F-ECT$ válasza Kasya (#452) üzenetére


F-ECT$
titán

Mák.

Dive ever, work never.

(#454) Xeon7 válasza Kasya (#452) üzenetére


Xeon7
aktív tag

Mikor kaptad?

(#455) Kasya válasza Xeon7 (#454) üzenetére


Kasya
nagyúr

40 perce
Fel is telepult kozben...

[ Szerkesztve ]

(#456) Telda válasza Kasya (#452) üzenetére


Telda
addikt

Előrendelted a játékot?

(#457) dreamscape válasza Kasya (#455) üzenetére


dreamscape
csendes tag

Olyan accountra kaptál bétát, amin elő volt már rendelve a játék?

(#458) Kasya válasza Telda (#456) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nem. Ezen a Bnet akkon csak egy D3 van, illetve az Overwach betara jelentkeztem par honapja meg...

[ Szerkesztve ]

(#459) Redcaster válasza Telda (#456) üzenetére


Redcaster
őstag

Előrendeléshez sajnos nem jár béta...

(#460) Telda válasza Redcaster (#459) üzenetére


Telda
addikt

Tisztában vagyok vele, csak azért kérdeztem, nem-e van mégis összefüggés :).

(#461) warcat válasza Kasya (#458) üzenetére


warcat
veterán

Na és mi ez a nagy csend,ennyire lenyűgözött a játék? :P
Gondoltam csak írsz azért róla valamit.

EA: It's in the crate!

(#462) -conrad- válasza warcat (#461) üzenetére


-conrad-
addikt

Azóta tolja :)

(#463) Kasya válasza warcat (#461) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ma du/este írok, ha az otthoni gépen is kipróbáltam.
A cégesen az irodai egérrel nem jött be annyira full low grafikán :)
Csapatot gyorsan talált, one hit annyira nem volt jellemző az első meccs alatt. Az első meccsen szt láttam, hogy mindenki a helyét kereste a játékba, tehát újoncokat kaptam (nem meglepő módon). A tutorial egy kalap kaki.

A játék telepítése azt hiszem 5,3 gb.

[ Szerkesztve ]

(#464) salytmasztor


salytmasztor
aktív tag

Tegnap kaptam beta kulcsot a játékhoz.

Túl sokat még nem játszottam, de rövid vélemény:

A játék jó / nagyon jó.
Már most elég jól össze van rakva, szinte ki is lehetne adni "előrendelőknek" vagy "előfizetőknek".
Ha össze kellene foglalni, akkor kb valami UT/QUAKE + TF2 + MOBA/DOTA2/LOL keverék.
A játék jól néz ki (azért nem egy SWBF), szép simán fut (mondjuk elég erős PC-m van, de szerintem közepes gépeken sem lesz gond), jók a hangok, a fények és szuperek az animációk.
Ami külön tetszik, hogy van killcam és a meccs végén egy best of the match akció, általában valami multi killről.
Van több játékmód, elég jók és érdekesek... Majd kialakul melyik tetszik legjobban.

Ami nem tetszett:
Szeretem az UT/Quake gyorsaságot, de sokszor mintha már túl pörgős lenne a game.
Néha túl kicsi és szűk egy-egy map rész és túl sok minden történik, amit nehéz átlátni és pontosan értelmezni (ugye a gyors játék és sok-sok különböző skill miatt).
Később, ha minden karit kiismerek, akkor biztosan jobban át fogom látni a harcokat, de akkor is lehet picit már túl tömény marad az egész.
Emellett pár skillel talán túl gyorsan (vagy instant) lehet ölni / halni.

Ettől függetlenül a játék nagyon jó és biztosan tolni fogom a betaval és a véglegessel is valószínű.
Ingyenes játékkánt durván tarolna, de még 15-25 Eurot is simán megérne, de 40 Euro az már talán túlzás érte...
Így is meg fogja érni sokaknak, de ez az ár már kicsit lehúzás szagú.

[ Szerkesztve ]

(#465) Kanczy


Kanczy
veterán

Száradjatok el mindketten ;]

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#466) Kasya


Kasya
nagyúr

Rovid velemenyem igy 2 ora jatek utan.

Nem rossz, sot, F2P jateknak tokeletes. Megtalalhatja benne mindenki a sajat stilusahoz valo karaktert. En pl. a Widowmaker-t szerettem meg, igaz, egy jo celzassal one hitel.

FPS-nek kell a 60. 30-on nekem az eger reakcioja lassunak tunt. Ultran elmegy 60+ fps-el (gtx 970).
A grafika szep, hozza a megszokott szineket es ggrafikai elemeket.

Hogy is mondjam. A Q3-at nekem nem valtja ki, a CS-hez meg keves. A csapaton sok mulik, hogy mennyire tudnak osszejatszani. Jo jatek lehet ez, de nekem nem vilagmegvalto. Penzt nem er (1 eurot azert adnek erte), de abszolut jo idotoltest tud biztositani.

(#465) Kanczy: hagyom is a jatekot, letorlom es megyek vissza LoL-ozni ;] :DDD :P
Keves idom lesz ra a hetvegen, de ma es vasarnap azert lefog foglalni :K

[ Szerkesztve ]

(#467) Kasya


Kasya
nagyúr

Brutál árat kérnek a játékért...
Egy játék kereskedő oldal 300-500 dolcsi közt veszi az accot, de havi 250-ert is bérbe lehet adni. Ebayen a licit szintén 100 ezer felett van.
Ismerősöm most adta bérbe...

[ Szerkesztve ]

(#468) dargelot


dargelot
senior tag

Ha jól tudom, majd heti hullámokban adják a beta kulcsokat. A nyílt bétát pedig szerintem el lehet felejteni. Melyik fizetős Blizz játéknak volt eddig nyílt bétája? Az ár mizériába meg már bele sem akarok menni, mert még nem tiszta mennyit kell játszani egy hős feloldásához, illetve milyen gyakorta jönnek majd az újak. A riválisok terén a Paladins és a LawBreakers lesz terítéken, de az utóbbi túl pörgős, inkább F2P UT,Quake fix fegyokkal mint csapat alapú, az előbbi pedig titkos favorit ;]

(#469) whitezo88 válasza Kasya (#467) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Epp mult heten volt hir hogy rengeteg ember bukta az accesst accout sharing miatt szoval eleg necces ez a dolog de aki penzt akar kivagni hajra. A blizz flaggeli a shared accountokat es hullamokban bannol.

(#470) nonsen5e válasza whitezo88 (#469) üzenetére


nonsen5e
addikt

Amúgy érdekelne mi alapján nézik úgy direktben az account sharinget.
Főként a gépemen játszom (időnként belép ugyanezen a gépen az accountjába öcsém is meg fordítva), de ezen felül léptem én már be laptopon (szintén több account is lépett be már rajta) battle.net-be Európa különböző csücskeiből is. Na most akkor állapítsák meg, hogy éppen csak utazgatok, vagy valakinek bérbeadtam Helsinkiben az accomat. :F

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#471) whitezo88 válasza nonsen5e (#470) üzenetére


whitezo88
nagyúr

passz, biztos megvannak rá a módszerek. Akkor is gyanús, ha hirtelen tök más országból jelentkeznek be, vagy egyszer itt egyszer ott. Van hogy kapsz auto lockot ilyen miatt, mert lopásnak hiszik. Azért jó ha van autentikátor eleve.

(#472) nonsen5e válasza whitezo88 (#471) üzenetére


nonsen5e
addikt

Hát ki tudja, biztos.
A fizikai autentikátort sosem találtam amikor éppen kellett volna, a mobilos meg csak nyűg volt amikor 2 hetente flasheltem a telefont, így már egy ideje nincs autentikátor.

Érdekes dolog is, hogy haver internetén, aki egy kerületben lakik velem össze-vissza lelockolta az accountot, viszont amikor pár országgal arrébb léptem be, akkor meg sem szólalt.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#473) F-ECT$ válasza dargelot (#468) üzenetére


F-ECT$
titán

Volt open beta hs és hots bevezetésekor. Tudtommal nincs hős lockolva, megkapod mindet.

Dive ever, work never.

(#474) dargelot


dargelot
senior tag

Nyílván azért írtam, hogy fizetős game még nem volt nyitott bétában, mert az a kettő amit írtál ingyenes is lett. 40 dollár alap game, 60 dollárért game+21 hős. Tehát könnyen kilehet találni, hogy akárcsak a legtöbb játékban itt is lesz egy virtuális pénz és a játékért kapsz X db-ot, gondolom nem 5 meccs után jön össze annyi, hogy vegyél egy új hőst. (LoL 6300ip egy hős ami nem két óra alatt jön össze, HS 150gold a pakli, ami megint csak nem pár perc, bár gyorsabb mint a LoL, illetve HotS hős terén nem vagyok otthon, de amikor toltam az jött le, hogy a drága hősökért oda kell tenned magad.) Tehát +20 dollárért kapsz 21 hőst, de ha 1-2 havonta jönnek ki új hősök akkor már tolni kell, hogy meglegyen mind. DotA2-ben ha jól tudom minden hős alapból megvan, ez a legszimpatikusabb, avagy SMITE-ban van olyan pénzes funkció, hogy minden hőst megkapsz, azokat is amik majd jönnek. Itt az Overwatch esetében 40 dollárért csak egy üres acc-ot kapsz. Pénzzel és idővel is fizetned kell.

(#475) M3oH válasza dargelot (#474) üzenetére


M3oH
addikt

A 40Eus packban is megkapod az összes hőst. 60Eusnál kapsz pluszt skint és egyéb jóságot a más blizzard játékban. Arról egyelőre semmit nem tudni, hogy mi lesz afolytatás. Sztem új hős nem nagyon lesz, valszeg skinekkel rakják teli jó pénzért.

(#476) Telda válasza F-ECT$ (#473) üzenetére


Telda
addikt

Ez mindkettő ingyenes :).
WoW és Diablo3 esetében sem volt open beta.
Fizetős játék esetén egy open beta, felér egy öngóllal. Mert mint ahogy fentebb is írták, kipróbálás után is úgy látják, számukra nem ér ennyit a játék.

(#477) wjbhbdux válasza Telda (#476) üzenetére


wjbhbdux
veterán

pedig a WoWnak volt 2 hét open betaja a megjelenés előtt, akkor kaptam rá :)

/s

(#478) JSaN válasza Telda (#476) üzenetére


JSaN
addikt

Volt open beta sc2 es diablo 3 esten is, itt is tuti lesz idovel a vege fele.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#479) whitezo88


whitezo88
nagyúr

durva hogy leesett az emberek lelkesedése. Első héten top5 volt Twitchen, jelenleg már csak a 20. Gyorsan elapadt a hype, ezentúl csak a meghívóra lehet várni.

(#480) Ch0b válasza whitezo88 (#479) üzenetére


Ch0b
tag

Ez semmit nem jelent, főleg úgy, hogy közben megjelent a Fallout is.

(#481) whitezo88 válasza Ch0b (#480) üzenetére


whitezo88
nagyúr

miért ne jelentene semmit? más játék meg évek óta top5.

(#482) zola09 válasza whitezo88 (#481) üzenetére


zola09
aktív tag

Az a más játék nem a bétája legelején jár, vannak hozzá bejáratott események és nevek.

(#483) wjbhbdux válasza whitezo88 (#479) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Azért volt top5 mert játszott vele pár nagyobb kaliberű streamer akik fejenként hoztak 10-20ezer nézőt, de ezek sosem maradnak meg ilyen számukra random új játékoknál pár napnál tovább, hanem visszatérnek a bejáratottakhoz és keresik az újdonságot, az hozza a nézőket és a pénzt.

Az persze már kiderült hogy a világot nem fogja megváltani ez a játék, de akinek bejön a játékmenet az egy 6v6ra fog játékost találni jó pár évig, ha csak Heroes of the Storm féle lightos bukás és 180 fokos fordulat lesz a Blizz hozzáállásában akkor is.

/s

(#484) nonsen5e válasza wjbhbdux (#483) üzenetére


nonsen5e
addikt

Át kell állítani f2p modellre, ki kell adni mobilokra is, és boldog-boldogtalan azzal fog játszani.
Ma is körbenézek az előadóteremben, és minden második ember HS-t nyomogat a telefonján / tabletjén / laptopján. :D

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#485) F-ECT$ válasza nonsen5e (#484) üzenetére


F-ECT$
titán

Melyik suli?

Dive ever, work never.

(#486) nonsen5e válasza F-ECT$ (#485) üzenetére


nonsen5e
addikt

BME :D

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#487) F-ECT$ válasza nonsen5e (#486) üzenetére


F-ECT$
titán

Ismerős. Kar / tárgy?

Dive ever, work never.

(#488) nonsen5e válasza F-ECT$ (#487) üzenetére


nonsen5e
addikt

VIK és minden tárgy. :DDD

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#489) F-ECT$ válasza nonsen5e (#488) üzenetére


F-ECT$
titán

Én is jártam oda 2000-2005 között (analízis kommandó, Szialaci, Kapufa, stb, ha ezek még jelentenek valamit), akkor még a laptop is ritka volt, nemhogy a táblagép vagy az okostelefon. Max ilyen :DDD

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#490) nonsen5e válasza F-ECT$ (#489) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ma: [link]
Kicsit eltúlozva meg kevesebb laptoppal és több mobillal. Az viszont tényleg igaz, hogy nincs olyan előadás, amikor ne látnék fél tucat - tucat embert HS-t nyomkodni. :D

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#491) wjbhbdux válasza nonsen5e (#490) üzenetére


wjbhbdux
veterán

kínai büfében az eladó Trump HS videot nézett :DDD

/s

(#492) F-ECT$ válasza nonsen5e (#490) üzenetére


F-ECT$
titán

De durva, nálunk még papír toll volt :B

Egyébként alig látok HS-t a képen.

Dive ever, work never.

(#493) nonsen5e válasza F-ECT$ (#492) üzenetére


nonsen5e
addikt

Random képet kerestem az interneten, ahol előadóteremben ül sok laptopos gyerek... :DDD

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#494) DaveNo1 válasza nonsen5e (#490) üzenetére


DaveNo1
veterán

Hát ez minden csak nem magyar egyetem, minden második asztalon macbook :DDD

Amúgy nagyban megy a HS BME-n, aztán mindenki meg van lepődve, hogy akkora a bukási arány ott :DD

You are not prepared.

(#495) Razzul válasza M3oH (#475) üzenetére


Razzul
senior tag

"A 40Eus packban is megkapod az összes hőst."

A megjelenéskor bent lévő 21 hőst. Azt még nem erősítették meg, hogy az utánuk megjelenőeket is ingyen megkapod-e.

(#496) -conrad- válasza Razzul (#495) üzenetére


-conrad-
addikt

Ahogy azt sem, hogy lesz további hős a jövőben.

(#497) F-ECT$ válasza Razzul (#495) üzenetére


F-ECT$
titán

A blizz vagy f2p vagy teljes játék + kiegek vagy teljes játék + kiegek + havi díjas konstrukciókat tolt eddig. Persze lehet, hogy most belevágnak a teljes játék + dlc-k / store vonalba, de attól nem félek, hogy ne adnának annyi tartalmat a játékba, amiért kidobott pénznek éreznéd a 40 eurót.

(Arról nem is beszélve, hogy mindkét f2p játékuk bőven barátságosabb a 0 ft-ot költőkkel, mint a többi cég, konkrétan pénz nélkül elérsz minden tartalmat, 1-2 kozmetikai cuccon kívül, és ha rendszeresen játszol, akkor nem maradsz le a pénzt fizetőktől sem.)

Dive ever, work never.

(#498) wjbhbdux válasza F-ECT$ (#497) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Ugyanúgy 40 euróért adják az új SC2 részt egy kidolgozott kampánnyal, átvezető videókkal, cooppal, mod támogatással, 5 év alatt csiszolt multiplayerrel. Ehhez képest elég kevés az ami eddig bekerült az overwatchba :U

[ Szerkesztve ]

/s

(#499) F-ECT$ válasza wjbhbdux (#498) üzenetére


F-ECT$
titán

Mennyit tudsz játszani jelenleg egy átlagos single player játékkal? 10-20 órát? Ennek valószínűleg a többszörösére lesz jó az OW, szóval én nem keveslem, de ha kilóra mérjük, akkor az SC2 valóban többet ad. (Bár ott kell az első 2 rész is a harmadikhoz, tehát nem 40 euró a teljes ára, ha utána számolsz.)

Dive ever, work never.

(#500) -conrad- válasza wjbhbdux (#498) üzenetére


-conrad-
addikt

Még van fél év a megjelenéséig, szerintem felesleges még következtetni a játék jelenlegi állapotából a végleges verzióra. A closed beta-ban kibuknak a bugok, ezeket kijavítják, majd utána lehet a "csicsára" koncentrálni, videók, skinek stb.
Legalábbis én így csinálnám.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Overwatch 2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.