Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) kavarc


kavarc
aktív tag

Sziasztok!
A következő nyűgöm van az Outlook-kal (2003):
van nékem 3 postafiókom. Mindhárom postafiókból érkezett leveleket külön mappába teszem - üzenetszabályok. DE! Az alapértelmezett fióknál több szabályt is szertnék alkalmazni, ami nem vagy csak részben működik. Példa: ''gagyi'' fiókból érkezett leveleket a Gyagyi mappába teszi. Eddig ok. De pl a ''gagyi'' fiókból érkező routerlog leveleket külön mappába (pl routerlog mappa) akarom tenni, akkor mindkét mappába beleteszi (Gyagyi és routerlog). Ezzel mit lehet kezdeni? Az expressz normálisan megoldotta a problémát, az ótlúknak pedig komoly problémát okoz; meg nekem is. Mert így állandóan törölgetnem kell a leveleket az egyik mappából...

(#352) lapa válasza kavarc (#351) üzenetére


lapa
veterán

meg kell adnod, hogy gagyit akkor csinálja, ''hacsak nem routerlog''. össze tudod logikázni a szabályokat...

(#353) kavarc válasza lapa (#352) üzenetére


kavarc
aktív tag

Szia lapa!
Ez egyébként normális, hogy így műküdik? Mert említettem, hogy az Expesszbe nem ezt csinálja, pedig uazok a szabályok. Azt meg láne nem értem, hogy miért teszi bele mindkét mappába. A példánál maradva: a ''routerlog'' szabály magasabb szintű, mint a ''gyagyi'' szabály, tehát előbb hajtódik végre. Ráadásul úgy szól, hogy áthelyezi másik mappába, nem másolja. Akkor mit keres az üzenet a gagyi mappában is. Nemértem. Márcsak azért sem, mert a cégnél szintén ótlúk van és ott frankón működnek uezek a szabályok. Igaz annyi különbség van, hogy cégnél exchange fiók van, nem pop3; de szerintem ez nem lehet gond...

(#354) lapa válasza kavarc (#353) üzenetére


lapa
veterán

hát nemtom. nézegettem most az outlook xp szabályait, elméletileg úgy kéne működjön, ahogy te is írod. talán próbáld meg a szabályban bepippantani azt is, hogy ''további szabályok meggátolása''. nemtom magyarul hogyan van. belegondolva lehet direkt van így de ezt talán sose tudjuk meg.

(#355) Blackmate


Blackmate
senior tag

Fel lehet valahogyan egyszerűen cserélni a kereszt és családneveket? Ugyanis amikor egy Nokia 6230-ashoz szinkronizálok a nevek pont fordítva jelennek meg a telón. :F

(#356) Zsolt7


Zsolt7
csendes tag

HI!
A kérdése a következő:
hogy lehet az outlook-ot (XP) kis állapot esetén ikonként a tálcára tenni? (óra mellé le)

Üdv
Zsolt

(#357) moonman válasza Zsolt7 (#356) üzenetére


moonman
titán

[link]
kiolvasható a kérdéses regbuhera.

(#358) Blackmate válasza Blackmate (#355) üzenetére


Blackmate
senior tag

Up

(#359) lapa válasza Blackmate (#358) üzenetére


lapa
veterán

eszközök --> beállítások --> névjegyalbum beállításai --> kiválasztható mit rakjon előre. (ez most csak közelítő, mert angol xp-ről néztem)

meg ha az outlookban jól néz ki talán inkább a nokia suite-ban kéne babrálni valamit. ebben nemtok segíteni, rituálisan elégettem a cédét korábban...

(#360) The DJ


The DJ
addikt

Outlook 2003 lama question :)

Nemrég tértem át erre és pop3-al kérem le a freemailes leveleimet ide.
Csak küldeni nem tudok erről, hanem ha levelet akarok írni akkor be kell lépnem a freemailbe.
Ez már kezd idegesíteni.
Hogy kell helyesen beállítani, hogy menjen a küldés is?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#361) moonman válasza The DJ (#360) üzenetére


moonman
titán

smtp szervert állítsd be a szolgáltatód által megadottra.
esetleg hitelesítést is kérhetnek néhol.

[Szerkesztve]

(#362) The DJ válasza moonman (#361) üzenetére


The DJ
addikt

ööö...és ha nem tudom, hogy mi a szolgáltatóm smtp szervere? :U

Nincs valami publikus mailszerver, amin lehet küldeni leveleket?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#363) moonman válasza The DJ (#362) üzenetére


moonman
titán

akkor valószínűleg a szolgáltató honlapján fent van a technikai információk között, de szerződésben/mellékletben is benne kell lennie.
általában csak szolgáltatón belüli smtp-t fogad el.

(#364) The DJ válasza moonman (#363) üzenetére


The DJ
addikt

A honlapon semmit nem találtam, csak annyit írnak, hogy a postafiókomat pop3-on érhetem el :F

SMTP-ről szó sincs és a szerződésben is csak az e-mail címem van.
:(

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#365) moonman válasza The DJ (#364) üzenetére


moonman
titán

szabad tudni a szolgáltató nevét?

próbáld ki mail.t-online.hu -t, bár nemtom kér-e hitelesítést, illetve elfogad-e csatlakozást nem-Té ügyféltől.

(#366) The DJ válasza moonman (#365) üzenetére


The DJ
addikt

A szolgáltató neve: tanet (mikróhullámú net)
De ha megtalálod az oldalán az smtp szervert lefejelem a monitort :DDD

Beállítottam a mail.t-online.hu-t, de kéri a felhasználónevet és a jelszót :(

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#367) moonman válasza The DJ (#366) üzenetére


moonman
titán

''Beállítások: POP3: mail.tartomany.hu, SMTP: mail.tanet.hu (a Tanet hálózatán kívülről csak a fiók nevével és jelszavával azonosítva küldhető levél)''

(#368) The DJ válasza moonman (#367) üzenetére


The DJ
addikt

Hát igen... :)

Köszi.
Bár ezzel sem jó.
Nem fogadja el a felhasználónevemet vagy a jelszavamat, pedig tuti helyes mind a kettő, amit beírtam, mert a kapcsolat tárcsázásánál is ugyanezeket adtam meg...
Ráhagyom, nem megy ez nekem.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#369) moonman válasza The DJ (#368) üzenetére


moonman
titán

próbáld a nevet usernév@tanet.hu formában.
megaztán a betárcsázáshoz használt jelszó általában nem azonos az email-fiók jelszavával.

(#370) isek


isek
csendes tag

Sziasztok
Outlook Űrlap témában tud segíteni valaki?

Próbálkoztam az űrlapszerkesztővel üzenet sablont létrehozni, de csak odáig jutok, hogy elmentem az üzenetet, de kiküldésre nem kerül, a piszkozatok között marad!
Ha futtatom a sablont csak mentés gomb van rajta, küldés gomb nincs, és a menüben, hlepben nem találtam, vagy csak nem értek hozzá!!

Esetleg nem tudtok egy webhelyet, ahol az outlook ürlepok rejtelmeiről lehetne megtudni egy s mást?

Köszi

(#371) moonman válasza isek (#370) üzenetére


moonman
titán

(#372) battag


battag
aktív tag

Sziasztok!
Az emailekben lévő linkekre kattintva az alábbi hibaüzenetet kapom:
''A számítógépen érvényben levő korlátozások miatt ez a művelet nem hajtahtó végre. Kérjen segítséget a rendszergazdától.''
Nem tudom pontosan, hogy mióta van meg a probléma, tán egy hónapja, azelőtt mindig megnyitotta a böngészőben a weboldalt... Gondolom valamit elállíthattam, de fogalmam sincs mikor és mit! Segítséget előre is köszönöm!

Üdv.: BattaG

(#373) X-COM válasza battag (#372) üzenetére


X-COM
nagyúr

[link]

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#374) battag válasza X-COM (#373) üzenetére


battag
aktív tag

Köszi! Az első lehetőség (Reset web settings) meg is oldotta a problámát! Hálás vagyok! :)

és egy másik hibát is megoldott, ami miatt most akartam írni a win xp fórumba, mégpedig, ha rákattintottam egy internetes parancsikonra, akkor azt írta, hogy ehez nincs semmiféle szolgáltatás társítva (vagy valami hasonló)

[Szerkesztve]

(#375) Poiro7


Poiro7
aktív tag

A kovetkezo levelek generalodnak mostanaban a levelkezbesites helyett, barmilyen mas cimre kuldve is. De egy kis ido elteltevel vagy ujrainditva a rendszert sikeresen elmennek a levelek. Van valakinek valamijen otlete? A rendszeradmin nem kulso cim. :F

From: Rendszeradminisztrátor
Sent: Monday, November 28, 2005 1:07 PM
To: 'xy@hri.hu'
Subject: Kézbesíthetetlen: TAG-os jelentés

Üzenete csak néhány, vagy egy címzetthez sem jutott el.

Tárgy: RE: TAG-os jelentés
Küldve: 2005.11.28. 13:07

A következő címzett(ek) nem voltak elérhetők:

'xy@hri.hu': 2005.11.28. 13:07
550 5.7.1 <xy@hri.hu>... Relaying denied. Proper authentication required.

(#376) moonman válasza Poiro7 (#375) üzenetére


moonman
titán

szerintem szolgáltatón kívüli hálózatról próbálod elérni az smtp-szervert, legalábbis access denied van.
vagy lehetséges, hogy smtp-hitelesítést igényel a kiszolgáló.

(#377) Poiro7


Poiro7
aktív tag

ADSL van, halozat nincs. Es az a furcsasag hogy egyszer elmegy egyszer ez az uzenet jelenik meg :))

Es mire jo az az smtp hitelesites?


[Szerkesztve]

(#378) moonman válasza Poiro7 (#377) üzenetére


moonman
titán

akkor hívd üfsz és mondd meg nekik, hogy szar a kapcsolatod.

(#379) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Ok is ezt az smtp kapcsoltatak be velem, majd ha ez sem segit toroljem a fiokot es hozzam letre ujra.


Evek ota hasznalom az axelero-t de az smtp-t sosem engedelyeztettem es eddig nem okozott problemat, mire jo ez megintcsak? :F


[Szerkesztve]

(#380) moonman válasza Poiro7 (#379) üzenetére


moonman
titán

emlékeim szerint axeleronál mindigis kellett smtp-authentikáció.

(#381) Zsolt7


Zsolt7
csendes tag

Outlook XP kérdés:

Hogy tudom kimenteni a levelezési beállításokat?
Értsd: aláírás, levéltapír, betűtípusok és színei, stb.

Üdv
ZSolt

(#382) X-COM válasza Zsolt7 (#381) üzenetére


X-COM
nagyúr

esetleg a profile wizard a resource kit-ből?
[link]

nemtom biztosra, hogy átviszi e azt amit szeretnél, szal igazából ki kéne próbálni

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#383) Zsolt7


Zsolt7
csendes tag

AHa,megnézem.
Próbáltam a regsitribe túrkálni, de nem sikerült megtalálnom.
Pedig valahol szerintem ott kell lennie. Ha nem ott, akkor meg egy file-ban, mert a polcon nincs.
Köszi a tippet, megskubizom.

(#384) vallas


vallas
senior tag

helló!

az alábbi problémám van az outlookkal:
[link]

szóval a levélből nem tudok linkekere kattintva továbblépni.
Hol lehet beállítani, sehol sem találom

segítsetek!

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#385) moonman válasza vallas (#384) üzenetére


moonman
titán

(#386) vallas válasza moonman (#385) üzenetére


vallas
senior tag

Thanks!

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#387) erdey_a


erdey_a
őstag

Üdv!

Ki szeretném írni CD-re a személyes mappák .pst fájlját így az év végén, de mivel több mint 900 mega, nem fér rá egy cédére. Gondoltam törölgetek a személyes mappákból, de akármit csinálok, a fájl mérete nem változik.
Miért? Mit tegyek, hogy 700MB alá menjen?

Vérboci

(#388) moonman válasza erdey_a (#387) üzenetére


moonman
titán

fájl menü-adatfájlkezelés-beállítások gomb-azonnali tömörítés

(#389) erdey_a válasza moonman (#388) üzenetére


erdey_a
őstag

megtörtént... még mindig 970 mega :O

Én egy broki vagyok... a törölt elemeket nem ürítettem :O

Szóval minden Ok. Köszi :R

[Szerkesztve]

Vérboci

(#390) moonman válasza erdey_a (#389) üzenetére


moonman
titán

a törölt elemeket csak megjelöli töröltként, a törölt elemek ürítése után is fizikailag benne marad, a tömörítés ezeket üti ki.

(#391) erdey_a válasza moonman (#390) üzenetére


erdey_a
őstag

Most elkezdte a tömörítést, de már 10 perce azt csinálja... ez normális?
Gondolom egy majd 1 gigás fájlnál igen...

Vérboci

(#392) moonman válasza erdey_a (#391) üzenetére


moonman
titán

igen, az.

(#393) erdey_a válasza moonman (#392) üzenetére


erdey_a
őstag

Köszi, akkor várok türelmesen...
120 megát már lefaragot :C

Köszönöm a segítséget.

Vérboci

(#394) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Újra telepítettem a Win-t de elötte kimentettem a
C:\Documents and Settings\[Felhasználói név]\Local Settings\Application Data\Microsoft\Outlook\outlook.pst -t

Újra telepítve az outlook-ot minden stimmel egy valami kivetelével.

Névjegyalbumom van cimjegyzék nincs, pedig elvileg a kettő egy és úgyan az.
Vagy mégsem? S ha nem akkor hogyan tudom szinkronozni a kettőt? :F

(#395) moonman válasza Poiro7 (#394) üzenetére


moonman
titán

nem ugyanaz. a windows címjegyzéket használják egyéb programok is, pl Outlook Express, a névjegyalbum az Office Outlook saját kontaktlistája.

oda: [link]
vissza: [link]

(#396) VladimirR


VladimirR
nagyúr

Hi

meg tudna mondani valaki, hogy az outlook 2003 mi alapjan dobalja be a leveleimet a Junk E-mail mappaba, s hogyan tudnam ezt elkerulni? Egy hirlevelre valo feliratkozas utan levelben kuldenem ki a megerosito kodot, de igy kisse nehezen fogja megkapni a jonep

a levele a kovetkezo:
Kedves XY!

Feliratkozasat elinditottuk, a kovetkezo link meglatogatasaval tudja azt ervenyesiteni:
http://cyla.webhop.net/work/hirlevel/index.html
A szukseges kod: a48a28c2e3c8377eaa679ff9d7d0735d

Udvozlettel: VladimirR


a level akkor is a szemetbe kerul, ha a fenti szoveg plain text-kent megy el a levelben, s akkor is, ha az ennek megfelelo oldalt leiro html kod

segitsegeteket elore is koszonom: VladimirR

(#397) moonman válasza VladimirR (#396) üzenetére


moonman
titán

[link]
a levélszemét mappában van egy ''nem levélszemét'' gomb, azt megnyomva a feladó felkerül a megbízható feladók listájára, így a tőle későbbiekben érkező levelek nem minősülnek majd spam-nek.
tapasztalataim szerint az Outlook 2003 spamszűrője ''közepes''-re állítva a legjobb hatékonyságú.

(#398) VladimirR válasza moonman (#397) üzenetére


VladimirR
nagyúr

a fenti leiras sajnos nekem nem segit, a problema nem az, hogy en nem kapom meg a levelet, hanem hogy azok nem fogjak megkapni, akiknek en kuldom
(en kb ket orat szoptam, mire rajottem, hogy a junk e-mail konyvtarban kot ki - azt hittem nem kuldi el a script a levelet)
leginkabb az erdekel, hogy mit tegyek a levelbe, hogy a szuro ne velje szemetnek - ahogy eszrevettem, azzal van baja, hogy link van a levelben (gondolom ez magaban nem gaz, csak hozzajon a level rovid mivolta is)
a script fel- es leiratkozaskor kuld egy-egy levelet egy megerosito koddal, illetve a megerositesek utan kuld egy-egy ertesitot - ezek mind a levelszemet kozt landolnak

[Szerkesztve]

(#399) moonman válasza VladimirR (#398) üzenetére


moonman
titán

na eztet mostan nem vágom. spam-szűrő csak befelé szűr. vagynemértem :F

(#400) VladimirR válasza moonman (#399) üzenetére


VladimirR
nagyúr

igen, igen, csakhogy en nem szeretnem, ha az altalam kuldott levelet a cimzett outlookja megfona, erre kellene valami megoldas

(sry, ha nem voltam egyertelmu, kicsit kezdek faradni, igy alvas nelkul, kozben szerkesztettem is)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.