Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) gaborbol válasza GReddy (#889) üzenetére


gaborbol
őstag

ÜDV!

Amit a kolléga ajánlott a scanpst gyönyörűen működik. Van olyan,hogy nem talál hibát a pst-be. Akkor nem kell parázni, hex editorral az első pár karakteret át kell írni valami másra.
Mindjárt mondom,hogy pontosan mit mire
Akkor észreveszi, hogy gáz van és elkezdi rendesen átnézni a fájlt. Én ezt arra szoktam használni, hogy a kitörölt leveleket is simán visszahozza, ami már sehol sincs.
Még a shift+del-lel törölt levelek egy részét is visszahozza.

Mielőtt ennek nekiesnél !!!!!!
Mozilla thunderbird levelezőt rakd fel,telepítéskor mond neki, hogy outlookból a leveleket hozza át, hátha az megteszi gond nélkül.

Outlook express-szel is tedd meg ugyanezt.
Értelemszerűen rendes outlook legyen kilőve addig.

[ Szerkesztve ]

(#902) chicken válasza gaborbol (#901) üzenetére


chicken
senior tag

igen, ez így korrekt, és még azt is tegyük hozzá, hogy a scanpst-t a manchester-róma meccs előtt kellett volna elindítani, mert valami iszonyat lassú bír lenni, ha talál valamit.

nekem akadt azért nemkevés pst, amit nem tudott szegény rendberakni. de azok már a
PICNIC kategória voltak.

(azaz Problem In Chair Not In Computer :) )

[ Szerkesztve ]

mens sana in campari soda

(#903) chicken válasza bbazsy (#900) üzenetére


chicken
senior tag

várjál, ez azt jelenti, hogy pusztán a *.domaint állítottad el, meg a registryben az LSA-t, és nincs addolva a front-end proxy a user accountokba, csak a domain?

mens sana in campari soda

(#904) gaborbol


gaborbol
őstag

Ha megvagy a Thunderbird és az outlook express-be történő importálással, és a scanpst nem segített. Akkor egy ingyenes hex editorral ami kezel nagy méretű pst-t:
[link]
A legelső karakter írd át 2-re.mentsd le, indítsd a scanpst-t, majd ahogy Chicken is mondta
nyugodtan dőlj hátra..... :R

Pst-t láttam már 2-3 gb felett is működni, de nem egy életbiztosítás az is fix. Ebből a szempontból az express sokkal stabilabb, thunderbird meg aztán pláne. Az otlook adatbázisban tárolja a leveleket, hiába törlöd ki, a progiból eltűnik, de az adatbázisban továbbra is ott figyel. Ez néha jól is jön, mások meg arra gondolok őőő, vajon miért is van ez így?

(#905) bbazsy válasza chicken (#903) üzenetére


bbazsy
őstag

registryt se kellett mókolni.
csak a front-end helyett van a * a jelszavaknál, minden más mindenhol máshol alap helyzetben.
(szal ha az inf.elte.hu domainből valami microsoft server kér tőlem jelszót, akkor ezt fogja kapni:D - de *front-end*.inf.elte.hu -s megoldást meg nem fogadja el, szal vagy 1 *, semmi más, v vlaami konkrét csillag nélkül) - de továbbra se értem ez most így miért jó.

viszont a splash screenem maradt, a /q kapcsoló a wordhöz van:D
és megoldást se találtam rá, szal igy jártam:(

[ Szerkesztve ]

..

(#906) chicken válasza bbazsy (#905) üzenetére


chicken
senior tag

mivan ezzel a splash screen-nel? mi a baj vele?

akkor a *inf.elte.hu-s se ment?

mens sana in campari soda

(#907) bbazsy válasza chicken (#906) üzenetére


bbazsy
őstag

nem, semmi ilyen. *.inf.elte.hu ok, más lehetségesen jót csillaggal nem fogad el. ij.

indításnál a splash screent akartam kikapcsolni. tudom én, h elindul, nem kell neki kiraknia magát, ha nem muszáj. ezek szerint muszáj;)

..

(#908) chicken válasza bbazsy (#907) üzenetére


chicken
senior tag

én eléggé úgy nézem, hogy csak outlook expressben lehet kikapcsolni, a többiben egyálalán nem... user discomfort, mínusz egy pont.

mens sana in campari soda

(#909) bbazsy válasza chicken (#908) üzenetére


bbazsy
őstag

igen, én is erre jutottam. (meg elvileg wordben is ki lehet, akkor ebben miért nem:F)
ezvan

..

(#910) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Olyan beállítást keresek outlook 2003-ban, amivel a program automatikusan törli a 10 napnál régebbi leveleim, megadott mappákból. A segítséget előre is köszönöm!

Let the Zone take me if I am.

(#911) gaborbol válasza kutga (#910) üzenetére


gaborbol
őstag

1 módon talán: Archiválás, kijelölt mappák, és törölje az archivált üzeneteket.
Archiválást lehet automatizálni, és az köthető időponthoz....
De, hogy mindezt egyszerre? Próbáld ki.

(#912) GReddy válasza chicken (#893) üzenetére


GReddy
tag

Köszönöm a segítséget. Működött a végén a getdataback-es manőver. Annyira meggyógyikálta a pst-t, hogy ki bírtam exportálni belőle az inboxokat. Igazából ez céges központi mailbox a hülye-Mary titkárnőnél (A Műkörmös Titkár Nő) és nem igazán bír jelentősen kisebb lenni, mivel futó projectek (például az elengedhetetlen műköröm pont hű összes kurva hírlevele, a kedvenc spamjei, etc) vannak benne. Azért a végén megnyirbáltam, lett vagy 700 mega.. És tudtommal a csúcsgórénk a jogászok vezetőnőjét kúrogatja, úgyhogy nem lesz belőle gáz. Remélem... (Felhasználó suxxxx)

Üdv

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#913) bbazsy válasza bbazsy (#909) üzenetére


bbazsy
őstag

valamit még oldjunk meg:)

maileket meg tudom nézni webes felületen is, meg ugye most állítottuk meg az outlookot. valahol be tudom állítani, h amit gépen nézek, azt a webesen is olvasottnak jelölje?

..

(#914) chicken válasza bbazsy (#913) üzenetére


chicken
senior tag

hát én azt hittem, ez alapból így megy.. elvileg ha cached exchange mode-ot használsz, akkor ugye van egy "másolata" a mailboxodnak, pl C:\Documents and Settings\bbazsy\Local Settings\Application Data\Microsoft\Outlook\Outlook.ost, és amikor beizzítod az Outlookot, akkor szinkronizálja a szerveren levő mailbox-szal a cuccokat erre a file-ra (vagyis a különbséget), azaz, ha elolvasol valamit, annak a read statusnak visszafele el kéne menni az exchange-re, és tárolódnia, innentől meg az owa-nak ugye tudnia kéne.. azt tételezném fel, hogy a szerver tudja, hogy olvasott a levél, hiszen az outlook legközelebbi megnyitásakor is gondolom, még mindig olvasott.. ebben az esetben az owa miért nem tudja?
esetleg valami olyan accountot használsz, hogy deliver mail to the following location: masik.pst vagy hasonló trükk?
majd megnézem a mienket, csak eddig kábé egyszer használtam, ugyanis csak a belső hálón megy :) akkor meg már ott a kliens :)

mens sana in campari soda

(#915) chicken válasza GReddy (#912) üzenetére


chicken
senior tag

Visszatérő probléma minden cégnél ez a mailbox- meg pst-méret, de azt kéne csinálni, hogy File, New, Outlook Data File, pl Projektek A-K. pst, és akkor lesz még egy pst. Ezen belül is lehet ugye subfoldereket csinálni, és akkor kézzel, rule-lal, akárhogy (műkörömmel) áthuzigálni a maileket - lehetőleg érkeztükkor - a megfelelő projektről elnevezett mappába, és akkor például rend is van, meg normálisak a méreteik.
kár minden projektnek lehet új pst-t csinálni. Ilonkának egyébként elég általában 2-3-szor megmutatni, hogy csinál új pst-t, utána már tudja.:) Pst-kről meg lehetne szépen mentéseket csinálni external helyre vagy device-ra...

szerk.: vagy amit gaborbol mondott, az is teljesen jó, importálgatni más levelezőkbe.

[ Szerkesztve ]

mens sana in campari soda

(#916) bbazsy válasza chicken (#914) üzenetére


bbazsy
őstag

én is, de néha megcsinálj, néha nem. mielőtt írtam nem volt jó, most igen.
szimplán rossz pillanatban kaptam el se lehet, mert ugye azonnal szinkronizál :U vagy lehet delay? :F

//francért kell fejleszteni, régi csak webes openmail jó volt, azzal nem szívtam ennyit, sose akartam "testre szabni";) fújfúúj ms, miért lehet mindent megoldani fél-egy nap fórumozással, guglizással és szívással ;]

..

(#917) chicken válasza bbazsy (#916) üzenetére


chicken
senior tag

asszem ez azon múlik, hogy work offline-ra van-e állítva, vagy nem (gondolom, nem), ha nincs, akkor ő rögtön megpróbál szinkronizálni. vagyis meg kéne neki. engem azzal csinált ki hónapokig, hogy én direkt work offline-ra állítottam, ennek dacára egyből próbálkozott az Exchange felé való connection-nel, majd egyik pillanatról a másikra a hiba eltűnt, és nem is fordult elő többet...
(delay persze mindig lehet, lehet szar a háló, vagy bármi hiba, vírus..)
a webmail nem rossz dolog azért, pláne, ha publikus. nekem pl abszolút szívás, hogy mindenképp vpn-znem kell, ha levelet akarok olvasni. de pl az owa premium az szerintem már egész jól néz ki, meg tud sokmindent.
egyébként ha nagyon idegesítő, én simán hibajegyet nyitok, mint user, a belső IT-nak, nemigen troubleshootolgatom én a saját windows-os work environment-emet, nem azért ülök ott bent ;] de tényleg. gondolom az exchange-en se vagy admin - oldják meg azok, akiket ezért fizetnek :):K

mens sana in campari soda

(#918) bbazsy válasza chicken (#917) üzenetére


bbazsy
őstag

azért egyetemista lévén, saját géppel nem egészen így megy:) beállítom v nincs.
server oldal viszonylag rendben van sztem, csak az ilyen dolgokkal user oldalon szopni nem móka. főleg h allergiás vagyok a saját rendszerem épségére, működésére.

..

(#919) chicken válasza bbazsy (#918) üzenetére


chicken
senior tag

pillanat.. akkor most az eltés exchange-ről beszélünk? (az eltének van exchange szervere? :-| ) az e-mail-fióknál a "Use cached Exchange mode" be van pipálva? Meg xp-d van egyáltalán?:)

mens sana in campari soda

(#920) bbazsy válasza chicken (#919) üzenetére


bbazsy
őstag

igen, október eleje óta inf -eseknek van.
azóta figyeltem, jó, szal valszeg delay volt, v az office szarakodott(csinál furákat:D)

vista, office 2007. számít ez?

..

(#921) chicken válasza bbazsy (#920) üzenetére


chicken
senior tag

hát annyit, hogy vistát még csak messziről láttam :), szóval mi a helyzet a cached exchange mode-dal? ha jobbgomb a mailboxon, properties, akkor van ilyen offline folder basz?

szerk. Advanced, advanced, ott kéne legyen

[ Szerkesztve ]

mens sana in campari soda

(#922) bbazsy válasza chicken (#921) üzenetére


bbazsy
őstag

cached, persze. ez lemaradt:)

..

(#923) chicken válasza bbazsy (#922) üzenetére


chicken
senior tag

Ez a probléma szerintem nem a kliensben van, hiszen ha ez beállítás kérdése lenne, akkor nem lenne a hol működik, hol nem-szindróma. Tehát az exhcange-dzsel, a hálózattal, vagy az OWA-val van valami gebasz, amihez meg nem férsz hozzá - innentől reménytelen, ha be nem jelented a hibát valahogy. Még az eltének is vannak rendszergazdái szerintem (bár annak idején a saját csoporttársaim operátorkodtak, amit nem kommentálnék).

mens sana in campari soda

(#924) bbazsy válasza chicken (#923) üzenetére


bbazsy
őstag

ha marad, szólok vkinek.
a nevemet is át kéne írniuk, gondolom azt sem tudom én(név, amit elküld, mint feladó)

amúgy most is sok a hallgató admin, ha jól tudom;]

..

(#925) takos


takos
tag

Sziasztok!

A cégemnél jelenleg outlook 2000-et használok.

Az egyik problémám, hogy nem tudom a *.pst fájlomat(kontaktjaimat) beintegrálni, mert régi típusú ez az outlook, az otthon használthoz képest.
Hogyan tudnám megfelelő formátumra alakítani?

A másik, hogy nem jegyzi meg azokat a címeket, amikre már egyszer írtam, mindig újra be kell pötyögnöm.

Üdv,
takos

A vasam? Lenovo S400U, Intel Core i5-3337M,524HDD+24SSD, 8GB DDR3 1600MHZ

(#926) Jarod1 válasza takos (#925) üzenetére


Jarod1
addikt

a 2003 as outlok tudja megjegyezni a címeket amit beírtál,
A címjegyzék
file-> export- import :P

(#927) paramedic


paramedic
aktív tag

Mi a fene ez a 0K méretű, "winmail.dat" nevű file amit az Outlook odabiggyeszt minden általam elküldött levél végére? :F

(#928) cochy


cochy
tag

sziasztok!

szeretném beállitani az ünnepnapokat a naptárban.
Több gép is van, megcsinálom az "Ünnepnapok hozzáadása" funkciónál a dolgokat és mégsem megy. Van olyan gép, ahol hozzáadta a 2008-asokat, a többinél csak 2007-ig csinálta meg. A súgóban az van, hogy "Az Office Outlook 2003 adatai a 2003 és 2007 közötti ünnepnapokat tartalmazzák". Minden gépen 2003-as van, viszont némelyiket már 2-3 éve telepitettem.
Ez akkor valami update, vagy hogy van ez? előre is köszönöm!

(#929) netboy


netboy
senior tag

Valkitud nekem segíteni abban, hogy ha az outlook expresznek a mappafile-át áthelyezem és ujratelepítem a wint akkor hogy tudom vele beolvastatni ujra? Hiába másolom vissza, nem jelenik meg a mappa...

(#930) netboy


netboy
senior tag

+Valaki nem tudna nekem adni dbx nézegetőt ami nyomtatni is tud?

(#931) Balusan


Balusan
csendes tag

Halihó!
Az alábbi malőr kapcsán kellene segítség, javaslat, megoldás.

Az Outlook-ban küldök egy levelet, a levél fejlécében pedig egy képet. A kép formátuma .jpg. Fizikai méretének most nincs jelentősége. A problémám az, hogy az Outlook automatikusan tömöríti a kis fájlméret érdekében (megjegyzem, a kép eredeti mérete 30-40 kbyte) és ezzel csapnivalóan pixeles kép érkezik a címzetthez. Ha megpróbálom kikapcsolni a képek tömörítését, nem engedi, automatikusan újra aktiválja a beállítást.

Ötlet?
Előre is köszönöm az érdemi segítséget!

(#932) metaldog


metaldog
aktív tag

hali van egy olyan fondom hogy egy gépre több e-mail fiók levelei jönnek be és mindegyik fiók úgy jelenoik meg hogy tartozik hozzá deleted items és empty meg outbox. Azt hogy lehet megcsinálni hogy a három e-mail fiók adatai egy inboxban jelenjenek meg. Másik kérdés hogy oldalt ahol az inbox van meg naptár stb és ott vagn olyan hogy napló azt onnan hogy lehet eltüntetni mert arra semmi szükségem nincs tehát a napló oldalt ne jelenjen meg.
A választ előre is köszi.

(#933) metaldog


metaldog
aktív tag

Pls válaszoljatok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#934) gstm


gstm
tag

Sziasztok,

Olyan problémám lenne, hogy van két acer travelmate 6292 notebook. Outlook 2007 esetében egyik se képes ű ő betűket írni (tehát gépelsz és nem jelenik meg). Ha lenyomsz más billentyűket, akkor egy ideig működik az ű ő. Ez a hiba csak office2007 alkalmazások esetén jön elő, és mindkét notebook esetében. Keyboard -ot már device managerbe eltávolítottam, ujra felismertettem, a probléma maradt.

Szerintetek mi lehet a gond?

(#935) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Sziasztok.
Bocs, hogy nem olvasom végig a topikot, de sürgős lenne...
Biztonsági mentést szeretnék készíteni a "Mikrosoft Outlook 2007" levelezőről...
Szeretném ha újratelepítés után vissza tudnám állítani a régi leveleimet és könyvtárakat!
Van egy olyan, hogy "Importálás és Exportálás"...ez jó nekem?
Exportálás fileba -> Személyes mappafájl???? Ez kell nekem?
Ha ezt megcsinálom, akkor mindent frankón vissza is állít ezzel?
Előre is köszönöm a választ!!
:R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#936) Biaggio


Biaggio
őstag

Egy olyan kérdésem lenne, ha találkozót / meeting szervezek, a visszajelzések / tracking oldalon látom a meghívottak listáját. Ki lehet ezt valahogy nyomtatni, a visszajelzésekkel együtt? :)

(#937) metaldog


metaldog
aktív tag

hali van egy olyan fondom hogy egy gépre több e-mail fiók levelei jönnek be és mindegyik fiók úgy jelenoik meg hogy tartozik hozzá deleted items és empty meg outbox. Azt hogy lehet megcsinálni hogy a három e-mail fiók adatai egy inboxban jelenjenek meg. Másik kérdés hogy oldalt ahol az inbox van meg naptár stb és ott vagn olyan hogy napló azt onnan hogy lehet eltüntetni mert arra semmi szükségem nincs tehát a napló oldalt ne jelenjen meg.
A választ előre is köszi.

(#938) ssrobi válasza metaldog (#937) üzenetére


ssrobi
csendes tag

SZia!

Csak beállítod hogy melyik fiók hova kézbesít és már kész is, tehát az összes fiók egy pst be kézbesít.

A napló pedig jobb klick a z ikonján és Navigációs ablak beállításai, aztán kiszeded a pipát mellőle.

Remélem sikerült érthetően fogalmazzak :)))

by

(#939) metaldog válasza ssrobi (#938) üzenetére


metaldog
aktív tag

Hali pl meglévő postafiókoknál mindegyiket egyenkét kiválasztom és beállítom hogy egy helyre érkezzenek?

(#940) ssrobi válasza metaldog (#939) üzenetére


ssrobi
csendes tag

Igen, hogy ugyanaz legyen a kézbesítés helye!

(#941) atosz


atosz
őstag

Sziasztok!

Lenne egy nagy problémám, amit nagyon hgyorsan meg kellene oldanom.

Gépcsere volt nálam. Korábban Outlook Expresst használtam. Azaz a leveleim .dbx-ben vannak meg. Ezt hogy tudom beimportálni az Outlookba? Sehogy sem megy. :((

(#942) kraftxld válasza atosz (#941) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#943) atosz válasza kraftxld (#942) üzenetére


atosz
őstag

Sajnos ez alapján semmivel sem lettem okosabb. :(

Valakinek valami 5let?

(#944) kraftxld válasza atosz (#943) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Konkrétan hol akadtál meg?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#945) atosz válasza kraftxld (#944) üzenetére


atosz
őstag

Azt hiszem meg lesz, egy mappát már sikerült átvinnem, de ha nem lenne meg a korábbi masina, akkor menne e.
Mindenesetre a régi gépről csináltam exportálást, megcsinálta vagy negyed óra alatt (1 mappa), aztán annyi, nem tudtam mit és hova hozott létre. De a vezérlőpult, posta menüben ráleltem nagy nehezen.

Köszi a segítséget, talán már menni fog.

(#946) Biaggio válasza Biaggio (#936) üzenetére


Biaggio
őstag

Előző kérdésem is érvényes, de van egy egyszerűbb is: tudtok ajánlani weboldalt, ahol Űrlap tervezésével kapcsolatban lehet nagyot okosodni? :U

(#947) atosz


atosz
őstag

Jelenleg 4 email fiók van beállítva 2 email címhez, mert jellemzően két helyről küldöm az emailek nagy részét, így mindkét email címhez 2-2 fiók van beállítva a különböző smtp kiszolgálók miatt. Ellenben minden levelet duplán küld ez a xxxx. Mit kéne beállítani?

(#948) metaldog


metaldog
aktív tag

Hali azthogy tudom beállítani outlookban hogy pl 4 emailcím leveleit egyszerre jelenítse meg?

(#949) atosz válasza metaldog (#948) üzenetére


atosz
őstag

Ezt hogy érted pontosan? 4 emailcímed van és azt szeretnéd egy mappában látni? Akkor a file, adatfilekezelésnél az e-mail fiókoknál a mappaválasztással mindegyikre állítsd be ugyanazt. Így egy mappába teszi őket.

(#950) Koszta


Koszta
tag

Sziasztok!
Microsoft Outlook (2003)-at használok. Eddig az e-mailokat, az asztali gépen töltöttem le. Nemrég vettem egy laptotopot, és azt szeretném, ha az e-mailokat, ott is le tudnám tölteni Outlook-ra, majd itthon az asztali és a laptopi gép üzeneteit szinkronizálnám. Mert így a laptopon használom a webmail-t, de ha üzenetet küldök el, akkor ugye azt az Outlook nem tölti le. Ezért lenne jó, ha mind két gépen tudnám valahogy használni az email kezelőt.
Lehetséges valahogy szinkronizálni a kettőt (esetleg bluetoothon)?
Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.