Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Kidus válasza Thrawn (#600) üzenetére


Kidus
őstag

Nekik is Quamatelt adunk, ha ez jelent valamit :P :D

Assuming Control

(#602) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Tököm, ma megint azt mondták, hogy három hónap még mindig a fociig. :( Amúgy megvan a röntgenkép, úgy néz ki a törésnél, hogy még mindig látszik a törés. Meg az, hogy futni nem bírok, az is a törés miatt van, vagy mitől? Eddig már 3 és fél hó tört el a tibia törés óta össz.

I am having fun staying poor.

(#603) nempe válasza Drizzt (#602) üzenetére


nempe
csendes tag

A törés operálva volt, vagy csak sima gipsz? Ha nem volt operálva, akkor lehet elmozdulással járó törés, és ezért nem gyógyult még. Nem történt Veled valami a amíg gipsz volt rajt? Megerőltetés, esés, stb. De lehetett már eredetileg is elmozdulásos törés, csak akkor meg kellett volna operálni.Ha operálva is volt akkor pl. gyulladásos folyamat miatt nem gyógyulhat egy törés, de akkor fájdalmas, duzzadt, környéke piros és láz is kísérheti.Látatlanban ennyit tudok rá mondani.

(#604) Drizzt válasza nempe (#603) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hello. Elmozdulásos volt, először gipszet raktak, de aztán még jobban elmozdult, így jött a műtét, t2 tibia izét kaptam, végig van a spícsontban, térdben rögzítve van, alul nincs, Nyh-n azt mondták, hogy ''a reteszcsavar prox része a csontba besüllyedt. Lat. tibiából kiér, ettől függetlenül peroneus érintettség nincs'', aztán az volt még írva, hogy egyebekben teljes súllyal terhelhető, stb, s 2 hónap múlva cortg. Na, ez utóbbi volt ma.
Amúgy Hollandiában műtöttek, ott intéztek el barátságosan focimeccsen.

Jah, sose mondanak semmi gyógytornáról. Akkor nem is kell majd járni rá soha?
A járás egyébként megy szinte tökéletesen, csak néha egy hete picit ''kattog a térdem'', a futás meg még persze nem megy, nem úgy mozog a lábam, mint régebben.
Az előlnézeti röntgenen úgy néz ki, mintha teljesen össze lenne forrva, de az oldalnézetin az látszik, hogy ott van már az új csont a régi két széle között, de még nem teljes a kapcsolat, csak részleges, persze laikus vagyok, úgyhogy nem tudom leírni normálisan, hogy mi van a röntgenen.

I am having fun staying poor.

(#605) Eastman válasza Drizzt (#604) üzenetére


Eastman
őstag

A gyógytorna kell! +úszás, +masszázs. Ez utóbbiban tudok segíteni. Olvasd vissza a korábbi tanácsaimat is! ...ja és még egy kicsi türelem!
Csináld végig, mert ha nem azt 20 év múlva bánni fogod!

Jobbulást! Üdv: Eastman

[Szerkesztve]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#606) Drizzt válasza Eastman (#605) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Olvastam, s kösz! :) Eddig Magyarországon egyszer Nyíregyházán, egyszer meg Csepelen voltam a balseben, röntgen volt mindkét helyen. De nem mondott senki gyógytornáról semmit, most is elfelejtettem rákérdezni hülye fejemmel, lehet csak akkor akarják majd javasolni, ha teljesen összeforrottnak minősítik? Természetesen mindent meg szeretnék tenni, hogy tökéletesen felépüljön, de az orvosok rendre nagyon kevés infot adtak eddig, ami nem valami pozitív. :)

I am having fun staying poor.

(#607) nempe válasza Drizzt (#606) üzenetére


nempe
csendes tag

Eastman-nek nagyon igaza van, gyógytorna kell, mert különben az izmok ellustulnak! Az izomtorna nagyon fontos! A teljes törésgyógyulásig nem szabad várni a tornával.

(#608) Drizzt válasza nempe (#607) üzenetére


Drizzt
nagyúr

De mitől lustulnak el az izmok? Ugyanúgy járok, mint a törés előtt, aki nem tudja, hogy el voolt törve, az észre se veszi. Nameg most akkor mit csináljak, picit hülyén veszi ki magát, ha megint visszamegyek, s elkezdek ezzel erősködni, bár most tegnap este után a térdemen lett egy kemény duzzanat, bár lehet régebben is ott volt, csak nem vettem észre, ha nem múlik el hamar, vagy fájni kezd, akkor úgyis el kell menni.

I am having fun staying poor.

(#609) nempe válasza Drizzt (#608) üzenetére


nempe
csendes tag

Ha tudod uhyanúgy terhelni, akkor nincs gond. Általában akarva-akaratlanul kíméli az ember a sérült lábat, és az izmok kényszertartást vesznek fel. Akkor sajnos nincs ötletem, hogy mivel lehetne siettetni a gyógyulást.Csak türelem!

(#610) LeG3Nd


LeG3Nd
tag

Üdv! Összeszedtem egy jó kis orbáncot, szóval egy hétig ágynyugalom. Azt szeretném megkérdezni hogy a külsőleg felírt antsepticum kenőcsöt hol kell alkalmazni? 39,6 fokos lázzal nem igazán ragadtak meg bennem a doktornő szavai. Olyan rémlik hogy lábfejre kell kennem, de ennek nem látom értelmét, mivel ott nincs semmilyen külső panaszom.

A választ előre köszönöm.

shorter of breath and one day closer to death

(#611) concret_hp


concret_hp
addikt

ha pár napig (2-3) be volt gyulladva a szemem, meg még most is piros kicsit de már nem fáj vag yilyesmi, akkor lehet hogy amiatt látok kicsit életlenebbül mint szoktam?
van szemüvegem -1es, ha ez számít valamit

vagy fullba vagy sehogy :D

(#612) nempe válasza LeG3Nd (#610) üzenetére


nempe
csendes tag

Nem lábfej, hanem a lábadon az ujjak közötti területre kell kenni, mert ott szokott lenni a behatolási kapu, vagyis ott juthat be a kórokozó. Lehet, hogy nincs ott panaszod, de nem mindig 'látványos' a hely, ahol bejut a kórokozó.

(#613) nempe válasza LeG3Nd (#610) üzenetére


nempe
csendes tag

Bocs, most láttam, hogy mikori a kérdés, akkor már remélhetőleg nem aktuális.

(#614) Gh0sT


Gh0sT
addikt

És még ide is:

Egy kis segítségre lenne szükségem. Nem tudja véletlenül valaki, hogy - idézem -
"mi annak a köhögesre valo löttynek a neve ami -ii re vegzödik?"

Google nem ad semmi értelmes találatot... :(

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#615) qdak


qdak
addikt

hellO szerintetek mit lehet tenni azza ha borotválás után a nyakam ált kipattog piros meg pici pattanás lesz rajt eléggé zavar hiába kenem be minden drága szarral. mit ajánlotok mit tegyek?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#616) qdak válasza qdak (#615) üzenetére


qdak
addikt

up gyerekek

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#617) nempe válasza Gh0sT (#614) üzenetére


nempe
csendes tag

Tudom, hogy nem i-re végződik, de nem a Robitussin-ra gondolsz? Ha nem, itt egy link, keresgélj :) http://www.hazipatika.com/drugs/list?cid=4845

(#618) Drizzt válasza qdak (#615) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem mostanában a szám szélén fordult elő ilyesmi. :-\ Nem tudom a megoldást, de eddig nem is volt ilyen gondom.

Más: miután kiveszik a vasat a lábamból, én úgy gondolom, hogy gyakorlatilag másnap már normálisan járhatok is. Ebben tévednék? Most tök normálisan járok, már fájdalmaim is minimálisak, gondolom a kis újabb 8 centis vágás a térdemen a mozgásban nem fog akadályozni, csak fájni picit, amíg teljesen el nem tűnik.

I am having fun staying poor.

(#619) nempe válasza qdak (#615) üzenetére


nempe
csendes tag

Szerintem próbáld, meg, borotválkozás előtt lefertőtleníteni, mert attől lehet, hogy a borotva picit felsérti a bőrödet, és a normalisan a bőrön lévő bacik pici pattanásokat csinálnak. Jó valami arclemosó tonik, vagy sima bőrfertőtlenítő. Egy próbát megér, szerintem. :)

(#620) nempe válasza Drizzt (#618) üzenetére


nempe
csendes tag

Attól is függ, milyen vas van benne, mivel az eddig támasztott is, a csontnak meg kell szoknia, hogy újra "egyedül" van. Picit azért biztos fogsz sántítani, de abban nem tévedsz, hogy járhatsz rajta!

(#621) _stick_ válasza qdak (#616) üzenetére


_stick_
őstag

Nállam bevállt a jó melegvizes fürdőben, hajmosás utáni borotválkozás. A melegvíz és a pára fellazítja a szőrt és puhábbá teszi a bőrt, kisebb az esély, hogy legyaluld. Én már csak így borotválkozok, ha mégse, akkor úgy húz a borotva, mintha gyantáznák...

(#622) qdak válasza _stick_ (#621) üzenetére


qdak
addikt

na én pont igy vagyok tépi mint a fene, sajan jo eros szöröm van, pedig pengét is gyakran váltok.

MINDENKINEK: KÖSZÖNÖN, kiprobálom.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#623) bbazsy válasza _stick_ (#621) üzenetére


bbazsy
őstag

szintén..
a vicc az, h erre így 6 év borotválkozás után a hetekben jöttem rá, h jóóó meleg fürdés után tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés;)

jééé, hova fajult a topikom?:D

..

(#624) philoxenia válasza qdak (#615) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem a melegvizes /folyó vízzel, persze nem állandóan folyatva/ borotválkozás utáni arcmosás vált be, valamilyen arclemosóval. /használtam Dove-t, most az Avonos arclemosó a használt/

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#625) qdak


qdak
addikt

hát engem nem tanitottak borotválkozni, 8 év kezdtem :) ti mien borotvat hasznaltok? bár nem hinném h azzal van a baj, vártok habozás után? mennyit ha igen ? na csinalok 1 probat :)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#626) philoxenia válasza qdak (#625) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem most a rezgősfejű mach3 van, azzal, elég jó.
Nagyon vastag szálú a szakállam, ezért csak a Wilkinson vagy a Gilette jön szóba.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#627) bbazsy válasza qdak (#625) üzenetére


bbazsy
őstag

várni kell nyilván. úgy tudja csak felpuhítani a bőrt...

..

(#628) Bibby


Bibby
addikt

Mondjatok valami jó tippet száraz köhögésre, nem akar felszakadni engem meg már az őrületbe kerget. Ezek a köhögés elleni szirupok érnek valamit? Gyógyszertárban milyeneket lehet venni?

Ελευθερια η θανατος

(#629) hanee válasza Bibby (#628) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Mukopront szirupot vegyél, az hatásos, illetve mellé lehet inni hársfa teát (gyógyszertárban lehet kapni azt is).
Én is detto ezzel küzdök, már kb. 2 hete, a kislányomtól kapom el, ő a bölcsiből minden kórt hazahoz (persze ő nem beteg).

hanee

(#630) Bibby válasza hanee (#629) üzenetére


Bibby
addikt

Kösz, vettem ilyet remélem beválik. Egész fincsi íze van... :D
Délután hajtok valahonnan teát is, mindent bevetünk.

Ελευθερια η θανατος

(#631) hanee válasza Bibby (#630) üzenetére


hanee
senior tag

Én utálom az ízét, de legalább hatásos :DD
Jobbulást kívánok!

hanee

(#632) ladybug válasza Bibby (#628) üzenetére


ladybug
őstag

A Rhinathiol szirupok is jók mind száraz, mind felszakadó köhögésre. Amit mindig ajánlok, az pedig a lándzsás útifű. Még talán ennek van a legjobb íze. Egyébként ezen szirupok többségének az íze nagyon mesterkélt.
Szirup 1
Szirup 2
Szirup 3
Itt összeszedve

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#633) hanee válasza ladybug (#632) üzenetére


hanee
senior tag

Én is próbáltam a Rhinatiolt, nekem speciel nem vált be, de lehet hogy azért mert nem is hittem benne, a mukopront már gyerekkoromban is létezett és megmentett 1-2x tüdőgyulladástól is, szóval teljesen elfogult vagyok :D

(#634) ladybug válasza hanee (#633) üzenetére


ladybug
őstag

Sokat számít a tapasztalat. Nekünk speciell a lándzsás útifű a csodaszerünk, de ezt is az elején érdemes elkezdeni szedni.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#635) hanee válasza ladybug (#634) üzenetére


hanee
senior tag

Nekem a hársfateát egy vidéki patikában ajánlották, és ez is elég jól bevált, bár anno amikor ittam, szedtem mellé a mukoprontot is, szóval biztos az is sokat segített önmagában. De még ráadásul - szerintem - finom is a hársfatea. Meghülésre, felfázásra is jó, amennyire tudom.

A Mukoprontban egyébként az a jó, hogy akkor is segít, amikor már gázos a helyzet és le van tapadva a légcsőbe a szmötyi.

Ki fogom próbálni ezt az utifű teát is, szeretem a gyógyteákat :)

hanee

(#636) operator10


operator10
aktív tag

Bocs ha nemjó helyen kérdezem, de ezt találtam a legalkalmasabbnak :U
Tényleg igaz az hogy injekcionál azért spriccelnek ki elötte egy picit, hogy ne maradjon a fecskendőben levegő? mert az az erekbe jutva azonnali halált okoz?Mármint a bent maradt levegő!

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#637) Chesterfield válasza operator10 (#636) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Nem azonnal, csak amikor eljut a bubi a szívbe :DDD
Amúgy igen

(#638) operator10 válasza Chesterfield (#637) üzenetére


operator10
aktív tag

Na basszus :((

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#639) frame>24 válasza operator10 (#638) üzenetére


frame>24
addikt

élsz még?

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#640) operator10 válasza frame>24 (#639) üzenetére


operator10
aktív tag

:K

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#641) frame>24 válasza operator10 (#640) üzenetére


frame>24
addikt

no, hál' Isten... :)

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#642) Chesterfield válasza operator10 (#638) üzenetére


Chesterfield
senior tag

mi a gond?

(#643) nempe válasza operator10 (#636) üzenetére


nempe
csendes tag

A bejutott levegőbuborék légembóliát okozhat (a végeredmény hasonló, mintha vérrög lenne), de azonnali halált 100 cm3 bejtott levegő okozhat. :K

[ Szerkesztve ]

(#644) Drizzt válasza nempe (#643) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Én is paráztam ezen a dolgon Hollandiában, mert az infúzió tök buborékos volt a csőnél, eleinte paráztam, először ki is nyomkodták őket, vagy mittomén már mi volt, aztán picit azért buborékos maradt, de élek semmi bajom. :)

I am having fun staying poor.

(#645) Eastman válasza Drizzt (#644) üzenetére


Eastman
őstag

Tényleg, lábad rendben van?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#646) Drizzt válasza Eastman (#645) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Kösz a kérdést, nagyjából rendben van, az aprró bökkenő, hogy lehet még mindig nincs teljesen összeforrva, legutóbb az esemény után 3 és fél hónappal voltam, akkor azt mondták, hogy valószínűleg most hó végére már jóban lesz teljesen. Mostmár amúgy nagyon keveset fáj, csak a térdeplés, meg a törökülés az ami fájdalmat tud okozni, meg a térdemen van egy kis valami a csont tetjénél, lehet a vas mozdult ki picit, vagy ilyenek, mert kemény. Közvetlenül a térdkalács alatt, e eddig nem okozván fájdalmat nem tulajdonítottunk neki nagy különbséget.

I am having fun staying poor.

(#647) Eastman válasza Drizzt (#646) üzenetére


Eastman
őstag

Még mindig meg vagy vasalva? Mikor veszik ki?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#648) tiv83us válasza Drizzt (#602) üzenetére


tiv83us
veterán

Addig is jatszal igazi focit :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#649) Drizzt válasza Eastman (#647) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A papírban amit kaptam, azt írták, hogy kb. egy év után lehet kivenni, személyesn fél-egy évet mondtak, itthon meg kérdezték, hogy mit mondtak kint, meg itt, s azt mondták, hogy teljes összeforrás után. Mondjuk korábban már felmerült, hogy ki kéne venni, mert akkor azt mondták, hogy be van süllyedve a "csavar", de mivel idegrendszeri tüneteket nem okozott, ezért nem volt erre szükség.

I am having fun staying poor.

(#650) Drizzt válasza tiv83us (#648) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hehe, ebben is lehet kapni szépeket. ;)

I am having fun staying poor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.