Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Baboon válasza T. Almeida (#200) üzenetére


Baboon
senior tag

Üdv
Az exem nagyanyjának is vizesedett a lába igaz kórházba és ott gyógymasszőr masszírozta ki a vizet a lábából, de biztosan lehet krémet is kapni rá. De azért ilyen problémával ha zavar és érzed hogy fáj meg feszül akkor miért nem mész dokihoz?

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#202) ragazzo


ragazzo
őstag

Általában ha valakinek vizesedik a lába, akkor szívproblémái szoktak lenni. Akkor is előfordulhat, ha valaki sokáig ül egy helyben , és nem tudja eleget mozgatni a lábát.De inkább betegség jele.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#203) T. Almeida


T. Almeida
senior tag

A nejemnek van ez a problémája néhány napja...akkor legjobb lesz, ha elmegy orvoshoz vele.
Köszi a válaszokat!0

(#204) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Kihúzták a legnagyobb őrlőfogamat baloldalon fent, a gennygóc szerepét töltötte be. Az egész arcom baloldalon fel van dagadva két napja óta úgy, hogy minden órában jobban feldagadt, két napja nem aludtam. A fogak mellett végig kellett vágni a szájpadlást hogy a genny távozni tudjon, plusz négy darab fullos injekciót kaptam, plusz a doki elvágta a szám szélét, hogy hozzá tudjon férni a fogakhoz.
Nem tudom rendesen kinyitni a számat, mert tovább reped. Továbbá az a fogam, amelyikkel elmentem az orvoshoz hogy fáj, ott vigyorog a helyén és a mellette lévő, kétszer tömött de egyébként panaszmentes fogat húzta ki. Az arcomon a duzzanat egyre nagyobb, a doktor szerint pénteken fog lejjebb menni, de a gond az, hogy a fájó fogam még mindig fáj.
Nem fogom megvárni, amíg csonthártyagyulladást vagy agyhártyagyulladást kapok, holnap elmegyek fogröntgenre.
Valakinek van hasonló tapasztalata?

(#205) GodHeart válasza _Volkovy_ (#204) üzenetére


GodHeart
senior tag

szerintem sürgősen keress fel egy másik orvost.. unokatesóm fogorvos és szájsebész egyben, hallottam már tőle 1-2 szép történetet.. faterral is jópár dolog megesett már, mióta utesóm kezeli érdekes.. panaszmentes :) Szóval a hiba a fogorvosban. :( illetve azokban..

(#206) _Volkovy_ válasza GodHeart (#205) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

az normális, ha a kezelés után 4 órával még egyáltalán nem csökken a duzzanat mérete?

(#207) GodHeart válasza _Volkovy_ (#206) üzenetére


GodHeart
senior tag

egyértelmű nem a válaszom. és ehhez még fogorvosnak sem kell lenni. szóval komolyan mondom, holnap azonnal menj el valami ÉRTELMES orvoshoz.. valakihez akiről van referenciád.. és hallottál róla 1-2 jó dolgot.. ahol én lakik egyik fogorvos részeges.. ittas állapotban szed ki fogakat stb... namost aki ezt nem tudja, és hozzá megy.. gondolom nem kell folytatnom... szóval a te érdeket... :U

(#208) ragazzo válasza _Volkovy_ (#206) üzenetére


ragazzo
őstag

Én azt gondolom, hogy ez még belefér, de amiket leírtál, az beleférne egy horrorfilmbe is.Hogy nem veheti észre, ha nem a rossz fogad húzza ki?Egyáltalán rendszeresen hozzá jársz, vagy csak beugrottál hozzá, mert éppen ő dolgozott.Azért kérdezem ,mert én már sok éve egyhez járok, és az mindig tudja mi van a fogaimmal.Lekopoghatom, hogy már régóta csak átvizsgálni kell őket. Visszatérve rád, a duzzanat, a fájdalom, és a melegség (ha van ilyen), akkor egyértelműen a gyulladás jelei. Mivel felvágta az ínyedet, az még sokáig fog fájni.Javasolnám az orvos felkeresése mellet, hogy vegyél Corsodyl szájvizet, és naponta kétszer öblögess vele.Az kinyírja a bacikat a szádban.Én félnék hogy a vágás mentén bemásznak az ínyed alá, aztán meg...

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#209) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

utánanéztem neten ennek a dolognak, kezdődő csonthártyagyulladásom van/volt, a rossz fogam alatt volt a góc, és ez nyomta a mellette lévő, amúgy jó fogat.
a fog, amit kivett, kétszer volt már tömve és gennyben állt az egész, szóval az orvos nem hülye, csak súlyosabb a dolog, mint én azt hittem. csonthártyagyulladás nem múlik el pár óra alatt.. minimum egy hét. kaptam antibiotikumot, a nevét most nem vágom, de kifejezetten szájsebészeti műtétek után írják fel. elfertőződni biztosan nem fog, nem tud.
az orvos egyébként a kórház igazgatóhelyettese, és szájsebész. nem valami freddy krüger-hasonmás.:D

(#210) ragazzo válasza _Volkovy_ (#209) üzenetére


ragazzo
őstag

Gondoltam ere is, de nem akartam hülyeséget írni.Az a nagy kérdés, hogy egyáltalán hogyan jutottál el idáig? Nem lehetett volna megelőzni?

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#211) _Volkovy_ válasza ragazzo (#210) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

azt én is szeretném tudni!
három napja elkezdett fájni a jó fogam a betömött mellett, majd tegnapelőtt elkezdett bedagadni az arcom. tegnap reggel mentem a fogorvoshoz.
nem történt semmi extra, ezért nem értem, hogy mitől lett ez.

(#212) regent válasza _Volkovy_ (#211) üzenetére


regent
aktív tag

Nekem akkor ''szokott'' fájni a fogam, ha ideges vagyok. ùgy értem, hogy tartósan, hosszabb ideig aggódom valamiért, vagy nagyobb stresszben vagyok. Pl. mikor új munkahelyre kerültem, akkor elkezdett fájni. Szerencsére általában egy-két napig algopyrynnel kezelem és ettööl el szokott múlni.
Gondolom van valahol egy góc, és az ilyenkor elkezd beindulni.
Talán nálad is hasonló lehetett a helyzet.

Azért ez a nem fért hozzá, és ezért kivágta a szádat dolog egy kicsit furcsa. Nekem is volt hasonló problémám, pont a felsöö hátsó öörlööfogamnál, de a fogorvosom csak kivágta egy kicsit a fogínyt, beletett egy gézdarabot, hogy kivezesse a gennyet aztán el volt intézve. Azóta is jól szolgál.
De gondolom a müütét elöött csinált röntgent, azon bizosan látta a helyzetet a te dokid is.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#213) _Volkovy_ válasza regent (#212) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Nálam is megvan az ok az idegeskedésre, valószínűleg amiatt jött ki ez a dolog..
Mintha kicsit lelappadt volna a duzzanat, elvileg holnaptól kell visszahúzódnia.
A genny kivezetése miatt vágta ki az ínyemnél, ez egyértelmű, csak a sarkába is sikerült belevágnia. Szerencsére gyógyul. Röntgent nem csinált, egyértelmű volt a helyzet, de ha holnapra semmi javulás, akkor megyek röntgenre. Azért mégse játék.

(#214) regent válasza _Volkovy_ (#213) üzenetére


regent
aktív tag

Az enyém mindig csináltat röntgent, mondjuk könnyü neki, mert a szomszéd ajtó a röntgenes. Volt amikor megkérdeztem, hogy minek a röntgen, azt válaszolta, hogy szeretné látni hogy mi van ott belül, hol van pontosan a gennygóc, merre kanyarodik (esetleg) a fogygyökér stb.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#215) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A fogaim nálam búcsúzóban vannak, a foginygyulladás végez velük. Még idén elveszítem a felsôk közül, a már 3 elvesztett mellé, a két nagy metszôt és a jobb oldali szemfogat, valamint a jobb oldali nagy örlôt.
A felsô állkapcsom hamarosan fog nélkül marad. Az alsóban 2 fog hiányzik, és mostanában készül kiesni a 3., de a többi mint a cövek még állja a bacik támadásait.

Rezignáltan szemlélem a beteg inyemet; az elhulló fogaimra mint a múló idô tanúira tekintek. Aminek meg kell lennie, az ellen hadakozni értelmetlen energiapocséklás.

Most a fogaim a kisebbik baj, holott sejtésem szerint a hiányos rágófelület miatt rosszul megrágott ételfalatok is lehetnek az okai a felborult anyagcserémnek.

Úgy letámadott a köszvény, hogy csak pislogok a meglepetés fájdalmas erejétôl. Eddig csak a talpamban jelentkezett, de most kiütötte a bal combizületemet, a jobb térdemet, és enyhén, de megjelent a jobb hüvelykujjam tövénél is. Úgy járok, mint egy csiga két mankón.
A fájdalom türhetô, csak egy zavar, hogy nehezen mozognak a szenvedô izületek.
Kész szado-mazo menet lesz így a kert tavaszi megmvelése. De megmvelem, ha beledöglök is. Ez tán az utolsó kertészeti szezonom. Élvezni akarom az élet, az alkotás csodáját a kertem és növényei által.
Ez az igazi sors, vetni és aratni, még ha a saját testünkben éljük meg a ciklust, akkor is fenséges a kikelet és a pusztulás.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#216) ragazzo válasza Algieba (#215) üzenetére


ragazzo
őstag

Ugyan nem sok közöm van hozzá, de neked pontosan mi bajod van?Meg egyáltalán hány éves vagy, mert amiket itt leírsz, az nagyjából 60 év felett ''természetes''. Az ínygyulladás gyógyítható. Régen a vitaminhiányban küszködő hajósoknak volt a betegsége, de mióta van c vitamin, azóta megelőzhető. Szóval nem szabad beletörődni a fogak elvesztésébe, mert ez irreverzibilis folyamat. Sürgősen keresni kell egy jó szakembert!
A köszvény megint csak gyógyítható valamilyen szinten. Mivel anyagcsere betegség, így megfelelő táplálkozással ez is megelőzhető (valamennyire) , de ha már megvan, akkor elég jó gyógyszerek vannak a gyógyítására.

Uram Isten! Most néztem meg a honlapodat.Te tök fiatal vagy! Nemmszabad elhagynod magad, hallod?

[Szerkesztve]

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#217) barnam_


barnam_
nagyúr

M reggel észrevettem, hogy kezd fájni egy kicsit a torkom, és enyhén náthás is vagyok.
Tudnátok ajánlani valamilyen recept nélkül kapható gyógyszert? (antibiotikum, stb...)

(#218) ragazzo válasza barnam_ (#217) üzenetére


ragazzo
őstag

Az antibiotikum nem kapható recept nélkül,de nem is javasolnám a szedését magadtól. Szerintem egyelőre egy Strepsils is megteszi, meg a szokásos vitaminok, esetleg méz evése minden mennyiségben. Ha gondolod, akkor segíthet a Coldrex tabletta is.Elméletileg több dologra jó,de mégsem gyógyszer.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#219) ActionMan válasza ragazzo (#216) üzenetére


ActionMan
tag

Szvsz simán elképzelhető, hogy egy csomó pszichoszomatikus tünete van és így közel sem egy általános orvosora lenne szüksége, mert a betegségeinek az oka nem abban keresendő, amit az orvos gondol, tehát az okát sem fogja tudni megszüntetni.

''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

(#220) (ÉN)közPONT válasza barnam_ (#217) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Phlogosol toroköblítő plus streptils +és BIOPAROX aerosol (ez antibiotikum amit fűl /orr/garat gyulladásra adnak ) ezek recept nélküliek

BioParox kb 1400 pénz
Phlogosol az kb 300
streptils az 600 pénz ?

Kb ennyi az ötletem

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#221) regent válasza barnam_ (#217) üzenetére


regent
aktív tag

Vegyél egy pohár meleg (langyos) vizet, oldj fel benne annyi sót amennyit fel tudsz, úgy hogy maradjon az alján is ami már nem tud feloldódni. Ezzel a tömény sóoldattal öblögess naponta többször, engedd le olyan mélyre amennyire csak tudod, de ne nyeld le. Nem lesz kellemes, de kinyírja a bacikat, gyorsan elmúlik a torokfájás, fööleg ha még csak ilyen kezdöödöö.
Felesleges támogatni a gyógyszergyárakat ilyen semmiség miatt.
Ha már keményen fáj a torkod akkor viszont irány az orvos, bár akkor is segít gyógyulni a sóoldat.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#222) ActionMan válasza (ÉN)közPONT (#220) üzenetére


ActionMan
tag

Ez most komoly :F

Arra, hogy ''kezd fájni egy kicsit a torkom, és enyhén náthás is vagyok''.

Mondjuk az is igaz, hogy ő kért antibiotikumot, de hogy minek azt nem tudom.
Végülis mindenkinek a magánügye, hogy hogyan teszi tönkre magát.

Ha tényleg olyan enyhék a tünetek, amiket leír, ami egyelőre egy vicc ezekhez a gyógyszerekhez képest, akkor szerintem a következő javallott.

Ha eddig is rendszeresen szedtél vitaminokat, most leginkább a C-vitaminra gondolok, akkor vedd be a szokásos napi adagod többszörösét. Lehetőleg minél többet. Ha valamit, akkor ezt nem kell és nem is érdemes sajnálni. Szóval lehetőség szerint több ezer mg-ot.

E mellé igyál sok folyadékot, ami lehet szinte bármi a hűtött italokon kívül.
Pl. mézes tea.

Szvsz.

mod.: #221: Pontosan erről van szó! Nem kell sem a gyógyszerlobbit még inkább tömni, sem magadat a sok vegyi szarral.

[Szerkesztve]

''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

(#223) barnam_ válasza ragazzo (#218) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szerintem a strepsils jó lesz, h nem múlik el, akkor meg elmegyek orvoshoz.
thx ragazzo
(ÉN)KözPONT
regent
ActionMan
:R

(#224) barnam_ válasza ActionMan (#222) üzenetére


barnam_
nagyúr

Az antibiotikumot, mint egy lehetséges alternatívát említettem meg, nem szándékom gyógyszerrel tömni magam.
Vitamintablettákat nem szedek, gyümölcsökbők szoktam bevinni vitamint.

Lehet kipróbálom ezt a sós vizes öblögetést.

(#225) Algieba válasza barnam_ (#224) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Náthára a legjobb, hagyni, hogy az immunrendszer végezzen vele. Segíteni a szervezetnek a harcban leginkább a C-vitaminnal lehet. Nátha idején napi 1000mg szedek be, és sok meleg teát iszok. A végsô fegyver a dunsztolás, a nátha tetôpontján bevágom magam az ágyba két takaró alá, és egész este izzasztom a kis dögöket forró tea segítségével. A dunsztolás nagyon hatásos, és a legjobb módszer. Másnapra visszatér az erôm, kitisztul a fejem, enyhül a torokfájás, elmúlik az orrfolyás. Náthára butaság gyógyszert szedni. Ez az egy betegség van, amivel komolyabb mellék tünetek nélkül edzésben lehet tartani a test védekezô rendszerét. És szerintem, kell az edzés. Mindig lábon hordom ki a bajaimat, csak akkor dôlök ki, ha már kezd életveszélyessé válni a helyzet, mint anno a trombózisom idején. 2 hónapig vánszorogtam a begyulladt, elzáródott vénás lábammal, mire rájöttem, hogy a házi gyógymódjaim nem segítenek. Csak ekkor mentem el az orvoshoz, és egybôl kórházba kerültem, de csak 1,5 hétre. Hamar ''kidobattam'' magam, mert egy nyughatatlan, lázadó beteg alkat vagyok, aki beszól az orvosnak, és megy a maga feje után, hisz halál ellen nincs orvosság.
Minek idôt pazarolni a reményre, a különféle gyógymódokra, hinni az orvosokban; csak a csalódásunk lesz nagyobb, amikor mégis meg kell halnunk.

Igen, sokáig úgy véltem, csak egy gyagya hipochonder vagyok, aztán jöttek a valódi gondok, amikre úgy tekintek, mintha álmomban élném meg ôket. Az egész nagyon valószertlen, még a köszvény lüktetése is a jobb térdemben. Az élet csak egy álom, elmúlik.
És most kisántikálok a kertbe, mert haladni kell vele.
''A Halál kertjében jártam, és az élet színes álmát láttam.''

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#226) ragazzo válasza Algieba (#225) üzenetére


ragazzo
őstag

Egy kicsit pozitívabban kellene állnod a dolgokhoz, mert ez így hosszútávon nem lesz jó.Tudom, hogy pont én mondom ezt neked, akinek nincs semmi baja,de próbáld meg.
hisz halál ellen nincs orvosság.
Minek idôt pazarolni a reményre, a különféle gyógymódokra, hinni az orvosokban; csak a csalódásunk lesz nagyobb, amikor mégis meg kell halnunk. Ez a szöveg már olyan, hogy teljesen befordul tőle az ember. Nem akarlak kioktatni, mert semmi közöm hozzád, inkább segíteni akarok. Én is meghalok egszer,de addig is élvezem az életet amíg lehet.

[Szerkesztve]

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#227) ragazzo


ragazzo
őstag

Még régebben olvastam egy könyvet egy családról, ahol autista volt a kisfiú.Leírták azt a sok szenvedést, és örömet is, ami ezzel az egésszel vele jár. Sokat gondolkodtam, hogy egy Magyarországon élő szülőnek vajon van-e hová fordulnia ha ilyen betegséggel rendelkezik gyermeke? (Ez költői kérédés) És hol tart most az orvostudomány ebben a kérdéskörben?

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#228) Andie


Andie
őstag

Tanácsotokra volnék kiváncsi a köv. dologban:

Még február elején, mikor voltak a havak, kimentünk a Normafához egy külföldi kollegával, aki még sosem látott havat. Vettünk ilyen müanyag xarságokat is, ufónak vagy minek hivják, és csúsztunk párat. Ez volt a baj. Vén hüje (27 év) létemre kár volt ilyesmit megkockáztatnom, ugyanis a harmadik csúszás alkalmával, épp háttal a menetiránynak megakadt az ufó, és csináltam egy laza hátrabukfencet. Ez még hagyján, de a fejem tetején, előrecsuklott fejjel, a magam 90 kilójával megálltam a nyakamon, kb 1 mp-re, aztán nyekkentem pofára.
Akkor iszonyatosan meghúzódott a nyakam hátul, egész pontosan azok az izmok, amik a ''szárnyaimhoz'' mennek, azaz a lapockához a gerincem két oldalán. Az az 1 mp, amig a becsuklott nyakamon tótágast álltam (lehet röhögni :) ), egy órának tűnt nekem. Hallottam a recsegést a nyakamból, a gerincemből, a csigolyák közül, és lejátszódott előttem a jelenet, amint a mentőhelikopter jön értem, én bénulta, nyakamtörve heverek a hóban, mindenki körülöttem.... de aztán a nyakam birta a strapát, vissza felsántikáltam a dombtetöre, és küzdöttem az egyre erősödő hát-izom-fájdalommal. A nyakamnak semmi baja nem volt - akkor.
Pár hete azonban, mikor reggel nyújtózkodtam, és kicsit elgémberedett a nyakam, hátranyúltam, és a gerincemet két ujjam közé véve végighúztam párszor a felsö néhány csigolya mentén, amolyan masszirozás szándékkal. És akkor megmozdul az egyik csigolyám. Igencsak megijedtem, visszamentem a kérdéses pontra, és mégeccer... és igen, képzeljétek, az egyik csigolyám néhány millimétert mozog jobbra balra. Közben picit ropog is.
Nem fáj, nincs semmi baja, tudom tekergetni a nyakam, végülis 2 hónapja történt a dolog, semmi panaszom nincs, de most akárhányszor odanyúlok, tudom mozgatni, ropogtatni (nem űzök belöle sportot, mert félelmetes). Helyileg nemtom pontosan hanyadik csigolya, de afölött a nagy fölött van, ami aszthiszem minden embernek egy picit nagyobb (vagy kijjebb áll).

Szerintetek mennyire gáz ez? Nézessem meg orvossal? Mit tudna csinálni? Lehet ennek késöbb rossz következménye? Kicsit aggódok, mert ugye a gerinc minimális sérülés elég nagy károkat tud okozni...netán bénulást.

Köszönettel veszek minden segitséget! :R

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#229) Algieba válasza Andie (#228) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Szerintem megrepedt a csigolya, de oly szerencsés módon, hogy nem nyomódott bele a gerincvelôbe, mert akkor béna lennél nyaktól lefelé. 2 hónap elteltével dokihoz menni egy törött, recsegô-ropogó csigolyával kicsinykét késô, de mindenképpen szükséges!
Minimum röntgen lesz róla csinálva, és nagy meglepi, ''oh, hát ez a csigolya nem elszabadult a helyérôl...''
Egyáltalán, hogy tudod mozgatni ôt? Megtapogattam a saját nyakamat, és az izmoktól nem érzem a csigolyákat.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#230) Andie válasza Algieba (#229) üzenetére


Andie
őstag

Oké, elmegyek megröntgeneztetni. De mit tudnak vele csinálni?

Mozgatni az izmokkal együtt tudom. Gyakorlatilag fogom, és a kicsit elörehajtott fejem következtében hátul kidudorodó izom+csont oszlopot kicsit mozgatom jobbra-balra. Nem lötyög, vagy ilyesmi, szó sincs róla. Nem is mindig produkálja. De ha pont eltalálom azt a kis területet, akkor ott érzem, hogy mintha elmozdulna, és mintha picit roppanna is.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#231) KERO_SAN válasza Andie (#230) üzenetére


KERO_SAN
aktív tag

En csak gratulalni szeretnek h 29 evesen nincs annyi eszed h egy ilyen problemat merlegelni tudjal.. Szerintem mindenfelekeppen jobb lenne ha meg a novalasz forumon is kerdezoskodnel ( nyilvan sok ott a kompetens ) , aztan egy kuruzsloval rontas-uzest csinaltatnal. Orvoshoz boven raersz elmenni akkor amikor mar nyaktol lefele teljesen lebenultal. Vagy meg akkor sem.

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#232) ragazzo válasza Andie (#230) üzenetére


ragazzo
őstag

Én azt nem értem hogy miért nem mentél el rögtön orvoshoz.Ez lett volna a legfontosabb egy ilyen balesetnél.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#233) Andie


Andie
őstag

Köszönöm a gratulációkat, gondoltam munkaidöben, amig még nem tudok hirtelen orvoshoz rohanni, megkérdem, hátha már volt valakinek ilyenje. Hisz arra van ez a topic, ha jól tévedek.
Hogy mérnem mentem azonnal orvoshoz? Mert semmit nem éreztem. A nyakamnak semmi baja nemvolt, egyedül a lapockáim között húzódott meg az izom. Azzal meg nem rohan az ember orvoshoz ugye. Ez is elmúlt 3-4 nap után. Aztán semmi gond nem volt. Végülis most sincs, csak zavar, hogy ott mozog valami :)

Na voltam röntgenen, két oldalról is megnézték. Ezt irták a lapra:

Diagnózis: M5090 Nyaki porckorong rendellenesség, k.m.n.
A nyaki lordosis kiegyenesedett. A csigolyák corpusai épek.
A C.IV.-VII. intervertebralis rések szűkebbek.
Mérsékelt fokú kisízületi arthrosis ábrázolódott.
Fractura nem mutatható ki.
Discopathia.


Sajna a röntgenes dokinénivel nem tudtam értekezni, mert az asszisztenssel kiküldte a papirt, azt kész. Visszamentem a házidokihoz, aki aszonta, hogy törés, repedés nincs, nem irtak semmi veszélyes dolgot. Amit irtak (nem részletezte) az se biztos, hogy a mostani ''trauma'' (figyelitek, tudok ám :B ) következtében van, ez járhat a korral is (ülő munka, stb).
Azért elküldött még ortopédiára, azzal is nézessem meg, hogy nyugodt legyek.

Ennek ellenére azér nagyon kiváncsi vagyok :
- Mi az a k.m.n ?
- Mi az a lordosis, és miért egyenesedett ki? És egyáltalán baj az? Vagy eleve egyenesnek kell lennie?
- Miért szükebbek a réseim? Az baj?
- Mi az az arthrosis, és miért ábrázolódik, és baj-e ez?
- Mi az a discopathia (olyan mint a diszkópatkány?)

Aki esetleg tud ezekkel kapcs valami, ossza meg kérem.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#234) Algieba válasza Andie (#233) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Mázlid volt.

A nyaki gerinc görbület lett egyenesebb, de ez járhat a korral is, a diszkópatkány porckorongleválás, az ''a'' betüs meg kicsi izületi kopás, ami szintén kialakulhat idôvel.
Nyugi, az ortopéd doki majd eldönti, mi a teendô a laza porckoronggal. A lényeg az, hogy a csigolyák rendben vannak.

Köszi google! Hipochondereknek is ideális keresô. :D

[Szerkesztve]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#235) ragazzo válasza Andie (#233) üzenetére


ragazzo
őstag

A leleted alapján valóban nincs semmi ''komoly''.
Lordozis: a gerinc élettani előrehajlása
Arthrosisnem gyulladásos izületi betegség
Discopathia: a csigolyák közötti porckorong betegsége
A szűkebb rések lehetnek természetesek is.
Fractura=törés

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#236) RAM


RAM
őstag

Vér - Vizelet vizsgálat sorait le tudja közületek magyarázni mi - mit jelent?
Teljes, vgy mi. :)

Főleg azok kellenének, amik a referenciaértéken kívül :Y esnek.

Egyedül a glükózt tudom, mint cukorbetegség. pl. 7,6

[Szerkesztve]

Csak tisztán

(#237) RAM


RAM
őstag

s óval orvost vagy legalább latin szakit keresek :))

Csak tisztán

(#238) CardineIIa válasza RAM (#237) üzenetére


CardineIIa
csendes tag

Írd be, és meglátjuk.

(#239) RAM válasza CardineIIa (#238) üzenetére


RAM
őstag

inkább privátban (az értékeket) , orvosi titoktartás meg egyebek ... :DDD

Csak tisztán

(#240) RAM


RAM
őstag

Ami különösen érdekel:
VVS átlag HGB - (27,1)

VVS átlag HGB cc. - - (28,9)

Glukoz + (7,6)

Cholesterin + (6,0)

Triglicerid + (2,49)

Karbamid + (9,7)

GGT + (35)

Kalcium + (2,64)


+ / - az eltérés iránya

Tünet: Izzadás ezerrel ... Mi lehet az oka? 68 év Nő...


[Szerkesztve]

Csak tisztán

(#241) ragazzo válasza RAM (#240) üzenetére


ragazzo
őstag

Hát ez eléggé sokminden lehet.Az értékek nem valami jók. Én nem vagyok orvos,de dolgoztam egészségügyben, és azt javaslom hogy meg kellene beszélned a háziorvossal a dolgot.Meg mi az hogy izzadás ezerrel?Van még más tünet is?

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#242) RAM válasza ragazzo (#241) üzenetére


RAM
őstag

Több haláleset történt. Az első halál eset óta magasvérnyomás (erre gyógyszer szedés).

Az utóbbi 1,5 évben talán fogyás. Talán megállt. 79-->69 kg.

Rendszertelen étkezés...

(vizszér miatt:F gyenge fizikai állapot)

Általános depis állapot...


[Szerkesztve]

Csak tisztán

(#243) ragazzo válasza RAM (#242) üzenetére


ragazzo
őstag

Eléggé összetett problémák állnak fenn. Mondjuk a 10kg fogyás lehet normális is, a halálesetek miatt.Ha nem emiatt, akkor érdemes lenne jobban utánanézni, mert ez egyáltalán nem természetes, főleg ha tudod hogy direktbe nem fogyózik az ember.Az általános depis állapot is lehet enyhe mértékű,és lehet olyan is, amikor az ágyból sem kel ki, csak alszik egész nap, és semmi nem érdekli.Ez a foka már súlyos. A viszérbetegség nem kellene hogy gyenge fizikai állapottal járjon együtt.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#244) CardineIIa válasza RAM (#240) üzenetére


CardineIIa
csendes tag

''Izzadás ezerrel ...''
A mostani laborértékek alapján ennek az okát egyáltalán nem lehet kideríteni...
A haemoglobin valamennyivel alacsonyabb az átlagnál, ami nőknél többnyire természetes.
Az éhgyomri glükóz, koleszterin, triglicerid enyhén magasabb (gondolom, még most is némileg túlsúlyos a hölgy)...
Ennél jóval több közvetlen (pld. labor) infó kellene egy normális anamnézis felvételhez; kivizsgáláshoz...


[Szerkesztve]

(#245) RAM válasza CardineIIa (#244) üzenetére


RAM
őstag

Milyen infók kellenének még, milyen kivizsgálás?

Eddig egyetlen érték sem mutatott poz. v. neg. irányba eltérést a ref.értékekhez, ahhoz képest ...

Túlsúly(165cm/68év/68,5kg) csökkent, de ilyen áron...(nem akaratos fogyás)? (Ideális testsúly?)

A glükóz a múltkor (1,5 éve:F) 6.0 , tehát határnál volt, azóta különösebb direkt, finomcukrozás nem lett erőltetve, azaz kerülve lett.
A cukortól fél a legjobban, mert az ősöknél is előfordult...



[Szerkesztve]

Csak tisztán

(#246) CardineIIa válasza RAM (#245) üzenetére


CardineIIa
csendes tag

Ezek alapján (5-6 laborérték) nincs épeszű orvos, aki cukorbetegséget merne diagnosztizálni.
Hogy mi kell még? Pld. ismételt éhgyomri cukrok, glükóz-terhelés, haemoglobin A1C érték, vizeletvizsgálatok...
Másrészt, ezek az értékek olyan enyhén térnek el az átlagtól, hogy indulásnak max. szénhidrátszegény diétát ajánlana egy normális ember; azzal is nagyon sokszor eredményt lehet elérni.
''glükóz a múltkor (1,5 éve) 6.0'' A 6 és 7 között akkora a különbség, hogy ha valaki idegesen megy vérvételre, akkor is lehet ekkora eltérés... Mondjuk, egy 10 feletti érték már elgondolkodtatna bárkit, de itt szó nincs ilyesmiről.

(#247) qestion válasza CardineIIa (#246) üzenetére


qestion
aktív tag

igen?

[Szerkesztve]

a pálya

(#248) CardineIIa válasza qestion (#247) üzenetére


CardineIIa
csendes tag

Igen.
(Ez kb. attól függ, amit fentebb vázoltam; rendszeres éhgyomri glükóz mérés, koleszterin, HGBA1C, arteria dorsalis pedis, stb... Viccelsz; segíteni szeretnél valakin, vagy engem vizsgáztatsz, béla?)

[Szerkesztve]

(#249) qestion válasza CardineIIa (#248) üzenetére


qestion
aktív tag

csak, mert ismerősnek 7-es értékkel cukrosnak van nyilvánítva, mindkét fajtából van : gyógyszeres - inzulinos ilyen.

a pálya

(#250) CardineIIa válasza qestion (#249) üzenetére


CardineIIa
csendes tag

Aki 7-es glükózra egyből tablettát ad; annak add át az üdvözletem, (és küldd el a címét, légy szíves )...pld. az OEP igazán örülne neki...
Viszont, ha hülyeségeket írogatsz (egyéb tények ismeretében)...egy húsvéti nyúl rövidesen análisan applikálódik...neked, beléd...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.