Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) pemete2 válasza #51736960 (#348) üzenetére


pemete2
csendes tag

Orvos?de szerintem 7-8nap

(#352) #51736960 válasza pemete2 (#351) üzenetére


#51736960
törölt tag

köszönöm a választ! :R
orvosokban nem igazán bízom, igyekszem mindig több forrásból tájékozódni. két éve vették ki a mandulámat, hogy ott mit összebénáztak, kis híján kinyírtak...

(#353) pemete2 válasza #51736960 (#352) üzenetére


pemete2
csendes tag

Az én mandulám 25éve vették ki.akkor ezt még nem végezték altatásban,és később derült ki,hogy nem hatott az érzéstelenítő.Gondolhatod,mindent éreztem.Nem tudom,hány éves vagy,de a mandula-műtét annál vaszélyesebb,minél idősebb vagy.

(#354) #51736960 válasza pemete2 (#353) üzenetére


#51736960
törölt tag

30 vagyok. egyébként az volt a gond, hogy nem kötötték el rendesen a sebet a műtét után, és éjjel arra ébredtem hogy a légcsövem tele van vérrel, plusz az egész felsőtestem és a fél ágy is tiszta vér :) tiszta doom3 :))

(#355) pemete2 válasza #51736960 (#354) üzenetére


pemete2
csendes tag

Hát....Ez tényleg bénázás volt és elég veszélyes is.Én biztos megrángattam volna egy kicsit őket.

(#356) Eagl3 válasza pemete2 (#350) üzenetére


Eagl3
veterán

Ma megszabadultam a térdrögzítőmtől. Tiszta heppy vagyok most :) már eljutottam odáig, h. 90 fokba kéz nélkül behajlítom, nagyon csúnyán letapadtak a szalagok... plusz annyira el van gyengülve a lábam, h. egylábon megse tudnák állni rajt.
Szóval addig hajlítsam a lábamat (kezemmel húzom) amíg nem érzek feszülő fájdalmat és akkor még egy picit húzzak rajta, majd vissza és megint... :D

Azt furcsállom, h. nem utaltak be gyógytornára. Kérdeztem az orvost, h. hogyan tornáztassam. Flegmán odabökte, h. járjon rajta.

mod: tudnék ... :U

[Szerkesztve]

(#357) pemete2 válasza Eagl3 (#356) üzenetére


pemete2
csendes tag

Elég ha simán jársz rajta,vagy lépcsőzöl,de csak ésszel.az a lényeg,hogy fokozatosan lazuljanak fel az ínszalagok.HA nem,akkor kell újra műteni,és majd ráérsz utána agyógytornászon gondolkodni!Remélem,minden rendben lesz. :)

(#358) Eagl3 válasza pemete2 (#357) üzenetére


Eagl3
veterán

Nem műtöttek, térdkalács törésem volt, nem mozdult el. Csak rögzítésem volt.
Hogyérted azt, h. ha nem fkozatosan lazulnak fel a szalagok? Elvégre ha elmennék gyógytornászhoz, az megekergetné meg meghajlítaná a lábamat rendesen :)

U.i.: Thx

[Szerkesztve]

(#359) pemete2 válasza Eagl3 (#358) üzenetére


pemete2
csendes tag

A fokozatosságot úgy értem,hogy ne kezdj el Maratonlt futni és hegyet mászni,hanem először csak a wc-ig menj ki,utána a kapuig,a sarki közértig.pár nap múlva lépcsőzhetsz,tehát.FOKOZATOSAN.Valószínű,hogy fellazulnak a szalagok,de ha mégsem,akkor kell műteni.Egy alig összeforrt töréssel ne akarj gyógytornászt!SZERINTEM.

(#360) Eagl3 válasza pemete2 (#359) üzenetére


Eagl3
veterán

Már mostis sokat javult pedig mégcsak most szedték le. Gondoltam elsétálok ma a kocsmáig. Lesz támaszvállamis meg midnen :) Lépcsőzésre meg mindenképpen rá vagyok szorulva mert emeleten van a szobám.

[Szerkesztve] Volt esetleg hasonló problémád, ismerős esetleg ezen a területen dolgozol?

[Szerkesztve]

(#361) pemete2 válasza Eagl3 (#360) üzenetére


pemete2
csendes tag

Sok sikert!2hét múlva írj,hogy hol tartassz!Nem EÜ-ben dolgozom,de a térdem már műtötték.Gyógytornászhoz is jártam,más jellegű problémával.

[Szerkesztve]

(#362) Eagl3 válasza pemete2 (#361) üzenetére


Eagl3
veterán

Meglesz :)

(#363) Dictator^


Dictator^
veterán

vki tudja hogy ez mi ?
bátyámnak hasonló thing van a testén , szóval már mindenhol, fej, kéz, láb, stb... neki pikkelysömör.. nem gyógyitható..

nálam meg most (1 honapja már talán) jött ki ez... 21 éves leszek 2 honap mulva

[link]
[link]
[link]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#364) pemete2 válasza Dictator^ (#363) üzenetére


pemete2
csendes tag

Sebesedik vagy kiszárad?Viszket?Orvosnál voltál?

(#365) Dictator^ válasza pemete2 (#364) üzenetére


Dictator^
veterán

kijön kb ilyenre mint most, utána eltünik , az arcomon is volt... kiszárad egy idő után

nem még nem voltam én orvosnál.
a bátyám ment el nagyon sok helyre és nem talált semmi értelmeset, neki már az egész teste tele van vele, állitólag nem fertözö.

[Szerkesztve]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#366) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Szakorvosoktól és bőrgyógyászoktól mentse meg az embert az Ég!

Az orvos is ember és tévedni emberi dolog. :(((

2001-ben a házi dokim merő jó szándékból lassan kifejlődő ekcémás, allergiás eredetű bőrbajommal, ami legvégül az egész testemet elborította, elküldött bőrszakihoz, az meg rám nézett az asztala mögül, halkan kért egy cetlit a másik csajtól, kitöltötte, majd írt egy receptet is. A lapon meg az állt, hogy ezzel kérhetek rüh-irtót a gyógyszertárban.
Én marha kiváltottam, bekentem vele magam, mire a nagyobb, gyulladtabb kiütésekről lemarta a bőrt... 1 hónapig véres, gennyes volt a lepedőm minden reggel, mert ugye utána már k.b.ottul viszketett az egész bőrfelületem, a folyamat nem állt meg, és a Syncumar miatt a kicsi elvakart ''rügyeim'' is petyegették véremmel az ágyamat.
Végül kikötöttem a gyulai kórház bőrosztályán, ahol 10 nap alatt, ma se tudom mivel, tippem szerint egyszerű, de ütős gyulladáscsökkentőkkel, meggyógyítottak. Még egy hónap telt el, és az agyonvakart, de behegedt felső hámrétegem magától levált. Olyan voltam, mintha egész testem leégett volna, és most foszlányokban tépdesném le magamról a felső réteget.
El lehet képzelni, hogy 2001 forró nyarán lepukkant bőrrel mennyire jól éreztem magamat, főleg azt, amikor rájöttem, hogy a bőrszaki egy nagy ************ stb. Azóta is vannak kisebb-nagyobb bőr bajaim, de akkor lásson újra egy ilyen szakbarbár, amikor a saját melanómáit számolgatja.

A mandulás esetek meg beillenek rémálomba. Valóban isteni csoda, hogy az orvosok nem fizetett hóhérok...

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#367) pemete2 válasza Dictator^ (#365) üzenetére


pemete2
csendes tag

Szerintem,sima allergia.Gondolom,a meleg most fokozottan hat rá.Ne használj hab-tus és egyéb fürdőket,csak sima baba-szappant.De még jobb a Hydrofiles fürdő-krém.Orvos felírja receptre,úgy olcsóbb.Valamint fürdés után kend A-vitaminos testápolóval.

(#368) golyani


golyani
addikt

az miaz ami a hüvelykujjamn nő és nem szemölcs nem tyúkszem, hanem olyan valami.
és a tenyéérészen jön ahol elvileg keményebb a bőr.
a tenyerem is van 2 ilyen kisebb pötty. bőrkeményedés se igazeán lehet mer tenyeremen 2db 2-3mm-es pötty van a hüvelykujjamon meg egy ovális alakú 5*3mm-es valami.

(#369) Dictator^ válasza pemete2 (#367) üzenetére


Dictator^
veterán

hát a melegre én is gyanakodtam, itt ahol kijött régen állandóan beizzadtam, és általába akkor jött elő, lehet, hogy most ez is a melegtől van... de az arcomon is kijött mondjuk... bár ott már eltünt.

[Szerkesztve]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#370) #51736960


#51736960
törölt tag

ma újabb élménnyel gazdagodtam: előjött a szokásos fülgyulladásom. idáig úgy működött a dolog, hogy bementem a fülészetre, vártam pár órát, kimosták, majd fertőtlenítő tömést raktak bele. ezek után pár nap alatt meggyógyult.

viszont ma bemegyek, a bejáratnál egy új csili-vili pult van (szent margit kórház), ahol is közölték, hogy időpontot kell kérni. mondom okés, mikorra van? a válasz: jövő utáni hét vége felé. erre megköszöntem és hazajöttem.
persze el is gondolkodtam egy kicsit, hogyha idáig éveken keresztül pár órán belül mindig megkaptam a kezelést, akkor most hirtelen miért kell 2 hetet várnom? DE MOST TÉNYLEG, MIÉRT IS?

ha pár napon belül nem javul a fülem, akkor elmegyek egy magánklinikára, ott remélem hamarabb megcsinálják. de akkor meg minek fizetjük a tb-t? :(

(#371) pemete2 válasza #51736960 (#370) üzenetére


pemete2
csendes tag

Nem mondtak Neked valami olyasmit,hogy:ha kiveszik a mandulád,akkor megszűnnek , fülgyulladásaid? :(

(#372) pemete2 válasza Dictator^ (#369) üzenetére


pemete2
csendes tag

Az arcon is előjöhetnek ezek a kiütések,főleg,ha nap-allergiád van.Nálunk a nagyobbik gyereknek volt,de úgy néz ki,mostanra kinőtte!

(#373) pemete2 válasza golyani (#368) üzenetére


pemete2
csendes tag

Bőr alatt nől és gümő-szerű,vagy bőr fölött?

(#374) jagada válasza Dictator^ (#369) üzenetére


jagada
őstag

nem lehet ez valami gombásodás?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#375) Eagl3 válasza jagada (#374) üzenetére


Eagl3
veterán

Énis arra tippeltem első ránézésre.

(#376) pemete2 válasza jagada (#374) üzenetére


pemete2
csendes tag

A gombásodás igen viszket.

(#377) tildy válasza Dictator^ (#363) üzenetére


tildy
nagyúr

Páromnak ugyanez van.
Naluk az apja pikkelysomoros, ere meg a bordoki ramondta paromnak, hogy acne vulgaris.(magyaran pattanasos...jo oke az is van, nade akkor is).
Fogalmunk sincs mi ez, valoszinuleg lightosabb pikkyelsomor, szoli es nap es sos viz jo ra.

Jagada: nem lehet.Nem viszket, nem szur, nem faj, csak bepirosodik, es kicsit olyan mintha ''behámlana''. Esztétikailag csúnya csak. Valamikor kicsit be is varasodik...

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#378) jagada válasza tildy (#377) üzenetére


jagada
őstag

csak azér gondoltam mer az szokott kiújulni, meg említette az izzadást, a gomba meg szeresse a sötét, nedves környezetet
és nem terjed? nemjelenik meg újabb területeken?
a lényeg, hogy szerintem azér nem ártana kivizsgáltatni valaki hozzáértővel..

[Szerkesztve]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#379) Dictator^


Dictator^
veterán

komplikált lehet a helyzet, mert valószinűleg a naptól májfoltos leszek, tehát a börömön fehér foltok lesznek.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#380) tildy válasza jagada (#378) üzenetére


tildy
nagyúr

Jellemző területek enyhébb formában:

Hát felső része
mellkas
nyak, nyak és a fej találkozása hátul

Igazán pikkelysömöröseknél kéz, kézfej, könyök is szokott lenni.

ilyesmi az enyhébb sömör:
[link][link]

Jagada:csak félre ne kezeljék, ahogy a kedvest is. Adtak neki kencét, azt még csúnyább lett a háta.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#381) Dictator^ válasza tildy (#380) üzenetére


Dictator^
veterán

én nekem ennél joval enyhébb, a bátyámnak viszont kb ilyen szintü, vagy durvább egy két helyen....

én még orvosnál nem voltam vele, de a nap allergiát valószinünek tartom.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#382) victoireB válasza Dictator^ (#363) üzenetére


victoireB
csendes tag

Hát, bár nem vagyok bőrgyógyász, az külön misztikum, én azért nem zárnám ki a pikkelysömört sem, főleg ha a családban már előfordult. A pikkelysömörre jellemző, hogy vándorol, hol itt, hol ott jelenik meg, a tűszúrásnyi pettytől a tenyérnyi nagyságú eltérésig különböző lehet a nagysága, felszíne általában száraz, nem váladékozik, nem viszket. Ha gomba lenne, akkor inkább a hajlatokban fordulna elő és viszketne, bár van olyan gomba rémképeim szerint, ami nem okoz viszketést. Azért inkább nézesd meg egy szakemberrel, az a biztos!

(#383) #51736960 válasza pemete2 (#371) üzenetére


#51736960
törölt tag

de, pontosan ezt mondták, ezért is vették ki :) már csak egy kérdésem van: te ezt honnan tudod? :R

(#384) Dictator^ válasza victoireB (#382) üzenetére


Dictator^
veterán

a vicc az egészbe hogy a mellkasomon mindig előjön és eltünik, csak most kb 1 honapja vettem észre a az arcomon... meg muter szerint a fejemen is van vmi sebszerüség, mondjuk rossz szokásom hogy mikor ideges vagyok, vagy unatkozok az adott helyzetben elkezdem vakarni a fejemet... mielőtt jönne a kérdés, nem nem vagyok tetves, semmi baja a fejemnek ...

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#385) golyani válasza pemete2 (#373) üzenetére


golyani
addikt

olyasmi mintha abőr nőne gyorsabban de kérdésedre válaszolva a bőrön nő nme alatta illetve olyan mintha ahámréteg itt gyorsabban nőne :F
nme tom igazándiból megfogalmazn,i ilyesmi.

(#386) golyani válasza golyani (#385) üzenetére


golyani
addikt

[link]

tessék ilyen a tenyerem lévő 2. hüvelyk ujjamé kb mint ez a kettő egymás mellett.

(#387) (Kolombusz) válasza golyani (#386) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

A nevét nem tudom ennek, de lézerrel szokták leszedni. Haveromnak volt ilyen.

(#388) victoireB válasza golyani (#386) üzenetére


victoireB
csendes tag

Pedig ezt szemölcsnek hívják. :) Lehet fagyasztani, leműttetni, lézerezni, de mielőtt ezen praktikákat beveted, próbáld meg vérrehulló fecskefű nedvével kenegetni, vagy a tv-ben reklmámoznak vmi új csodaszert, hátha segít (Vartner? vagy mi...)

(#389) golyani válasza victoireB (#388) üzenetére


golyani
addikt

olyan vérehulló vackot krém formában gondoltad?

(#390) pemete2 válasza #51736960 (#383) üzenetére


pemete2
csendes tag

Talán valami tapasztalat szerűből!

(#391) pemete2 válasza golyani (#389) üzenetére


pemete2
csendes tag

Szerintem tyúkszem lesz,vagy zsírmirígy.Mindenképpen nézesd meg orvossal!A vérehulló-fecskefű nekünk nagyon bevállt,az hozta helyre a nagyobbik gyerekemet.Lehet kapni krém és tinktura formában is.Nekünk a növény volt,le kell törni a szárát.olyasmi folyadék jön ki belőle,mint a kutyatej szárából,csak barna.Evvel kell kenni a szemölcsöt.

(#392) golyani


golyani
addikt

köszi a helpet.

(#393) Palkó válasza attilam (#344) üzenetére


Palkó
tag

Kérlek szépen, ma jöttem haza a kórházból, mert az ízületi gyulladásom eredeteként a mandulámra tippeltek. Ki is kapták, hát nagy élmény volt 42 évesen, nem voltam a toppon az érzéstelenítőtől...
Most néhány hét várakozás, hogy valóban ez volt-e a hunyó.
Ha nem, akkor fogalmam sincs, hogyan tovább........

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#394) pemete2 válasza Palkó (#393) üzenetére


pemete2
csendes tag

Izületi gyulladás=mandula?Erről nem hallottam még./ami nem jelenti azt,hogy nem lehet/Szerintem inkább munkahelyi ártalom,genetika vagy kor. ;] Egyébként ez reumatológus ötlete volt?

[Szerkesztve]

(#395) Palkó válasza pemete2 (#394) üzenetére


Palkó
tag

Megoszlottak a vélemények az orvosok között.
Miután folyamatosan gennyes volt a mandulám, megpróbáltuk ezt. Is.
Aztán majd meglátjuk....

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#396) pemete2 válasza Palkó (#395) üzenetére


pemete2
csendes tag

Hát!......Ne legyen igazam,de szerintem nem a mandulád volt ez ügyben a ludas.

(#397) (Kolombusz) válasza pemete2 (#391) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Szevasz Barátom!

Istenem, ha egy orvos látná, hogy mennyi hülyeséget irkálsz itt össze vissza.:U Úgy osztogatod a tanácsokat, mintha szakmabeli lennél.
Mennyi hülye ember hisz az ilyen gyógyfüves szarságokban.
Az orovosokat basztatni azt tudjátok, de nem jut el az agyatokig az, hogy nekik köszönhetitek, ha betegek vagytok és meggyógyit benneteket. Nem a szar gyógyfüveknek.

(K)

(#398) pemete2 válasza (Kolombusz) (#397) üzenetére


pemete2
csendes tag

Mindenkinek a saját tapasztalata és véleménye,elvégre demokráciában élünk!A vérehulló-fecskefüvet bőrgyógyász orvostól kaptam,ami 10évi allergiás hercehurca után gyógyította meg a gyerekemet.Egyébként ha jól visszaolvasol,elég kevés olyan hozzászólásom van,amiben ne írtam volna,hogy forduljon orvoshoz.Konkretizáld már,hogy hol''basztattam''az orvosokat?!Örülj neki,hogy nem jutottál még el odáig,hogy már csak a gyógyfüvekben és a természetgyógyászokban bízol,mert megállt az orvostudomány!

(#399) (Kolombusz) válasza pemete2 (#398) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Szevasz Barátom!

Az orovsokat basztatást nem rád értettem, de manapság pont ugyanolyan divat lett az orovosok basztatása, mint a microsofté.
Amúgy bocs a kirohanásért, csak most valahogy kijött belőlem, betelt a pohár, ami nem tetszik ezentúl mindenért szólni fogok...

(K)

[Szerkesztve]

(#400) pemete2 válasza (Kolombusz) (#399) üzenetére


pemete2
csendes tag

No comment.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.