Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nekem nincs bajom az orvosokkal, csak éppen nem kedvelem őket.
A házi dokim jó fej, vele lehet poénkodni az élet ostoba dolgain, és ki lehet tárgyalni az eredményeket, meg kötözködni vele a kezelések hatékonyságáról. Semmit sem veszek be elsőre, amit egy doki mond, bízok a testem, a természet józan mechanikájában, és kerülöm az orvosok szakbarbarizmusát.
Mondom, kész csoda, hogy nem fizetett hóhérok. Ráadásul némelyiknek tarifája van, mint a ringyóknak.
Tisztelet a kivételnek, mint pl. a házi dokim.
Hallottam már néhány durva esetet, amikor hiába fizettek a szakorvosnak, az bizony nagyot hibázott.
Meg aztán, halál ellen nincs orvosság, még pénzért sem.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#402) alitak


alitak
senior tag

Hi!
Pár napja fájós torokkal ébredtem. Ezalatt a pár nap alatt ez sikeresen elmúlt, azonban ismét előjött egy régi problémám: valszeg ráment a légcsövemre. Nagyon fáj, állandóan köhögnöm kell. A köhögés még nem probléma, viszont már egyszer átéltem ilyet, és akkor nagyon eldurvult a köhögés, és a vele járó fájdalom. Akkor orvos semmi értelmeset nem tudott adni, az antibiotikum nem segített. Ha esetleg van valakinek valamilyen alternatív megoldása/5lete (párologtatás, gyógyfüvek...) ilyen problémára, az segítsen plz.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#403) Algieba válasza alitak (#402) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Biztos, hogy baci csinálta?

Nekem akkor szokott torokfájásom lenni, ha túl sok gyomorsavam termelődött és az éjszaka során vízszintes testhelyzetben a sav felcsorog majdnem a szájüregig és útja során szétmarja a nyelőcsövet, ilyenkor akár egy kevés sav becsoroghat a légcsőbe is, és ott is marja a nyálkahártyát. Ha ez történik, az ember köhög. Sőt, ha nagyon unja a savat a bensőm, akkor a gyomorszájtól a nyelőcső felső végéig görcs szokott végigvonulni, majd vissza, de úgy, hogy mikor visszaér a gyomorszájig, még a rekeszizmom is összeszorul, annyira fáj.
Szerencsére, amióta kiegyensúlyozattan, kizárólag hazai kaját eszem ez a probléma elmúlt, mintha soha nem is kínzott volna hónapokon át. Bár, az is lehet, hogy a stressz okozta.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#404) alitak válasza Algieba (#403) üzenetére


alitak
senior tag

Szerintem baci. Úgy keltem, hogy fáj a torkom, folyik az orrom. Aztán egész napot végigaludtam, nehéznek érztem mindenemet. Ezért gondolom, hogy megfázás/nátha. Ma már nem fáj a torkom, csak a légcsövemet érzem, és állandóan köhögnöm kell.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#405) victoireB válasza pemete2 (#394) üzenetére


victoireB
csendes tag

Nyugodtan okozhat a mandulagyulladás ízületi (sőt egyéb szervi: vese-, szívburok stb.) gyulladást, a mandula ugyanis a szervezetben gócként szerepelhet, a kis barázdáiban megbújik a sok baci, és onnan szóródik szét a szervezetben. Ha erre van gyanú, nincs mese, el kell távolítani a ''bacifészket''! Palkó, remélhetőleg tényleg megoldódtak a gondjaid!

(#406) victoireB válasza (Kolombusz) (#397) üzenetére


victoireB
csendes tag

Nem feltétlenül írkál ő hülyeséget, az orvosokat pedig tényleg nem bántotta (ő legalábbis nem). Egyébként teljesen egyetértek veled, manapság csak és kizárólag negatív véleményt lehet hallani az orvosokról, köszönet ezért a médiának is! Ami pedig a gyógyfüveket illeti, a vérrehulló fecskefűnek tényleg van szemölcsirtó hatása. Saját tapasztalatom, nekem leszedte, bár ezt követően volt olyan szemölcsöm, amit kenegethettem akár lóhúggyal is, csak a sebész kése segített rajta (milyen remek érzés az ujjhegyekbe érzéstelenítő injekciót kapni! :Y )

(#407) golyani


golyani
addikt

na úgy néz k ih megint huzatot kaptam és megdagadta bal állkapcsom egy kicsit a múltkor jobban meg volt.
kérdés azonkívül h menjek el orvoshoz mit lehet vele kezdeni? orvos holnap rendel oda akkor megyek.

(#408) victoireB válasza golyani (#407) üzenetére


victoireB
csendes tag

Mit értesz állkapocs alatt? A füled alatt közvetlenül, vagy magát a csontot, vagy a nyakad és az állad közötti puha területet az állkapocs alatt?

(#409) Palkó válasza victoireB (#405) üzenetére


Palkó
tag

Köszi a biztatást, néhány hét múlva kiderül, hogy a mandula volt-e a hunyó.....

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#410) #51736960


#51736960
törölt tag

az ''orvosok basztatása'' témakörhöz szeretnék annyit hozzátenni, hogy az orvosok között ugyanúgy vannak jobb és rosszabb szakemberek mint minden más szakmában. a probléma ott kezdődik, ha például egy rossz kőműves elrontja a fürdőszobámat, akkor hívok egy másikat és leburkolják újra. viszont ha egy orvos elszar valamit akkor ott többnyire nincs visszaút. éppen ezért az orvosi hibákkal szemben sokkal kevésbé toleránsak az emberek, ezt sajnos el kell fogadni...

(#411) golyani válasza victoireB (#408) üzenetére


golyani
addikt

magát a csontot, pontosan meghatározva a szemfogammal átellenben.
vagfyis ne ma csont fajhat hanem vmi ideg sztem.

[Szerkesztve]

(#412) Integra


Integra
titán

zsírcsomót hátból mivel szedik ki?
kés vagy lézer?
volt valakinek ilyen tapasztalata már?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#413) golyani válasza Integra (#412) üzenetére


golyani
addikt

fateromnak volt.
késsel.
de visszanőtt és ment megin dokihoz és ott montah vissza fog nőni mindig szal :F

(#414) Notes válasza Integra (#412) üzenetére


Notes
senior tag

Egyik sem. ''Kanállal'' Legalább is a sebész ezt mondta. Magyarul egy speciális szikével ami fémből van természetesen.
Az nagyon szar ügy. Nekem volt. Két lehetőség van: Vagy nem vágják ki mélyen, és szépen megcsinálják, de akkor biztos, hogy marad a hátadban olyan szövet amiből újra kifejlődik. Vagy rendesen kikanyarintják, de akkor egy kráter marad a hátadban.
Arra számíts, hogy utánna pár hétig nem fogsz röplabdázni...

Romanes eunt domus!

(#415) pemete2 válasza victoireB (#406) üzenetére


pemete2
csendes tag

Azért köszi.

(#416) victoireB válasza golyani (#411) üzenetére


victoireB
csendes tag

Akkor a legvalószínűbb, hogy vmelyik fogad gyökere a bűnös....

(#417) victoireB válasza #51736960 (#410) üzenetére


victoireB
csendes tag

''az orvosi hibákkal szemben sokkal kevésbé toleránsak az emberek, ezt sajnos el kell fogadni...''
Azt, hogy kevésbé toleránsak, még elfogadnám, de a zéró-toleranciát azért túlzásnak tartom, márpedig mostanában nagyon ezt lehet érezni. Akármennyire jó szakember egy orvos, (a rosszakról most ne beszéljünk), ő is fog hibázni, kicsit is, nagyot is, mert ez emberi tulajdonság. Ja, és próbáljon már meg bárki 32 óra kemény szellemi (és fizikai) munka után is ugyanolyan szakmai teljesítményt nyújtani, mint frissen ébredve, nem beszélve arról, hogy mindenki elvárja, hogy legyél emberséges, kedvesen mosolygós, empatikus, türelmes, szolgálatkész, satöbbi....

(#418) tildy válasza victoireB (#417) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez lehet, de akkor se nézzen már egy bélszükületet vakbélnek, vagy méhen kívűli terhességnek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#419) victoireB válasza tildy (#418) üzenetére


victoireB
csendes tag

Miért ne, amikor a tünetei mindegyiknek megegyeznek? Különben is mit értesz bélszűkület alatt? Bélelzáródást? Bélcsavarodást? Korábbi műtétek miatti bélfalösszenövéseket, és ebből adódó panaszokat? Daganat okozta bélszűkületet? Hja, egyébként meg a hülye dokinak lehetett volna annyi esze, hogy a mobil röntgenszemét beteszi, és rögtön megmondja neked a korrekt diagnózist!

(#420) golyani válasza victoireB (#416) üzenetére


golyani
addikt

soki si ezt mondta csak ugye amíg a dagadás el nem tűnik, addig a fogorvos se tud mit kezdeni szombaton meg megyek horvátba szal... érdekes szicsuésön.

(#421) Integra válasza Notes (#414) üzenetére


Integra
titán

beszéltem egy barátnőmmel közben, neki lézerrel vágták ki, igaz ezt a tb nem állja, 3-5e pénz között van, egy fehér kis folt maradt neki és sima kötést kapott rá, szépen begyógyult neki és nem nőtt vissza. de ő is 3 hetet mondott. hát az nekem elég sok kiesés az edzésemből:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#422) Notes válasza victoireB (#417) üzenetére


Notes
senior tag

Hibázni lehet. Inkább azt tartom undorítónak, ahogyan az orvostársadalom tagjai kéz kezet mos alapon kihazudják egymást a bajból.

Mielőtt bárki megkérdezi 6 évig dolgoztam eü-ben.

Romanes eunt domus!

(#423) Notes válasza Integra (#421) üzenetére


Notes
senior tag

Lézerről nem tudok. Van valami elektromos elven működő cucc amivel pl. a szemölcsöket szokták leszedni. A köznyelv ezt sokszor hívja lézernek, de még néha a dokik is, hogy hülyítsék a beteget, hogy ők a pénzükért most milyen korszerű eljárást kaptak...

Na mindegy. Hát nekem 5K-t megérne a helyedben, hogy normálisan begyógyuljon. Bár szerintem itt két külön dologról beszélünk, mert van zsírcsomó, és zsírtömlő is. De ezt már tényelg egy sebész tudná megmondani, nem akarok hülyeséget mondani.

Romanes eunt domus!

(#424) victoireB válasza Notes (#423) üzenetére


victoireB
csendes tag

Igen, nem egyforma a kettő. Zsírcsomó: vagy ahogy a köznyelvben elterjedt: zsírmirigy: szó szerint zsírsejtek összecsapzódása, ami a bőr alatt elhelyezkedő puha csomót eredményez. Nagyon gyakran fordul elő az alkaron, hasfalon, általában csoportosan helyezkednek el. (háton nem jellemző). Zsírtömlő (?) szerintem Notes erre gondol: köznyelvi nevét nem tudom, latinul úgy hívják, hogy atheroma. Ez nagyon gyakran fordul elő a háton, egy kicsi, gennyes pattanásszerűként kezdődik, de hiába nyomkodod, mindig újratelődik, aztán a végén akkorára megnőhet, mint egy pingponglabda. Időnként kifakadhat, gusztustalan cucc tör elő belőle. Ennek van egy tömlője, amit teljesen ki kell írtani, (mármint sebészileg, szikével) különben kiújulhat az egész. (Ez szokott lukat hagyni.) Integra, neked melyik van?
Lézerről én se tudok, bár a mai modern világban...

(#425) Algieba válasza victoireB (#424) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nekem volt egy ilyen gennyes izém, hosszra mint a kisujjam fele, szélességre meg egy olyan centi lehetett. Anyám addig szadizott, míg engedtem neki, hogy kinyomja. Na, ő aztán tud ilyen gennygócokat nyomkodni. Úgy kipaszírozta belőle a trutyit, hogy meg is gyógyult, azóta sem jött elő.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#426) Integra válasza victoireB (#424) üzenetére


Integra
titán

nekem a hátamban van egy csomó, de ez nem gennyes, nem lehet kinyomni és nem tltődik újra, ez egy zsírcsomó, na :)
apró 5-8mm átmérőjű csomó

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#427) victoireB válasza Integra (#426) üzenetére


victoireB
csendes tag

Oké, oké :R Akkor is sebész fogja kigyomlálni belőled. De ha ilyen kicsi, akkor az max. 2-3 öltés, nem hiszem, hogy a gyógyulás 1 hétnél-10 napnál tovább tartana....

(#428) balesz^


balesz^
tag

Sziasztok!

Egy orrtörés kb mennyi idő alatt jön rendbe teljesen?
Pl. mennyi idő múlva lehet boxolni? :)

(#429) victoireB válasza balesz^ (#428) üzenetére


victoireB
csendes tag

:DDD Azonnal :DDD (Csak orrba ne vágjanak)
A csonttörések átlagos gyógyulási ideje durván 6 hét (ha nem kellett műteni, nincs szövődmény stb, stb.)

(#430) balesz^ válasza victoireB (#429) üzenetére


balesz^
tag

Jaja :)

Csak azzal is számolni kell, senki sem tökéletes :D
Amúgy nemtudom hogy az műtétnek számít-e, hogy helyrerakták altatásban.
Darabos csonttorés volt...
Szövődményről nem tudok.

(#431) várnarancs válasza balesz^ (#430) üzenetére


várnarancs
addikt

Mivel foglalkozol te? Kidobó fiú vagy? Mingyá megkérdezem anyámat, p ebben a szakértő! Kár volt megtalálnom ezt a totyikot, mert anyu idegeire fogok menni a sok orvosi kérdéssel!

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#432) balesz^ válasza várnarancs (#431) üzenetére


balesz^
tag

Nem :)
Focizni voltam összefejeltem egy sráccal, így tört el.
A boxolást meg azért kérdeztem mert jártam edzeni, és szeretném megint elkezdeni...

(#433) ALI_G


ALI_G
veterán

Gyors kérdés:

Fáj a szegy csontom, ez mi lehet? Miért lehet? Esetleg valami komolyabb dolog állhat-e mögötte?
Örülnék a gyors válasznak, mert el kell menjek a net elől nemsoká. Köszi.

(#434) ALI_G


ALI_G
veterán

már elmúlt.

(#435) gasMask!


gasMask!
tag

Üdv mindenkinek!

Bedagadt a jobb mandulám. Tud valaki rá valami csodaszert? :D :F
Kivetetni meg nem fogom. Miért? Csak! Mer' az enyém! :D
/
Mostanában kb minden második edzésen felszakad a szám, vagy belül a fogínyem sérül meg, nincs valami jó kis cucc amitől gyorsabban gyógyulnak ezek?

El Guapo says... ''You can buy muscles, but you can't buy COJONES!'' / ''hát KM edzésen előszöris kivágunk egy fát egy heringel, aztán ököllel vasbetont zúzunk'' _az

(#436) Gabás válasza gasMask! (#435) üzenetére


Gabás
addikt

penicillin a csodaszer neve. Kivetetni pedig ki kell (streptococcus->reuma/szívbetegség)

(#437) Palkó


Palkó
tag

Mandulaműtét után 6 hétte kiderült, hogy nem az okozta az ízületi lágyrész- gyulladásaimat.
Ezt onnan gondolom, hogy továbbra is fájnak a vállaim és a térdeim.
Felülvizsgálaton azt mondta a fődoktor asszony, hogy ez mostmár sűrűn fájni fog, húzzak dolgozni okt. 1-el, mert így nem vagyok közel a spájzhoz és ez a legjobb fogyókúra.
Isten bizony, így mondta.... Mert szerinte anyagcserezavar miatt gyulladtak az ízületek, és ha nem fogyok le, akkor vegyem tudomásul, hogy nem lehet mindent gyógyszerrel meggyógyítani, különben is már régen táppénzen vagyok.
Szerintetek mit lehet tenni, ha nem értek egyet vele?

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#438) RAM válasza Gabás (#436) üzenetére


RAM
őstag

(streptococcus->reuma/szívbetegség)
Ezt ki tudnád fejteni?

[Szerkesztve]

Csak tisztán

(#439) Gabás válasza RAM (#438) üzenetére


Gabás
addikt

a mandula strepto miatt gyullad+gennyesedik. Ha nem szünteted meg a dolgot, a strepto elterjed a vérben, ízületi reumát (ld tesóm) vagy szívbetegséget okoz(hat) Ezenfelül a krónikus mandulagyulladás (évente 4-5) sem túl kellemes, és a vele járó penicilin a s.be (csináltam pár évig :O )

(#440) RAM válasza Gabás (#439) üzenetére


RAM
őstag

strepto = ? :B

Csak tisztán

(#441) Gabás válasza RAM (#440) üzenetére


Gabás
addikt

Streptococcus pyogenes, ha így jobb :)

(#442) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nekem roppant vicces bajom van, nem is merem elmondani a dokimnak. Izé, mit lehet csinálni egy sajgó farokcsonttal??
Ciki, de pont ez a pici csökevény panaszkodik. Szeretek biciklizni, de legutóbb úgy kerekeztem haza, hogy félig-meddig állva kerekeztem, vagy toltam magam mellett a kerékpárt, mert a nyeregben megmaradnom kellemetlen volt.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#443) RAM válasza Algieba (#442) üzenetére


RAM
őstag

Ülj hátrébb ..

Csak tisztán

(#444) Algieba válasza RAM (#443) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Kipróbáltam minden lehetséges megoldást a nyeregben, végül egy kis fájdalomcsillapító gyógyszer segítségével sikerült enyhítenem a sajgást, és félig állva, lecsúszva a nyeregből haza jutnom.

Jó lenne ismét kerekezni, de holnap lesz két hete, hogy ripityomban van a csontocska, és még mindig nem tudok megmaradni a nyeregben. :(
Utánanéztem a hálón, mert a csont környékén érzet fájdalom lehet belső szerv bajának a tünete is, de nem érzem, hogy odabent baj lenne.
Megnyomtam a csontot, egyből csillagokat láttam, tehát ő a hunyó.
Elmeszesedett volna?

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#445) Margitsziget


Margitsziget
újonc

Sziasztok.

Durva súlyproblémákkal küzdök..183 centi magassággal 115 kilóról lefogytam 95-re, a helyzet sokat javult, de természetesen még nem az igazi. Hiába csinálom ugyanazt a diétát és tornát, amit először, tovább nem fogyok. Igazából sokkal kevesebb nem szeretnék lenni, inkább az a gondom, hogy férfi létemre mellben elég erős vagyok, a hasamon körbe zsírpárnák vannak, és a combom belső felén. Ezek, amik nagyon zavarnak. Méretre nem sok egyik se, na de kérem, mit keres egy hímen egy pár mell?
Mivel a comb belső feléből és mellből fogyni nem sikerült, az egyetlen megoldást a zsírleszívásban látom.
Azt szeretném kérdezni, hogy van-e bármilyen tapasztalatotok a témáról, esetleg jó orvosok elérhetősége is érdekelne. Az interneten elolvastam, ami elérhető, de olyantól mégis hitelesebb lenne a beszámoló, aki már végigcsinált egy ilyet.

(#446) alitak


alitak
senior tag

Szívrohamnak milyen tünetei vannak? Néha szoktam érezni szúró fájdalmat a mellkasomban, bal felén, és olyankor meg is szédülök. Gondolom ez már nem az igazi.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#447) Algieba válasza alitak (#446) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Irány a házi orvos, ő majd továbbirányít a kardiológia felé.
A szív a motor, ha bármi gond van vele, könnyen kaput.
A nagynéném elbagatelizálta a saját baját vele, meg is halt most nyáron. :(

Jobb félni, mint megijedni!

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#448) alitak válasza Algieba (#447) üzenetére


alitak
senior tag

Az a baj, hogy 17 éves vagyok, és már így is marha sok egészségügyi problémám van/volt. Aranyerem nemrég lett kezelve, ez a szar is most előjött, márskor is vannak apróságaim. Lassan már tiszta hippohondernak érzem magam.
Na igen. Sajgó farokcsont. Olyanom is volt. Két injekció és megoldotta. Doki azt mondta, hogy három kéne, de ha nem jön elő megint, akkor nem kell a harmadik. Elég régen volt (talán egy éve) és azóta nem fájt még.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#449) Algieba válasza alitak (#448) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Az a baj az emberi testtel, hogy hajlamos pontosan követni mindazt, amit a tulajdonosa művel vele, a lehangolt lelki állapottól kezdve a rossz táplálkozáson át minden befolyásolja a működését.

Lehet, hogy csak több törődésre vágyik. :)

A sok bajt pedig nem kell további szorongást okozó tényezőként felfogni, ki kell vizsgáltatni őket, (van olyan tünet, amellyel együtt lehet élni) és szeretni kell a testet, mely csodás gyógyulásokra is képes, ha vidám a lélek, és minden tápanyagot megkapnak a sejtek a működésükhöz.


Ui.: Nekem is van számos bajom, de nem számolom őket. Ha valamelyik megerősödik, kezeltetem, és elmúlik. Ennyi. És élem az életem. Pl. a köszvényem már 3 hete nem dugta ki ocsmány gumóit a lábfejemen, pedig megyek, teszek-veszek, használom az izületeimet. Valamit sikerült megváltoztatnom. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#450) rlazol válasza alitak (#446) üzenetére


rlazol
addikt

Algieba-nak igaza van... Egyrészt nézesd meg a ketyegőt a háziorvossal másrészt no para.
Fiatal vagy te meg egy infarktushoz :) . Mellesleg a szívinfarktushoz tartozó szúró, éles fájdalom rendkívül erős, rendszerint részleges (és pár mp-ig tartó) bénulással jár együtt a bal kézen, főleg vállon. Jellemző még a nyomás érzése a mellkason. Bár a Te korodban a mellkasfájás hátterében izomfejlődés és hormonális dolgok is állhatnak, jobb, ha elmész dokihoz. SzVsz semmi, de én nem vagyok orvos. Ha úgy érzed, vmi van, inkább menj 15x a dokihoz feleslegbe minthogy otthon maradj egyszer, amikor tényleg baj van. :)

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.