Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) itouchfan válasza birno (#1250) üzenetére


itouchfan
senior tag

Bocsanát az apró késésért! :D
Az doktornő neve Ágoston Annamária. Magánorvos. Anyukám minden ismerősét hozzá küldi, tényleg nagyon jó, illetve ő maga is pajzsmirigy problémás szóval pontosan tudja milyen ez a betegség.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#1252) birno válasza itouchfan (#1251) üzenetére


birno
addikt

Koszi szepen, meg fogjuk keresni.

(#1253) itouchfan válasza birno (#1252) üzenetére


itouchfan
senior tag

Nincs mit, én biztos vagyok benne hogy segíteni fog. :)

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#1254) itouchfan válasza ftc (#1245) üzenetére


itouchfan
senior tag

milyen okból műtötték? nagyon nem mindegy. :)

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#1255) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Tud nekem segíteni valaki pszichológia/neurológiai témában? A húgomnál aggasztó tüneteket tapasztalok.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1256) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok!
A lipóma eltávolítás Tb támogatott?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#1257) MornKapitány válasza Peti78 (#1256) üzenetére


MornKapitány
tag

igen

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#1258) Peti78 válasza MornKapitány (#1257) üzenetére


Peti78
őstag

köszönöm!

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#1259) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Bp-en keresek magán haziorvost. Lehetőség szerint belgyogyaszt.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1260) Speeedfire válasza Speeedfire (#1259) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Valaki? :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1261) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Esetleg jo ortoped orvost tud valaki budapesten?

(#1262) MornKapitány válasza birno (#1261) üzenetére


MornKapitány
tag

Milyen célra?

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#1263) birno válasza MornKapitány (#1262) üzenetére


birno
addikt

Mar nem aktualis. :)

(#1264) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok,

Eléggé kihalt a topic de azért megpróbálkozok a kérdésemmel. Tavaly kezdődött hogy a jobb sarkam fáj. Volt hogy egy másik cipő jobban felerősítette a fájdalmat, de most már kb. napi szinten fáj. Főleg reggelente lehet nagyon érezni, ha már "bejáródik" akkor mondhatni hogy nem fáj. Csak ha pihentetem és utána indulok el.
Voltam dokinál, megröntgenezte de szerencsére nem talált semmit, mondta hogy vegyek talpbetétet és használjam azt. Ez megtörtént, de gondolom én a gagyi minőség nem hozta meg a várt hatást.

Na most a kérdésem az lenne, hogy tudtok Pesten olyan helyet ahol normálisan kimérve, számítógéppel vagy bármi mással a lábamhoz tökéletesen illeszkedő talpbetét csinálnak? Ár mindegy csak jó hely legyen jó szakemberekkel.

Köszönöm! :R

iPhone 13 Pro Max

(#1265) carl18


carl18
addikt

Én is írnék egy új kérdést, most már tényleg le kéne ezzel számolnom! Szóval Kb mióta tovább tanulok azóta kezdődött az egész.Szeptemberben lesz 8 éve, szóval az a gondom kiszárad a szám, és a nyelvem folyton lepedékes és a torkomra is letapad ez a fehér válladék, és a hasam is fáj arról. Mondhatni már elégé, kellemetlen szájíz kiséri, és gyomor és béll próblémákat is okoz ez már. Van hogy fáj róla a hasam meg ilyesni. És van hogy az egész arcom hámlik, szemöldököm elég vastagon, már tényleg 2008 szeptemberre után kezdődött, és Januárba már jelentkezek minden tünet. Sajnos sokat idegeskedtem szorongtam a új suli miatt. Például van hogy kimegyek bicozni, vagy átugrok haveromékhoz, aztán úgy kiszárad a szám hogy tök rossz érzés, és ha lenyelem megfájdult tőle a hasam. Netten találtam ilyen házi gyors Candida tesztet, bele kell köpni egy pohárba és ha lemegy a nyál a víz aljára akkor Candidás az adott személy. Nem túl higiénikus de tényleg úgy volt ahogy a tesztben.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#1266) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Lehet abszolút buta kérdésem lesz, és nem is kapok rá majd válaszokat, de felteszem.
Jövőre(tehát végzős vagyok) felvételizek, és orvosira szeretnék menni. Olyan diákok jelentkezését várom, aki az ország valamelyik orvosiján tanulnak vagy tanultak, tehát van tapasztalatuk az adott orvosival. Jelenleg a debreceni és a semmelweis között vacilálok, de egyszerűen nem tudok dönteni.

Üdv,
DrDobos

Samsung Galaxy A55 5G

(#1267) rwin5 válasza DrDobos (#1266) üzenetére


rwin5
őstag

Kösd fel a gatyád, röviden tömören ez a legjobb tanács :D

(#1268) Met


Met
nagyúr

Tegnap írt fel nekem a doki Leflokin gyógyszert.
Jól emlékszem hogy azt mondta első nap gyógyszer, második nap normaflor, harmadik nap gyógyszer stb.?
Volt más is akinek így írta fel a doki?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1269) -Ben-


-Ben-
veterán

Urológián ki lehet valahogy kerülni a hátsóban való turkálást? Nemigazán van hozzá hangulatom..... :N

(#1270) Met válasza -Ben- (#1269) üzenetére


Met
nagyúr

Nézd meg a cool túrát, rögtön megjön a kedved hozzá :D

Ultrahanggal is lehet prosztatát nézni de akkor csak a méretből lehet következtetni hogy mi a gond, azért szeretnek ujjazni mert buzik akkor azt is meg tudják állapítani hogy mennyire kemény és az is számít, azt hiszem. :B

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1271) Met válasza Met (#1270) üzenetére


Met
nagyúr

Megkerestem Neked :)
katt

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1272) MornKapitány válasza -Ben- (#1269) üzenetére


MornKapitány
tag

Azt mondod, hogy nem szeretnéd :) Megmondja, hogy mi az alternatíva. Elmondja, hogy mért lenne jó, és eldöntöd. Semmi sem kötelező az orvosnál, az egészségedért magad vállalod a felelősséget.

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#1273) -Ben-


-Ben-
veterán

@Met és MornKapitány: Köszi. :) Kiderült, hogy van egy jó kis herevisszér tágulatom, azt szeretném megmutatni, de mivel eléggé fáj, ezért nemigazán akarnám most az ujjazást. :D

A videóhoz: érdekes, hogy láttam ezt a filmet, de erre a jelenetre nem emlékszem. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1274) Met válasza -Ben- (#1273) üzenetére


Met
nagyúr

Ha a golyókkal vannak bajok a turkálni max ellenőrzés képpen akarhat szerintem.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1275) -Ben- válasza Met (#1274) üzenetére


-Ben-
veterán

Remélem. :N De mindegy, megmondom majd, hogy ettől most eltekintenék. :U

(#1276) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Urológiára kell beutaló? Bármelyik kórházba besétálhatok rendelésre, vagy csak a lakhelyemhez tartozóhoz?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#1277) MornKapitány válasza haromegesz14 (#1276) üzenetére


MornKapitány
tag

Mivel TEK (területi ellátási kötelezettség) van alapvetően az eü-n belül, ezért jobb, ha területi rendelésre mész, de nem fognak elhajtani máshonnan. Nem elvárható, hogy valami akut cuccal utazz 240 km-t. Beutaló nem kell.

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#1278) haromegesz14 válasza MornKapitány (#1277) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Otthon nagyon ritkán járok, Pesten élek (állandó lakcímem még vidékre van bejelentve), és pont ezért nem szeretnék hazautazni. Hétvégén mennyire szokás a klinikákon felvenni a telefont? Az a tuti, ha felhívom őket.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#1279) MornKapitány válasza haromegesz14 (#1278) üzenetére


MornKapitány
tag

Menj nyugodtan, nem fognak elküldeni. Telefon nagyon esetleges.

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#1280) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Költözés miatt (Bp.-n belül) átjelentkeztem másik háziorvoshoz. Ő a beutalót értelemszerűen másik rendelőintézetbe írja. Feltételezett ételallergiám van, emiatt elég sok vizsgálatot el kell végezni.

Az új rendelőintézetben egyelőre csak időpontot kaptam gasztroenterológiára, de az asszisztens hölgy azt mondta, hogy jobb lett volna, ha a korábbi rendelőintézetnél maradok, mert az "nagyobb", és több vizsgálatot tudnak elvégezni. Náluk pl. a H2 kilégzés teszt fizetős. Megkérdeztem, hogyha a doktor úr olyan vizsgálatra küldene, ami "náluk" fizetős, akkor tudná-e a vizsgálatot olyan rendelőintézetre delegálni, ahol ingyen is megcsinálják. Azt mondta, nem.

Ez most komoly? Egyik kórházban ingyen csinálják a tesztet, másikban fizetni kell érte? És mi az, hogy nem tudják a vizsgálatot másik intézménybe kiírni? Tényleg így működik, le akarnak rázni, vagy várják, hogy készítsem a borítékot?

(#1281) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Sziasztok!

Tegnap este lefekvés előtt kicsit erősebben kifújtam az orrom, majd 3 ilyen levegőmozgásos hangot "hallottam" és azóta olyan tüneteim vannak, hogy bedugult a bal fülem, nyomásra fáj. Ha jól olvastam utána, ez fülkürthurut, ami elvileg magától elmúlik pár napon belül.

Mivel a bejelentett lakcímem 60 km-re van tőlem, ezért nem nagyon akarnék elmenni orvoshoz. Szerintetek mindenképp nézettessem meg, és ha igen, a helyi kórházba is bemehetek?

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#1282) MornKapitány válasza Apollo17hu (#1280) üzenetére


MornKapitány
tag

Amennyiben gastroent szakorvos, úgy neki joga van beutalni vizsgálatra, vagy magasabb progresszivitási szintre, ahol az elérhető. Legfeljebb nem tudja azt elrendelni, és továbbutal kórházi szakrendelésre.

Ez a mentalitás etikailag kifogásolható, de mivel csak az asszisztensnővel beszéltél, és ők nem tudnak mindent, habár szeretnék úgy gondolni - hideg kiráz ettől, azért ne ess kétségbe. Maximum mondj nemet a fizetősre, kérd meg, hogy gondoskodjon a beutalásodról olyan helyre, ahol ezt NEAK (OEP) finanszírozottan elvégzik neked.

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#1283) HoaryFox válasza HoaryFox (#1281) üzenetére


HoaryFox
őstag

Tárgytalan.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#1287) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok,
keresnék magán háziorvost/belgyógyászt Bp-en. Lassan egy éve szenvedek valami betegséggel, amit nem sikerült kideríteni még mindig, hogy micsoda. Elég sok orvosnol voltam már, de semmi eredmény.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1289) haromegesz14 válasza #05304832 (#1288) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Zúzódás is tud fájni kegyetlenül, pihentesd, borogasd. Bár látom, nem mostani a kérdés, javult a helyzet? Elmúlt?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#1290) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Okosórában van olyan típus ami figyel, észleli ha valami baj van a szívritmussal és/vagy vérnyomással és jelez még mielőtt az ember magától érezné hogy rosszul van?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1291) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Sziasztok

Folyamatos fejfájás miatt elküldtek MR-re, koponyát megnézték, ahogy haza értem hívtak is, hogy valamit láttak, ezért vissza kéne menni, de nyaki gerinc MR-re, vissza is mentem másnap, elvileg nem volt semmi extra, valami fejlődési rendellenesség van, de nem komoly, ma viszont meg jött az eredmény, a CD és a vélemény, nem értek hozzá, de semmi kóros dolgot nem írtak, viszont ami aggaszt, hogy írták, hogy vissza kell menni 2 hónap múlva kontrollra, nyaki gerinc és koponya, és nem értem miért van erre szükség?

Szerintetek?

Xbox One: bandymnc

(#1292) inf3rno válasza bandi0000 (#1291) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem bízd az orvosokra a döntést ezzel kapcsolatban, majd ha van valami komoly, akkor úgyis szólnak. Örülj neki, hogy foglalkoznak veled...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1293) inf3rno válasza tknof1871 (#1290) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Vérnyomást ritkán mérnek okosórák, a pulzust szokták mérni, bizonyos típusú szívritmus zavaroknál, szívrohamnál, stb. felmehet a pulzus 200-ra, de garantálom, hogy az ilyesmit megérzed. Az optikai csuklós pulzusmérők általában max ennyire képesek, ritka az olyan, ami R-R interval-t is tud mérni, pl a Mio Alpha ilyen lehet, de az se valami pontos ezen a téren [link]. Biztosabban a drágább mellkaspántok tudnak R-R interval-t és HRV-t mérni, ami alapján elég sok szívritmus zavar felismerhető. Viszont ehhez egész nap mellkaspántot kéne viselned. Szóval nem igazán van olyan technológia, ami elérhető áron ilyet tud. Legalábbis én még nem találkoztam vele. Epilepsziásoknál szokták a kutyák előre jelezni a rohamokat, úh. vagy veszel egy kutyát vagy ha sok pénzed van, akkor alapítasz egy céget, ami komolyabb optikai pulzusmérőket fejleszt, mint a Mio. :DDD

szerk:

Van itt egy érdekes app: [link], de ez inkább edzésnél jó regenerálódás nyomonkövetésre.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1294) _ATi_1 válasza tknof1871 (#1290) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Szia!
Esetleg még ez az eszköz képes erre: WIWE.
Ez egy bankkártya méretű eszköz, EKG-t tud készíteni két ujj ráhelyezése közben. Az eredményekből tud figyelmeztetni stroke, vagy hirtelen szívhalál veszélyére, de akár orvosnak is továbbíthatod az eredményeket. Egyébként magyar fejlesztés. :)

(#1295) MornKapitány válasza bandi0000 (#1291) üzenetére


MornKapitány
tag

Ez alapján gondolom Arnold Chiari malformatio lehet. Általában teljesen ártalmatlan. A kontroll azért kell, hogy lássák, valóban ártalmatlan-e. A te biztonságodat szolgálja, viszont felesleges előre aggódni miatta.

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#1296) MornKapitány válasza tknof1871 (#1290) üzenetére


MornKapitány
tag

Nincsenek jós okosórák. Leginkább ezt te érzed, ha rosszul leszel, illetve, amennyiben kardiológiai indikációaj van, úgy beületésre kerülhet oylan eszköz, amely folyamatosan kordában tartja a pulzust, és amennyiben egy nem várt szívritmuszavar érkezne, azt helyreteszi.

A vérnyomás ennél bonyolultabb, ott hirtelen jön az eltérés, általában érzed ha valami gond van, ha gyanakszol kiugrásra, akkor mérd meg, ha nagyon magas, akkro orvos. Ha gyakori, akkor meg lehet tanulni magad is kezelni, persze belátással.

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#1297) MornKapitány válasza _ATi_1 (#1294) üzenetére


MornKapitány
tag

Óva intek mindenkit az otthoni EKG regisztrálástól. Sok lehet a falsul beriasztó, vagy elnézett, de veszélyes szitu. Az orvos tud a legkevesebbet tenni vele, mivel csak azt fogja mondani, hogy jöjjön be... Nem vagy előbbre. Főleg, mivel ez csak 1 végtagi elvezetésre képes, hiányzik a másik 5 és a 6 elvezetéses mellkasi is, amin már tényleg látni mindent. A gond az, hogyha hirteeln leáll valakinek a szíve, akkor nem lesz idő gondolkodni, hogy hogyan rakjuk fel az EKG-t. Ez elsősorban tényleg csak nagyon durva tájékozódásra alkalmas - szívritmuszavar, infarktus - diagnosztikára nagyon nem. De ennek az értékelésére egy mezei user megint csak nagyon meredek lenne.

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#1298) _ATi_1 válasza MornKapitány (#1297) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Pedig régóta fontolgatom, hogy a magas ára ellenére beszerzek egy ilyet...Most lebeszéltél. :)
Esetenként előfordul, hogy hirtelen elég erős pulzus emelkedésem lesz, ami 1-2 percig tart. Ilyenkor mértem már 150 feletti pulzust is. Legtöbbször álmomból felébredés után fordult elő, kevesebb esetben napközben, erős pánikfélelemmel kísérve. Voltam már teljesen kardiológiai kivizsgáláson is, de nem találtak semmit. Arra gondoltak, hogy stressz okozhatja, de természetesen a vizsgálat során nem jött elő hasonló tünet. Van esetleg valami ötleted, vagy tényleg betudhatom pszichés oknak?

(#1299) MornKapitány válasza _ATi_1 (#1298) üzenetére


MornKapitány
tag

Sajnos nagyon nehéz megcsípni ezeket a hirtelen jött tachycardiákat, a kérdés az, hogy mi okozhatja.
Okozhatja a stressz, pánikbetegség, de lehet valódi ritmuszavar is. Utóbbinál gyakran szabálytalanul ver. Stressz esetében egyenletes a gyors, viszont a légzés gyorsítja és lassítja a pulzust, ami egy picit csalóka lehet (ettől még lehet éreznim ha valami nem szabályos, mert random időben, sokszor eltérő erővel érezheted). Talán ilyen helyzetben elhet ennek az eszköznek létjogosultsága, mert a 24 órás holter is csak 24 óra, és nincs mindig nálad. Másrészről pedig kérdéses, hogy pont abból az elvezetésből látszik-e, illetve ezeket a hullámokat mindig más elvezetésekben látottakkal kell összevetni, mert ezzel lehet a finom részletekre rájönni.

Éjszaka is kezdődhet pánikroham (nocturnalis forma). Ha fokozatosan csillapszik a pulzusod a pánikkal párhuzamosan, akkor kevésbé valószínű a szervi ok.

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#1300) inf3rno válasza MornKapitány (#1297) üzenetére


inf3rno
nagyúr

+1, Holter EKG-t szoktak csinálni, ha valakinél úgy tűnik, hogy gond lehet, az azért komolyabb műszer, meg persze a kiértékeléssel is egyet értek, hogy kardiológusnak kell csinálnia, mert ő ért hozzá.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.