Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ToBeY válasza _Petya_ (#49) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Van egy Cserszömörcés szájvíz cimű dolog (kb 700ft).Használd ezt nekem be volt gyulladva az inyem és néha vérzett is fogmosáskor,a fogorvos ezt írta fel azóta minden rendben van szerencsére.

(#52) _Petya_ válasza ToBeY (#51) üzenetére


_Petya_
őstag

Köszönöm, kipróbálom!

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#53) Batman2


Batman2
őstag

Hi

Valaki(k) már említette(ék) a B-vitamint. Én szintén csak ajánlani tudom, méghozzá polybé formájában. Ha elkezded napi 3x3 tablettával, vagy három napig, aztán folytatod napi egyel, akkor egy hét alatt biztos, hogy lesz benned elegendő és az ízzadtságodban is benne lesz, aminek szaga a B-vitaminoktól, így a szúnyogok, rovarok és a kullancs is kevésbé fognak kedvelni. Ha valaki nagyon sokat ízzad és sokat iszik, stb. tehát nagy a vízforgalma, akkor eheti napi két tabelttával is, mivel vízben oldódóak a B-vitaminok.
Üdv.:

[Szerkesztve]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#54) Josh


Josh
tag

Ma délelőtt levettek 2 szemölcsöt rólam a sebet összevarták, leragasztották. Az lenne a kérdésem, hogy levehetem-e a ragtapaszokat? Érheti-e víz a sebet? Szappanos víz? Végezhetek-e megerőltető gyakorlatokat?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#55) Josh


Josh
tag

Egy UP-ot megeresztek, ha szabad

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#56) feise válasza ToBeY (#51) üzenetére


feise
aktív tag

Corsodil... pocsék íze van, de nagyon jó...

Miért van a templomtornyon villámhárító?

(#57) Den válasza Josh (#54) üzenetére


Den
veterán

amíg nem jön le magától szvsz ne szedd le, és ne vizezd. a kötés alatt ha nem is 100%-ig steril, de mindenképp tisztább mint a környezete.

www.simson4t.hu

(#58) Cardinellla válasza Josh (#54) üzenetére


Cardinellla
csendes tag

A vizet (akár szappanos) mindenképpen kerüld.
Segíti a sebgyógyulást a Betadine oldat, ha nem vagy jód-érzékeny, az összes gennykeltő baktériumot lezúzza és szépen fog gyógyulni a sebed. Töményen, vattával kenegesd a sebet, és meg sem fog látszani a helye.;)

(#59) Josh válasza Cardinellla (#58) üzenetére


Josh
tag

Köszi a segítségeteket, tehát a kötés marad, esetleg annyi időre leveszem, amíg jóddal bekenegetem.

Az normális, hogy fáj még mindig?

Háát elég kíváncsi vagyok, lehet, hogy megnézem csak egy pillanatra, hogy milyenre sikerült....

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#60) Cardinellla válasza Josh (#59) üzenetére


Cardinellla
csendes tag

Nyugodtan vedd le a kötést, nézd meg, és menj el a patikába.
Vegyél steril gézlapot, és egy kisdobozos Betadin-t(zöld, műanyag flakon).
Ecseteld be a sebet, és laza kötést tegyél rá.
(Attól fáj, hogy most csinálták; utána pedig attól, ha felülfertőződik és elkezd begyulladni, gennyesedni. Ezért kell a Betadine; műtét előtti lemosásnál is ezt használják, perfekt szer. ;) )

(#61) Josh válasza Cardinellla (#60) üzenetére


Josh
tag

A szüleim nem engedik, hogy levegyem azt mondták, hogy majd holnap levehetem. De azt hiszem, hogy a betadine-os törölgetést csinálni, mert elég szem előtt lévő helyen volt , és azt akarom, hogy alig látszódjék belőle valami....

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#62) Cardinellla válasza Josh (#61) üzenetére


Cardinellla
csendes tag

Mondd meg szüleidnek, hogy ne szóljanak bele.:))
A lényeg, hogy ne gyulladjon be a seb. Ennek pedig a víz kerülése, és a viszonylagos ''sterilitás'' a feltétele. A kötést időnként cserélni kell, ez axióma.

(#63) Josh válasza Cardinellla (#62) üzenetére


Josh
tag

Milyen gyakran érdemes cserélni a kötést?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#64) Cardinellla válasza Josh (#63) üzenetére


Cardinellla
csendes tag

Ha problémamentes a seb, nem kell összehúzni a széleket; és nem zúzod oda semmihez, akkor felesleges a kötés.
Egyébként a 'váladékképződéstől' függ...
(Ja, a B. sötétbarna színű a bőrön, ha számít ez valamit.)

(#65) Josh válasza Cardinellla (#64) üzenetére


Josh
tag

Azt hiszem, hogy újra le fogom ragasztani, de megvárom a holnapot amikor fény derült mindenre, köszi a segítséget....

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#66) bcs


bcs
aktív tag

mi a depresszió definíciója, illetve kit tartanak az orvosok depressziósnak?

(#67) Cardinellla válasza bcs (#66) üzenetére


Cardinellla
csendes tag

(#68) Josh válasza Josh (#65) üzenetére


Josh
tag

Tegnap este levettük a kötéseket. Nos az egyiknél csak egy vonal látszódik kilógnak belőle a cérnaszálak.

A másik az volt a nagyobb, ott is van egy vonal, és rá még egy merőlegesen, és van egy kb. akkora mélybordó folt, mint a szemölcs volt maga. Nem mertem piszkálgatni, ez a bőr felszínéből kiemelkedik. Ez majd el fog tűnni?

A varratszedés fájni fog?

Tegnap újra lett kötözve, és ma a jobb szemhéjam teljesen bekékült, mintha kaptam volna egy maflást, kérdem én ez normális?

Ja egyébként a műtétet a jobb szemöldököm felett csinálták.....

Egy kicsit aggódok....

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#69) Josh válasza Josh (#68) üzenetére


Josh
tag

UP!:U

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#70) Troy.


Troy.
addikt

[link]

vki mondja már meg ,hogy ezt hogyan kell szedni? :D folyadékkal, vagy rágni? vagy hogy? :DD

.

(#71) DVD_2_U válasza Troy. (#70) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

minden filmtablettát folyadékkal és egyben kell lenyelni

you can CANON

(#72) Old Death válasza Troy. (#70) üzenetére


Old Death
senior tag

folyadékkal... evés után, de rá van írva a dobozra :)

oldy

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#73) Troy. válasza Old Death (#72) üzenetére


Troy.
addikt

:DD é még mindig nem látom :D
amugy most akartam elrágcsálni :))

.

(#74) RAM


RAM
őstag

A Jobb halántékom környékén fáj a fejem (naponta több alkalommal).
Lehet vmi köze annak, hogy rám köhögtek? :O

Csak tisztán

(#75) DVD_2_U válasza RAM (#74) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

nemvalószinü ... vérnyomásod rendben?

you can CANON

(#76) RAM válasza DVD_2_U (#75) üzenetére


RAM
őstag

most szerencsére nem érzem...
ez főleg tegnap volt + még ma...
inkább a felső(140) határt súrolja

Csak tisztán

(#77) DVD_2_U válasza RAM (#76) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

az már SOK ... érdemes lenne belgyógyászati kivizsgálásra, és ha szükséges gyógyszerszedés vagy ha azzal megoldható akkor táplálkozás és/vagy életmód váltás

[Szerkesztve]

you can CANON

(#78) norbiphu


norbiphu
senior tag

mi a francnak van taknyunk? :O

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#79) DVD_2_U válasza norbiphu (#78) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

ez kb. olyan kérdés miért szarunk, már bocs a kifejezésért, de Te is ezt a szintet ütöd :))

you can CANON

(#80) norbiphu válasza DVD_2_U (#79) üzenetére


norbiphu
senior tag

jóvanna, de qrvára idegesít, hogy egész nap fújni kell az orrom, mert elég konkrétan megfáztam. (mondjuk még mindig jobb mint egész nap szarni :DDD).
a szarás, hogy szavaiddal éljek végtermék ürítés tehát nem ugyanolyan kérdés, mivel az orrfújás csak betegség idején jön elő elég konkrétan. vmi baktérium okozza?

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#81) RAM válasza DVD_2_U (#77) üzenetére


RAM
őstag

Kb. uúgy a 7 eleje óta qva érzékenyek a fogaim :F a hidegre!
Hátul külön, de az elsők is!

Sose volt érzékeny a hidegre (imádom a hideget)...







:Y

[Szerkesztve]

Csak tisztán

(#82) ragazzo válasza RAM (#81) üzenetére


ragazzo
őstag

Nem lehet hogy lecsiszoltad a fogkefével őket?

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#83) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Áááá, fáj a combizmom a mai focizás óta. Nagyon rossz, olyan meghúzódás érzésem van. :( Sajna elég sokszor előfordul...
Más: viszeresedik a bokám! 20 éves srácként. Tök para. :F

I am having fun staying poor.

(#84) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Meg tudná mondani valaki, hogy teljesen normálisnak számít az ember testében az, hogy időnként egy-egy ér, vékony vagy vastag, ''ugrál''? Ezt úgy kell elképzelni: tedd a bal kezed az asztallapra, fektesd rá a jobb kezed tenyerét az ujjakra, és a bal kéz mutatóujját mozgasd rendszertelen ritmusban.
Idegesítő lesz. És én ezt érzem tegnap este óta a jobb combtövemben. Az egyik ér szórakozik ott. Most is rákezdett. Megőrjít.
De volt már ugrálás fel-és alkarban is, mindkét karban, a lábaimban combtól kezdve a lábszárig, lábfej, hasüregben is (Ez volt a legidegesítőbb, egész este ugrált egy vastag ér.) és a szemhéjamban szintén ugrált már egy-egy hajszálér. Csak a szívben ne ugráljon senki se, vagy az agyban vagy a tüdőben...

És van másik gondom is. A bal lábfejemben gyakran begyulladnak az ínszalagok. Most például a boka benső felén durrant be az egyik. Ahol az ín begyullad ott mindig meleg, vörös, és fájdalmas lesz a lábikóm. Ilyenkor csak sántikálva tudok járkálni. Ráadásul most még zsibbad és meleg a talpam felső része, az ujjak alatti húsos párnák.
Eddig szinte az összes ínszalag be volt gyulladva. A jobb lábfejemben is előfordul ez a tünet, de ott ritkábban.
Ez valami fáradás? A lábfejem ki lenne akadva valamire? Rossz a cipőm? Vagy egy régebbi ficam miatt érzékenyebb a bal lábfejem a kényelmetlen cipőre, a megerőltető gyaloglásra? Imádok sokat gyalogolni. Ahova tudok, gyalog megyek.

A krónikus fogyínygyulladásomról inkább nem írnék kisregényt. Ez se kellemes... Akinek van, tudja mivel jár. Búcsú a fogaktól.

Valaki tudja, hogy micsoda az a A-típusú monocytoid sejt? Azt tudom, hogy fehérvérsejtről van szó, de az A-típus mit jelent? Csontvelő vizsgálatra kéne mennem... Oh, az élet, olyan jóóóóóóóóóóóóóóóóóó

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#85) zsiga667 válasza Algieba (#84) üzenetére


zsiga667
addikt

Szerintem nem az ereid ugrálnak (nem is nagyon tudnának...), inkább valami izomrángás lehet, kérdezz meg egy ideggyógymókust. :)
A többihez nem tudok érdemben hozzászólni.

(#86) roPHka


roPHka
senior tag

Én meg orrsövényferdülésben szenvedek, na nem mintha annyira érdekelne, de lehet indokolt lesz a megműtése...az fájdalmas? :F

szerk.: Zsiga: az MP3 lejátszó még mindig zsírul üzemel, köszi :)

[Szerkesztve]

(#87) N1


N1
tag

Sajnálom azokat, akiknek épp fáj/betegek, de remekül lehet szórakozni, a topic olvasgatása közben..
Kígyónak lábsó, madaraknak fogsor..:D

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#88) ragazzo válasza roPHka (#86) üzenetére


ragazzo
őstag

Én úgy tudom maga a műtét talán nem fáj,de utána eléggé ''kellemetlen''. Ki van tömeszelve az orrod tamponnal,alig kapsz levegőt. Aztán ha minden elmúlik akkor sokkal jobb lesz minden.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#89) ragazzo válasza N1 (#87) üzenetére


ragazzo
őstag

Szerintem igenis érdemes komolyan venni ezeket a panaszokat. Vannak akik elbagatelizállják a tüneteket,aztán később már hiába...

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#90) roPHka válasza ragazzo (#88) üzenetére


roPHka
senior tag

Hmm...kitömött, 5x nagyobb orral, marha gusztusosan nézhetek ki :DDD
Igazság szerint, azért lenne indokolt a műtét, mert ugyan maga az hogy orrsövényferdülésem van, az nem zavar, ám nagy valószínűséggel szerepet játszik a homloküreggyulladás kialakuálásaban, ráadásul csak az orrom bal részében van sövényferdülés, és furcsa módon csak a homlokom bal része fáj a gyulladás miatt. :U
Novemberben már volt ilyenem, akkor voltam vele dokinál, aki mondta, hogy orrsövényferdülésem van /soha életemben nem tudtam róla, eddig - ezt tegyük hozzá :D/, aztán valószínűleg emiatt is alakulhatott ki a homloküreggyuszi.
Aztán úgy néz ki, hogy ez a gyulladás nem múlt el teljesen, mert ismét visszatért, szóval előbb utóbb talán valamit lépnem kell, mert ugyan nem érdekel, hogy most egy picit fáj a fejem, de elég szar, hogy olyan vagyok mint aki influenzás, és fújom az orrom elég sokat, meg eleve, szerintem kihat még pár dologra ez, ahogyan tapasztalom.

[Szerkesztve]

(#91) ragazzo válasza roPHka (#90) üzenetére


ragazzo
őstag

Akkor ha így áll a dolog,mindenképpen javallt a műtét.Minden műtét fájdalmas,de azt hisezm jobb egyszer szenvedni a fájdalomtól,mint egész életen keresztül a homloküreggyulladástól.Lényeges, hogy jó orvossal csináltasd.Szerintem valami egészségcentrumba kellene menned, ahol csinálnak ilyen műtéteket.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#92) DVD_2_U válasza Drizzt (#83) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

nem ideális... MagneB6 tabi és Calcium pezsgötebletta fog segiteni, vagy helyette az egészségesebb táplálkopzás. A visszeresedés meg probléma, de arra is van megoldás. Keresd fel a Ho-t

you can CANON

(#93) DVD_2_U válasza roPHka (#86) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

OP a megoldás, kellemetlen de nem igazán fájdalmas (ha jól csinálják.. hihihi) Igaz utánna pár nap szenvedés, de megéri a jövöre nézve

you can CANON

(#94) Algieba válasza zsiga667 (#85) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Köszi! Hát, ez sem jobb verzió.
Mi az ideggyógymókus pontos orvosi megnevezése?

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#95) DaSilva válasza Algieba (#94) üzenetére


DaSilva
senior tag

nem ideggyógymókus. lokális ionháztartászavar.

huss, fohászom száll feléd

(#96) Algieba válasza DaSilva (#95) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

És ez a zavar mit takar pontosan? ''Éheznének'' időnként az izmaim? Mit tehetek a rángatózásuk ellen, mert nagyon idegesít, amikor egy nagyobbacska kezdi el és csak ugrál és ugrál...

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#97) N1 válasza roPHka (#90) üzenetére


N1
tag

Ez olyan érzés, mintha csak az egyik orrlyukadon járna rendesen a levegő?

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#98) DaSilva válasza Algieba (#96) üzenetére


DaSilva
senior tag

nem éhezni. nem megfelelő környezet miatt idegsejtek és/vagy izomsejtek összevissza depolarizálódni.
vérkeringést javítani (= hosszútávsport) és rendesen enni. nagyobb igénybevétel után Ca2+ pezsitabi és sok ásványvíz.

huss, fohászom száll feléd

(#99) Lord Zero válasza DaSilva (#98) üzenetére


Lord Zero
addikt

azt is mondd el neki, mi jut eszedbe a monocytoid sejtekről és a csontvelőről, ha így együtt hallod őket

nem, mindegy

(#100) Lord Zero válasza roPHka (#90) üzenetére


Lord Zero
addikt

nekem is volt septum deviációm (éljen a deviancia :D), meg is műtötték, kb 13 évvel ezelőtt
nem kellemes, csak a fájdalominger küszöbe van eltolva, minden mást érzel (fúrás faragás kalapálás vésés), ehheh
kibírható
annyira megtetszett a dolog, h újra el fogok menni

nem, mindegy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.