Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) alitak válasza Algieba (#449) üzenetére


alitak
senior tag

Igen, jól hangzik, hogy meg kell tanulni vele élni, de azért nekem mégicsak ki van a faszom azzal, hogy 17 évesen már ekg-re kell járnom, meg ez sem működik jól, meg az sem... Lehet elmegyek dokihoz.

mod: rlazol: Igen, jogos. Bár aranyérre is fiatal vagyok, oszt mégis.

[Szerkesztve]

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#452) rlazol válasza alitak (#451) üzenetére


rlazol
addikt

ijesztgetés on:
egy nagyon kedves hölgyismerősöm 22 éves korában vele született szívbetegségben húnyt el... Az ok a boncasztalon derült ki, senki se tudott róla. Soha nem mondta, h bármi tünete lett volna. Lehet h volt, csak nem törődött vele...
Másik kedves ismerősöm 24, ő augusztusban kapott infarktust.
ijesztgetés off

ezzel csak azt akarom mondani, h ha tüneted van, menj. Vannak 5 éves gyerekek is a szívsebészeten, sőt maszületett csecsemők is. Örülj annak, h van tüneted, még ha hülyén hangzik is. Ha meg a doki hazaküld, akkor örülj annak, h egészséges vagy.
Nekem 15 éves koromig 4 CT, egy MRI 70+ különböző Röntgen, kábé egy tucat EKG és 2 EEG vizsgálatom volt. Azóta se tudják mi okozta a tünteteim, de elmúltak és azóta nem voltam beteg... szóvala korod miatt ne bosszankodj, még simán megérheted a 80at ha nem vigyázol. :)

[Szerkesztve]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#453) Palkó


Palkó
tag

Hölgyeim és uraim, a helyzet a következő: A cégnél az üzemorvos nem enged dolgozni, a táppénzem kifújt, jelenleg szabin vagyok, a doki szerint közös megegyezéssel elmehetek a cégtől, vagy saját jogon bizottság elé járulhatok, de kb 40-50 % rokkantságra van esélyem.
Most mit tehetek? + és fél éve vagyok a cégemnél, jár valami ilyenkor, vagy csak a pofám?

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#454) victoireB válasza alitak (#446) üzenetére


victoireB
csendes tag

Szívinfarktus kalsszikus tünetei: nyomó (!), szorító jellegő fájdalom a bal mellkasfélben, mely mozgástól független, a fájdalom gyakran kisugárzik a bal karba, kisujjba, az ujjak zsibbadása is jelentkezhet, néha a vállba, állba, nyakra sugárzik a fájdalom. Mindehhez társulhat hányinger, és általában nagyon erős légszomj, fulladásérzés, és halálfélelem kiséri. Az infarktust megért betegek úgy szokták jellemezni a mellkasi fájdalmat, hogy olyan, mintha a mellkasukra ült volna vki. Az alsófali szívinfarktus klasszikusan nagyon erős gyomortáji fájdalom képében jelentkezik.
Mivel neked szúr az oldalad, kicsi a valószínűsége szíveredetű gubancnak. Legvalószínűbb, hogy vmi ideg-izom eredetű nyavalyád van, pl. becsípődhetett néhány izomrost, vagy ideggyulladásod van, ilyenkor az ideg-izom átmenet gyullad be egy rossz mozdulattól vagy bármitől. Próbáld meg kenegetni: pl. Diclofenac, Voltaren kenőcs, Fastum vagy Reumon gél, ezek vény nélkül kaphatók a patikában. Ha nem múlik pár nap alatt, akkor menj el dokihoz.

(#455) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Szóval az lenne a kérdésem konkrétan honnan tudom mi a bajom?
Kosaraztam, egy másik gyerek lábára érkeztem, picit fájt a bokám, de játszottunk tovább. Az öltözőben, mikor pihentettem picit, már éreztem h nagyon fáj.
Láttam régen inszalagszakadást szóval az kilőve, mert azután nem játszottam volna tovább :)) .
Ez most húzódás, ficam? Mi a teendő?
Egyenlőre vettem Kristály nevű jégzselét, ez tök jól hűti. Felraktam az ágyra, ha jól tudom, jót tesz neki ha magasabban van(mikor ülök).
Előre is köszi a segítséget! :R

- http://pazsitz.hu -

(#456) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Kontaktlencsében tuti lehet focizni, ha -3-as a szemem, akkor is? Vagy tud valaki valami sportorvosi elérhetőséget online, esetleg telszám, ilyesmi, akitől meg lehetne kérdezni? Persze ha meglesz az iátigazolási papír, akkor majd kell úgyis menni sportorvoshoz, csak sok idő is lehet az még...

I am having fun staying poor.

(#457) PazsitZ válasza PazsitZ (#455) üzenetére


PazsitZ
addikt

UP!
Kicsit parázok, mert ma már rá se tudok állni annyira fáj. Kíváncsi leszek hogy jutok haza(troli,vili,vonatút 1 átszállással) :O

- http://pazsitz.hu -

(#458) victoireB válasza PazsitZ (#457) üzenetére


victoireB
csendes tag

Ha rá se tudsz állni a fájdalomtól, akkor mindenképp menj dokihoz. Ki kell zárni a törést, azt pedig csak röntgennel lehet. Valószínű egyébként ficam, zúzódás, ínszalagszakadás - ez lehet részleges is, amit te nem fogsz tudni magadnak megállapítani! Ja, és ne a házidokihoz menj, mert ő is rögtön tovább fog küldeni, hanem kórházba/ambulanciára. Nem tudom hol laksz, de a kórházakban/rendelőintézetekben a baleseti sebészeteken beutaló nélkül is ellátják a (többek között ilyen típusú) sérüléseket. Jobbulást!

(#459) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Mi lehet a probléma? Tegnap reggel ébredés után szédültem, egyensúlyzavarom volt és kicsit később rámjött a hányinger is. Visszafeküdtem kb. 3 órára, utána már nem volt hányingerem de az egyensúlyzavar azóta is megvan, igaz már nem olyan mértékben. Ez abban fejeződött ki még tegnap reggel, hogy ha megálltam egyhelyben akkor előre akartam dőlni, csak úgy tudtam járni, hogy vmibe belekapaszkodtam. Amikor leültem a gép elé végig olyan érzésem volt, mintha a fejem előre akarna bukni.
Utánaolvastam, hogy mi lehet ez, elvileg lehet magas vérnyomásprobléma, megmértem egy itthoni vérnyomásmérővel, ugyanannyi volt mint mindig (130/75) az utóbbi 1 évben.
Lehet állítólag túlhajszolt életmódtól, ami mondjuk rám nem jellemző bár az utóbbi 1 hétben annyiból álltak a napjaim, hogy reggel felkeltem, melóbamenet, haza aztán lefekvés szóval a melón kívül nem csináltam semmit. Ez a meló általában a gépelőtt punnyadást jelenti, szóval gykorlatilag állandóan a monitort bámulom. Arra gondoltam még, hogy az pl. az érzékszerveim hozzászoktak, hogy állandóan egy pontot nézek, és így felborult vmi egyensúly és emiatt van az egyensúlyzavarom vagy nemtom. Meg gondoltam a napfényhiányra is, mert azt sem kapok túl sokat manapság.
Vkinek valami tippje?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#460) fLeSs válasza Margitsziget (#445) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ha nem fogysz tovább akkor csökkenteni kell a szénhidrát mennyiségét, természetesen a leglényegesebb, hogy minőségi ételeket kell enni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#461) fLeSs válasza Algieba (#444) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nekem is volt ilyen bajom. Próbálkoztam fekete nadálytő krémmel, de sz@rt se ért (ez elvileg jó különféle zárt baleseti sérülések, duzzanatoks vagy gyulladások kezelésére). Végülis a probléma megoldását a probléma megszüntetése jelentette. Én nagyon sokat ülök a melóm miatt, és emiatt fájt a farokcsontom, úgyhogy raktam egy olyan szivacsot a székre, aminek a hátsó felén kivágtam egy részt, hogy a farokcsont ne érintkezzen a székkel. A fájdalom 1-2 hét után elmúlt.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#462) Palkó válasza fLeSs (#459) üzenetére


Palkó
tag

Figyu, egyensúlyzavarok oka lehet belső, vagy középfülprobléma is.
Ott helyezkednek el, olyan dolgok amik befolyásolják az egyensúlyt.
Nem vagyok szakértő, de talán nézesd meg, ennyit megér....
Sok sikert ! ;)

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#463) PazsitZ válasza victoireB (#458) üzenetére


PazsitZ
addikt

Elöször is köszi a segítséget victoireB ! :R
Voltam korházban dokinál. Megnézte azt mondja, hogy ficam, inszalaghúzódás a gond. Cípőben, ami tartja a bokámat viszonylag el tudok bicegni.(viccesen nézhetek ki :)) )
Diclac nevű krémet ajánlott a doki.
A jővőbeli félelmem meg mostmár, hogy fáslizhatom rendszeresen sportoláskor a lábam, mert azt mondják ezek után könnyebben jelentkezhet hasonló probléma :( .
Méghogy a sport egészséges :DDD !

- http://pazsitz.hu -

(#464) Palkó válasza PazsitZ (#463) üzenetére


Palkó
tag

Ha egyszer megnyúltak a szalagok az ciki.
Azért ne írj végrendeletet, kis odafigyeléssel kordában lehet tartani a dolgokat.
Na persze félmákon rokizni, az meggondolandó.... Legalábbis teljes mákon oké, akkor legalább a fájdalomcsillapítás meg van oldva ;)
Tarts ki, lesz ez még szarabb is, ahogy modani szokták........ ;]

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#465) victoireB válasza PazsitZ (#463) üzenetére


victoireB
csendes tag

Hát, jó pihengetést neked! Jégzselézzed, amíg lejjebb nem lohad, egyelőre pihentesd gőzerővel, meg kenegessed. A Diclac nem csodaszer, de ebben az esetben ez a legjobb, csökkenti a duzzanatot, sietteti a gyógyulást. Aztán ha rendbejöttél, valóban érdemes sportoláskor fáslizni. Ami egyszer sérült, az sose lesz már olyan, mint újkorában... sajnos.
Mielőbbi jobbulást! :)

(#466) BosziKedvese


BosziKedvese
csendes tag

Ez itt a tyúk szeme, vagy a kacsáé? :Y

[Szerkesztve]

Mindazok, akik azt hiszik hogy a csillagos ég a határ, korlátozott képzelőerővel bírnak.

(#467) victoireB válasza fLeSs (#459) üzenetére


victoireB
csendes tag

Tippek:
1. Terhes nem lehetsz? ;]
2.Lehet, hogy valóban csak besokalltál, pl. így reagálsz a közelgő hidegfrontra, eleged van a melóból, pszichésen leterhelődtél, stb. és így vezeti le a szervezeted. Próbálj meg többet mozogni, pihenni, kikapcsolódni. A legvalószínűbb az, hogy néhány nap alatt nyomtalanul elmúlik az egész.
3. Valami kezdődik, úgymint egy kiadós megfázás, felső légúti hurut, arc- vagy homloküreggyulladás, esetleg középfülgyulladás. Ez pár nap alatt úgyis kiderül, ha belázasodsz, elkezdesz taknyolni, köhögni, netán fájni kezd a füled satöbbi satöbbi.
4. Van egy tipikus belsőfüleredetű kórság, magyarra fordítva: jóindulatú, helyzeti, hullámokban jelentkező szédülés (BPPV: benignus paroxismalis positionalis vertigo). Ennek oka az, hogy a belsőfül egyensúlyozó szervecskéiben lévő zselészerű cucc megdermed, kristályok keletkeznek benne, amik rendellenesen birizgálják az egyensúlyrendszert, tipikusan az általad leírt panaszok, egyensúlyzavar, szédülés, hányinger jelentkezik. Ezek főleg egy bizonyos testhelyzetben erősödnek fel, amelyet ideggyógyász tud ''előcsalogatni'', ugyanis a panaszok megszüntetése is úgy történik, hogy ebben az adott testhelyzetben (csak hogy értsd: fejed lefele lóg az ágyról, egy irányba elfordítva, miközben másik irányba tekintesz, vagy valami hasonló) kimozdítják ezeket a kristályokat a helyükről. Elég gyakori, jóindulatú, kezelhető betegség, viszont inkább időskorban gyakoribb.
5. Időskori érelmeszesedésed van (korod nem ismerem).
6. Vérnyomásprobléma is okozhat szédülést, de ez a legkevésbé valószínű, lévén nyomásod oké, meg az inkább fejfájást (tarkó- és fejtetőtáji) okoz.

Ezek a legvalószínűbbek, a gyakoriság megegyezik a sorrendemmel. Mindenesetre ha nem múlik pár napon belül, menj körzeti dokihoz. Addig megpróbálhatsz szedni B6 vitamint (recept nélkül kapható a patikában), ez csökkenti a szédülést, hányingert. Túladagolni nem tudod, ártani nem fog (maximum nem használ :D )
Jobbulást!

(#468) fLeSs válasza victoireB (#467) üzenetére


fLeSs
nagyúr

hát köszi a tippeket. :D
1. nem vszínű... :D
2. lehet, kiderül. egy minimális imbolygást még ma is érzek.
3. kiderül, de nem hiszem. szedek elég vitamint meg ásványi anyagot, sosem szoktam lebetegedni
4. majd kipróbálok pár ilyen pózt otthon... :D
5. 27 leszek
6. -

majd ha nem heverem ki akkor az látszani fog, mert kimarad pár cikk az oldalon... :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#469) victoireB válasza fLeSs (#468) üzenetére


victoireB
csendes tag

:D
Sok sikert! A pózpróbát nem javaslom, mert össze fogod rókázni a lakást, ha esetleg jól sikerül! :))

(#470) shet


shet
csendes tag

sziasztok!

a kérdésem az lenne ,hogy gyomorba jutva arany (arany por) okozhat-e nehézfém mérgezést?
köszönöm előre is a válaszotokat.

(#471) Algieba válasza shet (#470) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Az arany nemesfém. :) Az ólom a nehézfém. Az aranytól nem lesz semmi bajod.
Mond, hol is ettél aranyat? :D Megyek oda ''nassolni''.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#472) PazsitZ válasza Algieba (#471) üzenetére


PazsitZ
addikt

Én már hallottam olyan piáról, amibe aranypor van szórva, ha azzal megitta lehetséges. S mivel, hogy benne van, így biztos nem lesz az embernek baja tőle.

[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

(#473) RAM válasza PazsitZ (#472) üzenetére


RAM
őstag

tudod mi a biztos... :DDD

Csak tisztán

(#474) PazsitZ válasza RAM (#473) üzenetére


PazsitZ
addikt

Gondolom max a halál :F .

- http://pazsitz.hu -

(#475) Algieba válasza PazsitZ (#472) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Igen, van ilyen ital, aranylemezkék vannak benne, de most hirtelen nem tudom, hogy likőr vagy pálinka az illető ital.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#476) PazsitZ válasza Algieba (#475) üzenetére


PazsitZ
addikt

Nem akartam hülyeséget írni, de ezek alapján igen: én pálinkára emlékszem.

- http://pazsitz.hu -

(#477) rlazol válasza shet (#470) üzenetére


rlazol
addikt

Konkrétan aranymérgezésről nem tudok, de az arannyal azonos főcsoportban lévő réz súlyos mérgezést tud okozni. Viszont ahhoz is nagy mennyiség felvétele kell. Szerintem azért nincs róla sehol semmi, mert a gyakorlatban nem tudsz annyi aranyat megenni, h kárt tegyen benne, mégha esetleg káros is. :)
Mi történt, lenyelted a jegygyűrűd? :U

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#478) várnarancs válasza rlazol (#477) üzenetére


várnarancs
addikt

Lenyelted a jeggyűrűd? LOLLOLLOLLOLLOL :R Amúgy többnyire nem szoktak az emberek aranyat enni. Vagy ha igen, akkor az nagyon gazdag ember! Vagy esetleg kipróbálta megenni az alaplapját:DD Abban van elég arany:DD Najó, nincs olyan sok, de van 1 kevés!

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#479) shet


shet
csendes tag

nem nem ettem gyűrűt :)
a hangsúly egy fogadáson van miszerint, arany nátrium-thiomalate ételbe keverve, nehézfém mérgezés tüneteit okozza.
Csak sehol nem találok ezzel kapcsolatosan infó, és jó lenne ha düllőre tudnék jutni :)

(#480) shet válasza Algieba (#471) üzenetére


shet
csendes tag

nem csak ólom a nehéz fém.
arany sem áll tőle mesze.
vissza térve nehézfém toxikológia-at akár aranyra is el lehet végezni, bár mondjuk erőteljesen bizzar és költséges megoldás az arany, de közben javítottam arany nátrium-thiomalate erre a kérdést. amcsiban a gyógyszertárakban is beszerezhető ha jól tudom arhtritis gyógyszer. Bár őszinte legyek én ebben csak vaktában tapogatózok... azért is érdeklődök itt , hát ha találok valakit aki jártas ebben kicsit is, mert én nem igazán.

(#481) shet


shet
csendes tag

*Gold sodium thiomalate

(#482) rlazol válasza shet (#480) üzenetére


rlazol
addikt

az h nehézfém-mérgezés az egy elég tág fogalom. Ahány-annyi féle tünetet okoz. persze vannak általános tünetek.

Ránéztem a guglival: injekciós kiszerelésben kapható, és elég sok mellékhatással bír, hogy ezekből mi az ''aranymérgezés'' - pasz. Ami a hatását illeti: időskori és gyermekkori izületgyulladásra javasolják.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#483) victoireB válasza shet (#470) üzenetére


victoireB
csendes tag

Konkrétan ha aranyat zabálsz ( :D ), attól szerintem nem lesz nehézfémmérgezésed, mint olyan, mert maga az aranypor nem tud felszívódni. Viszont a gyomor belfelületére tapadt aranyszemcsék igen erősen károsíthatják a gyomornyálkahártyát, úgyhogy szerintem maradj inkább a zsíroskenyérnél...
Való igaz, az aranyszármazékokat reumatológiai megbetegedésekben szokták használni. Idézet Gyógyszertan (Fürst Zsuzsanna, Medicina Kiadó 1998) : ''Tiolvegyületek aranykomplexeit (pl. arany-tiomalát, aurotioglükóz) reumatoid arthritis kezelésére használják.Ezek vesekárosodást, valamint pancytopeniát (= a vér összes alkotóelemei számának csökkenése) okozhatnak. Az aranyozáshoz használt aranysók erős szenzibilizálók és kontakt dermatitist (bőrgyulladás) idézhetnek elő.''
Ennyit tudtam segíteni... :))

(#484) shet válasza victoireB (#483) üzenetére


shet
csendes tag

köszi a segítséget nektek.
azért egy apróságot tenék csak hozzá, hogy írtad, hogy az arany nem tud felszívodni...
ehez szeretnék annyit hozzá tenni, hogy a nehézfém mérgezés lényege, hogy nem tud felszívodni, és lerakodik vesében, tüdőben ahol tud. A szervezet ezt nem tudja kidobni magából ezért felgyűlik. ha a szervezet ugyan is ezt a véráramba engedni akkor saját magát mérgezné meg, mivel kicsapné a fehérjéket.
Az arhtritis pedig ha jól tudom a sok-sok aránytalan hús fogyasztástól jöhet létre. a sav feltellik az izületeknél és elkopnak. nem lehet vissza fordítani, a megoldás a protézis (megállítható persze).

köszi még egyszer :)

(#485) victoireB válasza shet (#484) üzenetére


victoireB
csendes tag

Akkor pontosítsunk :B
Nehézfémmérgezés (ólom, higany, kadmium, arzén, vas, és még ritkábban alumínium, arany, ezüst, nikkel, réz, stb.) igen ritka manapság. Főleg fémekkel foglalkozók (bányászat, öntöde stb) betegsége, illetve fémtartalmú gyógyszerek túladagolása kapcsán lehet mérgezésre szert tenni. A méreg (jelen esetben a fém) felszívódása (vagyis az a folyamat, melynek kapcsán a véráramba kerül, főleg bőrről, szemből, tüdőből (belélegzett fémgőz), egyéb nyálkahártyáról (pl. szájüreg) gyakori, ezek is könnyebben szívódnak fel vegyületeikben, főleg szerves formában. Gyomorból minimális a felszívódás, általában 1-10 %-os. Tehát hiába eszel aranyat, maga az aranyatom nem fog a gyomorból felszívódni. Viszont konkrétan az aranynak erős bőrizgató hatása van (gondolj arra, hogy sokan nem tudnak ékszert hordani, mert nem bírja a bőrük!), tehát a gyomrod nyálkahártyáját tutira tönkrevágja, akár ki is lukaszthatja! A fémmérgezést -helyesen írtad - az okozza, hogy a felszívódott fém nagyon nehezen ürül ki a szervezetből, ezért felhalmozódik, lerakódik a csontokban, májban, vesében, vörösvértestekben. Ha már túl sok van belőlük a szervezetben, akkor fejti ki káros hatását, jönnek a mérgezésre utaló tünetek, melyek minden fémre különbözőek. (Nagy általánosságban központi idegrendszeri tüneteket, máj- és veseelégtelenséget, vérszegénységet okoznak.)

Az arthritis szó azt jelenti, hogy ízületi gyulladás. Nagyon sok oka van, lehet fertőzéses eredetű, lehet autoimmun, amikor a szervezet védekezőrendszere megbolondul, és a saját sejtjeit támadja meg, lehet anyagcserezavar következménye, vagy lehet ismeretlen eredetű. A rheumatoid arthritis, aminek egyik gyógyszere az aranyvegyületek tipikusan ilyen autoimmun betegség, a szervezet védekezőrendszere (jelen esetben ) az ízületeket támadja meg, azok kopását és gyulladását okozva. Amiről te beszélsz, az aránytalanul sok húsfogyasztás, az ebből felszaporodott méreganyag (urátkristályok), melyek lerakódnak az ízületekben, és azokat szétmarják, azt a betegséget köszvénynek hívják. És külön kategória a porckopás (persze ez is járhat gyulladással), mely időseknél, elhízottaknál szinte természetes, ezt arthrosisnak hívják. Az elkopott porcot tényleg nehéz regenerálni, cserélni lehet, protézis beültetéssel.

Elnézést, ha hosszú voltam, de így pontos... :B

(#486) shet válasza victoireB (#485) üzenetére


shet
csendes tag

nagyon szép kiegészítés :)
minden kérdésemre választ adott köszönöm szépen.

(#487) Kobe


Kobe
veterán

kicsit hülyén hangzik, engem depresszió érdekelne hogy általában mik a tünetei, illetve mikortól válik orvosi esetté

(#488) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Mitől van, mi lehet rossz bennem?

Mostanában sajog valami a mellkasomban, leginkább a jobb felső részén érzem, hogy valami tompán szúr, de az egész mellkasban van valami nehéz érzés és időnként zörög a szívem. Fájdalom nincs, csak ez a kellemetlen érzés, meg a ritka, de annál idegesítőbb szívzörej, amikor a szív két dobbanás között megremeg.
Mi lehet a gond?
Volt már jó néhány EKG és mindig normális volt, semmi rendkívüli, max. időnként egy kicsivel szaporább tempó. 100/70 és 130/80 között váltakozik a vérnyomásom. De volt olyan, hogy feltornázta magát 180/90-re. Ez szerencsére csak egyszer fordult elő.
Fizikailag jól érzem magamat, gond nélkül végzek fizikai munkát, csak enyhén szédülök. Ennek oka lehet a felborult napi ritmus és az érzelmi labilitás.

(Sok a gyomorsavam, most is érzem, hogy dolgozik a vegyület. A héten a májam is szúrt.)

Hétfőn megpróbálok eljutni a házi dokimhoz. Pénteken kellett volna mennem, időpontom is volt, de én hülye reggelig néztem egy sorozatot, és kialvatlan állapotban nem merek sehová se menni, így az alvást válaszottam. Nem tudok éjszaka aludni, nyomaszt a sötét. Lelkileg kezdek szétesni. Talán a lelki folyamatok miatt van a fájdalom a mellkasomban, meg azért is, mert a nagynénémet szívinfarktus vitte el.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#489) Andie válasza Algieba (#488) üzenetére


Andie
őstag

Mostani gondom: GPT.
Voltam vérvizsgálaton az elhúzódó köhögésem miatt, de hálistennek 30 eredményböl 29 rendben van, pont középértéken. Kivéve ez a fránya GPT.
Utánnajártam, és ez tán valami májenzim. Emlékeztem, hogy uncsitesóm tavaly nyáron panaszolta, hogy neki is magas ez az érték, és folyamatosan ellenöriztetni kell, meg E vitamint szednie, mert pilóta, és nem térhet el semmilyen a normáltól. Akkor kiderült, hogy az apjának is ugyanez az érték probelmás, sőt, apámnak is. (ő apja az én apám testvére). Tehát férfi ágon nálunk ez öröklődik. És mindig arra gyanaxanak a dokik, hogy alkoholisták vagyunk, pedig annyi piától, amit én életemben megittam eddig, 1 ember nem tudna berúgni. Apám össze is veszett eccer 1 belgyagyásszal, mert az 3x egymásután megvádolta alkoholizmussal, holott apám is kb heti 1 üveg sört nyom be, azt is a veséje miatt.
Szóval ez a GPT 1-40 között kéne legyen, nekem meg 90.
Tudtok erről valamit? Minnél több infó kéne - na persze elmék majd énis egy belgyógyász guruhoz.

--------------------------

Algieba! Nekem is dettó hasonló tüneteim vannak már évek óta. Most voltam EKG-n (a fenti vérvizsgálattal párhuzamosan), és aszonta a dokinéni, bárhogy nézi, nem talál hibát, még ha keresné sem. Jöjjek 10 év múlva, annyira nincs gond a szivemmel az EKG szerint. Anno katonaság idején (hogy megússzam) mindenféle vizsgálatot csináltunk, hátha ki tudunk mutatni valami bibit. Akkor nagy nehezen kimutatták a terheléses vizsgálatkor (15 percig tekertem a szobabicajt, bekábelezve), hogy az egyik szivbillentyüm nem zár teljesen jól, ennek van valami neve is. Hogy aztán ez télleg igy van-e, vagy sem, nemtom, de sokat nyomott az ''alkalmatlan''-ba. Ha igaz is, állitólag ez 10 emberböl 8nak igy van. De a tüneteim hasonlóak : most legutóbb szeptembe végén szúrt 1 hétig a bal mellkasom közepe, zsibbadt a bal könyököm, és a kisujjam. És néha énis úgy érzem, hogy ''kotyog'' a szivem, szabályosan hallani, mintha sokat ittam volna, és a hasamban lötyög a viz. De persze ez nyugodtan ülve/fekve nem áll fenn, szóval csak a szivböl jöhet. És semmi. Futok, dolgozok, birom. EKG nem mutat semmit. passz. :F Vérnyomásom állandó, általában 120/90, nem élek stresszes életet, nem hajtom magam, sokat alszok, stb.
Egyébként a könyékfájdalmat, mellkasszúrást, kisujjzsibbadást mikor emlitettem, a szivdoki azonnal azt kérdezte, van-e panaszom a nyakcsigojámra? Mondom ördöge van, tavasszal röntgeneztettem, mert egy hátvakarás alkalmával el tudtam mozditani a nyaki csigojáimat picit (fél mm?). Mire a röntgen kimutatta, hoyg bizony, a 3-4 es csigoja közötta porckorong picit sérült, ez egy gyerekkori hüje bukfenc miatt van (ezt nem a röntgen mutatta ki, én emlékeztem). Nameg az ülö munka (számitógép) is jó kis szinuszos görbületet eredményez az egész gerincemben. ÚGyhogy a szúrás emiatt is lehet. Nálad nincs ilyen gond?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#490) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

üdv.

fémiparban dolgozom, és naponta elég sok fém/olajgőzt szívok be. hosszútávon okozhatnak ezek valami problémát? és ha igen mit? főképp az olajgőztől félek, (gépek hűtésére használják, és párolog a nagy hőhatástól) ki is lélegzem, vagy szépen gyűlik az olaj a tüdőmben?

(#491) Andie válasza CounterBoci (#490) üzenetére


Andie
őstag

Hát cimborám, én nem az olajtól félnék, hanem inkább a fémektől. Tudvalevő, hogy a fémek, különösen a nehézfémek (heavy metal ugye :) ) igen szuperül szivódnak fel szervezetben, és ott is maradnak. Lásd régebben arzén, manapság meg ólom, higany, stb. Ezek aztán szépen passzrateszik a vért, aztán annyi.
Javaslom sürgösen keresd fel az üzemorvost, ebben a munkakörben erösen pótlékos-esélyes vagy, hamár emellett tetted le a voksod. Persze semmiféle pótlék nem kárpótol azokért az évekért, amit a meló vesz el töled nap mint nap.
Nincs esély valami kevésbé életveszélyes melót vállalnod? :F

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#492) CounterBoci válasza Andie (#491) üzenetére


CounterBoci
senior tag

1. pályakezdő vagyok
2. maszeknál dolgozom, pótlék kilőve. se elszívó, ami ugye kötelező lenne pláne köszörűre.
3. kell a tapasztalat jobb melóhelyre. mert én technológus volnék, de mint pályakezdőnek ezt sehol sem hiszik el.

mi általában húzott, hengerelt acélokból dolgozunk. az is olyan veszélyes mint a nehézfémek?

(#493) Andie válasza CounterBoci (#492) üzenetére


Andie
őstag

A technológus nem iróasztal mögött dolgozik? Mér kell neked beállni a gyártósorba? Én is infó mérnök vagyok, mégsem szereltem össze gépeket meg forrasztottam alaplapot sosem. Na persze ebbe nem szólhatok bele.
Húzott, hengerelt acél : hát ha ezek elérik valahol a gyártósorban az olvadáspontot, azaz képesek párologni, akkor bizony azok bejutnak a tüdődbe is. És én nem értek hozzá, de mikor párolog egy fém, ott bármivé is alakulhat, ugye. (kémiából majdnem megbuktam, de ugye halmazállapotváltozáskor a molekulák átalakulnak mássá, tehát épp az acélból is lehet nehézfémgőz, vagy ilyesmi)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#494) tökfey válasza Kobe (#487) üzenetére


tökfey
tag

A depresszió az életben elszenvedett stresszhelyzetekre adott -teljesen normális- reakció. Csak akkor tekinthető abnormálisnak (orvosi esetnek), ha a mértéke nincs arányban a kiváltó eseménnyel, és ha jóval túlmegy azon a ponton, mikor a legtöbb ember már kilábalt volna belőle. Elsősorban hangulati zavar jellemzi, de lehet kognitív, motivációs, és testi tünete is. Azonban nem feltétlen fordul elő mind a 4 tünet együttesen. De minél több és erősebb formában vannak ezek jelen, annál nagyobb eséllyel beszélhetünk depressziós megbetegedésről. Legjellemzőb tünete a levertség és a szomorúság. Az egyén nem 'képes' örülni semminek, reménytelennek (ebből fakadóan hiányzik az önértékelés), boldogtalannak érzi magát. A depresszóban szenvedők jelentős hányada arról számol be, hogy nem érez érdeklődést embertársai és családtagjai!! iránt sem. Testi tünetei az étvágytalanság, fáradtság, alvászavar.
Igazából a depresszióról, kialakulásának okairól, megközelítésiről könyveket lehetne írni (tettek már így páran) annyira összetett téma. Amit kérdeztél, azt talán sikerült nagyvonalakban leírnom. :B

[Szerkesztve]

Ezt most mondtam, vagy csak gondoltam?

(#495) CounterBoci válasza Andie (#493) üzenetére


CounterBoci
senior tag

nem egészen így van. nem csak gyártósor létezik, vannak számítógép vezérlésű megmunkáló gépek is, cnc-nek hívják őket. ezek programozása lenne a technológus feladata az én esetemben. nagy cégnél íróasztal+számítógépes munka, de oda be is kell jutni. kis cégnél ugye egy embernek mindenhez érteni kell, mindent meg kell csinálni. én nem csak programozom a gépeket, hanem kezelem is őket, dolgozom velük, karbantartom, stb.. mert nincs külön ember minden feladatra. a fém izzásig hevül maximum, de leginkább csak a forgács. az is ritka esetben.
ezért írtam az olajat, mert megmunkáláskor a fém is, a szerszám is hevül, és erre a célra való olaj+víz keverékével hűtik őket. olaj azért kell bele, hogy valamilyen szinten védje a gépet és a gyártott alkatrészt a korróziótól, és kenés céljából. namost munkavézés közben a hőtől párolog az olaj (víz is de az nem lényeg), olyan mintha ködben lennék. ezt lélegzem be. de vajon távozik is, vagy szépen felszívódik ez is, vagy gyűlik a tüdőben? azért is érdekel a téma, mert ismerettségemben is volt olyan szakmabeli, akit 50 évesen elvitt a tüdeje.

[Szerkesztve]

(#496) Andie válasza CounterBoci (#495) üzenetére


Andie
őstag

Aha, igy már értem.
Hát ez már számomra is csak találgatás, de csak gondolj bele : a cigiböl a kátrány ugye tudjuk szépen lerakódik a tüdőhólyagokban, csökkentve annak levegőfelvevő felületét, plusz roncsol is. Namost te 4 mp-enként kb 4 liter olajgőzzel kevert levegőt lélegzel be. Legyen ennek 10%-a olaj. Ez 1 deci olaj. Huh, még belegondolni is dúrva.
Az olaj ugye szénszármazék, vagy hasonló. Feltételezem azért kezelik extra megkülönböztetéssel a fáradt olajat a szervizekben, mert abszolute káros a környezetre, minden élőre. Lásd olajtanker sérülése -> madarak, halak, stb börén olajréteg képzdőik, nem lélegzik a bőr, stb, halál. Namost ha ez az olaj a te tüdöd belsejében rakódik le...
De ez csak most egy laikus eszmefuttatása volt. Szvsz sürgösen kikérném egy szaki véleményét, de azelött inkább máshol szereznék gyakorlatot...
Elnézést, ha negativ voltam, de csakis az érdekedben :(

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#497) victoireB válasza Andie (#489) üzenetére


victoireB
csendes tag

Való igaz, a GPT valóban egy májenzim. Párja a GOT. Ezen kívül máj- illetve epebetegségre utal a GGT, ez a három a legfontosabb. (Gamma glutamil transzferáz, lehet, hogy a laboros papíron így szerepel.)
Ha azt mondod, hogy csak a GPT a magas, az még nem jelent semmit. Ráadásul a 90-es értek nem egy kétségbeejtő szám, ha tényleg valami bajod lenne, akkor száz feletti, sőt több száznak kellene lenni a májenzimeidnek, és más enzimeltérésnek is kellene lenni mellette.. Ha nem magas sem a GOT, sem a GGT, akkor semmi okod az ijedtségre. Lehet, hogy volt valami banális fertőzésed, ami kicsit megnyomta a májenzimjeidet, és a vérvétel pont abban az időben történt, amikor az egyik (a GOT) már normalizálódott, a másik (a GPT) pedig most szalad lefelé. Lehet, hogy egyszerűen csak laborhiba történt. Ezzel max. annyit érdemes csinálni, hogy egy jó két hét- egy hónap múlva megkontrolláltatni. Szerintem akkor már semmi eltérés nem lesz.
Az alkoholistáknál tipikusan a GGT szokott nagyon magas lenni...


(#498) victoireB válasza CounterBoci (#490) üzenetére


victoireB
csendes tag

Bár nem szakterületem, a józan paraszti eszem velem is azt mondatja, hogy jogosak a félelmeid. A fémgőz belélegzése sem túl egészséges (lásd korábbi hsz-ek, nehézfémmérgezés), de a beszívott olajgőz csak hab a tortán. Úgy gondolom, frankón fel tud szívódni, egyrészt lerakódik a tüdőben, másrészt fel tud halmozódni a zsírszövetben, a májban, és ezeket a szerveket fogja károsítani. Persze ez csak akkor, ha nagyon sokáig, évtizedekig dolgozol vele, dehát gondolom, ez a tudat sem vigasztaló különösebben. Mondom, ez csak magánvéleményem, inkább kérdezd meg az üzemorvost.

(#499) Andie válasza victoireB (#497) üzenetére


Andie
őstag

Köszi a részletes infót!
GOT normál, amaz a GGT meg nincs a lapon. (este beszkennelem, és linkelek).
Nem aggódok egyenlöre nagyon, énis úgy gondoltam, hogy felkeresek egy belgyógyász specialistát, meg csináltatok egy képet 1-2 hónap múlva. De sajna a családi öröklődés esete fennforoghat, lásd minden férfi felmenöm és közeli rokonom érintett.
Az offos megjegyzést kikérem magamnak :D (de sajna fel vagyok készülve, hogy mindenki ezzel fog vádolni)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#500) Algieba válasza Andie (#489) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A nyakam nem fáj, csak meszesednek a csigolyák, mert tunya ülő életmódot folytatok, hiába gyaloglok sokat, ha semmit sem tornázok, főleg nem mozgatom a gerincemet.

Nekem is szokott magas lenni a GOT és GPT, olyan 100-as körüli tornázzák fel magukat, amikor fáj a hasam felső része, gyomor-máj magasságban. Szerencsére régen volt ilyen, januárban, azóta visszamentek az értékek normálisra.

Kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésem van. Erre most már szedni fogom a hormonpótlót. A köszvény is a lusta pajzsmirigy miatt alakulhatott ki.

A májam enyhén nagyobb, hogy mitől, az nincs kiderítve. Egyszerűen nagyobb két ujjnyival és kész. :) Én sem fogyasztok alkoholt és egyéb vegyszerekkel sem itatom át a szervezetemet. Még a fájdalomcsillapítóval is csínján bánok, ha fáj valami csak negyed szemeket veszek be. És maximum így negyedenként napi 1 tablettát veszek be.

Jelenleg panaszmentes vagyok, csak a bőröm gyulladt. De ez csak apróság. Biztos valami allergia gyötri szegényt.
A mellkas kellemetlen érzése megvan, de ha neked sincs szervi baj a hátterében meg nekem sem, akkor nincs mitől tartanom. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.