Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#55101) emvy válasza Integra (#55098) üzenetére


emvy
nagyúr

En kiszamoltam UK-ban, hogy kb. ugyanannyira jossz ki a vegen. (Szabadsag, nyugdij, bonusz, stb. miatt.)

while (!sleep) sheep++;

(#55102) bobsys válasza BlacKSouL (#55096) üzenetére


bobsys
addikt

Masrol beszelunk. A napidij az a fizetesen es az uazasi koltsegen felul van, hogy fedezze a napi kajadat. Az adohatosag szabja meg, hogy mennyi ami adhato adomentesen, itt varosonkent. Chicagoban $52. Ennyit kapok en is a managerek meg a C betusok is ha ide jonnek. A contractor az az alvallalkozo az o oradija magasabb mint az enyem, mert nem alkalmazott es semmilyen benefitet nem kap. Egy contractornak ha rendes egeszsegugyi biztositast akar akkor ki kell csengetnie havi $1200-$1500, 1-2-3 honapos szerzodesekkel dolgoznak amit folyamatosan ujitanak ha tovabb tart a project, de barmikor mondhatjak, hogy akkor holnap mar nem kell jonni. Ha pedig szabadsagon vagy akkor penzt se kapsz (nem veletlen, hogy itt a fizetett szabadsag az benefit)

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#55103) bobsys válasza emvy (#55101) üzenetére


bobsys
addikt

Itt is kb. Akkor eri meg, ha nagyon penge vagy es tudsz egy corp to corp melot szerezni, mert akkor nincs kozted es az ugyfel kozott egy ugynokseg aki levesz egy nagy darabot.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#55104) emvy válasza bobsys (#55103) üzenetére


emvy
nagyúr

En ugy szamoltam, hogy ha nem ugynoksegen keresztul mesz, akkor UK-ban kb. 700 fontos brutto napidijat el lehet erni, ha tenyleg jo vagy. Evi 200 nappal lehet max. szamolni, mert neha mesz szabira, neha epp ket melo kozott vagy, stb. -- ez brutto 140k. Es maris nem nez ki jol a dolog, mert ha 700 fontot kaphatsz napidijkent, akkor vszeg el tudsz menni olyan helyre, ahol kapsz mondjuk egy 90k-s alapfizut, ami utan meg kapsz extra nyugdij-hozzajarulast, bonusz, stb.

Ja, es nem szabad elfelejteni, hogy a kontraktorok altalaban a legszarabb melokat kapjak, amikhez a cegen belul mar senkinek nincs gusztusa. :) Ezenkivul nincs karrier, eloleptetes, miegyeb.

Mas eletstilus.

while (!sleep) sheep++;

(#55105) Integra válasza emvy (#55101) üzenetére


Integra
titán

meg arról nem is beszélve, hogy sok multinál emberszámba sem veszik a contractorokat és ez nagyon gáz, főleg a nagyképű vezetőségre jellemző ez.. emlékszem, mikor német kollégáim közül sokan 25 éve ugyanott dolgoztak és egyik napról a másikra kihajították őket, mikor a melót áthoztuk magyarországra, egy köszönömöt sem kaptak a főnököktől. pedig ugyanolyan dolgozók voltak mint mi is. és nem engedték őket karácsonyi mulatósra, rendezvényekre, más bejáraton kellett az épületbe bemenniük, mindig éreztették velük, hogy ők nem a cég emberei, undorító. pedig itt aztán a pénzből mindig borzalmasan sok volt, van, és kétlem, hogy az a pár száz euros többletköltség bármit is jelentett volna valaha is...
expat melók a legjobbak, de már itt is megy a vagdosás. legalábbis a magyarnak, az amerikai, angol, ázsiai expatoknak továbbra is habzsi-dőzsi van. hiába, másodrendűek vagyunk még. de szakmailag szépen leigázunk nagyon sokakat globálisan..
az is teljesen világos már számomra, hogy miért lesz rengeteg contractor és expat alkoholista. minden jónak van olyan, sötétebb, árnyaltabb oldala is, amiről nem sokan beszélnek.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#55106) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Akkor viszont a napidíj, az jelentse a napidíjat, a pénz amit meg a munkájáért kap, legyen máshogy megnevezve, mert így nem egyértelmű.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#55107) Integra válasza BlacKSouL (#55106) üzenetére


Integra
titán

a napi díj a per diem, cége válogatja, hogy ad e ilyen térítést vagy sem, nálunk már évek óta megszüntették, akkoriban még kaptam én is, rendkívül nyakatekert rendszer volt és folyamatos fejtörést okozott. más országokban viszont mai napig van.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#55108) tope válasza gaborbol (#55068) üzenetére


tope
addikt

Én megyek át máshova szerencsére, szóval itt a hely kérdés megoldott.

(#55109) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

a nist.time.gov 2 perccel előrébb jár, mint a time.windows.com. Egyrészt miért, másrészt akkor melyik a pontos idő?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#55110) BlacKSouL válasza fokukac (#55037) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Mi is voltunk aznap este.

Aztán azt meg nézted, hogy a télapó bekerült a történelemkönyvekbe? ;] De egyből a humorsarokba is dobott egy labdát.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#55111) parandroid válasza BlacKSouL (#55110) üzenetére


parandroid
nagyúr

Egyből az ellenzéknek dobott egy szlogent, ami jobb, mint amit eddig a kampány során ki bírtak találni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#55112) fokukac válasza BlacKSouL (#55110) üzenetére


fokukac
nagyúr

erre gondolsz? :))

Hát ezen besírtam, de nagyonnagyon :DDD

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#55113) BlacKSouL válasza fokukac (#55112) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Én már tegnap délelőtt láttam a fényképhez a kommentjét, de csak most jutottam hozzá a videóhoz, ahogy úgy látom ma terjedt el a dolog, de nekem is nagyon tetszett. :K ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#55114) Pttypang válasza BlacKSouL (#55113) üzenetére


Pttypang
veterán

Kérdés, hogy vajon távozott-e az állásából a szerencsétlen szolgálatos :U

Everybody lies.

(#55115) concret_hp válasza fokukac (#55112) üzenetére


concret_hp
addikt

hát ez qrvanagy :D

Crytec: nyert egy szibériai nyaralást :DDD

az elfojtott röhögés 19mp-nél :))

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#55116) BlacKSouL válasza Pttypang (#55114) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem hinném, egyrészt mert miért, másrészt nem úgy ismerem, hogy hagyná magát ;] Egyébként a dolgát tette, védte a vonalat a kiemelt időszakban, hogy minden rendben menjen a nagy esemény alatt. Hogy a vonatban emberünk nem mutatkozott be, csak úgy csinált, mint az egyszeri rádióamatőr, miután összerakta a rádióját, és kinyílt neki az éter, azt meg ugye láthattuk.
Azért van ott egy vágás, a kettő között kimaradt részt meghallgatnám, mert szerintem ott tisztázzák, és akkor indítják újra a felvételt, de lehet hogy tévedek.

na, megteszem

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#55117) BlacKSouL válasza fokukac (#55112) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Na én meg ezen a hsz-en sírtam el magam:
"regabor2014-03-31 14:52:07
Máshol kéne beszólni a csúti görcsnek..."

:DDD

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#55118) bobsys válasza BlacKSouL (#55117) üzenetére


bobsys
addikt

Rockstar2014-03-31 18:04:23
Hanyas vagy te disznó?

:))

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#55119) FehérHolló válasza bobsys (#55118) üzenetére


FehérHolló
veterán

aztakutyafáját.

Skynet is real. It's called Google.

(#55120) Integra válasza fokukac (#55084) üzenetére


Integra
titán

végre feltakarítottak, ma mindent elpucoltak.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#55121) fokukac válasza Integra (#55120) üzenetére


fokukac
nagyúr

hát, nálunk még lenne mit seperni az utcán, de mondom, ahhoz képest, hogy mi volt itt 3-4 éve, nálunk most nagyon moderált volt a lomtalanítás. Nem voltak nagy kupacok, így nem nagyon tudták széttúrni, és bandaháború sem volt a lomokért. :))

Régen idejöttek 3-4-5 nappal előtte területet foglalni, és itt aludtak a kocsikban, ahhoz képest most nagyon nyugodt volt.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#55122) Tim82 válasza fokukac (#55112) üzenetére


Tim82
nagyúr

Most jutottam el odáig, hogy meghallgassam, sikítva röhögök, ahogy a télapó leoltja Magyarország Miniszterelnökét. :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#55123) fokukac válasza Tim82 (#55122) üzenetére


fokukac
nagyúr

erre mondja az angol, hogy made my day. :))

ma buktam 200 dollárt a az eurhuf-on, de kit érdekel, ezért megérte felkelni.
Sőt, ez megérte azt a 480 milliárdot is, símán :))

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#55124) parandroid válasza Tim82 (#55122) üzenetére


parandroid
nagyúr

Egy moderátor a pokolban is moderátor.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#55125) FehérHolló válasza fokukac (#55123) üzenetére


FehérHolló
veterán

ha te dollárt buksz az eurhuf-on, akkor valamit nagyon rosszul csinálsz szerény véleményem szerint. ;)

(tudom, forex)

Skynet is real. It's called Google.

(#55126) concret_hp válasza fokukac (#55123) üzenetére


concret_hp
addikt

így mulat egy úr :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#55127) bobsys


bobsys
addikt

Itt a joido Chicagoban, erre a hetre ezt sikerult kiturnom a parkolobol :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#55128) bandus válasza bobsys (#55127) üzenetére


bandus
veterán

nem találom a like gombot :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#55129) BlacKSouL válasza bandus (#55128) üzenetére


BlacKSouL
addikt

a virgin

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#55130) BlacKSouL válasza bandus (#55128) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Na, nyomd meg, tessék:

[link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#55131) bandus válasza BlacKSouL (#55130) üzenetére


bandus
veterán

de ráérünk :P esetleg privire válaszolhatsz, ha gondolod :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#55132) BlacKSouL válasza bandus (#55131) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ej, aszittem válaszoltam. De akkor valaki másnak válaszoltam, a tiédet csak elolvastam. ;]

mod: de mostmá' igen.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#55133) Winner_hun válasza Winner_hun (#52478) üzenetére


Winner_hun
félisten

29M+

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#55134) bobsys


bobsys
addikt

Meanwhile in Chicagoland

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#55135) bobsys válasza fokukac (#55086) üzenetére


bobsys
addikt

Neked

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#55136) BlacKSouL válasza Tim82 (#55122) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nnna, szerkesztettem is csengőhangnak. (Csak még nem tudom, a telefon miért nem hajlandó csengőnek beállítani, pedig mp3, elvileg tudja kezelni)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#55137) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Élek-halok a diós barna kenyér.

Skynet is real. It's called Google.

(#55138) fasyrt válasza bobsys (#55135) üzenetére


fasyrt
őstag

Bébifóka? :D
A többi teljesen jól leírja az aktuálpolitikát. Van egy rakat autópálya, ami mellett nem lett a vasút fejlesztve, de legalább a megyei utak pocsékok, Építjük a stadionokat, miközben a színvonal a béke segge alatt és offshore cégek húzzák ki a talajt az UTE alatt, a mentősök most kuncsorogtak pár plusz milliárdért mert nincs miből bért fizetni (már most q1-ben?), a nyugdíjasok 4 évente mindig fontosak, meanwhile 3 milliónak legnagyobb problémája a kenyérrevaló.

Kíváncsi vagyok a szlovák elnökre, hogy függetlenként-nem politikusként mit ér el.

(#55139) parandroid válasza fasyrt (#55138) üzenetére


parandroid
nagyúr

"Kíváncsi vagyok a szlovák elnökre, hogy függetlenként-nem politikusként mit ér el."

Ezt már sok helyen megpróbálták (félve jegyzem meg, hogy Mo-n is): összezár ellene a teljes politikai elit, a saját 'szövetségesei' (akik szintén vetélytársként, kívülállóként, és bitorlóként tekintenek rá) ott szabotálják, ahol érik, az ellenzéke meg egy zsák téglaként vágódik neki valami elképzelhetetlen populizmussal és demagógiával.

Itt a vadkeleten teljesen esélytelen dolog egy autokrata féldemokráciából professzionális szakmai háttérrel működő, a valódi problémák megoldására koncentráló igazi demokráciát csinálni. Egyszerűen nincs meg rá a társadalmi igény, túl nagy, és messze túl hangos az előző rendszer rajongóinak és haszonélvezőinek tömegbázisa.

Térjünk vissza a kérdésre 20 év múlva, addigra talán összeomlik a p$csába az egész, és lehet mindent elölről kezdeni a romokból.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#55140) fokukac


fokukac
nagyúr

angolosoktól kérdezem, hogy mondanátok azt angolul, hogy adattisztítás?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#55141) Melack válasza fokukac (#55140) üzenetére


Melack
veterán

data clean-up

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#55142) emvy válasza fokukac (#55140) üzenetére


emvy
nagyúr

Mit akarsz kifejezni?

while (!sleep) sheep++;

(#55143) bandus válasza fokukac (#55140) üzenetére


bandus
veterán

data cleansing, de ne kérdezd honnan jön.

legalábbis egyszer segítettem valakinek fordítani, aki ilyesmiből diplomázik, ott a szakirodalomban ezt a kifejezést használták.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#55144) fokukac válasza bandus (#55143) üzenetére


fokukac
nagyúr

ez jó lesz, köszi

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#55145) fasyrt válasza parandroid (#55139) üzenetére


fasyrt
őstag

Nézd, én úgy gondolom, hogy lassan igény mutatkozik az igényes politikára, ha másért nem, hát azért mert felnő lassan egy (válaszótképes) generáció, akinek már köze nem volt a régi rendszerhez. Aki ebbe nőtt bele, nem abba, hogy majd pártunk és kormányunk mindent jól megcsinál helyettem.

Persze függetlenként nincs egy fix parlamenti bázis mögötte és rengeteg érdek feszül össze mellette és ellene. Engem érdekel, hogy mi és hogyan történik, de az esetek jelentős részében érdemi döntések helyett a személyi változásokról, befolyásról, hatalomgyakorlásról lehet olvasni. Pedig nagyon szívesen élnék egy olyan rendszerben, ahol gyakran kikérik a polgárok véleményét, szélsőséges esetben egy likvid demokráciát is el tudnék képzelni.

Aztán mindig visszaszállok a földre, amikor a címlapon is VV fogad, meg a 3 millió szegény tanulmánya. Persze az embernek megvannak az igényei, de Maslow szerint míg nincs meg a lét- és az anyagi biztonság, addig a politika marginális kérdés. Lehet, hogy emiatt nincs igény.

X, megyek vissza jelentkezéseket küldözgetni.

(#55146) fokukac válasza fasyrt (#55145) üzenetére


fokukac
nagyúr

A probléma az, hogy a lét- és anyagi biztonság a gazdasági fejlettségtől/fejlődéstől függ, az pedig némileg összefügg a politikával...
Amíg ilyen balkáni módon működünk, nem lesz itt anyagi biztonság széles köröknek.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#55147) BlacKSouL válasza fokukac (#55146) üzenetére


BlacKSouL
addikt

És a széles körök szélesfelé szavaznak, a keskeny körök meg mind a jelenlegi helyzet továbbvitelére.
Osztjónapot.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#55148) parandroid válasza fasyrt (#55145) üzenetére


parandroid
nagyúr

"Nézd, én úgy gondolom, hogy lassan igény mutatkozik az igényes politikára, ha másért nem, hát azért mert felnő lassan egy (válaszótképes) generáció, akinek már köze nem volt a régi rendszerhez. Aki ebbe nőtt bele, nem abba, hogy majd pártunk és kormányunk mindent jól megcsinál helyettem."

A jelenlegi demográfiával még 20-30 év, és eléri ez a réteg a szolid többséget - a kritikus tömeget még mindig nem biztos. Ha addigra nem fásul bele az egészbe, és nem kerül át a másik oldalra, vagy nem húz el a picsbe.
Arról nem is beszélve, hogy továbbra is tartom azt az álláspontot is, hogy a hatalomhoz foggal-körömmel ragaszkodó réteg, és az általuk behülyített, illetve fogvatartott társadalmi csoportok eleve jobb pozícióból indulnak, és beállítódásukból adódóan is hangosabbak és erőszakosabbak - láttál te már balos bölcsészt kukákat borogatni, és belvárost gyújtogatni? Már úgy értem, nem szélsőséges balost, hanem olyat, aki ténylegesen társadalmi békét, nyugalmat és jólétet szeretne. Eleve oximoron-gyanús a szitu, szóval ott tartunk, hogy aki nem akar erőszakot, az elhúz, vagy betagozódik.

Hajrá Magyarország, hajrá magyarok!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#55149) tbs válasza parandroid (#55148) üzenetére


tbs
addikt

Ezen biztosan túl van már mindenki ->
[link]

Ez az igazi baj... :(

(#55150) parandroid válasza tbs (#55149) üzenetére


parandroid
nagyúr

Kész bazmeg, kész. Készen van. Kész. Nem bírom tovább... Kész. Bazmeg.

[link]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.