Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#55051) FehérHolló válasza parandroid (#55050) üzenetére


FehérHolló
veterán

Elvesznek most tőlem 1 órát, hogy fél év múlva ugyanannyit adjanak vissza? Nem jó üzlet.

Felborítják itt a precíz tervezéssel kialakított bioritmusom. Ismét kelhetek ébresztőre pár hétig.

Na, picsogás off, csak gondoltam, most én leszek az ügyeletes. :D

Skynet is real. It's called Google.

(#55052) Pttypang válasza FehérHolló (#55049) üzenetére


Pttypang
veterán

Ha nem áll át a gépen, észre se veszem.. :W

Everybody lies.

(#55053) neduddki válasza parandroid (#55050) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az nem esik ojja jol mkint ez amijje rosszul:- )

udv

neduddki

p.s. VakVarnyu: precizen kialakiott szombatri pialasodba belpkoteka frlanba vele:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#55054) parandroid válasza FehérHolló (#55051) üzenetére


parandroid
nagyúr

Katica hetek óta reggel 5-kor ébredt, alig várta, hogy előre legyen állítva az óra, aztán olyankor már 6 legyen. :U

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#55055) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Azt meg tudja nekem mondani valaki, hogy hol kell fölmenni a Hármashatár hegyre oda, ahonnan azokat a látványos képeket, felvételeket szokták csinálni Bpestről? Most hirtelen nem találok ilyet, de majd mindjá'

mod: autóval gondoltam. Talán van ott egy parkoló is
mod2: lehet hogy nem Hármashatár..

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#55056) neduddki válasza BlacKSouL (#55055) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

lehet hogy nem is naffalu...
massarok meg a gellert hreyt az leg labb tudid:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#55057) FehérHolló válasza neduddki (#55053) üzenetére


FehérHolló
veterán

Hát látod, jóhiszeműen hazaér az ember éjjel 2-re, azt az asszony seprűvel várja, mert már igazából 3 van. Mármint óra, nem asszony.

Skynet is real. It's called Google.

(#55058) neduddki válasza FehérHolló (#55057) üzenetére


neduddki
nagyúr

hi!

most csak gondsld el mi lett vona ha 3 asszony var??? hajjajjaja

udv

neduddki

p.s. azota ma KopaszVarnyu lennel/...:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#55059) Pttypang válasza neduddki (#55058) üzenetére


Pttypang
veterán

3 sepruvel.. :)

Everybody lies.

(#55060) fokukac válasza BlacKSouL (#55055) üzenetére


fokukac
nagyúr

Felmész a Szépvölgyi úton, majd a vége fele, a buszvégállomásnál felfordulsz jobbra, és az az út felvisz majdnem a csúcsra. PErsze, lehet gyalog is menni, van szép sétaút, az is jó. És gyalog le lehet jönni a másik irányba is. :)
útvonal

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#55061) NoLF


NoLF
addikt

itt anyák napja van, s én nem dolgozom.

létezik ilyen, vagy csak álmodom? :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#55062) Tim82 válasza NoLF (#55061) üzenetére


Tim82
nagyúr

Álmodsz, pillangó.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#55063) Pttypang válasza NoLF (#55061) üzenetére


Pttypang
veterán

Day of PCB? :D

Everybody lies.

(#55064) NoLF válasza Pttypang (#55063) üzenetére


NoLF
addikt

:W :D

ennek a fele se tréfa, még a nap is kisütött! na irány a park.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#55065) BlacKSouL válasza fokukac (#55060) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Köszi!
A Fenyőgyöngye vendéglőig ismerem az utat, de mikor 10 éve utoljára arra jártam, még nem gondoltam, hogy ott nekem tovább kell mennem. Aztán ezt a projektet halasztottuk egy következő alkalomra, inkább kinéztünk egy másik kedvenc helyemre, ha nem is kirándulóhely, de mindenesetre érdekes. A kilátás onnan sem rossz, az a lakópark meg eléggé jól megcsináltnak tűnik. Nem olcsó házakkal. De lényeg, hogy az egyik hely, ami emlékeimben megmaradt 10 évvel ezelőttről, egy kerékpáros túrázgatásomból, most kapott onnan nem messze egy újabb társat, mégpedig itt. Ez a felvétel elég gáz, de ha nem télen kimegy az ember a szélére a platónak, akkor elég impozáns látványban van része. Már csak azt nem tudom, hogy az a jól láthatóan régi, lepusztult öreg ház sok sok antennával a tetején, milyen státuszban van. Sima lakóház, egykor szerencsés helyválasztással, vagy valami szolgálati lakás? Aztán alatta szinte 2 perc séta a kőfejtő, amiről én nem is nagyon tudtam, de egy jónak tűnő kirándulóhely, szóval oda is lesz megint egy kör, csak úgy, hogy nem vasárnap délután 2-3 órába sűrítendő minden.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#55066) fokukac


fokukac
nagyúr

:))

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#55067) tope válasza fokukac (#55066) üzenetére


tope
addikt

Hogy bírta elolvasni ? ;]

Új hét, új remények, utolsó hét a munkahelyen

[ Szerkesztve ]

(#55068) gaborbol válasza tope (#55067) üzenetére


gaborbol
őstag

Holnap vagy kirugnak, vagy felmondok, vagy ha csoda tortenik es A tulaj eladja a reszet B tulajnak akkor maradok es kapok egy $10K-s emelest.

Szoval csak lazan :DDD

Azert nekiallok melot keresni.

[ Szerkesztve ]

(#55069) bobsys válasza gaborbol (#55068) üzenetére


bobsys
addikt

Vasarold ki A tulajt

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#55070) bandus válasza gaborbol (#55068) üzenetére


bandus
veterán

hát kívánjuk a legjobbakat :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#55071) Integra válasza gaborbol (#55068) üzenetére


Integra
titán

mi az esélyed másik állásra?
drukkolok

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#55072) gaborbol válasza bobsys (#55069) üzenetére


gaborbol
őstag

:)

B beadta neki az 1 millas ajanlatot ma delutan, hogy holnap mekkora ajtocsapkodas lesz elkepzelni nem tudom. Arra ralicitalni nem tudok :(

Ha Washington DC korzeteben nem talok IT-s melot 13 ev tapasztalattal 37 -evesen, MS rendszermernok meg VMware professional kepesitessel a hatam mogott akkor kb lehuzhatom magam a klotyon.

Valamit biztos talalok... Koszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#55073) Integra


Integra
titán

kukac,
nálad vitték a szemetet a héten?
mert nálam (úgy tűnik) a lomtalanítás miatt nem vitték el és már lassan nápolyra hasonlít a szeméthegy.. :((( ami meg az utcán van.. minden sarkon svédek és ha nem lenne elég nagy a szemét, amit ezek csinálnak maguk körül...

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#55074) bobsys válasza gaborbol (#55072) üzenetére


bobsys
addikt

csinaljatok owner financeingot. B meghitelezi neked A tulajdonreszet es havonta szepen torleszted a ceg profitbol x even at mondjuk evi 4% kamat kornyeken (ugye bankbetetek kb 0% kamattal mennek most)

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#55075) gaborbol válasza bobsys (#55074) üzenetére


gaborbol
őstag

En nem akarok vallakozast uzemeltetni, nem kell kacsalabon forgo palota. A tobbi meg elerheto normalis melobol is. Ha vallalkoznek akkor egy dolgot csinalnek csak szivesen; Bed and Breakfast :)

(#55076) Viszlát válasza bobsys (#55074) üzenetére


Viszlát
addikt

Egy kint elo ismeros szerint idovel tanacsado ceget erdemes csinalni. Paran osszeallunk, egesz szep kis portfoliot ossze tudnank dobni. ;)

Gabor: csak ugyesen, nem lesz gond. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#55077) bobsys válasza Viszlát (#55076) üzenetére


bobsys
addikt

Ismerosodnek igaza van contractor munka jol fizet, de kemeny koltsegei is vannak.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#55078) bandus válasza bobsys (#55077) üzenetére


bandus
veterán

egy cimborám most egy nigériai site-on dolgozik, ő mesélte, hogy az exxonosok napidíja ott 1,5-2k $ körül mozog. ez nem tudom sok-e vagy kevés, de számomra hihetetlen összeg :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#55079) parandroid válasza gaborbol (#55075) üzenetére


parandroid
nagyúr

"En nem akarok vallakozast uzemeltetni, nem kell kacsalabon forgo palota. A tobbi meg elerheto normalis melobol is."

Ha valakinek nem volt tiszta, hogy ez egy másik ország, akkor innét lesz teljesen egyértelmű. esetleg haza is jöhetnél Mo-ra, csak úgy, kalandvágyból. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#55080) parandroid válasza parandroid (#55079) üzenetére


parandroid
nagyúr

Sajna már nem tudok beleszerkeszteni, pedig oda tartozna:

"A magyar embernek mindig jár az agya. Még ha nyugodtan ül is, mindig forgat valamit a fejében. Egy más nemzet fia amikor ül, ül. Amikor áll, áll de a magyar ember nem ilyen, az gondolkodó fajta." (Innen.)

Akartam valami megjegyzést írni hozzá, de minek...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#55081) Bubee82 válasza parandroid (#55080) üzenetére


Bubee82
őstag

Pont ezért nem való egy ilyen magyarnak Magyarország. Mert akárhogy is forog az agya, előbb-utóbb a gondolatai megemésztik, mert nem tud velük mit kezdeni, nem tudja őket életre kelteni.

Nekem is folyamatosan forgott az agyam, de egyre szűkebb helyre lettem bezárva. Végül úgy éreztem eljött a vég, a depresszió.

Most itt 'nyugaton' is amíg az angol, román, lengyel stb. nemzet eldolgozgat a hétköznapokban és jól el van a kis világában, addig én két lépéssel előrejárva már két üzleti ötlet kidolgozásán fáradozom.

Hogy aztán lesz -e belőle valami, nem tudom. Azt viszont igen, hogy nem érzem bezárva az elmémet és ha teszek az ügy(ek) érdekében, akkor abból lesz is valami.

(#55082) bandus válasza Bubee82 (#55081) üzenetére


bandus
veterán

remélem legkésőbb jövő nyárig én is elszabadulok innen, az pedig már kezd mindegy lenni, hogy hova.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#55083) Pttypang válasza bandus (#55082) üzenetére


Pttypang
veterán

Eddig elégedett voltál a munkáddal o.O

Everybody lies.

(#55084) fokukac válasza Integra (#55073) üzenetére


fokukac
nagyúr

hello,
nem tűnt fel, hogy ne vitték volna, de én nemigen találkozom a szemetessel, azon kívül, hogy hetente egyszer kiviszem a sajátomat a szemétledobóba.

PErsze a lomtalanítást se szeretem, de most egész kultúrált, alig raktak ki anyagot az emberek, sokkal kisebb volt most a felfordulás, mint a korábbi években.

Mondjuk, azt azért továbbra sem értem, hogy miért mindig hétvégére kell rakni a lomtalanítást, illetve hogy miért mindig az első igazi tavaszi hétvégére, amikor már nyitva kell, hogy legyen az ablak, különben megsülsz a távfűtéses lakásban...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#55085) bandus válasza Pttypang (#55083) üzenetére


bandus
veterán

azzal most sincsen gond, az országgal nem vagyok elégedett és az iránnyal, amerre tartunk, már ha van irány egyáltalán :)

bár nyilván el tudnék képzelni más jellegű, kicsit több gondolkodást, elemzést igénylő munkakört, de abban 90%-ig biztos vagyok, hogy szakmán belül nem találnék itthon jobban fizető állást a mostaninál.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#55086) fokukac


fokukac
nagyúr

tényleg, az megvolt, hogy a seuso-kincseket valójában nem is vettük meg (15 millió euróért), hanem igazából béreljük??
[link]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#55087) leslieke válasza fokukac (#55086) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Zseniális biznisz volt.. :W

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#55088) Viszlát válasza parandroid (#55080) üzenetére


Viszlát
addikt

Na hat ez igy meg kellett lefekves elott. :D

Sokszor eszemben van, hogy talan az egyik legnagyobb gondunk, hogy valamilyen oknal fogva elhittuk magunkrol, hogy mi milyen kulonlegesek vagyunk. Aztan persze amikor szembesules van a valosaggal, akkor meg nagy a baj es otlet sincs mit kene tenni...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#55089) neduddki válasza fokukac (#55086) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

en szerertnem ha a svajci allam megflelo aron mebvasrolna tolem ar szep emeket, igerem utanna nem hangoztatm tobbe

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#55090) bandus


bandus
veterán

napi határátkelő [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#55091) emvy válasza bandus (#55090) üzenetére


emvy
nagyúr

Magyarorszag egyik fo baja, hogy az emberek egyik fo szorakozasa Magyarorszagot fikazni. :)

while (!sleep) sheep++;

(#55092) bobsys válasza bandus (#55078) üzenetére


bobsys
addikt

Olajipari contractoroknal kemeny szorzok vannak. 2K napidijjal itt eddig cegek araiban lattam, de abbol az ember maga termeszetesen - mint az mar szoba kerult nemreg itt - kevesebbett lat, de $800-$1000 az belefer Washington kornyeken tobbett is eltudok kepzelni, de az ottani arakkal nem vagyok tisztaban, az a rengeteg kormanyzati melo miatt picit mas vilag

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#55093) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Egész viccesnek tűnik a mi 30 €-s napidíjunk :) Vagyis már nem az enyém, hanem ahol legutóbb dolgoztam.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#55094) lenox válasza BlacKSouL (#55093) üzenetére


lenox
veterán

De a 30 euro az gondolom nem senior engineer kulfoldi munkavegzese? Magyarorszagon is szoktak azert sok penzt kerni a mernokoraert.

(#55095) bandus válasza emvy (#55091) üzenetére


bandus
veterán

szerintem vannak az országnak ennél sokkal nagyobb problémái is. ezt a másik topikból: [link]

biztosan történnek előremutató dolgok is, csak azok valahogy nem maradnak meg az emberekben, hirtelen én sem tudnék egyet sem említeni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#55096) BlacKSouL válasza lenox (#55094) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Neeem, nem tartós kiküldetésre, de a japán menedzsmentet kivéve, akiknek a saját anyacégük fizeti a brutális pénzt, hogy itt legyenek, minden magyar dolgozó külföldi útjain 30€/nap napidíjat kap, legyen az logisztikai asszisztens, Minőségügyi menedzser, vagy akár Raktárvezető. Stratégiai beszerzőként is ennyit kaptunk.
QA Manager kolléga volt, hogy hétfő-kedd az Audinál volt, szerdán ment a BMW-hez, pénteken jött haza, szombaton bement itt melóba, vasárnap este ment a Hondához, szerdán a Nissanhoz, pénteken hazajött, szombaton bement melóba, hétfőn bejött, és délután vitték ki a reptérre, mert 1 hétre ment a Fülöp-szigetekre. Aztán hazajött, és másnap mentünk Lengyelországba autóval egy beszállítóhoz. És így tovább, volt, hogy 2 hónapig minden héten ment 3-4 helyre.
És azokra a napokra, mikor külföldi útja volt, 30€/nap napidíjat kapott, úgy, hogy ő tárgyalt a vevőkkel is, meg a beszállítókkal is a minőségügyi és a projekt menedzselési ügyekről, tehát nem kisegítő asszisztensi feladatai voltak. De ez a napidíjra vonatkozó általános policy, kivétel nincs.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#55097) bandus válasza BlacKSouL (#55096) üzenetére


bandus
veterán

két külön dologról beszéltek. te a napidíjat említed, amit kiküldetés esetén a fizudon felül kapsz, amiről ők beszélnek azok pedig a contractor díjak, amik a megrendelőnek kerülnek kiszámlázásra.

nálunk jelenleg 72 eur a napidíj, ha jól emlékszem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#55098) Integra válasza bobsys (#55077) üzenetére


Integra
titán

azért a contractorkodásnak is van hátránya, nem minden a nagyobb fizu az alkalmazottihoz képest szerintem.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#55099) lenox válasza BlacKSouL (#55096) üzenetére


lenox
veterán

De akkor ez az a napidij, ami a fizetesen feluli kiegeszites az utazassal kapcsolatban felmerulo koltsegek miatt, nem? Mert a tobbiek arrol beszeltek, hogy a munkajaert mennyit kap az illeto.

(#55100) Pttypang válasza bandus (#55085) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem gondoltam, hogy az ország a probléma :N

Everybody lies.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.