Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45451) zolynet válasza tbs (#45450) üzenetére


zolynet
addikt

őkockasága mit hord itt össze?! :U
volt c64-es korszakom, tavaly lezártam :DDD

Life is too short to stay stock!

(#45452) Pttypang válasza tildy (#45439) üzenetére


Pttypang
veterán

Olyan sokat? Azt hittem, hogy annyit nem lehet. Nekem is hasonló érték, eddig azt hittem, hogy ennyit már nem tudnak teljesen megoldani.. O.O

Everybody lies.

(#45453) lorcsi válasza Integra (#45447) üzenetére


lorcsi
veterán

jól hangzik...egy próbát mindenképpen megér
kíváncsi vagyok most menyniért adják ezeket a vásárokban, majd szétnézek :)

(#45454) NoLF válasza Pttypang (#45452) üzenetére


NoLF
addikt

így jár az, aki olyasmiben hisz, aminek nem néz utána. különböző klinikák, különböző technológiák, különböző alapkövetelmények. lehet műteni kb 10 dioptriáig legutóbbi információim szerint.

engem 2011 feb 1-én műtöttek, a műtétet követő nettó 1 hét pokol óta köszönöm szépen, csuda jól vagyok. s ha 5 év múlva elkezd romlani, akkor is azt fogom mondani, hogy bőven megérte, minden tekintetben. -5,5 voltam, picsányi cilinderrel, most 120%-os vagyok.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#45455) Viszlát


Viszlát
addikt

Megy ám itt is a bürokratikus baromkodás, másfél hónap után rájöttek, hogy nincs diplomám és most nagy izgalom van.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#45456) NoLF válasza Viszlát (#45455) üzenetére


NoLF
addikt

ó jaj. eddig nem voltak vele tisztában? vagy nem a megfelelő ember tudta? remélem, nem lesz semmilyen következménye...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#45457) Viszlát válasza NoLF (#45456) üzenetére


Viszlát
addikt

Á, csak a HR-s fontoskodik, készíti a céges profilomat és most szembesült a ténnyel, erre összehívott egy meetinget a főnökömmel, hogy most mi legyen, mert mindenki másnak van a cégnél. :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#45458) concret_hp válasza Integra (#45440) üzenetére


concret_hp
addikt

mi az hogy meggyógyítottad? szemtorna vagy mi? (szerk: ja látom közben)
nekem talán 1.75 meg 2.25 nem tudom pontosan a cilinder ami alapvetően problémás, de mgé szemüveg nélkül is látok annyira, hogy nem olyan über zavaró és qrvára félek attól hogy egy lézerrel odapiszkáljanak, ezért se műttettem meg (nem is nagyon gondolkodtam rajta), ki tudja mik a hosszú távú hatások, ill még egy csomót fejlődhet a technológia is :)
kb. 5-6 év alatt még egy tizednyit se változott amúgy :)

1ik ismerős műttette 3-4 éve, de nyáron nme tud napszemüveg nélkül lenni :( (amikor nem tűz annyira a nap, akkor sem)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#45459) NoLF válasza concret_hp (#45458) üzenetére


NoLF
addikt

olvass egy kicsit azoktól, akik már átestek a tűzkeresztségen, s mérlegelj.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#45460) concret_hp válasza NoLF (#45459) üzenetére


concret_hp
addikt

alapvetően semmi bajom azzal, hogy szemüvegem van, szóval nem olyan nehéz a mérlegelés :) (igaz még nincs tizenX éve :) )

vagy fullba vagy sehogy :D

(#45461) NoLF válasza concret_hp (#45460) üzenetére


NoLF
addikt

persze, sok minden befolyásolja a döntést. nekem 17 évig volt, ebből a sport miatt 16 évig lencse is. nem tesz jót a lencse a szemnek, csöppet sem. régebben, a kisebb dioptriához elég durva volt a cilinderem, speckó szemüveg kellett, aranyáron. mikor a cilinder beállt és elszaladt a dioptria, akkor már szupervékonyítás, stb, felületkezelés, normális keret ami akkor sem törik el, ha ráülnek... évente bőven 100K fölött volt a kiadás, és kényelmetlennek is éreztem már a sok év után a lencsét is, szemüveget is... egyértelmű döntés volt, 256K-ért... amiből azóta meg már egy csomót vissza is kaptam, mert már 3 ismerősöm ment az én javaslatomra ugyanahhoz a klinikához műttetni, és fejenként 15öt visszaperkálnak minden alkalommal. a szemem meg tökéletes. that's what I call a win-win situiation :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#45462) concret_hp válasza NoLF (#45461) üzenetére


concret_hp
addikt

nekem lencsém sose volt, a mostani szemüvegem vagy 5 éve megvan.
simán bringázok pl szemüveg nélkül, focin sincs rajtam. nyáron gondolkodtam, hogy esetleg csináltassak fényre sötétedőt, de nem csináltattam.
persze teljesen megértem akinek nem kérdés, hogy megműttesse-e :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#45463) NoLF válasza concret_hp (#45462) üzenetére


NoLF
addikt

teljesen érthető a helyzeted :) mindenesetre jó tanácsként mondom, ha 5 éves a szemüveged, ildomos egy szemvizsgálatot tartani. (ha nem tetted az elmúlt mondjuk 2-3 évben, pl a cilinder az idő múlásával elég érdekes dolgokat tud művelni - bár nem tudom, mennyi idős vagy)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#45464) concret_hp válasza NoLF (#45463) üzenetére


concret_hp
addikt

szoktam menni :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#45465) fokukac válasza Viszlát (#45455) üzenetére


fokukac
nagyúr

Szerintem, ha nem hazudtad be, hogy van egy harvardos diplomád (a.k. Mike Ross :P), akkor nincs baj. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#45466) parandroid válasza Viszlát (#45457) üzenetére


parandroid
nagyúr

Ajánld fel, hogy veszel egyet. Kíváncsi lennék az arcukra. Plusz pontért kérdezd meg, hogy kell-e egy neki is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#45467) EQMontoya válasza Viszlát (#45457) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mondd meg nekik, hogy itt a jurták között a kecskék nem adnak. :)

Same rules apply!

(#45468) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Múlt hét pénteken délelőtt egyszer csak elkezdett fájni a hasam. Mindenhol minden kijött belőlem, utána jó lettem. 1-2 napig minden ok, majd visszajövögetett a hasfájás. Hullámzóan. Tegnap lehet már hőemelkedésem is volt este, meg nem mértem. Tegnap még úgy ahogy dologztam, de kb. egy lassított felvétel szintjén. Ma a fejem fáj, most "csak" úgy hogyha a szememmel odébb nézek. Ha csak előre akkor kb. nem érezni. Emellett teljes fáradékonyság. Lesz mit hétvégén bepótolni, csak jöjjek rendbe -.-'

Tegnap jött néhány tekercs melegfehér ledszalag. A monitor felső részére raktam egy csíkot, ez már nagyon hiányzott este. Eddig egy kis ledes lámpával csináltam fényt de ez 100x jobb. Majd lesz hozzá fényérzékelő, így a kapcsolgatással se kell vacakolnom.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#45469) Tim82 válasza parandroid (#45466) üzenetére


Tim82
nagyúr

Diplomát csakis az Ecseriről! :K

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45470) fokukac válasza Winner_hun (#45468) üzenetére


fokukac
nagyúr

jobbulást! fertőtleníts pájinkával...! :)

Ui. a LED-et a monitor mögé rakod?

Uui. @ esetleg a Schmitt Pál Akadémiáról . ;]

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#45471) Winner_hun válasza fokukac (#45470) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nincs itthon csak sósborszesz..

Persze, a monitor hátuljára, felülre ragasztottam rá.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#45472) Pttypang válasza Winner_hun (#45471) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem hiszem h nagy kihivas a beszerzes :)

Everybody lies.

(#45473) fokukac


fokukac
nagyúr

sírok... :D
Ikea termék, esetleg metál-zenekar neve? :))
http://ikeaordeath.com/

Winner: nincs otthon pálesz? ez azért elég nagy lúzerség... Vigyek? :)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#45474) Viszlát


Viszlát
addikt

Jobbnál jobb ötletek. :)

Közben megvolt a meeting, az volt a baja, hogy mit fognak szólni a kollégák (főleg akik a csapatomban vannak), ha meglátják, hogy nincs, ez egy olyan konfliktusforrás a cég számára, amit jó lenne elkerülni. Igazából nagyon nehéz megállni, hogy ne röhögje el magát közben az ember, annyira szánalmas az egész. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#45475) DeFranco válasza Viszlát (#45474) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És honnan látnák meg? Ne fecsegje el, és kész... ilyet...

@fokukac: aha, ezt nem tudtam... sokat voltam vidéken.

[ Szerkesztve ]

(#45476) fokukac válasza DeFranco (#45475) üzenetére


fokukac
nagyúr

nagy multicégeknél szokott lenni a telefonkönyvben CV és rövid életút minden kedves munkatársról. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#45477) Viszlát válasza DeFranco (#45475) üzenetére


Viszlát
addikt

Mert van egy virtuális lídörsipvoll ahova felteszik, rövid életút, macska neve meg ilyen információk társaságában a gyönyörűséges fotómat is és az mindenki számára látható. :)

(#45478) bandus: na az úgy elég gáz lenne, meg én biztosan nem veszek részt ilyesmiben, tipikusan olyan dolog ami egyszer akkor üt vissza, amikor nagyon nem hiányzik. Meg én ezt nem is szégyellem, az ő problémájuk, oldják meg ők maguk.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#45478) bandus válasza Viszlát (#45477) üzenetére


bandus
veterán

kamuzzatok oda valamit, hanem akarják akkor senki nem fogja megtudni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#45479) DeFranco válasza bandus (#45478) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ezt senki nem fogja bevállalni

meg elég gerinctelen dolog is lenne

(#45480) bandus válasza DeFranco (#45479) üzenetére


bandus
veterán

de tudsz jobbat, ha csak ez a fenntartásuk, hogy "mit fognak szólni a kollégák"? esetleg köthet velük valami megállapodást, hogy elvégez levelezőn xy sulit, ők emg kifizetik.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#45481) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Urak, elfelejtitek a magyar rögvalóságot!

Megmondja, hogy legközelebb hazajön, és visz egy diplomát! :D Biztos nem néznének furcsán.

Same rules apply!

(#45482) DeFranco válasza bandus (#45480) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nézd, ha ez a cég részéről válóok, akkor nincs mese, fel kell állni, jó nagyot beinteni és elmenni. mellesleg simán nyerő munkaügyi per lenne, Viszlát helyében áttérnék írásbeli kommunikációra és eltenném a maileket

csak abba gondolj bele, ha kiderül, akkor a következő akármilyen állásánál a referenciák checkolásánál úgy vágják ki mint macskát szarni. alsó tagozattal lejárt az ilyen kamuk szavatossága.

(#45483) tbs válasza DeFranco (#45482) üzenetére


tbs
addikt

Ja, te szar helyről vetted..? Cikííí... ;]

(#45484) Viszlát válasza DeFranco (#45482) üzenetére


Viszlát
addikt

Kicsit előreszaladtatok, egy árva szó nem esett arról, hogy ez problémát jelent a pozíciómat illetően, csupán a HR-es izgul, hogy majd mennek hozzá a népek, hogy de ez meg há' hogy meg. Egyébként sem eszik olyan forrón a kását, mert amellett, hogy ez simán peralap (szó sem volt iskolai végzettségről mint feltételről a felvételkor, sem interjún, sem sehol és mivel nem is kérdezték, én nem is mondtam semmit, de ha kérdezik, akkor simán megmondom, hogy technikum van csak), ha elküldenek, akkor 6 havi bért ki kell pengetniük. ;]

(#45481) EQMontoya: höhö, nem is rossz, ismerkedjenek egy kicsit a magyar humorral. :D

Btw, tényleg lehet amúgy diplomát venni, olyat ami nem csak falidísznek jó?

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#45485) DeFranco válasza tbs (#45483) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem a kamudiplomát mondom, hanem a diplomakamut. a kamudiploma nyilván nem derülne ki, de ha beírják, hogy van papper, de közben nincs papper az kiderül, mert elkotyogja valaki úgy is.

onnantól meg már Viszláton röhögne a cég összes dolgozója, és ez el is kísérné szépen a következő munkahelyekre is

(#45486) tildy válasza Viszlát (#45455) üzenetére


tildy
nagyúr

Korulotted mindig zajlik az elet. Egyebkent ha mast nem iratkozz be egy levelezo kepzesre. :U

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#45487) parandroid válasza Viszlát (#45484) üzenetére


parandroid
nagyúr

Vett diploma, vagy egyéb papír mindig csak falidísznek jó, de ettől függetlenül lehet, igen. Meg jogosítványt, meg nyelvvizsgabizonyítványt, meg bármit. És sok helyen el is fogadják, mert fogalmunk sincs róla, hogy néz ki az eredeti, vagy eszükbe sem jut ellenőrizni. Én is ismerek olyat, akinek van így nyelvvizsgája, nem is volt olcsó. Mondjuk az adott nyelven meg sem tud szólalni, de ez legyen az ő problémája.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#45488) Pttypang válasza parandroid (#45487) üzenetére


Pttypang
veterán

Mondjuk nyelvvizsgát tényleg értelmetlen venni :D

Everybody lies.

(#45489) Tim82 válasza Pttypang (#45488) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha a fake diplomádhoz kell fake nyelvvizsga, akkor nincs mese, meg kell venni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45490) fokukac válasza Tim82 (#45489) üzenetére


fokukac
nagyúr

:D

De egy fake Monica Bellucci-képnek akkor is több értelme van ;]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#45491) Pttypang válasza Tim82 (#45489) üzenetére


Pttypang
veterán

Manapság már nem becsülik a a nokia dobozokkal, tisztán elért tudást se? :Y

Everybody lies.

(#45492) fokukac válasza Pttypang (#45491) üzenetére


fokukac
nagyúr

Hol van már a Nokia? :)
Ma már a Samsung-os doboz a menő ;]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#45493) Tim82 válasza fokukac (#45492) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Lumiás dobozok is nagyon picik már. :(

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45494) Pttypang válasza Tim82 (#45493) üzenetére


Pttypang
veterán

Azért én beáldozom a sajátom, ha teletömöd deákos papírkával :D

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#45495) Tim82 válasza Pttypang (#45494) üzenetére


Tim82
nagyúr

Inkább az E51-esem dobozát, az majdnem kétszer akkora. Én meg csóró vagyok a doboz kitöméséhez.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45496) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ha nem ültem ma minimum másfél órát a wc-n akkor egy percet se. És még hol van a nap vége..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#45497) fokukac válasza Pttypang (#45494) üzenetére


fokukac
nagyúr

ötszáz euróssal sokkal több lovetta fér bele... :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#45498) fokukac válasza Integra (#45014) üzenetére


fokukac
nagyúr

Na, fejlemény van: a SAS leszállt....
[Fizetésképtelenné vált a Sólyom Airways]

ki gondolta volna...
merjünk kicsik lenni, na.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#45499) Pttypang válasza fokukac (#45497) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem vagyok telhetetlen :)

Everybody lies.

(#45500) NoLF válasza fokukac (#45498) üzenetére


NoLF
addikt

gyenge kezdés után erőteljes visszaesés. szép munka...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.