Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45051) NoLF válasza BlacKSouL (#45050) üzenetére


NoLF
addikt

bizony eléggé el lehetsz veszve, ha ilyenekkel foglalkozol... :(

mondom ezt én :DDD

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#45052) BlacKSouL válasza NoLF (#45051) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Mivel már összeállt úgyahogy, most teszteltem, hogy mikre számítsak. Persze hogy foglalkozom vele. Közben megy rajta még a TV is, most épp a céges laptopról írok, amin pakolok össze egy táblázatot holnapra, és teljesen tökmellékesen radiális átömlésű örvényszivattyú Euler-turbinaegyenletét, jelleggörbéjét tanulom

Mégis micsinálnék?
Mondjuk ha választani lehetne, akkor gép nélkül, tv nélkül, laptop nélkül, örvényszivattyú nélkül ülnék valahol egy tengerparti kis bárban, szürcsölném a hideg koktélt, hallgatnám az egzotikus zenét, élvezném a fülledt meleg estét, és mosolyognék napbarnított, bársonyos bőrű, combközépig érő szoknyában a pultnál üldögélő fekete hajú lányokra, közben sóhajtoznék, hogy valaki tud élni..

De most lefekszem aludni, mert a héten eddig a nettó átaludt órák száma alig éri el a nyolcat, és már kezdem magamon érezni, hogy néha megugrik az ékszíj..

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#45053) concret_hp válasza BlacKSouL (#45050) üzenetére


concret_hp
addikt

a kazánkorszaknak vége :))

vagy fullba vagy sehogy :D

(#45054) Pttypang válasza concret_hp (#45053) üzenetére


Pttypang
veterán

Olyan ez mint az autoipar :D

Everybody lies.

(#45055) NoLF válasza BlacKSouL (#45052) üzenetére


NoLF
addikt

én zenét hallgatnék és olvasnék egy jó könyvet, amíg a gép összeáll. de ez én vagyok. 2006 óta meg nem is foglalkozom a számítógépekkel egyáltalán. az elmúlt héten napra lebontva az átaludt óráim száma 4 körül van, a testem által megtett kilométereket meg sem merem számolni, ugyanakkor én is ücsörögnék egy bárban alkoholmentes koktélt szürcsölgetve az általad leírt tulajdonságokkal rendelkező helyen, és az összes lányhoz odamennék ismerkedni.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#45056) NoLF válasza NoLF (#45055) üzenetére


NoLF
addikt

megkövetem magam, te eddig a héten nettó 8 órát aludtál, az kicsit más :O
s a gépet pedig már teszteled, tehát nem lehet ott hagyni.

megkövetem magam, szövegértelmezés egyes. jó pihenést!

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#45057) NoLF válasza NoLF (#45056) üzenetére


NoLF
addikt

lassan feküdni kell, már azt sem tudom mit írok. legjobb lesz, ha megkövetem magam :))

boldog szülinapot Tildy! (bár otthon már csütörtök van)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#45058) bandus válasza BlacKSouL (#45052) üzenetére


bandus
veterán

jókis átg, nagy szívás volt az évfolyamnak, meg úgy mindenkinek :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#45059) fokukac válasza BlacKSouL (#45048) üzenetére


fokukac
nagyúr

Hümm. Erről beszéltünk neked Neddudkival... nem kell ide plusz hűtő. Elhidegülés van.
végül mit vettél amúgy?

A kerekesszékes témához: szerintem pont semmi közünk hozzá, mindenki azt csinál, amit akar, amíg legálisan teszi. MEg komolyan mondom, egyes embereket megítélni úgy, hogy nem is ismered, nekem ez idegen, én nem szeretem az ilyen általánosításokat.

Szerintem az angoloknál is hamarosan meg fogják nyesegetni ezt a jóléti rendszert. Az meg, hogy a bevándorlók fizetik az adót, csupán egy illúzió. Az igazi adót a city-beli bankárok és egyéb szakértők fizetik. :) Én is szeretnék már olyan sok adót fizetni, na, ha lenne miből. :)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#45060) parandroid válasza fokukac (#45059) üzenetére


parandroid
nagyúr

Hagyd meg az észérveket a hanyatló nyugat ópiumának. :DDD Teljesen megértem amúgy, nekem is megvolt a magam perverz időszaka, amikor rosszul voltam, ha nem Zalman hűtő volt a gépben. Mondjuk ennek már jó tíz éve, de akkor is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#45061) fokukac válasza parandroid (#45060) üzenetére


fokukac
nagyúr

Hát igen,
azóta megöregedtél, és elhidegültél Te is. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#45062) Tim82 válasza parandroid (#45060) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én még emlékszem arra az időre, amikor az Antec Skeleton házak roppantmód bejöttek neked. Nem volt az nagyon régen. :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45063) BlacKSouL válasza fokukac (#45059) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Giga B75-D3V
i3-3220
4G Kingston HX Blu
FSP 400W 85+
Maradt a két HDD, meg rendszernek a régen megvett, nem használt SSD.

A ház elejében meghagytam a 12-es ventit, mert nincs hangja, és a hdd-kre nyomja a cúgot, Hátul is meghagytam az S-Flex-et, mert szintén zajtalan, és az alaplap elég jól szabályozza lefelé 300-850 között (1200 névleges max.) És ugye a tápban is van egy 12-es. Az oldallapra felpattintottam a fanduct-ot amit 7 éve leszereltem a párhuzamos hűtő megvételekor, így most kintről szívja magára a hideget, és a két 12-es úgy szippantja le róla két irányba a meleget, mintha nem is lenne.
Majd még valamikor rádugom fogyasztásmérőre is, a Prescottos rendszer 225W-ot szívott ki csúcsban, alapon úgy 180W körül volt. Erre is kíváncsi leszek. Ráadásul most már a vga-m is leszabályoz, a régi fix volt.
Arra gondoltam, hogy egy ESD-s pufifóliára rárakom a Prescottos régit a régi táppal, aztán azzal fűtök :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#45064) fokukac válasza BlacKSouL (#45063) üzenetére


fokukac
nagyúr

hát, meg fogsz lepődni az ilyen 40-45 wattos idle, és 70 wattos terheléses fogyasztáson :)
ha csak nem vettél bele valami brutál videókártyát is.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#45065) BlacKSouL válasza fokukac (#45064) üzenetére


BlacKSouL
addikt

HD 6670-est vettem bele, mikor a régi X600Pro memóriája elpukkant

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#45066) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sto eta dizzy shop? :F

(#45067) NoLF válasza DeFranco (#45066) üzenetére


NoLF
addikt

na erre igazán kíváncsi vagyok, lefordítanád?

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#45068) BlacKSouL válasza NoLF (#45067) üzenetére


BlacKSouL
addikt

= ~ azmiaz?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#45069) NoLF válasza BlacKSouL (#45068) üzenetére


NoLF
addikt

valami ilyesmire tippeltem, köszi ;) :R

ha bemész a shopba, biztos azonnal szédülni kezdesz :D

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#45070) parandroid válasza Tim82 (#45062) üzenetére


parandroid
nagyúr

Az még mindig borzalmasan tetszik, azóta sem láttam hasonlóan kreatív dolgot számítógépházban. De azok alapján, hogy idén végre én is lecseréltem a kb 4 évvel ezelőtt összerakott gépemet, gondolhatod engem is mennyit foglalkoztat már a dolog...

Amúgy 2008 azért nem tegnap volt. :DDD

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#45071) tbs válasza DeFranco (#45066) üzenetére


tbs
addikt

Amszterdam..? FűKafé.

(#45072) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Hint: bal oldal szolgáltatások menü... ;)

(de lehet csak nekem új, pár napig külföldön ebédeltem, csak telefonról néztem a fórumot...)

[ Szerkesztve ]

(#45073) Tim82 válasza parandroid (#45070) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én kb. egy éve nem veszem rá magam arra, hogy az akkor alkatrészenként megvett sFM1-es asztali gépet összerakjam. Nyertem? :P

Egyébként öt év az semmi, elszáll, mint a füst... :U

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45074) concret_hp válasza Tim82 (#45073) üzenetére


concret_hp
addikt

lol 1 komplett gép ott figyel darabokban? az kemény inkább gazdasági megfontolások alapján kemény :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#45075) fokukac válasza Tim82 (#45073) üzenetére


fokukac
nagyúr

tudsz élni, tényleg. :))

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#45076) Tim82 válasza concret_hp (#45074) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem, semmi ilyesmi, össze van rakva, csak a tápja nem az igazi, de akkor nem volt időm foglalkozni vele, úgyhogy úgy is maradt. Úgyhogy szépen el van téve egy nagy kartondobozba a gép (alapvetően egy mATX lapos, még ahhoz képest is nagyon kicsi házas PC -> A6-3500, valami Asrock alaplap, 30 GB SSD + 500 GB HDD, 8 GB RAM, DVD-író meg 3,5" helyre való kártyaolvasó sallangnak), majd valamikor megcsinálom.

Van laptop, médialejátszó meg tablet, szóval nem épp égető szükséglet.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45077) Pttypang válasza parandroid (#45060) üzenetére


Pttypang
veterán

Hmm, nekem nem kell Zalman, inkább egy ilyet kéne beszereznem, és majd felapplikálnom, ha frissítem a gépet, egyszerűen tetszik a kinézete ^^

Everybody lies.

(#45078) fokukac válasza Tim82 (#45076) üzenetére


fokukac
nagyúr

Egy igazi first world csúcsfogyasztó vagy, na. Mi lenne, ha úgy is keresnél, mint egy nyugati polgár? HEgyekben állnának a kütyük...
:)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#45079) NoLF válasza Pttypang (#45077) üzenetére


NoLF
addikt

márpedig az ember igen sűrűn fekszik a gép mellett, és csodálja a gép belsejét :K

node megértelek, még 25 éves koromban is ilyen baromságokra lőttem el a kreditet :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#45080) fokukac válasza Pttypang (#45077) üzenetére


fokukac
nagyúr

nekem is kellene egy ilyen, a lezárt radiátor előtti fűtéscsőre, hogy még csak véletlenül se melegedjen fel a radiátor, ha nem akarom.
EZ a költségosztós távfűtés egyszerűen zseniális. : )

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#45081) Pttypang válasza NoLF (#45079) üzenetére


Pttypang
veterán

Mellettem van a gépház, van h rátekintek, igen :D Azért nekem ez marad örökre a no1 ^^
Kár, hogy már nincs :(
(#45080) fokukac
Örülj, hogy normális radiátorod van :DDD

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#45082) Tim82 válasza fokukac (#45078) üzenetére


Tim82
nagyúr

Így is hegyekben állnak. Csak az a hegy lehet, hogy kevesebbe került, mint a Nexus 4-ed... :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45083) BlacKSouL válasza fokukac (#45080) üzenetére


BlacKSouL
addikt

HA mindenki fagyos, és megy a fűtés egész szeptemberben, de soha nem kapcsolod be a radiátort, költségmegosztód is van, és mégis fizeted a fűtésszámlát a felszálló vezeték hőleadása miatt. Ez a szép. Persze valakinek ki kell fizetni, ez tény, és gonosz dolog lenne azzal a 4-5 emberrel kifizettetni, aki miatt fűteni kell, de akkor is, fura.
Mondjuk az igaz, hogy az első 3-4 emeletre alig süt be a nap, így ott sosincs meleg, nálunk idén még nem ment a radiátor(légkondi se), és az olyan napos napokon mint ma is, a déli oldali nappaliban és a hálóban 26 fok van, a legtávolabbi északi szobában 23,8. Közben jó meleg a felszálló cső, de mondjuk még a leszálló is, vagyis a felső szomszéd csutkán engedi a meleget a radiátorba. Így mondjuk kétszer annyit fizet fűtésre, mint mi, de minek garasoskodna, egyszer élünk.
Nekünk most kiszámolva 3 év és a korábbi telek átlagát, a műanyag ablakokkal 40%-al kevesebb a távfűtésszámla, mint simán a költségmegosztóval, és légkondival 19k-el kevesebb a szezon fűtésköltsége, mint a műanyag ablakokkal.
(És mondjuk nem feltétlenül kell eltekinteni a Prescott hőtermelésétől)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#45084) fokukac válasza Tim82 (#45082) üzenetére


fokukac
nagyúr

hát, ha a hegy nem megy mohamedhez... :DDD

Más téma: az megvolt, hogy mit ad Isten, 600 millióból építik újjá a régi kisvasutat Felcsúton? :) Ja, EU-pénzből. Kell a tömegközlekedési kapcsolat a vendég-szurkolóknak, ha majd érkeznek a BL-meccsekre, Münchenből, Barcelonából, MAdridból... :DDD

És a nap másik híre, hogy tilos a dekoltázs, a miniszoknya, a parfüm és a rövidnadrág a kaposvári egyetemen?

Magyarország, édes hazám. Nem győzök hálát adni, hogy én akkor jártam egyetemre, amikor a csajok olyan miniruhát vettek fel, amilyet csak akartak... ;]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#45085) Pttypang válasza fokukac (#45084) üzenetére


Pttypang
veterán

Ettől nem változik meg az, hogy jelenleg kvázi alkoholistának nevelnek az egyetemeken.. :DDD
Vagy legalábbis keményen inni kell ^^

Everybody lies.

(#45086) NoLF válasza Pttypang (#45085) üzenetére


NoLF
addikt

Es az alkohol meg a "legkisebb" gond a sok szintetikus szar meg a szetkemikaliazott/homokozott fu mellett... :(

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#45087) fokukac válasza Pttypang (#45085) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nade, ha a csajoknak nem lehet dekoltázsa vagy nem vehetnek fel miniruhát, akkor még egy okkal kevesebb, hogy miért járjon be az ember órára... :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#45088) bobsys válasza parandroid (#45070) üzenetére


bobsys
addikt

Aztan majd jol belemaszik a macska :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#45089) FehérHolló válasza fokukac (#45084) üzenetére


FehérHolló
veterán

és a seggdekoltázs szabályozva van-e?

Skynet is real. It's called Google.

(#45090) fokukac válasza FehérHolló (#45089) üzenetére


fokukac
nagyúr

kőművesek nem járnak egyetemre... :DDD

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#45091) tildy válasza NoLF (#45057) üzenetére


tildy
nagyúr

Nagyon köszönöm:D

Elnézést ha valakinek tegnap nem tudtam írni. most viszont készülődés, hamarosan hív egy tv:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#45092) NoLF válasza fokukac (#45090) üzenetére


NoLF
addikt

ezek szerint a bölcsészek vakolják a falakat? azért olyan rondák... :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#45093) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Van nekem egy enyhe monitorális problémám:

[link] [link]

A vonatkozó topicban nem kaptam választ (semmilyent) a monitorjavító topicban egyetlen egy megbízható arcot nem láttam, tudtok segíteni, hogy kihez lehetne esetleg fordulni?

Szeretem ezt a monitort, minden paramétere tökéletes, ha lehet megjavíttatnám.

(#45094) Tim82 válasza DeFranco (#45093) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az igazából ugyanolyan offtopik-jellegű izé, mint a számtech boltosoké. Ez a szaktopik. (szerk.: elsőre csak átfutottam, amit írtál, közben leesett, hogy valószínűleg onnan hiányolod a megbízható szakikat.)

Én dobnék egy privátot Moonguru-ra, ha ő nem foglalkozik ilyennel, akkor old_artist-ot kérdezném meg, hogy ő kit ajánl.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45095) pohár válasza Pttypang (#45077) üzenetére


pohár
félisten

pont most kaptam le a régi LGA775-ös konfigomról, egy ötösért máris viheted :D (doboz, meg minden megvan hozzá)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#45096) FehérHolló válasza pohár (#45095) üzenetére


FehérHolló
veterán

de hogy néz ez már ki?!

:O

Skynet is real. It's called Google.

(#45097) Pttypang válasza pohár (#45095) üzenetére


Pttypang
veterán

Jövő hét végén vevő is lennék rá :)
Remélem pestre kell mennem érte ^^

Everybody lies.

(#45098) pohár válasza Pttypang (#45097) üzenetére


pohár
félisten

Debrecenbe el tudom vinni, vagy posta :D

FH... szerintem rohadt jól :))

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#45099) tope válasza DeFranco (#45093) üzenetére


tope
addikt

Hát sok reményt nem fűznék hozzá, pár éve is a cég akivel kapcsolatban voltunk, már akkor is azt kérte, hogy mondjuk be a gyári számot, és már csinálják a selejtezési jegyzőkönyvet, szóval nehéz eset.
Ha jól veszem ki a hibajelenségből, elment a háttérvilágítás.

(#45100) Viszlát válasza DeFranco (#45093) üzenetére


Viszlát
addikt

Sömmi, elnéztem. :U

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.