Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#31651) fokukac válasza bobsys (#31647) üzenetére


fokukac
nagyúr

tudom, hogy az amcsik erre gyúrnak, bár nem értem miért. Egy átlag amcsi csak fogyaszt, és mindezt ugye hitelből, és ez élteti a világgazdaságot :)
Mondjuk a magyarok is ilyenek, csak kicsit kisebbek a bérek, meg nálunk kétszámjegyű a kamat, bibibííí :)
nekem többé nem lesz hitelem, az is biztos..

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#31652) Csyppa válasza tbs (#31618) üzenetére


Csyppa
senior tag

Hátjó, hiszek neked, csak én úgy még nem csináltam.

[ Szerkesztve ]

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#31653) bobsys válasza bandus (#31650) üzenetére


bobsys
addikt

amit most berlunk az 2 szoba, 2 furdo meg ugye konyha, nappali es egy erkely ami vegig fut a nappali es a mi haloszobanknal kilatassal az intracoastalra. Nah ez kb $180 000
Van egy medence es grillezo a lenti kertben. Es van hajo dokk is amit lehet berelni (ha jol tudom $4/feet/ho)
Nagyon jo koryneken van 1 merfoldre a tengerparttol.
Terkep

(#31651) fokukac: az va, hogy muszaj gyurni ra, mert sokat jelent hitelfelvetelnel. 0.2-0.3 szazalekpontos kulonbseg 15-20 ev alatt jelenthet akar +$60 000 kamatot

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#31654) Tim82 válasza NoLF (#31644) üzenetére


Tim82
nagyúr

Biztos vagyok benne, hogy rosszul emlékeznek, egyszerűen azért, mert 2004-ben kellett kijönnie az R51-nek, nem is találsz előbbi dátumú review-eket róla a neten.

Bizonyos Windows-rendszerfájlok meg nálam is 2009-es keltezésűek - namármost a Win 7-telepítésem alig több, mint egy éves. Amikor megvettem a notebook-ot, kaptam hozzá gyári Win 7-et (Lenovo-féle upgrade DVD-n + licenszmatrica a T60-am alján) és azt újratelepítettem, biztos ami biztos.

Mondjuk a kijelzőcsíkok meg remélhetőleg szalagkábelproblémát jelentenek, amit könnyebb cserélni, mint a komplett kijelzőt magát. A lassúságon pedig egy XP újratelepítés meglehetősen sokat segítene.

bobsys: 4 GB RAM egy Core Duo (tehát 32 bites) CPU mellé nekem kicsit overkillnek tűnik, az OS (ami gondolom, szintén 32 bites) csak valamivel több, mint 3 GB-ot kezel le.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#31655) tildy válasza bobsys (#31647) üzenetére


tildy
nagyúr

Na , en meg nem kaptam amex credit kartyat, ma akartuk a kavefozot megrendelni, 150 fonttal felment az ara, baromira nem vagyok boldog.
Raadasul megint arra jottem haza, hogy nincs elmosogatva. :W :W
Azt hiszem, nem sokaim fogom mar birni, hogy ket pasit eltartsak.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31656) bobsys válasza Tim82 (#31654) üzenetére


bobsys
addikt

az is, de ajandek volt a 2x2 gb a volt fonokomtol

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#31657) bobsys válasza tildy (#31655) üzenetére


bobsys
addikt

egyebkent az amex nem is igazi credit card, mert ki kell egyenliteni a teljes szamlat minden honapban
kavefozo nincs e-bayen mondjuk?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#31658) tildy válasza bobsys (#31657) üzenetére


tildy
nagyúr

Biztos van, de inkabb amazon. Semmi gond a kiegyenlitessel, de jo ha van egy kis ido , 40-45 nap , mert addigra jon fizu is.
Nem ertem miert nem mentem at a credit checken:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31659) bobsys válasza tildy (#31658) üzenetére


bobsys
addikt

ez a credit check ez ilyen nagy varazslat es soah senkinek nem mondjak meg miert utasitanak el
eltudom kepzelni, hogy hiaba jok a szamok elutasitjak mert nincs eleg regota az orszagban, olyan kornyeken lakik akarmi

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#31660) VoDaFoNe


VoDaFoNe
aktív tag

jóestét.

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#31661) fokukac


fokukac
nagyúr

Hetek óta mindenki beteg a családomban, és most már én is elkaptam :(
Itt neocitránozok egész nap, de alig használ.
Pedig azt hittem, erős az immunrendszerem...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#31662) VoDaFoNe válasza fokukac (#31661) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

detto.
csak én már egy hónapja szenvedek vele... :((( :((

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#31663) Dylen


Dylen
aktív tag

citrom+fokhagymából turmix készítése, reggelente fél vagy 1 dl éhgyomorra! neocitran és társai kuka :)

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#31664) fokukac válasza Dylen (#31663) üzenetére


fokukac
nagyúr

citromfokhagyma? ez azért elég perverzül hangzik...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#31665) Winner_hun válasza fokukac (#31664) üzenetére


Winner_hun
félisten

Méz is kell mellé aztán jobbulást:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#31666) pohár válasza VoDaFoNe (#31662) üzenetére


pohár
félisten

én mondanám, hogy mit kéne tegyél ellene, de nem akarok fejlerúgott lenni :N :D

tildy... ki az a 2., akit el kell tartanod?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#31667) bobsys válasza bandus (#31650) üzenetére


bobsys
addikt

Hitelek altalaban 20%-25% kezdo kell es a tobbi mehet hitelre. Kivalo hitelnel (credit score > 760) 3.0%-3.2% korul lehet talalani 15 evre fix kamattal
Tehat amit mi berlunk azert most fizetunk $1300/ho. Ez tartalmazza a kozos koltseget (amiben benn van a viz+ basic kabeltv) $36000 lerakasa utan feltudnank venni $144000 hitelt mondjuk 15 evre. Az olyan $980/ho + $468/ho kozos koltseg + hitelbiztositas ami ha jol emlekszem 1.5%/ev + ingatlan ado ami megint 1.5%/ev. Tehat olyan $1900/hora jon ki a dolog.
30 evre a hiteltorleszto lemegy ugy $670 kornyekere/ho de a tobbi koltseg marad.

Egyebkent ugye ezekben az apartman komplezumokban van ugynevezett Home Owners Association, kozos kepviselo meg board of directors. Nah szoval olyan mint egy kis kommunizmus. Fizetsz majd 500 dolcsit, hogy megmondjak mit nem csinalhatsz meg baszogassanak es buntetest adjanak ha valamit nem ugy csinalsz.
A legjobb, hogy ha megveszel egy ilyen aprtmant akkor csak az apartmanban talalhato legteret veszed meg a falak/padlo/menyezet nem a tied, az az apartmantulajdonosok szivetsegehez tartozik igy barmit akarsz csinalni a falakkal a kepek es polc felszerelesen kivul akkor jovahagyas kell.

Ezert fogunk mi egy hazat venni es azt a penzt amit kene fizetni inkabb beletoljuk a magasabb hitel miatti torlesztobe vagy megy a felujitasba. Egy felujitando haz/lakas sokkal olcsobb, mint egy azonnal bekoltozheto. Pl. egy azonnal bekoltozheto haz a kornyeken $300 000 mig egy felujitando $225 000 es nem koltesz el $75 000 a felujitasra, olcsobban ki lehet jonni.

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#31668) tildy válasza pohár (#31666) üzenetére


tildy
nagyúr

Esm tesoja. Tobb mint fel eve velunk el.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31669) pohár válasza tildy (#31668) üzenetére


pohár
félisten

na, őróla nem tudtam, valahol vagy lemaradtam, vagy be sem írtad (utóbbira tippelek)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#31670) tildy válasza pohár (#31669) üzenetére


tildy
nagyúr

Jol tippelsz, nem csinaltam neki nagy csinadrattat, a blogomon irtam rola, de ennyi.
Kijott juniusban, munkat keres.
Infos diplomaja van, meg nulla munkatapasztalata. Tenyleg nulla. Nem fogom megerteni sose, hogy miert ennyire kenyelmesek az emberek. Foiskola mellett siman csinalhatott volna szakmai gyakot, de meg sem fordult a fejeben.

Tudod, kisse burokban elt, anyuka/apuka valamennyire elkenyeztette, de a diploma az van, annak nagyon orultek. Az, hogy mellette egy szalmaszalat is nehezen tett keresztbe ... Na mindegy.

Szoval ha hivjak is, elso kerdes commercial tapasztalat? Az persze nincs, de nem menne am el nem infos teruletre dolgozni.

Nekem meg kezd betelni a pohar. Nagyon. Kezd elegem lenni, hogy en tamogatom korulottem levo ferfiakat. En probaltam mar hataridoket szabni, de tesznek itt az ember fejere.

Majd az lesz, hogy jol lelepek mondjuk Uj-Zelandra, azt majd nezhetnek, hogy oldjak meg maguk, egyedul .

Elnezest mindenkitol a panaszkodasert, teljesen vilagos, hogy csak en tudok a helyzeten valtoztatni, csak kivetelesen jolesett panaszkodni ....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31671) lorcsi válasza tildy (#31670) üzenetére


lorcsi
veterán

komoly nehézséget vállaltál a "gyerekeiddel " a nyakadba :(

bár mondjuk egy állásinterjún is lehetne kicsit torzítani a valóságon..nem nagyon hiszem, hogy az angolok le is informálják igazat mond e a "gyerek"

mondjuk Lajosnak elég jól megy tudomásom szerint az angol, mégsem dolgozik ?
és a tesójának is megy ?

[ Szerkesztve ]

(#31672) Mawyx válasza tildy (#31670) üzenetére


Mawyx
senior tag

Ismered a véleményem...
Amúgy meg senkinek se könnyű, remélem már jobb napod van :)

(#31671) lorcsi: én is ezt mondtam, hanukázzanak be valamit és kész, majd elmegy gyónni, ha már meglesz a meló...Nem azt mondom hamisítson agysebész diplomát magának, de egy fél éves tapasztalatot bele lehetne írni.

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#31673) Tim82 válasza Mawyx (#31672) üzenetére


Tim82
nagyúr

A hanukának és hantának mi köze van egymáshoz? :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#31674) tildy válasza lorcsi (#31671) üzenetére


tildy
nagyúr

Lajos diabloval meg a korabbi irasaival keres havi par szaz fontot. Emiatt nem is bantom, de o is jelentkezett most pl. Genius Barba ( apple) .
Mawyx: nem vagyunk ilyenek, te is tudod. Meg itt le is szoktak ellenorizni.
Mindkkettojuknek kb. felsofokon van az angol.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31675) VoDaFoNe válasza pohár (#31666) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

hallgatlak. :D

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#31676) pohár válasza VoDaFoNe (#31675) üzenetére


pohár
félisten

teljes életet szeretnék még élni olyan 40 évig, úgyhogy inkább nem mondom el, de csak rájössz te is magadtól, hogy mire gondolhattam :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#31677) fokukac válasza pohár (#31676) üzenetére


fokukac
nagyúr

-szőrös?
-nem.
-akkor rum...
:P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#31678) VoDaFoNe válasza pohár (#31676) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

van 2 ötletem is. de legyünk nyíltak.
az egyik ötletem már meg volt köszi. :)

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#31679) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Egy hónap telefonálgatás után csak kijöttek a Samsungtól, és kicserélték a tv fél hátulját:
Most már nem töredezik a kép össze-vissza.

(#31680) bandus válasza tildy (#31674) üzenetére


bandus
veterán

háátt nagyon nem irigylem a helyzetedet, ugyanakkor nem is értelek...

igazából szerintem már ott nincsen rendben valami, ha ilyen jelentős különbségek vannak a költségek vállalása esetén. gondolom a te fizetésed kettessel vagy hármassal kezdődik és nem 3 számjegyű, ami szembeállítva egy néhány száz fontos keresettel igencsak meglepő, de ez a ti dolgotok, nyilván semmi közöm hozzá. és ha erre még rájön, hogy odahozza/hívja a tesóját is, akit így gyakorlatilag te tartasz el, az nálam már mindennek a teteje. és még van ezen felül is, hogy elmosogatni sem képesek a nagy semmittevés meg diablózás közepette, hát no comment, nem is értem milyen férfi az ilyen... én sem vagyok a házimunkák királya, de basszus, ha már odáig jutottam, hogy gyakorlatilag az asszony tart el az öcsémmel együtt, akkor legalább elpakolok a lakásban, a minimum, hogy magam után, de utánad is.

szóval ezen nagyon csodálkozom, és szerintem teljesen jogos a felháborodásod. asszem ha én így viselkednék kaptam volna már a pofámra néhány alkalommal egy palacsintasütővel :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#31681) tildy válasza bandus (#31680) üzenetére


tildy
nagyúr

Esmeint ne szidd. Mert egyreszt o foz ram naponta, o foz a vendegekre, mindig, amikor jonnek, o szerel, javit szinte mindent a lakasban ( pl. tegnap a sutonket) .

Egy angyal, es ezt a leheto legoszintebben mondom. Oke neha trehany, de ha a merleget nezem, akkor nagyon pozitiv oldal fele billen, es nem csak amiatt, mert a parom.

A mosogatas nem az o reszortja. A testver pedig nem hivva lett, hanem kijott, gondolvan itt egyszerubb munkat talalni. Csak mig mi, mikor kijottunk elmentunk suliba is recepciosnak, meg en takaritani is, ezt a fajta mentalitast nem latom a tesonal.

Na panaszkodast befejezem. kesz, nincs.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31682) pohár válasza VoDaFoNe (#31678) üzenetére


pohár
félisten

ahogy kukac mondta feljebb :))

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#31683) fokukac


fokukac
nagyúr

a lényeg, hogy védekezzetek :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#31684) VoDaFoNe válasza bandus (#31680) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

Aha. Legyszives meseld már el hogy engem lazán athivtal ajándékot csomagolni tegnapelőtt megg vasalni. AA vasalasi munkaruhat nemm iss emlitve. :D

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#31685) bandus válasza VoDaFoNe (#31684) üzenetére


bandus
veterán

mint mondtam, vannak hiányosságaim :D bár elképzelhető hogy nálad így is jobban csomagolok ;]

viszont a vasalás az a halálom, dehát mégse mehet az ember gyűrött ruhában dolgozni :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#31686) parandroid válasza VoDaFoNe (#31684) üzenetére


parandroid
nagyúr

Getaroom, guys. Ez a vasalási munkaruha ez már nagyon perverzen hangzik... ezzel az avatarral meg különösen.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#31687) VoDaFoNe válasza parandroid (#31686) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

most valamiért hirtelen egy ilyen kép jutott eszembe.
- egy szőke lány, háttal a fényképezőnek, áll a vasalódeszka előtt, egy mikiegér hajpánttal és egy piros alapon fehér pöttyös bugyiban :D

perverz? :)

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#31688) tope válasza VoDaFoNe (#31687) üzenetére


tope
addikt

KÉPEEEEETTTTTT ;]

UI: Jajjj visszavonom, mert lepörgőrúgnak :D

(#31689) VoDaFoNe válasza tope (#31688) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

Nem rendelkezem a megfelelő ruhadarabokkal sem kiegészítővel. :)
De az ágynemű már fel lett húzva. Nagyon Vodis. :) Odavagyok érte. :)

FehérHolló: :D

[ Szerkesztve ]

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#31690) FehérHolló válasza tope (#31688) üzenetére


FehérHolló
veterán

bandustól

Skynet is real. It's called Google.

(#31691) bandus válasza FehérHolló (#31690) üzenetére


bandus
veterán

én vízszintesnél biztosan nem tudom feljebb emelni a lábam :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#31692) parandroid válasza VoDaFoNe (#31687) üzenetére


parandroid
nagyúr

Ilyesmi, én már vénségemre perverzebb vagyok, még egy piros masnis kötényke is volt a képben...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#31693) Tothgera30 válasza VoDaFoNe (#31687) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem perverz, ez természetes :DDD .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#31694) BlacKSouL válasza tope (#31688) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Kép
[link]; [link]; [link]; [link]; [link]; [link]
Válogass

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#31695) tope válasza BlacKSouL (#31694) üzenetére


tope
addikt

2-es :R :)

De jöhet ő is

UI: A pedofiloknak ;]

(#31696) pohár válasza tope (#31695) üzenetére


pohár
félisten

nem pedofil... csak türelmetlen :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#31697) BlacKSouL válasza tope (#31695) üzenetére


BlacKSouL
addikt

2-es a laborasszisztensek álma :)
De igen

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#31698) Tothgera30 válasza BlacKSouL (#31697) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Olyan vénával.... ejha. Még a vastag lumenű branül is becsúszna.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#31699) VoDaFoNe válasza BlacKSouL (#31694) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

Az első meg a negyedik... *.*
kell!!

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#31700) BlacKSouL válasza VoDaFoNe (#31699) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ok. Tiéd a ruha, enyém a csaj. ;]
De vigyázz, ha utána felveszed...

Aláírás (nem kötelező megadni)

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.